Przegląd najlepszych odtłuszczaczy kuchennych na rok 2020

0

Dla prawdziwej gospodyni kuchnia to źródło inspiracji i miejsce do przygotowania pysznych dań. Ale co zrobić, gdy płyta pomocnicza jest pokryta tłustymi plamami i nie może już świecić jak wcześniej? Odpowiedź jest prosta: należy użyć odtłuszczacza - narzędzia, które skutecznie i szybko poradzi sobie nawet ze starymi osadami tłuszczu. Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” oferują przegląd najlepszych odtłuszczaczy na rok 2020.

Charakterystyka odtłuszczaczy

Do szybkiego i skutecznego czyszczenia kuchni służy odtłuszczacz. Jest to substancja chemiczna atakująca tłuszcz i łuskę. Substancja delikatnie radzi sobie ze swoim zadaniem, pozostawiając czysty materiał bez zarysowań. Substancją czynną preparatu jest zasada. To właśnie ten składnik chemiczny pomoże gospodyni bez problemu usunąć zamrożoną plamę, a jego zawartość powinna wynosić co najmniej 5%.

Pasta tłuszczowa działa na następujących powierzchniach:

 • Płytki kaflowe;
 • Płyta ceramiczna;
 • Piekarnik;
 • Dania: garnki, patelnie, blachy do pieczenia;
 • Grill;
 • Kaptur.

Na opakowaniu butelki, w której sprzedawana jest substancja chemiczna, producent zwykle wskazuje powierzchnie, z którymi lepiej nie używać tej substancji:

 • Aluminium;
 • Powłoka teflonowa;
 • Plastikowy;
 • Szkliwo.

Na podstawie powyższego można wyróżnić następujące cechy odtłuszczaczy:

Zalety:

 • Łatwy w użyciu
 • Z łatwością radzą sobie ze swoim zadaniem;
 • Przystępna cena;
 • Można kupić w prawie każdym sklepie.

Niedogodności:

 • Stężenie substancji czynnej - zasady musi być w wystarczającej ilości. W przeciwnym razie lek po prostu nie pomoże, a pieniądze zostaną zmarnowane;
 • Bardzo silny trujący zapach rozprzestrzeniający się po całym mieszkaniu;
 • Używanie alkaliów jest możliwe tylko w rękawiczkach. W przeciwnym razie spowoduje korozję skóry;
 • Butelkę przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, szczelnie zamkniętym wieczkiem.

Skuteczność produktu została przetestowana przez wielu konsumentów. Podczas używania nie trzeba używać siły, przecierać metalową gąbką, starając się usunąć plamę. Wystarczy nałożyć masę na samolot, pozostawić na kilka minut i usunąć szmatką.

Jakie są kuchenne odtłuszczacze?

Profesjonalny środek do usuwania uporczywych plam, przypalonego tłuszczu, kamienia i innych trudnych plam jest następujących typów:

 • Proszek.

Niedrogi, uniwersalny odtłuszczacz do kuchni, który skutecznie spełnia swoje zadanie. Wystarczy nałożyć preparat na płytkę nazębną, a następnie rozetrzeć wilgotną gąbką. Dopiero podczas interakcji z wodą cząsteczki środka zaczynają działać.Nie należy jednak stosować pudru na delikatnych powierzchniach: emalii, ceramice i wielu innych. Ponieważ cząsteczki tworzące produkt mogą porysować powłokę i zepsuć estetykę produktu.

 • Żel.

W porównaniu z poprzednią substancją żel jest łagodniejszą substancją o szerokim zastosowaniu. Zawiera aktywne składniki, które działają na każdy rodzaj zanieczyszczeń. Żel nadaje się do pieców, grilli i piekarników. W razie potrzeby można również wyczyścić płytki. W żadnym wypadku nie należy stosować tej substancji na powierzchniach drewnianych i blatach, ponieważ substancja czynna może powodować korozję struktury tkaniny.

 • Ciekły.

Nowoczesna mieszanka, która poradzi sobie nawet z uporczywymi plamami i osadami. Wygoda użytkowania została już odczuwalna przez wiele gospodyń domowych: płyn najpierw nakłada się na serwetkę z mikrofibry, a następnie przenosi po zanieczyszczonej powierzchni. Oprócz pieców i piekarników środek czyszczący nadaje się do produktów metalowych i emaliowanych. Prace z substancją należy wykonywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, ponieważ ma specyficzny, chemiczny zapach. Przedstawiciel odtłuszczaczy może być sprzedawany z dyszą rozpylającą płyn w postaci sprayu lub bez butelki z rozpylaczem.

 • Pasta (krem).

Rodzaj odtłuszczacza o bardzo niskiej zawartości składnika aktywnego. Odpowiedni do świeżo zabrudzonych płyt szklano-ceramicznych. Główną zaletą narzędzia jest przystępna cena, bezpieczeństwo użytkowania oraz delikatna praca z ceramiką szklaną.

 • Piana.

Uniwersalna substancja do usuwania zabrudzeń z niemal każdej powierzchni. Jest skuteczny, ponieważ substancja występuje w postaci piany. Można go rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni, pozostawić do zadziałania, a następnie spłukać. Pianka nie niszczy wierzchniej warstwy przedmiotów, dzięki czemu jest bardziej uniwersalna. Osobliwością jest fakt, że gospodyni musi pracować ze środkiem czyszczącym w rękawiczkach i w dobrze wentylowanym miejscu.

Rodzaje środków czyszczących można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Jak wybrać produkt do kuchni?

Poniższe zalecenia pomogą wyeliminować błędy przy wyborze i zakupie wysokiej jakości odtłuszczacza:

 • Rodzaj powierzchni.

Rodzaj produktu zależy od rodzaju czyszczonej powierzchni. Zwykle na opakowaniu koncentratu znajdują się wszystkie produkty, dla których odpowiednia jest chemia. Przed dokonaniem wyboru należy dokładnie zapoznać się ze składem i opisem substancji.

 • Stopień zanieczyszczenia.

Jest to bardzo ważne kryterium, na które należy zwrócić uwagę. Faktem jest, że zmywane z czasem zanieczyszczenia nie wymagają mocnych składników, które tworzą środek czyszczący. Dlatego lepiej wybrać żel lub zawiesinę. Ale jeśli mimo to tłuszcz już utknął i bardzo trudno go zmyć, lepiej kupić silnie skoncentrowaną substancję, która da wynik.

 • Inżynieria bezpieczeństwa.

Kolejne, bardzo poważne kryterium selekcji. Przeczytaj instrukcję obsługi przed użyciem detergentu. Pracuj z koncentratem tylko w rękawiczkach, chroń oczy i drogi oddechowe. Nie zostawiaj butelki otwartej, szczególnie w domach, w których mieszkają dzieci.

Powyższe wskazówki są jedynie zaleceniami. Wybór chemii gospodarczej powinien opierać się na osobistych preferencjach lub doświadczeniach poprzednich nabywców.

Ile kosztuje odtłuszczacz do kuchni i gdzie kupić?

Koszt leku na różne powierzchnie zależy od następujących kryteriów:

 • Marki i kraje producenta;
 • Kompozycja;
 • Rodzaje: proszek, żel, pasta, pianka, płyn, ołówek, koncentrat;
 • Objętość produktu.

Po zapoznaniu się z przeglądem cen różnych odtłuszczaczy prezentowanych na Yandex Market, możemy wyciągnąć następujące wnioski:

 • Proszki to najtańsze środki do usuwania starego tłuszczu. Możesz je kupić od 20 do 60 rubli.
 • Zasób zawiera żele, pianki, płyny mało znanych marek. Te leki budżetowe można kupić od 60 do 100 rubli.
 • Istnieją fundusze o średniej polityce cenowej od 300 do 1000 rubli.Na przykład płyn Mellerud do czyszczenia tłuszczu, wosku i brudu jest sprzedawany w litrowej butelce i kosztuje tylko 389 rubli. Krem do ceramiki szklanej i płyty Electrolux, który jest używany bez rękawiczek, kosztuje 920 rubli.
 • Tutaj możesz również kupić profesjonalne produkty do usuwania starego tłuszczu. W porównaniu z chemią gospodarczą są to drogie leki sięgające 4000 rubli, sprzedawane w dużych ilościach. Na przykład 5-litrową puszkę uniwersalnego środka czyszczącego Sonett można kupić w cenie 4293 RUB. To przyjazna dla środowiska substancja z olejkiem ze skórki pomarańczy, która nadaje się do kuchni i punktów gastronomicznych.

O tym, który lek lepiej kupić, decyduje samodzielnie konsument, na podstawie własnych preferencji. Jednak w pogoni za przystępną ceną można kupić rozwiązanie niskiej jakości, które nie będzie w stanie sprostać swojemu zadaniu.

Ze względu na różnorodność asortymentu środek do czyszczenia pieców można kupić w prawie każdym sklepie w przystępnej cenie. Fani zakupów internetowych znajdą takie zasoby jak YandexMarket, Myshop.ru, Oriental, OZON.ru, Shop-Profit, BERU, technohit.ru i wiele innych. W tych sklepach prezentowane są zarówno popularne modele odtłuszczaczy, jak i opcje dla mało znanych marek.

Ocena najlepszych producentów odtłuszczaczy na 2020 rok

Najlepsze odtłuszczacze pochodzą od następujących marek:

 1. Bagi;
 2. Trawa;
 3. Pemolux;
 4. Cif;
 5. Topperr;
 6. Top House;
 7. Zadziwić;
 8. Łatwa praca;
 9. Soluvert;
 10. Czysty dom.

Producenci ci wytwarzają produkty wysokiej jakości, które zwalczają różne rodzaje zanieczyszczeń o dowolnej złożoności. Popularność modeli wynika z dużego popytu i efektywności użytkowania, na które zwróciło uwagę wielu kupujących. Która firma lepiej kupić „lekarstwo” na tłuszcz, pomoże w ocenie jakości towarów na 2020 rok, przedstawionej poniżej.

Ocena wysokiej jakości odtłuszczaczy do kuchni na 2020 rok

Specjalistyczny skoncentrowany odtłuszczacz Shumanit do ceramiki szklanej Bagi

ParametrySpecyfikacje
WidokSpryskać butelką
SubstancjaPienisty
Co czyściPowierzchnia ceramiczna, płyty
SpotkanieUsuwanie zakorzenionego tłuszczu

Kraj pochodzenia: Izrael. Shumanit jest specjalnie zaprojektowany do czyszczenia powierzchni kuchennych. Siła działania środka jest taka, że ​​dosłownie kilka minut wystarczy, aby zjadać stare plamy. Wystarczy spryskać produkt sprayem i pozwolić mu trochę zadziałać. Ceramika po spłukaniu substancji chemicznej pozostaje gładka i czysta. Używając substancji w domu, należy otwierać okna, ponieważ ma specyficzny zapach. Koszt Shumanita: 359 rubli.

Specjalistyczny skoncentrowany odtłuszczacz Shumanit do ceramiki szklanej Bagi

Zalety:

 • Wygodny spray;
 • Ekonomiczne zużycie;
 • Usuwa nawet uporczywe plamy.

Niedogodności:

 • Kupujący zauważają silny nieprzyjemny zapach;
 • Może uszkodzić ceramikę szklaną;
 • Wysoka cena.

Krem czyszczący Sidelit GraSS

ParametrySpecyfikacje
WidokKremowa substancja
Cel, powódCzyszczenie metalowych przedmiotów,
Do kuchenki mikrofalowej,
Do pieców kuchennych,
Do piekarników,
Do grilla
Środek powierzchniowo czynnyAPAS nie więcej niż 5%, nie powierzchniowo czynny nie więcej niż 5%

Kraj pochodzenia: Rosja. Uniwersalny krem, który działa delikatnie na każdej powierzchni. Skutecznie usuwa złogi tłuszczu, pozostawiając przyjemny zapach. Konsystencja kremu myjącego jest taka, że ​​można go stosować na aluminiowych naczyniach, zlewozmywakach i wannach. Substancja nada blasku każdemu produktowi i nie pozostawi zadrapań. Średnia cena modelu: 107 rubli.

Krem czyszczący Sidelit GraSS

Zalety:

 • Przystępny koszt;
 • Ostrożnie dba o różne produkty;
 • Z łatwością usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia z różnych powierzchni, w tym z metalu.

Niedogodności:

 • Może uszkodzić skórę, jeśli nie będzie odpowiednio pielęgnowana;
 • Według kupujących krem ​​radzi sobie tylko z lekkimi zabrudzeniami.

Środek czyszczący Soda 5 Pemolux

ParametrySpecyfikacje
TypZmywacz proszku
Po coDo powierzchni metalowych,
Ceramika szklana,
Powierzchnie emaliowane,
Do pieców kuchennych,
Do usuwania starego tłuszczu
Jakie opakowanieW butelce
Waga480 g
Dodatkowe informacjeZ dodatkiem sody

Kraj pochodzenia: Rosja. Niedrogi i wszechstronny proszek do czyszczenia całego domu. Asystent domowy nie zawiera szkodliwych chemikaliów, które są tak niebezpieczne dla dróg oddechowych. Plamy wystarczy posypać odrobiną proszku zmieszanego z wodą, pozostawić na kilka minut i usunąć szmatką. Po użyciu przyjemny, świeży zapach pozostaje w pomieszczeniu. Możesz kupić Pemolux Sea Breeze za 39 rubli.

Środek czyszczący Soda 5 Pemolux

Zalety:

 • Efektywny;
 • Szybka praca;
 • Zwalcza bakterie;
 • Niedrogi;
 • Po użyciu pozostawia czysty i przyjemny zapach.

Niedogodności:

 • Rysuje delikatne powłoki.

Krem czyszczący Active Fresh Cif

ParametrySpecyfikacje
TypKrem oczyszczający
OpakowanieW butelce
Tom500 ml
Po coDo mycia pieców kuchennych,
grille, powierzchnie emaliowane,
szklane płytki ceramiczne,
powierzchnie metalowe
Środek powierzchniowo czynnyAPAS nie więcej niż 5%, nie powierzchniowo czynny nie więcej niż 5%

Kraj pochodzenia: Rosja. Popularnym środkiem czystości w gospodarstwie domowym jest Active Fresh Cif. Dzięki aktywnym cząsteczkom tworzącym krem ​​szybko i łatwo poradzisz sobie ze starym tłuszczem na naczyniach kuchennych oraz nalotem na bateriach i wannach. Po aplikacji w pomieszczeniu pozostaje przyjemny aromat. Użyj mieszanki z gumowymi rękawiczkami. Cena: Cif 69 rub.

Krem czyszczący Active Fresh Cif

Zalety:

 • Efektywny;
 • Przyjemny aromat;
 • Delikatny dla przedmiotów;
 • Szeroki zakres zastosowań.

Niedogodności:

 • Konsystencja nie jest wystarczająco gęsta.

Zestaw do czyszczenia powierzchni szklano-ceramicznych (3411) Topperr

ParametrySpecyfikacje
TypZestaw do mycia
EkwipunekOdtłuszczacz - 1 szt.,
Skrobak - 1 szt.,
Serwetka - 1szt.
Dla jakich produktówDo ceramiki szklanej;
Kuchenki indukcyjne

Kraj pochodzenia: Hiszpania. Zestaw z trzema funkcjami:

 1. Usunięcie skażenia;
 2. Czyszczenie starej płytki nazębnej;
 3. Zabłyśnij specjalnym materiałem - mikrofibra.

Po zastosowaniu środka czyszczącego na ceramice szklanej pozostaje warstwa ochronna, która zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej i chroni przed mikroskopijnymi uszkodzeniami.

Zestaw do czyszczenia powierzchni szklano-ceramicznych (3411) Topperr

Zalety:

 • Z dodatkową funkcjonalnością;
 • Efektywny;
 • Łatwy w użyciu.

Niedogodności:

 • Brak wymiennych ostrzy.

Środek do czyszczenia w aerozolu do pieców, piekarników i kuchenek mikrofalowych Top House

ParametrySpecyfikacje
Typ Piana
Cel, powódDo powierzchni metalowych,
ceramika szklana emaliowana
powierzchnie do pieców kuchennych,
piekarniki, grille, mikrofale
Waga500 ml

Kraj pochodzenia: Niemcy. Super skuteczna pianka do domu, która błyskawicznie usuwa wszelkie zabrudzenia. Spray pozostawi po pracy przyjemny połysk, co zapobiega tworzeniu się nowej płytki nazębnej. Wystarczy nanieść piankę na przypalone cząstki jedzenia, pozostawić na godzinę, a następnie po prostu spłukać czystą wilgotną szmatką. Koszt produktu: 196 rubli.

Środek do czyszczenia w aerozolu do pieców, piekarników i kuchenek mikrofalowych Top House

Zalety:

 • Szybko radzi sobie z zadaniem;
 • Pozostawia piękny połysk;
 • Delikatny dla skóry dłoni.

Niedogodności:

 • Podczas natryskiwania można zaobserwować pieniący się spray.

Rewelacyjny środek do czyszczenia kuchenek i płyt kuchennych z gąbką

ParametrySpecyfikacje
WidokPasta
Dla jakich produktówCeramika szklana emaliowana
powierzchnie, mikrofale,
piece kuchenne
Używanie rękawiczekNiekoniecznie

Kraj pochodzenia: Wielka Brytania. Pasta do prania została stworzona, aby sprostać wymaganiom współczesnych gospodyń domowych. Substancja chemiczna łatwo rozkłada spalony i stary tłuszcz. Chemia gospodarcza przetrwa długo, ponieważ ma ekonomiczne zużycie. Jedna kropla piany wystarczy do umycia dużej powierzchni produktu. Koszt asystenta domowego: 369 rubli.

Rewelacyjny środek do czyszczenia kuchenek i płyt kuchennych z gąbką

Zalety:

 • Szybka i wydajna;
 • Nie pozostawia zadrapań;
 • Łatwe do zmywania szmatką;
 • Działa antybakteryjnie;
 • Ekonomiczne zużycie.

Niedogodności:

 • Pracuj z lekiem w dobrze wentylowanym miejscu;
 • Wysoka cena.

Środek do czyszczenia piekarników i płyt EasyWork

ParametrySpecyfikacje
Widok Ciekły
Które przedmiotyMetalowy, domowy piec w kuchni,
piekarnik, grill
Cechy:Używaj płynu tylko w
wentylowany pokój.
Użytkownik musi nosić okulary.
Co jest realizowaneW butelce
Waga5 l

Kraj pochodzenia: Rosja. Duża butelka płynu przeciw przypaleniom, który oczyści kuchnię i stanie się nieodzownym pomocnikiem dla wszystkich gospodyń domowych. Niewielką ilość koncentratu nakłada się na produkt, a następnie zmywa zwykłą wilgotną szmatką. Należy zachować ostrożność podczas stosowania: ze względu na wysoką zawartość substancji czynnej odtłuszczacz może być szkodliwy dla zdrowia. Koszt oczyszczacza: 296 rubli.

Środek do czyszczenia piekarników i płyt EasyWork

Zalety:

 • Duża objętość;
 • Ekonomiczne zużycie;
 • Szybko rozkłada tłuszcz.

Niedogodności:

 • Należy pracować z produktem w rękawiczkach i okularach.

Odtłuszczacz, Soluvert, 500 VK, zielony

ParametrySpecyfikacje
TypCiekły
Co jest sprzedawaneW butelce
Tom500 ml
KompozycjaSurowce przyjazne dla środowiska
Dodatkowa funkcjonalnośćRozpylać

Kraj pochodzenia: Francja. Przyjazne dla środowiska rozwiązanie do usuwania złogów tłuszczu. W składzie znajdują się surowce pochodzenia roślinnego. Dzięki temu odtłuszczacz można stosować bez rękawiczek podczas zabawy w pobliżu dzieci. Wygodna butelka z rozpylaczem równomiernie rozprowadza płyn po powierzchni przedmiotów. Po użyciu przedmioty nabierają połysku, aw przestrzeni unosi się przyjemny zapach. Średnia cena butelki: 610 rubli.

Odtłuszczacz, Soluvert, 500 VK, zielony

Zalety:

 • Przyjazne dla środowiska;
 • Nie szkodzi zdrowiu ludzkiemu;
 • Efektywny;
 • Ekonomiczny.

Niedogodności:

 • Kosztowny;
 • Musisz włożyć dodatkowy wysiłek, aby zmyć plamę.

Czysty domowy środek do usuwania tłuszczu

ParametrySpecyfikacje
WidokPłynny koncentrat
OpakowanieButelka
PodanieUsuwanie trudnych plam tłuszczu

Kraj pochodzenia: Rosja. Błyskawiczny koncentrat do usuwania uporczywego brudu. Stosowanie jest możliwe za pomocą specjalnego rozpylacza, który równomiernie rozprowadza płyn. Ekonomiczne opakowanie zachwyci nawet najbardziej wymagającego konsumenta i to za bardzo przystępną cenę. Jedna butelka wystarczy na dość długi czas. Możesz kupić koncentrat w cenie 119 rubli.

Czysty domowy środek do usuwania tłuszczu

Zalety:

 • Jakość;
 • Hipoalergiczny;
 • Ekonomiczny.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wynik

Dokonując wyboru na korzyść jednego lub drugiego odtłuszczacza, należy zapoznać się z instrukcjami na opakowaniu. W końcu odpowiedni środek czyszczący nie tylko nada kuchni połysk i czystość, ale może również znacznie uprościć zadanie pani domu. Potrafi sprzątać szybko i skutecznie, oszczędzając czas na innych pracach domowych.

Jeśli masz doświadczenie w stosowaniu odtłuszczaczy opisanych w rankingu lub ciekawszego modelu, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *