Wybór najlepszej ultradźwiękowej maszyny do czyszczenia twarzy w 2020 roku

0

We współczesnym świecie stosowanie technologii ultradźwiękowych stało się bardzo popularne w wielu dziedzinach działalności. Są wykorzystywane w służbie zdrowia, kosmetologii, różnych gałęziach przemysłu i przemyśle wytwórczym. W dziedzinie urody i medycyny ultradźwięki umożliwiły praktycznie bezbolesne zabiegi. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych ultradźwiękowych urządzeń do oczyszczania skóry twarzy.

Każdy ma własną koncepcję atrakcyjności kobiet; piękno jest czymś bardziej niezachwianym i niezależnym od gustów i osądów. (Jean de La Bruyère)

Funkcje i charakterystyka urządzenia kosmetycznego

Oczyszczanie porów skóry twarzy z zaskórników i zapobieganie problemom skórnym, a także pojawianiu się trądziku nie jest trudne dzięki zabiegom kosmetycznym, które można wykonać najczęściej w każdym salonie kosmetycznym lub gabinecie kosmetycznym. Istnieją również sposoby na oczyszczenie twarzy w terenie. Nic dziwnego, że w opinii środowiska kosmetologów jednym z najpopularniejszych zabiegów jest oczyszczanie twarzy za pomocą ultradźwięków (UCL), manipulacja krótkimi falami elektrycznymi, które wnikają głęboko w tkanki i poprawiają ukrwienie oraz odpływ nadmiaru wody stojącej w komórkach skóry.

Czyszczenie ultradźwiękowe to profesjonalna pielęgnacja skóry, która wykorzystuje urządzenie ultradźwiękowe lub maszynę ultradźwiękową do oczyszczania delikatnej skóry.

Urządzenie ultradźwiękowe (nie tylko kosmetyczne) wykorzystuje specjalny roztwór czyszczący i fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Częstotliwości ultradźwięków mieszczą się w zakresie od 20 do 400 kHz, ale większość przemysłowych środków czyszczących działa w zakresie od 40 do 80 kHz. Technika ta znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i może być stosowana na wielu materiałach i przedmiotach o różnych rozmiarach i kształtach, wykraczających daleko poza zakres kosmetologii.

Ultradźwiękowy środek do czyszczenia twarzy nazywany jest scrubberem. Z reguły jest to jednostka elektroniczna ze specjalnym przetwornikiem ultradźwiękowym, który przekazuje impulsy bezpośrednio w głąb skóry. Z tego urządzenia biegnie przewód, są też modele z bateriami. Urządzenie działa naprzemiennie, naprzemiennie impulsami i stanem spoczynku. Samo urządzenie zawiera timer do kontroli czasu trwania zabiegu, a także do wyboru trybów czy intensywności dostarczanej mocy.

W sklepach z narzędziami można znaleźć zarówno profesjonalny sprzęt przeznaczony do użytku salonowego czy medycznego, jak i urządzenia do samodzielnego, „domowego” użytku.

Główne funkcje są następujące:

 • Oczyszczanie skóry;
 • Masaż górnych warstw skóry;
 • Przyspieszenie procesów metabolicznych i produkcji kolagenu;
 • Poprawa równowagi wodnej komórek.

Fale ultradźwiękowe mają zakres od 1 MHz do 3 MHz. Ich działanie na tkankę skórną jest podobne do masażu. Efekt ten nazywany jest zwykle mikromasażem. To jak milion wibracji wnikających jednocześnie w komórki skóry.Podczas korzystania z masażu ultradźwiękowego można poczuć jedynie lekkie uczucie ciepła lub mrowienia. To lepsze dla naszej delikatnej skóry. Odpowiedni mikromasaż odgrywa ważną rolę w procesach fizjologicznych zachodzących w skórze. Szybkość wibracji i ekspozycja na ultradźwięki mogą z łatwością usunąć odpady z wpływu otaczającego świata, a to z reguły kurzu, brudu i nadmiaru tłuszczu podskórnego. Nie stosować bezpośrednio na stan zapalny skóry, zwłaszcza jeśli jej stan się pogorszy.

Pod wpływem masażu ultradźwiękowego naskórek nasyca się tlenem.

Im większa prędkość wibracji, tym większy efekt daje procedura, ale nie należy przekraczać dopuszczalnych norm, aby uniknąć traumatycznych chwil.

Po co używać żelu rozpuszczalnego w wodzie

Fale ultradźwiękowe wymagają użycia żelu dla lepszego przewodzenia i bezpieczniejszego użytkowania. Badania pokazują, że procent transmisji fal ultradźwiękowych w powietrzu wynosi 0%, około 50% w zwykłej wodzie, 60% w wodzie destylowanej, około 70% w kleju i ponad 70% w specjalnym żelu przewodzącym.

Jeśli mówimy o wodzie, to warto zrozumieć, że bardzo szybko wyparowuje, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że procedura trwa 15-20 minut. Żel pozostanie na Twojej skórze nawet po zakończeniu zabiegu i dodatkowo nawilży.

Wskazania do stosowania

Do niedawna pory oczyszczano za pomocą zabiegów głębokiego peelingu. W dzisiejszych czasach skuteczniejsze jest ultradźwiękowe czyszczenie twarzy, które można przeprowadzić w niemal każdym gabinecie kosmetycznym lub klinice. Działanie opiera się na poprawie miejscowego krążenia krwi i przyspieszeniu procesów metabolicznych, co prowadzi do zwiększenia produkcji kolagenu, zmiękczenia i odmłodzenia skóry. Zalecany do użytku, gdy:

 • zablokowanie i rozszerzenie porów;
 • niezdrowy wygląd skóry, letarg i wiotkość, zmniejszenie naturalnej elastyczności skóry;
 • pojawienie się zaskórników i trądziku na powierzchni.

Technika oczyszczania twarzy

Aby uzyskać efekt, aw przyszłości i go utrzymać, zaleca się przeprowadzenie kursu zabiegów ultrasonograficznych. Czas trwania może się różnić w zależności od pory roku i stanu skóry i może obejmować 2-5 sesji. Protokół ultradźwiękowego oczyszczania twarzy obejmuje następujące kroki:

 • Naskórek jest przygotowany do oczyszczenia przy użyciu odpowiednich toników, mleczka nawilżającego, balsamu itp.
 • W niektórych przypadkach konieczne jest dodatkowe nawilżenie (szczególnie przy wiotkiej skórze, z widocznymi zmianami związanymi z wiekiem).
 • Powierzchnię twarzy ogrzewa się parą za pomocą specjalnego urządzenia. Jest to konieczne, aby zmaksymalizować otwarcie porów.
 • Twarz jest traktowana żelem, który działa jak przewodnik ultradźwięków oraz chroni i odżywia skórę.
 • Po skonfigurowaniu urządzenia rozpoczyna się procedura z użyciem podłączonego scrubbera. Wszystkie części twarzy są przetwarzane - ruchy skrubera wykonywane są w kole.
 • Procedura czyszczenia ultradźwiękowego trwa około 15-25 minut, podczas której pory zostają oczyszczone z zanieczyszczeń, po czym zostają usunięte specjalną serwetką bakteriobójczą.
 • Czasami po czyszczeniu ultradźwiękowym przeprowadza się fonoforezę z substancjami odżywczymi.
 • Na koniec oczyszczania na twarz nakładany jest krem ​​łagodzący, który pomoże wyeliminować ewentualne podrażnienia twarzy po zabiegu.

Plusy i minusy korzystania z urządzenia ultradźwiękowego

Jak każda procedura kosmetyczna, ta manipulacja ma wiele cech, a także cechy pozytywne i negatywne.

Zalety:

 • podczas czyszczenia naskórek nie jest narażony na agresywne działanie i nie ulega uszkodzeniu;
 • czyszczenie zajmuje mniej czasu, w przeciwieństwie do innych podobnych procedur;
 • oprócz oczyszczania twarzy urządzenie wykonuje delikatny masaż tkanek;
 • ultradźwięki pozytywnie wpływają na miejscowe krążenie krwi i procesy immunologiczne;
 • Zwiększa się elastyczność skóry.

Niedogodności:

 • Szkoda ultradźwiękowego oczyszczania twarzy może objawiać się tylko w przypadkach, gdy zabieg został przeprowadzony nieprofesjonalnie lub bez uwzględnienia przeciwwskazań;
 • Wysoka cena zarówno zabiegu, jak i samego urządzenia.

Aby uniknąć możliwych negatywnych konsekwencji, zaleca się:

 • skontaktować się z doświadczonym specjalistą z dobrymi zaleceniami;
 • wybrać okres na zabieg, kiedy nie ma palącego słońca i mroźnego wiatru, czy też zabezpieczyć skórę przed ewentualnym negatywnym wpływem czynników zewnętrznych;
 • nie myj twarzy podczas menstruacji;
 • Nie wykonuj zabiegu zbyt często (najlepiej raz na 2-3 miesiące).

Ocena najlepszych urządzeń na 2020 rok

Jeśli nie chcesz kontaktować się ze specjalistą, powinieneś rozważyć zakup urządzenia do użytku domowego.

Elektryczna szczoteczka do oczyszczania twarzy Pobling Sonic Pore Skin

Urządzenie przeznaczone do głębokiego oczyszczania. Według producenta ilość włosia szczoteczki przekracza 51 000. Dzięki temu głęboko oczyszcza pory, ale nie rani nawet najbardziej wrażliwej skóry. Dodatkowo dobrze usuwa zewnętrzne zabrudzenia i kosmetyki oraz normalizuje wydzielanie sebum. Korpus urządzenia wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, w zestawie wygodna podstawka. Asortyment wykonany jest w kilku kolorach, co pozwala na wybór najbardziej sympatycznego modelu. Nadaje się do użytku domowego. Średnia cena: 2900 rubli.

Elektryczna szczoteczka do oczyszczania twarzy Pobling Sonic Pore Skin

Zalety:

 • Model budżetowy;
 • Ładowanie baterii;
 • Głębokie oczyszczanie;
 • Wygodny w użyciu podczas podróży.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

US MEDICA BRILLIANT

Oprócz fal ultradźwiękowych producent wyposażył urządzenie we właściwości prądów galwanicznych, co czyni urządzenie uniwersalnym: oczyszczającym, nawilżającym i odżywczym. Pod względem funkcji urządzenie z łatwością może zastąpić drogie wyjazdy do salonu kosmetycznego, oszczędzając tym samym budżet. Konstrukcja przedstawia samo urządzenie z podstawą, na której powinno być ładowane urządzenie czyszczące. Projekt wykonany w kilku kolorach, które harmonijnie pasują do każdego wnętrza. US MEDICA BRILLIANT pomoże w doskonałej pielęgnacji skóry i eliminacji toksyn i toksyn z organizmu. Średnia cena: 7900 rubli.

US MEDICA BRILLIANT

Zalety:

 • Połączenie trzech funkcji;
 • Wysoka jakość urządzenia;
 • Wygodny w użyciu podczas podróży;
 • Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry;
 • Miękkie uderzenie.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

WELSS WS 7050

Zestaw tego urządzenia zapewnia 4 programy: czyszczenie w trybie niskim, pulsacja, czyszczenie w trybie wysokim, czyszczenie i jonizacja. Waga nie przekracza wygodnej wagi do długotrwałego użytkowania. Konstrukcja zawiera krótki przewód, który umożliwia pracę z sieci. Płytka czyszcząca wykonana jest ze stali, ma kształt skośnej figury geometrycznej, co pozwala dobrze oczyścić skórę. Najlepiej nadaje się dla osób z tłustą, problematyczną skórą. Skuteczność zabiegów można zwiększyć, jeśli skóra zostanie wstępnie parzona. Średnia cena: 6400 rubli.

Ultradźwiękowy środek do czyszczenia twarzy WELSS WS 7050

Zalety:

 • Nadaje się do samodzielnego użytku;
 • Lekki model;
 • Wszechstronny projekt;
 • Nieograniczone zasilanie z sieci.

Niedogodności:

 • Skomplikowana instrukcja;
 • Wysoka cena.

STAR FACE PRO GESS-690

Konstrukcja jest systemem jednoczęściowym, działa tylko z sieci, jest długi przewód, który jest wygodny w użyciu. Sterowanie składa się z trzech przycisków: dwóch trybów i przycisku włączania / wyłączania. Instrukcje zawierają przydatne informacje o tym, kiedy należy nakładać maseczki i zaplanować czasy, kiedy pory są bardziej podatne na leczenie. Oprócz ultradźwięków wykonywany jest masaż, który zwiększa elastyczność powłoki i tworzy efekt liftingu. Łopatka wykonana jest z metalu, w kształcie wygodnym dla małych rysów. Średnia cena: 4000 rubli.

STAR FACE PRO GESS-690

Zalety:

 • Doskonały stosunek ceny do jakości i jakości;
 • Długi drut;
 • Szczegółowe i zrozumiałe instrukcje;
 • Efektywny.

Niedogodności:

 • Mała liczba trybów;
 • Wysoka cena.

Gezatone Bio Sonic 800

Urządzenie wyposażone jest w dodatkowe nasadki zaprojektowane specjalnie pod kątem najwygodniejszego użytkowania w oparciu o wybrany obszar.Producent twierdzi, że dla skuteczności zabiegu konieczne jest stosowanie kosmetyków towarzyszących, które należy dokupić osobno. Jak to często bywa, Gezatone spełnia dwie funkcje: masaż i oczyszczanie. Ładowanie utrzymywane jest dzięki kablowi USB, możliwe jest ładowanie z komputera lub za pomocą adaptera z gniazdka. Dodatkowo przetrzyj szpatułkę alkoholem. Nie zaleca się stosowania tego urządzenia na szyi lub dekolcie, producent ostrzega przed tym. Średnia cena: 6000 rubli.

Gezatone Bio Sonic 800

Zalety:

 • Ładny, dyskretny wygląd;
 • Siła;
 • Lekki model;
 • Wygodny w użyciu podczas podróży;
 • W zestawie zestaw silikonowych końcówek.

Niedogodności:

 • Niewystarczająca cena budżetowa;
 • Będziesz musiał dodatkowo zakupić kosmetyki towarzyszące.

Marasil Dua Fit

Szczoteczka do masażu o podłużnym cylindrycznym kształcie ze spiczastym wierzchołkiem, dzięki czemu można ją wygodnie wziąć w dłonie i manipulować żelem oczyszczającym. To bardzo godny odpowiednik popularnego i pożądanego modelu, ale znacznie bardziej budżetowy. Ładowanie trwa długo, wystarcza na kilka długotrwałych zastosowań. Powłoka włosia jest silikonowa, nie ściera się z upływem czasu, a woda nie wnika w głąb mechanizmu. Polecany do wszystkich typów i cech skóry. Oferta obejmuje wiele różnych odcieni. Średnia cena: 8000 rubli.

Marasil Dua Fit

Zalety:

 • Dobre oczyszczenie;
 • Opłata jest utrzymywana przez długi czas;
 • Trwały materiał, nie zużywa się;
 • Wygodny do użytku drogowego.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • Ładowanie zajmuje dużo czasu.

Gess uSound

Urządzenie do masażu posiada 5 trybów fal dźwiękowych różniących się siłą napięcia. Każdy tryb ma własny kolor podświetlenia, co pomaga uniknąć nieporozumień. Ma być stosowany na dekolt, co jest przeciwwskazaniem w wielu konkurencyjnych analogach. Do zestawu dołączony jest specjalny żel, jego zastosowanie oraz metody przeprowadzania zabiegów szczegółowo opisane są w instrukcji. Oprócz produktu towarzyszącego można użyć własnego żelu, ale należy zwrócić uwagę na właściwości. Aby utrzymać efekt, zabiegi należy przeprowadzać często. Doskonały do ​​użytku domowego w trybie offline. Projekt jest prezentowany tylko w jednym modelu, kolor jest kremowo biały neutralny. Średnia cena: 4900 rubli.

Gess uSound

Zalety:

 • Zamawiając przez Internet, możesz znaleźć przyjemną, niedrogą cenę;
 • Łatwa kontrola;
 • Podświetlenie kolorowe wskazujące wybrany tryb;
 • Ładny projekt;
 • Budżetowy.

Niedogodności:

 • Działa tylko z gniazda.

ReadySkin ZX7080

W zestawie samo urządzenie do podnoszenia mikroprądu, a także plastikowe nasadki chroniące przed zabrudzeniem i pęknięciem, kabel USB umożliwiający ładowanie urządzenia z komputera lub gniazdka. Rozmiar urządzenia jest mały i całkowicie mieści się w dłoni, co jest bardzo kompaktowe. Wyświetlacz LCD pokazuje informacje o trybie: oczyszczanie, peeling ultradźwiękowy i dezynfekcja. Podczas zabiegu można użyć dowolnego żelu, producent podaje jedynie zalecenia dotyczące wyboru najwygodniejszych. Warto jednak pamiętać, że pod żadnym pozorem nie należy używać urządzenia na suchej skórze. Średnia cena: 4300 rubli.

ReadySkin ZX7080

Zalety:

 • Szybka akcja;
 • Kompaktowy rozmiar;
 • Nie uszkadza skóry;
 • Usuwa plamy starcze;
 • Uniwersalne zastosowanie z dowolnymi produktami kosmetycznymi;
 • Cena budżetowa.

Niedogodności:

 • Niezauważony.

Każda kobieta dąży do stworzenia własnego, niepowtarzalnego wizerunku, a także bycia niepowtarzalną i zapadającą w pamięć. Dla każdego sposoby i metody są zupełnie inne, ale jeśli chodzi o zdrowie skóry, to na pierwszym miejscu jest kontakt z kosmetyczką. Istnieją jednak również domowe urządzenia do utrzymania czystej skóry, a mówimy wprost o czyszczeniu ultradźwiękowym.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z różnych urządzeń do ultradźwiękowego czyszczenia twarzy opisanych w recenzji, lub ciekawszych i tańszych, opowiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *