💡 Najlepsze ładowarki i panele słoneczne na 2020 rok

0

Dopóki ludzkość nie wymyśli wiecznej baterii, użytkownicy muszą stale nosić przy sobie power bank lub zwykłą ładowarkę sieciową. Ale dziś możesz się go pozbyć, łatwo to zrobić. Wystarczy zakupić zewnętrzne źródło zasilania, które będzie zasilane energią słoneczną.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych ładowarek i paneli słonecznych na 2020 rok.

Co należy wiedzieć przy zakupie panelu słonecznego

Każdy użytkownik poradzi sobie z wyborem karty sieciowej, ponieważ nie ma w tym nic skomplikowanego. Trudności pojawiają się tylko przy zakupie panelu słonecznego. Ponieważ jest tutaj kilka niuansów, o których powinieneś wiedzieć z góry.

Po pierwsze, ważne jest, aby zdecydować, co dokładnie będzie pobierane z tego panelu. Ponieważ dziś istnieją dziesiątki modeli, które nadają się zarówno do smartfona, jak i akumulatora samochodowego. Po wyjaśnieniu tej kwestii przejdź do następnego punktu - jak szybko planujesz ładować. Ostatnie pytanie dotyczy warunków użytkowania urządzenia. To są główne kryteria, na które zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Oczywiście nie możemy zapominać o koszcie produktu i producenta, ale to drugorzędne.

Od telefonów po laptopy

Jeśli ktoś planuje wykorzystać panel słoneczny do ładowania smartfonów o pojemności do 5000 mAh lub kamer sportowych, to się sprawdzi niemal każde budżetowe rozwiązanie. Te modele mają jeden port USB, który generuje do 1,2 ampera. Ta wartość jest wystarczająca dla niewymagającego sprzętu. Nie ma tutaj dodatkowych funkcji, co również należy zrozumieć.

Jeśli potrzebujesz naładować bardziej złożone urządzenia: tablety, zewnętrzne zasilacze czy smartfony z pojemną baterią, lepiej zakupić drogie opcje od popularnych producentów, na przykład Blitzwolf 15 Watt. Ten wariant ma kilka złączy i działa jednocześnie z dwoma urządzeniami. W takim przypadku aktualny wskaźnik może osiągnąć 2,1 A i więcej.

Taki panel może nie wystarczyć, jeśli ktoś planuje ładować telefony obsługujące technologię „Quick Charge” lub baterie przenośne o pojemności 20 000 mAh lub większej. W takim przypadku odpowiednie są urządzenia o mocy przekraczającej 18 watów. Jednym z najpopularniejszych przedstawicieli jest Allpowers 21 Watt.

Ale panel słoneczny nie ogranicza się tylko do ładowania telefonów i tabletów. W sprzedaży są modele, które mogą współpracować z akumulatorem samochodowym, przenośną lodówką, laptopem itp.Oczywiście koszt takich wykonań osiąga wysoki poziom, ale w zamian osoba otrzymuje trwałe urządzenie. Pomoże w każdej sytuacji i na długich wędrówkach. Przed wyborem panelu należy wziąć pod uwagę pobór prądu przez urządzenie, a następnie porównać wskaźniki z wartością wyjściową baterii słonecznej.

Szybkość ładowania

Nie ma nic trudnego w wyborze. Lepiej kupować modele, które dają taki sam efekt, jak przy użyciu standardowej ładowarki. Nie wolno nam również zapominać o maksymalnym prądzie i napięciu. Na przykład ładowanie zwykłego smartfona wymaga 5 woltów / 2 amperów. Obecnie te wartości są używane w prawie wszystkich kartach sieciowych. Panel słoneczny powinien mieć te same wskaźniki, mniej więcej nie może, ponieważ będzie to miało zły wpływ na akumulator. W tym przypadku panel słoneczny Allpowers 14 W będzie optymalnym modelem.

Warunki korzystania

Ten parametr należy wziąć pod uwagę, jeśli dana osoba planuje korzystać z urządzenia podczas długiej wędrówki lub wycieczki do wiejskiego domu, w którym występują problemy z prądem. Do tych celów odpowiednie są wersje standardowe o mocy od 10 do 12 W. Jest to optymalne rozwiązanie do ładowania nowoczesnych smartfonów i tabletów.

Jeśli dana osoba planuje wyjazd na 14 dni lub miesiąc, lepiej kupić modele o mocy 18 watów. Dodatkowo warto dokupić power bank o pojemności 15 000 mAh lub więcej. Te dwa elementy wystarczą na komfortowy pobyt.

Chiny lub popularny producent

Należy również wziąć pod uwagę, kto i gdzie zostało wyprodukowane urządzenie. Ponieważ znani producenci udzielają długoterminowej gwarancji, która pomoże zwrócić lub naprawić urządzenie. Chińskie modele różnią się tylko niskim kosztem. Jeśli to możliwe, warto wcześniej wiedzieć, które ogniwa słoneczne są używane. Przedmioty produkowane w amerykańskich fabrykach są uważane za dobrą opcję.

Koszt panelu słonecznego

Chociaż cena nie jest głównym parametrem, każdy chce zaoszczędzić na panelu słonecznym. Jest to możliwe, ale przed zakupem warto dokładnie sprawdzić urządzenie i przeczytać opinie klientów. Nie wolno nam również zapominać o gwarancji, lepiej kupować panele tam, gdzie jest obecna, ponieważ pozwoli to na zwrot urządzenia w przypadku awarii. Nie zaleca się kupowania bardzo tanich urządzeń, ponieważ osoba nie zaoszczędzi w ten sposób, ale wyda więcej na naprawy.

Uniwersalne ładowarki o dużej mocy

Ładowarka SA-15

Wysokiej jakości panel słoneczny, który szybko iw każdych warunkach naładuje Twój tablet, smartfon, laptop. Działa całkowicie autonomicznie, co jest zaletą. Możliwe jest również podłączenie urządzenia do sieci 220 V, gdy nie ma słońca.

Wygląd zewnętrzny jest piękny, obudowa jest trwała i wytrzymuje upadki z niewielkich wysokości. Urządzenie składa się z paneli o mocy 15 W oraz baterii litowo-polimerowej o pojemności 15000 mAh. Posiada wyjścia dla 5, 12 i 19 V. Produkt jest lekki i łatwy do złożenia. Posiada wbudowane zabezpieczenie przed przeładowaniem i głębokim rozładowaniem, co wydłuża żywotność baterii.

Średni koszt to 11320 rubli.

Ładowarka SA-15

Zalety:

 • Brak szkody dla intensywności energii;
 • Wygodne umieszczenie;
 • Możliwość ładowania laptopa i aparatu;
 • Nie zajmuje miejsca;
 • Optymalna moc.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ładowarka słoneczna 20000 mAh (4073782X)

Wygodny model, który łatwo mieści się w kieszeni i plecaku. Dzięki temu sprzętowi naładujesz swoje gadżety w dowolnym miejscu. Pojemność akumulatora to 20000 mAh, co jest dobrym wynikiem jak na tę opcję.

Aby przez kilkanaście minut nie szukać złączy w nocy, jest wygodna wbudowana latarka. Urządzenie wytwarza napięcie 5 V o prądzie 2,1 A i 1 A. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które nie ulega degradacji pod wpływem wilgoci i kurzu.

Średni koszt to 1200 rubli.

Ładowarka słoneczna 20000 mAh (4073782X)

Zalety:

 • Solidne ciało;
 • Wygodna aplikacja;
 • Dobre ćwiczenie;
 • 2 złącza do podłączenia;
 • Piękne wykonanie;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Anker 21W 2-portowa ładowarka słoneczna USB PowerPort Solar Charger

Skuteczny model, który współpracuje z różnymi urządzeniami, w tym aparatami i laptopami. Anker 21W to proste i wszechstronne narzędzie, które pasuje do każdego użytkownika. Produkt umożliwia ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie, co jest wygodne podczas spaceru w dużej firmie.

Okładzina wykonana jest z wysokiej jakości materiału. Chroni elementy wnętrza przed zacinającym deszczem. Aby zachować właściwości paneli, producent umieścił na nich przemysłowy plastik. Dlatego urządzenie będzie nadal ładować telefon, nawet jeśli spadnie z niewielkiej wysokości.

Średni koszt to 4850 rubli.

Anker 21W 2-portowa ładowarka słoneczna USB PowerPort Solar Charger

Zalety:

 • Wysokiej jakości materiały;
 • Pojemność 20000 mAh;
 • Wygodny do przechowywania w plecaku;
 • Nie uszkadza baterii gadżetu;
 • Ochrona przed przeładowaniem;
 • Nadaje się do nawigatorów, kamer itp.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Najlepsze najlepsze panele słoneczne do smartfonów i tabletów

Basy Power EP-035

Kompaktowy, przenośny model z wbudowaną latarką i wygodną rączką. Można go używać wszędzie tam, gdzie jest słońce. W zestawie kabel USB z wieloma przewodami.

Dzięki tej baterii słonecznej osoba będzie mogła w krótkim czasie naładować aparat cyfrowy, smartfon i MP3. Pojemność baterii to 2400 mAh. Czas pracy jednej lampy to 25 godzin. Moc wyjściowa wynosi 9 W. Część zewnętrzna wykonana jest z tworzywa ABS. Produkt jest całkowicie wodoodporny.

Średni koszt to 1790 rubli.

Basy Power EP-035

Zalety:

 • Wygodny uchwyt;
 • Ładuje prawie każdy sprzęt elektroniczny;
 • Nie zajmuje miejsca;
 • Dobra wodoodporność;
 • Optymalna moc;
 • Czas pracy jednej lampy to 25 godzin.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Zasilany system LED USB 4000 mAh

Wysokiej jakości opcja sprzedawana w kilku kolorach. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, co zmniejsza naprężenia mechaniczne, a także chroni urządzenie przed opadami atmosferycznymi.

Zestaw zawiera kable i instrukcję użytkowania. Aby włączyć panel, wystarczy nacisnąć tylko jeden przycisk, który znajduje się w lewym górnym rogu. Powłoka antypoślizgowa zmniejszy ryzyko upadku z rąk lub śliskich kamieni.

Sprzedawane po cenie: od 800 rubli.

Zasilany system LED USB 4000 mAh

Zalety:

 • Wydajność;
 • Stylowy wygląd;
 • Niska cena;
 • Wygodna obsługa;
 • Solidna obudowa.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Lemon Tree Solar Power Bank 12000 mAh

Zewnętrzny zasilacz zasilany panelem słonecznym. Idealny zarówno na krótkie wędrówki, jak i długie podróże. Istnieją dwa porty USB, które umożliwiają ładowanie różnych urządzeń z dużą prędkością. Napięcie wejściowe - 5 V. Dla większej wygody producent wyposażył urządzenie we wskaźnik ładowania. Podobnie jak w poprzednich modelach korpus wykonany jest z tworzywa sztucznego.

Sprzedawane po cenie: od 790 rubli.

Lemon Tree Solar Power Bank 12000 mAh

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Pojemność 12000 mAh;
 • Powłoka antypoślizgowa;
 • Siła;
 • Przystępna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bateria słoneczna SITITEK SC-09

Popularny model o pojemności 5000 mAh pozwoli naładować gadżet w każdych warunkach. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne adaptery, w tym te dla Apple 8 pin (Lightning) oraz standardowe micro USB. Typ zastosowanej baterii to litowo-polimerowa.

Istnieje wskaźnik naładowania, który dokładnie wyświetla aktualny stan urządzenia. Niewielki rozmiar pozwala na wygodne przenoszenie baterii w teczce lub głębokiej kieszeni, podczas gdy urządzenie jest prawie niewyczuwalne.

Średni koszt to 2290 rubli.

Bateria słoneczna SITITEK SC-09

Zalety:

 • Popularna marka;
 • Trwałość;
 • Wydajność;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • W zestawie 5 adapterów;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Proline SC-8000

Piękna opcja, która działa ze wszystkimi urządzeniami. Pojemność baterii to 8000 mAh, co pozytywnie wpływa na żywotność baterii. W zestawie znajduje się jasna latarka LED, która pomaga znaleźć potrzebne kable w warunkach słabego oświetlenia.

Bateria słoneczna jest niezawodna i trwała. Dlatego Proline SC-8000 może być używany na każdej wędrówce.Montaż wykonany na wysokim poziomie, przy mocnym dociśnięciu nie ma pisków. Zestaw zawiera tylko jeden adapter na micro USB.

Sprzedawane po cenie: od 1700 rubli.

Proline SC-8000

Zalety:

 • Piękne wykonanie;
 • Trwałość;
 • Nie pęka przy upadku z małej wysokości;
 • Odporność na zużycie;
 • Działa z różnymi gadżetami.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Składane panele słoneczne z AliExpress

power-kernuap Sklep KER-so1 10W

Niezawodna opcja, którą można rozłożyć na trawie lub zawiesić na plecaku. 5 składanych paneli pochłania maksymalną ilość energii słonecznej i pozwala naładować smartfon w minimalnym czasie. Sprzęt wykonany jest w wygodnym nie zdejmowanym pokrowcu, który nie przepuszcza wilgoci.

W zestawie jest również kompas, który pomoże ci łatwiej nawigować podczas długich podróży. Przy zmiennym słońcu urządzenie konsekwentnie podaje 0,5 A, to wystarczy, jeśli nie używasz gadżetu podczas ładowania. Nominalna pojemność to 10000 mAh. Materiał produkcyjny - silikon monokrystaliczny.

Sprzedawane po cenie: od 1396 rubli.

power-kernuap Sklep KER-so1 10W

Zalety:

 • Jakość wykonania;
 • Wygodny mechanizm składania;
 • Dobre ładowanie w normalnym świetle;
 • Można umieścić na plecaku.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

KINCO Składane ogniwo słoneczne, 20 W.

Wodoodporna, składana bateria, która jest świetnym towarzyszem podczas każdej wyprawy na kemping. Materiał produkcyjny - silikon monokrystaliczny. Urządzenie można łatwo złożyć i umieścić w dowolnym miejscu. Jest dobra ochrona przed ulewnym deszczem.

Wygląd nie pogarsza się z upływem czasu, co jest zaletą. Maksymalna moc panelu wynosi 20 watów. Produkt jest całkowicie przyjazny dla środowiska. Urządzenie może funkcjonować nie tylko w słoneczny, ale i pochmurny dzień. Prąd wyjściowy wynosi 1,2 A, co wystarcza do naładowania większości smartfonów.

Sprzedawane po cenie: od 1270 rubli.

KINCO Składane ogniwo słoneczne, 20 W.

Zalety:

 • Niska cena;
 • Wydajność;
 • 20 watów;
 • Nie zamoknie;
 • Łatwe do złożenia;
 • Działa nawet przy złej pogodzie.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ogniwa słoneczne LEORY Sunpower 30W 5V

Wygodna opcja przeznaczona do biwakowania i podróży. Maksymalna wartość mocy to 30 W, co jest wynikiem dobrym i pasuje do większości gadżetów. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości i przyjaznego dla środowiska materiału, który nie psuje się nawet podczas codziennego prysznica.

Łatwo się składa i nie zajmuje miejsca w plecaku. Prąd wyjściowy to 2,8 A, co pozwoli nie tylko na ładowanie smartfona, ale także korzystanie z niego podczas tego procesu. Konstrukcję można zawiesić na plecaku lub postawić na trawie lub kamieniach.

Średni koszt to 2055 rubli.

Ogniwa słoneczne LEORY Sunpower 30W 5V

Zalety:

 • Dobra robota;
 • 30 watów;
 • Wartość pieniądza;
 • Wygodne umieszczenie;
 • Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ranking najlepszych paneli słonecznych do uprawiania turystyki pieszej i podróży

MyPads Power Bank 20000 mAh z 6 panelami słonecznymi

Świetna opcja, która przydaje się podczas długiej podróży lub wędrówki. Prąd wyjściowy wynosi 2,1 A. Wyprodukowano i wyprodukowano w Rosji. Ładowanie jest szybkie i bezproblemowe.

Średnia cena to 4270 rubli.

MyPads Power Bank 20000 mAh z 6 panelami słonecznymi

Zalety:

 • Kompaktowy;
 • Pojemność - 20000 mAh;
 • Piękne wykonanie;
 • Siła.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bron Solar 4,2А BRN-SP-021

Niezawodna ładowarka, która przydaje się w każdej sytuacji. W pełni zasilany energią słoneczną. Nadaje się do ładowania smartfonów, tabletów, zegarków itp. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w bagażu i trochę waży. Okres gwarancji wynosi 6 miesięcy. Obsługiwane szybkie ładowanie.

Średnia cena to 3999 rubli.

Bron Solar 4,2А BRN-SP-021

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Lekki;
 • Szybko ładuje telefon;
 • Gwarancja;
 • Wydajność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Panele INTERSTEP 3 15W USB

Mocny model, który pozwoli Ci naładować smartfon w warunkach, w których brakuje prądu i powerbanku. Panel jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i można go łatwo wyczyścić z kurzu i brudu. Dzięki temu urządzenie będzie ładować swoją baterię nawet jesienią i wiosną.Powierzchnia wykonana jest w formie plastrów miodu, co zwiększa wydajność.

Sprzedawane po cenie 2990 rubli.

Panele INTERSTEP 3 15W USB

Zalety:

 • Łatwe do czyszczenia z kurzu i brudu;
 • Powierzchnia plastra miodu;
 • Ochrona przed wilgocią;
 • Gwarancja trwa rok.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Najlepsze zewnętrzne baterie do laptopa

Power Bank Solar Energy MP-S23000

Wydajna opcja zaprojektowana do współpracy z laptopami różnych producentów. Pojemność to 23000 mAh. W zestawie kabel z przejściówkami. Maksymalna wartość prądu sięga 3 A, co jest wynikiem dobrym. Korpus wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Gwarancja na produkt wynosi jeden rok.

Power Bank Solar Energy MP-S23000

Sprzedawane po cenie: od 11115 rubli.

Zalety:

 • Wygodne użytkowanie;
 • Dobre opakowanie;
 • Pojemność;
 • Mały rozmiar;
 • W zestawie adaptery.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Bank mocy ROBITON LP-24-Solar

Uniwersalna wersja z wymiennymi wtyczkami i prądem o natężeniu 2-3 A. Pasuje do każdego laptopa. Moc - 88 W. Dla dodatkowej wygody zastosowano zabezpieczenie przed zwarciem. Liczba cykli ładowania to 500. Działa w temperaturach od 0 do 40 stopni. Etui jest chronione przed kurzem i wilgocią. Jest wskaźnik naładowania.

Sprzedawane po cenie 3950 rubli.

Bank mocy ROBITON LP-24-Solar

Zalety:

 • Ładna latarka LED;
 • Solidne ciało;
 • Wydajność;
 • Nie nagrzewa się;
 • Ochrona przed przeciążeniem i zwarciem;
 • Szybkie ładowanie;
 • Niezawodność;
 • Zawiera wszystkie złącza.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Feizhouying Laptop ładujący 23000 mAh

Wygodna ładowarka z wymiennymi wtyczkami. Dzięki temu sprzętowi osoba może jednocześnie ładować laptopa i telefon. Mała waga i kompaktowe wymiary pozwalają na umieszczenie produktu w plecaku. Dobry projekt natychmiast przyciągnie uwagę.

Prąd wyjściowy wynosi do 4 A. Napięcie wyjściowe 5,5-24 V. Produkt jest wyposażony w pięć portów, każdy z innym złączem, aby uniknąć błędnego podłączenia. Jedyną wadą konstrukcji jest słaba ochrona przed deszczem.

Średnia cena to 8500 rubli.

Feizhouying Laptop ładujący 23000 mAh

Zalety:

 • Długi kabel;
 • Wykonanie zewnętrzne;
 • 5 portów;
 • Zawiera wszystkie wtyczki;
 • Solidne ciało;
 • Pojemność - 23000 mAh.

Niedogodności:

 • Słaba ochrona przed deszczem.

Wreszcie

Zasilacze sieciowe i niektóre baterie zewnętrzne są bezużyteczne podczas długich podróży. Na takie imprezy lepiej kupić ładowarkę zasilaną energią słoneczną. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię