Najlepsze zmywarki do zabudowy na rok 2020

1

Dobra zmywarka nie tylko ułatwi życie gospodyni, ale także zaoszczędzi budżet. Nowoczesne modele pozwalają wyczyścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia i dają więcej wolnego czasu. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Ciebie ocenę najlepsze zmywarki do zabudowy na 2020 rok

Zasady doboru zmywarki

Najczęściej przy wyborze dowolnej techniki, nie tylko do kuchni, ludzie najczęściej zwracają uwagę na wygląd produktu, a następnie na jego cechy. W przypadku tego typu produktu to nie zadziała, ponieważ maszyna do zabudowy zostanie wszyta pod elewację kuchni.

Ponieważ ten artykuł będzie dotyczył tylko wbudowanych zmywarek do naczyń, odrzucimy kryterium polegające na wyborze metody instalacji. Wybierając, zwróć uwagę na następujące parametry:

 • przestronność;
 • specyfikacje;
 • wymiary;
 • Akcesoria.

Przestronność

To kryterium jest mierzone liczbą zestawów, które mogą jednocześnie zmieścić się w produkcie. Urządzenie o małej pojemności to urządzenie mieszczące do 6 zestawów, o średniej pojemności do 13 zestawów i dużej pojemności - do 16 zestawów. Zestaw zawiera 6 elementów, a mianowicie:

 • Talerz zupy;
 • Talerz sałatki;
 • Pojemność na drugie kursy;
 • Spodek do herbaty;
 • Puchar;
 • Widelec i łyżka.

Jednak każdy producent może inaczej rozumieć zestaw. Tutaj warto dokładnie zbadać komorę do ładowania naczyń. Jak zwykle producenci mają na myśli zwykłą płaską miskę na zupę, podczas gdy Twoja rodzina może używać głębokich misek na pierwsze dania.

Do użytku domowego wystarczy sprzęt o małej pojemności, gdyż nawet 4-osobowa rodzina nie zje jednocześnie 6 kompletów naczyń.

Całkowite wymiary

Maszyny do zabudowy są dostępne tylko w dwóch rozmiarach - 60 i 45 cm W przypadku małych kuchni najlepiej wybrać rozmiar 45. Zastanów się jednak, gdzie chcesz ustawić urządzenia. W końcu od tego zależy podłączenie do wody i umiejscowienie gniazd.

składniki

Wszystkie nowoczesne modele są wyposażone w silniki z przetwornicą częstotliwości, która odpowiada za obroty i prędkość. Zwróć uwagę na same komponenty i sprawdź, czy wygodnie z nich korzystasz. Dowiedz się o możliwości zastosowania dodatkowych uchwytów. Korzystanie z tego urządzenia powinno być wygodne.

Specyfikacje

Ważnym punktem przy wyborze dowolnej techniki są jej parametry techniczne, które będą odpowiedzialne za działanie urządzenia jako całości.

Jeśli nie masz żadnych specjalnych wymagań co do wyposażenia, to standardowy model z klasycznym zestawem funkcji będzie Ci odpowiadał, ale jeśli chcesz czegoś konkretnego, powinieneś zwrócić uwagę na modele z dodatkowymi trybami pracy.

Poziom hałasu

Poziom hałasu jest ważny dla budynków mieszkalnych, ponieważ procesy mycia rozpoczynają się głównie wieczorem, a ściany w mieszkaniach są cienkie, czynnik ten jest niezwykle ważny. Dokładnie przestudiuj dane modelu dla tego kryterium.Zwykle bierze się pod uwagę poziom hałasu 50 dB, ale we współczesnym świecie można znaleźć sprzęt o wskaźniku 40-45 dB. To najlepsza opcja w przypadku mieszkań mieszkalnych.

Rentowność

Ponieważ zmywarka została zaprojektowana nie tylko po to, aby oszczędzać czas, ale także pieniądze, przestudiuj wskaźniki dotyczące efektywności energetycznej i zużycia wody. Najlepiej kupić produkt o klasie efektywności energetycznej od A do A ++, są to najbardziej ekonomiczne opcje.

Zwykle maszyna zużywa od 9 do 14 litrów wody podczas cyklu programu i tylko zimną wodę, ponieważ jest podłączona do zimnej wody. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko na zużyciu ciepłej wody, ale generalnie będzie mniej kosztów.

Czas trwania programów

W standardowych jednostkach czas cyklu może wynosić od 29 do 180 minut. Zależy to od trybu i ilości potraw w produkcie. Najczęściej stosuje się tryb, który nie zajmuje więcej niż pół godziny, ponieważ codzienne gotowanie nie daje możliwości uzyskania silnego zabrudzenia, które będzie wymagało specjalnego trybu.

Kontrola

Nowoczesne produkty często mają sterowanie dotykowe, jednak istnieją urządzenia ze sterowaniem przyciskiem lub pokrętłami. Modele dotykowe są najbardziej popularne ze względu na fakt, że mechanika jest trudniejsza w obsłudze i konserwacji. Wiele urządzeń posiada wyświetlacz, który pokazuje dane o czasie prania lub wybranym programie.

Funkcje

Każda zmywarka ma dwie główne funkcje - mycie i suszenie. Jednak mogą się one różnić dla każdego modelu. W niektórych urządzeniach zlew można wstępnie namoczyć lub dodatkowo spłukać. Sam proces może przebiegać w różnych temperaturach i mieć różny czas trwania. Również suszenie może być inne dla modeli.

Obecnie wyróżnia się następujące rodzaje suszenia:

 • Kondensacja;
 • Intelektualny;
 • Zeolit;
 • Konwekcja.

Nie ma zasadniczej różnicy w rodzajach suszenia, szczególnie w przypadku, gdy program jest włączony w nocy. Jednak nadal istnieją różnice w procesach.

Suszenie kondensacyjne to suszenie naturalne. Nie jest to najwygodniejszy sposób, jeśli potrzebujesz szybko użyć naczyń. Ta metoda ma zarówno wady, jak i zalety. Na przykład podczas suszenia mogą tworzyć się smugi. W tamtych czasach jest to najłatwiejszy i najtańszy sposób.

Suszenie konwekcyjne następuje, gdy gorące powietrze jest dostarczane przez wentylator. Jest to dość szybki sposób suszenia naczyń, jednak proces ten wymaga dodatkowych kosztów energii.

Suszenie zeolitem to nowa technologia wykorzystująca minerał jako źródło ciepła. Pod dnem zainstalowany jest pojemnik z minerałem, do którego wilgoć dostaje się podczas procesu parowania. Pod wpływem wilgoci zeolit ​​nagrzewa się i oddaje ciepło. Dzięki temu naczynia szybko wysychają, a po otwarciu drzwi nie ma pary.

Inteligentne suszenie to także nowa technologia, której istotą jest to, że specjalny czujnik mierzy temperaturę w pomieszczeniu i na jego podstawie dobiera rodzaj suszenia. Jeśli temperatura w pomieszczeniu jest wysoka, w produkcie zostanie włączona dmuchawa, jeśli wręcz przeciwnie, woda w ostatnim płukaniu będzie miała wyższą temperaturę.

Producenci zmywarek

W dzisiejszych czasach można znaleźć wielu producentów sprzętu, którzy specjalizują się w produkcji zmywarek. Jednak jest 5 najpopularniejszych i najbardziej zaufanych marek, którym ufają klienci, a mianowicie:

 • Bosch;
 • Siemens;
 • Electrolux;
 • AEG;
 • Hansa.

Marka Bosch jest znana prawie każdemu, ponieważ firma dała się poznać jako niezawodny i wysokiej jakości producent sprzętu. Został założony w 1886 roku w Niemczech.

Produkty marki Siemens mają genialną technologię Shine, pozwalają na zastosowanie w maszynach systemu suszenia zeolitu, a także systemu Shine & Dry. Ten system wykorzystuje dodatkową ilość wody do płukania, aby całkowicie spłukać detergent.

Urządzenia Electrolux mają szeroki zakres funkcji, a także doskonale zmywają wszelkie naczynia. Istnieje satelitarne ramię spryskujące, które pozwala dotrzeć nawet do najtrudniejszych miejsc w celu lepszego spłukania.

Maszyny AEG mają minimalne zużycie energii, ale nie wpływa to na jakość prania. Istnieje około pięciu poziomów rozpylania. Posiadają szklany uchwyt na kielich, dzięki któremu szkło jest chronione.

Maszynki do strzyżenia Hansa posiadają kosz na sztućce, który pozwala zwolnić miejsce na inne naczynia. Posiadają wysoką klasę energooszczędności, co pozwala na oszczędność energii.

Ocena zmywarek do zabudowy na rok 2020

Indesit DIF 16T1 A

Piąte miejsce w rankingu zajmuje model od Indesit. Wystarczająco pojemny model, który pozwala na umieszczenie do 14 kompletów naczyń. Zużycie wody to tylko 11 litrów. Nie trzeba zbierać tylu naczyń, wystarczy 7 kompletów, wtedy można skorzystać z funkcji „połowy załadunku”. Ten model ma częściową ochronę przed wyciekiem i klasę energetyczną A. Poziom hałasu wynosi 49 dB i jest 6 programów prania. Szerokość 60 cm.

Istnieje tryb ekonomiczny i tryb wstępnego namaczania naczyń. Maszyna posiada suszenie kondensacyjne.

Średni koszt produktu to 23 tysiące rubli. W zestawie uchwyt na okulary.

Indesit DIF 16T1 A

Zalety:

 • Przestronny;
 • Możliwość korzystania z pół pełnego urządzenia;
 • Przystępna cena.

Niedogodności:

 • Głośny;
 • Nie ma ochrony przed dziećmi;
 • Niekompletna ochrona przed wyciekiem.

Electrolux ESL 95321 LO

Czwartą linię zajmuje produkt firmy Electrolux. Rozmiar - 60 cm, czyli technika pełnowymiarowa. Zawiera 13 kompletów i jest wykonany ze stali nierdzewnej. Posiada najbardziej ekonomiczną klasę zużycia energii A ++, co jest rzadkością w przypadku takich produktów. Jednak model nie ma ochrony przed dziećmi, ale nie powinieneś się martwić, ponieważ możesz naciskać przyciski tylko przez otwarcie drzwi maszyny.

Urządzenie nie posiada trybu na częściowe obciążenie, ale jest tryb wstępnego namaczania i tryb ekspresowy. Dostępnych jest 5 programów i 4 ustawienia temperatury. Zużycie wody to tylko 9,9 litra. Posiada pełną ochronę przed wyciekami.

Poziom hałasu jak na taką maszynę jest wysoki i wynosi 49 dB. Dostępna jest funkcja opóźnienia startu maksymalnie o 6 godzin. Urządzenie nie posiada wskaźnika, który wyświetla czas do zakończenia prania, ale jest sygnał dźwiękowy.

Średni koszt to 35 tysięcy rubli.

Electrolux ESL 95321 LO

Zalety:

 • Pełna ochrona przed wyciekami;
 • Ekonomiczne zużycie wody;
 • Wysoka klasa zużycia energii.

Niedogodności:

 • Brak trybu częściowego obciążenia;
 • Nie ma ochrony przed dziećmi;
 • Wysoki poziom hałasu;
 • Nie ma timera.

Siemens SN 658X01 ME

Trzecie miejsce zajmuje zmywarka firmy Siemens. Odnosi się do droższych modeli. Jest to pełnowymiarowy model o szerokości 60 cm, pomieści do 14 kompletów zastawy stołowej. Koszty wody to tylko 9,5 litra. Ale dzieje się tak w przypadku, gdy nie używasz trybu wstępnego namaczania lub programu intensywnego prania.

Produkt posiada dobrą klasę efektywności energetycznej A +, co daje doskonałą możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Na drzwiach znajdują się przyciski dotykowe i mały wyświetlacz, który pozwala na wybór programów i warunków temperaturowych.

Urządzenie ma funkcję zabezpieczenia przed dziećmi, ale nie ma trybu połowy obciążenia. Ale jest program do szybkiego prania. Dostępny jest również tryb delikatny, który pozwala na mycie okularów lub szkła.

Produkt charakteryzuje się niskim poziomem hałasu wynoszącym zaledwie 39 dB. Warto wiedzieć, że maszyna posiada czujnik, który określa czystość wody iw zależności od tego może zakończyć proces przed czasem. Istnieje funkcja opóźnionego startu do 6 godzin. Istnieje pełna ochrona przed wyciekiem.

Średni koszt urządzenia to 59 tysięcy rubli.

Siemens SN 658X01 ME

Zalety:

 • Wskaźnik czasu wyświetlający informacje na podłodze;
 • Dobry sprzęt;
 • Wskaźnik czystości wody;
 • Pełna ochrona przed wyciekami;
 • Ochrona przed dziećmi;
 • Opóźniony zegar startu;
 • Niski poziom hałasu;
 • Niskie zużycie wody.

Niedogodności:

 • Nie ma programu na połowę załadunku;
 • Suszenie kondensacyjne;
 • Wysoka cena.

Asko D 5546 XL

Na drugim miejscu jest samochód firmy Asko. Mieści 13 kompletów naczyń, odpowiednich dla dużej rodziny. Posiada bardzo dobrą klasę efektywności energetycznej A +++. Odnosi się do pełnowymiarowych urządzeń i ma szerokość 60 cm.

W zestawie kosz na sztućce.

Model posiada aż 12 programów do mycia naczyń i 7 ustawień temperatury. Jest tryb automatyczny i czasowy. Urządzenie posiada system 7Spray, który pozwala wodzie przedostać się we wszystkie trudno dostępne miejsca, co pozwala doskonale wypłukać detergent. Poziom hałasu wynosi 44 dB.

Turbo Drying służy jako system suszenia, który usuwa gorącą parę, a na wyjściu są całkowicie suche naczynia, na których nie będzie zacieków.

Jest wewnętrzne oświetlenie i system samooczyszczania.

Średni koszt sięga 73 tysięcy rubli.

Asko D 5546 XL

Zalety:

 • Mycie martwych punktów;
 • Czujnik do określania czystości wody;
 • 2 kosze w zestawie;
 • Okres gwarancji 2 lata;
 • Ochrona przed wyciekiem - pełna;
 • Tryb połowy załadunku.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Electrolux ESL 94585 RO

Pierwszą linię oceny zajmuje maszyna firmy Electrolux. Ma dobry zestaw funkcji i nie ustępuje takiemu gigantowi jak Bosch serii 6 i 4. Pojemność maszyny to 9 kompletów.

Znajduje się tam wskaźnik pracy, który może mieć dwa kolory i odbija się na podłodze. Posiada technologie automatycznego otwierania drzwi po zakończeniu cyklu czyszczenia. Dzięki temu naczynia schną przy naturalnym dopływie powietrza.

Urządzenie posiada czujnik, który pozwala określić jakość i czystość wody.

Posiada łącznie 7 programów i 4 ustawienia temperatury. Istnieją programy takie jak szybkie pranie lub pranie w temperaturach od 45 do 70 stopni. Funkcja Time Manager umożliwia skrócenie cyklu bez utraty jakości gotowania. Istnieją również standardowe depozyty początkowe i extra suche.

Pod względem efektywności energetycznej należy do klasy A ++. Zużycie wody na program wynosi 9,9 litra. Pełna ochrona przed wyciekiem i silnik z falownikiem. Poziom hałasu 44 dB.

Średni koszt sięga 29 tysięcy rubli.

Electrolux ESL 94585 RO

Zalety:

 • Pełna ochrona przed wyciekami;
 • Ramię natryskowe z podwójnym obrotem;
 • Silikonowe zaciski szklane;
 • Składane uchwyty;
 • Niski poziom hałasu.

Niedogodności:

 • Okres gwarancji wynosi 1 rok;
 • Nie ma poziomu i kosza na sztućce.

Zalecenia ekspertów

Wszyscy eksperci zalecają, aby nie kupować najdroższego modelu, ponieważ nie ma potrzeby przepłacania. Wyboru należy dokonać w oparciu o potrzeby rodziny, jej skład oraz częstotliwość zmywania naczyń. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i wymiary produktu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *