Jak wybrać maszynę do szycia do swojego domu: przegląd najlepszych modeli 2020 roku

0

Maszyna do szycia to przydatna jednostka w Twoim domu. Mając taki przedmiot pod ręką, możesz szybko naprawić stare ubrania, skrócić długie spodnie, podwinąć zasłony i po prostu zająć się swoim ulubionym hobby - szyciem nowych ubrań.

Jak wybrać maszynę do szycia do swojego domu spośród modeli 2020? W końcu wybór, jaki jest prezentowany na rynku jest ogromny i wcale nie jest łatwo zdecydować się na rodzaj maszyny do szycia. Istnieją różne kryteria wyboru kruszywa, a ten artykuł pomoże zarówno doświadczonemu użytkownikowi, jak i początkującemu szybko wybrać technikę odpowiadającą ich potrzebom.

Kryteria wyboru maszyny do szycia

 • Doświadczenie w szyciu

Początkującym zaleca się rozpoczęcie rozwoju talentów szwalniczych na mało funkcjonalnej maszynie, ponieważ dzięki wielu programom i funkcjom można się pogubić i rozczarować swoim hobby. Wręcz przeciwnie, dla doświadczonych szwaczek podniesie poziom umiejętności.

 • Na jakiej cenie się skupić

Polityka cenowa jest dość zróżnicowana, aby zrozumieć, za jaką cenę nawigować, musisz zdecydować, jaka funkcjonalność maszyny jest dla Ciebie potrzebna: proste sterowanie ręczne lub komputerowe.

 • Cel szycia

W przypadku prostej naprawy odzieży lepiej wybrać opcje modelu budżetowego. Jeśli praca obejmuje złożone procesy, lepiej jest rozwodzić się nad wielofunkcyjnymi widokami, nawet z overlockiem.

 • Mechanizm

Najlepsze maszyny mają regulację ściegu 0-7 mm i długość 0-5 mm. Regulacja ściegu pozwala na użycie wielu kombinacji ściegów.

 • Części zamienne

Pamiętaj, aby zwracać uwagę na obecność akcesoriów. W przypadku awarii ułatwi to naprawę sprzętu do szycia. Dodatkowe akcesoria zwiększają funkcjonalność pracy.

 • Rozmiar jednostki

Mniejsze modele będą dobrze pasować do każdej przestrzeni, jednak nieporęczne maszyny do szycia mają więcej wbudowanych operacji i zwiększone opcje obsługi tkanin. Jeśli maszyna jest niezbędna do codziennej pracy, lepiej wybrać typ mechaniczny, a skomputeryzowane małe formy nie są tak łatwe do znalezienia.

 • Rodzaje materiałów

Nie jest trudno wybrać maszynę na podstawie rodzaju tkaniny użytej do szycia, wystarczy znać niuanse niektórych punktów. W przypadku delikatnych materiałów odpowiednia jest technika szycia z regulowaną stopką teflonową i cienkimi igłami. W przypadku grubych materiałów i quillingu stosuje się szeroki ścieg, dlatego maszyna powinna mieć dużą stopkę i regulację szerokości ściegu. W przypadku dzianin maszyna potrzebuje wbudowanych programów funkcjonalnych.

Jeśli weźmiesz pod uwagę zalecenia, możesz wybrać uniwersalne urządzenie domowe.

Wyposażenie techniczne maszyny

Niedoświadczone szwaczki lub osoby dopiero rozpoczynające szycie powinny dokładnie przestudiować wyposażenie techniczne i wybrać modele, których konstrukcja i funkcjonalność spełnia następujące podstawowe kryteria:

CharakterystykaOpis
Działające częściMusi być pochodzenia metalicznego.Opcje budżetowe wykorzystują tworzywa sztuczne, szybko zawodzą, długoterminowa praca nie będzie dla takich modeli.
Siła uderzenia igłąCharakteryzuje moc modelu. Drogie opcje radzą sobie z różnymi gęstościami materiałów, odpowiadają ich jednostkowej pojemności. Wybierając opcje budżetowe, nie możesz ich używać do szycia grubych materiałów. Najnowsze modele zawierają funkcję regulacji siły nakłucia.
Nacisk stopyW przypadku maszyn do szycia w cenach budżetowych regulacja nacisku stopy na tkaninę jest ręczna; w przypadku drogich typów maszyn regulacja odbywa się automatycznie.
SzyciePoczątkujący powinni zwrócić uwagę na agregaty, które obejmują podstawowe i dodatkowe rodzaje ściegów, na przykład obrzucanie, zygzak i dziurkę na guziki.
Automatyczne podawanie tkaninyOperacja podawania materiału jest koniecznie zaprogramowana w maszynie, ułatwia to proces szycia.
Przycisk cofaniaNiedoświadczeni amatorzy powinni zbadać obecność tego przycisku. Dzięki niej możliwe jest szycie odwrotne, służy do zabezpieczania sznurka.
DziurkiW niedrogich modelach dziurki są szyte ręcznie etapami, w drogich maszynach o szerokiej funkcjonalności wystarczy zmienić stopkę, dziurka obrabiana jest automatycznie.
Ekwipunek Opakowanie wybranego typu powinno zawierać wymienne igły i stopki. Pożądana stopka owerlokowa do obszywania, do wszywania zamków błyskawicznych.
Szerokość i długość ścieguAby zorientować się w możliwym szyciu tkanin o różnych gramaturach, należy wziąć pod uwagę następujące parametry techniczne: maksymalna długość ściegu wskazuje, jak gruby można uszyć materiał. Maksymalna szerokość ściegu charakteryzuje możliwości ozdobnych szwów.

Ważny! Przegroda na akcesoria - przydatna funkcja, którą można znaleźć w większości maszynek do strzyżenia.

Typ wahadłowy

Niedrogie maszyny mają wbudowany pionowy metalowy wahadłowiec. Wady polegają na tym, że nie można kontrolować ilości nici podczas pracy, czółenko wytwarza głośny hałas podczas pracy. Profesjonalne i drogie maszyny współpracują z poziomym wahadłem z przezroczystą pokrywą. Zaletą jest kontrola zużycia nici na szpulce.

W rzeczywistości istnieje więcej rodzajów wahadłowców. Wiedzą o tym doświadczone szwaczki; początkującym szwaczkom przyda się poznanie cech każdego typu.

Wahadłowy pionowy

Taki wahadłowiec był używany w czasach radzieckich, a teraz jest to najczęstszy rodzaj wahadłowca w nowoczesnych maszynach. W takich jednostkach operacja wahadłowca jest precyzyjna i dokładna. Do działania nie jest wymagana dodatkowa konfiguracja. Jednostki z takim wahadłowcem są głównie klasy ekonomicznej, na takim wahadłowcu działają niedrogie typy. Niezawodność takich modeli urzeka konsumentów. Jednak moc wahadłowca jest niższa w porównaniu do innych i istnieje ogranicznik prędkości. Maszyna jest dość głośna.

Pionowy obrotowy

Prom jest pionowy, obracający się po okręgu. Średnia cena samochodu z takim wahadłowcem jest o rząd wielkości wyższa niż w przypadku modeli klasy ekonomicznej. Charakterystyczną cechą urządzenia jest jego duża moc robocza, odpowiednia do obróbki tkanin o różnej gęstości. Uniwersalny. Może być używany do szycia jedwabiu i skóry.

Poziome obrotowe

Szpulka jest wkładana bezpośrednio w haczyk, wygodnie jest monitorować zużycie nici na szpulce podczas szycia, a dolna nić jest automatycznie nawlekana. Cechy charakterystyczne: płynna praca maszyny, cicha praca podczas szycia. Czółenko jest wykonane z tworzywa sztucznego, dlatego konieczne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących obsługi maszyny, ponieważ zaniedbanie doprowadzi do pęknięcia i całkowitej wymiany promu. Poziomy wahadłowiec to niedroga część, którą można natychmiast kupić wraz z nową jednostką.

Domowe maszyny do szycia

Tego typu maszyny są wyposażone do użytku domowego, istnieje klasyfikacja modeli według mechanizmu działania. Istnieje kilka kategorii. Więcej o każdym.

Elektromechaniczny

Są łatwe w użyciu i mają atrakcyjny koszt.Maksymalna prędkość szycia w tym modelu zależy całkowicie od nacisku na pedał. Ta technika jest wygodna dla początkujących. Tutaj mała wydajność operacyjna, ale urządzenie jest niezawodne, zepsute części są szybko naprawiane. Maszyna elektromechaniczna nie jest przeznaczona do skomplikowanych ściegów i ściegów, funkcjonalność programów jest bardzo ograniczona.

Elektroniczny

Wbudowana jednostka elektroniczna pozwala na ustawienie maszyny do szycia wszelkiego rodzaju ściegów i wzorów. Elektroniczny rodzaj kontroli kontroluje proces rękodzieła. Co obejmuje funkcjonalność jednostki szyjącej: pozycja igły; automatyczne podnoszenie stopy; ogranicznik prędkości; wykonywanie pracy bez użycia pedału.

Elektroniczna maszyna do pisania jest w stanie zapamiętać wcześniej skonfigurowane funkcje, automatycznie dostosowuje ścieg i ściegi do rodzaju tkaniny, a także może posiadać wyświetlacz LCD, co znacznie ułatwia pracę. Jasna instrukcja pomaga początkującym szybko opanować jednostkę. Na korpusie modelu pozostają tylko niezbędne przyciski, ponieważ obcinacz nici, bieg wsteczny, inne funkcje są konfigurowane za pośrednictwem wyświetlacza. Wadą modelu jest jego wysoki koszt i trudne naprawy.

Modele komputerowe

W tym modelu operacje szycia działają niezależnie i istnieje kontrola prędkości. Jest w stanie zszyć grube tkaniny, wykonując wysokiej jakości ściegi i dziurki na guziki z małą prędkością.

Dla profesjonalistów modele komputerowe otwierają szeroką gamę programów, hafty, pętle oczkowe są w zestawie, szycie w kilku kierunkach. Nie wszystkie funkcje są w pełni prezentowane w każdej maszynie do pisania, wszystko zależy od ceny.

Żywotność skomputeryzowanych jednostek jest długa, jednak instrukcje użytkowania i obsługi każdej wbudowanej funkcji powinny być dokładnie przestudiowane. Jeśli nie zwrócisz na to należytej uwagi, będziesz musiał naprawić maszynę, a koszt części zamiennych i sama naprawa dadzą okrągłą sumę.

Model sterowany komputerowo jest wielofunkcyjny i drogi, trudno jest znaleźć niedrogą maszynę o wysokiej jakości. Praca na takiej maszynie to przyjemność, stosunek ceny do jakości jest bardzo zadbany.

Doświadczenia mistrza szycia lepiej nie zaczynać od sprzętu komputerowego.

Hafciarki i maszyny szwalno-hafciarskie

Maszyna komputerowa zawiera jednostkę haftującą. Taki model ma możliwość podłączenia do komputera i pobrania niezbędnych informacji do haftu. Aby wybrać odpowiednią jednostkę, powinieneś znać zasadę działania. Funkcjonalność pozwala na haftowanie zarówno prostą metodą jak i pikowaniem, można przenosić zdjęcia na tkaninę. W maszynie zastosowano tamborek, sterowanie haftem w całości odbywa się za pomocą komputera, nie jest wymagana żadna ingerencja, jeśli tylko wzór składa się z kilku kolorów to konieczna jest wymiana nici.

Przed zakupem warto znać maksymalny rozmiar haftu bez przestawiania tamborka i przestawiania. Metoda mocowania obręczy w dwóch punktach jest bardziej niezawodna. W przypadku dużej ilości haftu lepiej jest kupić maszyny przemysłowe.

Wyświetlacz odgrywa ważną rolę. W niedrogich modelach ekran wyświetla czarno-biały obraz z numerami kolorów, podczas gdy drogie urządzenia wyświetlają końcowy kolorowy obraz.

Niedoświadczone szwaczki powinny liczyć się z tym, że nie będą w stanie zaoszczędzić na tego typu maszynie. Tani sprzęt do szycia będzie słabo szyć, a najlepsze modele są drogie.

Tuszowanie

Takie jednostki służą do haftowania płaskiego szwu, który jest potrzebny do starannej obróbki krawędzi ciętej dzianiny lub materiału rozciągliwego. Wcześniej takie maszyny były przeznaczone tylko do użytku przemysłowego, teraz taka funkcja występuje w wielu urządzeniach gospodarstwa domowego.Istnieją oddzielne maszyny do szycia. Nie mają czółenka, nić od razu trafia do chwytacza i igły.

Ten ścieg można powtórzyć na maszynach do szycia dwuigłowych, ale wpłynie to na jakość i szybkość szycia.

Płaskie szwy dobrze się rozciągają, nie odkształcają się. Mogą służyć zarówno do dekoracyjnego wykończenia, jak i stać się częścią podstawowej funkcjonalności, połączenia na dzianinie.

Po określeniu możliwości płaskiego szwu i wychodząc od jego niezbędnych funkcji, można dokonać wyboru techniki do konkretnego użytku domowego.

Owerlok

Do czego służą takie jednostki? Urządzenie zakrywa krawędzie różnych produktów. Aby zapewnić wygodną pracę na maszynie do szycia z owerlokiem, należy zwrócić uwagę na wygodę nawlekania. Podstawa owerloka zawiera obszywkę wielowątkową, stosowana do wszystkich rodzajów materiałów. W drogich projektach komputerowych funkcja owerloka jest wbudowana, ale należy ją kupić osobno - pozwoli to wykonać lepsze szwy.

Domowy overlocker jest przeznaczony do lekkich obciążeń. Potrafi obrabiać krawędzie, posiada wbudowany specjalny nóż do obcinania nici, który tworzy szwy wysokiej jakości, może szyć dzianiny. Jeśli potrzebujesz uszyć różne rodzaje tkanin, nie ograniczysz się do jednego owerloka.

Nie musisz kupować specjalnych nici, igieł, wszystko pasuje od maszyny do szycia.

Taka przydatna jednostka ma jedną wadę - skomplikowany proces gwintowania. Nowoczesne modele są zaprogramowane do automatycznego zakładania nitki, ale koszt takich urządzeń jest wysoki i nie każdy może sobie pozwolić na zakup takiego modelu.

Istnieje rodzaj owerloku - okładki. Ta ostatnia funkcjonuje szerzej, sprawia, że: obrzucanie, szwy płaskie i różne ściegi łączące do dzianin.

Do szycia ubrań dla siebie możesz użyć wbudowanych overlocków w maszynach do szycia, jeśli planujesz szyć na sprzedaż, będziesz musiał kupić osobne urządzenie do obróbki krawędzi, sprawi, że szwy będą wysokiej jakości i piękne.

Kryteria, na które początkujący powinien zwrócić uwagę przy zakupie owerloka

W przypadku debugowania należy wybrać overlock z następującymi cechami:

 1. Walcowany szew;
 2. Kontroler naprężenia nici;
 3. Wybór optymalnej szerokości ściegu;
 4. Przenośnik różnicowy;
 5. Regulator noża;
 6. Stopka dociskowa.

Ocena maszyn do szycia. Najlepsze najlepsze w 2020 roku

Najlepsze maszyny do szycia w 2020 roku to modele kilku firm. Wśród nich są modele odpowiednie dla zupełnie niedoświadczonych szwaczek oraz maszyny dla rzemieślniczek najwyższej kategorii.

Najlepsi producenci maszyn do szycia, niewątpliwie popularni liderzy jakości produktów: Singer, Janome, Brother, Bernina.

Dziesięć najpopularniejszych modeli obejmuje następujące modele:

Janome 90A

Dziesiąte miejsce.

 • sterowanie elektromechaniczne;
 • typ wahadłowca - poziomy;
 • platforma rękawowa;
 • Zaprogramowano 23 operacje;
 • funkcja automatycznego przetwarzania pętli;
 • 4 rodzaje szwów;
 • Cena - 14990 rubli.
Janome 90A

Korzyści:

 • Maszyna do szycia jest łatwa w obsłudze;
 • Szeroka gama programów;
 • Odpowiedni dla szwaczek o różnym poziomie doświadczenia;
 • Bogate wyposażenie;
 • Długi okres gwarancji - 1825 dni.

Niedogodności:

 • Krótki przewód zasilający.

Śpiewająca tradycja 2282

Dziewiąte miejsce.

 • sterowanie elektromechaniczne;
 • jest oświetlenie;
 • liczba operacji szycia: 34;
 • przetwarzanie pętli - automatyczne;
 • 4 rodzaje szwów;
 • koszt - 8490 rubli.
Śpiewająca tradycja 2282

Korzyści:

 • Prosta konfiguracja sterowania;
 • Małe rozmiary;
 • Szeroki zakres operacji.

Niedogodności:

 • Wahadłowiec;
 • Cienkie ściegi podczas szycia ciężkich materiałów.

Janome Memory Craft 5200

Ósme miejsce.

 • działa z tablicy komputerowej;
 • szycie bez pedału;
 • wahadłowiec poziomy;
 • zaprogramowane - 561 funkcji;
 • kontrola siły przebicia;
 • regulacja docisku stopki;
 • komplet zawiera wszystkie rodzaje nóg;
 • twardy futerał do przechowywania;
 • niewielka waga.
Janome Memory Craft 5200

Korzyści:

 • Wysokiej jakości szwy;
 • Ścisłość;
 • Funkcja automatycznego gwintowania.

Niedogodności:

 • Nie ma jednostki haftującej;
 • Musisz dokładnie zrozumieć instrukcje;
 • Drogi sprzęt - 35590 rubli.

Brat INNOV-‘IS 10

Siódme miejsce.

 • sterowanie elektroniczne;
 • obrotowy wahadłowiec;
 • mała waga;
 • zaprogramowane funkcje - 16;
 • stabilizator siły przebicia;
 • regulator nacisku stopy na tkaninę;
 • wzory maxi;
 • doradca;
 • pracować bez pedału;
 • koszty - 21900 rubli.
Brat INNOV-‘IS 10

Korzyści:

 • Proste funkcje;
 • Platforma rękawowa;
 • Możliwość pracy z podwójną igłą.

Niedogodności:

 • Tylko 2 rodzaje ściegów;
 • Delikatna sprawa;
 • Nie ma regulacji docisku stopki.

VLK Napoli 2400

Szóste miejsce.

 • sterowanie elektromechaniczne;
 • oświetlenie podczas pracy;
 • funkcjonalność operacyjna: 19;
 • przetwarzanie pętli - półautomatyczne.
VLK Napoli 2400

Korzyści:

 • Małe rozmiary;
 • Władca na ciele;
 • Przystępna cena - 3890 rubli.

Niedogodności:

 • Słabo szyje gęste tkaniny;
 • Brak platformy rękawowej.

Janome Sew Dream 510

Piąte miejsce.

 • sterowanie elektromechaniczne;
 • wahadłowy prom;
 • stopka tylko do zamków błyskawicznych;
 • maksymalna liczba programów to 14;
 • półautomatyczne przetwarzanie pętli;
 • platforma rękawowa;
 • cena - 6550 rubli.
Janome Sew Dream 510

Korzyści:

 • Wiele komponentów, co czyni maszynę uniwersalną w przystępnej cenie.

Niekorzyść:

 • Kilka elementów;
 • Brak podświetlenia.

Brat E15

Czwarte miejsce.

 • sterowanie elektromechaniczne;
 • oświetlenie;
 • wahadłowiec poziomy;
 • liczba operacji: 14
 • półautomatyczne zapętlanie;
 • ścieg ślepy, ścieg elastyczny, ścieg rozciągliwy ślepy;
 • cena - 5890 rubli.
Brat E15

Korzyści:

 • Doskonała jakość krawiectwa;
 • Prosta konfiguracja.

Niekorzyść:

 • Niska prędkość pracy.

Singer 8280 P

Trzecie miejsce.

 • sterowanie elektromechaniczne;
 • wahadłowy prom;
 • funkcjonalne - 8 programów;
 • dwustopniowe szycie dziurki;
 • programowane są wszystkie rodzaje ściegów;
 • cena - 6490 rubli.
Singer 8280 P

Korzyści:

 • Długa żywotność;
 • Jest podświetlenie.

Niedogodności:

 • Model jednostki jest odpowiedni dla początkujących, ponieważ ma podstawowy zestaw programów;
 • Nie ma platformy rękawowej;
 • Miękkie etui do przechowywania.

Brother CX5

Drugie miejsce.

 • sterowanie elektromechaniczne;
 • poziomy układ cewki;
 • ręczne przetwarzanie pętli;
 • zawiera stopkę tylko na zamek błyskawiczny;
 • platforma rękawowa;
 • koszt maszyny to 5490 rubli.
Brother CX5

Korzyść:

 • Możliwość kontrolowania zużycia nici;
 • Wysokiej jakości szwy.

Niedogodności:

 • Jednostka dla początkujących, ponieważ podstawowe ustawienia są wbudowane;
 • Mały sprzęt.

Janome 2015

Pierwsze miejsce.

 • sterowanie elektromechaniczne;
 • wahadłowy prom;
 • określone programy - 15;
 • dwustopniowa dziurka do haftu;
 • ściegi owerlokowe i podstawowe rodzaje ściegów;
 • koszt modelu to 6440 rubli.
Janome 2015

Korzyści:

 • Najlepsza opcja dla uniwersalnego rękodzieła, zestaw funkcji jest optymalny dla każdego poziomu umiejętności;
 • Szybkie ustawienie funkcji;
 • Długa żywotność.

 • Według konsumentów model ten nie ma wad.

Na której maszynie do pisania się zatrzymać

Jak pokazuje ocena najpopularniejszych samochodów, w 2020 roku przy wyborze modelu nie trzeba skupiać się na cenie. Każdy może sobie pozwolić na zakup porządnego modelu usług konsumenckich.

Dla początkujących lepiej skupić się na modelach z podstawowym zestawem operacji, doświadczeni rzemieślnicy preferują jednostki z dodatkowymi akcesoriami i szeroką funkcjonalnością.

Aby odpowiedzieć na pytanie, która firma lepiej kupić maszynę do szycia, należy skupić się na charakterystyce modeli opisanych w artykule i porównać, która firma może zaoferować najbardziej odpowiednią opcję.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *