☕ Najlepsze ekspresy do kawy do zabudowy na rok 2020

0

Urządzenia do zabudowy to doskonałe rozwiązanie projektowe w różnych wnętrzach. Popularność tego typu polega na jego praktyczności i oszczędności miejsca. Wśród różnorodnych ekspresów do kawy są również opcje, które można zabudować. Coraz częściej ekspresy do kawy są wykorzystywane w biurach pracy, ale miłośnicy pysznej i prawdziwej kawy również instalują takie urządzenie w domu. Jakie cechy i parametry, typy i zasady działania ma maszyna wbudowana? Przeanalizujmy główne pytania w artykule. A także redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przedstawiają Państwu ocenę najlepszych domowych ekspresów do kawy na rok 2020.

Cecha wbudowanego ekspresu do kawy

Charakterystyczną cechą wbudowanej technologii jest to, że elementy sterujące i przyciski znajdują się na zewnątrz panelu. Ekspres do kawy będzie znacznie większy niż sprzęt biurkowy, ponieważ większość głównych narzędzi roboczych znajduje się po bokach. Podczas korzystania z maszyny do zabudowy ładowanie wody, kawy i innych składników od góry nie będzie działać.

Jeśli zdecydujesz się zainstalować samochód w niszy, musisz zrozumieć, że decydując się na jego zmianę, będziesz musiał go zdemontować. Usunięcie sprzętu i ponowne podłączenie będzie dość kosztowne i trudne. Dlatego lepiej jest wcześniej ustalić miejsce i spodziewać się jego używania przez długi czas. Zgodnie z radą profesjonalistów sprzęt lepiej zamontować przy pomocy specjalistów w tej dziedzinie.

Parametry sprzętu

Musisz zwrócić uwagę na główne parametry, ponieważ w zależności od nich będzie można dowiedzieć się, czy w określonym miejscu można zainstalować urządzenia do zabudowy.

Rozmiar niszy

Urządzenie wymaga miejsca w niszy. Zgodnie z normą ok. 450 * 600 cm Wymiary maszyny mogą być mniejsze.

Lokalizacja

Konieczne jest zapewnienie dopływu wody do urządzenia. Klasyczne maszyny łączą się z rurami za pomocą zautomatyzowanego systemu. W rurze wykonuje się przewiązkę, a od urządzenia podłącza się wąż, przy czym maksymalna odległość nie powinna przekraczać 1 m. Zgodnie z instrukcją do instalacji wodociągowej należy podłączyć system filtracji, który pozwoli na uzyskanie oczyszczonej wody do parzenia kawy. W przypadku producentów wysokiej jakości filtr jest dołączony do maszyny.

Wysokość

Głównym parametrem jest również wysokość urządzenia, gdyż odpowiednio wyposażona maszyna ułatwi korzystanie z podstawowych funkcji. Istnieje metoda montażu na prowadnicach, której istota polega na możliwości wysuwania mechanizmu. Waga takich maszyn może osiągnąć 20 kg. Dlatego lepiej jest zainstalować przewymiarowany sprzęt na poziomie klatki piersiowej, ale nie wyżej.

Są samochody, które są całkowicie wbudowane we wnękę, których nie można wyciągnąć ani przenieść. Zazwyczaj pojemniki i pojemniki w takich urządzeniach są wyjmowane. W istocie jest to zwykła szafka z dodatkowymi możliwościami parzenia kawy.Takie urządzenie można zainstalować na poziomie głowy, najważniejsze jest to, że wygodnie jest dotrzeć do tych części.

Odmiany ekspresów do kawy i opis

Aby kupić najlepszy model sprzętu i uniknąć błędów przy wyborze, musisz wiedzieć, jakie są przydatne cechy modeli.

Wpisz imięOpisplusyWady
Wbudowany automatNie wymaga obecności osoby i jej działań. W zestawie młynek do kawy, automatyczny ekspres do cappuccino, automatyczne czyszczenie. Ilość porcji i objętość jednej filiżanki można regulować, podobnie jak temperaturę napoju.Wysoka prędkość gotowania;Drogie w cenie;
Możesz użyć kawy pełnoziarnistej lub mielonej;Głośno, jeśli jest jakakolwiek awaria;
Cały proces jest zautomatyzowany;Naprawy będą bardzo kosztowne;
Wielofunkcyjny;Ogólny.
Łatwa w pielęgnacji;
Wiele funkcji powiadomień.
Wbudowana maszyna kapsułkowaStosowanie jest możliwe tylko przy użyciu kapsułek, można je kupić w specjalistycznym sklepie. Kapsułka zawiera miksturę pozwalającą na przygotowanie wybranego napojuProsta obsługa;Zdefiniowane rozmiary kapsułek;
Nie ma potrzeby mleka;Napoje w kapsułkach są droższe;
Łatwe czyszczenie części.Tylko określony przepis na kawę, nie możesz wprowadzać własnych zmian.
Maszyna z wbudowanym młynkiem do kawyTaka jednostka pozwala na filiżankę napoju bez minimalnych kroków. Maszyna sama miele ziarna, gotuje wodę i mleko i rozlewa je na porcje.Wygodny system;Kosztowny;
Minimum działań;Ogólny.
Pyszna i aromatyczna kawa.
Maszyna do zabudowy z cappuccinatoreEkspres do cappuccino to urządzenie, które wytwarza piankę z mleka. Ta funkcja jest zwykle nieobecna w standardowych maszynach do pisania. Znajduje zastosowanie w urządzeniach typu wielofunkcyjnego, które wymagają częstego przygotowywania napoju. Są: instrukcja; automatyczny, mechaniczny.Kawa z przyjemną pianką;Kosztowny;
Wygodny w użyciu;świetna waga i rozmiar.
Łatwe do czyszczenia.

Która firma lepiej kupuje sprzęt? Producenci oferują inny zestaw funkcji w urządzeniach, drogie maszyny mają długą żywotność i wysoką jakość obsługi. Dlatego wybierając markę, musisz polegać na opinii kupujących i recenzjach profesjonalnych witryn.

Kryteria doboru urządzeń

Projekt jest jednym z głównych kryteriów wyboru. Jeśli Twoja kuchnia jest wyposażona w minimalistyczny styl, a wszystkie urządzenia są wbudowane, bardziej logiczne byłoby kupienie samochodu z tą samą metodą instalacji.

Kompaktowość niestety nie należy do cech tego urządzenia, ponieważ zajmuje dużo miejsca w niszy. W niewielkich rozmiarach, około 30 cm, przeważają ekspresy do kawy ustawione osobno na powierzchni, dlatego należy zrozumieć, że pomieszczenie musi być duże, aby znaleźć miejsce do instalacji. Jednocześnie wbudowana metoda pozwala ukryć urządzenie przed wzrokiem.

Kryteria cenowe są również bardzo ważne. Takie urządzenia są dość drogie i kosztują od 100 tysięcy i więcej. Samochody wolnostojące można kupić za 30 tysięcy, a zestaw funkcji będzie mniej więcej taki sam.

Młynek do kawy to funkcja, która tworzy prawdziwy napój, aromatyczny i smaczny. Lepiej jest wybrać urządzenie z tym parametrem.

Wbudowany termos pozwala pić przygotowaną gorącą kawę przez długi czas. To wspaniała cecha wbudowanej maszyny.

Wskaźniki powiadamiające o przebiegu pracy pozwalają dokładnie poznać moment przygotowania kawy, jest to bardzo wygodne.

Automatyczne czyszczenie maszyn oszczędza czas i pieniądze.

Kupując urządzenie z serwisem kapsułkowym można otrzymać szybką i smaczną kawę, jednak ze względu na wysoki koszt głównych podzespołów takie maszyny nie cieszyły się dużym popytem.

Oszczędność energii jest szczególnie ważna w kontekście dzisiejszych wysokich cen mieszkań i usług komunalnych. Standardowe urządzenia mają system, który wyłącza bezczynność.

Głównym kryterium jest czysta woda do napoju. Do oczyszczania wody stosuje się system filtracji, który jest instalowany w systemie zaopatrzenia w wodę podczas instalacji urządzenia.

Ocena najlepszych ekspresów do kawy do zabudowy na rok 2020

Prezentowana ocena jakości produktów opracowywana jest na podstawie oceny i opinii kupujących, która pomoże przyszłemu użytkownikowi dokonać wyboru, a także dowiedzieć się, ile kosztuje dany popularny model i funkcjonalność. Urządzenie możesz kupić w salonie AGD lub skorzystać ze sklepu internetowego, zamawiając towar ze strony poprzez aplikację online.

Ekspres do kawy Smeg CMS8451

Automatyczne urządzenie, w którym można użyć kawy mielonej i zbożowej. Moc - 1350 W. Objętość pojemnika wynosi 1,8 litra. Cechy konstrukcyjne: ciśnienie może osiągnąć 15 barów. Następujące funkcje realizowane są automatycznie: regulacja mocy kawy, regulacja temperatury kawy, regulacja dawki gorącej wody, szybkie wytwarzanie pary. Urządzenie posiada możliwość automatycznego odkamieniania. Możesz przygotować cappuccino i espresso. Jest timer, automatyczne wyłączanie, młynek do kawy. Przygotowuje jednocześnie dwie porcje. Sygnalizacja świetlna, wyświetlacz umożliwia kontrolę procesu. Wymiary: 60 * 46 * 40 cm Dodatkowe informacje od producenta: tryb płukania, tryb oszczędzania energii, dozownik kawy z regulacją wysokości. Średnia cena: 160000 rubli.

Ekspres do kawy Smeg CMS8451

Zalety:

 • Duża moc;
 • Segment klasy średniej;
 • Przygotowuje kawę z dwoma rodzajami mielenia;
 • Jest ekspres do cappuccino;
 • Atrakcyjny wygląd;
 • Wygodny wyświetlacz.

Niedogodności:

 • Nie ma manometru;
 • Brak trybu oszczędzania energii;
 • Wysoka cena.

Ekspres TEKA CML 45

Zautomatyzowany sprzęt przygotowujący pyszną kawę z mielonej i ziarnistej kompozycji. Objętość wewnętrznego pojemnika wynosi 1,8 litra. Możesz regulować moc kawy, temperaturę napoju i porcję gorącej wody. Istnieje możliwość automatycznego odkamieniania. Umożliwia przygotowanie automatycznego espresso, a także posiada funkcję ręcznego przygotowania cappuccino. Minutnik pozwala ustawić czas gotowania. W skład systemu wchodzi młynek do kawy, który umożliwia regulację stopnia zmielenia. Podświetlany wyświetlacz poinformuje Cię o procesie przygotowania pysznego i aromatycznego napoju. Wymiary: 60 * 46 * 42 cm Dodatkowe informacje od sprzedawcy: 8 języków, 30 programów automatycznych, regulowana wysokość automatu do cappuccino, wskaźniki napełniania pojemnika na fusy, filtr wody, funkcja płukania systemu. Średnia cena: 100000 rubli.

Ekspres TEKA CML 45

Zalety:

 • Wielofunkcyjny;
 • Towary klasy ekonomicznej;
 • Przygotowuje z kawy mielonej i zbożowej;
 • Regulacja stopnia zmielenia;
 • Wiele programów;
 • Jest ekspres do cappuccino;
 • Funkcja spłukiwania wodą;
 • Zawiera filtr do wody;
 • Dodatkowe wskaźniki.

Niedogodności:

 • Cena za wysoka, ale w porównaniu niższa niż w standardowych samochodach z podobnym zestawem funkcji;
 • Niemożność automatycznego wyłączenia;
 • Brak oszczędności energii.

.

Ekspres do kawy De Dietrich DKD7400X

Automatyczne urządzenia kuchenne do przygotowania kawy mielonej i ziaren. Moc - 1350 W. Ciśnienie osiąga 15 barów. Umożliwia regulację mocy napoju oraz porcję gorącej wody. Istnieje automatyczne odwapnianie. Możesz również przygotować cappuccino automatycznie, podobnie jak espresso. Jest wbudowany młynek do kawy, który umożliwia regulację stopnia zmielenia. Wyświetlacz jest zamontowany na panelu zewnętrznym, z sygnalizacją świetlną. Wymiary: 60 * 46 * 41 cm, waga: 24,7 kg. Istnieje tryb oszczędzania energii. Średnia cena: 263920 rubli.

Ekspres do kawy De Dietrich DKD7400X

Zalety:

 • Dopracowany projekt;
 • Wysokiej jakości materiał korpusu;
 • Duży zestaw funkcji;
 • Cappuccino jest przygotowywane automatycznie;
 • Jest wygodny, podświetlany wyświetlacz;
 • Wysokie ciśnienie i moc.

Niedogodności:

 • Wymiarowe i ciężkie;
 • Brak funkcji oszczędzania energii;
 • Nie wyłącza się automatycznie.

Ekspres do kawy Electrolux EBA KBC65T

Automatyczny ekspres do kawy. Można go używać do parzenia kawy ziarnistej i mielonej. Urządzenie o dużej mocy - 1700 watów. Ciśnienie osiąga 12 barów. Automatycznie przygotowuje cappuccino i espresso. Zawiera wbudowany młynek z funkcją regulacji mielenia. Możesz przygotować dwie kawy na raz. Jest podświetlenie.Wymiary - 59 * 48 * 38 cm Średnia cena: 199 000 rubli.

Ekspres do kawy Electrolux EBA KBC65T

Zalety:

 • Wielka moc;
 • Możesz przygotować dwie filiżanki kawy na raz;
 • Mały rozmiar;
 • Automatyczne przygotowanie espresso i cappuccino.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • Brak wyświetlania;
 • Brak funkcji oszczędzania energii;
 • Brak próżni automatycznej.

Ekspres do kawy Miele CVA7840 EDST / CLST

Popularność modelu wynika z dużego zestawu funkcji. Automat z funkcją parzenia kawy mielonej i ziarnistej. Sterowanie dotykowe, można również skonfigurować za pomocą telefonu komórkowego z instalacją określonej aplikacji. Objętość pojemnika wynosi 2,7 litra. Umożliwia regulację mocy kawy, regulację temperatury kawy, regulację porcji gorącej wody. Istnieje automatyczne odwapnianie. Automatycznie przygotowuje cappuccino i espresso. Minutnik umożliwia ustawienie określonego czasu gotowania. Wyłącza się automatycznie, gdy jest nieaktywny. Wbudowany młynek umożliwia regulację stopnia zmielenia. Możesz przygotować dwie filiżanki kawy. Wyświetlacz ze wskaźnikiem świetlnym umożliwia monitorowanie procesu. Wymiary - 60 * 46 * 48 cm Dodatkowe informacje: programowanie od 1 do 10 profili użytkowników, dostosowanie dyszy kawy do wysokości CupSensor, szklany pojemnik na mleko 700 ml z systemem EasyClick, 3 pojemniki na ziarna kawy o pojemności 300/150/150 g. pojemnik na fusy o pojemności około 17 porcji, automatyczne programy płukania i czyszczenia, połączenie z aplikacją Miele @ Mobile, MotionReact (czujnik zbliżeniowy): włączanie podświetlenia i aktywacja wyświetlacza, zegar. Średnia cena: 349000 rubli.

Ekspres do kawy Miele CVA7840 EDST / CLST

Zalety:

 • Nowy poziom przygotowania kawy;
 • Sprzęt klasy premium;
 • Wielofunkcyjny;
 • Istnieją niezbędne funkcje ochronne;
 • Łączy się przez telefon komórkowy;
 • Projekt mówi o prestiżowym modelu.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Pozytywne i negatywne aspekty wbudowanego ekspresu do kawy

Rozważ główne pozytywne cechy tego typu urządzenia:

 • Występ. Szybko przygotowuje kawę przy minimalnej obecności człowieka;
 • Wysoki stopień automatyzacji. Oszczędza to czas;
 • Nie uderzające. Dzięki możliwości zabudowy urządzenie nie jest widoczne w kuchni, a także może służyć jako dodatkowa powierzchnia do gotowania;
 • Wielofunkcyjność. Istnieje wiele przydatnych i wygodnych mechanizmów przyrządzania pysznego napoju oraz korzystania z samego urządzenia.

Negatywne cechy obejmują:

 • Potrzebujesz określonego miejsca na samochód w kuchni;
 • Bardzo ciężki i nieporęczny;
 • Wysoka cena;
 • Autonomiczne samochody są tańsze i mają ten sam zestaw funkcji;
 • Po zainstalowaniu nie można go przenieść w inne miejsce.

Wielowymiarowe i wydajne urządzenia do zabudowy są bardziej odpowiednie do instalacji w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Łatwość obsługi, wszechstronność i automatyzacja - pozwala na użycie dla dużych zespołów.

Zasady eksploatacji

Instrukcja obsługi powinna opisywać podstawowe zasady korzystania z urządzenia oraz sposób instalacji urządzenia w niszy. Nie możesz zacząć przygotowywać kawy, jeśli wcześniej nie zapoznałeś się z informacjami od producenta. Samodzielna instalacja nie jest tego warta, ponieważ nieprawidłowy ruch może prowadzić do awarii.

Oprócz instrukcji krok po kroku, podczas pracy w domu należy przestrzegać zaleceń specjalistów, co wydłuży żywotność ekspresu do kawy.

 1. Woda. Dzięki prawidłowo zainstalowanemu systemowi filtracji lub użyciu tylko przegotowanej wody, pozwoli to uniknąć kamienia. Osiadanie takiej kompozycji wpływa na smak napoju i, w zasadzie, zakłóca pracę wewnętrznego mechanizmu. Poziom wody powinien zawsze znajdować się w normalnym zakresie, nie wolno go przelewać lub odwrotnie, pozostawiać wody poniżej ustalonego znaku.
 2. Kawa. Pojemnik przeznaczony jest wyłącznie na kawę, innych produktów nigdy nie należy używać, może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia urządzenia. Odpady poddane recyklingowi muszą wyraźnie wpaść do odpowiedniego pojemnika, który należy stale czyścić i myć.Jeśli zaniedbasz tę zasadę, w pojemniku pojawi się pleśń i nieprzyjemny zapach. Jeśli maszyna nie oznacza automatycznego samooczyszczania, wówczas takie procedury muszą być wykonywane dla wszystkich tac i pojemników. Instrukcje powinny szczegółowo opisywać, jak usuwać i wykonywać środki zapobiegawcze. Korpus urządzenia należy również przetrzeć wilgotną szmatką lub serwetką.
 3. Prawidłowe użytkowanie podczas przygotowywania kawy jest również ważne dla stabilnej pracy ekspresu. Przestrzegaj środków ostrożności, ponieważ urządzenie wytwarza gorącą parę i wrzącą wodę, co może spowodować oparzenia.
 4. Konieczne jest ustawienie niektórych trybów gotowania zgodnie z instrukcjami producenta.
 5. Odłącz urządzenie od zasilania, nawet jeśli jest dostępna funkcja automatycznego wyłączania.
 6. Moc sprzętu może wpływać na działanie energii elektrycznej w mieszkaniu, dlatego zaleca się stosowanie stabilizatora napięcia, szczególnie w przypadku okablowania w starych domach.

Wbudowany ekspres do kawy to urządzenie, które pozwala na jak najszybsze uzyskanie smacznego i aromatycznego napoju, bez konieczności wykonywania skomplikowanych czynności. Takie urządzenie ma świetną cenę, ale też wiele funkcji. Prosta obsługa w połączeniu z wysokiej jakości parzoną kawą może się opłacić. W przedstawionym rankingu znajdziesz najpopularniejsze dotychczas samochody. Parametry w przeglądzie pozwalają zrozumieć możliwości maszyny. Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z jednej z opisanych opcji urządzenia lub innego modelu, zostaw komentarz.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *