🚗 Ocena najlepszych rejestratorów samochodowych w 2020 roku

0

Znalezienie porządnego magnetowidu to trudne zadanie. Coraz częściej na rynkach pojawiają się modele przeznaczone dla segmentu budżetowego, dlatego nie różnią się niezawodnością i trwałością. W kategoriach premium koszt jest zbyt wysoki, aby każdy kierowca mógł kupić to urządzenie. Z tego powodu redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych rejestratorów samochodowych na rok 2020.

Kryteria wyboru

Aby nie kupować chińskiej podróbki, należy zwrócić uwagę na główne parametry techniczne podane na pudełku lub w opisie produktu:

 • Koszt urządzenia;
 • Metoda instalacji;
 • Cechy funkcjonalne;
 • Do której kategorii należy;
 • Czy jest certyfikat.

Po przeanalizowaniu każdego parametru kupujący wybierze doskonałą opcję i nie będzie za nią przepłacać.

Sposób montażu

Najczęściej urządzenie montuje się na wewnętrznej powierzchni przedniej szyby. Dlatego wynikowy obraz zależy od jakości utrwalenia. Gdy rejestrator ma słabe mocowania, to znaczy prawdopodobieństwo jego zerwania jest duże, ponieważ nie każde urządzenie jest w stanie wytrzymać dużą ilość drgań, które przenoszone są z nierównej drogi.

Większość dostępnych na rynku modeli posiada specjalne mocowanie, prezentowane w formie przyssawek. Zaleta takich modeli:

 • Mobilność. Rejestrator jest łatwy w transporcie z samochodu do samochodu. Ponadto właściciel może usunąć urządzenie w nocy, jeśli znajdzie je w niekorzystnym miejscu. To rozwiązanie jest bezpieczniejsze.

Ta opcja ma jednak istotną wadę:

 • Zimą trudno jest zainstalować urządzenie na przedniej szybie, ponieważ zamarza. Dlatego najpierw należy go rozgrzać.

Kupując klasyczny gadżet, należy zwrócić uwagę na wspornik, musi on mieć następujące cechy:

 • Możliwość obrotu kołowego;
 • Konstrukcja powinna mieć tylko kilka łączników. Jeśli jest ich dużo, urządzenie będzie mocno trząść się na każdej drodze, co będzie zniekształcać obraz lub zasłaniać widok.

Często zdarzają się osoby, które jako główne zapięcie używają taśmy dwustronnej. Jednak ta metoda ma wady:

 • To urządzenie nie nadaje się do rejestratorów wymiarów, ponieważ taśma nie wytrzymuje jej ciężaru;
 • Obsługiwany tylko w jednym położeniu;
 • Trwały demontaż i montaż nie jest możliwy, w przeciwnym razie szkło ulegnie zabrudzeniu.

Niektórzy wolą używać urządzenia, które siedzi na lustrze. Jest to idealna opcja, która nie zasłania widoku i nie jest gorsza pod względem funkcjonalności w stosunku do standardowego wyposażenia.

Główne cechy techniczne

Aby kupić produkt wysokiej jakości, należy zwrócić uwagę nie tylko na sposób montażu, ale także na właściwości techniczne rejestratora. Na przykład:

 • Maksymalna rozdzielczość;
 • Liczba kamer zamontowanych w obudowie;
 • Format kompresji;
 • Obsługa szybkich kart pamięci;
 • Kąt widzenia;
 • Jak dostarczane jest jedzenie;
 • Przydatna będzie również obecność czujnika wstrząsów.

Jakość fotografowania

W sumie istnieją trzy formaty obrazów. Ten parametr zależy od możliwości technicznych samej optyki, która jest zamontowana w urządzeniu.

Popularne formaty:

 • HD. Używany w tanich urządzeniach.
 • FullHD. Występuje w segmencie średnim i premium.
 • SuperHD. Ten format jest obsługiwany tylko przez nowoczesnych rejestratorów.

Aby dokonać właściwego wyboru, możesz obejrzeć film z interesującego modelu w Internecie. Najlepiej szukać nagrań, które powstały w różnym czasie i przy różnej pogodzie. Wtedy osoba otrzyma najbardziej szczegółowy raport dotyczący jakości wykonania zdjęcia i oceni funkcjonalność w celu poprawy obrazu.

Nie zapomnij o materiale, z którego wykonana jest soczewka. Na przykład, jeśli użytkownik szuka produktu z dobrym zasobem pracy, odpowiednim rozwiązaniem jest produkt szklany, takie modele są wysokiej jakości. Tanie soczewki są wykonane z tworzywa sztucznego.

Ile kamer

W sprzedaży są setki urządzeń wyposażonych w dwie kamery. Ta opcja jest dobra, ponieważ umożliwia monitorowanie sytuacji z przodu iz tyłu. Ponadto są rejestratory wideo z 4 kamerami, umieszczone są w kole. Nie zaleca się używania takiego sprzętu w zwykłym samochodzie, ponieważ osoba wyda pieniądze nie tylko na zakup, ale także na instalację. W taksówkach często stosuje się rejestratory z dwoma kamerami, w których jeden robi zdjęcia tego, co dzieje się na drodze, a drugi pasażerów.

Jeśli nie ma ważnych powodów, kupowanie modelu z dużą liczbą aparatów nie jest tego warte. Lepiej preferować produkty z jedną lub dwoma kamerami.

Format kompresji

Za ten parametr odpowiada kodek zainstalowany w urządzeniu. Są więc przedstawiciele, którzy używają MPEG i H.264. Pierwsza kompresuje każdą klatkę osobno, co pozwala uzyskać dobrą sekwencję wideo o dobrej jakości. Drugi jest używany w drogich modelach i zapewnia właścicielowi wysokiej jakości obraz, jednocześnie nie wypełniając pamięci niepotrzebnymi informacjami.

Najlepiej kupić tę drugą opcję. Warto wiedzieć, że jeśli w rejestratorze jest słaby procesor, to nie będzie strzelania wysokiej jakości.

Kąt widzenia

Tutaj wszystko jest proste. Optymalny kąt widzenia to 120-140 stopni. Pozwala fotografować nie tylko drogę, ale wszystko, co dzieje się na chodniku. Jeśli dana osoba kupi tani rejestrator, wówczas wartość ta wyniesie 100 stopni. Ta opcja naprawi tylko to, co znajduje się przed samochodem. Nie kupuj też sprzętu, który ma kąt widzenia większy niż 170 stopni, bo obraz w tym przypadku okaże się mały.

Czujnik wstrząsów

Ta funkcja jest przydatna, ponieważ rozpoczyna automatyczne rejestrowanie tego, co się dzieje, gdy tylko nadwozie samochodu odczuje wstrząs mechaniczny. Ponadto taki zapis jest zapisywany osobno i nie zostanie usunięty w standardowy sposób, tylko jeśli właściciel zdecyduje się sformatować pendrive. To także bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na przechowywanie ważnych plików oraz, w razie potrzeby, przedstawianie ich odpowiednim organom.

Wbudowana pamięć

Najlepsze modele to te, które obsługują podwójne dyski flash. To ochroni właściciela przed możliwą utratą ważnych zapisów, jeśli przekaże kartę pamięci funkcjonariuszowi policji drogowej, a on ją zgubi. Takie precedensy już się zdarzyły i ci, którzy mieli kopie, wygrali.

Dostępność certyfikatu

Ten dokument jest wydawany przy zakupie sprzętu. Również samo urządzenie musi mieć numer seryjny, który jest wpisywany do protokołu w przypadku zgłoszenia wypadku. Jest to jednak dokument opcjonalny, ponieważ dla sądu nie ma znaczenia, czy produkt jest certyfikowany, czy nie. Najważniejsze jest to, co jest wskazane w filmie. Dlatego nie powinieneś za to przepłacać.

Klasa wyposażenia

W sumie są 4 klasy:

 • Budżetowy. Ten wariant jest wyposażony w jeden mikrofon i jedną kamerę. Jakość obrazu to HD, co może powodować dodatkowe problemy podczas nagrywania w nocy. Zasilanie jest dostarczane przez zapalniczkę. Urządzenie ma mały kąt widzenia. Jedyną zaletą tego sprzętu jest jego niska cena.
 • Wielofunkcyjny.Droższe urządzenia, które są w stanie nie tylko rejestrować to, co dzieje się na drodze, ale także wskazywać prędkość samochodu i jego współrzędne. Kąt widzenia wynosi 120 stopni, co pozwala na pokrycie większości obszaru zdjęciowego. Instalacja odbywa się na przedniej szybie. Istnieją modele obsługujące wiele kamer.
 • Uniwersalny. Takie urządzenia mogą być wykorzystywane nie tylko jako magnetowid, ale także do celów ekonomicznych. Jakość fotografowania może sięgać 4k, ale kąt widzenia takich modeli jest niewielki, co jest główną wadą urządzenia.
 • Profesjonalny. Modele są przeznaczone dla osób, które są w ciągłym ruchu i muszą rejestrować wszystko, co dzieje się wokół pojazdu. Rejestratory są wyposażone w specjalne moduły GPS, dwa gniazda na pendrive'y, a także obsługują komunikację mobilną, która umożliwia dostęp do Internetu. Jedyną wadą sprzętu jest wysoki koszt.

Magnetowidy kosztujące do 10000 rubli.

SlimtecDual Z7

Niezawodne urządzenie w znanej obudowie. Obsługuje nagrywanie wideo w wysokiej rozdzielczości. Maksymalna rozdzielczość to 2880x2160 - 24 klatki na sekundę. Osoba może nagrywać wideo w formacie prawie 4k, podczas gdy przy normalnej częstotliwości będą oczywiście odczuwane pewne opóźnienia, ale nie jest to tak krytyczne. Tryb nagrywania jest wybierany według uznania kierowcy.

Aby wyeliminować olśnienie, producent wyposażył urządzenie w funkcję WDR, kąt widzenia wynosi 170 stopni. Format nagrywania - mp4, H.264. Jedzenie jest standardowe. Przekątna ekranu to 2,4 cala. Jest ekran dotykowy. Dla wygody jest też wyjście HDMI. Obsługuje do 128 GB pamięci zewnętrznej.

Sprzedawane po cenie 5600 rubli.

SlimtecDual Z7

Zalety:

 • Niska cena;
 • Niezawodność;
 • Dobra jakość w dzień iw nocy;
 • Kompaktowy;
 • Wygodny interfejs.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Xiaomi 70mai DashCamProMidrive D02

Najlepszy budżetowy model od popularnej chińskiej firmy. Nadaje się do montażu w każdym samochodzie i zapewni użytkownikowi najlepszą jakość nagrywania przez 2-4 lata. Przy ostrożnym obchodzeniu się ta luka wzrośnie.

Przekątna wyświetlacza wynosi 2 cale. Kąt widzenia wynosi 140 stopni. Używana karta pamięci to SDHC. Dla wielu to rozwiązanie może wydawać się wadą, ale dla tych, którzy rzadko jeżdżą samochodem, to urządzenie najlepiej sprawdzi się. Nagranie wideo odbywa się w formacie 2592x1944. Pomimo niskich kosztów soczewki nie są wykonane z tworzywa sztucznego, ale ze szkła. Miłym dodatkiem jest obecność stabilizatora obrazu.

Średni koszt to 7475 rubli.

Xiaomi 70mai DashCamProMidrive D02

Zalety:

 • Zgromadzenie jako drodzy przedstawiciele;
 • Wartość pieniądza;
 • Szklane soczewki;
 • Popularna marka;
 • Wiele funkcji pomocniczych.

Niedogodności:

 • Maksymalna wartość pamięci to 64 GB.

Artway MD-175

Doskonały magnetowid wykonany w formie lusterka wstecznego. Zestaw zawiera dwa aparaty, jeden do fotografowania z przodu, a drugi z tyłu. Maksymalna rozdzielczość to 1080p, dzięki czemu bez problemu zobaczysz drobne szczegóły i numer auta. Tryb nagrywania jest cykliczny. Jest czujnik G, który automatycznie włącza się po uszkodzeniu ciała.

Dla wygody zapisywany jest czas, data i prędkość. Całość dopełniają wbudowany mikrofon i głośnik. Kąt widzenia wynosi 170 stopni. To byłoby dużo dla standardowego aparatu, ale biorąc pod uwagę czujnik, to świetna opcja. Istnieje możliwość strzelania w nocy. Kodek wideo - H.264. Istnieje wbudowana ochrona przed zapisem. Zasilanie jest dostarczane z sieci pokładowej i akumulatorów. Pojemność baterii to 780 mAh. Przekątna ekranu to 7 cali. Urządzenie obsługuje Wi-Fi. Maksymalna ilość pamięci wewnętrznej to 64 GB.

Sprzedawane po cenie 9890 rubli.

Artway MD-175

Zalety:

 • Wielofunkcyjność;
 • Mały rozmiar;
 • Wysokiej jakości zapięcie;
 • Nie zasłania widoku;
 • Możesz przejść do trybu online;
 • Nagrania wysokiej jakości;
 • Jest nawigator;
 • 2 kamery;
 • Dobry kąt widzenia;
 • Wysoka jakość zdjęć, nawet w nocy.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Magnetowidy o wartości 10000-20 000 rubli.

Blackview X9 AutoSmart

Przyzwoity model, który jest bardzo popularny i obsługuje strzelanie w wysokiej rozdzielczości. To jest lusterko wsteczne. Minimalna długość filmu to 1 minuta, maksymalna to 3 minuty. Metoda nagrywania wideo jest cykliczna. Zastosowany kodek to H.264, który zapewnia użytkownikowi najlepszą jakość.

Kąt widzenia wynosi 150 stopni. Dźwięk jest nagrywany za pomocą wbudowanego mikrofonu. Istnieje możliwość podłączenia dodatkowych kamer zewnętrznych. Ponadto za pomocą nagrywarki można sterować systemem multimedialnym lub oglądać filmy podczas relaksu. Obsługiwana jest instalacja karty SIM i Wi-Fi. Pojemność akumulatora to 1000 mAh. Urządzenie działa w oparciu o procesor MT6735. Obsługuje karty pamięci do 128 GB, wbudowane - 16 GB.

Średni koszt to 15000 rubli.

Blackview X9 AutoSmart

Zalety:

 • Stabilna praca;
 • Trwałość;
 • Dobra żywotność baterii;
 • Możliwość zainstalowania karty SIM;
 • Przekątna - 9 cali;
 • Nie zajmuje dużo miejsca;
 • Obsługuje rozszerzenie pamięci do 128 GB.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Fujida Karma Pro, GPS, GLONASS

Konwencjonalny rejestrator DVR o wysokiej jakości wykonania. Do robienia zdjęć używany jest jeden aparat. Maksymalna rozdzielczość to 2560x1440 przy 30 klatkach na sekundę. Zapisywane są nie tylko nagrania cykliczne, ale także ciągłe, co może być wygodne dla niektórych użytkowników. Funkcjonalne cechy urządzenia to obsługa GPS, GLONASS, G-sensor. Wbudowany mikrofon można wyłączyć.

Kąt widzenia to 170 stopni, a wszystkie szczegóły są doskonale widoczne i nie wydają się małe. Aby zapewnić wysoką jakość nagrywania wideo, rejestrator obsługuje stabilizator obrazu. Soczewki są wykonane ze szkła, co też jest dużym plusem. Funkcja WDR umożliwia prawidłowe działanie nawet przy jasnym świetle z nadjeżdżających reflektorów. Zasilanie jest dostarczane z sieci pokładowej. Przekątna ekranu to 3 cale. Obsługuje karty pamięci do 32 GB.

Średni koszt to 14000 rubli.

Fujida Karma Pro, GPS, GLONASS

Zalety:

 • Procesor Novatek NT96663;
 • Są komunikaty głosowe;
 • Obsługuje GLONASS;
 • Funkcja antyzonowa;
 • Detektor laserowy;
 • Jakość nagrywania;
 • Eliminacja olśnienia;
 • Obsługa Wi-Fi.

Niedogodności:

 • Mała ilość obsługiwanej pamięci.

Street Storm CVR-N9220-G

Wysokiej jakości rejestrator DVR o szerokiej funkcjonalności, z którego korzysta wielu kierowców. Obsługuje nagrywanie w rozdzielczości FullHD, podczas gdy fotografowanie może odbywać się w dwóch trybach: pętlowym lub nieprzerwanym. Który wybrać - osoba decyduje o sobie. Ze względów bezpieczeństwa urządzenie wyposażone jest w czujnik ruchu. Stabilizator obrazu służy do fotografowania w wysokiej jakości.

Sprzęt zawiera oświetlenie podczerwone. Soczewki są wykonane ze szkła. Niektóre zdarzenia są zapisywane w osobnym pliku, co oszczędza czas podczas wyszukiwania. Format nagrywania to H.264. Przekątna ekranu to 1,5 cala. Zasilanie jest dostarczane z sieci pokładowej. Wbudowana pamięć - 512 MB, z możliwością rozbudowy do 32 GB.

Średni koszt to 12000 rubli.

Street Storm CVR-N9220-G

Zalety:

 • Dobra jakość wideo;
 • Dwie kamery;
 • Wygodna;
 • Nie zajmuje miejsca;
 • GPS działa bez problemów;
 • Jest tryb parkowania;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Bardzo mało pamięci.

Magnetowidy kosztujące ponad 20000 rubli.

RODZINA DATAKAM 6 MAX

Opcja premium przeznaczona do codziennego użytku. Maksymalna rozdzielczość to 1920 x 1080. Wszystkie liczby i drobne szczegóły są doskonale widoczne po ponownym wyświetleniu na komputerze. Nagrywanie odbywa się w sposób ciągły, ale w razie potrzeby można je cyklicznie.

Dla wygodnego nagrywania w nocy producent dodał funkcję nagrywania nocnego. Kąt widzenia po przekątnej wynosi 160 stopni. Istnieje również ochrona informacji przed usunięciem, automatyczne uruchamianie nagrywania i fotografowanie przy wyłączonym zasilaniu.

Średnia cena to 29000 rubli.

RODZINA DATAKAM 6 MAX

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Wiele opcji;
 • Strzelanie wysokiej jakości;
 • Zasilany przez procesor Ambarella A7;
 • Mocowanie z przyssawką.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

IROAD X9

Koreańskie urządzenie dwukanałowe umożliwiające robienie zdjęć z przodu iz tyłu pojazdu. Projekt wykonany na najwyższym poziomie, obejrzało go tysiące amatorów i profesjonalistów. Nadwozie będzie pasowało do każdego wnętrza samochodu: od premium Mercedesa po budżetowy LADA.

Dla wyraźnego nagrywania wideo producent zamontował matrycę Sony Exmor R STARVIS, która jest umieszczona nie tylko w przedniej kamerze, ale także w tylnej. Kąt widzenia wynosi 150 stopni, co umożliwia bardziej szczegółowe obejrzenie peryferii. Przydatną opcją jest obecność modułu Wi-Fi, który umożliwia pobieranie filmów bezpośrednio z rejestratora.

Inteligentny system nagrywania w tym produkcie automatycznie rozpocznie nagrywanie we właściwym czasie i dostosuje się do każdej pory dnia, zapewniając najlepszą jakość. Jeśli ktoś wróci do domu i zapomni wyłączyć rejestrator, wówczas zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora zapobiegnie uszkodzeniu akumulatora samochodowego. Nagrywanie odbywa się w rozdzielczości 1080p, kodek wideo - H.264. Obsługuje instalację kart pamięci do 128 GB. Działa w temperaturach: od -30 do +80 stopni. Przydatną opcją będzie również „ostrzeganie przed kolizją czołową”, które zapobiegnie wystąpieniu sytuacji awaryjnej.

Jest sprzedawany po cenie 26090 rubli.

IROAD X9

Zalety:

 • Wysokiej jakości obraz;
 • Niezawodność;
 • Wytrzymuje niskie temperatury;
 • Mocne mocowanie;
 • Dobry mikrofon;
 • Wiele przydatnych funkcji;
 • Doskonała fotografia nocna.

Niedogodności:

 • W zestawie nie ma przewodu zasilającego.

BlackVue DR900S-2CH

Znakomity dwukanałowy rejestrator, który jest w stanie nagrywać filmy w formacie UltraHD / 4k, a jednocześnie tylna kamera jest również wysokiej jakości, choć gorsza od przedniej. Kąt widzenia to 162 stopnie, jest to wartość optymalna, która daje pełny obraz okolicy. Użyta matryca - CMOS 8 mln pikseli. W przeciwnym razie są te same funkcje, co w poprzednich modelach. Do pracy służy procesor - HiSilicon HI3559. Produkt objęty roczną gwarancją.

Sprzedawane po cenie 43000 rubli.

BlackVue DR900S-2CH

Zalety:

 • Najlepsza jakość fotografowania;
 • Niezawodne mocowanie;
 • Stabilizacja obrazu;
 • Świetne oprogramowanie;
 • Niewidoczne z ulicy;
 • Wzrost jakościowy.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Wreszcie

Magnetowid to niezbędny atrybut każdego właściciela samochodu. Jego zalety zostały potwierdzone przez miliony miłośników motoryzacji. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię