Najlepsze konwektory do ogrzewania podłogowego na 2020 rok

0

Współczesny rynek reprezentowany jest przez dużą liczbę różnorodnych systemów grzewczych, które różnią się zarówno właściwościami technicznymi, jak i funkcjonalnością. Służą do ogrzewania obiektów przemysłowych, a także budynków mieszkalnych i administracyjnych. Ponadto do ogrzewania różnych instytucji publicznych często stosuje się specjalne energooszczędne urządzenia grzewcze.

Ostatnio bardzo popularne stały się takie systemy grzewcze jak konwektory podłogowe. Przewidują zastosowanie ukrytego systemu instalacji. Z reguły są instalowane w pobliżu panoramicznych okien, drzwi, a także przeszkleń. Należy zaznaczyć, że takie urządzenia mogą służyć również do ogrzewania kąpieli, basenów czy saun. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa uwagę, uwzględniając opinie, wskazówki i rekomendacje większości użytkowników, ranking najlepszych konwektorów podłogowych do ogrzewania na rok 2020.

Opis urządzenia

Konwektor podłogowy to urządzenie, które jest w stanie przenieść około 90-95% generowanego strumienia ciepła do ogrzewanych pomieszczeń zgodnie z konwencją. Jednostki te są dwojakiego rodzaju - z układem o konwencji naturalnej (nie wyposażone w specjalny wentylator) iz konwencją wymuszoną (wyposażone w wentylator). W porównaniu do odpowiedników elektrycznych urządzenia wolnostojące wyróżniają się większą niezawodnością i trwałością. Ponadto, biorąc pod uwagę koszty eksploatacji, są znacznie bardziej ekonomiczne niż produkty elektryczne.

Nowoczesny konwektor wodny wyposażony jest w obudowę lub kanał, specjalną kratkę ochronną, wymiennik ciepła wykonany z rur miedzianych. Ponadto jego konstrukcja zapewnia obecność płyt wymiennika ciepła wykonanych z aluminium, specjalnych jednostek, które są niezbędne do połączenia zaworów, przez które usuwana jest masa powietrza.

Należy zauważyć, że nowoczesne popularne modele są wyposażone w kombinowane grzejniki i wymienniki ciepła. Mówiąc najprościej, na takich urządzeniach płyty aluminiowe są instalowane bezpośrednio na rurze miedzianej, które są lutowane za pomocą topnika srebra. Do produkcji korytka można zastosować stal nierdzewną lub ocynkowaną (w zależności od klasy produktu, a także producenta). Wszystkie nowoczesne modele konwektorów podłogowych można podłączyć do dowolnego typu rury zasilającej (uwzględniane są różne materiały i średnice rur).

Uwaga! Z reguły konwektor wodny służy do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biur, a także różnych budynków przemysłowych, w których występuje duża powierzchnia przeszklenia.Takie urządzenia są zalecane do stosowania w miejscach o dużej wilgotności i występowaniu nagromadzeń, źródeł wody (ogród zimowy, szklarnia, basen, sauna itp.).

Główne kryteria wyboru

Który grzejnik lepiej kupić, na co zwrócić uwagę i jakich błędów nie popełniać przy wyborze? Konwektor podłogowy to doskonałe rozwiązanie do ogrzewania pomieszczeń w budynku mieszkalnym. Jednak wybierając takie urządzenie, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych niuansów:

 1. Powierzchnia ogrzewanego pomieszczenia. Wybierając takie urządzenie, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wysokość stropów, a także powierzchnię ogrzewanego budynku, niezależnie od tego, czy jest to typ mieszkalny, czy przemysłowy. Według oficjalnej klasyfikacji średnia moc, jaką oddaje jeden konwektor na 10 metrów kwadratowych ogrzewanej powierzchni, wynosi 1000 W. Do pomieszczeń o wilgotnym środowisku zaleca się zakup jednostek wyposażonych w specjalne systemy odwadniające oraz wykonanych z materiałów odpornych na korozję.
 2. Wymiary okna. Wbudowany grzejnik podczas swojej pracy aktywnie tworzy kurtynę termiczną bezpośrednio pomiędzy oknem a wolną przestrzenią w pomieszczeniu. Dlatego przy wyborze takiego urządzenia należy wziąć pod uwagę również wielkość okien w budynku. Ponadto odpowiednio dobrana jednostka nie tylko ogrzeje pomieszczenie, w którym jest zainstalowana, ale również nie pozwoli zaparować szybom na szybach. Uważa się, że aby zapewnić odpowiednie ogrzewanie, całkowita długość takiego urządzenia powinna obejmować co najmniej ¾ szerokości okna.
 3. Głębokość jastrychu. Ten parametr wpływa na szybkość wymiany ciepła grzejnika. Dlatego im głębszy jest jastrych, tym wyższy będzie poziom wymiany ciepła. Należy zauważyć, że do montażu w budynkach wielokondygnacyjnych można zastosować urządzenia o małej głębokości, które mają dobrą moc grzewczą.
 4. Wskaźnik temperatury zastosowanego nośnika ciepła. Zalecana temperatura płynu chłodzącego powinna wynosić około 70 stopni Celsjusza. Jednak obecnie istnieją modele, które są specjalnie zaprojektowane do pracy nie tylko z systemem centralnego ogrzewania. Z reguły takie urządzenia są instalowane w układach energetycznych zasilanych energią słoneczną i są w pełni kompatybilne z kotłami typu kondensacyjnego, w których temperatura chłodziwa niekiedy osiąga nie więcej niż 30 stopni Celsjusza.

Ponadto, wybierając konwektor, należy zwrócić uwagę na wskaźniki przepustowości bezpośrednio w samym systemie grzewczym. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę cechy i wskaźniki techniczne materiałów, z których wykonany jest sam wymiennik ciepła.

Na przykład wymienniki ciepła wykonane z miedzi mają bardzo gładkie ściany. Dzięki temu mają dobrą przepustowość. Należy zauważyć, że większość producentów wyposaża swoje produkty w specjalne zawory sterujące, które pozwalają użytkownikowi samodzielnie dostosować poziom przepustowości.

Który konwektor wybrać, z wentylatorem czy bez

Konstrukcja konwektora do zabudowy, który nie jest wyposażony w wentylator, składa się z korpusu, w którym znajduje się wymiennik ciepła. Dodatkowo wyposażony jest w specjalną ozdobną kratkę, która jest wykonana z metalu lub drewna. Takie urządzenia wykonują swoją pracę dzięki ciągłej cyrkulacji masy zimnego i ciepłego powietrza (konwekcja naturalna).

W zależności od poziomu mocy, takie grzejniki podłogowe są zwykle używane jako dodatkowe urządzenia grzewcze. Ponadto takie urządzenia są często używane do tworzenia kurtyn termicznych w pobliżu obszarów w domu, w których znajdują się duże przeszklenia (okna, werandy itp.).

Modele do zabudowy z systemem konwekcji wymuszonej wyposażone są dodatkowo w wydajne wentylatory (styczne lub promieniowe). Wentylatory są zamontowane na całej długości wymiennika ciepła.Dzięki ich zastosowaniu zwiększa się cyrkulacja mas powietrza przez sam wymiennik ciepła, który oddaje ciepło. Dlatego takie urządzenia z wymuszoną konwekcją zapewniają równomierne, a co najważniejsze szybkie nagrzewanie nawet pomieszczeń o dużej powierzchni.

Modele z wymuszoną konwekcją oferują wysoki poziom wydajności. Podczas ich produkcji stosowane są nowoczesne technologie, które mogą znacznie zmniejszyć ilość energii elektrycznej zużywanej do pracy urządzenia, a także nośnika ciepła. Dzięki temu takie urządzenia są nie tylko bardzo wydajnymi, ale także ekonomicznymi grzejnikami.

Odniesienie! Istnieją grzejniki z wymuszoną konwekcją, które mogą pracować zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia. Wyposażone są w 2 lub 4-rurowy wymiennik ciepła, jeden obieg do ogrzewania, a drugi do chłodzenia.

Często zadawane pytania konsumentów

Jaka powinna być odległość między takim grzejnikiem a oknem? Zgodnie z zaleceniami większości producentów najbardziej optymalna odległość między takim grzejnikiem do zabudowy a powierzchnią przeszklenia powinna wynosić około 15-25 cm Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których użytkownik nie może z wielu powodów, na przykład ze względu na rozwiązania konstrukcyjne lub małą wolną przestrzeń wewnątrz pomieszczeń przestrzegać tych parametrów instalacji.

Należy od razu zauważyć, że zainstalowanie takiego urządzenia z przeszklonej powierzchni w odległości mniejszej niż 15 cm nie stanowi rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa obsługi urządzenia. Jednak w tym przypadku wydajność grzejnika jest znacznie zmniejszona.

Jaka jest różnica między konwektorami podłogowymi a zwykłymi grzejnikami? Główna różnica między takimi urządzeniami a konwencjonalnymi grzejnikami polega na tym, że są one instalowane pod podłogą, nie zajmują dużo miejsca i są znacznie bardziej wydajne. Znacznie lepiej ogrzewają również budynki o dużej powierzchni przeszklenia (balkony, loggie, panoramiczne okna). Mówiąc najprościej, konwektor podłogowy, w przeciwieństwie do zwykłych grzejników, jest urządzeniem ukrytym, które posiada elastyczne funkcje regulacji, co z kolei obniża koszty ogrzewania całego domu.

Czy w sypialni można zainstalować urządzenia z wymuszoną konwekcją? Takie urządzenia grzewcze można zainstalować w sypialniach. Podczas pracy wentylatory nie generują dużego hałasu i nie przeszkadzają w dobrym wypoczynku. Ponadto większość nowoczesnych urządzeń grzewczych jest wyposażona w automatyczny system sterowania, który sam włącza lub wyłącza wymuszoną konwencję i reguluje prędkość wentylatora.

Gdzie można kupić, ile to kosztuje? Możesz kupić taki grzejnik zarówno w wyspecjalizowanych sklepach, jak i sklepach internetowych, zamawiając go online. Należy zauważyć, że katalogi sklepów internetowych zawierają nowe pozycje i najpopularniejsze modele takiego sprzętu, które są poszukiwane przez konsumentów.

Przegląd najlepszych producentów konwektorów do ogrzewania podłogowego

Którą firmę najlepiej wybrać, jakie są kryteria wyboru? Na rynku krajowym czołowe pozycje zajmują produkty popularnych europejskich producentów. Należy jednak zauważyć, że urządzenia wyprodukowane w Rosji są również bardzo poszukiwane przez konsumentów. Obecnie niektórzy z najlepszych producentów konwektorów podłogowych to:

 1. Jaga. Popularny belgijski producent, którego urządzenia grzewcze mają dobre wskaźniki mocy i wydajności.
 2. Verano. To znana polska marka, ciesząca się popularnością wśród rodzimych konsumentów. Produkty wytwarzane pod tą marką wyróżniają się dobrymi wskaźnikami przenikania ciepła i ciśnienia. Jednak, jak zauważają niektórzy użytkownicy, urządzenia grzewcze tego producenta podczas pracy emitują niewielki hałas.
 3. ISAN. Jest jednym z liderów na rynku systemów grzewczych.Produkty tego producenta cieszą się dużą popularnością zarówno wśród konsumentów krajowych, jak i zagranicznych. Główną zaletą produktów wytwarzanych pod tą marką jest wysoki poziom oszczędności energii, a także brak silnego hałasu podczas pracy.
 4. Hitte. Popularny polski producent produkujący niedrogie konwektory do ogrzewania podłogowego. Produkty tej firmy są jednymi z najtańszych w porównaniu ze znanymi europejskimi producentami. Jedyną wadą produktów wytwarzanych pod tą marką jest zużycie dużej ilości energii podczas pracy.

Najlepsze konwektory do ogrzewania podłogowego na 2020 rok

Wybierając grzejnik wyposażony w konwekcję naturalną, lepiej zwrócić uwagę na urządzenia krajowej, rosyjskiej produkcji. Wynika to z faktu, że krajowi producenci wytwarzają produkty o dobrej jakości montażu. Ponadto domowe wymienniki ciepła są znacznie tańsze niż importowane odpowiedniki.

Jeśli potrzebujesz konwektora z systemem wymuszonej konwencji, najlepiej zdecydować się na jednego z europejskich producentów. Wynika to z faktu, że parametry techniczne urządzeń europejskich z obowiązkową konwencją są znacznie lepsze niż ich krajowych odpowiedników. Ponadto większość europejskich produktów ma dobrą rezerwę mocy, praktycznie nie hałasuje podczas pracy.

Przegląd popularnych modeli konwektorów ogrzewania podłogowego w konwencji naturalnej

Techno Power KVZ (16) 250-85-2100

Wysokiej jakości grzejnik z naturalną konwencją produkcji krajowej. To nowoczesne, niedrogie, kompaktowe urządzenie grzewcze. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest ogrzanie różnych obiektów bez stosowania tradycyjnych grzejników zajmujących wolną przestrzeń wewnątrz pomieszczenia. Model ten jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem do ogrzewania pomieszczeń w domu, kawiarni, małym sklepie czy na basenie. Idealny do budynków o dużych przeszkleniach.

To urządzenie spełnia swoje zadanie dzięki ciepłej wodzie, która krąży w systemie grzewczym. Głównymi zaletami tego urządzenia jest to, że nie zajmuje użytecznej przestrzeni wewnątrz pomieszczenia i jest ekonomiczna podczas pracy. Waga tego modelu to 16,6 kg. Maksymalna moc cieplna wynosi 1,266 kW. Średnica połączenia wynosi ½. Może być podłączony zarówno do scentralizowanego, jak i autonomicznego ogrzewania wodnego.

Techno Power KVZ (16) 250-85-2100

Zalety:

 • Cena (średni koszt to 15057 rubli);
 • Mały rozmiar;
 • Moc;
 • Funkcjonalny.

Niedogodności:

 • Kompletny zestaw (dostarczany bez ozdobnej kratki);
 • Ciężka waga 16,6 kg.

Mohlenhoff WSKP 180-190

Wysokiej jakości grzejnik znanego niemieckiego producenta, który posiada dużą rezerwę mocy. Urządzenie to zapewnia naturalną konwencję, a także ekranowanie prądów zimnego powietrza. Przy odpowiednich obliczeniach mocy urządzenie to może służyć do pełnego ogrzewania pomieszczeń. Idealny do ogrzewania pomieszczeń z panoramicznymi oknami.

Wysokość tego urządzenia sięga 190 mm, szerokość - 180 mm. Całkowita długość 4250 mm. Do produkcji tego modelu użyto aluminium. Okres gwarancji wynosi 5 lat. Wyposażony w 2-rurowy wymiennik ciepła wykonany z miedzi / aluminium. Wskaźnik ciśnienia roboczego - 10 bar. Maksymalna temperatura pracy to 105 stopni Celsjusza. Wskaźnik mocy w temperaturach roboczych przewodnika ciepła 75/65 stopni Celsjusza wynosi 1680 W. Moc w temperaturach 90/70 stopni Celsjusza - 2130 W. Średnica przyłącza - G ¾ cala.

Mohlenhoff WSKP 180-190

Zalety:

 • Jakość wykonania;
 • Nowoczesny design;
 • Nie koroduje;
 • Cicha praca;
 • Dobra rezerwa mocy;
 • 5 lat gwarancji;
 • Łatwość instalacji;
 • Nadaje się do ogrzewania dużych przeszklonych pomieszczeń.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt (średnia cena 106200 rubli);
 • Nie dostarczane z maskownicami.

EVA K.80.203.1500

Wysokiej jakości urządzenie o naturalnej konwencji. Model ten wyposażony jest w miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła, którego strumień ciepłego powietrza krąży w pomieszczeniu dzięki naturalnej konwencji. Ciepło emanujące z nagrzewnicy blokuje zimne masy powietrza wydobywające się z okien lub fasad. Urządzenie to może ogrzewać zarówno pomieszczenia suche, jak i pomieszczenia, w których panuje duża wilgotność.

Całość uzupełniają ozdobne ramki z aluminium, osłony, nóżki mocujące i regulujące. Korpus urządzenia wykonany jest ze stali nierdzewnej o grubości 0,8 mm. W zestawie znajduje się również ozdobna kratka, która może być wykonana z drewna lub stali nierdzewnej. Wyposażony w miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła, zdejmowany, średnica rury 22 mm. Do podłączenia urządzenia służy gwint zewnętrzny G ½. Maksymalny poziom mocy grzewczej wynosi 1,21 kW. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 16 bar. Wskaźnik maksymalnej temperatury płynu chłodzącego wynosi 115 stopni Celsjusza. Waga jednostkowa: 9,8 kg.

EVA K.80.203.150

Zalety:

Ekwipunek;

 • Specyfikacje;
 • Dopuszczalny koszt (20407 rubli);
 • Jakość użytych materiałów;
 • Gwarantowana żywotność (10 lat);
 • Jakość wykonania;
 • Nadaje się do jednorurowych i dwururowych systemów grzewczych.

Niedogodności:

 • Według niektórych użytkowników regulacja wysokości szafy podczas montażu jest trudna.

KZTO Breeze 260х80х1200

Niskoprofilowe, solidne urządzenie wyposażone w wytrzymałą, ergonomiczną stalową skrzynkę. Idealny do ogrzewania specjalnych przedmiotów. Instalowany bezpośrednio w samej podłodze. Ogrzewa pomieszczenie dzięki naturalnej konwencji. Zapobiega parowaniu dużych okien zimą.

Ogrzewa pomieszczenie szybko i skutecznie, tworząc jednocześnie niezawodną kurtynę termiczną chroniącą przed zimnymi masami powietrza pochodzącymi ze szklanych ścian lub okien. Latem może służyć do klimatyzacji wnętrz. Wyposażony w wysokiej jakości miedziano - aluminiowy wymiennik ciepła, a także w specjalny odpowietrznik (zawór Mayevsky'ego).

Moc urządzenia to 502 W. Średnica przyłącza - ½. Poziom ciśnienia roboczego - 15 atmosfer. Całkowita długość aparatu 1200 mm. W komplecie z kratką rolowaną. Waga - 8,3 kg. Maksymalna temperatura pracy to 130 stopni Celsjusza. Okres gwarancji wynosi 5 lat.

KZTO Breeze 260х80х1200

Zalety:

 • Niski koszt (15325 rubli);
 • Dobry poziom kompilacji;
 • Jakość komponentów;
 • Cicha praca;
 • Gwarancja: 5 lat.

Niedogodności:

 • Niska moc;
 • Ogrzewana powierzchnia wynosi 5 metrów kwadratowych.

Elsen EKN 190х90х1000

Niezawodny grzejnik rosyjskiej produkcji o naturalnej konwencji. Urządzenie to może służyć jako niezależne źródło ciepła do ogrzewania pomieszczeń lub jako efektywne uzupełnienie innych urządzeń grzewczych (ogrzewanie cwu, ogrzewanie podłogowe). Model ten przeznaczony jest przede wszystkim do ogrzewania pomieszczeń z przeszkleniem panoramicznym. Można go również zamontować bezpośrednio w samym parapecie. Idealne do domów z tzw. „Drugim światłem”.

Wyposażony w wzmocnioną, odporną na wstrząsy obudowę wykonaną z ocynkowanej stali o grubości 1 mm. Dodatkowo specjalne usztywnienia oraz rama wykonana z aluminium zapewniają wysoką niezawodność i wytrzymałość korpusu produktu. Do podłączenia do ogrzewania stosuje się nakrętkę łączącą ¾ EK.

Moc rozpraszania ciepła wynosi 260 W. Jako nośnik ciepła można użyć wody lub płynu niezamarzającego. Maksymalna temperatura płynu chłodzącego to 130 stopni Celsjusza. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 16 bar. Nadaje się do ogrzewania małych przeszklonych pomieszczeń. Powierzchnia ogrzewania wynosi 2,6 metra kwadratowego.

Elsen EKN 190х90х1000

Zalety:

 • Dopuszczalny koszt (15110 rubli);
 • Jakość materiałów;
 • Okres gwarancji 10 lat;
 • Nie wysusza powietrza;
 • W komplecie ozdobny grill typu;
 • Dostarczany z zainstalowanym dźwigiem Mayevsky.

Niedogodności:

 • Zawór odcinający i termostat będą musiały zostać zakupione osobno (jeśli zajdzie potrzeba ich zainstalowania);
 • Powierzchnia ogrzewania wynosi zaledwie 2,6 metra kwadratowego.

Ocena jakości konwektorów do ogrzewania z wymuszoną konwekcją

Techno Vent KVZV 250-85-3000

Wysokiej jakości model produkcji rosyjskiej wyposażony w wymuszoną konwekcję. Urządzenie to można podłączyć zarówno do scentralizowanych, jak i autonomicznych systemów grzewczych, w których woda pełni rolę nośnika ciepła. Wyposażony w wentylatory styczne (4 sztuki), które odpowiadają za wymuszoną konwencję (cyrkulację mas powietrza). To urządzenie może być również używane jako ogrzewanie dodatkowe. Kompatybilny z takimi systemami ogrzewania pomieszczeń jak ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo wyposażony jest w specjalną automatykę monitorującą jego pracę.

Wyposażony w dwururowy miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła i odpowietrznik. Korpus tego produktu wykonany jest ze stali ocynkowanej. Maksymalna temperatura pracy tego urządzenia wynosi 130 stopni Celsjusza. Wskaźnik mocy znamionowej przy temperaturze dopływającego nośnika ciepła 95 stopni Celsjusza osiąga 5166 W. Średnica przyłącza - ½.

Techno Vent KVZV 250-85-300

Zalety:

 • Jakość materiałów;
 • Niewielka waga (28,7 kg);
 • Niezawodność;
 • Nie wytwarza silnego hałasu podczas pracy;
 • Może być używany jako dodatkowy grzejnik;
 • Wyposażony w 4 wentylatory zapewniające dobrą cyrkulację powietrza.

Niedogodności:

 • Cena (38392);
 • W zestawie nie ma grilla, który trzeba będzie kupić osobno.

Varmann Qtherm 230x110x3000

Jest to niezawodny podgrzewacz do instalacji ciepłej wody. Wymuszona konwencja jest wyposażona w wentylatory styczne. Do produkcji tego urządzenia użyto wysokiej jakości blachy stalowej ocynkowanej oraz nierdzewnej stali chromowo-molibdenowej. Dzięki zastosowaniu natrysku odpornego na ścieranie proszku na powierzchnię aparatu, wszystkie jednostki umieszczone bezpośrednio pod grillem nie rzucają się w oczy i nie psują całego wnętrza pomieszczenia.

Wymiennik ciepła wykonany jest z miedzi i aluminium, co zapewnia mu podwyższony poziom odporności na korozję. Montaż odbywa się dzięki szybkozłączkom, co znacznie przyspiesza czas potrzebny na podłączenie do chłodziwa.

Dodatkowo model ten wyposażony jest w wysokiej jakości wentylatory styczne, których silniki umieszczone są w specjalnych osłonach ochronnych. Dzięki temu, że silniki wentylatorów są zamontowane na wspornikach odpornych na wibracje, ten model konwektora podczas pracy emituje minimalny poziom hałasu. Należy również zauważyć, że podstawowa konfiguracja tego urządzenia przewiduje obecność specjalnego sterownika mikroprocesorowego, który zmienia prędkość wentylatorów i umożliwia regulację temperatury w pomieszczeniu.

Model ten ze względu na swoje właściwości techniczne doskonale sprawdza się w systemach inteligentnego domu. Maksymalna moc urządzenia (przy 90 stopniach Celsjusza) to 5439 W. Wielkość ogrzewanej powierzchni to 54 mkw. Ciśnienie robocze - 16 atmosfer. Średnica przyłącza - ¾. Urządzenie waży 36 kg. Maksymalna temperatura pracy to 130 stopni Celsjusza.

Varmann Qtherm 230x110x300

Zalety:

 • Funkcjonalny;
 • Specyfikacje;
 • Okres gwarancji (10 lat);
 • Ekwipunek;
 • Łatwość instalacji;
 • Możliwość regulacji temperatury.

Niedogodności:

 • Koszt (67632 rubli);
 • Duża waga (36 kg).

Itermiczny ITTB. 190.300.4800 (15050 W)

Mocny, niezawodny grzejnik wyposażony w system wymuszonej konwekcji. Wyposażony w wentylatory styczne zasilane z sieci.Dzięki zastosowaniu konwekcji wymuszonej moc cieplna urządzenia jest kilkakrotnie zwiększana, dzięki czemu ogrzewanie w pomieszczeniu staje się bardziej dynamiczne.

Model ten jest wyposażony w szwajcarskie wentylatory, którymi można sterować za pomocą termostatów, systemów smart home lub klimatyzacji. Ze względu na swoje wymiary model ten można nawet wbudować w podłogę o niewielkiej głębokości. Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas pracy, urządzenie to zostało dodatkowo wyposażone w specjalne ozdobne kratki, które są wykonane z drewna lub aluminium. Okres gwarancji po zakupie tego urządzenia wynosi 10 lat.

Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 15 barów. Średnica przyłącza - ½. Poziom rozpraszania ciepła wynosi 15050 W. Maksymalna temperatura pracy to 130 stopni Celsjusza. Powierzchnia ogrzewania wynosi 190,34 metrów kwadratowych.

Itermiczny ITTB. 190.300.4800 (15050 W.

Zalety:

 • Moc;
 • Jakość wykonania i komponenty;
 • Okres gwarancyjny;
 • Wyposażony w niezawodne wentylatory;
 • Możliwość podłączenia do systemu klimatyzacji „inteligentny dom”;
 • Mały rozmiar.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt (107,220 rubli);
 • Automatyzacja nie jest zawarta w zestawie dostawy, będziesz musiał ją kupić osobno;
 • Niektórzy użytkownicy twierdzą, że trudno jest samodzielnie, zrobić to sam, zainstalować to urządzenie, nawet korzystając z instrukcji instalacji krok po kroku.

Kampmann Katherm QK 232/112/1200

Nowoczesne, wysokiej jakości markowe urządzenie popularnego niemieckiego producenta wyposażone w system wymuszonego nawiewu powietrza. Pozwala skutecznie ekranować prądy zimnego powietrza i ogrzewać duże pomieszczenia. Wyposażony w wentylator EC umieszczony na całej długości konwektora.

Takie rozmieszczenie wentylatora umożliwia równomierne rozprowadzenie przepływu powietrza w całym urządzeniu. Dzięki temu jednostka ma dobrą wydajność i praktycznie nie hałasuje podczas pracy. Dodatkowo wyposażony jest w dźwiękoszczelne nóżki montażowe oraz zabezpieczenie przed przekręceniem.

Do podłączenia do linii systemu grzewczego służy eurokon o średnicy cala. Nominalne ciśnienie robocze wynosi 10 barów, maksymalne 16 barów. Maksymalna temperatura pracy to 120 stopni Celsjusza. Idealny do użytku domowego lub do ogrzewania pomieszczeń biurowych.

Kampmann Katherm QK 232/112/1200

Zalety:

 • Wysoka niezawodność i jakość wykonania;
 • Ekwipunek;
 • Funkcjonalny;
 • Moc (można ogrzewać pomieszczenia o dużej powierzchni);
 • Nie hałasuje podczas pracy;
 • Zapewnia stabilną, równomierną cyrkulację powietrza.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt (166505 rubli).

KOMFORT - B 380x100x3000

Grzejnik o wysokiej wydajności cieplnej. Model ten przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza. Ponadto nadaje się do ogrzewania pomieszczeń z dużymi panoramicznymi oknami.

Wyposażony w wentylator styczny. Do produkcji obudowy użyto wysokogatunkowej stali, która dodatkowo pokryta jest specjalną powłoką polimerową. Wymienniki ciepła wykonane są z rur miedzianych, które są ożebrowane płytami aluminiowymi. Całość uzupełnia ochronna kratka ozdobna, do produkcji której użyto anodowanego aluminium.

Ciśnienie robocze wynosi 20 atm. Maksymalna temperatura płynu chłodzącego to 130 stopni Celsjusza. Liczba wymienników ciepła - 2 szt. Liczba wentylatorów - 5 szt. Moc rozpraszania ciepła wynosi 6770 W.

KOMFORT - B 380x100x3000

Zalety:

 • Ekwipunek;
 • Specyfikacje;
 • Wyposażony w wysokiej jakości wentylatory (wyprodukowane w Niemczech);
 • Moc;
 • Może być stosowany w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt (60910 rubli);
 • Niektórzy użytkownicy zauważają, że ten model jest trochę głośny podczas pracy.

Tabela porównawcza modeli konwektorów ogrzewania podłogowego

Imię, opisTyp konwencjiCiśnienie robocze (bar)Moc, W)Koszt (w rublach)
Techno Power KVZ (16) 250-85-2100 NaturalnyNie wskazano126615057
Mohlenhoff WSKP 180-190Naturalny102130106200
EVA K.80.203.1500Naturalny16121020407
KZTO Breeze 260х80х1200Naturalny1550215325
Elsen EKN 190х90х1000Naturalny1626015110
Techno Vent KVZV 250-85-3000WymuszonyNie wskazano516638392
Varmann Qtherm 230x110x3000Wymuszony16543967632
Itermiczny ITTB. 190.300.4800 (15050 W)Wymuszony1515050107220
Kampmann Katherm QK 232/112/1200Wymuszony16Nie wskazano166505
KOMFORT - B 380x100x3000Wymuszony20 atmosfer677060910

Konwektory podłogowe to nowoczesne urządzenia grzewcze, które można aktywnie wykorzystać jako dodatkowe źródło ciepła. Również takie urządzenia o zwiększonej mocy są stosowane w postaci pierwotnego (głównego urządzenia grzewczego). Takie urządzenia są dostępne z wymuszoną i naturalną konwencją i są wykonane z trwałych, nie korodujących materiałów. Jeśli korzystasz z konwektora, który jest przedstawiony w naszej ocenie lub używasz innego modelu do ogrzewania pomieszczeń, podziel się z nami swoją opinią i doświadczeniem w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *