Najlepsze szwaczki do konserw na 2020 rok

0

Właściciele domków letniskowych zawsze zaopatrują się w różne marynaty, napoje i słodkie przetwory. Aby to zrobić, wkładają warzywa i jagody z owocami do różnych słoików, ale aby produkty nie zepsuły się po kilku miesiącach, należy je odpowiednio zakonserwować. W tym celu produkowane są zszywarki.

Większość ludzi używa czapek bez specjalnych nitek, więc maszyna do zszywania jest niezbędna. Producenci oferują dziesiątki modeli, które radzą sobie z tym zadaniem, ale nie wszystkie z nich są wysoce niezawodne, a niektóre nawet psują się po pierwszej partii. Aby temu zapobiec, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych producentów konserw w 2020 roku.

Cechy urządzenia

Każda maszyna do zszywania jest przeznaczona tylko do jednego - hermetycznie zamkniętych pokryw. Od tego zależy jakość i trwałość produktów domowych. Zasadniczo stosuje się szklane pojemniki z szyjką 1-82 RMS.

Każdy model różni się właściwościami technicznymi i wygodą. Sklepy sprzedają:

 • ręczne maszyny śrubowe;
 • urządzenia typu ślimakowego;
 • modele automatyczne;
 • elektryczny;
 • półautomatyczne zszywarki.

Urządzenia śrubowe są uważane za stary model. Nawet dzisiaj są używane w wielu rodzinach, ponieważ charakteryzują się wysoką jakością wykonania i długą żywotnością. To ostatnie osiąga się za pomocą prostego mechanizmu. Ta wersja składa się z ramy i uchwytu z ręcznie regulowanymi rolkami. Ten element odpowiada za szczelność uszczelki. Zasada działania jest również prosta: wystarczy, że osoba zainstaluje ramkę i zrobi kilka obrotów, podczas gdy konieczne jest mocne dociśnięcie krawędzi wieka do szyi. Pozwoli to na maksymalne uszczelnienie. Aby usunąć konstrukcję, użytkownik musi kilkakrotnie obrócić się w przeciwnym kierunku. Podczas tych operacji nie wolno wyjmować klucza.

Innym popularnym urządzeniem jest model ślimaka. Projekt jest praktycznie taki sam jak w poprzedniej wersji. Jedyną różnicą między tym elementem jest obecność spiralnych rowków. Dzięki temu osobie łatwiej jest określić ilość zwojów przed całkowitym uszczelnieniem. Zewnętrzna część tego urządzenia wyposażona jest w 2 śruby, druga jest zamontowana na dole. Głównym celem ostatniego elementu jest kontrola obrotów. Producenci produkują urządzenia, które charakteryzują się dobrą płynnością, która pozwala bez większego dyskomfortu zamknąć dziesiątki butelek. Konstrukcja takich modeli jest wyposażona w łożysko sprężynowe.

Modele półautomatyczne różnią się od modeli śrubowych tym, że osoba nie musi stale regulować stopnia nacisku. Ta operacja jest wykonywana automatycznie po obróceniu klamki.Dzięki takiemu wyposażeniu osobie łatwiej jest zamknąć kilka partii, jednocześnie oszczędzając czas.

Warianty automatyczne wyróżniają się obecnością 2 dźwigni. Podczas ich opuszczania (proces ten musi odbywać się jednocześnie) wprawiana jest sprężyna. Ten element dobrze i pewnie przylega do ramki. Aby zapobiec zmiażdżeniu wieczka przez użytkownika podczas uszczelniania, w konstrukcji zastosowano ograniczający korek.

Sprzęt elektryczny jest rzadko używany w gospodarstwach domowych, ponieważ jest drogi i często nieopłacalny w zakupie. Tak czy inaczej, takie występy nadają się jako prezent. Zszywarki elektryczne są łatwe w obsłudze, a jednocześnie szczelnie zamykają pojemnik.

Jak prawidłowo używać

Kiedy osoba kupuje nową maszynę do pisania, przed jej użyciem należy podjąć pewne kroki. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyczyszczenie smaru fabrycznego. Aby go usunąć, nie musisz używać specjalnych substancji, wystarczy zwykły detergent.

W przypadku modelu ręcznego konieczne jest zamontowanie ramki na pokrywie i dociśnięcie jej z niewielkim wysiłkiem drugą ręką. Biorąc uchwyt, powinieneś wykonać wymaganą liczbę obrotów. Przy każdym pełnym obrocie rączka jest skręcana, aby rolki mocniej ściskały pokrywę. Od tego zależy szczelność pojemnika. W sumie należy wykonać około 10 obrotów, a następnie zdjąć ramę ruchami wstecznymi.

Przy wykonywaniu operacji na „ślimaku” lub półautomatyce nie ma konieczności zliczania liczby obrotów. Ten proces można powierzyć mechanizmowi. Ponadto osoba nie musi podejmować wysiłku podczas pracy.

Jeśli używany jest model automatyczny, dźwignie są ustawione w położeniu neutralnym. Następnie ramka jest umieszczana na pokrywie, a uchwyty rozsuwane. Niektórzy użytkownicy, dla większej niezawodności, powtarzają tę operację, tylko wcześniej obrócą puszkę o 90 stopni.

Zalety i wady różnych typów

Po zapoznaniu się przez użytkownika z różnymi modelami ważne jest poznanie ich cech i wad podczas pracy. Dzięki tym informacjom znacznie łatwiej będzie kupić opcję jakości w dowolnym sklepie.

Rękodzieło

Charakterystyczną cechą takich urządzeń jest ich niska cena. Jednak przekręcenie puszek zajmie więcej czasu, więc ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy nie zaopatrują się w dużą ilość dżemu, kompotów i marynat.

Trzeba też pamiętać o jakości produktu, bo zbyt tanie projekty szybko się psują. Lepiej jest kupować sztywne modele. Preferowanym materiałem produkcyjnym jest stal spożywcza. W zestawie muszą znajdować się dokumenty fabryczne oraz karta gwarancyjna, aby w przypadku awarii maszynę można było łatwo zwrócić.

W niektórych sklepach można wypróbować produkt przed zakupem. Jeśli jest taka możliwość, lepiej to zrobić. Więc osoba sprawdzi jakość mechanizmu i wygodę maszyny. Kontrola wizualna ujawni również pęknięcia i odpryski, zwłaszcza na części z tworzywa sztucznego.

Ślimak

Jedna z najlepszych opcji, która ma prostą konstrukcję i wysoką niezawodność. Dzięki temu modelowi łatwiej będzie pracować osobie z dużymi partiami.

Zasada działania zszywacza ślimakowego jest prosta: użytkownik musi położyć ramę na powierzchni, a następnie obrócić uchwyt 5 razy. W tym procesie nie ma nic skomplikowanego, więc projekt będzie pasował nawet do niedoświadczonych gospodyń domowych.

Inną cechą produktu jest to, że jeśli szew jest poprawnie skonfigurowany, użytkownik nie będzie w stanie przekręcić pojemnika ani go złamać z powodu silnego nacisku. Ponadto dzięki samoregulującej się rączce nie wymaga ciągłej wymiany. Koszt tej opcji jest nieco droższy niż śruby.

Ale nie możemy zapominać o oględzinach. Należy zapoznać się z urządzeniem ze wszystkich stron i zidentyfikować ewentualne awarie.Główne wady tych modeli to:

 • Wada fabryczna. Często na półkach sklepowych znajdują się produkty z wadą fabryczną. Na przykład częstym problemem jest niewspółosiowość rolek po pierwszym obrocie. Przyczyną zdarzenia jest niewłaściwa szczelina spirali. Używając konstrukcji z wadami nie będzie możliwe uzyskanie dobrej szczelności, dlatego jeśli to możliwe, lepiej sprawdzić produkt.
 • Potrzeba wstępnego dopasowania. Ta wada nie dotyczy wszystkich modeli, a tylko budżetowych. Aby wykonać tę operację, konieczne jest zainstalowanie maszyny na pokrywie, a następnie doprowadzenie rączki do początku spirali. Pomimo tego, że ta praca nie jest taka trudna, może powodować dyskomfort dla początkujących.
 • Aby wyjąć urządzenie z puszki, musisz je rozwinąć. Nie ma innego sposobu na usunięcie maszyny.
 • Ślimak nie nadaje się do stosowania ze złej jakości pokrywkami. Najlepiej używać go tylko z tymi elementami, które są trwałe i równe.

Półautomatyczny

Głównymi zaletami tych modeli są prostota i niezawodność. Nie jest wymagane żadne dostrajanie, ponieważ element ciśnieniowy jest ustawiony prawidłowo. Dzięki temu możliwe jest przekręcenie kilkudziesięciu puszek w minimalnym czasie.

Wystarczy, że użytkownik kilkakrotnie okrąży uchwyt, lekko go naciskając, a następnie wykonaj te czynności w odwrotnym kierunku, aby zdjąć konstrukcję z wieczka.

Aby zapobiec zgnieceniu pokrywki i złamaniu szyjki przez urządzenie, ruch rolek jest ograniczony. Nie wpływa to na jakość szczelności.

Kolejną cechą tych modeli jest ich niska waga i duża wytrzymałość. Po konserwowaniu szew jest schludny i równy.

Automatyczny

To jedna z najlepszych nowoczesnych opcji, która pozwala zaoszczędzić czas. Przekręcenie jednej puszki zajmie użytkownikowi tylko 10 sekund. Jest to doskonały wskaźnik, biorąc pod uwagę, że przy użyciu standardowych urządzeń osoba spędza od 1 do 3 minut, aby zamknąć jedną puszkę.

Te urządzenia mają też pewne wady:

 • konieczne jest równomierne umieszczenie korpusu produktu na puszce;
 • aby opuścić uchwyty, musisz zastosować odpowiednią siłę;
 • musisz wydać więcej pieniędzy, aby kupić wysokiej jakości urządzenie.

Ocena najlepszych szwów metalowych

Gospodyni do konserw domowych

Jest to maszyna półautomatyczna o niskiej cenie i dużej wytrzymałości. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba będzie mogła w tym samym czasie zamknąć 2 razy więcej puszek w porównaniu ze standardowymi urządzeniami. Zalecana średnica zewnętrzna szyjki to 82 mm. Produkt jest wytwarzany i produkowany tylko w Rosji. Metalowa część jest solidnie wykonana.

Średni koszt to 240 rubli.

gospodyni konserwująca w domu

Zalety:

 • dobry występ;
 • łatwość użycia;
 • niska cena;
 • wysokiej jakości uszczelnienie;
 • wysoka wydajność.

Niedogodności:

 • nie znaleziono krytycznego.

MZA „Kliknij”

To poręczny produkt do konserw domowych. Ten niezawodny mechanizm pozwala na wykonanie dziesiątek takich operacji. Nadaje się do stosowania w połączeniu z kapslami o oznaczeniach sztywności EZhK-18, 20 i 22. Produkt gwarantuje automatyczne zszywanie. Stało się to możliwe dzięki specjalnemu mechanizmowi, który składa się ze stalowego mimośrodu.

Średni koszt to 700 rubli.

Seamer MZA Kliknij

Zalety:

 • wygoda użytkowania;
 • szybkie szycie;
 • długa żywotność;
 • wykonane ze stali spożywczej;
 • wysoka wytrzymałość.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Połtawa z dwoma rolkami МЗП 16.001

Jest to półautomatyczna maszyna wykonana z wytrzymałego, ale lekkiego metalu. Jest odpowiedni zarówno dla doświadczonych użytkowników, jak i początkujących, którzy nigdy nie walili puszki. Warzywa, owoce i jagody - za pomocą tej maszyny można zwinąć każdą puszkę.

Ergonomiczna konstrukcja pozwala na wygodną pracę i zapomnienie o modzelach i aktywności fizycznej.Nawet przy częstym użytkowaniu nie ma szans na zakleszczenie mechanizmu, co pozytywnie wpływa na żywotność.

Średni koszt to 290 rubli.

zszywarka Połtawa z dwoma rolkami МЗП 16.001

Zalety:

 • wykonanie zewnętrzne;
 • wysoka niezawodność;
 • nie zacina się;
 • łatwo;
 • nie zajmuje dużo powierzchni użytkowej;
 • wydajność;
 • dobra szczelność;
 • nie wymaga regulacji.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

MASHENKA MZ.1.KP AUTOMATYCZNY BOROVICHI

Jest to automat, który uprości procedurę puszkowania. Żywotność to 10000 puszek, co jest wysokim wskaźnikiem dla urządzenia domowego. Zapewnia szczelne i hermetyczne uszczelnienie, co pozytywnie wpływa na przechowywanie. Aby zamknąć pokrywkę, należy przyłożyć siłę równą 2,8 kg. Początkowo może się to wydawać nieco zniechęcające, ale z czasem proces ten stanie się łatwy.

Średni koszt: 1600 rubli.

zszywarka MASHENKA MZ.1.KP AVTOMAT BOROVICHI

Zalety:

 • wygoda użytkowania;
 • długa żywotność;
 • bezpieczny mechanizm zapobiegający wiórom;
 • równomierny podział wysiłków;
 • sztywne mocowanie;
 • łatwość użycia;
 • wysoka niezawodność;
 • wykonane ze stali spożywczej.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Kredmash MZP 1

To niezawodna i trwała półautomat do szybkiego zamykania puszek w domu. Nie jest wymagany nacisk na uchwyty, co ułatwia uzyskanie szczelnego uszczelnienia. Dodatkowo specjalny mechanizm zabezpiecza pojemnik przed wiórami i pęknięciami.

Średnia cena: 990 rubli.

Zszywacz Kredmash MZP 1

Zalety:

 • szybkie zatykanie;
 • wysoka wydajność;
 • wysokiej jakości montaż;
 • długa żywotność.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Ocena najlepszych produktów z częścią plastikową

Półautomat "Victoria"

Jest to wysokiej jakości produkt wyprodukowany w Rosji, który będzie pasował każdemu użytkownikowi. Maszyna wykonana jest z wytrzymałych materiałów, które gwarantują bezpieczną obsługę i dobre uszczelnienie. Produkt charakteryzuje się wygodnym uchwytem i dużą niezawodnością.

Średnia cena: 1100 rubli.

Seamer Victoria półautomatyczny

Zalety:

 • wskaźniki wysokiej siły;
 • wydajność;
 • trwałość;
 • dobra budowa;
 • ergonomia;
 • trwały wałek;
 • nie niszczy puszek.

Niedogodności:

 • niewykryty.

„Meschera-2”, śruba

Jest to wydajne urządzenie do zakręcania pojemników szklanych z wylotem 82 mm. Produkt wyróżnia się wysokiej jakości korpusem i wygodnymi uchwytami, które pozwalają na bezproblemowe wykonywanie operacji. Rolki są wykonane z wysokiej jakości i nie uszkodzą brzegu.

Średni koszt to 700 rubli.

maszyna do zszywania śrub Meschera-2

Zalety:

 • wysoka wydajność;
 • doskonała trwałość;
 • długa żywotność;
 • wygoda użytkowania.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Delta М0000000480 „Les”

To budżetowy model do wysokiej jakości uszczelniania standardowych puszek. Solidna obudowa gwarantuje długą żywotność, a półautomatyczny wałek umożliwia wykonanie operacji w 8 zwojach. Siła docisku jest regulowana ręcznie, co umożliwia stosowanie osłon różnych producentów.

Średnia cena: 370 rubli.

Seamer Delta М0000000480 Loos

Zalety:

 • ergonomiczny uchwyt;
 • duża prędkość pracy;
 • trwałość;
 • dobra niezawodność wykonania.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Motor-Sich MZN-1S

To wysokiej jakości urządzenie zapewniające całkowitą szczelność w kilku zwojach. Rękojeść została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które ładnie leży w dłoni i nie ociera dłoni. Proces zamykania zajmuje minimum czasu, co pozwala na zamknięcie wielu puszek. Korpus wykonany jest ze stali spożywczej.

Średni koszt to 900 rubli.

Seamer Motor-SICH MZN-1S

Zalety:

 • ergonomia;
 • do produkcji używane są wysokiej jakości materiały;
 • zapewnia całkowitą szczelność;
 • prostota pracy.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Moskiewskie urządzenie półautomatyczne Pilot

Jest to tani model ślimakowy do szybkiego zamykania puszek.Wykonany jest z wytrzymałych materiałów, które zapewniają wysoką niezawodność i trwałość. Niewielka waga maszyny gwarantuje wygodę podczas pracy. Każda pokrywa zamyka się sprawnie i niezawodnie.

Średnia cena: 215 rubli.

zszywarka Moskvichka półautomatyczne urządzenie

Zalety:

 • wygoda użytkowania;
 • wysoka jakość wykonania;
 • wysoka niezawodność montażu;
 • mała waga;
 • doskonała ergonomia.

Niedogodności:

 • nie znaleziono krytycznego.

Wniosek

Aby wybrać wysokiej jakości maszynę do zszywania, należy wziąć pod uwagę materiał produkcyjny i popularność producenta. Pomoże Ci to znaleźć najlepszą opcję w krótkim czasie. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *