📺 Wybór najlepszego telewizora od 40 do 43 cali

0

Co roku na rynku telewizorów pojawiają się nowe modele i technologie, a najlepsi producenci starają się zaskoczyć kupującego i zwrócić na siebie uwagę czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Wśród całej różnorodności w sklepie zawsze występują trudności z wyborem najbardziej odpowiedniego telewizora pod względem ceny i jakości. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” oferują ocenę telewizorów wysokiej jakości o przekątnej 40 ″ -43 ″.

Nowoczesna technologia telewizyjna

Telewizory LCD

To jedne z najpopularniejszych modeli. Obraz pojawia się z powodu pracy ciekłych kryształów pod wpływem prądu. Głównymi zaletami takich telewizorów są ich lekkość, przystępna cena i duże możliwości naprawy w przypadku awarii.

Wśród opcji telewizorów LCD najczęściej używane są modele z technologią LED. Tutaj podświetlenie matrycy zapewniają diody LED, które mogą znajdować się albo wzdłuż ekranu (podświetlenie krawędzi), albo za matrycą (podświetlenie bezpośrednie).

Zalety telewizorów z technologią LED:

 • Używany w telewizorach o różnych przekątnych;
 • Duży wybór producentów;
 • Trwałość pracy;
 • Niedroga kategoria cenowa.

Niedogodności:

 • Koszt jest wyższy niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów LCD

Telewizory OLED

Technologia OLED nazywa się OLED. Umożliwiło to produkcję najcieńszych telewizorów, w tym zakrzywionych.

Zalety telewizorów OLED:

 • Nieograniczony kąt widzenia;
 • Wysoka jakość obrazu;
 • Możliwość zwiększenia kontrastu i jasności obrazu;
 • Lekki i niezwykle cienki korpus.

Niedogodności:

 • Krótka żywotność;
 • Trudność w naprawie.

Telewizory plazmowe

Telewizory plazmowe były jednymi z pierwszych płaskich modeli na rynku. Obraz jest tworzony tutaj przy użyciu wielu miniaturowych komórek. W tej chwili coraz mniej producentów podejmuje się produkcji modeli plazmowych. Pomimo zalet, takich jak wyrazistość i ostrość obrazu, uzyskanych dzięki pracy pikseli, plazma ma kilka wad. Drogie, skomplikowane wykonanie a co za tym idzie wysoka cena, duże zużycie energii, ograniczenia w ukośnym rzędzie (modele plazmowe są ograniczone do 42 cali) oraz rodzaje stosowanych rozdzielczości - wszystko to przegrywa z modelami opisanymi powyżej i tym samym ogranicza popyt na takie telewizory wśród kupujących.

Zalety telewizorów plazmowych:

 • Brak migotania;
 • Cienki ekran;
 • Używany w telewizorach o różnych przekątnych;
 • Długa żywotność.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • Wysokie zużycie energii;
 • Wielka waga.

Wybór dobrego telewizora zależy od matrycy

W sumie matryca jest dwojakiego rodzaju: ciekłokrystaliczna, stosowana w telewizorach LED i OLED oraz plazmowa.

Matryca plazmowa zapewnia szerszy kąt widzenia i dobre odwzorowanie kolorów. Ciekły kryształ z kolei nie ustępuje tym właściwościom, będąc jednocześnie energooszczędnym i poprawiającym obraz.

Rodzaje pozwoleń

Na szerokim rynku telewizorów trudno jest zdecydować, który telewizor dokładnie zaspokoi Twoje potrzeby. Większość osób, które kupują nowy telewizor dla siebie lub jako prezent, ma trudności ze zrozumieniem wielu funkcji i dodatkowych funkcji.

Wymagana rozdzielczość odgrywa ważną rolę w wyborze odpowiedniej opcji. Rozdzielczość telewizora wskazuje liczbę pikseli w obrazie i odpowiednio jakość obrazu. Im więcej pikseli zawiera rozdzielczość, tym ostrzejszy obraz i gładsze linie są wyświetlane na ekranie.

Rozdzielczość HD pozwoliła znacznie poprawić jakość obrazu i wynosi 1280x720 pikseli. Ale w ostatniej dekadzie telewizory o tej rozdzielczości przestały być produkowane, ponieważ możliwości producentów stają się coraz szersze. Filmy HD można odtwarzać na ekranach o wyższej rozdzielczości, ale jakość jest stosunkowo gorsza niż filmy Full HD lub 4K, o których porozmawiamy poniżej.

Nowoczesne telewizory są produkowane ze stosunkiem szerokości do wysokości 16: 9. W przypadku tego rozmiaru rozdzielczość to zwykle Full HD lub 1920 x 1080 pikseli.

Coraz większą popularność zyskuje rozdzielczość 4K czy Ultra HD, w tym 4096x3072 pikseli. Pozwala to na uzyskanie maksymalnej szczegółowości reprodukcji obrazu i jest odpowiednie dla ekranów o szerokiej przekątnej. Jak dotąd filmy są często kręcone do odtwarzania w rozdzielczości FHD, więc ta rozdzielczość nie jest jeszcze rozpowszechniona.

Co to jest Smart TV

Coraz częściej to słowo błyska w opisie telewizorów, a ludzie dzielą się na dwa typy: na tych, którzy potrzebują smart TV oraz na tych, którzy nie widzą w tym sensu i nie chcą za to przepłacać. Ponieważ telewizory bez takiej funkcji są naprawdę dużo tańsze, wiele osób wybiera je bez zrozumienia, co daje smart TV.

Wszystkie nowe modele średniej i wysokiej kategorii cenowej są udostępniane z tą funkcją, ponieważ umożliwia połączenie z zasobami internetowymi, sieciami społecznościowymi. Telewizory Smart TV mają wbudowaną przeglądarkę i dzięki temu cieszą się popularnością wśród młodych konsumentów.

Telewizory 3D

Kilka lat temu w nasze życie wkroczyła technologia wolumetrycznego transferu obrazu. Najpierw filmy w 3D były wyświetlane w dużych kinach, gdzie zaczęły być poszukiwane. Ale teraz każdy może kupić sobie telewizor z funkcją 3D.

Takie technologie dzielą się na dwa typy: aktywne i pasywne. W przypadku technologii pasywnej produkowane są okulary z trybem autonomicznym, które są dość tanie. Ale ten tryb poważnie obniża jakość obrazu, w przeciwieństwie do aktywnej technologii. Używają specjalnych okularów 3D z soczewkami ciekłokrystalicznymi, często z wbudowaną baterią. Jest to technologia stosowana w większości telewizorów, zarówno z LCD, jak i plazmą.

Wymagane złącza

Każdy telewizor posiada złącza umożliwiające podłączenie zarówno niezbędnych do pracy, jak i dodatkowych urządzeń. Konieczne jest podjęcie decyzji, ile i jakie złącza powinny znajdować się w wybranym telewizorze. Z reguły zwykli ludzie są słabo zorientowani w dużej liczbie takich złączy i czasami nie rozumieją, co i kiedy podłączyć lub odłączyć.

W telewizorze prawie zawsze znajdują się następujące złącza:

 1. Wejście antenowe;
 2. USB jest niezbędne do podłączenia fiszek w celu przesyłania informacji, można również podłączyć przez niego telewizję cyfrową, jeśli nie ma takiego sygnału;
 3. HDMI i DVI to dwa kompatybilne złącza, które zapewniają wyraźny sygnał. DVI ma trzy typy - do wyprowadzania sygnału analogowego, sygnału cyfrowego i do przesyłania obu sygnałów. HDMI pozwala na ustanowienie bezpiecznego połączenia i przyspieszenie przesyłanego sygnału;
 4. SCART - złącze pozwalające na ustanowienie dobrego sygnału, podłączenie urządzeń multimedialnych do telewizora oraz sterowanie kilkoma urządzeniami z jednego pilota;
 5. Wejścia kompozytowe i komponentowe - przeznaczone do przesyłania sygnałów audio i wideo. Wejścia te nie są obecnie zbyt popularne w użyciu, ponieważ coraz więcej osób korzysta z nowych technologii i łączy cyfrowych.

Decydując się na przekątną i niezbędne cechy, pojawia się pytanie, który telewizor lepiej kupić. Czy warto przepłacać za bardziej popularnego i zaufanego producenta, czy też niedrogie telewizory też potrafią długo zachwycać się dobrym obrazem i dźwiękiem?

Główne parametry techniczne telewizorów o przekątnej 40-43 cali

PokójCharakterystykaZalecenia
1ProducentWybierając telewizor, jak każdą inną technologię, najbezpieczniej jest skupić się na znanych i sprawdzonych markach. Na pierwszym miejscu w preferencjach kupujących są telewizory firmy Samsung, następnie LG, Philips i Sony.
2MatrycaBardziej opłaca się kupować telewizory LCD z technologią LED lub OLED
3EkspansjaJakość obrazu zależy od rozdzielczości, najlepsze szczegóły uzyskuje się przy rozdzielczości 4096x3072. Jest również nazywany 4K UHD.
4Obsługa WI-FIJeśli planujesz podłączyć telewizor do zasobów internetowych i stamtąd pobierać pliki multimedialne, to każdy telewizor z możliwością połączenia z Wi-Fi jest do tego odpowiedni.
5Smart TVTelewizory mają więcej opcji, które obsługują również telewizory smart. Daje to użytkownikowi więcej możliwości dostępu do Internetu i korzystania z technologii sieciowych.
6KontrolaKażdy telewizor jest sterowany pilotem, ale w nowoczesnych modelach wielu przyciąga możliwość sterowania telewizorem za pomocą gestów lub głosu.
7Funkcja 3DDla tych, którzy wolą jak najlepiej wykorzystać swoje filmy, dostępne są telewizory 3D. Wymaga to okularów, dzięki którym obraz uzyskuje trójwymiarowy obraz.
8ObrazekJakość obrazu zależy zarówno od matrycy i rozdzielczości, jak i odwzorowania kolorów, możliwości zmiany nasycenia i jasności. Aby poprawić obraz, lepiej kupić telewizory z antyodblaskową powierzchnią ekranu.
9DźwiękW większości modeli producenci produkują głośniki o mocy wystarczającej do tworzenia wysokiej jakości dźwięku przestrzennego. Wybierając telewizor, należy zwrócić uwagę na moc dźwięku i głośniki.

Od czego zależy koszt

W każdym sklepie można znaleźć telewizory, których ceny różnią się znacznie, a nawet dziesiątki razy. Przede wszystkim zależy to od wielkości telewizora. Ale nawet w niewielkim zakresie od 40 do 43 cali dobranie sprzętu do każdego portfela nie będzie trudne. Oznacza to, że istnieje szereg czynników, które bezpośrednio wpływają na ostateczny koszt modelu.

Po pierwsze, szeroki zakres funkcji zwiększa liczbę na metce. Telewizor ze smart TV, łączem internetowym, sterowaniem głosowym czy zdalnym sterowaniem gestami będzie kosztował znacznie więcej i znajdzie się w segmencie telewizorów premium. Jest wielu nabywców, którzy nie potrzebują takich „nanotechnologii”. Wręcz przeciwnie, dla niektórych posiadanie takiej różnorodności opcji będzie dużym minusem. Dlatego konieczne jest oparcie się na osobistych preferencjach i celach, dla których telewizor jest kupowany.

Kolejną ważną cechą przy wyborze telewizora jest częstotliwość odświeżania ekranu. Wskazuje liczbę ramek aktualizowanych co sekundę. Liczba klatek na sekundę jest wskazywana w hercach.

Oprócz funkcji diagonalnej i różnorodnych, marka odgrywa również rolę w kształtowaniu ceny. Znani producenci cieszą się zaufaniem i pobierają wyższe ceny niż ci, którzy próbują sprostać ostrej konkurencji i przyciągnąć uwagę kupującego.

Z reguły osoby, które chcą zaoszczędzić pieniądze w telewizji, są rozczarowane, ponieważ firmy nieznane szerokiej publiczności często nie mają nic do stracenia i oszczędzają na materiałach i produkcji. Kupując niedrogi telewizor od firmy, której nie znasz, musisz dokładnie przemyśleć swoją decyzję, ponieważ jest to dość ryzykowne. Ale nie zawsze tanio oznacza słabą jakość. Zwykle uzyskuje się niską cenę ze względu na prostotę techniki i brak dużej liczby funkcji.

Najlepsze telewizory ekonomiczne o przekątnej 40-43 cali

SUPRA STV-LC40LT0010F


40-calowy budżetowy model ciekłokrystaliczny. Dzięki rozdzielczości Full HD dobrze odtwarza obrazy i różnorodne kolory. Według kupujących ten telewizor to przyzwoity wybór za stosunkowo niską cenę.

Średni koszt: 12500 rubli.

SUPRA STV-LC40LT0010F

Korzyści:

 • Przystępny koszt;
 • Efekt dźwięku przestrzennego;
 • Bogaty obraz.

Niedogodności:

 • Nie ma obsługi Wi-Fi;
 • Głośniki o małej mocy.

Polarline 43PL51TC

Prosty, budżetowy model o przekątnej 43 cali będzie odpowiedni dla osób poszukujących przyzwoitej opcji za niewielką cenę. Jakość dźwięku i obrazu jest zadowalająca, są trzy porty HDMI. Ten sam model z obsługą Wi-Fi i Smart TV istnieje, ale oczywiście kosztuje więcej.

Średni koszt: 14000 rubli.

Polarline 43PL51TC

Korzyści:

 • Przystępny koszt;
 • Szeroki ekran;

Bogaty obraz.

Niedogodności:

 • Nie ma obsługi Wi-Fi;
 • Nie ma funkcji Smart TV;
 • Niektórzy kupujący zgłaszają obecność najważniejszych informacji u dołu ekranu.

Philips 40PFT4101

40-calowy telewizor renomowanego producenta Philipsa również reprezentuje niski segment cenowy. I pomimo wszystkich niedociągnięć, dużej wagi i nieskomplikowanej konstrukcji, jest duże zapotrzebowanie ze względu na jakość obrazu, wystarczającą liczbę złączy i oczywiście cenę.

Średni koszt: 18000 rubli.

Philips 40PFT4101

Korzyści:

 • Przystępny koszt;
 • Dźwięk stereo i dźwięk przestrzenny;
 • Bogaty obraz.

Niedogodności:

 • Nie ma obsługi Wi-Fi;
 • Nie ma funkcji Smart TV;
 • Spora waga jak na telewizor o takiej przekątnej.

LG 43LJ519V

Model ten nieznacznie przewyższa cenę poprzednich, ale jednocześnie łączy w sobie wszystkie zalety producenta i zaspokaja potrzeby tych, którzy poszukują stylowego lekkiego telewizora.

Średni koszt: 21000 rubli.

Telewizor LG 43LJ519V

Korzyści:

 • Szeroki ekran (43 ″);
 • Piękny design;
 • Bogaty obraz.

Niedogodności:

 • Nie ma obsługi Wi-Fi;
 • Nie ma funkcji Smart TV.

Samsung UE40M5000AU

Dość popularna firma jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów o różnych możliwościach, także tych, którzy w ogóle nie mają dużej kwoty, ale chcą kupić telewizor wysokiej jakości.

Średni koszt: 20000 rubli.

Samsung UE40M5000AU

Korzyści:

 • Wygodne menu;
 • Lekki;
 • Bogaty obraz.

Niedogodności:

 • Nie ma obsługi Wi-Fi;
 • Nie ma funkcji Smart TV;
 • Niestabilna podstawa.

Telewizory średniej klasy

Samsung UE43N5510AU

Przedstawiciel tej samej firmy produkcyjnej, która dobrze się sprawdziła i ma opcje telewizyjne w różnych kategoriach cenowych. Tak więc, dla wszelkich pragnień i możliwości, każdy może znaleźć odpowiedni model dla siebie. Model ten zawiera już nowoczesne funkcje, łącze internetowe i należy do kategorii wyższej klasy.

Średni koszt: 26000 rubli.

Samsung UE43N5510AU

Korzyści:

 • Obsługa Smart TV;
 • Obsługa Wi-Fi;
 • Przystępny koszt;
 • Obecność HDR.

Niedogodności:

 • Podźwięk;
 • Brak funkcji bluetooth.

Philips 43PFT4132

Kolejna znana firma, która od wielu lat uszczęśliwia ludzi wysokiej jakości telewizorami o długiej żywotności. Ten 43-calowy model ma niezbyt wybitny design, ale pasuje do każdego wnętrza. Ponadto jak na swoją cenę ma wystarczającą liczbę zalet zarówno od strony technicznej, jak i estetycznej.

Średni koszt: 26000 rubli.

Philips 43PFT4132

Korzyści:

 • Szeroki ekran;
 • Przystępny koszt;
 • Niewielka waga;
 • Możliwość montażu na ścianie;
 • Technicznie niezawodny.

Niedogodności:

 • Podźwięk;
 • Brak obsługi Wi-Fi.

Sony KDL-40RE353

Ten 40-calowy model jest bardzo popularny wśród osób poszukujących wygodnego i stylowego telewizora z wystarczającymi funkcjami.

Średni koszt: 26000 rubli.

Sony KDL-40RE353

Korzyści:

 • Z obsługą DVB-T2;
 • Obraz nasycony;
 • Nadaje się do gier;
 • Stosunek ceny do jakości.

Niedogodności:

 • Podźwięk;
 • Jedno wejście USB.

LG 43UJ630V

Wśród telewizorów LG jest wiele przyzwoitych modeli, zarówno budżetowych, jak i droższych. Ten model zyskał swoją stylową konstrukcję z cienką elegancką ramą i prostą obsługą.

Średni koszt: 24000 rubli.

LG 43UJ630V

Korzyści:

 • Wygodne menu;
 • Z obsługą DVB-T2;
 • Obsługa Wi-Fi;
 • Z funkcją Smart TV;
 • Obsługuje HDR10.

Niedogodności:

 • Słaba jakość obrazu.

Telewizor Xiaomi Mi 4X 43

43-calowy telewizor ma wystarczająco dużo funkcji w cenie, która przyciąga wielu kupujących. Według kupujących to udany model, choć producent stoi na niższym poziomie niż ten sam Samsung czy LG.

Średni koszt: 25000 rubli.

Telewizor Xiaomi Mi 4X 43

Korzyści:

 • Obsługa Wi-Fi;
 • Z funkcją Smart TV;
 • Połączenie Bluetooth;
 • Niewielka waga;
 • Kontrola głosu.

Niedogodności:

 • Podźwięk.

Telewizory premium

LG 43UJ750V

Powszechnie uważa się, że im droższy produkt, tym lepszy. Telewizory premium mają wiele dodatkowych funkcji i dlatego są droższe. Tutaj najtrudniej jest dokonać wyboru, jedną z doskonałych opcji jest ten model.

Średni koszt: 30000 rubli.

LG 43UJ750V

Korzyści:

 • Obsługa Wi-Fi;
 • Z funkcją Smart TV;
 • Połączenie Bluetooth;
 • Rozdzielczość 4K UHD;
 • Obsługa Dolby Vision i HDR 10.

Niedogodności:

 • Wielka waga.

Sony KD-43XF7596

Telewizory Sony są drogie, co powoduje zawyżanie wymagań konsumentów. Jedną z najlepszych opcji jest 42,5-calowy Sony KD-43XF7596.

Średni koszt: 40000 rubli.

Sony KD-43XF7596

Korzyści:

 • Obsługa Wi-Fi;
 • Z funkcją Smart TV;
 • Rozdzielczość 4K UHD;
 • Kontrola głosu;
 • Obsługa HDR 10.

Niedogodności:

 • Mała pamięć RAM;
 • Brak funkcji Bluetooth.

Samsung UE40MU6400U

Model ten ma wąski ekran (40 cali), ale zapewnia maksymalny komfort właścicielowi za pomocą sterowania głosowego, a także sterowanie za pomocą smartfona, możliwość podłączenia do innego sprzętu. Według kupujących ten telewizor może pochwalić się przyjemnym dźwiękiem, ale czasami ekran zawodzi z powodu matrycy.

Średni koszt: 40000 rubli.

Samsung UE40MU6400U

Korzyści:

 • Obsługa Wi-Fi;
 • Z funkcją Smart TV;
 • Połączenie Bluetooth;
 • Rozdzielczość 4K UHD;
 • Kontrola głosu;
 • Obsługa HDR 10.

Niedogodności:

 • Kruchość ekranu;
 • Duże zużycie energii.

Skyworth 43U2A15G

Jeden z najnowszych modeli z 43-calowym ekranem odsłania możliwości telewizora z nowej strony, jednocześnie ciesząc się przystępną ceną i rozdzielczością 4K. Jedynym minusem jest to, że producent jest słabo znany, dlatego wielu ignoruje takie telewizory. W tym przypadku model w niczym nie ustępuje bardziej popularnym konkurentom, zawiera wszystkie niezbędne udogodnienia, a jednocześnie nie zawyża ceny produktu.

Średni koszt: 32000 rubli.

Skyworth 43U2A15G

Korzyści:

 • Szeroki ekran;
 • Obsługa Wi-Fi;
 • Z funkcją Smart TV;
 • Połączenie Bluetooth;
 • Rozdzielczość 4K UHD;
 • Możliwość montażu na ścianie.

Niedogodności:

 • Mało znana marka.

Samsung UE43NU7400U

Średni koszt: 40000 rubli.

Samsung UE43NU7400U

Korzyści:

 • Zakrzywiony ekran;
 • Obsługa Wi-Fi;
 • Z funkcją Smart TV;
 • Połączenie Bluetooth;
 • Rozdzielczość 4K UHD.

Niedogodności:

 • Wielka waga.

Wniosek

Ta ocena obejmuje najpopularniejsze i wysokiej jakości modele, według kupujących. Są wśród nich przedstawiciele popularnych marek i telewizorów, które dopiero podbijają szeroki rynek technologii. Wybierając telewizor, należy wziąć pod uwagę wiele czynników i wymagań. Konieczne jest określenie, do czego telewizor będzie używany najczęściej: do oglądania kanałów telewizyjnych, na przykład do karaoke lub gier wideo, oglądania filmów itp.

Projekt i rozmiar wybranego telewizora zależy od tego, gdzie planujesz go umieścić.Modele o przekątnej 40-43 cali są bardziej odpowiednie do umieszczenia w salonie lub sypialni. W przestronnych pokojach i pokojach o dużej powierzchni takie telewizory będą wyglądać gorzej, warto tu kupić większe modele... Należy również pamiętać, że konieczne jest zainstalowanie telewizora nie naprzeciwko okna, aby uniknąć odblasków na ekranie telewizora.

Studiując opinie innych kupujących, warto pamiętać, że wiele zależy od samego kupującego i jego potrzeb, a także od indywidualnych warunków zakupu. W przypadku dostawy z innego miasta jest zawsze bardziej prawdopodobne, że telewizor zostanie dostarczony o rząd wielkości gorszy niż pierwotnie deklarowano. Musisz także być gotowy do małżeństwa, co można znaleźć zarówno u zwykłych producentów, jak i mało znanych.

Wielu polega w swoim wyborze na sprawdzonych markach, które od dziesięcioleci zajmują czołowe pozycje na rynku, ale zdarza się też, że wschodzący nowi producenci również pokazują przyzwoity poziom i otrzymują jeszcze wyższe oceny od użytkowników.

Jeśli kupiłeś już jeden z tych telewizorów, które są odzwierciedlone w ocenie, podziel się swoją opinią na ten temat w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię