Najlepsze palniki na drewno na 2020 rok

0

Palenie drewna to fascynujący proces twórczy, który ujawni dziecku wiele nowych i nieznanych rzeczy, a dorosłym pomoże pożytecznie spędzić czas, a następnie sprzedać swój produkt.

Aby osiągnąć pierwszy sukces w tej sprawie, potrzebujesz minimum narzędzi - specjalnej lutownicy i płyty ze sklejki, na której zostanie przedstawiony szablon. Jeśli to drugie nie stanowi problemu, wielu użytkowników ma problemy ze znalezieniem narzędzia. Dlatego redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych palników na drewno na 2020 rok.

Krótkie tło

Pirografia, jak jest obecnie znana, powstała w XVIII wieku, ale pierwsze elementy biżuterii, które były spalane, pojawiły się w VII wieku pne. W Peru odkryto pierwsze dzieła sztuki z pięknymi wzorami na drewnie.

Wypalenie było popularne nie tylko wśród radzieckich i współczesnych uczniów. W wolnym czasie zajmowali się nimi artyści (Pablo Picasso, Rembrandt, Bruyere), a także polityk, ilustrator, pisarz - Victor Hugo.

Dziś proces ten przechodzi „reinkarnację”, ponieważ taki ruch twórczy nie ma określonego gatunku, a ludzie są sceptyczni wobec tego typu sztuki. Wielu współczesnych ludzi próbuje przenieść pirografię na nowy poziom. Dlatego tworzą złożone obrazy, które wymagają dużo czasu i wysiłku.

Ludzie, którzy są w tej branży od kilkunastu lat i mają różne nagrody, twierdzą, że po zrozumieniu podstaw tego gatunku dana osoba będzie mogła sprzedać swoje obrazy za 50 tysięcy rubli. Dla niektórych liczba ta osiąga dużą skalę, ale wymaga to sporego wysiłku i ciągłego rozwoju.

Należy pamiętać, że w każdym twórczym przedsięwzięciu właściwe narzędzie to połowa sukcesu. Dla niektórych może to być wygodne dla jednego modelu, podczas gdy dla reszty ta opcja nie zadziała.

Odmiany

Przed zakupem instrumentu warto zdecydować się na preferowany typ. W sumie istnieją dwa rodzaje urządzeń do nagrywania:

 • Z twardym piórkiem;
 • Aparatura drutowa.

Ten pierwszy był częściej używany w niektórych szkołach, podczas gdy drugi jest preferowany przez zaawansowanych użytkowników. Ale każda osoba ma inne preferencje, profesjonalne pirografy wykorzystują jedno urządzenie z różnymi załącznikami, co pozwala tworzyć unikalne portrety lub złożone krajobrazy. Użytkownik musi niezależnie określić specyfikę każdego typu.

Ważne jest, aby wiedzieć, że dobra lutownica drutowa ma możliwość regulacji temperatury roboczej. Natomiast twarde pióro utrzymuje określoną temperaturę przez cały proces palenia, co dla niektórych osób jest wielką zaletą.

Nie możemy zapominać o wskaźniku mocy każdego modelu. Najlepiej, jeśli producent wyposaży narzędzie w moc przekraczającą 20 watów. Jeśli wartość jest mniejsza, taka praca stanie się długa i żmudna.Ale nawet ta opcja ma swoje zalety, na przykład lutownica idealnie nadaje się do nauczania początkujących i dzieci, które nigdy nie pracowały z takim sprzętem. Podczas gdy produkt o wyższej mocy jest przeznaczony dla hobbystów, którzy mogą z pewnością posługiwać się instrumentem. Model ten gwarantuje szybkie wykonanie prostych prac.

Na które firmy lepiej zwrócić uwagę?

Podobnie jak wszystkie narzędzia, lutownica ma szereg zalet i wad, o których użytkownik powinien wiedzieć. Niemożliwe jest stworzenie arcydzieła przy użyciu pierwszej dostępnej opcji. Na początku dana osoba podejmie wiele wysiłku, aby znaleźć własny styl i urządzenie. Dostępne opcje dla początkujących, a jednocześnie w niskiej cenie - modele oferowane przez firmy: TransVit, SibrTech, Ogonek. Są to dobre firmy, które są odpowiednie dla początkujących użytkowników i dzieci, aby nauczyć się podstaw spalania drewna w ciągu miesiąca lub dwóch, w zależności od tempa nauki.

Elektryczny palnik z twardymi piórami

Te narzędzia mają co najmniej trzy zalety, które będą pasować każdemu:

 • Korpus wykonany jest z odpornego na uderzenia materiału, który nie nagrzewa się podczas wypalania;
 • Do pracy wymagana jest minimalna wiedza;
 • Sprzedawane po niskiej cenie. Najtańsze chińskie urządzenie będzie kosztować osobę 200-300 rubli.

Ten produkt będzie doskonałym pomocnikiem przy rysowaniu dużych lub średnich obrazów, ponieważ twarde pióro zapewnia stałą temperaturę i będzie łatwiejsze do kontrolowania przez osobę. Często rodzice kupują takie narzędzie swojemu dziecku, aby w krótkim czasie nauczył się obsługi urządzenia. Przystępny koszt pozwala udostępnić proces twórczy każdemu. Dużym plusem jest również szybka nauka ze względu na łatwość obsługi.

Ta opcja ma jednak szereg wad, z którymi człowiek się spotka po osiągnięciu nowego poziomu rozwoju. Palnik elektryczny z twardym długopisem wymaga długiego nagrzewania i długo się stygnie, co wyróżnia go na tle profesjonalnych urządzeń. Dodatkowo najtańsze modele wyposażone są w kiepskie uchwyty, które przenoszą część ciepła na użytkownika, co stwarza pewien dyskomfort podczas pracy.

Duży uchwyt i duża igła opadająca również odgrywają znaczącą rolę w wygodzie wypalania cienkich elementów. Ponadto ważne jest, aby zrozumieć, że ze względu na niski koszt producent poświęcił główne elementy. Dlatego podczas długotrwałej pracy urządzenie może nagle ulec awarii z powodu przegrzania.

Drutowe palniki elektryczne

Te modele są idealne dla osób, które chcą przejść na wyższy poziom i wykonywać bardziej złożone rysunki. Kupując taki produkt, osoba będzie w stanie poradzić sobie z dowolnym wzorem, nawet jeśli nie ze sklejki, ale używana jest deska z twardej skały. Ogrzewanie i chłodzenie zajmuje minimum czasu, około 5-15 sekund (w zależności od modelu).

Ogromną zaletą modeli drucianych jest obecność regulatora temperatury, który umożliwia sterowanie paleniem, co przyczynia się do odkrywania nowych stylów i tworzenia własnej wizji obrazu. Osoba może lekko podgrzać element lub odwrotnie, wydać maksymalną moc. Każde działanie zależy tylko od użytkownika i jego doświadczenia.

Osoby, które przesiadły się na to urządzenie, zauważają, że praca znacznie przyspieszyła i nie muszą już podejmować wysiłków, aby dokończyć rysunek. Nawet gdy drut się przepali, osoba po prostu kupi nowy. Ich koszt nie jest tak wysoki, jak w przypadku przepalenia się elementu grzejnego, co jest również ogromną zaletą stosowania tego modelu.

Większość tych urządzeń jest produkowana w profesjonalnych przedsiębiorstwach pod znanymi markami. Dlatego element grzejny jest wykonany z nichromu, który pomaga wytrzymać nagłe wzrosty temperatury roboczej i chroni mistrza przed nieprzewidzianymi sytuacjami.

Zaletą tej opcji jest również długi okres eksploatacji, co jest ważne dla kupujących drogi sprzęt.Palnik elektryczny z cienkiego drutu pozwala tworzyć małe linie na rysunku, które pomogą osobie narysować dowolny obraz lub wzory.

Jedyną wadą takiego sprzętu jest wysoka cena i złożoność wykonywania prac naprawczych, ponieważ nie wszystkie warsztaty mają dobre elementy do wymiany spalonych. Należy to wziąć pod uwagę przy zakupie. Ponadto osoba musi zaopatrzyć się w dysze drutowe, ponieważ urządzenie nie będzie w stanie pracować z jednym elementem przez długi czas, co spowoduje niewielkie koszty.

Więc co wybrać?

Jeśli ktoś dopiero odkrywa świat płonącej sztuki, to do swojej pracy będzie potrzebował prostych produktów do palenia, które mają twarde pióro. Osoba dorosła lub dziecko będzie potrafiło nanieść proste rysunki (najczęściej z grubymi kreskami), a także zdobyć ważne doświadczenie i umiejętności, które pozwolą mu przejść na bardziej złożone i profesjonalne urządzenie.

Palnik z cienką końcówką należy dobrać w oparciu o charakterystykę pracy. Warto też wybrać produkt na własną rękę i starać się nie szukać zbędnych korzyści, gdyż może to wpłynąć na jakość montażu i elementu grzejnego.

Ocena narzędzi jakości dla dzieci i początkujących

Wzór TransVit-10k

Świetne urządzenie, które jest odpowiednie dla dzieci. Dorośli będą mogli podarować dziecku niespodziewany prezent wręczając taki zestaw. Do zestawu dołączony jest znakomity palnik o mocy 20 watów. Rękojeść wykonana jest z wysokiej jakości materiału, który nie przepuszcza ciepła w dużych ilościach, co stwarza komfortowe środowisko pracy.

Dla wygodniejszej obsługi producent wyposażył urządzenie w długi kabel zasilający (150 cm). Zestaw zawiera tylko jedną dyszę. Okres użytkowania to rok przy codziennym użytkowaniu przez kilka godzin. Przy umiarkowanej pracy i starannym podejściu produkt wytrzyma nawet 2-3 lata.

Sprzedawane po cenie 740 rubli.

Wzór TransVit-10k

Zalety:

 • Dobra jakość wykonania
 • Mały rozmiar, dzięki czemu nie zajmie dużo miejsca na stole;
 • Nagrzewa się i szybko schładza;
 • Wypalenie jest łatwe, nie potrzeba żadnego wysiłku.

Niedogodności:

 • Jedyną wadą jest to, że wymaga ostrożnej postawy. Jeśli nie zastosujesz się do prostych zasad działania i użyjesz urządzenia przy maksymalnych obciążeniach, szybko zawiedzie.

Wzór TransVit-1

Kolejna dobra opcja od wysokiej jakości producenta, która jest odpowiednia dla dzieci w wieku szkolnym, które mają już doświadczenie z palnikiem elektrycznym. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne narzędzia i materiały do ​​tworzenia własnych arcydzieł. Dużą zaletą tego modelu jest również dostępność wymiennych dysz.

Maksymalna moc grzewcza to 20 W. Stalówka łatwo przesuwa się po desce, pozostawiając przyjemne i piękne wzory. Sprzęt przeznaczony jest do użytku przez dzieci powyżej 8 roku życia. Wskazane jest, aby przed rozpoczęciem pracy dać dziecku krótką odprawę na temat bezpieczeństwa.

Średnia cena to 1100 rubli.

Wzór TransVit-1

Zalety:

 • Możliwe jest spalanie zarówno drewna, jak i tkaniny;
 • Niezawodność i bezpieczeństwo;
 • Wygodny uchwyt;
 • Istnieje kontrola ogrzewania;
 • Stabilna praca;
 • Wyprodukowane przez rosyjską firmę;
 • Łatwy w użyciu.

Niedogodności:

 • Słaba podstawka;
 • Mały przewód zasilający.

Palnik elektryczny Elm

Kolejne niezawodne urządzenie markowego producenta, które da pozytywne emocje ze spalania. Maksymalna moc sprzętu to 20W, co jest normalne dla początkującego użytkownika. Aby zapewnić wysoką jakość aplikacji obrazów, producent dał możliwość regulacji ogrzewania.

W zestawie: wygodna podstawka wysokiej jakości, sprzęt do palenia, wymienne nasadki oraz inne materiały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną wygodę. Urządzenie jest produkowane w Rosji, więc jakość wykonania jest wykonana zgodnie ze standardem GOST. Przeznaczony tylko dla dzieci, ponieważ uchwyt jest mały.

Średni koszt to 1500 rubli.

Palnik elektryczny Elm

Zalety:

 • Płynna temperatura łuku;
 • Wygodna regulacja;
 • Uniwersalne ustawienie stojaka;
 • Niezawodność;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Dobra nić nichromowa.

Niedogodności:

 • Podczas pracy z maksymalną mocą uchwyt bardzo się nagrzewa, co powoduje pewien dyskomfort podczas pracy;
 • Koszt.

SibrTech ażurowe

Wysokiej jakości produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 14 roku życia ze względu na złożoną budowę. Wypalanie odbywa się płynnie i dokładnie. Istnieje kontrola temperatury, która pomoże Ci wybrać określoną wartość dla każdego obrazu. W zestawie solidna podstawka, wymienne nasadki itp.

Ograniczenie mocy to 20 watów. Z takim elektrycznym palnikiem obrazy będą gładkie i piękne. Zestaw doskonale sprawdzi się jako prezent dla początkujących pirografów. Okres eksploatacji to 365 dni, ale z zastrzeżeniem zasad działania wartość ta może sięgać 2 lat.

Sprzedawane po cenie: od 750 do 1200 rubli.

SibrTech ażurowe

Zalety:

 • Szybkie ogrzewanie;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Jest regulator mocy;
 • Szybkie chłodzenie;
 • Mała cena za zestaw.

Niedogodności:

 • Nie ma krytycznych wad.

TUNDRA basic

Urządzenie o mocy 30 W przeznaczone do użytku przez dzieci powyżej 14 roku życia. To urządzenie ma niski koszt. Produkcja odbywa się zgodnie z certyfikatem EAC. Wygodna rączka posiada na końcu gumowany element, co pozwala pewniej go trzymać. Długość przewodu zasilającego 150 cm.

Średnia cena to 650 rubli.

TUNDRA basic

Zalety:

 • Dobrze się pali;
 • Moc;
 • Cena £;
 • Wygodny uchwyt.

Niedogodności:

 • Nagrzewa;
 • Twarde pióro.

Najlepsze najlepsze urządzenia do użytku profesjonalnego

Pebaro 0261

Wysokiej jakości urządzenie znanego producenta, które jest przeznaczone do tworzenia niepowtarzalnych zdjęć. Charakterystyczną cechą sprzętu jest obecność 20 załączników, co pozwala stworzyć oryginalny obraz. Wypalanie przebiega płynnie i dokładnie, tworząc piękne i niepowtarzalne linie.

Sprzedawane po cenie 1990 rubli.

Pebaro 0261

Zalety:

 • Działa dobrze;
 • Odpowiedni zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów;
 • Szybkie nagrzewanie;
 • 20 załączników;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Słaba podstawa.

REXANT ZD-8905

Niezawodne urządzenie do profesjonalnego użytku w prywatnych warsztatach. Produkt charakteryzuje się wygodną regulacją oraz możliwością wypalenia pięknych wzorów na skórze i tkaninie. Rękojeść wykonana jest zgodnie z anatomią dłoni dorosłego, co pozwala na zwiększenie ergonomii. Maksymalna wartość mocy sięga 40 W, a napięcie robocze 1,6 V.

Średni koszt: 2200 rubli.

REXANT ZD-8905

Zalety:

 • Wymienna końcówka;
 • Wygodna regulacja temperatury;
 • Wszechstronna praca;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Dysze należy zakupić osobno;
 • Urządzenie brzęczy podczas pracy;
 • Krótki sznurek.

STAYER 45227

Niezawodny pirograf z dobrym pakietem dla amatorów i profesjonalistów. W zestawie 20 unikalnych nasadek wykonanych z niezawodnego materiału. Dlatego nie psują się podczas długotrwałego użytkowania. Moc to 30 W, co jest najlepszą opcją dla małego domowego warsztatu. Jest też wygodna plastikowa walizka do transportu.

Średnia cena to 1400 rubli.

STAYER 45227

Zalety:

 • Znana marka;
 • Projekt;
 • Dobra jakość uchwytu;
 • Niezły przypadek;
 • Wygodna podstawka;
 • 20 załączników.

Niedogodności:

 • Powolne nagrzewanie.

REXANT 12-0183-1

Doskonały model dla profesjonalistów. Moc produktu wynosi 30 W, moc jest zasilana z sieci elektrycznej o napięciu 220 woltów. W zestawie wygodny pokrowiec oraz 19 przystawek, co znacznie ułatwia obsługę.

Średnia cena to 1500 rubli.

REXANT 12-0183-1

Zalety:

 • Dobra jakość;
 • Wypala się płynnie;
 • Optymalna cena;
 • Wygodny chwyt;
 • Jakościowe żądło.

Niedogodności:

 • Długie ogrzewanie.

Micron WBT-01

Tanie urządzenie zaprojektowane z myślą o doskonaleniu umiejętności zawodowych. Nie należy oczekiwać od niego żadnych nadprzyrodzonych wartości. Moc jest standardowa i wynosi 30 W. Zestaw zawiera 5 różnych przystawek, aby zapewnić wysoką jakość rysowania.Temperatura pracy osiąga 510 stopni.

Średnia cena to 1000 rubli.

Micron WBT-01

Zalety:

 • Niska cena;
 • Solidny kabel sieciowy;
 • Krótki czas nagrzewania;
 • Istnieją wymienne dysze;
 • Dobra jakość wykonania.

Niedogodności:

 • Nie ma żadnych szczególnych wad.

Wreszcie

Każdy może wypalić piękny rysunek na drzewie. Nie wymaga to wielu elementów, wystarczy pirograf i chęć. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *