🚰 Najlepsze narty wodne (skutery wodne) na rok 2020

0

Z pewnością wszyscy zastanawiali się, jak ciekawie i mobilnie spędzić wakacje nad stawem, bo po wylegiwaniu się na słońcu i dobrej kąpieli zaczyna mieć ochotę na coś bardziej oryginalnego i pozytywnego. Taką czynnością może być jazda na nartach wodnych. Pojawia się jednak kilka pytań. Co to jest skuter wodny i jak działa Czy można go bezpiecznie używać Jak wybrać i kupić wersję wysokiej jakości W tym artykule rozwiążemy wszystkie pytania.

Jetski

Skuter wodny lub, jak to się powszechnie nazywa, skuter wodny to pojazd wodny, który wcześniej był używany wyłącznie jako technika sportowa, ale teraz jest również rodzajem wodnej atrakcji dla lubiących aktywny wypoczynek.

Czy to jest bezpieczne

Jeśli porównasz skuter wodny i zwykły, możesz zrozumieć, że ryzyko kontuzji w przypadku tego pierwszego jest znacznie mniejsze. Dzieje się tak jednak w przypadku zachowania ostrożności podczas użytkowania i hamowania. W przypadku jej braku możesz sam wpaść do wody, natknąć się na gumową łódkę lub co gorsza zapomnieć pływaka. Jeśli masz zamiar rzucić kogoś poza sobą, przede wszystkim szlifuj swoje umiejętności jazdy, ponieważ przy dodatkowym obciążeniu kontrola staje się znacznie trudniejsza.

Urządzenie

 • Mieszkaniowy.

Podstawą tego rodzaju transportu jest korpus. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest wyposażone w metalowe wkładki dla większej wytrzymałości i bezpieczeństwa. Ciało posiada komorę do przechowywania rzeczy osobistych.

 • Silnik.

Równie ważnym elementem skuterów wodnych jest silnik, który sprawia, że ​​proste nadwozie jest mobilne i dlatego nadaje się do aktywności na świeżym powietrzu. Silnik jest dobrze zabezpieczony przed wnikaniem wody.

 • Zamknięty lub otwarty układ chłodzenia.
 • Układ kierowniczy.

Jak można się domyślić z nazwy, system ten jest niezbędny do sterowania motocyklem, sterowanie to odbywa się poprzez zmianę kąta nachylenia kierownicy w poziomie, stopień obrotu urządzenia zależy od ostrości kierownicy.

 • Dodatkowe urządzenia. Z

z roku na rok urządzenia są coraz doskonalsze i wygodniejsze w obsłudze. Dzieje się tak dzięki dodaniu wielu dodatkowych urządzeń do głównego zestawu urządzenia. Więcej szczegółów na ich temat zostanie omówionych w dalszej części tego artykułu.

Rodzaje konstrukcji

Wszystkie narty wodne są podzielone na dwie duże gałęzie zgodnie z rodzajem konstrukcji: stojącą i siedzącą.

Na stojąco

Stand-up jet narty to opcje sportowe, są lekkie, łatwe do kontrolowania i zwrotne. Maksymalna prędkość sięga aż 120 km / h. Osobliwością takiego aparatu jest możliwość regulacji kąta nachylenia dryfu używanego do wytworzenia ciągu odrzutowego. To dzięki tej okazji na sportowych nartach wodnych można wykonać różne, przyciągające wzrok elementy.

Siedzący

Ta opcja jest bardziej odpowiednia do relaksu. Motocykle siedzące różnią się liczbą miejsc siedzących.W przeciwieństwie do poprzedniej wersji nie są tak lekkie i zwrotne, nie mają tak dużej prędkości maksymalnej, jednak są bezpieczniejsze i odpowiednie dla osób nie uprawiających profesjonalnych sportów wodnych. Nie ma lepszej opcji na przyjemny rejs statkiem po spokojnej tafli morza.

Rodzaje nart wodnych

Wszystkie opisane jednostki pływające można podzielić nie tylko na 2 duże gałęzie ze względu na rodzaj konstrukcji, ale także ze względu na kategorię osób / wieku, dla których są przeznaczone.

 • Rodzina

Cechą opcji rodzinnych jest obecność co najmniej trzech miejsc, które mogą pomieścić, jeśli nie cała rodzina, to przynajmniej większość. Priorytety tych modeli to bezpieczeństwo i wysoka odporność. Dodatkowo wyposażone są w przegródki do przechowywania rzeczy osobistych i kamizelek.

 • Sporty

Jednostki sportowe, jak wspomniano wcześniej, stoją. Priorytetami w tym przypadku są szybkość i zwrotność. Jednak zarządzanie nimi nie jest tak proste, jak np. Rodzinne. Wymaga to dobrej reakcji, umiejętności muszą być dobrze dopracowane, dlatego eksperci nie zalecają kupowania tego konkretnego typu motocykla, jeśli nigdy wcześniej nie jeździłeś na skuterze wodnym.

Jeśli nadal chcesz wnieść ekstremum do swoich zwykłych wycieczek łodzią, możesz kupić urządzenia, które pojawiły się stosunkowo niedawno i są hybrydami motocykli sportowych i rodzinnych. Szybkość, lekkość i stabilność w jednej butelce.

 • Turystyczny

Motocykl turystyczny można nazwać zmodyfikowanym motocyklem rodzinnym. Są pojemne i posiadają dodatkowe, wygodne dla turystów detale. Na przykład składane stopnie ułatwiające wejście do wody.

 • Dziecko

Niewątpliwie głównym akcentem, głównym priorytetem produktu wodnego dla dzieci jest bezpieczeństwo. To urządzenie jest maksymalnie podobne do osoby dorosłej, a jednocześnie jest tak stabilne i łatwe w obsłudze, jak to tylko możliwe. Osoba dorosła również może cieszyć się użytkowaniem takiego motocykla, jeśli oczywiście jego waga nie przekracza limitu wskazanego w paszporcie produktu.

Jak wybrać skuter wodny

Teraz, gdy znane są rodzaje i rodzaje tego rodzaju transportu wodnego, wiadomo, czym jest on w całości, warto omówić temat prawidłowego doboru aparatu. Jakie parametry należy wziąć pod uwagę Na jakie kryteria należy zwrócić szczególną uwagę, aby uniknąć błędów przy wyborze skutera wodnego

 • Moc silnika. Ten parametr zależy od maksymalnej prędkości i ostrości manewru pojazdu wodnego.
 • Część techniczna. Część techniczna oznacza funkcje hamowania, sterowania i monitorowania.
 • Jakość obudowy. Obowiązkowym kryterium przy wyborze Twojego pojazdu powinna być jakość materiału oraz jakość nadwozia.
 • Schowek. Nie żałuj, że trochę przepłacasz za obecność tego przedmiotu w skuterze wodnym - na pewno nie będzie to zbyteczne. Mała komora pomoże Ci nie martwić się o bezpieczeństwo i ochronę rzeczy osobistych przed wodą: różne gadżety elektroniczne, dokumenty, pieniądze itp.
 • Osadzenie. Jeśli Twój skuter wodny jest typu siedzącego, upewnij się, że siedzenia są dla Ciebie wygodne i wygodne. Słaba konstrukcja siedzeń może zrujnować całe doświadczenie pływania łodzią.
 • Lustra. Obecność luster zwiększy procentowo Twoje bezpieczeństwo, ponieważ szeroki widok na taflę wody jest ważnym elementem udanego spaceru.

Akcesoria opcjonalne

Te akcesoria nie wchodzą w skład podstawowego zestawu, ale nie należy zaniedbywać ich zakupu.

 • Kamizelki. Bez względu na to, jak wysokiej jakości i bezpieczeństwa są nowoczesne ulepszone skutery wodne, nikt nie może być ubezpieczony od nieprzewidzianych sytuacji. I w takiej sytuacji kamizelka jest prawdziwym zbawcą Twojego życia lub Twoich bliskich. Kamizelka powinna być ciasna, dobrze uszyta, odpowiednia dla pasażera jednostki pływającej.
 • Okulary ochronne. Przy dużej prędkości lekka bryza stojąca na gładkiej powierzchni wody zamienia się w prawdziwy huragan.Aby chronić oczy, a także uchronić pasażerów przed sytuacjami utraty kontroli na skutek słabej widoczności, warto zadbać o zakup okularów ochronnych.
 • Rękawiczki. Rękawiczki to kolejny niezbędny dodatek dla fanów dużych prędkości. Przy dużej prędkości kierownica musi być mocno trzymana. W takim przypadku rękawiczki pomogą uniknąć otarć i modzeli.
 • Olej. Aquabike bardzo szybko zużywa olej w stosunku do benzyny w stosunku 1:50. Nie należy zapominać o planowanej wymianie, gdyż w przeciwnym razie pogorszą się parametry urządzenia, a czas jego życia ulegnie skróceniu.
 • Hydrant. Wydawałoby się, po co myć skuter wodny, jeśli jest on już cały czas w wodzie. I trzeba to zrobić, ponieważ błoto i piasek, błoto i glony pozostają w aquabike'u. Przyklejają się do urządzenia iz czasem pogarszają jego wydajność. Jeśli masz zamiar spacerować po morzu, będziesz musiał umyć urządzenie jeszcze dokładniej, ponieważ słona woda morska jest szkodliwa dla metali.
 • Lube. To specjalna mieszanka antykorozyjna, która chroni silnik roweru przed szkodliwym działaniem słonej wody.
 • Etui do przechowywania. Oczywiste jest, że w rosyjskim klimacie korzystanie z aquabike'a nie będzie działać przez cały rok. Dlatego należy wcześniej zadbać o to, gdzie urządzenie będzie przechowywane i chronione przed kurzem i wilgocią.
 • Zwiastun filmu. Do poruszania się po drodze wymagana jest przyczepa.
  Nie zapominaj również, że skuter wodny to jednostka pływająca, dlatego wymaga obowiązkowej rejestracji (warunek ten należy spełnić nie później niż 10 dni od daty zakupu transportu). W związku z tym będziesz musiał zapłacić roczny podatek transportowy.

Gdzie kupić skuter wodny

Możesz go kupić zarówno w prawdziwym życiu, offline, przechodząc do sklepu, jak i wirtualnie - zamówić online w sklepie internetowym. Ponieważ XXI wiek to wiek technologii informatycznych, druga opcja jest bardziej popularna i pożądana. Jest to zrozumiałe, na stronie sklepu internetowego można zobaczyć nie tylko opis produktu, jego zdjęcie i wszystkie jego główne cechy, ale także przeczytać recenzje pozostawione przez prawdziwych kupujących.

Najlepsze narty wodne na rok 2020

Jeśli po dokładnym rozważeniu wszystkich zalet i wad zakupu tej jednostki pływającej masz 100% pewności, że zamierzasz ją kupić, lepiej poznaj najlepsze modele i firmy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Najwygodniejszym sposobem uzyskania tych informacji są oceny. Wszystkie najlepsze urządzenia podzieliliśmy również na sportowe i turystyczne.

Najlepsze narty sportowe na rok 2020

BRP Sea-Doo RXT 300 X IBR

Jedna z najlepszych opcji premium wśród analogów. Główną cechą tego roweru jest jego duża moc, urządzenie rozpędza się do 100 km / hw zaledwie 3,8 sekundy. Klienci zwracają również uwagę na dobrą stabilność (pomimo tego, że ten model jest sportowy), a także przyjemny design.
Cena: 1600000 rubli


Zalety:

 • Funkcja hamowania awaryjnego;
 • Regulowana kierownica;
 • Pojemny zbiornik - 300 litrów;
 • Obecność rewersu.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

BRP Sea-Doo GTS 90

Być może jeden z tych nielicznych modeli, które mogą pochwalić się dużą funkcjonalnością za stosunkowo niską cenę. Najciekawsze w tym urządzeniu jest to, że jest zminiaturyzowane i lekkie, a jednocześnie bardzo mocne. Zwinność tej jednostki docenią nawet najbardziej zapaleni jeźdźcy.
Cena: 700000 rubli


Zalety:

 • Niewielka waga (286 kg), ale jednocześnie duża nośność (272 kg);
 • Dla bezpieczeństwa początkujących jeźdźców dołączono klucz ograniczenia prędkości;
 • Duża pojemność zbiornika paliwa i jednocześnie ekonomiczne zużycie paliwa pozwalają spędzić cały dzień na wodzie bez dodatkowego tankowania;
 • Pojemny schowek - 116 litrów;
 • Najbardziej niezawodny system bezpieczeństwa (kodowanie cyfrowe).

Niedogodności:

 • Niezidentyfikowany.

Yamaha Super Jet 700

Ten model nart wodnych można zaliczyć do opcji budżetowej, jednak jest on nie mniej lubiany przez profesjonalnych zawodników i entuzjastów aktywnego sportu.Ta jednostka jest uwielbiana za łatwość wykonywania skomplikowanych sztuczek.
Cena: 490000 rubli


Zalety:

 • Szybkie przyspieszenie;
 • Mała waga - 140 kg, co ułatwia wykonywanie trików;
 • Funkcja automatycznego spuszczania wody.

Niedogodności:

 • Stosunkowo słaba moc;
 • Jedno miejsce.

Yamaha VXS

Wygodna, uniwersalna opcja dla tych sportowców, którzy nie ograniczają się do wyścigów i sztuczek. Ten aquabike jest wyjątkowy i interesujący ze względu na obecność dwudźwigniowego systemu sterowania (lewy służy do cofania i zwalniania, a prawy do przyspieszania).

Cena: 1140 000 rubli

Zalety:

 • Trzy miejsca;
 • Maksymalna stabilność;
 • Lekkość i zwrotność nawet przy pełnym obciążeniu;
 • Wygodny panel cyfrowy z informacjami o skuterze wodnym (poziom paliwa, prędkość, informacje o usterkach).

Niedogodności:

 • Stosunkowo mała pojemność zbiornika paliwa - 70 litrów.

Yamaha Waverunner Superjet

Klasyk wśród nart wodnych. Wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz do ekstremalnych spacerów, jest lekki i mocny.

Cena: 510000 rubli

Zalety:

 • Mała waga - 136 kg;
 • Gumowana platforma zapobiega ślizganiu się.

Niedogodności:

 • Zbiornik paliwa ma tylko 18 litrów.

Najlepsze narty touringowe na rok 2020

Yamana FX Cruiser SVHO

Jest uważany za jedną z najlepszych opcji w swojej kategorii, ponieważ nadaje się nie tylko do chodzenia z umiarkowaną prędkością, ale może być również używany do wykonywania trików. Cechy tej jednostki to turbodoładowanie, lekki korpus i wiele ciekawych opcji.
Cena: 1540000 rubli


Zalety:

 • Pojemny zbiornik;
 • Obecność systemu antykradzieżowego;
 • Panel zdalnego sterowania;
 • Wygodne wsiadanie dzięki uproszczonym poręczom.

Niedogodności:

 • Wysokie zużycie paliwa;
 • Wysoka cena.

Yamaha VX 700S

Ten model jest odpowiedni dla miłośników niespiesznych, klimatycznych spacerów, na pewno nie sprawdzi się przy rozwijaniu dużych prędkości. Z tyłu aquabike'a znajduje się gumowana platforma, z której niezwykle wygodnie jest wskoczyć do wody. Powrót na nią nie będzie trudny.
Cena: 700000 rubli


Zalety:

 • Trzy miejsca;
 • Ekonomiczne zużycie paliwa;
 • Priorytetem dla tego modelu jest bezpieczeństwo pasażerów.

Niedogodności:

 • Manewrowość nie jest siłą tej jednostki.

BRP Sea-Doo RXP X 260 RS

Model odpowiedni dla lubiących długie spacery po akwenach wodnych. Nadaje się zarówno na ciche spacery, jak i na szybkie. Jednostka jest w stanie rozpędzić się do 100 km / h w ciągu kilku sekund.
Cena: 1120 000 rubli


Zalety:

 • Trzy miejsca;
 • Pojemność bagażnika - 170 litrów;
 • Wymaga tylko 5 metrów na pełny obrót;
 • Ekonomiczne zużycie paliwa.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

BRP GTI 90

Nadaje się do jazdy po wodach małych zbiorników wodnych, ponieważ jest lekki i kompaktowy. Pomimo tego, że urządzenie należy do typu turystycznego, jest bardzo zwrotne i zdolne do rozwijania dużej prędkości.
Cena: 870000 rubli


Zalety:

 • Ekonomiczne zużycie paliwa;
 • Możliwość ograniczenia prędkości;
 • Obecność kilku trybów jazdy.

Niedogodności:

 • Moc - tylko 90 KM

BRP Sea-Doo WAKE PRO 230

Uniwersalne urządzenie do chodzenia po wodzie. Jest wyjątkowy, ponieważ ma 5 trybów jazdy. Użytkownicy zgłaszają dobrą stabilność i dużą manewrowość.
Cena: 1450000 rubli


Zalety:

 • Obecność awaryjnego układu hamulcowego;
 • Wodoodporny system audio;
 • Obecność specjalnej komory do przechowywania gadżetów;
 • Gumowana platforma.

Niedogodności:

 • Nieefektywne zużycie paliwa;
 • Wysoka cena.

Wybór wysokiej jakości, wygodnego i wytrzymałego skutera wodnego nie jest łatwy. Warto potraktować to poważnie. Powyższe informacje ułatwią proces znalezienia odpowiedniej maszyny w odpowiedniej cenie. Życzymy aktywnego wypoczynku!

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię