Przygotowanie do szkoły: najlepsze zewnętrzne dyski twarde na 2020 rok

0

Wkrótce do szkoły, co oznacza, że ​​czas kupić potrzebne rzeczy. Współcześni uczniowie używają komputera dwa razy częściej niż w poprzednim pokoleniu. Aby w pełni wykorzystać możliwości światowej sieci, potrzebna jest dobra technologia. Komputery i laptopy są dość drogie, a aby zaoszczędzić pieniądze, kupuje się niedrogą inteligentną elektronikę, ale z minimalną pamięcią. Aby komputer działał poprawnie, istnieje możliwość zakupu zewnętrznego dysku twardego. W artykule rozważymy rodzaje urządzeń, zasadę działania i inne ważne cechy technologii, a aby ułatwić wybór, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przedstawiają Państwu ocenę najlepszych dysków zewnętrznych na rok 2020, które będą przydatne dla ucznia.

Dysk twardy - co to jest i do czego służy

Zewnętrzny dysk twardy to świetna oszczędność pieniędzy. Kupowanie budżetowych smartbooków wiąże się z problemem związanym z niewielką ilością pamięci. Zwykle w smartbooku pamięć nie osiąga 64 GB, a zewnętrzny dysk twardy jest mierzony w terabajtach. (1 terabajt = 1024 gigabajty).

Obecnie istnieją dwa typy pamięci zewnętrznych:

 • karta pamięci lub pendrive - prawie każda technika ma specjalną przegrodę na wejście USB, lub bardziej minimalistyczną wersję - SD;
 • zewnętrzny dysk twardy - kompletny zamiennik wbudowanej pamięci dowolnego sprzętu.

Dysk twardy to solidna obudowa wykonana z różnych materiałów, wewnątrz której znajduje się obwód (kontroler) do przechowywania i odczytu plików.

Odmiany i cechy dysków twardych

Przede wszystkim dyski twarde tego typu są podzielone ze względu na rodzaj niemechanicznych urządzeń pamięci masowej komputera: HDD i SSD.

Dysk twardy to model starej generacji. Ma określoną objętość, którą mierzy się w terabajtach. Charakterystyczną cechą takich systemów jest budżetowa cena i duży asortyment. Niestety dysk twardy ma nieprzyjemne wady: często dochodzi do przegrzania, okresowych awarii technicznych, a co za tym idzie kruchości dysku. Chociaż niektórzy profesjonaliści uważają, że jest to dysk twardy z dyskiem twardym, który jest bardziej odpowiedni dla smartbooków jako pamięci.

Dyski SSD są droższymi dyskami, ale gwarantują wysoką jakość zapisu i odczytu plików, a także są chronione przed przegrzaniem i długo pełnią swoje funkcje. Jedynym niuansem tego systemu jest pamięć, która jest mierzona w gigabajtach. Maksymalnie 500 GB. Ten system wykorzystuje technologię V-NAND lub 3D V-NAND i pamięć flash MLC. NAND pomaga utrzymać niską cenę urządzenia i nie pogarsza wydajności Cena wysoka, pamięć niewielka - wątpliwa korzyść, ale z takim urządzeniem użytkownik nie będzie miał prawie żadnych problemów.

Jakie urządzenia są tam dzisiaj? Oprócz kryteriów dotyczących pamięci, kosztów i typów urządzeń magazynujących, zewnętrzne dyski twarde dzielą się na:

Nazwa zewnętrznego dysku twardegoOpis
mobilny Używany do stałego transferu. Wyróżniają się niewielkimi rozmiarami i lekkością. Maksymalny rozmiar takiego urządzenia to 1 terabajt. Pozytywne aspekty obejmują szybką wydajność i minimalny rozmiar. Negatywne cechy obejmują wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia fizycznego.
NieruchomyWaga może wynosić do 2 kg i jest wielkości laptopa. Maksymalny rozmiar pamięci to 10 terabajtów. Połączenie odbywa się przez USB, ale są też inne interfejsy. Do zalet tego typu dysku należy wysoka wydajność i duża pamięć, wady są dość ciężkie i wymagają połączenia sieciowego
MagnetycznyPamięć do przechowywania może mieć do 10 terabajtów. Waga tego typu dysku twardego waha się od 100 gramów do 2 kg. Nie są bardzo drogie, ale mają duże prawdopodobieństwo uszkodzenia fizycznego. Magnetyczne dyski zewnętrzne są wolniejsze niż inne typy
Stan stałyJedna z najlepszych opcji dla dysku twardego, ale bardzo droga. Pamięć mieści do 10 terabajtów, szybkość transferu jest niezwykle wysoka. Wygodny w użyciu i przenoszeniu. Mniejsza podatność na uszkodzenia mechaniczne. Jedyną wadą jest to, że takie urządzenie boi się nagłych zmian temperatury.
HybrydowyŁączy typy dysków twardych i SSD. Dobrze i szybko przetwarzają informacje, pamięć - 10 terabajtów. Lekka waga - do 1 kg. Niedrogie w tej cenie.

Najlepsi producenci

Która firma lepiej kupi urządzenie? Obecnie istnieje duży asortyment zewnętrznych dysków twardych i różne polityki cenowe. Aby kupić najlepszy model, należy zwrócić uwagę na następujących producentów:

 1. Toshiba;
 2. ADATA;
 3. Przekroczyć.

Producenci stale podnoszą jakość technologii, oferując różne opcje i gwarantując długotrwały dysk twardy.

Kryteria wyboru najlepszego dysku twardego

Aby uniknąć błędów przy wyborze dysku twardego, poniżej przedstawiono główne kryteria, na które należy zwrócić uwagę i ostatecznie pomóc w uzyskaniu modelu wysokiej jakości.

 1. Wybór producenta. Powyżej polecono najpopularniejszych producentów tego produktu, ale kupujący może również zwrócić uwagę np. Na Seagate, Western Digital, a także inne marki. Najważniejsze jest to, że istnieje gwarancja na produkt i sprawdzone centrum serwisowe. Zakup towaru na chińskich stronach internetowych nie daje możliwości sprawdzenia urządzenia, a także otrzymania bezpłatnej naprawy w przypadku awarii. Do tej pozycji można również przypisać szacunkową opinię kupujących, ponieważ aktywny użytkownik będzie mógł doradzić najlepszą opcję.
 2. Pojemność pamięci. Cena zależy od ilości pamięci urządzenia; im większa pamięć, tym wyższy koszt. Dlatego przed zakupem musisz zdecydować, w jakim celu kupujesz dysk. Jeśli jest to transfer dokumentów WORD, małych zdjęć lub skanów, to możesz kupić 500 GB. Jeśli potrzebujesz urządzenia do przechowywania zdjęć, filmów, które zajmują dość dużo miejsca, lepiej rozważyć opcję maksymalnej pojemności pamięci 10 terabajtów.
 3. Wymiary i waga. Wielkość urządzenia zależy od ilości pamięci. Dlatego jeśli planujesz często transportować urządzenie, lepiej kupić nie więcej niż 1 terabajt. Pracując w mieszkaniu, możesz wybrać większe urządzenia.
 4. Bezpieczeństwo urządzenia. Ochrona przed wpływami zewnętrznymi, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi jest priorytetem przy wyborze. Ta pozycja obejmuje bezpieczeństwo pobieranych plików. Cena za takie urządzenia będzie wyższa, ale ważne informacje są chronione w jak największym stopniu i nie należy się obawiać, jeśli urządzenie spadnie na twardą powierzchnię.
 5. Interfejsy. Zwykle urządzenia są podłączane przez USB, ale są też inne typy połączeń. Na przykład Thunderbolt jest idealny dla użytkowników technologii Apple.Istnieją również eSATA, FireWire, SCSI, SAS, ale te standardy są raczej rzadkie ze względu na niskie zapotrzebowanie.
 6. Dodatkowe opcje. Urządzenie to z natury spełnia tylko jedno zadanie - przechowywanie plików. Ale niektórzy producenci uzupełniają urządzenie o funkcję ochronną przed wstrząsem i przegrzaniem, a także kurzem.

Najwyżej oceniane zewnętrzne dyski twarde na rok 2020

Przedstawiony przegląd urządzeń pomoże odpowiedzieć na pytanie: jaki dysk twardy najlepiej kupić, a także ile kosztują najlepsze opcje. Ocena jest oparta na opiniach klientów i aktywnych użytkownikach.

Zewnętrzny dysk twardy Toshiba Canvio Ready 1 TB

Dostępna w kolorze białym i czarnym. Całkowita ilość pamięci to 1 TB. Wymiary - 2,5 cala. Typ urządzenia: HDD. Obrót jest wykonywany z prędkością 5400 obr / min, a prędkość interfejsu wynosi 500 MB / s. Połączenie odbywa się przez USB, nie wyższe niż wersja 3.0. Popularność modelu wynika z niskiej ceny i dużego bufora. Średnia cena: 3500 rubli.

Zewnętrzny dysk twardy Toshiba Canvio Ready 1 TB

Zalety:

 • cicha praca urządzenia;
 • nie przegrzewa się;
 • doskonale czyta i zapisuje pliki;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • krótki przewód do podłączenia do sprzętu.

Zewnętrzny dysk twardy Western Digital WD Elements Portable 1 TB

Urządzenie może pomieścić do 1 terabajta plików. Typ urządzenia - dysk twardy. Współczynnik kształtu to 2,5 cala. Złącze USB. Szybkość przesyłania plików 500 MB / s. Dostępne tylko w kolorze czarnym. Średnia cena: 3700 rubli.

Zewnętrzny dysk twardy Western Digital WD Elements Portable 1 TB

Zalety:

 • bardzo cicha praca urządzenia;
 • lekki i kompaktowy;
 • szybki transfer danych.
 • Średnia cena.

Niedogodności:

 • jasny wskaźnik.

Zewnętrzny dysk twardy Transcend TS1TSJ25M3S

Pojemność - 1000 gigabajtów. Wymiary - 2,5 cala. Typ systemu - HDD. Szybkość przetwarzania plików - obroty do 5400 obr / min. Interfejs - USB 3.1. Obsługuje urządzenie do 500 MB / s. Dodatkowe informacje od producenta: interfejs USB 3.1 Gen 1. Średnia cena: 4000 rubli.

Zewnętrzny dysk twardy Transcend TS1TSJ25M3S

Zalety:

 • dobrze chroniony przed wpływami;
 • praktyczny;
 • szybko przetwarza informacje;
 • łatwo.

Niedogodności:

 • nieco zawyżone.

Zewnętrzny dysk twardy Western Digital My Passport 1 TB

Oryginalny dysk twardy dostępny w 6 różnych kolorach. Magazyn jest przeznaczony na 1 terabajt plików. Typ: HDD. Obsługuje do 500 MB / s. Waży tylko 170 gramów. Złącze USB. Dodatkowe informacje dotyczące ochrony urządzenia: może normalnie pracować w temperaturach od 5 do 35 stopni. Średnia cena: 4100 rubli.

Zewnętrzny dysk twardy Western Digital My Passport 1 TB

Zalety:

 • szybki transfer plików;
 • bardzo cichy mechanizm operacyjny;
 • ciekawy design z gumowymi nóżkami;
 • małe rozmiary.

Niedogodności:

 • krótki przewód.

Zewnętrzny dysk SSD ADATA SD700 256 GB

Projekt obudowy wykonany jest w żółto-czarnej palecie. Typ systemu: SSD. Pojemność urządzenia: 256 GB. Typ pamięci: TLC 3D NAND. USB w wersji 3.1, prędkość sięga 500MB / s. Prędkości odczytu i zapisu mieszczą się w zakresie od 430 do 440 MB / s. Temperatura pracy od 5 do 50 stopni. Waga - 100 gramów. Średnia cena: 4100 rubli.

Zewnętrzny dysk SSD ADATA SD700 256 GB

Zalety:

 • kompaktowy;
 • wysoka prędkość;
 • ciekawy projekt;
 • łatwo.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • mała ilość pamięci.

Zewnętrzny dysk twardy Transcend TS4TSJ25H3P

Urządzenie ma pojemność 4 TB. Współczynnik kształtu to 2,5 cala. Typ urządzenia: HDD. Prędkość obrotowa podczas przechowywania wynosi około 5400 obr / min. Połączenie odbywa się poprzez USB w wersji 3.0, maksymalna prędkość transferu to 500 MB / s. Waga - 308 gramów. Ta opcja jest idealna dla PS4 jako dodatkowa pamięć. Średnia cena: 9900 rubli.

Zewnętrzny dysk twardy Transcend TS4TSJ25H3P

Zalety:

 • duża ilość pamięci;
 • szybki transfer danych;
 • doskonale chroniony przed wpływami zewnętrznymi;
 • cichy.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • ciężki.

Zewnętrzny dysk twardy Toshiba Canvio Basics (nowość) 500 GB

Pamięć urządzenia - 500 GB. Typ: HDD. Interfejs USB 3.0, prędkość - 500 MB / s. Współczynnik kształtu to 2,5 cala. Waga 140 gramów. Średnia cena: 2800 rubli.

Zewnętrzny dysk twardy Toshiba Canvio Basics (nowość) 500 GB

Zalety:

 • szybki transfer plików;
 • małe rozmiary;
 • opcja budżetowa;
 • łatwy w użyciu.

Niedogodności:

 • mało pamięci.

Zewnętrzny dysk SSD Samsung Portable SSD T5 1 TB

Urządzenie pochodzi od jednego z najpopularniejszych producentów sprzętu. Pojemność urządzenia: 1000 gigabajtów. Typ systemu: SSD. Interfejs - USB 3.1 Type-C. Szybkość pracy to 540 MB / s. Z obsługą sektorów 4K, obsługą TRIM, szyfrowaniem danych. Waga - 51 gramów. Współczynnik kształtu to 1,8 cala. Informacje producenta: interfejs USB 3.1 Gen 2 Type-C; w zestawie dwa kable (USB Type C -> Type A i USB Type C). Średnia cena: 12500 rubli.

Zewnętrzny dysk SSD Samsung Portable SSD T5 1 TB

Zalety:

 • lekki i kompaktowy;
 • może wchodzić w interakcje z produktami Apple;
 • słaby wskaźnik;
 • wysoka szybkość przesyłania danych.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Zewnętrzny dysk twardy Seagate STEL10000400

Napęd: Backup Plus. Pamięć urządzenia - 10000 GB. Współczynnik kształtu to 3,5 cala. Typ systemu: HDD. Interfejs wytwarza prędkości 500 MB / s przez USB 3.0. Jest zasilacz. Waga - 1060 gramów. Opcjonalnie: wbudowany koncentrator USB. Średnia cena: 18000 rubli.

Zewnętrzny dysk twardy Seagate STEL10000400

Zalety:

 • duża ilość pamięci;
 • wysoka szybkość przesyłania danych;
 • dobrze chroniony;
 • jest wbudowany koncentrator USB.

Niedogodności:

 • ogólny;
 • ciężki;
 • wysoka cena.

Zewnętrzny dysk twardy Lacie STGB12000400

Urządzenie, które może przechowywać do 12 000 gigabajtów. Współczynnik kształtu to 3,5 cala. Waga - 2900 gramów. Typ: HDD w ilości 2 sztuk. Prędkość obrotowa 7200 obr / min. USB 3.1 Type-C, Thunderbolt 3. Szybkość 420 Mb / s. Obsługuje RAID 0 i 1. Zasilacz w zestawie. Dodatkowe funkcje: 2 interfejsy Thunderbolt 3; USB-C -> przejściówka USB-A; DisplayPort; Czytnik kart SD i CF; Koncentrator USB 3.0. Średnia cena: 59900 rubli.

Zewnętrzny dysk twardy Lacie STGB12000400

Zalety:

 • świetna pamięć;
 • nadaje się do użytku komercyjnego;
 • duża prędkość obrotu i odczytu;
 • wiele dodatkowych opcji łączności;
 • niezawodnie chronione.

Niedogodności:

 • bardzo wysoka cena;
 • trudny do transportu.

Ważne elementy urządzenia

Dla doświadczonych użytkowników zakup urządzenia nie będzie trudny. Inni nabywcy, którzy niewiele wiedzą o urządzeniu, mogą dokonać złego wyboru i otrzymać zły model. W artykule opisano główne punkty, ale warto również poznać ważne cechy techniczne, na które zwracają uwagę specjaliści:

 1. Współczynnik kształtu. Jest mierzony w calach i charakteryzuje rozmiar urządzenia.
 2. Prędkość obrotowa. Minimalna do 5400 obr / min, maksymalna to 10000. Odpowiednio im wyższe obroty tym szybsza praca nad przesyłaniem informacji.
 3. Występ. Mierzone w megabajtach na sekundę lub GHz. Im wyższy ten wskaźnik, tym wyższa prędkość urządzenia.
 4. W niektórych urządzeniach charakterystyka może zawierać wskaźniki wpływające na szybkość działania. Obejmują one czas wyszukiwania od ścieżki do ścieżki - czas przejścia od pliku do pliku (w muzyce).

Zewnętrzny dysk twardy to urządzenie zapewniające bezpieczeństwo dużej ilości informacji. To urządzenie jest odpowiednie dla dzieci chodzących do szkoły, ponieważ w procesie edukacyjnym następuje ciągła wymiana plików niezbędnych do nauki. Pamięć jest również przydatna w przypadku technologii takich jak smartbooki z minimalną pamięcią. Pomoże to rozwiązać problem wydajności tej techniki poprzez wyczyszczenie pamięci wewnętrznej. Najlepszą opcją pod względem kosztów i pojemności byłoby przechowywanie 1 lub 2 TB. Ocena urządzeń wysokiej jakości pomoże ci dokonać właściwego wyboru i kupić najlepszy model. Jeśli kupiłeś jeden z produktów opisanych w ocenie lub korzystasz z zewnętrznego dysku twardego innej marki, podziel się swoją opinią na temat wydajności urządzenia w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *