🚲 Wybór najlepszych rowerów dla kobiet w 2020 roku

0

Rower został wynaleziony w połowie XIX wieku iz biegiem czasu zmieniał swój wygląd i charakterystykę. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać rower w najlepszej cenie i funkcjonalnym komponencie. Uwzględnione zostaną również popularne modele dla kobiet w 2020 roku.

Rower to wyjątkowa forma transportu, która pozwala zachować sylwetkę i zapewnić zdrowie. Z każdym rokiem na pewno będzie rosła popularność przestrzegania zdrowego trybu życia, co oznacza, że ​​miłość do sportu tylko wzmacnia. W przeciwieństwie do zwykłego sprzętu sportowego czy drogich karnetów na siłownię, rower jest mobilny i niedrogi, stylowy, nie wspominając o łatwości użytkowania. Bardzo mocnym argumentem może być stwierdzenie, że rower jest środkiem transportu w życiu codziennym.

Kluczowe pozytywne wskaźniki, na które należy zwrócić uwagę

Wszystkie rowery zaprojektowane specjalnie dla kobiet dzielą się na cztery szerokie grupy:

 • rowery górskie

Zaprojektowane do jazdy w terenie, chociaż mogą być również używane na normalnych drogach. Zewnętrznie wyróżnia je masywniejsza rama i amortyzujący widelec, pogrubione koła z kolcami, duża liczba przełożeń oraz hamulec ręczny / nożny. Waga to 11-12 kg, ale standardowe wartości można przekroczyć, zależy to od rodzaju materiału, z którego wykonana jest rama i amortyzowany widelec, ponieważ rower musi wytrzymać duże obciążenia, a także samego rowerzysty.

 • Rower szosowy

Zaprojektowany do szybkiej jazdy przez długi czas, dlatego ma lekkie i wąskie opony. Najczęściej używane podczas przejażdżek rowerowych, w życiu codziennym prawie nigdy ich nie widać. W zależności od rodzaju terenu koła muszą mieć określony rozmiar iw żadnym przypadku konstrukcja nie może być przeciążona. Bagażnik i kosz zwykle nie są przymocowane do tego typu pojazdów. Waga nie przekracza 6-8 kg.

 • Urban (do asfaltu)

Rowery mają duże znaczenie w obszarach centralnych, głównie na obszarach z drogami asfaltowymi lub utwardzonymi. Do tego typu transportu można przymocować kosze na rzeczy, bagażniki i foteliki dziecięce. Wyróżnia je duża waga i tylko jedna prędkość, ale jednocześnie wysoki komfort użytkowania przy każdej pogodzie. Ze względu na brak amortyzacji, jazda w terenie może w rzeczywistości prowadzić do poważnych uszkodzeń.

 • Rower elektryczny

Stosunkowo nowy rodzaj transportu. To hybryda roweru i motocykla. Charakterystyczną częścią jest obecność baterii.Rowerzysta sam pedałuje, ale gdy tylko się zmęczy i zatrzyma, pedały obracają się same, korzystając z akumulatora. Dzięki tej metodzie można pokonywać ogromne odległości. Rower elektryczny można zmontować, ulepszając zwykły rower lub kupując w specjalistycznym sklepie z narzędziami. Nie należy jednak zapominać, że ich koszt jest wysoki, a znalezienie opcji budżetowej jest prawie niemożliwe, średnia cena zaczyna się od 30000 rubli.

Kryteria, na które należy zwrócić uwagę kupując rower damski

 1. Cena jest jednym z najważniejszych aspektów i dlatego jest na pierwszym miejscu. Przede wszystkim warto zdecydować, ile ma konsument. W każdej kategorii cenowej na pewno znajdzie się dokładnie taki rower, który będzie optymalnie dopasowany do jego charakterystyki, dlatego tak ważne jest prawidłowe określenie dostępnej ilości.
 2. Lokalność użytkowania daje odpowiedź na pytanie, jaki typ pojazdu należy kupić. Chcąc poruszać się w terenie, konieczny jest zakup roweru specjalnie do jazdy terenowej, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, a także uniknąć uszkodzenia samego pojazdu w wyniku niewłaściwej obsługi.
 3. Ważne jest również uwzględnienie wagi i wzrostu właściciela, aby nie popełnić błędu, przez co transport może stać się wielokrotnie bardziej niebezpieczny. Konieczne jest również przestrzeganie reżimu bezpieczeństwa i dobór transportu w zależności od wzrostu, aby nie nabawić się takich następstw jak skolioza i inne choroby.
 4. Łatwość użytkowania leży w odpowiednim modelu, który będzie posiadał niezbędne koszyki czy nawet siedzisko dla dziecka. Bardzo ważne jest również, aby cieszyć się jazdą przyjazną dla środowiska formą transportu i czuć się komfortowo, w przeciwnym razie będziesz chciał jeździć coraz mniej. Tymczasem celem jest poprawa ciała, ekonomia i przyjazność dla środowiska użytkowania.
 5. Stylowy design niewątpliwie da ogromną przewagę w wyborze najbardziej atrakcyjnego modelu. Co roku zmieniają się wizualne elementy projektu, opierając się na modzie i modnej kolorystyce sezonu, również nie zapominając o funkcjonalności. Za granicą popularność wśród projektantów zyskuje tworzenie własnych modeli o najdziwniejszych i niesamowitych formach, pokazujących przeciętnemu widzowi zestaw znanych rzeczy codziennego użytku i sztuki.

Ważne cechy techniczne wymagane przy wyborze roweru damskiego

PokójCharakterystykaRekomendacje
1Typ roweruPrzede wszystkim musisz zrozumieć, do jakiej aktywności potrzebujesz roweru, a także zdać się na rodzaj obszaru, w którym będzie używany, a także czy jest w stanie wytrzymać spodziewane spadki temperatury.
2WagaWażne jest, aby waga roweru nie przekraczała maksymalnej wartości, jaką właściciel może podnieść. Im mocniejsza konstrukcja roweru, tym jest cięższy. Powinieneś polegać na własnych uczuciach iw żadnym wypadku nie wybierać modelu, który wydaje się zbyt ciężki. Nie przeciążaj roweru, najlepiej trzymać się kategorii wagowej określonej przez producenta.
3DeprecjacjaJeśli przewiduje się jazdę na rowerze przełajowym, konieczna jest amortyzacja, ponieważ redystrybuuje siły działające na koła. Utrzymana jest łatwa i wygodna jazda, rower nie odbija się na nierównej drodze na każdym nierówności. Jazda jako całość staje się przyjemna i bez nieoczekiwanych niespodzianek związanych z pęknięciem koła lub zepsuciem roweru.
4Średnica kołaŚrednica kół jest również niezbędna, aby siły działające na cały rower jako całość były prawidłowo rozłożone i nie przeszkadzały w ruchu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wagę, aby nie uszkodzić samych kół i wypadków, które mogą wystąpić podczas podróży.
5Liczba prędkościInformacja o prędkości roweru jest niezbędna do poznania jego możliwości. Za pomocą zmiany biegów wybierany jest najwygodniejszy i aktualny tryb, który ułatwia podróż. Dzięki odpowiedniemu biegowi możesz zmniejszyć obciążenie ciała, w tym nóg. Prawidłowo dobrana prędkość pomaga zaoszczędzić siły na terenie i nawierzchni drogi, wydłużając żywotność roweru jako całości.
6Typ hamulców tylnych / przednichRodzaj hamulców wskazuje, która część roweru służy do hamowania, jaki system jest używany, jaki jest trwały i wygodny, a także ma zastosowanie w danym modelu i na danym terenie.
7EkwipunekTa kategoria zawiera informacje o regulowanym podnoszeniu kierownicy, regulowanym mostku, koszu, blokadzie widelca, osłonie łańcucha, bagażniku, błotnikach, pompce, dzwonku, komorze na butelkę z wodą i innych osprzętach, które można przymocować do roweru.

Co sprawia, że ​​rower damski różni się od roweru męskiego

Rowery zazwyczaj dzieli się na modele przeznaczone dla mężczyzn lub kobiet, ale są modele unisex. Najważniejsza różnica płci to wygoda użytkowania. Specjalnie dla kobiet pojazdy są nieco mniejsze i dokładniejsze ze względu na fizjologię. Wzrost i waga osoby odgrywają ważną rolę. Wyższa osoba poczuje się nieswojo, próbując jeździć na rowerze, który nie ma odpowiedniego rozmiaru.

W damskim rowerze jest węższy chwyt, odległość do pedałów jest mniejsza, siodełko przeciwnie, jest większe, wysokość z reguły nie powinna przekraczać 180 cm.Wszystkie te różnice wynikają tylko z fizjologicznych cech obu płci. Czasami różnice obejmują wagę samego roweru i liczbę prędkości.

Nie zapomnij o designie. W czasach, gdy modele męskie są coraz ciemniejsze, rowery damskie wyróżniają się różnorodnością stylów, kolorów i wyglądu oraz dodatkowymi akcesoriami.

Zalety i wady roweru

Zalety:

 • Rentowność, niezależność od benzyny w porównaniu z samochodem;
 • Przyjazność dla środowiska;
 • Zdrowy tryb życia;
 • Radość z natury i otaczającego świata;
 • Stres wysiłkowy;
 • To jest modne;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Trudności w użytkowaniu zimą;
 • Pożądane jest posiadanie specjalnego parkingu;
 • Traumatyczny;
 • Im większa funkcjonalność, tym droższy model.

Ranking rowerów kobiet 2020

Rower górski (MTB) Merida Juliet 7,100 (2019)

Damski rower XC tajwańskiej firmy Merida. Napęd łańcuchowy, który najczęściej występuje we wszystkich modelach. Waga nie osiąga 13 kg. W pełni regulowany do wysokości od 168 do 180 cm Rama wykonana jest ze stopu aluminium. Koła mają 27,5 cala. Wyposażony w przednie i tylne hamulce. Liczba prędkości - 27. Średnia cena - 41 600 rubli.

Rower górski (MTB) Merida Juliet 7,100 (2019)

Zalety:

 • Trwała konstrukcja roweru;
 • Wygodny w obsłudze;
 • Stylowe i nowoczesne;
 • 27 prędkości;
 • Nadaje się do każdego terenu;
 • Niewielka waga.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Rower miejski Format 7733 (2019)

Rower trekkingowy damski, wyprodukowany przez filię Forvard w Rosji. Rodzaj napędu: łańcuch. Waga roweru to 13 kg. Materiał ramy wykonany jest ze stopu aluminium. W ogóle nie ma amortyzacji. Rozmiar kół sięga 26 cali. Konstrukcja zapewnia podwójną felgę. Wózek posiada hamulce z przodu iz tyłu. Liczba biegów - 7. Kierownica jest regulowana. Pakiet zawiera błotniki i podnóżek. Średnia cena - 17500 rubli.

Rower miejski Format 7733 (2019)

Zalety:

 • Łatwe w utrzymaniu;
 • Wygodne w ruchu;
 • Stosunek jakości do ceny.

Niedogodności:

 • Jasny, przyciągający wzrok kolor;
 • Łącznie 7 prędkości.

Rower górski FORWARD Seido 26 1.0 (2018)

Rower damski do produkcji przełajowej rosyjskiej firmy FORWARD. Model dostępny w dwóch kolorach: cytrynowym i turkusowym. Odpowiedni dla rowerzystów od 156 do 170. Rodzaj napędu: łańcuch. Materiał ramy jest w całości wykonany ze stopu aluminium.Konstrukcja zapewnia widelec amortyzowany. Średnica kół wynosi 26 cali. Wózek posiada hamulce z przodu iz tyłu, istnieje również możliwość zamontowania hamulca tarczowego za pomocą widelca. Liczba prędkości sięga 18 jednostek. W zestawie błotniki i podnóżek. Średnia cena - 14490.

Rower górski FORWARD Seido 26 1.0 (2018)

Zalety:

 • Niewielka waga;
 • Uchwyt na butelkę;
 • Stabilny;
 • Projekt lakoniczny;
 • 18 prędkości;
 • Nadaje się do każdego terenu.


Niedogodności:

 • Błotniki nie są wystarczająco szerokie, aby chronić siedzenie przed zabrudzeniem.

Rower miejski STELS Navigator 305 Lady 28 Z010 (2018)

Damski rower miejski STELS Navigator 305 Lady 28 Z010 wyprodukowany przez rosyjską firmę, która rozpoczęła swoją podróż w 1998 roku. Rodzaj napędu - łańcuch. Materiał ramy to stal. Brak absorpcji, konstrukcja widelca jest sztywna. Koła mają 28 cali. Projekt obejmuje podwójną felgę. Hamulec jest prezentowany tylko z tyłu, ma stopkę. Jest tylko jedna prędkość. Pakiet zawiera bagażnik, błotniki oraz kosz na kierownicy. Średnia cena - 7500 rubli.

Rower miejski STELS Navigator 305 Lady 28 Z010 (2018)

Zalety:

 • Niska cena;
 • Dobry sprzęt.

Niedogodności:

 • Mała funkcjonalność modelu.

Rower szosowy damski STARK Vesta 26.3 V (2017)

Model jest produkowany na Tajwanie, ale sam projekt tworzą inżynierowie rosyjscy i niemieccy. Oferta obejmuje dwa kolory: żółty i zielony. Ma różne wysokości: 14 "jest odpowiedni dla rowerzystów o wzroście 135-155 cm, 15" jest zalecany dla wzrostu 145-160 cm, 16 "dla wzrostu 150-165 cm, 17" jest odpowiedni dla rowerzystów o wzroście 167-178 cm. Materiał ramy to stop aluminium. Ilość biegów - 21. Konstrukcja przewiduje amortyzację widelca. Średnica koła: 26 cali. Koło ma podwójną obręcz. Istnieją hamulce przednie i tylne. Pakiet zawiera podnóżek, bagażnik i błotniki. Średnia cena - 20540 rubli.

Rower szosowy damski STARK Vesta 26.3 V (2017)

Zalety:

 • Odpowiedni dla osób niskich, średnich i wysokich;
 • 21 biegów;
 • Wybór koloru;
 • Dobra amortyzacja;
 • Harmonijny stosunek jakości do ceny.

Niedogodności:

 • Projekt jest zbyt jasny;
 • Ciężki.

Rower miejski STELS Navigator 210 Lady 26 Z010 (2018)

Miejski rower damski, podobnie jak wspomniany wcześniej jego kolega, jest produkowany w Rosji. Model wyróżnia się różnorodnością możliwych kolorów: beżowym, jasnoniebieskim, niebieskim, czerwonym, pomarańczowym, różowym, a nawet fioletowym. Rama wykonana ze stali. Zalecany wzrost rowerzysty powinien przekraczać 170, aby zapewnić wygodną jazdę. Napęd łańcuchowy. W ogóle nie ma amortyzacji. Konstrukcja ma podwójną obwódkę. Hamowanie jest możliwe za pomocą początkowego tylnego hamulca nożnego. Waga roweru to 16,8 kg. Model ten nadaje się na niespieszne spacery po parku, nie wymagające ekstremalnej rekreacji. Średnia cena - 7150 rubli.

Rower miejski STELS Navigator 210 Lady 26 Z010 (2018)

Zalety:

 • Opakowanie zawiera dzwonek, kosz, bagażnik, pompkę;
 • Duży wybór kolorów;
 • Ciekawy projekt;
 • Budżetowy.

Niedogodności:

 • Ciężki;
 • Wysokość nie przekracza 170 cm.

Rower górski (MTB) Stinger Latina 26 (2018)

Model damskiego roweru przełajowego wyprodukowany przez tajwańską firmę. Materiał ramy to w całości stal. Rower jest dostępny w kolorze niebieskim, pomarańczowym, różowym i fioletowym. Obecna amortyzacja, rower z amortyzowanym widelcem. Klasyczny rozmiar kół to 26 cali. Napęd łańcuchowy. Hamulce są zawarte w pakiecie, zarówno przednie, jak i tylne, i są typu spacerowego. Ilość biegów to 18. Zalecany wzrost rowerzysty od 145 do 170 cm Dodatkowo konstrukcja posiada podnóżek. Średnia cena - 12190 rubli.

Rower górski (MTB) Stinger Latina 26 (2018)

Zalety:

 • Może być używany w każdym terenie;
 • Odporny na zużycie;
 • 18 prędkości;
 • Szeroka gama rozmiarów rowerów;
 • Różne kolory w magazynie.

Niedogodności:

 • Niezauważony.

Rower miejski FORWARD Evia 26 1.0 (2018)

Damski rower miejski rosyjskiej firmy FORWARD prezentowany jest w kolorze biało-czerwonym.Przyjmuje się wzrost rowerzysty tylko 150-165 cm Typ napędu to łańcuch. Rower idealnie nadaje się do chodzenia po mieście bez dużych obciążeń i przeszkód. Rama wykonana w całości ze stali. Nie ma amortyzacji. Widelec ma sztywną konstrukcję. Rozmiar kół to 26 cali. Konstrukcja koła obejmuje podwójną obręcz. Jest hamulec, zarówno tylny, jak i przedni, typu spacerowego. Prędkości tylko 7. W zestawie błotniki. Średnia cena to 12270 rubli.

Rower miejski FORWARD Evia 26 1.0 (2018)

Zalety:

 • Obecność skrzydeł ochronnych;
 • Różnorodność kolorów;
 • Stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • Nie nadaje się dla rowerzystów o wzroście powyżej 165 cm.

Rower górski (MTB) STELS Miss 6100 D 26 V010 (2019)

Damski rower przełajowy stworzony przez rosyjską firmę. W asortymencie dostępne są dwa kolory: biało-różowy i różowy. Rama wykonana jest ze stopu aluminium. Rodzaj amortyzacji to rower z widelcem amortyzowanym. Koła są w standardzie 26 cali. Hamulce przednie i tylne są typu sportowego. Hamulec tarczowy montowany z ramą, widelcem i piastą. Liczba biegów wynosi 21. W zestawie znajdują się błotniki. Średnia cena to 20150 rubli.

Rower górski (MTB) STELS Miss 6100 D 26 V010 (2019)

Zalety:

 • Solidna konstrukcja;
 • Wybór koloru;
 • 21 biegów;
 • W zestawie błotniki ochronne;
 • Może być używany w każdym terenie.

Niedogodności:

 • Niezauważony.

Rower miejski STELS Navigator 325 28 Z010 (2018)

Damski rower miejski, wykonany w stylu retro, prezentuje się stylowo i oryginalnie. Waga roweru sięga 17,2 kg. Rama wykonana w całości ze stali. Nie ma amortyzacji. Średnica kół wynosi 28 cali, czyli jest większa niż zwykle. Konstrukcja koła to podwójna obręcz. Tylny hamulec jest nożny. Jest tylko jedna prędkość. Pakiet zawiera bagażnik, błotniki, pompkę i kosz na kierownicę. Średnia cena - 7870 rubli.

Rower miejski STELS Navigator 325 28 Z010 (2018)

Zalety:

 • Oryginalny projekt retro;
 • Wygodne siedzenie;
 • Wartość pieniądza.

Niedogodności:

 • Ciężki.

Najlepsi producenci rowerów dla kobiet

 • Merida Industry Co.

Tajwańska firma zajmuje drugie miejsce pod względem popularności w produkcji i projektowaniu rowerów różnego typu i przeznaczenia. Początkowo tworzyli rowery dla innych firm, ale z czasem zaczęli opracowywać własne modele, które przyniosły im sławę.

 • NAPRZÓD

Rosyjska firma, która rozpoczęła działalność w 1999 roku. Produkcja zlokalizowana jest w Rosji, w Perm. Zajmuje się produkcją nie tylko rowerów, ale także innego sprzętu sportowego, produkty są aktywnie wykorzystywane przez profesjonalnych sportowców.

 • Stinger

Tajwańska marka, która projektuje, buduje i buduje rowery dla zupełnie różnych poziomów użytkowników. W chwili obecnej w asortymencie znajduje się ponad pięćdziesiąt modeli o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu, a także o szerokiej gamie cenowej.

 • STALE

To znak firmowy rosyjskiej firmy Velomotors, jednego z największych producentów rowerów w Europie. Pod tą marką znajdują się również skutery śnieżne, skutery, quady i pojazdy terenowe.

Wybór roweru to bardzo ważny i odpowiedzialny krok, musisz wybrać model, który Ci się podoba i mieć pewność, że jak najbardziej odpowiada on wszystkim kryteriom, a co najważniejsze - cenie. Aby zważyć wszystkie za i przeciw, konieczne jest jak największe przestudiowanie informacji i dokonanie właściwego wyboru.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię