🎧 Najlepsze douszne słuchawki próżniowe na rok 2020

0

W dzisiejszych czasach wiele osób słucha muzyki poza domem, korzystając z dodatkowych akcesoriów. Melodia rozwesela, odwraca uwagę od obcych dźwięków. Słuchawki douszne stały się jednym z najgorętszych produktów w kategorii elektroniki. Różnorodność modeli pozwala cieszyć się ulubionymi dziełami w transporcie publicznym, podczas uprawiania sportu. Wygodne jest noszenie ich zarówno zimą pod czapką, jak i latem.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” podpowiedzą, jakie są akcesoria, jak dobrać do różnych celów, a także podają ocenę najlepszych producentów produktów na 2020 rok.

Opis słuchawek dousznych

Słuchawki wkłada się do ucha, ale nie są to zwykłe wkładki douszne. Rurki próżniowe znajdują się wewnątrz kanału słuchowego, podobnie jak zatyczki do uszu. Swoją nazwę zawdzięczają ciasnemu dopasowaniu do przewodu słuchowego, tworzeniu się ucisku w ograniczonej przestrzeni. Mówiąc najprościej, są rodzajem wtyczek, które zapobiegają przedostawaniu się obcego hałasu. Dzięki pewnemu dopasowaniu dźwięk nie jest rozpraszany, lecz skoncentrowany wewnątrz. Właściciele akcesorium nie muszą zwiększać głośności, aby słuchać muzyki bez dźwięków otoczenia. Dlatego nie są one niebezpieczne dla słuchu, jeśli nie używasz maksymalnej głośności. Cecha konstrukcyjna pozwala cieszyć się pełnym brzmieniem melodii, a konstrukcja wewnętrzna decyduje o tym, które częstotliwości są lepiej odsłuchiwane: niskie, średnie, wysokie (LF, MF, HF).

Główne zalety słuchawek dousznych:

 • Mała waga, kompaktowy rozmiar. Wygodny do zabrania ze sobą, noszenia w kieszeni.
 • Dobrze brzmiące melodie dzięki głębokiemu osadzeniu wkładek w uszach.
 • Izolacja od zewnętrznego hałasu.
 • Różnorodne modele dopasowane do różnych rytmów ruchu.
 • Uniwersalność, możliwość podłączenia do dowolnej elektroniki (telefon, tablet, odtwarzacz).

Wady obejmują fakt, że długi pobyt w uchu urządzenia spowoduje dyskomfort. Ale producenci zadbali o to. Istnieją różne rodzaje nauszników (nauszników) według materiału, rozmiaru i można je łatwo wymienić.

Za jakość dźwięku odpowiadają części, z których wykonane są słuchawki. Korpus wykonany z tworzywa sztucznego, metalu, ceramiki. Kabel jest do niego przymocowany za pomocą złącza. Wewnątrz znajduje się grzejnik, od tego zależy jakość dźwięku. Z głośnika dźwięk przenoszony jest przez wąski kanał (dyszę), na jego krawędzi znajdują się dysze lub nauszniki. Wygodne położenie wkładek dousznych w uszach zależy od prawidłowego doboru.

Typy słuchawek

Istnieją dwa rodzaje transmisji sygnału audio:

 1. Przewodowy - podłączony do źródła bezpośrednio przewodem. Przekazują wysokiej jakości dźwięk, którym można sterować bezpośrednio na podłączonym urządzeniu lub na kablu za pomocą specjalnego włącznika. Takie połączenie jest niezawodne i działa bez zakłóceń. Ale przewód może się zdezorientować, złamać.
 2. Bezprzewodowy. Sygnał dźwiękowy przekazywany jest na kilka sposobów: port podczerwieni, komunikacja radiowa, Bluetooth, Wi-Fi. Port podczerwieni jest rzadko używany i nie przechodzi przez przeszkody.Sygnał radiowy przenika przez ściany, ale podlega zniekształceniom dźwięku, zakłóceniom, jeśli w pobliżu pracują inne nadajniki. Bluetooth jest powszechną opcją, o zasięgu do 10-20 metrów, pokonuje przeszkody praktycznie bez zniekształceń, ale trzeba je okresowo ładować. Ten typ jest odpowiedni dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Wadami systemu bezprzewodowego nie zawsze jest dobra jakość dźwięku, ograniczony czas pracy.

 

Zestaw słuchawkowy można przymocować do małżowiny usznej za pomocą kokardy z tyłu głowy, za pomocą dodatkowego klipsa, który jest przymocowany do ucha.

Emiter wewnątrz, który odtwarza dźwięk, jest dynamiczny i wzmacniający.

Dynamiczny - typowy, dźwięk pochodzi ze specjalnej membrany, do której podłączona jest ruchoma cewka. Dźwięk jest wytwarzany z mocnym basem, średnie i wysokie tony są wyciszone. Te modele są tańsze w tej cenie

Rebar - reprodukcja tonów wyraźniej, bez zakłóceń, przy średnich i wysokich częstotliwościach. Przy dużej głośności głośniki nie trzeszczą, nie skrzypią. Dźwięk pochodzi ze stożka przymocowanego do szkieletu cewki drgającej. Ten projekt jest mniejszy, co pozwala tworzyć kompaktowe gadżety. Droższe niż dynamiczne.

Istnieje opcja hybrydowa - jest to połączenie dynamicznego i wzmacniającego grzejnika. Odtwarzanie jest pełnoprawne, wszystkie częstotliwości są harmonijnie słyszalne.

Konstrukcja jest typu zamkniętego i otwartego. Te pierwsze pozwalają usłyszeć tylko dźwięk ze słuchawek, obcy szum nie przechodzi. Drugi typ wpuszcza dźwięki z zewnątrz, razem z muzyką słychać, co się dzieje wokół.

Używanie słuchawek nie tylko do słuchania muzyki, ale także do komunikacji zapewnia obecność mikrofonu. Jakość rozmowy może nie zawsze być dobra ze względu na hałas otoczenia. Do tego służy funkcja redukcji szumów.

Główna charakterystyka

Rozważmy główne parametry wkładek.

 • Zakres częstotliwości. Im szerszy ten wskaźnik, tym lepiej, ale w przybliżeniu taki sam we wszystkich modelach - 15 Hz - 20000 Hz. Profesjonalne gadżety mają zakres 5-60 000 Hz.
 • Wrażliwość. Mierzony w decybelach (dB), odpowiada za natężenie dźwięku. Ludzkie ucho wytrzymuje krótkotrwale do 130 dB. Jeśli ta wartość będzie stale przekraczana, słuch się pogorszy. Wskaźnik dla słuchawek wynosi 100 - 150 dB.
 • Odporność. Nazywana jest również impedancją mierzoną w omach. Im niższa wartość, tym mniej energii zużywa się na jakość dźwięku. Niska impedancja może zniekształcać dźwięk, wysoka impedancja zmniejsza głośność. W przypadku urządzeń mobilnych odtwarzacz wystarczy na 20-50 omów.
 • Poziom zniekształceń. Zmień przesyłany dźwięk. Określony w procentach, im jest niższy, tym mniej zniekształceń. Waha się od 0,5 do 2%, w zależności od jakości produktu.

Jakie są załączniki

Komfort umiejscowienia zatyczek w przewodzie słuchowym zależy od jakości nauszników. Zestaw zawiera różne rozmiary i materiały.

Prawidłowo dobrany rozmiar gwarantuje szczelność przewodu słuchowego, dobrą percepcję dźwięku. Duży rozmiar może powodować ból podczas noszenia zatyczki do ucha, podczas gdy mały rozmiar umożliwia przenikanie obcego hałasu. W zestawie do słuchawek znajdują się dysze o różnych rozmiarach, co daje możliwość wyboru najlepszej opcji. Istnieje uniwersalny rozmiar z wypustkami. Ich obecność reguluje głębokość i gęstość sadzenia.

Materiały do ​​wykonania poduszek nausznych:

 • Silikon - elastyczny, o różnej miękkości. Są używane przez długi czas, można je oczyścić z brudu. Ale negatywnie wpływa na jakość dźwięku. Powoduje dyskomfort przy dłuższym użytkowaniu. Opcja budżetowa.
 • Pianka - wygodna i miękka, dostosowująca się do konkretnego ucha, co przyczynia się do dobrego uszczelnienia. Nie wpływa na tonację melodii. Z biegiem czasu stają się bezużyteczne, ponieważ pianka po prostu marszczy się i wymaga wymiany. Nie można wyczyścić.
 • Wykonane z miękkiego plastiku - mocne, ale trwałe.

Dysze dobierane są indywidualnie do każdego ucha, nie można powiedzieć, która z nich jest lepsza w użyciu.Można je kupić osobno w miejscu zakupu słuchawek lub zamówić w sklepie internetowym.

Czego szukać

Kryteria, które należy wziąć pod uwagę, aby uniknąć błędów przy wyborze akcesorium:

 1. Długość kabla. Od tego parametru zależy komfort użytkowania słuchawek, miejsce noszenia gadżetu (kieszeń, torba). Czasami okrągłe, płaskie. Ten ostatni jest wygodniejszy, nie myli się, łatwiej się podkręca, nie ślizga się na ubraniach.
 2. Sposób montażu. Jeśli zatyczki do uszu są używane w sporcie, wygodne będą modele z typem zausznym lub potylicznym.
 3. Obecność kontrolera zarządzającego listą piosenek.
 4. Mikrofon. Aby zapewnić wygodną komunikację bez obcych dźwięków, istnieją modele z tłumieniem hałasu z zewnątrz.
 5. Złącze. Musi być specjalnie powlekany, aby był odporny na korozję i utlenianie.
 6. Funkcje zespołu. Na obudowie nie powinno być żadnych zadrapań, żadnych obcych zadziorów, żadnych szczelin. Określa się to na podstawie egzaminu zewnętrznego. Jeśli zamówisz zestaw słuchawkowy przez Internet, musisz wykonać poniższe czynności natychmiast po otrzymaniu.
 7. Producent. Znane marki są droższe, ale odpowiadają za ich jakość.
 8. Dodatkowe funkcje. Na przykład modele sportowe posiadają dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią w etui, dzięki czemu krople potu nie psują głośników podczas ćwiczeń. Kupując, zwróć także uwagę na futerał do przechowywania (można go kupić osobno).
 9. Okres gwarancji. W przypadku awarii istnieje możliwość oddania do serwisu lub wymiany w ramach gwarancji.

Opieka

Utrzymanie wyglądu słuchawek przedłuży ich żywotność. Aby zapobiec spadkowi głośności, należy wyczyścić urządzenie. Odbywa się to raz w miesiącu. Do tego będziesz potrzebować:

 • jedną z opcji jest woda mydlana, nadtlenek wodoru, alkohol i woda;
 • mała pojemność;
 • sucha serwetka.

Przetwarzaj nie tylko dysze, ale także siatkę. Jeśli można go usunąć, usuń i całkowicie zanurz w nadtlenku wodoru na 10-20 minut. Jeśli urządzenie jest jednoczęściowe, ostrożnie umieść je na powierzchni płynu, unikając dostania się do wnętrza mechanizmu.

Zdejmowane dysze można myć wodą z mydłem lub przecierać rozcieńczonym alkoholem w stosunku 1: 1 wodą.

Wysuszyć części całkowicie przed montażem na suchej szmatce przez 2 godziny.

Najlepsze słuchawki douszne na rok 2020

Próżniowe wkładki douszne nadają się do codziennego użytku w każdych okolicznościach: niezależnie od tego, czy jest to wycieczka komunikacją miejską, oglądanie filmu czy uprawianie sportu. Różnorodność marek oferujących swoje produkty może być myląca. Rozważmy kilka TOP opcji, opartych na opinii kupujących.

Ocena niedrogich słuchawek próżniowych

HARPER HV-708

Przewodowe wkładki douszne, których korpus jest wykonany ze stopu aluminium. Dlatego jest lekki, a jednocześnie wytrzymały. Anatomiczny kształt słuchawek zapewnia dobre dopasowanie, izolując je od zewnętrznego hałasu. Dla wygody zestaw zawiera 3 pary wymiennych silikonowych nauszników. Kabel ma 1,2 metra długości, jest wygodny w użyciu zarówno z telefonem, jak iz laptopem, odtwarzaczem. Posiada mikrofon oraz wielofunkcyjny przycisk, który umożliwia odbieranie połączeń bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Ten przycisk steruje listą odtwarzania muzyki. Dynamiczny przetwornik zapewni bogaty bas.

HARPER HV-708

Zalety:

 • wygodna pozycja w uchu;
 • wygodny zestaw słuchawkowy;
 • wytrzymały korpus;
 • dobry dźwięk;
 • obecność wymiennych okładzin.

Niedogodności:

 • drut w kieszeni zaplątał się.

Philips SHE3550

Zamknięte wtyczki. Dzięki czułości 105 dB i impedancji 16 omów mają wysokiej jakości głośny dźwięk. Owalna tuba, wygodne gumowe wypustki, które wygodnie mieszczą się w uszach. Kabel o długości 1,2 metra umożliwia noszenie odtwarzacza, telefonu w torbie lub kieszeni podczas słuchania muzyki. Wykonane z miękkiej gumy, prawie nie plączą się. Ale nie ma mikrofonu i przycisku do przełączania utworów, za każdym razem, gdy potrzebujesz gadżetu. Zawiera 2 zamienne nauszniki. Akcesorium dostępne w 4 kolorach.

Philips SHE3550

Zalety:

 • głośny hałas;
 • trzymaj się dobrze w uszach;
 • Piękny design;
 • wymienne nauszniki.

Niedogodności:

 • niezbyt niezawodna konstrukcja z tworzywa sztucznego;
 • brak mikrofonu, kontrolera.

JBL T110

Budżetowa wersja amerykańskiej firmy. Model ma atrakcyjny wygląd, płaski drut, który się nie plącze. Dostępna w 3 kolorach: czarnym, białym, niebieskim. Wymienne silikonowe wkładki douszne o różnych rozmiarach pozwalają znaleźć odpowiednią parę. Czułość 100 dB i impedancja 16 omów zapewniają słyszalność zarówno niskich, jak i wysokich częstotliwości. Obecność mikrofonu pozwala na odebranie połączenia, zmianę ścieżki, ale dźwięku nie można regulować.

JBL T110

Zalety:

 • dobry dźwięk;
 • sznur nie jest splątany;
 • jest mikrofon;
 • wygodne dla uszu, ergonomiczne.

Niedogodności:

 • brak przycisku regulacji głośności;
 • zawodna wtyczka.

Recenzja sportowych słuchawek dousznych

Honoruj ​​AM61

Bezprzewodowe próżniowe słuchawki douszne Bluetooth nadają się do aktywnego uprawiania sportów. Promień działania wynosi 10 metrów. Miej stylowy wygląd. Mocno zapinana w uszach, odpowiednia do biegania, skakania. Konstrukcja odporna na wilgoć ochroni przed potem, lekkim deszczem. Dynamiczny radiator dobrze przenosi bas, ale jakości nie można nazwać znakomitą. Po wyjęciu z uszu wkładki douszne są przytrzymywane na szyi dzięki koronce. Wysokiej jakości mikrofon pozwala używać go jako zestawu słuchawkowego do komunikacji mobilnej. W zestawie wymienne anatomiczne nauszniki, futerał do przechowywania. Model wytrzymuje temperatury do -20 ° C. Dostępnych jest kilka opcji kolorystycznych.

Honoruj ​​AM61

Zalety:

 • przyjemny wygląd;
 • odporny na mróz i wilgoć;
 • niezawodność montażu;
 • dostępna okładka;
 • Średnia cena.

Niedogodności:

 • średnia jakość dźwięku.

HIPER TWS Sport

Bezprzewodowe zatyczki do uszu są przymocowane za małżowiną uszną, całkowicie ją owijając. Brak kabla połączeniowego. Ale jednocześnie nie wypadają, nie poruszają się gwałtownymi ruchami głowy. Na korpusie znajdują się przyciski sterujące. Są lekko wypukłe, bez wyjmowania akcesoriów, łatwo je znaleźć. Za ich pomocą ścieżki są przełączane, wstrzymywane, regulowana głośność, możesz odbierać połączenia. Bateria wystarcza na 8 godzin. Zasięg Bluetooth 20 metrów bez zniekształceń. Czyste brzmienie w środkowych częstotliwościach, miękki bas. Możesz korzystać ze świątyń indywidualnie. Obudowa jest chroniona przed wilgocią.

HIPER TWS Sport

Zalety:

 • ergonomia;
 • całkowity brak przewodów;
 • niezawodne mocowanie;
 • wygodna kontrola;
 • możliwość korzystania z jednej słuchawki.

Niedogodności:

 • brak redukcji szumów w mikrofonie;
 • brak pokrowca w zestawie.

Bose SoundSport (iOs)

Zamknięte wkładki douszne z mikrofonem umożliwiają prowadzenie rozmów podczas uprawiania sportu. Przewijaj także ścieżki, dostosowuj głośność bez konieczności wyjmowania urządzenia z kieszeni lub torby. Wodoodporne silikonowe nakładki na uszy chronią słuchawki przed zepsuciem. Wygodne ułożenie w uszach nie powoduje dyskomfortu i nie odlatuje podczas aktywnych ruchów. Głośniki dobrze odtwarzają dźwięk o niskich i wysokich częstotliwościach. W zestawie etui, w którym oprócz wkładek możesz schować telefon, odtwarzacz. Dostępne są 3 pary wymiennych nauszników. Długość kabla 1,07 metra, wykonany z wysokiej jakości materiału. Dostępne jest opcjonalne przedłużenie 53 cm.

Bose SoundSport (iOs)

Zalety:

 • wysokiej jakości montaż;
 • komfort noszenia;
 • nie przepuszczać wilgoci;
 • czysty dźwięk;
 • wygodny futerał do przechowywania.

Niedogodności:

 • kosztowny.

Najpopularniejsze modele

Westone W30

Słuchawki przewodowe z armaturą typu zamkniętego. Posiada 3 przetworniki, dobrze słychać niskie, średnie i wysokie częstotliwości. Na pierwszy rzut oka profesjonalne brzmienie może się wydawać bez basu, ale wtedy wszystkie niuanse melodii są inne. W zestawie 2 przewody: w oplocie do słuchania muzyki, proste z mikrofonem do wykorzystania jako słuchawki. Wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dostępnych jest 10 par wymiennych nauszników. Przechowuj akcesorium w szczelnie dostępnej walizce. Dodatkowa obecność narzędzi czyszczących ułatwia konserwację.

Westone W30

Zalety:

 • szczegółowy, czysty dźwięk;
 • wiele wymiennych przystawek;
 • 2 kable w zestawie;
 • dostępność narzędzi opieki.

Niedogodności:

 • droga cena.

Dunu Falcon-C

Przewodowe słuchawki douszne z dodatkową silikonową powłoką. Może mieć dowolny kształt. Odłączany pleciony kabel o długości 1,2 m jest trwały i nie plącze się. Bogaty zestaw składający się z 10 par nauszników różnych rozmiarów i typów, dodatkowego adaptera, adaptera lotniczego, etui do przechowywania. Metalowa obudowa w kształcie kropli jest ergonomicznie dopasowana do ucha. Dynamiczny przetwornik wyraźnie przekazuje zrównoważony bas i środek pasma, z umiarkowanym basem.

Dunu Falcon-C

Zalety:

 • wysokiej jakości montaż;
 • bogate wyposażenie;
 • metalowy pojemnik;
 • wygodny;
 • wyjmowany wymienny przewód.

Niedogodności:

 • kosztowny.

Sennheiser IE 40 Pro

Niemiecka jakość dynamicznych słuchawek do monitorów. Zaczep pozwala wygodnie dopasować zatyczki do uszu, a zestaw wymiennych nauszników pozwala dobrać odpowiedni rozmiar. W zestawie 1 para wkładek dousznych z miękkiej pianki. Trwały odłączany kabel o długości 1,3 metra, nieplączący się i elastyczny. Dźwięk jest odtwarzany czysty, wyrazisty. Zakres częstotliwości jest przesyłany w jednej potężnej skali. W zestawie miękki pokrowiec z tkaniny, narzędzie do czyszczenia.

Sennheiser IE 40 Pro

Zalety:

 • różnorodne dodatkowe wkładki;
 • dźwięk bez zniekształceń;
 • wytrzymały kabel;
 • ergonomia.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Wybór słuchawek dousznych to kwestia indywidualna, ktoś wybierze markowy model, inni w segmencie budżetowym. Gdzie też lepiej kupić, porady są zbędne. Możesz zaoszczędzić pieniądze i złożyć zamówienie w sklepie internetowym, studiując recenzje klientów, zobacz recenzje. Lub, biorąc pod uwagę błędy innych przy wyborze, kupuj towary w wyspecjalizowanym miejscu, w którym możesz samodzielnie ocenić produkty.

Jakich słuchawek używasz? Na jaki model zwrócić uwagę? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię