♦ Najlepsze wagi jubilerskie na rok 2020

0

wagi Ludzie, którzy zbierają, sprzedają i cenią cenną biżuterię, nie mogą obejść się bez specjalnego sprzętu w miejscu pracy. Wagi zajmują pierwsze miejsce wśród wszystkich urządzeń. Ponieważ urządzenie to uderzająco różni się od standardowych modeli, jego wybór może przysporzyć trudności, zwłaszcza początkującemu jubilerowi. W naszym artykule zebraliśmy wybór najlepszych produktów, a także przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

krótki opis

Wagi jubilerskie są z natury produktem uniwersalnym. Można je więc stosować np. W laboratoriach szpitali i innych instytucji, w których dokładność ważenia ma fundamentalne znaczenie. Takim gadżetem jest niezwykle dokładna waga elektroniczna zdolna do obliczania masy na najniższych możliwych parametrach. Produkt może działać w różnych warunkach, z różnymi wskaźnikami i substancjami. A wybór urządzenia zależy od tych punktów.

Rodzaje urządzeń

Przede wszystkim radzimy zwrócić uwagę na rodzaj wagi.

 • Przenośny

Również taki sprzęt nazywany jest sprzętem kieszonkowym. Takie urządzenie poradzi sobie z ważeniem drobnej biżuterii, jej części oraz surowych metali szlachetnych. W tym przypadku zakres liczb jest niewielki, a błąd nie przekracza 1 g. Wygoda takich modeli polega na tym, że w razie potrzeby można je transportować zarówno w domu, jak iw miejscu pracy, na przykład w wykupie lub sklepie jubilerskim.

 • Karat

Przeznaczony do sprawdzania wagi kamieni szlachetnych. Takie łuski mają zastosowanie w przypadku cięcia metalu, a także w przypadku kamienia nieobrobionego. Możliwy jest również błąd, jego jednostką miary są karaty (0,04; 0,08 karata). Jedynym kamieniem, którego nie można przetestować na tym urządzeniu, jest diament.

 • Precyzja

Najdokładniejsze skale. Przed przystąpieniem do pracy jubiler musi poddać wyrób weryfikacji i w razie potrzeby skalibrować. Podobne modele są wykonane w różnych odmianach, o różnych właściwościach technicznych. Istnieją również produkty z zamkniętą platformą. Wskazane jest posiadanie takiej jednostki w lombardzie lub dużym sklepie jubilerskim.

 • Komparatory masy

Sprzęt klasy premium służący do sprawdzania wagi, ważenia biżuterii i elementów jubilerskich, a także sprawdzania sztabek złota w puszkach.

W zależności od jednostek wagowych

Przy zakupie tego produktu należy przede wszystkim wyjaśnić tę kwestię. Wagi jubilerskie, jak wspomniano powyżej, podają wskaźnik z jednostką miary karatów. Istnieją również modele o parametrach takich jak uncja, ziarno. Jeśli chodzi o drugą nazwę, ta jednostka miary ma zastosowanie do prochu strzelniczego.

Nie można znaleźć w sprzedaży urządzeń mierzących w miligramach, najczęściej używa się systemu metrycznego i gramów, czyli - 1 mg to 0,0001 g. Często w specyfikacji technicznej można spotkać skrót - TWC. Odnosi się do całkowitej masy wszystkich kamieni w biżuterii.

Subtelności użytkowania

Przed rozpoczęciem pracy, zwłaszcza dla sklepów i lombardów, należy wyjaśnić dostępność atestu wag oraz dopuszczalność ich użytkowania. Dla jubilerów z Rosji ważnym punktem jest wpis wag do ujednoliconego rejestru państwowego. Aby zapoznać się z tymi subtelnościami, przed zakupem poproś sprzedawcę o certyfikat jakości i akceptowalności. W przypadku braku tego dokumentu w żadnym wypadku nie należy kupować urządzenia do użytku profesjonalnego. Jednak w przypadku braku jakichkolwiek dokumentów na towar, w tym karty gwarancyjnej i paszportu technicznego z instrukcją, zasadniczo nie należy kupować sprzętu.

Wymiary skali

Dla tych, którzy planują z wizytą sprawdzić biżuterię, najlepiej wypatrywać małych modeli. Do stałego użytkowania w jednym miejscu bez przemieszczania się można dokupić większy i cięższy produkt.

Precyzja

Przed zakupem sprzętu konieczne jest wyjaśnienie maksymalnych i minimalnych limitów pomiarowych. Ponadto należy wziąć pod uwagę błąd aparatu. Najdokładniejsza jednostka ma niski limit ważenia. To prawda, że ​​takie gadżety i koszt są dość wysokie.

W zależności od obszaru zastosowania

Często użytkownicy są powstrzymywani przed zakupem sprzętu ze względu na jego wysoką cenę, ale w niektórych przypadkach wysoki koszt produktu jest całkiem uzasadniony. Kto powinien szukać dla siebie lepszego modelu, a kto może sobie poradzić z tańszym produktem, możesz dowiedzieć się poniżej:

 • Dla kolekcjonerów-amatorów najlepszym wyborem będą wagi przenośne z błędem nie przekraczającym 1 g. Taki sprzęt w zupełności wystarczy do prywatnej kolekcji. Jeśli konieczna jest sprzedaż eksponatów, właściciel w każdym przypadku będzie musiał przejść badanie.
 • Precyzyjne wyposażenie nadaje się do lombardu lub warsztatu, ale zbyt drogi produkt nie jest wymagany. Wystarczy mieć dokładną wagę, która ma błąd 0,01 g.
 • Produkcja i praca komitetu ekspertów mają pewne ograniczenia i wymagania. W takim przypadku będziesz potrzebować urządzenia o określonych parametrach technicznych. W takim przypadku powinieneś kupić najbardziej odpowiedni sprzęt, który jest regularnie weryfikowany.
 • Bank - w przypadku tych organizacji konieczne jest posiadanie agregatów, które są nie tylko bardzo dokładne. Podobnie jak powyższa opcja, te modele muszą zostać zweryfikowane. Ponadto sprzęt w tym przypadku musi być chroniony przed wpływem temperatury zewnętrznej i innych czynników środowiskowych.

Kraj producenta

Szwajcaria od wielu lat jest niekwestionowanym liderem, który sumiennie produkuje wysokiej jakości i precyzyjny sprzęt. Jeśli chcesz, możesz znaleźć więcej budżetowych odpowiedników z tym samym zestawem funkcji i całkiem akceptowalną wydajnością.

Nie zalecamy kupowania zbyt tanich modeli. W takim przypadku możesz zdobyć urządzenie, z którym nie można pracować. Zalecamy również kupowanie wag w sklepach rosyjskojęzycznych (w przypadku zakupu w sklepie internetowym). Takie podejście gwarantuje kupującemu otrzymanie całej dokumentacji, certyfikatów i instrukcji w języku rosyjskim i zgodnie z wymogami rządu. Sklep sprzedający produkt musi mieć pozytywne recenzje,

Radzimy również sprawdzić możliwość serwisowania wagi w mieście właściciela.

Dodatkowe opcje

Często producent wyposaża swój produkt w następujące funkcje: wodoodporna obudowa, autonomiczna praca bateryjna, bezprzewodowa transmisja danych, obliczanie masy całkowitej. Potrzeba takich uzupełnień zależy od zakresu modelu. W niektórych przypadkach nie warto przepłacać za takie opcje ze względu na ich bezużyteczność w domu.

Ocena najlepszych wag jubilerskich na rok 2020

Modele przenośne

Kromatech iPhone 2308

Nasz ranking rozpoczyna produkt uniwersalny. Jego charakterystyczną cechą jest szeroki zakres jednostek miary: gramy, ziarna, uncje, karaty. Waga jest zasilana dwoma dostarczonymi standardowymi bateriami.Produkt może być używany nie tylko do profesjonalnych potrzeb jubilerskich, ale także do czynności codziennych, w specjalistycznych laboratoriach i medycynie. Jasny duży wyświetlacz pozwoli dokładnie ustawić wagę badanego materiału, nawet w nocy.

Korpus wykonany ze stali nierdzewnej z dodatkami z tworzywa sztucznego. Taka konstrukcja gwarantuje wysoką wytrzymałość produktu oraz jego niską wagę. W razie potrzeby można zmniejszyć ciężar ciętych kamieni i zważyć je oddzielnie. To samo dotyczy pojemników podczas ważenia produktów. Gadżet przechodzi w tryb uśpienia po dłuższej nieobecności. Zarządzanie ustawieniami jest intuicyjne, większość użytkowników zwraca uwagę na łatwość obsługi urządzenia. Sprzęt pozwala dokładnie obserwować niezbędne proporcje przy przygotowywaniu najbardziej skomplikowanych potraw lub preparatów, gwarantując doskonały efekt pracy.

Kromatech iPhone 2308

Zalety:

 • mały rozmiar;
 • ergonomiczny styl;
 • prosty interfejs;
 • wiele jednostek miary;
 • wysoka jakość wykonania;
 • trwałe i niezawodne materiały.

Niedogodności:

 • nie zidentyfikowano żadnych istotnych wad.

Średni koszt to 1000 rubli rosyjskich.

Oem MH-999

Maksymalny limit ważenia to 1 kg. Dzięki tej funkcji użytkownicy będą mogli badać duże i ciężkie obiekty. Dokładność urządzenia jest dość wysoka, jasny ekran poprawnie wyświetla odczyty nawet w warunkach słabego oświetlenia. Urządzenie jest kalibrowane automatycznie, nie są wymagane żadne dodatkowe wysiłki ze strony właściciela.

Urządzenie jest w stanie samodzielnie przejść w tryb uśpienia. Wygodny panel sterowania z dużymi przyciskami pozwoli Ci poprawnie wprowadzić dane. Materiał do produkcji to połączenie tworzywa sztucznego i metalu. Korpus produktu pokryty jest powłoką zapobiegającą rdzewieniu i korozji. Istnieje możliwość zamknięcia platformy, co jest bardzo wygodne w stosowaniu wag w laboratoriach medycznych i diagnostycznych.

Produkt sprawdził się nie tylko w branży jubilerskiej, ale także w branży medycznej, farmaceutycznej czy kosmetycznej. Również sprzęt przypadł do gustu myśliwym i wędkarzom, ponieważ pozwala na szybkie przygotowanie sprzętu i sprzętu.

Oem MH-999

Zalety:

 • jasny duży ekran;
 • kilka jednostek miary;
 • łatwe w zarządzaniu i zmianie ustawień.

Niedogodności:

 • nie nadaje się do ważenia kamieni szlachetnych.

Średni koszt to 1000 rubli rosyjskich.

Leśniczówka 251

Stylowe kompaktowe wagi doskonale wpasują się w działalność zarówno profesjonalnego jubilera, jak i kolekcjonera hobbystów. Maksymalny limit ważenia jest mały - 500 g, ale wystarczy to w przypadku biżuterii średniej wielkości, a także do pracy w laboratoriach.

Główną funkcją, która przyciąga kupujących jest możliwość zsumowania wagi wszystkich elementów. Ta opcja pozwala ustawić dokładną ilość wszystkich wtrąceń i dodatków. Dodatkowo kontener obliczany jest automatycznie na wniosek właściciela. Jasny wyświetlacz zwiększa wygodę obsługi produktu, zabezpieczenie przed przeciążeniem chroni produkt przed awariami, automatyczne wyłączanie w przypadku długiej nieobecności. Dużą zaletą będzie obecność pokrowca ochronnego do bezpiecznego transportu towarów.

Leśniczówka 251

Zalety:

 • wygodny w użyciu;
 • wysoka celność;
 • wysoka jakość wykonania;
 • wybór jednostek miary;
 • jasny ekran.

Niedogodności:

 • mały limit pomiarów.

Średni koszt to 1200 rubli rosyjskich.

Rexant 72-1000

Funkcjonalne urządzenie wygląda stylowo i spełnia wszystkie wymagania wybrednych użytkowników. Jej niewielkie wymiary ułatwiają przenoszenie towaru. Produkt posiada limit wagi, więc przestrzeganie go gwarantuje długą żywotność produktu. Urządzenie ma mały błąd, czułość pozwala na pomiar najbardziej kompaktowych obiektów.

Rexant 72-1000

Zalety:

 • długa żywotność;
 • nadaje się do użytku domowego;
 • wysoka celność;
 • stylowy wygląd;
 • intuicyjny interfejs.

Niedogodności:

 • maksymalny limit wagi.

Średni koszt to 1300 rubli rosyjskich.

Modele stacjonarne

I EJ-300

Ten model jest przeznaczony do dokładnego określania wagi metali szlachetnych i kamieni szlachetnych. Urządzenie znajduje zastosowanie w lombardach, dużych sklepach jubilerskich. Urządzenie pozwala nie tylko obliczyć wagę wycięcia i wtrąceń, ale także poszczególnych elementów produktu. Gadżet zasilany jest z gniazdka elektrycznego i baterii, co pozwoli na korzystanie z niego w przypadku braku dostępu do sieci elektrycznej. Możliwe jest również podłączenie wagi do laptopa lub komputera PC w celu dokładniejszego przetwarzania danych.

Produkt jest dostarczany w niezawodnej, solidnej obudowie, a jasny monitor i duże przyciski na panelu sterowania sprawiają, że jest łatwy w użyciu. Nalewki dostosowuje się intuicyjnie. W razie potrzeby gadżet można przetransportować; w tym celu producent dołączył do zestawu solidną walizkę.

I EJ-300

Zalety:

 • autonomia pracy;
 • duża różnica warunków temperaturowych;
 • wysoka dokładność pomiaru;
 • dostępność dodatkowej ochrony przed kradzieżą;
 • walizka do transportu;
 • połączenie z komputerem;
 • szeroka platforma.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt to 20000 rubli rosyjskich.

Cas MWP 150

Doskonały model jest niezbędny w medycynie, specjalistycznych laboratoriach i profesjonalnej biżuterii. Duża liczba jednostek miary - 8 - pozwala na ważenie różnych przedmiotów. Ponadto gadżet może pracować w kilku trybach, dostosowując się do wygody użytkownika. Cechy działania zakładają również podłączenie do sieci lub pracę z akumulatora, pojemna platforma pozwoli na wygodne dokonywanie pomiarów. Stal nierdzewna pokrywająca platformę jest łatwa w obsłudze i higienicznie czysta, zachowując jej oryginalny wygląd przez długi czas. W razie potrzeby produkt można podłączyć do laptopa lub komputera PC, istnieje również możliwość podłączenia do drukarki.

Jasny wyświetlacz jest doskonale wizualizowany w nocy, interfejs jest intuicyjny, a kalibracja jest automatyczna.

Cas MWP 150

Zalety:

 • kilka trybów użytkownika;
 • solidna konstrukcja;
 • długa żywotność;
 • po prostu dostosuj ustawienia;
 • walizka do transportu;
 • połączenie z drukarką i komputerem.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt to 20000 rubli rosyjskich.

Macca BK-300.1

A dopełnienie naszej oceny to produkt uniwersalny mający zastosowanie w medycynie, farmakologii i oczywiście w warsztatach jubilerskich. Ponieważ urządzenie dobrze nadaje się do dezynfekcji, jest popularne w klinikach prywatnych i publicznych. Gadżet jest w pełni zgodny ze wszystkimi certyfikatami państwowymi, znajduje się w rejestrze, a jego wysoką dokładność cenią rzemieślnicy biżuterii.

Praca produktu odbywa się w dwóch kierunkach: od sieci i akumulatora bateria poza siecią utrzymuje ładunek przez długi czas, gwarantując długi okres autonomii. Kalibracja jest wykonywana automatycznie i na żądanie.

Urządzenie działa w kilku trybach, jednocześnie dokonując różnych pomiarów. Informacje są przesyłane do komputera w celu dalszego przetwarzania. Ogromną zaletą urządzenia będzie łatwość obsługi zarówno dla początkującego, jak i doświadczonego badacza. Wagi są produktem produkcji krajowej, dlatego posiadają wszystkie niezbędne dokumenty zgodności oraz obniżony koszt.

Macca BK-300.1

Zalety:

 • wysoka celność;
 • zgodny ze wszystkimi GOST i parametrami;
 • kilka trybów pracy;
 • cena jest niższa niż w przypadku zagranicznych odpowiedników.
 • łatwe do dezynfekcji;
 • autonomia.

Niedogodności:

 • nieobecny.

Średni koszt to 15 000 rubli rosyjskich.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *