Ocena najlepszych kalendarzy adwentowych na nowy rok 2020

1

Możliwość codziennego otrzymywania drobnych prezentów to nie tylko ekscytujące oczekiwanie na Boże Narodzenie, ale także prawdziwa noworoczna bajka dla małego członka rodziny. Dzieciak będzie chciał codziennie rano otwierać pudełka i dostać prezent lub zadanie twórcze. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” pomoże zrozumieć pytania: czym jest kalendarz adwentowy, jak go wybrać, ile kosztuje, jakie błędy można popełnić przy wyborze?

Adwent - czekamy na święta

Przygotowania do Bożego Narodzenia, które w Europie rozpoczynają się 2 grudnia, nazywane są Adwentem. Integralną częścią przygotowania jest kalendarz, który nadaje odpowiedni nastrój. Ostatnio zainteresowanie tą tradycją obudziło się wśród prawosławnych.

Ojczyzną pamiętnika są Niemcy. Został wynaleziony w XIX wieku. Rodzice zabrali gruby podwójny karton, zrobili w nim 24 okienka lub kieszonki, które wypełnili słodyczami. Dziecko codziennie brało stamtąd słodki prezent i liczyło, ile dni zostało do głównego święta. Prawdziwi koneserzy baśniowej tradycji mogą zamówić prezent z Niemiec.

Kalendarz adwentowy jest sprzedawany we wszystkich krajach europejskich i szeroko rozpowszechniony w Rosji. Wielu zajmuje się rękodziełem, angażuje dzieci w ten proces.

Komu należy podarować kalendarz adwentowy?

Uważa się, że liczenie dni przed Bożym Narodzeniem lub Nowym Rokiem jest interesujące tylko dla dzieci. Wielu dorosłych również nie ma nic przeciwko zanurzeniu się w bajecznej atmosferze, znowu czując się jak beztroskie dzieci. Świetny prezent dla romantycznej dziewczyny, zwłaszcza jeśli nie jest to słodycze, ale kosmetyki lub próbki. Wiele firm kosmetycznych wydaje męskie kalendarze. Najlepsze z nich to kalendarze z miłością!

Kiedy podarować kalendarz adwentowy?

W stosunku do Europy mogą występować rozbieżności w czasie. W krajach katolickich rękodzieło jest wytwarzane lub kupowane pod koniec listopada. A od 1 grudnia zaczyna się odliczanie dni do Bożego Narodzenia. W Rosji to święto nie jest najważniejsze. Wiele osób podaje kalendarz na Nowy Rok, aby nie marnować czasu w oczekiwaniu na święta, ale je kontynuować.

Statystyka

W 2018 roku portal „statista” przeprowadził badanie, w trakcie którego ujawniono:

 • 47% wyznawców tradycji kupuje dla siebie Adwent;
 • 18% robi kalendarz własnymi rękami;
 • 15% otrzymasz w prezencie;
 • 20% respondentów nie popiera ceremonii.

Rodzaje kalendarzy adwentowych

Odpowiedź na pytanie: jakie są kalendarze jest następująca: różnią się liczbą dni i zawartością. Na tej podstawie tworzone są kryteria wyboru.

Według liczby dni:

 • 24;
 • 31;
 • 16 (16.12-31.12);
 • 14;
 • dowolna liczba do wyboru producenta lub klienta.

Poprzez wypełnienie:

 • z prezentami lub zabawkami;
 • z czekoladą;
 • z zadaniami;
 • z naklejkami lub magnesami;
 • z kosmetykami;
 • z biurem.

Specyfikacje

CharakterystykaOpis
ProjektKalendarz adwentowy jest powiązany z Nowym Rokiem lub Bożym Narodzeniem, dekoracja jest odpowiednio wykonana.
TematKalendarz powinien być połączony tematem.Na przykład słodki pamiętnik wypełniony kosmetykami lub postaciami z filmu o Harrym Potterze.
Przegródki na prezenty lub zadaniaNumerowane pudełka, kieszenie, koperty itp., W których będą przechowywane prezenty lub zadania.
NadzienieSłodycze, zabawki, kosmetyki, perfumy (próbki), życzenia, zagadki, zadania, artykuły biurowe itp.

Kalendarze adwentowe znanych marek

Najlepsi producenci kosmetyków, czekolady, zabawek zawsze przygotowują prezenty dla klientów. W ich asortymencie znajdują się zarówno książki budżetowe, jak i premium. Trudno powiedzieć, kto radzi sobie lepiej. Warto zacząć od preferencji i zainteresowań osoby, dla której jest przeznaczony prezent.

Marka lub nazwa sklepuOpis
OZONNie możesz kupić kalendarza w zwykłym supermarkecie. Zwykle jest zamawiany online lub kupowany w dużych sieciach handlowych. Istnieje wiele prezentów z różnymi nadzieniami ozonowymi. Popularny jest dziennik „Chudiki”. Musisz codziennie otwierać jedno okno i przykleić figurę na pocztówce. Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, otrzymasz życzenie noworoczne.
IKEAIKEA to miejsce, w którym możesz kupić wszystko do swojego domu. W sklepach jest ogromna liczba domów, czapek, kopert, toreb, które składają się w jeden oryginalny kalendarz, wykonany ręcznie.
LINDTCzekolada to ulubiony prezent dla dorosłych i dzieci. Czekoladowe misie LINDT to osobny rodzaj przyjemności. Marka proponuje wybór słodyczy według własnego gustu: z miętą, z solą morską, z różną zawartością kakao itp.
KIEHL'SKIEHL'S zawsze przygotowuje najpiękniejsze kalendarze kosmetyczne na Nowy Rok. Zestawy zawierają produkty do pielęgnacji podróżnej, kremy itp.
BALMANITradycyjnie w kalendarzach Balmani nie ma wielu drzwi, ale za nimi kryją się imponujące prezenty. Są to szampony nawilżające, odżywki, lakiery do włosów, grzebienie itp.
ZNAKI I SPENCERMarka zaskakuje kalendarzami w postaci eleganckich choinek i klasycznych pudełeczek. MARKS & SPENCER zawsze starannie dobiera wypełnienie dla swoich wielbicieli.
AmazonkaNa Amazon jest wiele prezentów. Popularne modele: kalendarz adwentowy Funko 38,49 USD, kalendarz adwentowy PLAYMOBIL - warsztat Świętego Mikołaja 22,69 USD, kalendarz adwentowy Nintendo Super Mario 49,99 USD, Melissa & Doug odliczanie do świątecznego drewnianego kalendarza adwentowego 14,99 USD itd.

Kalendarz DIY

Prezent adwentowy nie wygląda jak zwykły kalendarz. Twórcze natury, które chcą puścić wodze fantazji, robią to własnymi rękami. Może to być materiał tekstylny w postaci płótna ze skarpetami, kieszeniami, chusteczkami itp. Są zestawy papierowe, kartonowe, plastikowe. Kalendarze z rolek papieru toaletowego prezentują się efektownie. Dziennik tworzony jest przy użyciu wszelkich dostępnych środków, a proces jego tworzenia jest ekscytujący!

Dobrze jest zaangażować dzieci w to ćwiczenie. Niech będą to proste figury, które mama lub tata wypełnią zadaniami i nagrodami. Możesz powiedzieć dziecku, że Święty Mikołaj poprosił o przygotowanie domków, w których położy na noc prezenty i kartki z zadaniami. Poniżej znajdują się porady i wskazówki dotyczące tworzenia kalendarzy. Nie trzeba się nimi całkowicie kierować, to tylko podstawa dla własnego, niepowtarzalnego prezentu.

Kalendarz materiałowy z kieszeniami

Nie zajmuje dużo miejsca. Udekoruj ścianę lub drzwi. Kieszenie są wypełnione prezentami, słodyczami lub zadaniami. Produkt może być używany również w przyszłym roku. Starsze dzieci mogą przyszywać kieszenie do płótna, a młodsze naklejać na nich numery.

Recykling

Pomysł ponownego wykorzystania obiektów jest interesujący. Przegródki na słodycze wykonane są z malowanych plastikowych kubków, rolek papieru toaletowego, puszek itp. Przedmioty zawieszane są na linie lub stają się częścią wieży lub choinki.

Jasne koperty

Inną opcją na dekoracje ścienne w Nowy Rok są jasne koperty. Połączone jednym motywem będą wspaniałą dekoracją domu na święta.

Miasto wykonane z papieru

Maluchom kochającym rękodzieło spodoba się pomysł stworzenia bajkowego miasta. Liczba dni do Nowego Roku to liczba domów.Jak we wszystkich innych przypadkach, nie ma tutaj absolutnie żadnych ograniczeń. Może to być miasto oparte na Twojej ulubionej bajce lub całkowicie fikcyjne.

Możesz tworzyć pojemniki do przechowywania prezentów z:

 • pudełka po zapałkach przyklejone kolorowym papierem i złożone do komody lub domu;
 • filiżanki jogurtu;
 • Kapsułki z miłych niespodzianek lub jednorazowe ochraniacze na buty;
 • woreczki ze sznurowaniem;
 • pakiety wakacyjne o różnych rozmiarach;
 • skarpetki lub rękawiczki na linie lub wstążce;
 • balony;
 • papierowe czapki ...

Szyszki papierowe

Ciekawie wyglądają postacie złożone z papieru techniką origami. Nie jest trudno zrobić szyszki z kartonu lub papieru i zaprosić dzieci do ich pomalowania lub przyklejenia aplikacją na zimowy motyw. Obrabiane przedmioty można układać na stole lub półce w dowolnej kolejności lub zawiesić na linie.

Dzieci uwielbiają ozdoby z latarek. Jeśli oświetlisz je taśmą LED lub girlandą, wystrój będzie jeszcze bardziej efektowny. Nie powinieneś wybierać ciężkich prezentów jako treści, w przeciwnym razie puste miejsca mogą się zepsuć.

Małe zawiązki na spinaczach do bielizny

Jeśli dziecko jest jeszcze małe, ale chce uczestniczyć w tym procesie, nie jest konieczne tworzenie skomplikowanej sylwetki. Wystarczy zwykła rolka papieru zawieszona na wstążce za pomocą spinacza do bielizny. Piękny papier pakowy, kolorowe spinacze do bielizny, jasne sznurki i pomoc mamy pomogą dziecku skutecznie udekorować dom.

Bank tajemnic

Dla tych, którzy nie mają czasu na tworzenie złożonych kompozycji, ale chcą coś zrobić własnymi rękami, odpowiedni jest zwykły szklany słoik. Każdy prezent należy włożyć do papierowej torby, wpisać numer i umieścić w pojemniku. Kalendarz adwentowy, który nie zajmuje dużo miejsca, jest gotowy.

Cukierki z papieru

Wypełniony kalendarz cukierków można łatwo zrobić z papieru pakowego lub kolorowych tkanin i rolek papieru toaletowego.

Sekwencjonowanie:

 1. Owiń kawałek papieru lub szmatki wokół rdzenia. Materiał jest dobrze sklejony klejem PVA. Wysuszony klej staje się przezroczysty, a tkanina sztywnieje.
 2. Zawiąż oba końce.
 3. Wypełnij puste miejsce słodyczami, nagrodami i zadaniem.
 4. Zawiąż drugi koniec.
 5. Słodycze zawieszane są na sznurze, służą do ozdobienia choinki lub przyklejone do kawałka kartonu do zawieszenia na ścianie.

Zadania zamiast niespodzianek

Kalendarz stanie się jeszcze ciekawszy, jeśli będziesz musiał wykonać proste zadania, aby otrzymać słodką nagrodę. Można powiedzieć, że przygotował je Święty Mikołaj.

Jakieś pomysły:

 • Ukończ labirynt. Tematem konkursu powinna być zima.
 • Połącz rysunek punkt po punkcie i powiedz, co się stało.
 • Policz i zapisz, ile drzew, bałwanów, domów, sań itp. Pokazano na obrazku.
 • Zgadnij zagadki.
 • Narysuj, wytnij płatki śniegu i udekoruj nimi pokój.
 • Zrób kolaż na temat zimowy.
 • Wymyślać i narysować to, co lubi jeść Święty Mikołaj.
 • Zrób mapę, dzięki której Święty Mikołaj może dostać się z Veliky Ustyug do domu, w którym mieszka dziecko.
 • Narysuj kreskówkę.
 • Dowiedz się, co oznacza imię każdego członka rodziny.

Ranking najlepszych kalendarzy adwentowych

Poniżej znajduje się ocena wysokiej jakości książek noworocznych z prezentami, ich opisem, zaletami i wadami. Recenzje klientów pomogły w stworzeniu go Recenzja poprowadzi Cię ceną, odpowiedz na pytanie: który lepiej kupić?

Kalendarz adwentowy „Freaks”

Kalendarz adwentowy „Freaks”

„Chudiki” to niewielki plakat ścienny autorstwa słynnego ilustratora książek dla dzieci, Leonida Szmelkowa, składający się z 31 działów. Istotą gry jest przyklejenie figurki we właściwym miejscu. Do 31 grudnia otrzymasz życzenia noworoczne z życzeniami. Średnia cena: 433 rubli.

Zalety:

 • jasny ciekawy design;
 • niska cena;
 • dużą liczbę dni.

Niedogodności:

 • żadnych prezentów ani słodkich nagród.

Kalendarz adwentowy ze światłem LED

Kalendarz ścienny wyposażony w oświetlenie LED. W środku karta noworoczna otoczona 24 kieszeniami. Do kieszeni możesz włożyć słodycze lub zadania z życzeniami. Wysokość - 62 cm, szerokość - 75 cm, głębokość - 2 cm Mocowanie do ściany za pomocą metalowych łączników. Średnia cena: 1490 rubli.

Kalendarz adwentowy ze światłem LED

Zalety:

 • ciekawy projekt, który tworzy noworoczny nastrój;
 • zawiera baterie;
 • piękne oświetlenie.

Niedogodności:

 • nie zawiera słodyczy ani prezentów.

Kalendarz adwentowy: Harry Potter 24 szt. (Pkt POP)

Fani książki lub serialu z radością otrzymają uniwersum Harry'ego Pottera jako prezent noworoczny. Kalendarz prezentowany jest w kartonowych pudełeczkach z niespodziankami w środku mierzącymi 4,45 cm Materiał - winyl. Seria została opracowana przez Funko. Średnia cena: 3990 rubli.

Kalendarz adwentowy: Harry Potter 24 szt. (Pkt POP)

Zalety:

 • figurki w pudełkach, w które można grać po wakacjach;
 • kompletny prezent dla miłośników Harry'ego Pottera.

Niedogodności:

 • Stosunkowo wysoki koszt.

„Nowy Rok niedługo…”

W książce zwierzęta przygotowują się do świętowania głównych obchodów roku. Ale było wiele niespodzianek, które mogą zakłócać nastrój noworoczny. Dziecko ma pomagać bohaterom kalendarza w radzeniu sobie z trudnościami poprzez wykonywanie zadań.

W książce jest 14 okien. Przez taką liczbę dni dziecko otworzy przedział i pomoże mieszkańcom mieszkania. Kiedy dziecko radzi sobie z zadaniem, przykleja naklejkę do odpowiedniego numeru. Średnia cena: 693 rub.

„Nowy Rok niedługo…”

Zalety:

 • niska cena;
 • jednocześnie może bawić się kilkoro dzieci.

Niedogodności:

 • żadnych słodyczy ani innych prezentów.

ADVENT z HARIBO

Firma HARIBO co roku wydaje słodkie książki z coraz większą ilością bajerów. Świetny prezent dla dorosłych i dzieci. Waga opakowania: 350 gr. Średnia cena: 950 rubli.

Kalendarz adwentowy HARIBO

Zalety:

 • zaprojektowany dla każdego wieku;
 • smaczna zawartość komórek;
 • brak laktozy i glutenu;
 • niedrogie w tej cenie.

Niedogodności:

 • nie ma wyraźnego elementu gry.

Playmobil Christmas - Warsztat Świętego Mikołaja

Warsztat Świętego Mikołaja to zestaw do budowania umysłu. Zawiera 106 plastikowych części i 3 minifigurki. Mogą bawić się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki w wieku od 4 do 10 lat. Średnia cena: 2389 rubli.

Playmobil Christmas - Warsztat Świętego Mikołaja

Zalety:

 • możesz grać w konstruktora nawet po Nowym Roku;
 • rozwój logiki, umiejętności motorycznych i myślenia.

Niedogodności:

 • stosunkowo wysoki koszt;
 • może nie być interesujący dla dzieci powyżej 10 lat.

„Marie”

Kalendarz w formie woreczków z numerami na sznurku konopnym to prawdziwa noworoczna dekoracja. Przygotuj dowolne miejsce w domu na wakacje. Z przyjemnością zdobędą stamtąd słodycze i drobne upominki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zestaw składa się z 24 elementów. Szerokość 11 cm, wysokość 14 cm. Całkowita długość „Marii” to 3 m. Średnia cena: 1490 rubli.

Marie »kalendarz adwentowy

Zalety:

 • piękny wystrój noworoczny;
 • niespodzianki i słodycze w środku;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • nie nadaje się do zabawy po wakacjach.

Zestaw konstrukcyjny LEGO Cities

Plastikowe pudełko z 5 minifigurkami i 342 częściami w środku. Będzie dobrym prezentem dla dzieci od 6 roku życia. Zestaw zawiera instrukcje. Rozwija logikę i myślenie. Kompaktowe opakowanie o wymiarach 36x27x7 cm Średnia cena: 990 rubli.

Kalendarz adwentowy LEGO Cities

Zalety:

 • nadaje się do zabawy po Nowym Roku;
 • niska cena;
 • rozwija logikę i myślenie.

Niedogodności:

 • nie można kupić zestawu dla małych dzieci ze względu na dużą ilość małych części.

Adwent ze swoimi tradycjami pojawił się nie tak dawno temu. Podziękowania za pojawienie się tego zwyczaju powinien być mały Gerhard, który nie mógł się doczekać nadejścia świąt Bożego Narodzenia. Codziennie zwracał się do matki z tym samym pytaniem: „kiedy?”. W rezultacie pojawił się kalendarz adwentowy.

1 KOMENTARZ

 1. Kalendarze adwentowe z roku na rok zyskują na popularności. Ponownie zapożyczamy z tradycji zachodnich, ale podoba mi się ten pomysł.Tworzenie atmosfery oczekiwania na wakacje dla dziecka jest magiczne. Rzeczywiście, szukałem gotowych kalendarzy w sklepach i bezskutecznie. Ale w Internecie jest wiele wskazówek, jak je tworzyć. Przede wszystkim podobał mi się pomysł z zadaniami. Po pierwsze, dziecko rozwija się poprzez zabawę. Po drugie, wiele dzieci jest niecierpliwych i może otworzyć kilka przygotowanych prezentów naraz. Można więc zachęcić dziecko do prawidłowego wykonania lub chować prezenty na co dzień, aw zadaniach podpowiadać, gdzie są one schowane.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *