📱 Najlepsze wytrzymałe telefony na rok 2020

0

Wytrzymałe telefony to urządzenia wykorzystujące nowoczesne technologie do ochrony telefonu przed uszkodzeniami, zmianami klimatycznymi w środowisku zewnętrznym i innymi czynnikami, które mogą uszkodzić zwykłe urządzenie. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” proponuje Państwu artykuł z pełnym opisem, zaletami i wadami telefonów, które mogą pracować nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Co to są wytrzymałe telefony

We współczesnym świecie urządzenie komórkowe przestało być zwykłym środkiem komunikacji. Użytkownik może używać urządzenia do komunikacji komórkowej, mieć dostęp do Internetu, monitorować poziom swojej aktywności, płacić rachunki i tym podobne. W celu zachowania urządzenia i danych przechowywanych w pamięci stworzono telefony maksymalnie chronione przed uszkodzeniami negatywnymi i mechanicznymi, przy jednoczesnej wysokiej wydajności i funkcjonalności. Dzieje się tak, ponieważ takie urządzenie jest w stanie wytrzymać:

 • ekstremalne warunki pogodowe, wahania temperatury od -15 do +50 stopni;
 • głębokie nurkowanie. Taki telefon nie boi się wody i ciśnienia, które obserwuje się podczas nurkowania;
 • wysokość nie jest przeszkodą. Urządzenie jest odporne na wstrząsy, wytrzymuje upadek z wysokości;
 • mają wysoką wydajność i funkcjonalność.

Ważnym czynnikiem jest to, że wytrzymałe telefony mają mocną baterię, która pozwala im utrzymać więcej ładunku niż zwykłe telefony.

Takie urządzenie jest niezawodne, wygodne, odporne na wstrząsy i idealne dla osób ekstremalnych i aktywnych.

Jak wybrać telefon odporny na wstrząsy

W tej chwili producenci ulepszają każdy nowy model, dodając zaawansowane funkcje:

 • zwiększyć ilość pamięci;
 • ulepszyć projekt;
 • zwiększyć jakość procesora;
 • fotografia staje się łatwiejsza i lepsza;
 • wideo;
 • dźwięk;
 • LTE, funkcja 4G;
 • ostrość;
 • Funkcja odblokowania twarzy.

Należy zauważyć, że chińska produkcja telefonów wstrząsoodpornych szybko wchłania światowy rynek, cena takiego telefonu jest znacznie niższa od konkurencji, a jakość pozostaje nienaganna.

Wszystkie telefony ochronne można podzielić na dwa rodzaje:

 1. Naciśnij przycisk. Są to niedrogie i budżetowe telefony komórkowe, które nie posiadają systemu operacyjnego i pełnią funkcje „dialera”, kalendarza i kalkulatora. Nadal taki telefon potrafi odtwarzać radio.
 2. Smartfon. Nowa generacja urządzeń mobilnych. Takie urządzenie może wykonywać wszystkie niezbędne funkcje dla aktywnego użytkownika. Nowe telefony komórkowe mają wbudowaną funkcję płatności zbliżeniowych, Internet, zaktualizowany system operacyjny i szereg innych nowoczesnych funkcji.

Oprócz tego, że telefony komórkowe muszą być chronione przed wodą, kurzem, brudem, posiadać właściwości przeciwwstrząsowe i wszelkie inne zewnętrzne funkcje ochronne, urządzenie musi posiadać szereg cech wewnętrznych (przegląd funkcji dla telefonów 2020), takich jak:

 • ochrona IP67 i IP68;
 • mieć co najmniej 2 GB pamięci RAM;
 • Oprogramowanie 4G;
 • wysokiej jakości kamera przednia i podstawowa;
 • Przyjazny dla użytkownika interfejs;
 • wbudowana technologia NFC to bezdotykowy transfer danych w krótkim czasie. To właśnie ta funkcja ułatwia dokonywanie płatności zbliżeniowych smartfonem;
 • wytrzymać upadek z co najmniej 1 metra bez widocznych uszkodzeń;
 • mają dobry dźwięk i jakość do odtwarzania wideo i nagrań dźwiękowych.

Cechy wytrzymałych smartfonów

Być może jedną z głównych różnic między wytrzymałym telefonem a standardowym smartfonem jest jego konstrukcja. Takie urządzenia mają szorstki wygląd, w którym widać gumowaną lub metalową obudowę, która chroni urządzenie przed wstrząsami. Dość często sam telefon jest w ramce sięgającej do krawędzi ekranu i zapobiegającej uszkodzeniom. Specyficzna konstrukcja charakteryzuje się grubym ekranem i różnymi wagami urządzeń. Cena takiego smartfona zależy od jego cech i wyglądu.

Ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie wytrzymałego telefonu, są jego wodoodporne właściwości. W większości przypadków telefon nie jest przeznaczony do zanurzania, po prostu chroni etui przed wodą lub wysoką wilgotnością.

System maksymalnej ochrony IP68 jest przeznaczony do stosowania nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Ta cecha gwarantuje ochronę urządzenia przy zanurzeniu w wodzie na głębokość większą niż metr. Telefony z takim systemem cieszą się popularnością wśród profesjonalistów, których dziedzina pracy jest bezpośrednio związana z wodą. Ponadto IP68 gwarantuje ochronę przed kurzem. Telefony IP68 są znacznie droższe na rynku w porównaniu z innymi telefonami.

Nie zapomnij o odporności na uderzenia. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na zewnętrzne elementy ochronne. Nie zapominaj też, że recenzje mogą zagwarantować zakup wysokiej jakości i zidentyfikować niedociągnięcia jeszcze przed zakupem telefonu.

Należy zaznaczyć, że wytrzymałe telefony słyną z akumulatorów, których pojemność wystarcza na cały dzień aktywnego użytkowania.

Ocena wysokiej jakości wytrzymałych telefonów w 2019 roku

Era telefonów z przyciskami wstrząsowymi w postaci klocków dawno minęła. Rok 2020 cieszy nas nowościami w dziedzinie urządzeń o wysokich współczynnikach ochrony oraz ciekawym i wygodnym wzornictwie. Twórcy stanęli przed trudnym zadaniem, aby zmienić wstrząsoodporne urządzenie w wielofunkcyjne urządzenie, które pozwoliłoby być zawsze w kontakcie, wykonywać funkcje aparatu, nawigatora, mieć dostęp do Internetu, pobierać aplikacje, grać w gry i wykonywać różne polecenia. Współczesny człowiek 20% dnia spędza „w smartfonie”. Dlatego dla osób aktywnych i ekstremalnych ważne jest posiadanie telefonu, który byłby chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi i negatywnymi czynnikami, a także miałby wysoką produktywność i funkcjonalność.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ocenę jakościowych urządzeń, na które powinieneś zwrócić uwagę. Recenzja na podstawie recenzji klientów i ocen sprzedaży.

Imię Przekątna wyświetlacza procesor Wbudowana pamięć, GBGłówny aparat, MPKamera przednia, MPCena £
Sigma X-treme PQ355.46MediaTek Helio P10413521349 s.
AGM X3 8 / 128Gb Czarny5.99Lwia paszcza 8456242055232 pkt.
Doogee S70 6/64 GB5.99MediaTek Helio P23 + GPU Mali-G71 MP26171617950, str.
Blackview BV90005.77Helio P25418813390 pkt.
Zbroja Ulefone 6E6.2MEDIATEK HELIO P70418814950 pkt.

Sigma X-treme PQ35

Dość przystępny cenowo smartfon nowej generacji, który ma wszystkie niezbędne funkcje, aby zawsze nadążać za duchem czasu, a jednocześnie wyposażony w wysokiej jakości zabezpieczony futerał. Sigma X-treme PQ35 ma nową wersję Androida, która sprawia, że ​​jest szybka i łatwa w użyciu. Należy zauważyć, że istnieją dwa aparaty, które robią niesamowite realistyczne zdjęcia. To świetna opcja dla fanów ekstremalnej rekreacji, kiedy zawsze możesz być w kontakcie, robiąc wysokiej jakości zdjęcia i nie bojąc się awarii urządzenia. Wersja Android 6.0 pozwala na pobranie dowolnej aplikacji, a duża ilość 4 GB RAM pozwala na zapis danych. W razie potrzeby zawsze możesz kupić oddzielną kartę pamięci. Jeśli chodzi o procesor, to ma 8 rdzeni. Smartfon radzi sobie z kilkoma otwartymi programami jednocześnie, nie zwalnia i nie glutuje.

Wystarczająco duży wyświetlacz ma funkcję mokrych dłoni, która pozwala na obsługę ekranu przy każdej pogodzie.

Wysokiej jakości bateria może pracować cicho przez 12 godzin przy aktywnym użytkowaniu.

Należy zwrócić uwagę na wysoki poziom ochrony. Telefon nie boi się upadków, wody, brudu. Urządzenie można używać pod wodą przez 60 minut bez uprzedniego wyłączania. Według opinii użytkownicy robią zdjęcia w basenie i morzu na Sigma X-treme PQ35. Należy zaznaczyć, że nawet podczas nurkowania możliwa jest funkcja odbierania połączenia. Będziesz mógł pozostać w kontakcie nawet pod wodą lub wysoko w górach. Świetne urządzenie dla aktywnego użytkownika.

Sigma X-treme PQ35

Zalety:

 • wysoki stopień ochrony;
 • zainstalowana jest nowa wersja Androida 6.0;
 • wysokiej jakości grafika i duży wyświetlacz pozwalają na granie w gry i oglądanie filmów;
 • duża pamięć RAM;
 • dwa aparaty zapewniają doskonałe zdjęcia nawet pod wodą;
 • bateria działa przez 12 godzin bez wyłączania.

Niedogodności:

 • specyficzny wygląd;
 • duża bateria jest dość ciężka, co zwiększa ogólną wagę smartfona.

AGM X3 8 / 128Gb Czarny

Zupełnie nowy AGM X3 8 / 128Gb Czarny. Firma dokonała przełomu, łącząc nowatorskie urządzenia o stopniu ochrony IP68 w smukły smartfon o grubości zaledwie 12 mm. Z tyłu znajduje się czytnik linii papilarnych, który umożliwia szybkie odblokowanie urządzenia, dokonanie płatności internetowych czy zbliżeniowych.

Telefon jest przystosowany do przyjmowania i używania 2 kart SIM. Technologia Dual Sim absolutnie nie jest popularna wśród telefonów ochronnych i jest to plus dla AGM X3 8 / 128Gb. Jak sama nazwa wskazuje, ilość pamięci w urządzeniu wynosi 128 Gb. Doskonały wskaźnik, który nie jest łatwy do osiągnięcia. Z tyłu telefonu znajdują się dwa aparaty z lampą błyskową, które pozwalają na wykonanie wysokiej jakości profesjonalnych zdjęć. Należy zaznaczyć, że zdjęcie jest możliwe nawet w nocy. Przedni ekran ma przedni aparat, za pomocą którego można robić selfie. Światowy lider w dziedzinie dźwięku stereo, JBL opracował unikalne głośniki, które zapewniają rytm nawet przy najniższych częstotliwościach.

Ekran jest wystarczająco duży. Na krawędziach rozmieszczone są gumowe wkładki, które działają jak amortyzator podczas upadku ekranu. Telefon posiada system operacyjny Android 8.1, który charakteryzuje się wysokim poziomem wydajności. RAM 8 GB, co znacznie wyprzedza konkurencję na rynku. Głośność ta zapewnia normalne i szybkie działanie telefonu, nawet przy korzystaniu z kilku aplikacji jednocześnie. Należy zwrócić uwagę na dużą pojemność baterii, która zapewnia nieprzerwaną pracę przez 24 godziny.

AGM X3 8 / 128G

Zalety:

 • stopień ochrony IP68;
 • Nano-sim na 2 karty;
 • smukły smartfon, tylko 12 mm;
 • Skaner odcisków palców;
 • ilość pamięci w urządzeniu to 128 Gb;
 • dwa aparaty z lampą błyskową i przedni aparat;
 • Głośniki JBL;
 • zainstalowany system operacyjny Android 8.1;
 • RAM 8 GB;
 • świetna bateria.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

DOOGEE S70 6/64 GB

Doogee S70 to produkt, który jest rozwijany przez firmę od dawna w celu stworzenia telefonu ochronnego dla gracza. Co to oznacza? Nikt nigdy nie stworzył takiej hybrydy. Taki telefon jest przeznaczony dla konsumenta, który może docenić niezawodne i szybkie urządzenie, które może obsługiwać nawet duże aplikacje.

Rozbierzmy telefon.

Przede wszystkim telefon jest pozycjonowany jako ochronny i rzeczywiście stopień ochrony IP68 z dodatkowym certyfikatem IP69K jest ważnym argumentem. Nowe technologie niszczące negatywne środowisko zewnętrzne są znaczące i uzasadniają cenę na rynku. Doogee S70 spełnia wszystkie amerykańskie standardy certyfikacji wojskowej. Jest odporny na zmiany temperatury, wnikanie wody, kurz, inne zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne. Korpus wykonany jest ze skórzanych wstawek, metalu i poliwęglanu. Materiały te dobrze chronią urządzenie.

Procesor posiada 8 rdzeni, które zapewniają wysoką wydajność. Pamięć RAM 6 GB pozwala na pobieranie i zapisywanie dowolnych gier i aplikacji. Pamięć do przechowywania 64 GB, ale w razie potrzeby jest gniazdo na dodatkową kartę pamięci.

Z tyłu są 2 kamery, ale tylko jedna z przodu.Warto na nie zwrócić uwagę, ponieważ zdjęcia są wysokiej jakości i realistyczne. Nie sposób nie wspomnieć o obecności lampy błyskowej, która gwarantuje wysokiej jakości zdjęcia w ciemności.

Bateria jest wystarczająco duża. Zdaniem dewelopera przy aktywnym użytkowaniu np. Graniu w grę jedno pełne ładowanie wystarczy na 15 godzin pracy, ale przy rozmowie praca wzrasta do 80 godzin. Znaczący wskaźnik.

Porozmawiajmy o grach, które stały się główną atrakcją tego modelu. Wyświetlacz o przekątnej 5,99 cala pokazuje najmniejsze szczegóły i zanurza Cię w grafice. Obecność matrycy IPS gwarantuje wysokiej jakości obraz i pełny realizm. Doogee S70 ma przycisk Cooling Boost na obudowie, który aktywuje tryb gry i całkowicie przenosi Cię do wirtualnego świata.

Model został zaakceptowany przez użytkowników i ma tylko pozytywne recenzje.

DOOGEE S70 6/64 GB

Zalety:

 • stopień ochrony IP68 z dodatkowym certyfikatem IP69K;
 • przeszedł certyfikację wojskową USA;
 • ma dobry stopień ochrony;
 • procesor 8 rdzeni;
 • RAM 6 GB, przechowywanie 64 GB;
 • dwie kamery z przodu;
 • wysoka wydajność baterii;
 • duży wyświetlacz;
 • Przycisk Cooling Boost na ciele szybko przenosi Cię do gry.

Niedogodności:

 • specyficzny projekt.

Blackview BV9000

Blackview BV9000 to raczej prymitywny i mocny technicznie telefon. Taki smartfon jest bardziej odpowiedni dla silniejszej płci ludzkości. Urządzenie wyposażone jest w najwyższy stopień ochrony IP68. To urządzenie w pełni uzasadnia jego koszt.

Procesor Helio P25 MT6757CD działa w połączeniu z GPU Mali-880. Rozszerzenie ekranu 1440 × 720 HD. Dzięki temu można nie tylko cieszyć się wysokiej jakości obrazami, ale także pobierać ciężkie gry i uruchamiać aplikacje. Rodzaj matrycy w smartfonie to IPS. Sam ekran jest duży - przekątna 5,7 cala. Jeśli chodzi o akumulator, podczas aktywnej pracy wytrzyma pół dnia, przy umiarkowanym obciążeniu, pełne rozładowanie nastąpi po 12 godzinach.

Telefon współpracuje z kartami SIM w formacie Nano Sim, co umożliwia korzystanie z 2 kart SIM w jednym urządzeniu.

Pamięć RAM to 4 GB, ale w wewnętrznej 64 GB dodatkowo istnieje możliwość zwiększenia objętości dzięki dodatkowej karcie pamięci. Główny aparat 13MP pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć i filmów, przedni aparat ma tylko 8MP.

Blackview BV9000

Zalety:

 • System ochrony IP68;
 • Procesor Helio P25 MT6757CD ma 8 rdzeni;
 • format kart SIM Nano Sim;
 • RAM 4 GB;
 • aparat główny 13 MP.

Niedogodności:

 • niewystarczająco mocna bateria;
 • podczas aktywnej pracy obudowa nagrzewa się;
 • szorstki wygląd, nie dla wszystkich.

Zbroja Ulefone 6E

Jest to największy model z ekranem o przekątnej 6,2 cala. Wytrzymały smartfon z wbudowanym systemem IP68 i obsługą IP69 nie przepuszcza kurzu i wody, jest odporny na zmiany temperatury i promieniowania. Telefon przeszedł trudne testy wytrzymałości i wodoodporności, twórcy byli zadowoleni z wyniku. Dość ostry i stylowy design charakteryzuje się czerwonymi akcentami na korpusie.

Tył, który jest wykonany z metalu, gumy i poliwęglanu, mieści podwójny aparat i czytnik linii papilarnych. Należy zauważyć, że bateria utrzymuje ładunek przez 24 godziny przy umiarkowanej pracy.

Ten telefon jest odpowiedni dla ludzi biznesu ceniących jakość, ochronę i funkcjonalność. Obraz jest wyświetlany na ekranie w rozdzielczości 1080 pikseli. Na tym ekranie możesz oglądać filmy, wideo, zdjęcia. Telefon działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 i ma procesor MediaTek Helio P70. W naszym rankingu to jedyny telefon, który posiada funkcję ładowania bezprzewodowego.

Zbroja Ulefone 6E

Zalety:

 • System IP68;
 • procesor MediaTek Helio P70;
 • działa na systemie operacyjnym Android 9.0;
 • Skaner odcisków palców;
 • podwójny aparat.

Niedogodności:

szorstki wygląd.

Chronione telefony to niezbędna rzecz dla osoby aktywnej. Koncepcja telefonów odpornych na wstrząsy zmieniła się dawno temu. Oczywiście w nowych modelach wciąż obecny jest szorstki design, ale nie oznacza to wcale, że telefon nie jest wielofunkcyjny lub nieproduktywny.W 2020 roku nowe modele urządzeń odpornych na wstrząsy mogą konkurować z telefonami Apple czy Samsung w wielu cechach i funkcjach.

Coraz więcej użytkowników preferuje chronione telefony, ponieważ nie tylko wewnętrzne informacje i dane pozostają bezpieczne, ale zewnętrzne wskaźniki w ogóle nie ograniczają człowieka: do gór, do lasu, pod wodę, na drugi koniec planety - zawsze pozostajesz w kontakcie będąc w stanie robić świetne zdjęcia, nagrywać filmy, grać w gry i absolutnie nie martwić się, że coś może się stać z telefonem.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię