🍷Najlepsze wina Rosji na 2020 rok

0

Związek Radziecki obejmował republiki znane z wielowiekowego doświadczenia winiarskiego. Na półkach sklepów można było znaleźć niedrogie i wysokiej jakości napoje gruzińskie, mołdawskie, ukraińskie, ormiańskie. Ozdabiali świąteczne stoły, dawali ludziom radość i zdrowie, jeśli ich używanie nie przerodziło się w zły nawyk. Ale stało się nieoczekiwane. Najpierw na kraj spadła kampania antyalkoholowa, potem pierestrojka zmieniła republiki braterskie w bliską zagranicę. Po bogatym wyborze czasów radzieckich nie pozostał ani ślad. Zniknęły mołdawskie „Feteasca”, „Gratieshty”, „Rose de Masé”. Ceny gruzińskich „Kindzmarauli” i „Khvanchkara” wzrosły tak, że stać na nie rzadkiego nabywcy. Massandra Sherries i Madera nie pozostają w tyle pod względem ceny. Jednak czas ucieka. W Dolinie Don, na Kubanie, Tamanie i na Krymie wyrosły już nowe winorośle, dające obfite plony lokalnych odmian, a także importowane Merlot i Chardonnay. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd „Najlepszych win Rosji na rok 2020”, opracowany na podstawie opinii krytyków i kupców wina.

Historia winiarstwa

Ludzkość zna ten dar bogów od ponad 6000 lat. Jak w tamtych odległych czasach, wino otrzymywane jest z fermentacji soku winogronowego. Czasami, aby nie dopuścić do przemiany produktu w ocet, jest on „wzmocniony” dodatkiem alkoholu i nazywany wzmocnionym.

Pierwszym z rosyjskich carów, którzy zainteresowali się tą sprawą, był Michaił Fiodorowicz, założyciel dynastii Romanowów.

Jego dekretem z 1613 r. Urządzono pierwszy ogród specjalny w klasztorze w Astrachaniu. Najwyraźniej nie szło tam dobrze, aw 1640 roku ogrodnik Jakow Botman został zwolniony z zagranicy. Już 16 lat później na stole podano wino z Astrachania dla innego cara Aleksieja Michajłowicza.

Skalę przemysłową tego rzemiosła na ziemiach dońskich nadał syn cara Aleksieja Michajłowicza - cesarz Piotr I. Po zdobyciu Azowa od Turków zajął się winiarstwem, określając wieś Razorskaya jako miejsce nowych nasadzeń.

Od tego czasu ten rodzaj działalności rolniczej w Imperium Rosyjskim stale się rozwija. Maksymalna produkcja wina w Rosji wynosiła 2226509 litrów lub 181017 wiader. Światowa produkcja w tym czasie wynosiła 968 milionów łyżek. Udział Rosji w tym był znikomy.

W latach władzy radzieckiej ten rodzaj produkcji rolnej nadal się rozwijał. Zakładano nowe plantacje, organizowano duże przedsiębiorstwa.

Ciekawy! Radziecki szampan, który nadal jest niezbędny na każdym noworocznym stole, został opracowany i wyprodukowany w Abrau-Dyurso już w 1928 roku.

Potem przyszła wojna, zwycięstwo, walka ze zniszczeniem, odbudowa gospodarki narodowej. W ciągu 40 powojennych lat przywracano i sadzono nowe plantacje. Asortyment i ilość produktów zachwyciła kupujących. Wiele próbek zostało wyeksportowanych. A potem kolejny cios - dekret o walce z pijaństwem i alkoholizmem, uchwalony 25.05.1985 r. Sadzenie poszło pod topór, fabryki zostały przeprojektowane na produkcję soków.

Upadek ZSRR prawie skończył rosyjską produkcję. Eksperci ustalili, że w latach 1992-2007 obszar sadzenia zmniejszył się prawie o połowę, z 107 000 do 55 000 hektarów. A jednak proces przywracania tego, co zostało utracone, został rozpoczęty i już przynosi owoce. Jak podaje Światowa Organizacja Wina i Winiarstwa, już w 2007 roku rosyjskim firmom udało się zwiększyć produkcję swoich wyrobów do 7280 tys. Hektolitrów, co pozwoliło naszemu krajowi zająć 11 miejsce w rankingu największych producentów.

Jakie są tam wina

Według koloru

Do przygotowania używa się różnych odmian winogron. Można je warunkowo podzielić na dwa typy: czarne, które są częściej nazywane czerwonymi i białe.
Wino wyróżnia się kolorem:

 1. Kolor biały, jasny lub dojrzały, słomkowy, z czasem ciemniejący.
 2. Czerwone i różowe, w kolorze od ciemnego rubinu do ciemnego granatu. Z biegiem czasu wino rozjaśnia się z powodu wytrącania się barwników.
 3. Pomarańczowy. Rzadka odmiana win białych o bursztynowym kolorze. Uzyskuje się go poprzez dojrzewanie brzeczki wraz z miazgą (skórką i pestkami jagód).

Według czasu otwarcia migawki

Naturalne starzenie się gotowego produktu nazywa się starzeniem. Ten proces jest dość skomplikowany i nie każdy napój staje się lepszy z wiekiem. W zależności od okresu dojrzewania „mikstura” dzieli się na:

 • młode lub nowe, jeszcze nie sfermentowane;
 • leżakuje po zakończeniu fermentacji w dużych pojemnikach przez co najmniej sześć miesięcy przed butelkowaniem;
 • markowa manierka, leżakująca w zbiornikach przez co najmniej półtora roku;
 • markowe mocne i deserowe, leżakujące w zbiornikach przez co najmniej dwa lata;
 • kolekcja - rocznik, leżakowany po butelkowaniu przez kolejne trzy lata lub dłużej.

Ciekawy! Okres dojrzewania liczony jest od 1 stycznia roku następującego po zbiorach.

Zawartość alkoholu i cukru

W rosyjskich standardach rozróżnia się wina stołowe (naturalne), wzmacniane, smakowe i musujące.

Kantyny

Są to produkty naturalne: wytrawne, półwytrawne i półsłodkie. Różnią się zawartością alkoholu i cukru:

 • wina wytrawne nazywane są winami, w których brzeczka jest całkowicie sfermentowana i nie pozostaje więcej niż 0,3% lub 4 g / l cukru. Zawartość alkoholu od 8,5 do 15%;
 • w półsuchym ilość alkoholu jest taka sama, cukier wynosi od 4 do 18 g / l;
 • w półsłodkim alkoholu pozostaje w tej samej ilości, ilość cukru wzrasta w przedziale od 18 do 45 g / l.

Warowny

W zależności od zawartości alkoholu są:

 • mocny, o zawartości alkoholu od 17 do 21%, cukier - od 30 do 120 g / l;
 • słodki - z alkoholem od 14 do 20% i cukrem do 150 g / l;
 • pół-deserowe, z alkoholem od 14 do 16% i cukrem w przedziale od 50 do 120 g / l;
 • wina o zawartości alkoholu od 15 do 17% i cukru od 160 do 200 g / l są uznawane za deser;
 • Do wyrobów likierowych zaliczamy produkty o zawartości alkoholu od 12 do 16% i cukru od 210 do 300 g / l.

Przyprawiony

Wino o złożonych właściwościach, naparowane ziołami, o zawartości alkoholu 18%, cukru - od 6 do 16 g / l. Do tego typu należą popularne na całym świecie wermuty. Najczęściej służą do robienia koktajli. Wermuty czerwone słodkie jako pierwsze wyprodukowano we Włoszech, wytrawne białe - we Francji.

Musujący

Nasycony dwutlenkiem węgla w wyniku wtórnej fermentacji. Na przykład nie trzeba daleko - szampan. Tutaj jest synonimem wszystkich napojów musujących, ale zgodnie z zasadami WTO nazwa ta jest przypisywana winu z francuskiego regionu Szampanii. Musujące smaki mogą być białe, czerwone jak włoskie Brachetto i różowe.

Ciekawy! Nie mylić musowania z musującym, sztucznie nasyconym dwutlenkiem węgla.

Ciśnienie gazu w butelce wina musującego sięga 6 atm. Napoje o ciśnieniu do 3 atm. zwany musującym.
Napój nie nasycony dwutlenkiem węgla (nie gazowany) nazywany jest cichym.

Różnice w zależności od odmiany winorośli

W zależności od materiału, z którego przygotowywany jest napój, wyróżnia się wino:

 • jednodmianowy, wyprodukowany z winogron określonej odmiany, z rokiem zbioru wskazanym na etykiecie;
 • sepazhnoe, przygotowane z różnych odmian jagód;
 • mieszane, wytwarzane z kilku rodzajów wina otrzymywanego z jagód różnych odmian.

Bezalkoholowe

Produkt naturalny, z którego prawie całkowicie usuwa się etanol. Można to zrobić na kilka sposobów:

 1. Podgrzej do ponad 80 ° C. W tych warunkach etanol prawie całkowicie wyparowuje.
 2. Korzystanie z odwróconej osmozy. Ciecz przepuszczana jest przez specjalną membranę z najmniejszymi porami. Ta sama metoda jest stosowana do ekstrakcji soli z wody morskiej w zakładach odsalania lub do głębokiego oczyszczania wody przemysłowej z różnych soli.
 3. Ogrzewanie do 25 ° C pod ciśnieniem w autoklawie.

Producenci oferują ten produkt zwolennikom zdrowego stylu życia, zapewniają sportowców, że mogą używać tego produktu bez szkody dla procesu treningowego. Nawet kobiety w ciąży i kierowcy udowadniają, że potrafią z niego korzystać. Co do ostatniego stwierdzenia, nie jest ono do końca prawdziwe. Etanolu nie można całkowicie usunąć. Ryzyko utraty prawa jazdy po wypiciu dwóch szklanek bezalkoholowego „eliksiru” jest więc takie samo jak po wypiciu butelki kefiru. Alkomat z pewnością wskaże obecność ppm.

Wszystkie inne wypowiedzi również są kontrowersyjne. Ale najważniejsze jest to, że produkt pozostanie bez cudownego aromatu, który przejawia się jedynie w obecności etanolu, lotnego związku, który podczas parowania nadaje naturalnemu winu niepowtarzalny aromat.

Jakie wino wybrać

To nie jest łatwe zadanie. Główne kryteria wyboru są podane na etykiecie. Specjaliści Roskachestvo opracowali zalecenia wyjaśniające, jak poprawnie odczytać ten „paszport” napoju, określić jakość produktu, na co zwrócić uwagę oraz co to jest ChOG i ZNMP.

Informacje na etykiecie

Dokument ten posiada przednią i tylną stronę (etykieta tylna) zawierającą oprócz nazwy obszerny opis składu, właściwości, smaku i aromatu, informację o producencie. Informacje są ściśle regulowane przez obowiązujące przepisy. Producent jest zobowiązany do przestrzegania wszystkich wymogów prawa, w przeciwnym razie jego produkty są zrównane z podróbkami, ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi z tej definicji.

Wino geograficzne

Za produkty najwyższej jakości uważa się produkty z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym i Chronioną Nazwą Lokalizacji (zwane dalej ChOG i ZNMP). Na przeciwnaklejkach nie ma skrótów. Pojęcia te są zapisane dosłownie. Wyjaśnienie pełnego znaczenia tych znaków jest długie i trudne. Zastanówmy się nad głównymi aspektami, które są ważne dla konsumenta:

 1. Znak ChOG oznacza, że ​​do produkcji wina wykorzystano 85% naturalnego surowca uprawianego w określonym regionie (ChOG Krym, Kuban itp.). Pozostałe 25% - z innych regionów, m.in. importowany.
 2. ZNMP - to samo, ale bez obcych dodatków. W 100% naturalny produkt z regionu wskazanego na etykiecie.
  Zwiększone są wymagania dotyczące jakości takich napojów. To najlepsze, co można znaleźć na ladach domowych.

Ile i gdzie kupić

Każdy producent rozwija własną sieć detaliczną. Jeśli więc jesteś zainteresowany konkretną próbką, powinieneś skontaktować się ze sklepami firmy. Dodatkowo większość firm współpracuje z największymi sieciami handlowymi:

 1. Magnes;
 2. Taśma;
 3. Alfabet smaku;
 4. Tabris;
 5. Pachnący świat.

Ta ostatnia sieć posiada internetowy katalog napojów alkoholowych, w którym można dokonać wyboru i zamówić wino online, tak jak w każdym sklepie internetowym.
Nie myśl, że bardzo drogi produkt będzie najwyższej jakości. Płacąc 2000 rubli za butelkę, zamiast przyjemności możesz doznać poważnego rozczarowania. Kierując się ceną, powinna mieścić się w przedziale od 400 do 1000 rubli.Nie zaszkodzi zapoznać się z wynikami badań rosyjskiego przewodnika winiarskiego, w którym corocznie publikowana jest lista najlepszych win krajowych.

Najlepsi producenci

Zakład Inkerman

Jedno z najstarszych i być może największych przedsiębiorstw na Krymie. Założona w 1961 roku w Inkerman. Stare wyrobiska górnicze o powierzchni 55 000 m2 służą jako magazyny, w których utrzymywana jest stała temperatura nie przekraczająca 15 C oraz wilgotność. Do starzenia używa się dębowych beczek. Asortyment przedsiębiorstwa obejmuje 38 marek wyrobów winiarskich: wytrawnych, półwytrawnych i półsłodkich, mocnych i deserowych, budżetowych i drogich. Napoje firmy wielokrotnie zdobywały nagrody na międzynarodowych wystawach i konkursach, uzyskują najbardziej pozytywne cechy zagranicznych specjalistów.

Rocznica

Jedna z najstarszych firm w Tamanie. Pracuje od 1966 roku. Firma posiada 2500 hektarów plantacji.

W 2016 roku przedsiębiorstwo zostało zrekonstruowane. Nowoczesny sprzęt zakupiono od włoskiej firmy Della Toffola. Produkty są stale prezentowane na międzynarodowych wystawach i otrzymały setki nagród o różnej wartości.

Słoneczna dolina

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1888 roku przez księcia Golicyna w majątku księcia Gorczakowa „Arhaderesse”. Dziś to nowoczesne przedsiębiorstwo posiadające 400 hektarów własnych nasadzeń, dwie fabryki z włoskim wyposażeniem. Wino dojrzewa w dębowych beczkach z Rosji i Francji. Produkty firmy nieustannie zdobywają medale i dyplomy na międzynarodowych wystawach. Firma jako jedna z pierwszych otrzymała prawo do używania chronionej nazwy geograficznej „Krym” dla swoich produktów.

Posiadłość Perovsky

Przedsiębiorstwo w ramach firmy Wein und Wasser, zorganizowane w 2009 roku na bazie PGR Sofia Perovskaya we wsi Lyubimovka koło Sewastopola. Przedsiębiorstwo przeszło zakrojoną na szeroką skalę modernizację, w tym odnowę piwnic z 1890 r. I instalację nowoczesnego wyposażenia.

Przedsiębiorstwo rolno-przemysłowe OJSC „Fanagoria”

Kolejny najstarszy przedstawiciel Tamana. W 1963 roku zaczął tu działać największy zakład w Europie, którego wyroby uzyskały status oficjalnych napojów olimpijskich - 80 i światowego forum młodzieży w 1985 roku. Obecną nazwę firma otrzymała w 1996 roku. W latach 2006-2012 przedsiębiorstwo jest poważnie modernizowane. Powierzchnia sadzenia ich winorośli wzrasta do 2300 hektarów. Dziś Fanagoria produkuje szampana i koniaki, wytrawne wina vintage, produkuje dębowe beczki do leżakowania win i koniaków. Produkty firmy wielokrotnie zdobywały nagrody i dyplomy na międzynarodowych wystawach w Wiedniu, Burgundii, Londynie i Rosji.

Dom Zacharyinów

Firma istnieje od ponad 15 lat. Obecnie na farmie tej uprawiane są autochtoniczne (rodzime lokalne) odmiany krymskie i europejskie, jest jednym z czołowych dostawców na krajowy rynek elitarnych próbek, w tym marek:

 • „Dom Zacharyinów”;
 • Alma Hil's;
 • Bakkal Su;
 • „Omega Bay”;
 • "Dobry rok".

Wiosną 2019 roku firma została właścicielem zakładu Inkerman.

Alma Velly

Młoda firma z pełnym cyklem produkcyjnym w dolinie rzeki Alma w regionie Bakczysaraj na Krymie. Zaprojektowany przez szwajcarskich architektów w stylu high-tech. W produkcji wykorzystuje się technologię grawitacyjną, która charakteryzuje się minimalnym wykorzystaniem naprężeń mechanicznych materiałów, w tym pompowania brzeczki i gotowego produktu. Firma założyła własne nasadzenia w 2008 roku. Pierwszy produkt pochodzi ze zbiorów w 2013 roku.
To nie jest pełna lista winnic. Może to trwać bardzo długo.

Ocena win gatunkowych wyprodukowanych w Rosji

10. Krymska riwiera Inkerman

Półsłodka czerwień z fabryki Inkerman. Do jej przygotowania wykorzystuje się trzy odmiany zachodnie:

 • Merlot, wyhodowany we Francji, nie ustępuje popularnością Cabernet Sauvignon;
 • Saperavi, wyhodowany w Gruzji;
 • Cabernet Sauvignon.

Kolor jest czerwony, nasycony. Napój jest łatwy do picia, lekko jeżynowy. Butelka z logo marki wytłoczonym na spodzie.Całkiem niedrogi produkt dobrze komponuje się z owocami, serami, grillem. Urlopowicze na Krymie mogą polecić go jako napój na co dzień.

Zalety:

 • zawartość alkoholu nie przekracza 13%;
 • naturalny;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

ImięRiwiera Krymska
TypCzerwone półsłodkie
OdmianyCabernet Sauvignon, Saperavi, Merlot
Tom0.75
Alkohol9-13%
KolorCiemny rubin
SmakPrzyjemny, z jeżynowymi tonami
ProducentInkerman, Sewastopol
Średnia cena250 rubli

9. Merlot Vintage czerwone półsłodkie, firma "Yubileinaya"

Napój o chronionym oznaczeniu geograficznym „Kuban. Półwysep Taman ”. Powstaje wyłącznie z Merlota, dojrzewającego w Tamanie. Zgodnie z ustawą federalną nr 409 butelkuje się go wyłącznie w naczyniach szklanych i zawiera co najmniej 85% materiałów naturalnych. Używanie zagęszczonego soku jest zabronione. Kolor to czerwony przezroczysty bordowy. Kwasowość i słodycz są zrównoważone, wyczuwalne są nuty owocowe i korzenne. Średnia cena to 270 rubli.

Zalety:

 • przeźroczysty kolor;
 • czysty smak i aromat;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

ImięMerlot „Vintage”
TypPółsłodkie, czerwone
OdmianyMerlot
Tom0,75 l
Alkohol0.15
KolorIntensywnie czerwony, przezroczysty
SmakZrównoważony słodko-kwaśny z owocowymi i pikantnymi nutami
ProducentFirma "Jubilee" Rosja, terytorium Krasnodaru
Średnia cena270 rubli

8. Cytron Tsyurupinsky Wybierz

Odmiana mieszańcowa Citron Tsyurupinsky wyhodowana w Nizhnedneprovskaya NIISOPiVP. Jest uprawiany na gruntach gospodarstwa. Białe wytrawne, z wyraźnym posmakiem limonki, odcieniami owoców tropikalnych, o lekko słomkowym kolorze, podawane z owocami i owocami morza, zwłaszcza z ostrygami. W upalny letni dzień napój świetnie sprawdziłby się bez przekąski. Zawartość alkoholu nie przekracza 13%.

Bardzo ciekawe są korki, którymi zamykane są butelki. Znane nam produkty z kory korkowej mogą być zakażone chorobą kory, która jest trudna do określenia metodami instrumentalnymi, a prawie niemożliwa do ustalenia - naocznie. Ta choroba drzewiasta może zrujnować wspaniały napój. Naukowcy opracowali innowacyjne korki Nomocoroc, wykonane z materiałów syntetycznych, które nie zapobiegają przedostawaniu się powietrza do butelek. Średnia cena jest niska, tylko 280 rubli.

Zalety:

 • aromaty cytrusowe i owocowe;
 • kolor - jasna słomka;
 • innowacyjny korek;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • ekskluzywny produkt, rzadko w sprzedaży.

ImięCitron Tsyurupinsky Wybierz
TypBiałe wytrawne
OdmianyCytron Tsyurupinsky
Tom0,75 l
Alkohol0.13
KolorLekka słoma
SmakLekko kwaśny. Główne aromaty to cytrony, owoce.
ProducentFirma jubileuszowa
średni koszt280 rubli

7. Sunny Valley czerwone półsłodkie

Lekki napój z najstarszej krymskiej farmy. Wykonane z trzech odmian:

 • Bastardo, wyhodowany we Francji. Na Krymie uprawia się Bastardo Magarach, uzyskany przez skrzyżowanie Bastardo i Saperavi;
 • Cabernet - Sauvignon, najstarsza odmiana wyhodowana we Francji;
 • Odessa Black (Aliberne), wyhodowana przez ukraińskich hodowców.

Przezroczysty napój o bogatej ciemnoczerwonej barwie. Posiada naturalny, lekko cierpki smak i aromat. Kwasowość i słodycz są zrównoważone. Podawany z daniami mięsnymi. Według kupujących produkt ma doskonały stosunek jakości do ceny.

Zalety:

 • równowaga kwasowości i słodyczy;
 • naturalny aromat;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Imię Słoneczna dolina
TypCzerwony półsłodki stół
OdmianyBastardo, Cabernet Sauvignon, Odessa czarna
Tom0,75 l
Alkohol0.12
KolorBogaty rubin
SmakHarmonijna słodycz, jasne aromaty owoców i jagód
ProducentJSC "Solnechnaya Dolina" Krym
Średnia cena331 rubli

6. Inkerman Merlot Cabernet

Produkt fabryki Inkerman. Do jego przygotowania wykorzystano europejskie odmiany:

 • Merlot;
 • Cabernet Sauvignon.

Produkty przez ponad rok przechowywane były w dębowych pojemnikach. Napój ma rubinowy kolor, delikatny aksamitny smak, złożony aromat. Podawany z pikantnymi serami, dziczyzną, jagnięciną, kaczką.

Zalety:

 • piękny kolor;
 • przyjemny aromat;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Imię Kolekcja Merlot Cabernet Classic
TypSuchy czerwony stół
OdmianyCabernet Sauvignon, Merlot
Tom0,75 l
Alkohol11-13%
KolorRubin
SmakDobra tarta, aksamitna.
ProducentZakład Inkerman
średni koszt356 rubli

5. Kokur z Doliny Słońca

Wytrawny biały ChOG "Crimea". Według Roskachestvo jest uznawane za jedno z najlepszych wytrawnych białych win w Rosji. Zawartość alkoholu nie przekracza 13%, zawartość cukru nie przekracza 4g / dm3. Jasnosłomkowy kolor. Smak jest harmonijny, bez kwaśności, z ledwo wyczuwalną słodyczą, nie ma goryczy. Podawany z owocami morza, letnimi sałatkami, sushi, bułeczkami. Otrzymuje najlepsze recenzje od kupujących.

Zalety:

 • Produkt w 100% naturalny;
 • łatwe do picia;
 • harmonijny smak.

Niedogodności:

 • rzadko spotykane w sprzedaży poza Krymem.

Imię Sun Valley Kokur
TypWytrawny biały
OdmianyBiały Kokur
Tom0,75l
Alkohol0.13
KolorLekka słoma
SmakNadziewane, lekko słodkie
ProducentJSC „Solnechnaya Dolina”
Średnia cena450 rubli

4.
Dwór Perovskih Cabernet Sauvignon

Wytrawny Cabernet Sauvignon o ostrym, lekko jeżynowym aromacie. Wyczuwalna czarna porzeczka z długim posmakiem. Napój podawany z duszoną wołowiną, grillowaną wieprzowiną. Średnia cena: 546 rubli.

Zalety:

 • posmak porzeczki;
 • nasycony kolor;
 • smak jeżynowy.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Imię Posiadłość Perovsky
TypWytrawny czerwony
OdmianyCabernet Sauvignon
Tom0,75 l
Alkohol12-14%
KolorIntensywna ciemnoczerwona
SmakBogaty w czekoladę, wanilię, cynamon.
ProducentWein und Wasser, Rosja
średni koszt546 rubli

3. Cru Lermont Chardonnay Fanagoria

JSC APF Fanagoria wydała swoją kolekcję „Cru Lermont” poświęconą M.Yu. Lermontow, który w drodze do Tamanu odwiedził fortecę Phanagoria. W naszej recenzji prezentujemy białe wino z ręcznie zbieranych jagód Chardonnay uprawianych na plantacjach Phanagoria. Golden Drink o owocowym aromacie wanilii podawany jest do ryb, serów, skorupiaków. Średni koszt to 676 rubli.

Zalety:

 • złoty kolor;
 • aromaty owocowe;
 • długi posmak.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Imię Cru Lermont, wytrawne, białe
RóżnorodnośćChardonnay
Tom0,75 litra
Alkohol0.135
Kolorzłota słoma
Wrażenia smakoweAromat owocowy, waniliowy, dębowy
ProducentWiniarnia „Fanagoria”
Średnia cena676 rubli

2. Bakkal Su Saperavi, Cabernet Sauvignon, Bastardo

„Szklanka wody” to tłumaczenie z tureckiej nazwy napoju z kolekcji o tej samej nazwie firmy „Dom Zacharyin” Ciemny rubinowy napój o owocowo-korzennym aromacie podawany jest ze smażonym mięsem, ciastami. Średni koszt butelki 0,75 litra wyniesie 1100 rubli.

Zalety:

 • zrównoważony smak;
 • niezapomniany bukiet;
 • długi posmak.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • rzadko spotykane w sprzedaży poza Krymem.

Imię Bakkal Su
TypCzerwone półsłodkie
OdmianySaperavi, Cabernet Sauvignon, Bastardo
Tom0,75 l
Alkohol0.11
KolorCiemny rubin
SmakAromat ciemnych jagód, śliwek, wiśni, czarnej porzeczki
ProducentInterfin LLC, Krym, „Valery Zakharyin”
średni koszt1100 rubli

1. Alma Valley Chardonnay

Białe wytrawne, barwy dojrzałej słomy. Wytwarzane z Chardonnay uprawianego w Alma Valley. Ma zbalansowany smak, z aromatami żółtej gruszki, jabłka, brzoskwini, orzechowo-karmelową mieszanką przypominającą kozinaki. Stosuje się do sałatek i pasztetów, serów miękkich i młodych, ryb. Jeden z najlepszych produktów w Rosji według Roskachestvo.

Zalety:

 • przyjemny zrównoważony smak;
 • bogaty owocowy aromat.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Imię Alma Valley Shardonnay
TypWytrawny, biały
OdmianyChardonnay
Tom0,75 l
Alkohol0.125
KolorDojrzała słoma
SmakPrzyjemny aromat dojrzałych gruszek, jabłek, brzoskwiń, orzechów, karmelu.
ProducentAlma Valley, Krym
średni koszt1199 rubli

Człowiek powinien móc wybrać odpowiednie wino na świąteczną ucztę i używać go, aby nie szkodzić swojemu zdrowiu. Ten napój powinien przynosić radość w naszym życiu. W tym celu od wieków pracują nad nim winiarze z całego świata.Redaktorzy serwisu mają nadzieję, że prezentowana recenzja odpowie na pytania: gdzie kupić rosyjskie wino, jaki napój i jaką firmę lepiej kupić na konkretny stół, czego spróbować i nie pomylić się przy wyborze. Przypominamy, że produkty przedstawione w recenzji mogą zainteresować tylko osoby dorosłe.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię