Najlepsze płyty elektryczne do zabudowy na rok 2020

0

Wbudowane płyty pozwalają zaoszczędzić miejsce nawet w najmniejszej kuchni. Ergonomiczne rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na rozbudowę pomieszczeń mieszkalnych bez zbędnego bałaganu. Ponadto takie urządzenia zawsze wyglądają stylowo i nowocześnie. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni model z maksymalnymi możliwościami. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych elektrycznych płyt do zabudowy na rok 2020.

Kryteria wyboru

Szukając idealnej kuchenki elektrycznej, klienci często napotykają szereg specyfikacji produktów. Łatwo jest się pomylić w takich niuansach, dlatego pomożemy Ci zrozumieć główne cechy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie wbudowanej płyty.

Elementy grzejne

Wydajność płyty zależy bezpośrednio od tego elementu. W sumie istnieją trzy rodzaje tych elementów:

 • spirala - najczęściej są instalowane w najbardziej budżetowych opcjach pieców elektrycznych. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz poszukać modeli z podobnymi elementami. Jednak wydajność pieca będzie znacznie niższa;
 • taśma - inaczej nazywane są hi-light. Bardzo optymalna i najbardziej pożądana opcja. Wydajność takiego panelu jest kilkakrotnie wyższa, a cena całkiem rozsądna;
 • halogen - najpotężniejsze modele są wyposażone w takie elementy grzejne. Do użytku domowego zakup takich powierzchni jest niepraktyczny, ponieważ wykonanie aparatu jest przeznaczone do wielu preparatów. Takie modele nagrzewają się natychmiast, ale mogą ulec uszkodzeniu w wyniku wystawienia na działanie wysokich temperatur. Koszt takich urządzeń jest dość wysoki.

Liczba i kształt palników

Ustaliliśmy rodzaj tego parametru. Teraz musisz zdecydować o wymaganej kwocie. W tym przypadku każdy zaczyna od własnych potrzeb. Dla jednej osoby wystarczą 1-2 palniki. W przypadku małej rodziny lepiej kupić modele z trzema elementami grzejnymi. A jeśli planujesz gotować dla dużej rodziny, potrzebujesz kuchenki z 4 lub więcej palnikami. Oczywiście cena produktu zależy od tego wskaźnika.

Jeśli chodzi o kształt elementów grzejnych, jeden z nich powinien być owalny. Taki kształt zapewni wielofunkcyjność urządzenia i możliwość połączenia dwóch palników w jeden mocny.

Materiał powierzchni

Materiał do produkcji wpływa na koszt towaru, ponadto wskaźnik ten określa wytrzymałość płyty.

 1. Aluminium. Najtwardszy i najbardziej odporny na uderzenia materiał. Takie talerze nie boją się uderzeń i spadających na nie dużych naczyń. Wśród niedociągnięć należy zauważyć, że panele elektryczne wykonane z aluminium są podatne na zarysowania, często mają na sobie ślady dłoni i plamy.
 2. Emalia - takie płyty mają budżet, zawsze wyglądają pięknie i schludnie. Należy jednak zwrócić uwagę na kruchość takich pieców - upadek patelni może pozostawić wióry i pęknięcia.Ponadto, dla wygody emaliowanych powłok, można dodać możliwość produkcji płyt w różnych kolorach.
 3. Stal nierdzewna - te opcje są nieco droższe, ale cena jest całkiem do przyjęcia dla większości kupujących. Piece elektryczne są bardzo trwałe, wytrzymują naprężenia mechaniczne i zmiany temperatury. Zalecamy zakup matowych płyt, ponieważ te modele wyglądają ładniej i nie wykazują smug.
 4. Ceramika szklana to najdroższa, ale i najbardziej stylowa opcja. Takie panele elektryczne wyglądają bardzo pięknie i są w stanie ożywić i zmodernizować każdą kuchnię. Ponadto do zalet płyt można dodać możliwość łatwego usuwania wszelkich zabrudzeń z pieca. Ponadto ceramika szklana bardzo szybko się nagrzewa i powoli stygnie, dzięki czemu użytkownik może gotować na już wyłączonym piecu, oszczędzając energię. Jednak takie powierzchnie nie tolerują wnikania na nie cukru, po czym pojawiają się nieusuwalne plamy. Kolejną wadą jest kruchość tego materiału i nietolerancja na ekstremalne temperatury.

Piekarnik

W zależności od podłączenia pieca do piekarnika rozróżnia się zależne i niezależne płyty.

 • Osoby uzależnione - działają w połączeniu z piekarnikiem. Panel sterowania najczęściej znajduje się na samym piekarniku. Bez wątpienia te opcje są bardzo wygodne. Jednak przy zakupie takiej pary użytkownicy powinni zachować czujność. Często piekarnik i płyta grzejna nie są łączone, nawet jeśli są przedstawicielami tej samej marki. Przeczytaj uważnie instrukcję przed zakupem i nie zapomnij skonsultować się ze sprzedawcą.
 • Niezależny - panel sterowania znajduje się bezpośrednio na samej kuchence elektrycznej. Ponadto lokalizacja tych powierzchni w kuchni zależy wyłącznie od życzeń użytkownika.

Typ kontroli

Są dwa z nich: ręczny i dotykowy. Sterowanie ręczne polega na dostosowaniu parametrów płyty poprzez obrót pokrętła. Aby sterować powierzchniami dotykowymi, wystarczy nacisnąć panel, wybierając żądany tryb. Te opcje są bardziej nowoczesne, wyglądają stylowo i są łatwe do czyszczenia po użyciu.

Rozmiar płyty

Najpopularniejsze opcje to 60 na 60 cm Wymiary te zapewniają pełne gotowanie na czterech palnikach i idealnie pasują do wymiarów standardowej kuchni. Oczywiście dla mniejszych mieszkań istnieją mniejsze wersje powierzchni elektrycznych. Nowoczesne możliwości daje klientom szeroki wybór niestandardowych rozmiarów i kształtów paneli.

Dodatkowe funkcje

Producent często wyposaża swój produkt w szereg dodatkowych opcji. Oczywiście koszt takich modeli jest kilkakrotnie wyższy. Dowiedz się poniżej, czy warto przepłacać za takie funkcje.

 1. Timer palnika to bardzo wygodny dodatek, który nie pozwala przegapić momentu, w którym jedzenie jest gotowe, dzięki czemu prawdopodobieństwo przypalenia obiadu jest zredukowane do zera.
 2. Wskaźnik ciepła resztkowego - opcja ta jest niezbędna ze względu na bezpieczeństwo użytkowania. Wskaźnik pozwala użytkownikowi zrozumieć resztkowe nagrzewanie się płyty.
 3. Automatyczne wyłączanie - uruchamia się, gdy płyta się przegrzewa.
 4. Wskaźnik wrzenia - ta opcja znajduje się w nowoczesnych modelach. Warto zwrócić uwagę na wygodę tej opcji. Piec automatycznie wykryje moment zagotowania, a następnie zmniejszy nagrzewanie się naczynia. Dzięki temu użytkownik nie musi rozpraszać się podczas gotowania.
 5. Ochrona przed dziećmi - jeśli masz małe dzieci, radzimy zwrócić uwagę na te modele. Najczęściej funkcja ta polega na blokowaniu przycisków na piecu, takie podejście nie pozwoli dziecku na włączenie ogrzewania płyty.

Ocena najlepszych elektrycznych płyt do zabudowy

Ten top został opracowany z uwzględnieniem recenzji prawdziwych użytkowników.

AEG HK 654070 XB

Wielofunkcyjny model zdobi każdą kuchnię.Płyta z niezależną instalacją wyposażona jest w 4 strefy gotowania, z których jedna może przybrać owalny kształt. Ponadto jedna ze stref grzewczych może zmieniać swój promień, dzięki czemu otrzymujesz trójstrefową płytę grzejną. Takie cechy pieca pozwalają na gotowanie potraw w zupełnie innych naczyniach o dowolnej średnicy.

Płyta jest bardzo ładnie udekorowana, czarny kolor w połączeniu z ramą wygląda harmonijnie, materiałem do produkcji jest ceramika szklana. Wśród przydatnych funkcji należy wyróżnić ochronę przed dziećmi i wskaźnik ciepła resztkowego - teraz rodzice nie mogą obawiać się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Panel sterowany jest za pomocą przycisków w postaci czujnika. W razie potrzeby użytkownik może skorzystać z opcji szybkiego podgrzewania do awaryjnego zagotowania wody. Jeżeli na powierzchnię wydostała się woda lub inna ciecz, piec natychmiast powiadomi użytkownika odpowiednim sygnałem. Producent zapewnia również timer dla każdej płyty grzewczej.

AEG HK 654070 XB

Zalety:

 • regulator czasowy;
 • automatyczne wyłączenie;
 • ochrona przed dziećmi;
 • sygnał, gdy woda się zagotuje;
 • ekspresowa funkcja grzania;
 • powierzchnia szybko się nagrzewa;
 • dogodna lokalizacja palników.

Niedogodności:

 • panel dotykowy przegrzewa się i jest trudny w obsłudze;
 • piec szybko się brudzi;
 • niewygodna kontrola timera.

Średni koszt to 28 000 rubli rosyjskich.

Hansa BHCI65123030

Jeden z najpopularniejszych modeli. Jak w większości przypadków ta opcja jest prezentowana w kolorze czarnym - jest to najbardziej optymalny odcień dla pieca, nie brudzi, a jednocześnie wygląda bardzo nowocześnie.

Panel ten wyposażony jest w 4 strefy grzewcze, każda o innym poziomie mocy. Dla bezpieczeństwa użytkowania piec wyposażony jest we wskaźnik ciepła, który będzie sygnalizował temperaturę płyty. Materiałem do produkcji jest wytrzymała ceramika szklana wykonana według niemieckiej technologii, która zapewnia funkcjonalność i długą żywotność. Ponieważ koszt tego panelu jest stosunkowo niski, nie są dostępne takie przydatne opcje, jak minutnik i ochrona dzieci. Dodatkowo producent zaoszczędził na pakowaniu towaru.

Płyta jest sterowana za pomocą przełączników obrotowych.

Hansa BHCI65123030

Zalety:

 • piec jest łatwy do czyszczenia;
 • niska cena;
 • szybko się nagrzewa;
 • wskaźnik ciepła resztkowego.

Niedogodności:

 • trudne do spłukiwania przełączniki;
 • duża strefa grzewcza nie wystarczy;
 • bez przewodu zasilającego w zestawie.

Średni koszt to 11 000 rubli rosyjskich.

Bosch PKE645B17

Ten niemiecki producent zawsze słynął z wysokiej jakości produktów. Ta płyta nie jest wyjątkiem. Piec charakteryzuje się dość klasycznym designem - 4 palniki o różnych średnicach i mocach. Dotykowy panel sterowania. Ramy są instalowane po bokach powierzchni. Pomimo tego, że taka decyzja projektowa jest kwestią kontrowersyjną (ramy utrudniają utrzymanie wysokiej jakości pieca), takie podejście nie pozwoli, aby wyciekająca ciecz rozlała się poza panel. Dodatkowo producent zadbał o bezpieczeństwo, dlatego ramy te narażone są na minimalne nagrzewanie się podczas gotowania.

Jeśli masz aktywne i niespokojne dzieci, zalecamy zwrócenie uwagi na ten piec. Jest wyposażony w funkcję blokady klawiszy i wskaźnik ciepła resztkowego. Ponadto panel jest w stanie zasygnalizować użytkownikowi w przypadku wycieku płynu lub w sytuacji, gdy nagrzewa się pusta płyta grzejna. Wszystkie te funkcje sprawiają, że użytkowanie tej powierzchni jest maksymalnie komfortowe i bezpieczne.

Bosch PKE645B17

Zalety:

 • bezpieczeństwo;
 • oświetlenie stref grzewczych;
 • wielofunkcyjność;
 • obrzeża metalowe;
 • wiele dodatkowych funkcji;
 • wysoka jakość produktu;
 • regulacja sygnałów dźwiękowych;
 • łatwość zarządzania i użytkowania.

Niedogodności:

 • nie ma dużej strefy grzewczej;
 • problemy w przypadku konieczności naprawy - trudno znaleźć części zamienne;
 • wymagane są pewne funkcje instalacji.

Electrolux EHF 96547 FK

Jeśli potrzebujesz różnych kształtów palnika i możliwości samodzielnej regulacji mocy, zwróć uwagę na ten produkt. Piec wyposażony jest w strefę grzewczą, która może zmieniać swój kształt z okrągłego na owalny. Ponadto jedna płyta grzewcza to obszar z trzema poziomami ogrzewania. Takie podejście pozwoli ci gotować w zwykłym rondlu i dużej brytfannie, a także szybko podgrzać wodę i jedzenie.

Oczywiście taka płyta jest wyposażona w timer, automatyczne wyłączanie i sygnał dźwiękowy, który rozlega się, gdy rozleje się płyn. Sterowanie jest suwakiem, przyciski regulacji prezentowane są w postaci czujnika. Istnieje również wskaźnik ciepła resztkowego.

Electrolux EHF 96547 FK

Zalety:

 • duża strefa grzewcza;
 • wiele funkcji;
 • stylowy i ergonomiczny design;
 • automatyczne wyłączenie.

Niedogodności:

 • niezbyt wygodne przełączanie temperatury;
 • wymaga stałej starannej opieki;
 • czujnik, który jest zbyt czuły, może reagować nawet na rozpryskiwanie się wody, co prowadzi do niezamierzonej aktywacji.

Średni koszt to 23 000 rubli rosyjskich.

Zanussi ZEV 56646 FB

Płyta szklano-ceramiczna jest odpowiednia dla użytkowników, którzy mieszkają w dużej rodzinie i muszą dużo gotować. Płyta posiada 4 łatwe w obsłudze strefy gotowania. Czujnik pełni rolę punktu kontrolnego, pola grzewcze mogą zmieniać swój kształt i moc w zależności od potrzeb kucharza.

Wskaźnik ciepła resztkowego pozwoli Ci sprawdzić stan pieca, ochrona przed dziećmi uchroni Cię przed kłopotami w kuchni. Trwała powierzchnia szklano-ceramiczna odporna na krople naczyń.

Zanussi ZEV 56646 FB

Zalety:

 • wygodne palniki;
 • automatyczne wyłączenie;
 • doskonały stosunek jakości do ceny i możliwości produktu;
 • regulator czasowy;
 • ochrona przed dziećmi.

Niedogodności:

 • trudne do spłukania;
 • nagrzewa się powoli;
 • nie wszystkie potrawy są odpowiednie.

Średni koszt to 13 000 rubli rosyjskich.

Midea MCH64767SX

Wbudowana eklektyczna płyta grzewcza pozwoli szybko i wygodnie przygotować ulubione danie. Możesz eksperymentować w kuchni, ten piec będzie świetnym pomocnikiem.

Urządzenie wyposażone jest w 4 strefy grzewcze, jeden owalny kształt oraz trzystopniową płytę grzejną. Powierzchnia robocza jest wykonana z wysokiej jakości ceramiki szklanej, a centrum sterowania jest reprezentowane przez panel dotykowy. Czujnik jest dość responsywny, więc użytkownik nie musi się wysilać, aby dostosować tryb. Dodatkowo model wyposażony jest w timer, wskaźnik nagrzewania oraz zabezpieczenie przed dziećmi.

Midea MCH64767SX

Zalety:

 • bezpieczeństwo;
 • wielofunkcyjność;
 • stylowy wygląd;
 • prosta kontrola;
 • sygnał dźwiękowy.

Niedogodności:

 • zadrapania pozostają na powierzchni;
 • trudności z naprawami.

Średni koszt to 15 000 rubli rosyjskich.

Gorenje E 6N1 BX

A płyta z żeliwnymi płytami dopełnia naszą ocenę (wszystkie płyty powyżej były przedstawicielami płyt o wysokiej jasności). Takie piece pozwalają długo utrzymywać ciepło i oszczędzać energię.

Urządzenie jest wielofunkcyjne, ogrzewanie odbywa się wystarczająco szybko. Produkt wyposażony jest w 4 strefy grzewcze, z których każda ma swój własny tryb mocy - sam możesz wybrać poziom grzania i średnicę pola grzejnego. Materiał produkcyjny - stal nierdzewna, panel sterowania - pokrętła. Jeśli nie czujesz potrzeby wielu dodatkowych funkcji i chcesz zwykłego klasycznego pieca, ten model będzie najlepszą opcją.

Gorenje E 6N1 BX

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • łatwość użycia;
 • szybkie nagrzewanie;
 • skala mocy strefy gotowania.

Niedogodności:

 • widoczne odciski i smugi;
 • brak funkcji ochronnych;
 • delikatne pokrętła.

Średni koszt to 13 000 rubli rosyjskich.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i konserwacji

Płyty elektryczne to bezpretensjonalne urządzenia, dzięki czemu można na nich gotować przy użyciu naczyń wykonanych z dowolnego materiału. Jednak dno garnków, patelni i innych pojemników powinno być idealnie płaskie, aby uniknąć trzaskania podczas gotowania. Nierówne dno spowalnia proces ogrzewania.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu kuchenki.Aby to zrobić, użyj specjalnego metalowego skrobaka (w zestawie) i nieściernych detergentów. Po umyciu panel zaleca się potraktować pastą do pieców elektrycznych.

Nie przechowuj ciężkich przedmiotów nad płytą - mogą spaść i zdeformować płytę.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *