⚽ Najlepsze rękawice bramkarskie na rok 2020

0

Wynik meczu zależy od profesjonalizmu bramkarza. Spójność, działanie zespołowe i umiejętności, pomimo tych cech, drużyna jest skazana na porażkę, jeśli linia obrony jest słaba. Bramkarz to osoba o szczególnym nastawieniu, nie każdy jest w stanie rzucić się pod szybko lecącą do bramki piłkę i ją złapać. Wynik bitwy zależy od umiejętności obrońcy.

Osoby decydujące się na tę drogę powinny pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu. Pierwszą rzeczą do kupienia są rękawiczki. Odgrywają taką samą rolę dla bramkarza, jak buty dla polowego. Łagodzenie uderzeń, zapobieganie kontuzjom i bezpieczne trzymanie piłki w dłoniach - wszystko to jest możliwe dzięki profesjonalnemu sprzętowi.

Co to są rękawice bramkarskie?

Szczególna uwaga poświęcona doborowi dodatkowych akcesoriów pozwala uniknąć niechcianych głów. Rękawice bramkarskie mają wiele istotnych różnic w stosunku do podobnych akcesoriów dla zawodników terenowych. Pozwala to skutecznie łapać i uderzać piłkę bez ranienia dłoni. Jako materiał do produkcji używany jest lateks naturalny lub syntetyczny. Został wybrany ze względu na wysoką wodoodporność i lekkość. Modele budżetowe wykonane są z ekspandowanej pianki poliuretanowej. W zależności od użytych surowców i marki różnica w cenie może wynosić 12 razy.

Zewnętrzna strona produktu pokryta jest pianką lub lateksem. Wynika to z faktu, że uderza piłkę. W związku z tym powinien być tak chroniony, jak to tylko możliwe. Środek jest lepki, ponieważ pomaga utrzymać piłkę. W niektórych przypadkach jest pofałdowany lub całkowicie gładki, ale wpływa to negatywnie na zatrzymanie obiektu wlatującego do bramy. Jedyną pozytywną stroną jest długa żywotność. Lepcy ludzie nie mogą się tym pochwalić.

Głównymi kontuzjami bramkarza są złamania mięśni i łzy. Ciernie chroniły palce. Naprawią paliczki z pewną sztywnością, zachowując ruchliwość palców. Dołączone do rękawic wkładki ochronią Cię przed siniakami, skręceniami i innymi urazami.

Zapinanie wokół dłoni odbywa się na kilka sposobów:

 • taśma bandażowa do mocowania nadgarstka;
 • klips na hak, który reguluje napięcie;
 • Krój V umożliwia swobodną cyrkulację powietrza.

Mini rękawiczki piłkarskie praktycznie nie odbiegają od „swoich starszych braci”. Jedyna różnica polega na tym, że użyty materiał jest perforowany. Taka decyzja pozytywnie wpływa na komfort, ręka i palce nie pocą się. Dostępna również z obciętymi palcami. Niska prędkość ruchu zawodników i sama piłka w hali pozwala na tego rodzaju osłabienie.

Czym oni są?

Materiał użyty do szycia wpływa na kategorię, do której przypisany jest produkt.

Pierwszy poziom

Niedroga opcja wykonana z niskiej jakości materiałów syntetycznych. Są luźne. Wpłynęło to negatywnie na główne cechy.Taki dodatek nie jest mile widzianym gościem na treningach z dużym obciążeniem, a ponadto na poważnych meczach. Rękawiczki dla początkujących są wybierane podczas zabaw z małymi dziećmi i tylko do zabawnych zajęć, gdy konieczne jest stworzenie odpowiedniej atmosfery.

Poziom amatorski

Modele do regularnego treningu piłkarskiego. Wybór profesjonalnych sportowców do treningu. Do produkcji użyto najlepszej jakości materiałów. Zasadniczo szyją z pianki poliuretanowej, gumy i lateksu klasy średniej. Wyróżnia się rękawice typu kombinowanego, wykorzystując cały powyższy materiał. Modele w pełni spełniają wszystkie wymagania:

 • grubość dłoni wynosi 3 mm;
 • wysokiej jakości amortyzacja;
 • usiądź wygodnie na ramieniu;
 • dobra elastyczność;
 • wysoka przyczepność do piłki.

Nie jest to najlepsze rozwiązanie na ważne i oficjalne mecze. Niską kontrolę nad piłką obserwuje się podczas deszczowej pogody. Sportowiec praktycznie nie ma kontroli nad sytuacją.

Poziom profesjonalny

Wykonane z trwałych materiałów wysokiej jakości. Zapewnia to maksymalną przyczepność do piłki. Profesjonalne akcesoria wielowarstwowe:

 • Lateks 4mm;
 • Podszewka 3mm;
 • podstawy.

Takie rozwiązanie zapewni niezawodną ochronę dłoni przed uderzeniami, urazami i termoregulacją na odpowiednim poziomie. Naturalny lateks gwarantuje dobrą przyczepność przy każdej pogodzie. Dobra przyczepność dała uznanie i zapotrzebowanie na treningi pokazowe i ważne mecze.

Jedyną wadą jest szybkie zatykanie się podczas ćwiczeń na sztucznej murawie i żwirze. Prowadzi to do zmniejszenia przyczepności. Konieczność treningu na takiej nawierzchni zmusza do zwrócenia uwagi na budżetowe opcje mieszanki gumowej.

Jakie jest cięcie?

Każda rękawica powinna wygodnie przylegać do dłoni i nie utrudniać ruchu. Decyduje o tym wiele czynników, wśród których cięcie odgrywa wiodącą rolę. Znajomość cech każdego typu pozwoli Ci wybrać najlepszą opcję, aby stworzyć optymalne warunki z najlepszą produktywnością

 1. Flat Palm. Charakteryzuje się solidną dłonią i odpowiednią wentylacją. Zalecany do stosowania w czasie upałów. Nie ma szwów wewnątrz, umieszczone na zewnątrz. Między palcami rękawica jest wyposażona we wstawki z siateczki lub winylu.
 2. Roll Finger. Główną cechą jest otaczająca struktura, która podąża za strukturą pędzla. Niezawodna ochrona przed wstrząsami pozwala bramkarzowi chronić bramkę bez obawy o ewentualne kontuzje. Zalecane do noszenia w chłodne i deszczowe dni. Wady obejmują słabą wentylację.
 3. Negatywne cięcie. Ma wiele wspólnego z Flat Palm. Istotna różnica tkwi w szwach umieszczonych wewnątrz. To rozwiązanie zapewniło ścisły kontakt rękawicy z dłonią. Łatwy i pewny chwyt na dłoni. Polecany młodym sportowcom i osobom o szczupłych rękach. Produkty są trwałe i służą przez długi czas.
 4. Hybrid Cut. Krój hybrydowy łączy w sobie zalety wszystkich powyższych. Preferują je doświadczeni bramkarze, którzy dokładnie znają swoje mocne i słabe strony. Na trening wybierają młodych piłkarzy, ponieważ posiadają wszystkie najlepsze właściwości ochronne.

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę?

Stosowanie osłon na palce. Nie zaburza naturalnego zginania stawów. Głównym zadaniem jest unikanie odchylania się do tyłu, taka sytuacja wystąpi, gdy napastnicy uderzą piłkę zbyt mocno. Prowadzi to do zwichnięć i złamań. Na rynku występują z wkładkami ochronnymi „kości”, wyjmowanymi i monolitycznymi. Według doświadczonych bramkarzy obrona jest odpowiednia tylko dla początkujących ze słabą techniką. Jego ciągłe stosowanie nie jest pożądane. Najlepiej trenować w konwencjonalnych modelach.

Struktura dłoni jest ważnym czynnikiem przy wyborze niektórych rękawic. Dzięki miękkiej dłoni zapewniają wysokiej jakości chwyt i elastyczność, ale szybko się psują i praktycznie nie absorbują wstrząsów. Gęsty radykalnie zmienia sytuację, ale znacznie zmniejsza czucie piłki. Eksperci zalecają zakup rękawic o grubości 3-4 mm.

Jak wybrać?

Sklepy internetowe oferują szeroką gamę rękawic, od markowych producentów za fantastyczne pieniądze po mało znane po skromne. Początkującemu, stawiającemu pierwsze kroki na podium sportowe, trudno dokonać wyboru.

Pierwszą rzeczą, z którą będzie musiał się pogodzić początkujący sportowiec, jest kruchość. W tym przypadku sytuacja jest taka, że ​​im droższa rękawica i lepszy chwyt, tym krótsza jej żywotność. Miękkie lepkie modele używane przez zawodowców pod koniec meczu zaczną się odklejać. Nie świadczy to o niskiej jakości, chodzi o kruchość użytego materiału. Wybór innego zmniejszy przyczepność piłki i czułość. Produkt wysokiej jakości może wytrzymać 15 gier. Właściwa pielęgnacja znacznie wydłuży żywotność.

Kryteria wyboru:

 • Wybierz wymagany rozmiar. Aby to zrobić, zmierz rękę centymetrem i porównaj ją zgodnie z tabelą rozmiarów, która jest zwykle umieszczana w sklepie internetowym. Kupowanie na żywo znacznie ułatwia ten proces, ponieważ bramkarz musi tylko przymierzyć akcesorium. Przede wszystkim należy kierować się wrażeniem, jak wygodnie jest złapać piłkę w takich rękawiczkach.
 • Materiał. Od tego zależy przyczepność piłki. Konieczne jest uwzględnienie warunków pogodowych na mecz lub trening. Jeśli są przeznaczone tylko na suchą pogodę, lekko nawilż je przed rozpoczęciem. W deszczową pogodę noś rękawice odpowiednie na taką pogodę. Wykonane są z wodoodpornych materiałów i nie wchłaniają wilgoci.
 • Typ pola. Profesjonalne modele Elite przeznaczone są do gry na miękkich trawnikach. Na sztucznych boiskach preferowane są gumowe rękawice. Na takiej powierzchni otworzą się jak najwięcej. Pola żwirowe mają wysoki stopień zapylenia. W rezultacie powierzchnia szybko ulegnie zakurzeniu, a przyczepność piłki będzie minimalna. Rodzaj ubezpieczenia jest decydującym czynnikiem przy wyborze.
 • Koszt. Kupowanie profesjonalnych produktów nie ma sensu dla początkujących i amatorów. Te powinny być skierowane tylko do tych, którzy poważnie myślą o karierze profesjonalnego bramkarza.

Jak określić rozmiar?

Osoby, które myślą o zakupie rękawic bramkarskich w sklepie internetowym, muszą zdecydować o rozmiarze. Każdy producent ma własną siatkę wymiarową, która różni się od innych. Przed złożeniem zamówienia należy określić wymagane dane.

Istnieją 2 sposoby:

 1. Chwyć mocno dłoń na kciuku za pomocą centymetra. Ramię jest mocno owinięte, ale nie za mocno. Większość bramkarzy jest wygodna w nieco większych rękawicach. Do otrzymanego wyniku dodaje się 1 - 2,5 cm, w zależności od indywidualnych preferencji.
 2. Długość dłoni mierzy się od czubka środka do podstawy kciuka w miejscu styku z nadgarstkiem. Do otrzymanych danych dodaj 2,5 cm Przykładowo: pomiar pokazał 15,87 cm Wynik zaokrąglił się do okrągłej wartości 16 cm Wynik to 18,5 cm.

Zmierz obie ręce! Jeśli występują rozbieżności w wynikach, preferuj większy rozmiar.

Obwód dłoni, cmRozmiarObwód dłoni, cmRozmiar
143238.5
14.53.5249
154259.5
15.54.52710
1652810.5
16.563011
176.53111.5
186.53212
1973412.5
207.53513
217.53613.5
2283814

Najlepsze niedrogie rękawice bramkarskie

Demix

Niedroga opcja chińskiej firmy dla szerokiego grona użytkowników. Materiał dłoni - lateks. Jego grubość wynosi 3 mm. Idealny do utrzymywania reakcji piłki i pochłaniania silnych uderzeń. Specjalna wyściółka zapewni komfort noszenia. Ochrona PVC chroni grzbiet dłoni przed możliwymi obrażeniami.

Rękawice bramkarskie Demix

Zalety:

 • przystępna cena;
 • Zapięcie na rzep dla bezpiecznego dopasowania na nadgarstku;
 • oddychająca;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • nie jest najlepszym rozwiązaniem na intensywne treningi i udział w profesjonalnych meczach.

Buty Adidas Pred GL TRN J, FH7294

Produktu znanej marki nie trzeba przedstawiać. Firma znana jest z wysokiej jakości produktów do wszelkiego rodzaju sportów. Nisza budżetowa dla początkujących piłkarzy nie jest wyjątkiem. Model przeznaczony dla dorosłych odbiorców. Jako materiał zastosowano poliester.Palce są chronione gumowymi wstawkami.

Rękawice bramkarskie Adidas Pred GL TRN J, FH7294

Zalety:

 • sportowy design;
 • firmy nie trzeba przedstawiać;
 • Zapięcie na rzep zapewnia bezpieczne dopasowanie;
 • nadaje się do treningu.

Niedogodności:

 • cienka warstwa lateksu nie zapewnia odpowiedniej amortyzacji.

Bramkarz Nike Match

Akcesorium przeznaczone do amatorskich meczów i treningów. Zastosowanie innowacyjnych materiałów pozwoliło uzyskać wysoki stopień przyczepności do piłki przy każdej pogodzie. Szereg elementów konstrukcji dłoni zmniejsza naprężenia uderzeniowe i ułatwia trzymanie. Palce są wyposażone we wkładki amortyzujące, które łagodzą kontakt.

Rękawice bramkarskie Nike Match Goalkeeper

Zalety:

 • Mankiety na rzepy zapewniają wysokiej jakości mocowanie na ramieniu;
 • dłoń wykonana jest z piankowego lateksu;
 • wygodne dopasowanie do dłoni;
 • oddychająca.

Niedogodności:

 • lateks na dłoni szybko się zużywa.

Najlepsze rękawice bramkarskie średniej klasy

Torres Club FG0507

Amatorski dodatek o tradycyjnym kroju. Z tyłu zastosowano syntetyczną skórę z reliefowym wzorem, dłoń została wykonana z syntetycznego lateksu z warstwą 3 mm. Grubość oznacza, że ​​nie musisz się martwić, że Twój sprzęt zużyje się zbyt szybko.

Siatkowe wstawki zapewniają odpowiednią wentylację. Nieprzyjemne doznania nie mogą odwracać uwagi od intensywnej gry. Miękka podszewka z tkaniny wewnątrz rękawic amortyzuje uderzenia. Mankiety o szerokości 5 cm z bardzo długim zapięciem, które zakrywają cały nadgarstek

Rękawice bramkarskie Torres Club FG0507

Zalety:

 • amortyzacja;
 • długa żywotność;
 • wkładki wentylacyjne.

Niedogodności:

 • łatwo zabrudzone.

Rękawice bramkarskie Arsenal dla dzieci

Rękawiczki pomogą młodym sportowcom stawiać pierwsze kroki w sporcie wyczynowym. Szacowany wiek: od 7 do 9 lat. Pianka wygodnie leży na dłoni i nie krępuje ruchów. Występują w jednym kolorze: czerwonym i białym.

Rękawice bramkarskie Arsenal Rękawice bramkarskie dziecięce

Zalety:

 • elastyczny pasek do mocowania na nadgarstku;
 • licencjonowany produkt z hologramem autentyczności;
 • zaczep kulowy przy każdej pogodzie.

Niedogodności:

 • grubość lateksu na dłoni 2 mm;
 • dostępny tylko w jednym kolorze.

Macron GOLD

Główną zaletą modelu jest dodatkowe podparcie nadgarstków, które uchroni przed kontuzjami w przypadku zbyt mocnego uderzenia. Jest to możliwe dzięki dodatkowym, wydłużonym paskom na rzepy. Napięcie zapewni pełną przyczepność nadgarstka.

Lateks w dłoni rozproszy ciepło i wytrzyma duże obciążenie zrywające. Antypoślizgowa powierzchnia umożliwia użytkowanie produktu przy każdej pogodzie.

Rękawice bramkarskie Macron GOLD

Zalety:

 • trwały;
 • łatwo się ubierać;
 • rozpraszanie ciepła eliminuje parowanie rąk;
 • złagodzi silny cios.

Niedogodności:

 • ciężki.

Najlepsze profesjonalne rękawice bramkarskie

AlphaKeeprs RollSTAR, 149S6gr

Produkt pochodzi z pierwszej krajowej firmy specjalizującej się w produkcji profesjonalnych wyrobów dla bramkarzy. Przy tworzeniu zastosowano innowacyjny materiał z pianką lateksową SuperSoft 4 mm + 4 mm z efektem pamięci, która pozwala na efektywną pracę.

Rękawice bramkarskie AlphaKeeprs RollSTAR, 149S6gr

Zalety:

 • anatomiczny krój ze strefami 3D;
 • mankiet lateksowy;
 • jakość rękawic jest doceniana przez wielu czołowych bramkarzy w Europie i krajach WNP.

Niedogodności:

 • miękki;
 • wytrzeć szybko.

Nike Goalkeeper Vapor Grip3

Produkt uszyty z łączonym krojem zgodnie z techniką Grip3. Pianka lateksowa delikatnie otula kciuk i palec wskazujący. Cięcie typu Rollfinger. Eliminuje szwy między piłką a palcami. Zwiększa to przyczepność.

Dla bezimiennych i środkowych zdecydowali się na Flat Palm, ponieważ szwy na zewnątrz zapewniają maksymalny poziom komfortu.

Contact Foam 4 mm lepka pianka pozwoli Ci odeprzeć nawet najsilniejsze uderzenie bez ryzyka kontuzji.

Rękawice bramkarskie Nike Goalkeeper Vapor Grip3

Zalety:

 • na każdą pogodę;
 • wysoki stopień bezpieczeństwa;
 • mocowanie bandaża mankietu;
 • segmentowany lateks na zewnątrz;
 • wygodne dopasowanie;
 • niezawodność.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • do paska trzeba się przyzwyczaić.

Puma Future Grip 5.1 Hybrid

Wygodne dopasowanie zapewnia ujemny krój na środku, palcu wskazującym i małym palcu oraz hybrydowy krój. Grubość lateksu w dłoni wynosi 4 mm. Zapewnia to wyczucie piłki bez ryzyka kontuzji.

Mocowana jest na ramieniu za pomocą zamków błyskawicznych. Elastyczne mankiety nie obcierają nadgarstków. Produkt jest łatwy w pielęgnacji, nie traci kształtu po praniu.

Rękawice bramkarskie Puma Future Grip 5.1 Hybrid

Zalety:

 • zmiękcza cios;
 • łatwe do ubierania;
 • znana marka.

Niedogodności:

 • cienkie mankiety.

Prezentowany top pomoże początkującym w poruszaniu się po bogactwie ofert na rynku i wyszukaniu dla siebie ciekawych modeli odpowiadających indywidualnym preferencjom. Każdy z prezentowanych modeli jest liderem w swoim segmencie i zdobył wysokie oceny wśród użytkowników. Aby stać się najlepszym w swojej dziedzinie, potrzebujesz wytrwałości i wysokiej jakości ekwipunku, który nie zawiedzie w kluczowym momencie.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *