👩 Wybór stylowych fryzur damskich na krótkie włosy na rok 2020

0

Podążanie za trendami nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza, gdy moda zmienia się tak szybko. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” śledzą trendy w modzie i postanowili podzielić się wyborem stylowych fryzur damskich na krótkie włosy na 2020 rok. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać idealną fryzurę, kierując się radami i radami doświadczonych stylistów.

Trendy krótkich włosów kobiet w 2020 roku

Lekkość i niedbałość, asymetria i naturalność to główne trendy w krótkich fryzurach w tym roku. Zapomniane nic Oczywiście, grzywka! Może być zarozumiała, urocza, obdarta, bardzo niska, ale musi być. Grzywka w 2020 roku stała się przedmiotem szczególnej uwagi stylistów. Sposób jej wykonania jest dziś na tyle różnorodny i ekstrawagancki, że dotychczasowa prezentacja tego elementu fryzury staje się niezwykle nudna.

Jeśli zwrócisz uwagę na fryzury noszone przez popularne modelki na pokazach Haidera Ackermana, Moschino czy Giorgio Armaniego w 2020 roku, to wszystkie te same bob, bob, pixie są w nich widoczne, tylko z naciskiem na powyższe kierunki. Chociaż kaskada i kapelusz podbiły serca wielu kobiet, teraz tracą na popularności. Pixie jest na szczycie listy krótkich fryzur w tym roku.

Jak zrobić fryzurę, żeby nie stać się nudnym „chłopcem” i jak wybrać produkt do codziennej stylizacji Przemysł kosmetyczny nie pozostawia szans na bycie zwyczajnym i zaniedbanym. Bo dziś standard piękna stawia na prostotę tworzenia obrazu i swobodę w jego realizacji. Możesz to zweryfikować, przeglądając nasz wybór stylowych krótkich fryzur dla kobiet. Czytelnik znajdzie w nim nie tylko opis, ale także technikę wykonywania, codzienną pielęgnację włosów, porady modowe, zalety i wady dotyczące indywidualnych cech zewnętrznych.

Stylowe fryzury damskie na krótkie włosy: wybór na 2020 rok

styl francuski

Francja jak żaden inny kraj kojarzy się z elegancją, zmysłowością, wyrafinowaniem. Charakter francuskich młodych dam znajduje odzwierciedlenie w wizerunku ich wspaniałych loków. Dlatego w pogoni za wyjątkowym stylem powinieneś zwrócić się do Francji.

Jaka jest specyfika francuskiego stylu krótkich fryzur? Uwaga skupia się na obszernej koronie i ścisłym grzbiecie głowy, otwierając uszy i szyję. Z reguły dopełnieniem wyglądu jest długi huk, który w rękach mistrza nabiera nieskończonej różnorodności kształtów, w zależności od typu twarzy, struktury pasm, czy po prostu preferencji kobiety. Technika wykonania zwana „pasmem po żyłce” pozwala na osiągnięcie lekkości obrazu niezależnie od wybranego kształtu.

Nie sposób znaleźć nic bardziej romantycznego i czarującego w postaci chochlika w stylu francuskim. Dla dziewcząt, które mają naturalne loki, francuska pixie jest szczególnie dobra. Natychmiastowa, długotrwała objętość, eleganckie loki, zawsze zadbany wygląd z poczuciem „prosto od stylisty”.

Stylizacja francuskiej pixie zaczyna się od umycia włosów. Następnie niewielką ilość żelu lub pianki można nałożyć na poszczególne loki i wysuszyć suszarką do włosów, unosząc pasma u nasady.Ta młodzieżowa fryzura jest bardziej popularna wśród dziewcząt i kobiet poniżej 40 roku życia.

Zalety:

 • Wszechstronność i osobowość - łatwo dopasować się do każdego typu osoby i na każdą okazję;
 • Łatwa w pielęgnacji;
 • Odpowiedni do większości rodzajów włosów;
 • Umożliwia ukrycie niuansów wyglądu;
 • Odświeża obraz i odmładza;
 • Długo zachowuje swój kształt, nie wymagając częstych wizyt u fryzjera.

Niedogodności:

 • Nie nadaje się do bardzo cienkiej struktury włosów;
 • Nie nadaje się dla kobiet z szeroką szyją i wydatnymi kośćmi policzkowymi.

Styl angielski

„Zaufanie do nieskazitelnego wyglądu zaczyna się od fryzury” - zasada, na której opiera się angielski styl. Niszcząc powszechną opinię, że angielska fryzura to terytorium czysto męskie, pokażemy czytelnikowi, do czego zdolna jest kreatywność angielskich stylistów w zakresie kobiecego wizerunku.

Sesson to popularna fryzura w stylu angielskim. Styl angielski najlepiej wygląda na grubych włosach z prostymi lokami lub z wygładzonymi pasmami. Technika wykonania polega na równym cięciu z wyraźnymi liniami. Nie każdy mistrz może to zrobić jakościowo. Trudność polega na uwzględnieniu wielu czynników: linii i budowy włosów, konfiguracji głowy, typu twarzy. Każdemu pasmowi należy nadać kierunek wzrostu za pomocą cięcia narożnego.

Złote ręce mistrza nie są jeszcze gwarancją idealnego rezultatu. Profesjonalista zawsze ma przy sobie wysokiej jakości narzędzie - niezwykle ostre nożyczki, których koszt może sięgać nawet 50000 rubli. Ale praca takiego specjalisty da prawdziwą elegancję i zaufanie do nieodpartości obrazu. To nie błyskotliwość i pozorna prostota urzekają kobiety, które zdecydowały się na podobny eksperyment z ukochanymi włosami. Aby uzyskać piękny wygląd, profesjonaliści zalecają stosowanie produktów wygładzających loki. Mogą to być olejki, maski, spraye itp.

Pomimo złożoności angielskiej fryzury wygląda absolutnie naturalnie. Ta decyzja stylistyczna nie zna granic przedziału wiekowego. Doda statusu młodej damie, a starszym damom uroku… angielski urok!

Oczywiście martwi się pytanie, jak się nią opiekować. Ta fryzura nie wymaga specjalnych umiejętności i środków. Wystarczy wysuszyć czyste włosy w prostym kierunku. Utrwalanie nie jest wymagane, jeśli loki są ciężkie, co jest częstsze u kobiet o grubych włosach. „Odświeżenie” go nożyczkami zajmie dużo czasu. Minie co najmniej 1-1,5 miesiąca od momentu wizyty u stylisty.

Należy uważać, aby wybrać taką fryzurę dla pań o okrągłej twarzy.

Zalety:

 • Łatwa w pielęgnacji;
 • Długo zachowuje kształt nadany przez mistrza;
 • Naprawdę stylowe rozwiązanie dla dziewcząt i kobiet w każdym wieku.

Niedogodności:

 • Wysoka cena za pracę mistrza;
 • W zależności od cech i kształtu twarzy może to spowodować, że obraz będzie cięższy.

Bardzo krótkie fryzury

Rzuć wyzwanie światu wokół siebie, podbijając go z efektownością i stuprocentową zuchwałością. Tak! Zdecydowanie chodzi o ultra krótkie fryzury. Tylko dla odważnych i pewnych siebie kobiet, które mogą zdecydować się na tak niezwykle stylowy krok, otwiera się świat niezwykłych możliwości.

Na co zwrócić uwagę: fryzura właściciela całkowicie otwiera się na świat, nie wahając się ani trochę. Każdy zakręt, każdy kontur na pierwszy rzut oka. Dlatego nie powinieneś dokonywać tak ekstrawaganckiego wyboru, jeśli kształt twarzy bardzo różni się od klasycznego owalu lub jeśli brakuje jej miniaturowych rysów twarzy.

Ktoś mógłby twierdzić, że fryzura jest „nastoletnia”, a noszenie jej po czterdziestce to zła forma. Jednak wybierając ten styl tonsury, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę cechy fizjologiczne, a nie wiek.

Jeśli stylista prawidłowo dobrał kształt fryzury do rodzaju twarzy, to zepsucie fryzury nie jest łatwym zadaniem. Zmienność fryzury jest dość duża, pomimo minimalnej długości włosów. Młoda dziewczyna o regularnych konturach twarzy i gładkiej skórze może spodziewać się chaotycznej wersji ultra krótkiej fryzury.

Minimum użytych narzędzi i czas na stylizację - maksymalny efektowny efekt.Dla pań, które stosują się do stylu biznesowego, odpowiednia jest zwięzłość i powściągliwość obrazu.

Aby ją ułożyć, wystarczy wysuszyć włosy suszarką, unosząc je u nasady, a następnie przeczesać wzdłuż kierunków wzrostu pasm. Utrwalanie objętości do woli. Nawet bez produktów do stylizacji fryzura biznesowa utrzyma się w doskonałej kondycji do wieczora. Należy jednak pamiętać, że jest to ta ultra opcja, która nie nadaje się do włosów o cienkich, cienkich włosach. Trudno będzie dodać objętość wektorową do cienkich pasm bez wielu dodatkowych środków.

Również fryzura nie jest dla osób z lokami. Dla nich jest inna, nie mniej interesująca opcja.

Rozstanie, asymetria, wzory golenia - wszystko to można połączyć na jednym obrazie, co pozwala być oryginalnym i uwzględniać najnowsze trendy w modzie na krótkie fryzury. Strzyżenie na całą twarz, jak na poniższym zdjęciu, nie jest warte robienia. To samo dotyczy kobiet powyżej 60 roku życia. Żadne komentarze nie są tutaj nawet wymagane.

I wreszcie najpopularniejsza poranna krótka fryzura to grzywka. Co więcej, istnieje wiele sposobów na stylizację grzywki: prosty grzebień, z boku, grzebień do tyłu, skręcanie w przeciwnym kierunku itp. Do kręconych loków dodano wiele innych opcji.

Zalety:

 • Podkreśla indywidualność i charakter;
 • Łatwość stylizacji;
 • Utrzymuje formę przez cały dzień;
 • Wielowariancja obrazów;
 • Nadaje się do prawie wszystkich rodzajów włosów;
 • Może wyglądać świetnie bez stylizacji.

Niedogodności:

 • Nieodpowiednie dla wyprysków skóry i nieproporcjonalnych rysów twarzy;
 • Rośnie szybko, tracąc swój pierwotny wygląd.

Błędy fryzur

Błędy technologiczne

Oprócz błędów w wyborze rodzaju, kształtu, modelu fryzury, podczas tworzenia obrazu zdarzają się błędy technologiczne.

Cała odpowiedzialność za takie błędy spoczywa wyłącznie na barkach mistrza. Nieprzestrzeganie kątów podczas ciągnięcia pasm, słaba znajomość geometrii, brak wyraźnego schematu w głowie podczas obcinania włosów klienta, a także niestosowanie ostrego krzyża na koniec pracy. Wszystko to wskazuje na brak doświadczenia fryzjera. Często tacy niedoszli styliści przeprowadzają (jeśli nadal to robią) błędną diagnozę rodzaju włosów, nie uwzględniają stylu życia klienta, jego cech anatomicznych.

Jak wszystko naprawić

Jeśli przypadkiem fryzura nie spełniła oczekiwań, a wrażenie pójścia do fryzjera jest kompletnie zrujnowane, nie należy wpadać w panikę. Lepiej jest zrozumieć, czego właściwie mistrzowi nie udało się osiągnąć.

Na przykład grzywka może nie być tej samej długości, co korzystnie uwydatniłoby rysy twarzy. Zbyt długie można łatwo skorygować z dodatkowym przerzedzeniem. Ale ten krótki przez chwilę przedstawia właścicielowi mały problem. Próba cięcia, szczypania, wypoziomowania nie jest dobrym pomysłem. Nie trzeba go dotykać, dopóki nie odrośnie. Warto zauważyć, że to grzywka rośnie najszybciej.

W międzyczasie możesz wykazać się kreatywnością i wyobraźnią: nosić różne opaski na głowę, spinki do włosów, rozpraszające uwagę. W najgorszym przypadku pięknie wykonany szal z szyfonu, jeśli pozwalają na to warunki i okoliczności. Możesz także spróbować zdobyć kilka pasm ze stref ciemieniowych i skroniowych lub całkowicie ukryć grzywkę, splatając ją w warkocz.

Korzystanie z suszarki do włosów pomoże Ci wizualnie dostosować długość grzywki. Skieruj ciepłą suszarkę do włosów na mokre pasma. W takim przypadku ruch grzebienia wzdłuż grzywki powinien odbywać się prosto od nasady do końcówek. Naszym zadaniem jest jak najbardziej wyprostować, aby nie marnować długości pasm na „loki”.

Równolegle możesz stosować produkty przyspieszające wzrost włosów. Żel D-pantenol jest wśród nich stosunkowo niedrogi i popularny. Jest również dostępny jako spray. Chociaż fundusze różnią się ceną, pozytywny efekt potwierdzają opinie klientów dotyczące stosowania zarówno żelu, jak i sprayu.

Zbyt krótkie fryzury są trochę bardziej skomplikowane. Szybko i skutecznie rozwiązuje problem przedłużania włosów. To prawda, że ​​są to dodatkowe znaczne wydatki. Średnia cena takiej usługi zaczyna się od 2000 rubli.

Gra z odcieniem włosów może uratować sytuację.Podświetlanie, kolorowanie, a nawet całkowite malowanie na inny kolor może inaczej uwydatnić akcenty w wyglądzie zewnętrznym.

Doświadczenie zawodowe

Francuski fryzjer Jean Trottier uważa, że ​​dobrze dobrane i wykonane grzywki powinny otwierać oko. Jeśli tak się nie stanie, element fryzury zostanie wybrany nieprawidłowo. Większość dzisiejszych kobiet woli długie, płynne grzywki podzielone na dwie strony. Jednak pasuje bardzo niewielu osobom. Lub, na przykład, rozdarty huk kobiety po pięćdziesiątce będzie wyglądał bardzo dziwnie. Powinien być wybierany przez młode panie w wieku poniżej 35 lat.

Kręcone kobiety niskiego wzrostu, w pogoni za stylowym wizerunkiem, coraz częściej wolą ogoloną głowę. Lub, według Jeana, gorszą opcją jest dodanie kwadratu do ogolonej tylnej części głowy, która ma nacięcie na poziomie kości policzkowych. O estetyce obrazu nie trzeba mówić.

Dlaczego współczesne kobiety wybierają fryzury, które są tak nieodpowiednie dla ich indywidualnych cech Faktem jest, że decydującym kryterium wyboru staje się zdjęcie z Internetu. Oczywiście inspiruje i dodaje determinacji do najbardziej kreatywnych działań z włosami. Ale praktyka sprowadza kobiety z powrotem na ziemię. A teraz chwilowa chęć strzyżenia sprawia, że ​​gorączkowo szukamy w Internecie „jak szybko przywrócić fryzurę”.

Sumienni i profesjonalni fryzjerzy nigdy nie zrobią fryzury, jeśli absolutnie nie będzie to odpowiadało klientowi. Niestety, mistrzowi bardziej opłaca się wykonywać swoją pracę, zdobyć za nią pieniądze. A niezręczny wygląd klienta można przypisać znanemu „klient ma zawsze rację”, „naprawdę nalegała”.

Największy błąd połowy Europy: strzyżenie, które wymaga codziennej stylizacji i, albo z niewiedzy, albo niechęci, nie robi tego. Przy tym wszystkim wciąż udaje im się winić mistrzów za „krzywe ręce”. Sytuacja jest zabawna - problem jest poważny.

Absolutnie każda, nawet nieprofesjonalna fryzura, będzie wyglądać atrakcyjnie, jeśli zostanie odpowiednio ułożona.

Zdaniem stylisty gwiazd Hollywood Marka Tausenda z krótkiej fryzury warto zrezygnować, jeśli rozumiesz, że nie masz czasu na jej codzienne stylizowanie.

Jak dbać o krótkie włosy

Nie zawsze „materiał”, z jakim musi pracować stylista, pozwala wyciąć z niego arcydzieła. Martwe pasma nie tylko psują wygląd, ale także uniemożliwiają ich odpowiednią stylizację. Dlatego kluczem do pięknej fryzury są lśniące, zdrowe loki.

Poniżej rozważymy listę narzędzi i metod, które pomogą w walce o piękno włosów w domu.

Codzienna opieka

Logiczne jest rozpoczęcie tej listy od podstawowych metod codziennej pielęgnacji:

 • Mycie szamponem nie powinno być zbyt częste, aby nie sprowokować maksymalnej produkcji sebum;
 • Pod koniec zabiegu szamponu włosy (ale nie skórę głowy!) Należy spłukać zimną wodą. To doda blasku włosom dzięki zamkniętym łuskom, które mogą odbijać więcej światła;
 • Problem odstających włosów we wszystkich kierunkach po śnie można rozwiązać, używając rano wody. Wystarczy spryskać nim włosy, nadać im pożądany kształt. Gdy minął czas na poranne przygotowania, fryzura będzie gotowa;
 • Jeśli poprzednia opcja nie poradziła sobie z niegrzecznymi lokami, czas zastosować żele, musy, pianki. Jakie są najlepsze w opinii kupujących i którą firmę najlepiej omówić poniżej;
 • Jeśli wcześniej używałeś szamponu razem z odżywką, teraz możesz zrezygnować z tego ostatniego lub zastąpić go „dwa w jednym”. Pomoże to utrzymać równowagę lipidową skóry głowy bez powodowania jej wysuszenia;
 • Używanie suszarki do włosów musi być teraz bardziej ostrożne. Jeśli czas na to pozwala, włosy powinny wyschnąć same. W przeciwnym razie używamy najniższej temperatury, aby nie zamienić krótkich loków w „słomkę”;
 • Nie zapomnij o strzyżeniu włosów na czas, aby nie uzyskać efektu strzyżenia „pod doniczką”.

Produkty do pielęgnacji włosów krótkich

Mały przegląd produktów do pięknej stylizacji zawiera zarówno budżetowe, jak i drogie opcje. Ich nazwy można zobaczyć w ocenie wysokiej jakości produktów do pielęgnacji, przedstawionej w formie tabeli.Pomoże Ci szybko poruszać się po różnorodnych „pomocnikach” stylowych stylizacji i zrozumieć, który z nich lepiej kupić.

Zgodnie z doświadczeniem profesjonalistów i opiniami klientów, obecnie najlepszymi producentami produktów do pielęgnacji włosów są:

 • Sexy Hair - wytwarzaj produkty premium;
 • L'Oreal - wysoka jakość i popularność modeli kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów;
 • Estel to wyprodukowany w Rosji produkt o doskonałej jakości i rozsądnej cenie.
Imię Żel nadający objętość Sexy Hair Big Blow DrySchwarzkopf Professional Flexible Hold Styling Care LotionWosk modelujący Estel Airex
SpecyfikacjeTermoochronny żel do stylizacji krótkich włosów na mokrych włosach, dodaje objętości bez ich sklejania i obciążania. Odpowiedni do różnych rodzajów włosów. Ekonomiczne w użyciuNaturalny spray do stylizacji. Odżywia włosy, dodaje im objętości, chroni przed promieniami słonecznymi. Ma niską alergizację. Stosowany na wilgotne włosy.Wosk o średniej trwałości. Nakładaj na suche włosy. Odpowiedni do włosów falowanych, szorstkich i trudnych do ułożenia. Ekonomiczne zużycie
Ile to kosztujeŚrednia cena: 1775 rubli.Średnia cena: 510 rubli.Średnia cena: 340 rubli.
EfektRóżnica jest wyraźnie widoczna przed i po aplikacji. Włosy obszerne, dobrze utrwaloneMiękkie trzymanie, naturalny wygląd. Pomoc w regeneracji po farbowaniu włosówRuch włosów po aplikacji, długotrwałe utrwalenie, połysk

Jak widać na podstawie cech produktów, wszystkie produkty wykonują doskonałą pracę z funkcją mocowania. Funkcjonalność każdego produktu do stylizacji pozwala zachować fryzurę przez długi czas, niezależnie od obecności innych właściwości.

Styl to nie tylko modna fryzura i stylizacja. Styl to sposób na życie i zdecydowany wybór. A jaki jest Twój styl Zostaw komentarze, wspólnie omówimy i stworzymy nową modę.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię