Najlepsze zewnętrzne lampy błyskowe do aparatu w 2020 r

0

90% wyprodukowanych aparatów jest wyposażonych we wbudowaną lampę błyskową. Oczywiście nie wszyscy profesjonaliści to rozpoznają, ale do oświetlenia małych obszarów jest to odpowiednia opcja. Ale kiedy dana osoba musi stale robić zdjęcia za pomocą tego sprzętu, nawet początkujący próbują znaleźć specjalne urządzenie, które im pomoże. Dlatego redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych zewnętrznych lamp błyskowych do aparatów na 2020 rok.

Czym różnią się modele wbudowane od zewnętrznych

Wbudowane lampy błyskowe są dostępne w dwóch wersjach. Pierwsza grupa posiada odbłyśnik na przednim panelu urządzenia - częściej ta opcja stosowana jest w małych aparatach (mydelniczkach). Fotografowie z 10-letnim doświadczeniem odpowiedzą, że projekt oferowany przez producenta nie nadaje się do codziennej pracy. Czyli w przypadku przypadkowego ruchu światło lampy błyskowej zasłania dłoń, ponieważ nie jest ona dobrze ustawiona, a jakość i odległość świecenia nie nadaje się do użytku profesjonalnego. Druga kategoria wbudowanych lamp błyskowych to wersje wyskakujące, które są instalowane w korpusie aparatu i są chronione przed żywiołami, a gdy są potrzebne, natychmiast się wyskakują.

Błyski wewnętrzne są negatywne nawet dla niektórych początkujących, ponieważ dają ostre i zbyt sztuczne oświetlenie. Wynika to z faktu, że zintegrowana lampa błyskowa jest ostra i kierunkowa, obrazy wychodzą nienaturalnie i płasko. Ponadto takie opcje zapewniają minimalną ilość światła, z tego powodu często są bezużyteczne. Ponadto lampy błyskowe działają z jednego akumulatora w aparacie, co prowadzi do szybkiego rozładowania. Aby wyeliminować powyższe niuanse, używana jest zewnętrzna lampa błyskowa.

Zalety modelu zewnętrznego:

 • Umożliwia niezależną regulację oświetlenia;
 • Możesz nie tylko zamontować na kamerze, ale także zainstalować w dowolnym miejscu, co pomaga uzyskać przyjemne światło lub po prostu skupić się na wybranym punkcie;
 • Oświetlenie staje się wielokrotnie lepsze i mocniejsze.

Z jakimi aparatami może współpracować zewnętrzna lampa błyskowa?

Pomimo tak znaczących zalet opcja ta ma również istotną wadę: nie każdy aparat obsługuje pracę z zewnętrzną lampą błyskową. Z urządzeniem mogą współpracować tylko modele z wyższej półki, które są częściej używane przez profesjonalistów. Ponadto aparat musi mieć złącze synchronizacyjne, które umożliwia nawiązanie połączenia między aparatem a lampą błyskową. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba jest w stanie zainstalować urządzenie w dowolnym miejscu w studio, tworząc tym samym przyjemniejsze oświetlenie.

Ale bez względu na to, jak przydatny jest kontakt synchronizacyjny, w najnowszych modelach lustrzanek wolą korzystać z połączenia bezprzewodowego, co jest dużym plusem. Jednocześnie praca pozostaje na tym samym poziomie, nie ma opóźnień, ale mobilność wzrasta kilkakrotnie. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że osoba nie musi już kupować dodatkowych kabli synchronizacyjnych, na wypadek gdyby główny został zapomniany w domu, w studiu, a nawet się zepsuł.

Kluczowe tryby pracy

W sumie dostępne są 4 główne tryby, które rozszerzą funkcjonalność i pozwolą na zrobienie zdjęcia „na żywo” przy minimalnym wykorzystaniu środków.

 • Tryb automatyczny (oznaczony literą „A”). Funkcja stanie się niezbędna dla początkujących, którzy dopiero odkrywają świat profesjonalnej fotografii. W tym trybie kamera samodzielnie analizuje oświetlenie pomieszczenia i ustawia odpowiednie parametry, które jednym kliknięciem pomogą osiągnąć optymalny efekt.
 • Tryb programu (TTL). Jest to również przydatna opcja dla początkującego, aby uzyskać odpowiednią opcję. Moc w tym trybie jest całkowicie kontrolowana przez aparat, ale osoba ma dostęp do drobnych ustawień. Dzięki temu można się uczyć, ustawiając niezbędne parametry, które pozwalają osiągnąć określony wynik. Jeśli więc fotografując obiekt, w którym występuje duża liczba ciemnych odcieni, aby uzyskać dobre zdjęcie, musisz ustawić moc o kilka kroków niżej, w odwrotnej sytuacji musisz zrobić odwrotnie. Kiedy osoba zrozumie wszystkie zawiłości takiego ustawienia i może łatwo określić wymagane oświetlenie, możesz przełączyć się na tryby profesjonalne.
 • Instrukcja (M / Av). Tutaj jakość zależy bezpośrednio od fotografa, bez automatyzacji lub półautomatycznej. Aby uzyskać piękny obraz, musisz zrozumieć ustawienia i ustawić bardziej odpowiednią ekspozycję tła. Następnie musisz wiedzieć, jakie wartości przysłony i czasu otwarcia migawki będą używane przez fotografa. Po dostosowaniu wszystkich tych elementów obiekt jest ustawiony, jeśli okaże się, że jest lekko przyciemniony, to ekspozycja tła została ustawiona poprawnie. Następnie osoba musi zacząć używać mocy błysku, będzie to wymagało kilku klatek. Tryb ręczny jest używany do nagrywania w studio, w którym nie ma ruchu.
 • Stroboskop. Dzięki temu trybowi możliwe staje się wykonanie niepowtarzalnych zdjęć poruszającego się obiektu lub osoby. W tym trybie wykonywana jest seria błysków o stałej częstotliwości i mocy. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać niepowtarzalny efekt - za fotografowanym obiektem rozciągnie się przezroczysty ślad. Ale aby to uzyskać, ważne jest, aby osoba miała statyw.

Dla większej wygody zewnętrzne lampy błyskowe posiadają wyświetlacz informacyjny, który umożliwia śledzenie aktualnego stanu urządzenia i nie pomyłkę w ustawieniach. Przyciski sterujące są zainstalowane obok ekranu.

Ocena najlepszych zewnętrznych lamp błyskowych

YongNuo Speedlite YN-660

Wszechstronne urządzenie budżetowe, które pasuje do Canona i Nikona. Flesz okazuje się najpowszechniejszy, nie ma specjalnych zalet, ale to bardzo dobra wersja lampy błyskowej z Aliexpress. Zapięcie - but. Odczekaj 3 sekundy, aby naładować urządzenie. Model wyposażony jest w wygodną obrotową głowicę o 360 stopni w poziomie i 90 stopni w górę.

Dla dodatkowej wygody dostępny jest zoom ręczny. Regulowany kąt świecenia - 24-200 mm. Urządzenie wykonane jest z taniego plastiku. Sam montaż nie powoduje żadnych szczególnych roszczeń ze względu na koszt. Oczywiście gdyby produkt kosztował 5 tysięcy więcej, nie byłaby to najlepsza opcja. Zasilanie dostarczane jest z 4 baterii AA. Interfejs jest prosty i każdy sobie z nim poradzi. Wyświetlacz ma piękne podświetlenie, które nie przyciąga wzroku.

Sprzedawany jest na Aliexpress oraz w sklepach w cenie 5000 rubli.

YongNuo Speedlite YN-660

Zalety:

 • Dostępność;
 • Dobra moc;
 • Wysokiej jakości uchwyt;
 • Wygoda;
 • Koszt.

Niedogodności:

 • Nie ma TTL;
 • Tani plastik.

Meike MK-320 dla Canon

Model wysokiej jakości, który jest odpowiedni tylko dla aparatów Canon. Wewnątrz znajduje się jedna lampa, która zapewnia dużą moc. Mocowanie jest standardowe. Czas ładowania wynosi 5 sekund, co nie jest idealne, ale nadal jest dobrą opcją. Czas trwania błysku - 1/200 sek. Jest obrotowa głowica, która obraca się o 150 stopni w poziomie i odpowiednio o 90 i 7 w górę iw dół.

Jest wygodny wyświetlacz do ustawiania, który ma przyjemne podświetlenie i duże symbole.Zaletą tego modelu jest obsługa trybu TTL, dzięki czemu urządzenie to jest idealne dla początkujących fotografów. Dodatkowo do dyspozycji jest wygodne oświetlenie wspomagające AF oraz błysk stroboskopowy, które pozwolą stworzyć niepowtarzalny obraz.

Do zasilania wykorzystuje 2 baterie AA. Liczba wyzwalania od jednego ładowania waha się od 100 do 1500. W zestawie znajduje się pokrowiec ochronny, podstawka oraz dyfuzor, co stanowi dodatkowy atut.

Średni koszt to 5300 rubli.

Meike MK-320 dla Canon

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Ładne diody LED;
 • Szybkie ładowanie;
 • Ekwipunek;
 • TTL;
 • Ładny wygląd;
 • Zarządzanie jest proste;
 • Wyraźne mocowanie.

Niedogodności:

 • Tryb automatyczny nie zapewni wysokiej jakości obrazu;
 • Instrukcja jest w języku angielskim.

Falcon Eyes X-Flash 580II

Podstawowa lampa błyskowa w przystępnej cenie, która będzie odpowiednia dla większości hobbystów i początkujących. Liczba przewodnia - 58 m (ISO 100, 105 mm). Instalowany tylko w aparatach Canon. Mocowanie odbywa się za pomocą buta. Czas ładowania zajmuje tylko 4 sekundy. Kąt obrotu w poziomie wynosi 360 stopni, w górę iw dół 90 i 7.

Wygodnym rozwiązaniem jest obecność automatycznego i ręcznego zoomu, które umożliwiają stworzenie wysokiej jakości oświetlenia. Lampa błyskowa jest również wyposażona w szerokokątny dyfuzor. Maksymalny kąt świecenia to 105 mm, minimalny to 24 mm. Dodatkowym atutem jest obsługa trybów - TTL, E-TTL, E-TTL II. Istnieje ręczna regulacja mocy, która pozwala doskonalić umiejętności, których się nauczyłeś, do ideału.

Aby uzyskać większą zawartość informacyjną, zastosowano wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który jest wyposażony w wysokiej jakości podświetlenie. Istnieje również transfer informacji o aktualnej temperaturze barwowej. Aby oszczędzać energię, urządzenie jest wyposażone w automatyczne wyłączanie. Głównym źródłem zasilania są 4 baterie AA. Maksymalna liczba operacji na jednym ładowaniu to 700.

Sprzedawane po cenie 7100 rubli.

Falcon Eyes X-Flash 580II

Zalety:

 • Mały rozmiar;
 • Funkcjonalność;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Tryb TTL działa na 5 punktów;
 • Całkiem dobry sprzęt;
 • Wyświetlacz informacyjny.

Niedogodności:

 • Nie ma krytycznych wad.

Meike MK-14EXT

Błysk pierścieniowy, który jest świetny dla początkujących blogerów. Urządzenie posiada jedną lampkę. Obsługuje tylko z aparatami Canon. W odróżnieniu od poprzednich modeli, tutaj mocowanie nie jest butem, urządzenie mocujemy bezpośrednio na obiektywie, co jest wygodniejszym rozwiązaniem. Atrakcyjna jest również prędkość przeładowania, która wynosi tylko 0,4 sekundy.

Istnieje pełne wsparcie dla trybów TTL, E-TTL. Aby wyregulować jasność, na obudowie można zainstalować jednostkę sterującą. Zasilanie zapewniają 4 baterie palcowe.

Sprzedawane po cenie 7500 rubli.

Meike MK-14EXT

Zalety:

 • Wysokiej jakości światło;
 • Jest wyświetlacz;
 • Wygodny uchwyt;
 • Oświetlenie autofokusa;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Nie dla wszystkich.

Acmepower TF-148APZ-C

Zwykła lampa błyskowa do butów, dzięki której zdjęcia studyjne będą jaśniejsze i ciekawsze. Liczba przewodnia to 48 m. Do tej opcji nadają się aparaty Canon: cyfrowe E-TTL, E-TTLII, a także filmy. W zależności od trybu szybkość ładowania wynosi 0,5 lub 9 sekund.

Jest jasny wyświetlacz dla wygodniejszego ustawienia. Urządzenie wyposażone jest w obrotową głowicę, która obraca się o 270 stopni w poziomie i 90 stopni w górę. Producent wyposażył także TF-148APZ-C w automatyczny i ręczny zoom, w którym maksymalny kąt świecenia wynosi 85 mm. Obsługuje tryby TTL, E-TTL, E-TTL II, błysk podrzędny i synchronizację na przednią / tylną kurtynę migawki. Główna bateria to 4 baterie AA. Waga - 270 gramów, o wymiarach 72x100x125 mm.

Średni koszt to 7900 rubli.

Acmepower TF-148APZ-C

Zalety:

 • 5 poziomów mocy;
 • Wskazanie gotowości;
 • Światło dzienne;
 • Jest wbudowany reflektor;
 • Jakość wykonania;
 • Jasność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Godox TT685N

Model jest odpowiedni dla osób, które chcą pokazać swój aparat Nikon z nowej perspektywy.Koszt tego urządzenia jest prawie taki sam jak poprzedniego modelu, jednak ten producent wyposażył urządzenie w kilka dodatkowych funkcji, które nie są dostępne w TF-148APZ-C.

Pomimo prostoty modelu i podobieństwa z opcjami budżetowymi, szybkość ładowania tego urządzenia wynosi tylko 0,10 sekundy. Istnieje doskonała głowica obrotowa, którą można regulować w różnych kierunkach, w tym. i w dół. Dla ułatwienia obsługi jest dobry wyświetlacz z ładnymi przyciskami. Istnieje również obsługa trybów i-TTL. Maksymalny kąt świecenia to 20 cm.

Sprzedawane we wszystkich sklepach w cenie 9000 rubli.

Godox TT685N

Zalety:

 • Jakość wykonania;
 • Mocne mocowanie;
 • Obsługa trybu ręcznego i TTL;
 • Jest dyfuzor i ręczny odbłyśnik;
 • Istnieje sterowanie bezprzewodowe;
 • Oprogramowanie układowe jest wykonywane za pomocą komputera.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Zestaw Nikon Speedlight Commander Kit R1C1

Poważny flagowy model, który z użytkowania da tylko pozytywne emocje. Według profesjonalnych fotografów to doskonały model, który w kilku zastosowaniach w pełni zwróci się z inwestycji. Montaż odbywa się na obiektywie. Lampa błyskowa jest wyposażona w dwie żarówki zapewniające doskonały efekt.

Mimo małego kąta obrotu to urządzenie nadal wyróżnia się na tle konkurencji. Ponieważ nie zepsuje się przy częstej regulacji i pozwoli dobrać bardziej optymalne kąty. Istnieje automatyczny zoom, który działa na poziomie premium. Obsługiwane są tryby - TTL, i-TTL, D-TTL, istnieje ręczna regulacja mocy. Dodatkowym atutem jest niewielka waga, równa 120 gramów oraz wymiary - 75x55x80 mm. Zawiera dwie lampy błyskowe. Zasilanie zapewnia bateria CR123A.

Sprzedawane po cenie 50000 rubli.

Zestaw Nikon Speedlight Commander Kit R1C1

Zalety:

 • Zawiera dwie lampy błyskowe;
 • Bezprzewodowa jednostka sterująca;
 • Jest dyfuzor;
 • Niezawodny przypadek;
 • Zbuduj godny premium;
 • Ścisłość;
 • Bez przewodów.

Niedogodności:

 • Bateria szybko się wyczerpuje.

Canon Speedlite 600EX II-RT

Kolejny przedstawiciel wysokiej klasy, przeznaczony tylko do aparatów Canon. Jest tylko jedna lampa, ale nie wpłynie to na jakość oświetlenia. Zapinanie odbywa się za pomocą buta. Urządzenie będzie potrzebowało 3,30 sekundy, aby się naładować. Wyświetlacz jest przyjemny, oczy nie męczą się nim, przyciski sterujące nie grają i są płynnie wciskane.

Głowica obrotowa obraca się we wszystkich kierunkach. Maksymalny możliwy kąt świecenia to 200 mm. Jest wsparcie dla wszystkich popularnych trybów, które zmienią najbardziej nudne zdjęcie w piękną ekspozycję. Jest synchronizacja FP. Główna bateria to 4 baterie, które wystarczają na 100-700 operacji. Istnieje podłączenie do zewnętrznego zasilania.

Sprzedawane po cenie 30000 rubli.

Canon Speedlite 600EX II-RT

Zalety:

 • Ekonomiczne zużycie baterii;
 • Montaż;
 • Jakość pracy;
 • Jest ochrona przed wilgocią;
 • Istnieje tryb „Fast Flash”;
 • Synchronizacja radiowa wysokiej jakości.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wynik

Lampa błyskowa jest głównym atrybutem każdego fotografa. Dlatego jego wyborowi należy poświęcić tyle samo uwagi, co aparat. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych opcjach, podziel się swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *