🚲Ocena najlepszych lekkich rowerów dziecięcych na rok 2020

0

Wybór roweru dla dziecka nie jest łatwym i odpowiedzialnym biznesem. Mówimy o zakupie pojazdu dla dziecka, a to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa uczestników ruchu. Ponadto liczba producentów jest nieobliczalna. Nie jest łatwo zdecydować, która firma kupi rower. best-pl.designuspro.com oferuje przegląd najlepszych lekkich rowerów dziecięcych na rok 2020, oparty na opiniach klientów i recenzjach ekspertów.

Skuter, rower lub wózek

Pierwszym dokumentalnym dowodem na wynalezienie „dwukołowego skutera” był patent wydany w 1818 r. Niemieckiemu profesorowi Baronowi von Drez. Była to drewniana rama z dwoma kołami i siodłem. Nie dostarczono żadnych pedałów. Brytyjczycy i Francuzi nazwali to urządzenie wózkiem od nazwiska wynalazcy. Jednak ta przejażdżka rowerowa miała inną nazwę - „koń dandysa”, co oznacza „koń dla dandysa”.

W 1840 roku dzięki staraniom szkockiego kowala Macmillana na wagonie pojawiły się pedały. Jednak ta opcja nie była szeroko znana.

Pomysł wyposażenia przedniego koła Dandy Horses w pedały należy do Francuza Pierre'a Lalmana. Zrozumiał to w 1862 roku. Nie miał pojęcia, o wynalazku Macmillana. Masową produkcję tych maszyn zorganizowali w 1863 roku przemysłowcy z Lyonu, bracia Olivier i woźnica Michaud. Uważa się, że to Michaud wpadł na pomysł nazwania tego aparatu rowerem. Wkrótce Lalman przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie otrzymał patent na swój pomysł.

Uwaga! W rzeczywistości Lalman jest pierwszym wynalazcą roweru.

Anglicy Cooper w 1867 i Lawson w 1878 wyposażyli wynalazek Lalmana w koła szprychowe i napęd łańcuchowy. Ostatnim „pociągnięciem pędzla” było wynalezienie w 1888 roku przez Szkota Johna Dunlopa nadmuchiwanych gumowych opon.
Od tego czasu rower „over-shoe” nie był już nazywany bone shaker i rozpoczął się jego złota era.

Urządzenie nowoczesnego roweru

Odświeżmy pamięć o cechach urządzenia tego typu pojazdu, jego charakterystyce technicznej, a jednocześnie pamiętajmy, jakie one są. Ta wiedza pomoże Ci dokonać właściwego wyboru, a przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo Twojemu dziecku.

Rama

Główny element roweru. Wszystkie inne elementy są do niego przymocowane i możesz wymienić dowolną część zamienną, jeśli jest uszkodzona. Jeśli coś się stanie z ramą, najlepiej kupić nowy rower. Istnieją trzy rodzaje ramek:

 • otwarta - dla dziewcząt i kobiet, z wygiętą górną rurą, bardzo blisko dolnej, dla wygody użytkowania pięknej połowy ludzkości;
 • zamknięty - dla chłopców i mężczyzn, z prostą górną rurą, klasyczna wersja „dandysa-horse”;
 • unisex - rama jest bardziej otwarta, wszechstronna dla obu płci.

Materiał ramy może być również inny: stal, tytan, aluminium, węgiel, magnez i molibden. Tak szeroki zakres można wyjaśnić różnymi właściwościami materiałów:

 1. Ramy stalowe. Wśród nich na uwagę zasługują te, do produkcji których stosuje się stopy chromowo-molibdenowe, podczas gdy inne stale wyróżniają się dużą masą i małą wytrzymałością.
 2. Ramy aluminiowe słyną z lekkości, co jest ważne przy wyborze roweru dziecięcego, ale jednocześnie łatwo się zgniatają i łamią przy najmniejszym wysiłku czy uderzeniu.
 3. Tytan to wieczny i lekki materiał, który może wytrzymać każde obciążenie, ale także drogi.
 4. Ze stopu magnezu. Wykonane z niego ramy są bardzo lekkie, ale łatwo rdzewieją i wymagają codziennej konserwacji.
 5. Karbonowa rama jest lekka, trwała, odporna na korozję i droga, a także łatwo pęka od silnego uderzenia punktowego, dlatego należy obchodzić się z nią z najwyższą ostrożnością.

Kolumna kierownicy

Od tego zależy prowadzenie pojazdu. Składa się z kierownicy, uchwytów i mostka. Każdy element zasługuje na osobne rozważenie.

 • Kierownica

Może być prosta, zakrzywiona i droga. Ten ostatni nazywany jest także „rogami barani” ze względu na swój specyficzny kształt. Rower z prostym sterem jest bardziej odpowiedni dla tych, którzy lubią pokonywać trudny teren. Zakrzywiona kierownica jest łatwiejsza w użyciu podczas regularnej jazdy na rowerze.

 • Chwyty

Specjalne nakładki. Zapewniają pewny chwyt na kierownicy, dlatego są zakładane na jej rączki. Mogą być gumowe, plastikowe, piankowe.

 • Mostek kierownicy

Część nasuwa się na przedni widelec. Przeznaczony do montażu i regulacji położenia kierownicy. Dzięki niemu możesz zmienić lądowanie z prostego marszu na szybki, niższy.

Urządzenie do zmiany biegów

W nowoczesnych samochodach liczba biegów waha się od 5 do 25. Pozwalają one kierowcy oszczędzać energię podczas poruszania się w trudnym terenie. Składa się z kilku elementów:

 1. Manetki to małe dźwignie lub dźwignie zmiany biegów umieszczone na kierownicy (wcześniej przymocowanej do ramy).
 2. Przerzutka przednia i tylna zmienia biegi. Są połączone z manetkami za pomocą linek. Za pomocą frontu łańcuch jest przerzucany na „gwiazdy” układu. Tył przełącza się z gwiazdy na gwiazdę w kasecie. Zawsze jest brudny i potrzebuje opieki.

Liny

Komunikują się za pomocą biegów i hamulców. Liczba linek waha się od trzech do czterech, współpracujących z przerzutkami przednimi i tylnymi.

System

Kilka (od jednej do trzech) zębatek zamontowanych na jednym wale z korbowodami i pedałami. System jest połączony łańcuchem z kasetą, tworząc przekładnię łańcuchową.

Kaseta

Liczba gwiazdek według liczby dostępnych programów. Stosując się do manipulacji przerzutką tylną, łańcuch jest przerzucany z gwiazdy na gwiazdę kasety, zmieniając się z jednej prędkości na drugą.

Łańcuch

Najważniejsza część przekładni lub systemu zmiany biegów. Z czasem może się rozciągać. Przy znacznym wzroście długości należy go wymienić. Wymaga okresowego czyszczenia i smarowania. Doświadczeni jeźdźcy kupując łańcuch, określają jego jakość na podstawie koloru metalu. Matowa szarość oznacza wysoką niezawodność, niklowany łańcuszek średniej jakości, czarne płytki boczne to łańcuch niskiej jakości.

Jak już powiedziano powyżej, łańcuch rozciąga się w czasie i podczas ruchu może zeskakiwać z gwiazd. Ponadto łańcuch może spaść podczas uderzenia o krawężnik lub upuszczenia roweru. W każdym razie nie jest łatwo założyć nawet rozciągnięty łańcuch na gwiazdy. Aby tego uniknąć należy zakupić i zamontować amortyzator łańcucha - kompleks składający się z: bujaka (płyta ochronna osłaniająca łańcuch w rejonie systemu) oraz rolek podtrzymujących. Takie wyposażenie na tylnym kole nazywane jest również amortyzatorem łańcucha lub napinaczem łańcucha.Jest inaczej instalowany i mocowany, ale cel jest taki sam.

Uwaga! Łańcuch rowerowy ma poważnego konkurenta - pasek rozrządu. Rowery z napędem pasowym są prawie bardziej powszechne na rynku niż tradycyjne rowery z napędem łańcuchowym. Pasek zębaty jest droższy niż łańcuch, ale można zaoszczędzić na regularnym smarowaniu.

Hamulce

To najważniejsza część każdego pojazdu, ponieważ nie ma nic ważniejszego niż zatrzymanie się na czas. Istnieje kilka rodzajów hamulców:

 1. Klasyczna stopa z bębnem hamulcowym. Metoda hamowania, znana wielu dziadkom, którzy w dzieciństwie jeździli „Szkolnikiem” lub „Orłem”. Aby wykonać hamowanie, wystarczy „wcisnąć” pedały w przeciwnym kierunku.
 2. Obręcz. Mechanizm linkowy, który zaciska obręcz za pomocą dźwigni umieszczonej na kierownicy.
 3. Dysk. Również ręczna, ale bardziej złożona i niezawodna w stosunku do obręczy. Nie zatyka się i ma lepszą gładkość. Może być kablowy lub hydrauliczny.

Deprecjacja

System zaprojektowany, aby wygładzić ostre wibracje roweru i rowerzysty podczas jazdy po nierównych powierzchniach. W składzie:

 1. Widelec jest twardy do szybkich samochodów i miękki, z wbudowanymi amortyzatorami, do samochodów górskich.
 2. Tylne amortyzatory. Jest olej sprężynowy i olej powietrzny. Instalowany na pojazdach górskich i turystycznych. Zmniejsza obciążenia wstrząsowe, zapewniając wygodną jazdę w terenie.

Koła

Składają się z felg, szprych, tulei i opon. Igły dodają sztywności. Mocowane są do felg i tulei, zapewniając mocne połączenie i są elementami najbardziej wrażliwymi, ponieważ dość łatwo się wyginają i łamią. Uszkodzone szprychy należy wymienić. Opony noszone są na felgach, aby zapewnić niezawodną przyczepność, zapewniając bezpieczeństwo właścicielowi. Składają się z opon i aparatów fotograficznych. Istnieją również opcje bezdętkowe.

Aluminiowe felgi kół rowerowych zasługują na osobne rozważenie. Nie potrzebują igieł do robienia na drutach. Znalazły godne zastosowanie wśród sportowców na torze rowerowym. Najwyraźniej ze względu na oryginalny wygląd i stylowy wygląd niektórzy producenci umieszczają felgi aluminiowe na rowerach spacerowych. Mają lepszą aerodynamikę i odporność na uderzenia, nie wymagają konserwacji ani wymiany ani dokręcania szprych. Z drugiej strony są cięższe i droższe niż szprychowe, nie nadają się do naprawy (uszkodzone - wyrzucone).

Rozmiary kół:

Rowery młodzieżowe mają średnicę 24 cali, rowery dla dorosłych 26 cali i 28 cali, przy czym pierwszy rozmiar jest przeznaczony do opcji górskich, a drugi do szosowych i hybrydowych.

Uwaga! Średnice kół roweru są zwykle mierzone w calach. Przypominamy, że jeden cal to 25,4 milimetra.

Zakres rozmiarów kół samochodów dziecięcych w zależności od wzrostu kierowcy przedstawia się następująco:

 • 12 cali na wysokość od 90 do 95 cm;
 • 16 cali - od 100 do 115 cm;
 • 18 cali - od 115 do 120 cm;
 • 20 cali - od 120 do 150 cm.

Wagon

Mocuje korby i pedały do ​​ramy. Odpowiedzialny za swobodny ruch pedałów dzięki obecności łożysk. Jest poddawany znacznym obciążeniom, dlatego musi być wykonywany z wystarczającą wytrzymałością.

Rodzaje korbowodów do wózka

Istnieje wiele standardów mocowania, a każdy z nich jest indywidualny i niekompatybilny z innymi. Najstarszym obecnie stosowanym jest rodzaj korbowodów do wózka z klinami. Nie wytrzymuje dużych obciążeń, dlatego jest częściej stosowany w rowerach dziecięcych i niektórych typach pojazdów drogowych.

Kwadraty i romby

Taki kształt mają wywiercone otwory korbowodów niektórych urządzeń. Końcówka wału karetki może mieć również kształt kwadratu lub rombu. Korbowód jest nakładany na koniec wału i zabezpieczany śrubą lub nakrętką, w zależności od konstrukcji wału wózka.

Płaski standard

Niektórzy producenci opracowali własne, szczelinowe standardy mocowania korbowodów do suportu.
Uwaga! Splajn to połączenie wałów i części obracających się wokół własnej osi. W tym przypadku wzdłużne rowki (wielowypusty) są wybierane na wale, a zęby zawarte w wielowypustach na częściach.

 1. Shimano Octaink. Shimano opracowało dwa typy wypustów, z ośmioma wypustami 5x2. Później ich długość zwiększono do 9 mm.
 2. ISIS to wielowypustowe połączenie z Race Face. Wały tego połączenia mają tę samą długość, niezależnie od wielkości korbowodów.
 3. Haubica. Wariant od Trivativ. Zewnętrznie przypomina ISIS, ale różni się od niego mniejszą średnicą wału. Ten typ połączenia, w którym łożyska umieszczone są na zewnątrz wózka, charakteryzuje się zwiększoną sztywnością.
 4. Power Spline. Kolejny standard połączeń wielowypustowych firmy Trivativ. Różni się obecnością dwunastu wypustów i mniejszą średnicą wału w porównaniu z ISIS.

W modelach drogowych częściej stosuje się wariant osi zintegrowanej z korbowodem, tj. prawy lub lewy korbowód jest jednym elementem z wałem. W normach wymienionych powyżej oś nie jest zintegrowana, tj. korbowody są zdejmowane z osi i mocowane do niej za pomocą wypustów lub klinów.

Kryteria wyboru lekkich rowerów dziecięcych

Wybierając rower dla dziecka rodzice powinni przede wszystkim zadbać o jego bezpieczeństwo, zapobiegać ewentualnym upadkom i związanym z nimi urazom. Dowiedzmy się, jak wybrać rower dla swojego dziecka, biorąc pod uwagę pewne kryteria.

 • Wybór według wieku dziecka

W jakim wieku można kupić dziecko jest świetne Od dwóch do trzech lat. Wybierz lekką maszynę. Sprawdź, jak łatwo pedałować. Dwukołowy pojazd ze zdejmowanymi bocznymi kołami i rodzicielską rączką (to dla najmniejszego) będzie doskonałą opcją dla malucha.

 • Wybór według wysokości

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią średnicę koła do roweru dziecka w oparciu o wzrost dziecka. Wymaganą średnicę można obliczyć za pomocą uniwersalnego wzoru: wysokość / 2,5 / 2,54, gdzie 2,54 to liczba centymetrów na jeden cal. Na przykład, jeśli dziecko ma 100 cm wzrostu, pożądana wartość dla jego roweru powinna wynosić 100 / 2,5 / 2,45 = 15,7 lub 16 cali.

 • Wybór długości ramy

Równie ważne jest dobranie odpowiedniej długości urządzenia, aby maluch pewnie poradził sobie z jego transportem. Tutaj musisz zmierzyć odległość od przedniej krawędzi siodełka do kierownicy. Powinien być równy długości ramienia dziecka od czubków palców do łokcia.

 • Kierownica i siodełko

Oba elementy są ustawione na wysokość tak, aby dziecko siedzące w siodle z wyprostowanymi plecami sięgało stopami do podłogi. Jest to konieczne, jeśli musisz pilnie przestać.

 • Ochrona łańcucha

To obowiązkowy element roweru dziecięcego. Łańcuch nie może zwijać ubrania dziecka podczas ruchu.

 • Wybór materiału ramy

Dla małego dziecka lepiej wybrać najlżejszą „zabawkę”. Z tego punktu widzenia najlepszą opcją byłaby aluminiowa rama.

Czego szukać

 • Ilość biegów

Młodym kierowcom poniżej 10 roku życia trudno jest ocenić profil drogi i wybrać odpowiedni bieg. Dlatego nie przejmuj się tym kryterium. Lepiej kupić coś łatwiejszego, będzie to kosztować mniej. Możesz kupić fajny rower z kilkunastoma biegami dla swojego dziecka jako nastolatka.

 • Hamulce

Dzieciak nie radzi sobie z hamulcem ręcznym. Jest takie kryterium testowe: jeśli dziecko nie może zmiażdżyć puszki Coca-Coli jedną ręką, nie będzie miało dość siły, aby trzymać dźwignię hamulca ręcznego i lepiej jest użyć hamulca nożnego.

 • Amunicja ochronna

Pomimo obecności dołączonych rolek bocznych i odpowiednich wymiarów maszyny, dziecko powinno być chronione przed konsekwencjami ewentualnego upadku, chroniąc głowę kaskiem, ręce i stopy rękawicami ochronnymi, nakolannikami i nałokietnikami. Bóg zbawia człowieka, który ratuje samego siebie. A dziecko w takiej ochronie będzie wyglądało jak prawdziwy zawodnik wyścigowy.

Najlepsi producenci

Obecnie na rynku są dziesiątki producentów rowerów. Początkującym trudno jest zrozumieć tę różnorodność. Najczęściej zadawanym pytaniem na forach rowerowych jest nadal: „Powiedz mi, którą firmę rowerową lepiej kupić”. Spróbujmy to rozgryźć. Wymieniamy firmy o dobrej reputacji, szerokim asortymencie, których popularność modeli opiera się na nienagannej jakości towarów.

Canondale

Producent z USA.Od 1971 roku produkuje rowery o różnym przeznaczeniu, w tym dla amerykańskich policjantów. Znany jest również z akcesoriów rowerowych, części zamiennych i odzieży rowerowej.

Centurion

Kalifornijska firma znana ze swoich produktów od 1969 roku. Od 1976 roku mieszka w Niemczech, gdzie produkuje swoje urządzenia.

Sześcian

Niemiecki producent. Firma została założona w 1993 roku. Pomimo stosunkowo młodego wieku, firma posiada zaplecze montażowe, zespół programistów i projektantów, centrum testowo-testowe, drużynę sportową oraz sieć dealerów w ponad 30 krajach.

Electra

Kolejny przedstawiciel Kalifornii. Głównym kierunkiem jest produkcja rowerów miejskich. Część Trek Corporation.

Skupiać

Firma z Niemiec. Rok założenia - 1992. Baza znajduje się w mieście Cloppenburg.

Fuji

Weteran na rynku rowerowym. Od 1899 roku eksportowała amerykańskie i angielskie rowery do krainy wschodzącego słońca. Od pierwszej połowy XIX wieku zajmowała się własną produkcją iz powodzeniem prowadzi ją do dnia dzisiejszego.

Ogromny

Tajwan. Jeden z największych światowych producentów. Ponad połowa wszystkich markowych rowerów na całym świecie jest montowana w jego zakładach. Jest dostawcą komponentów dla wielu znanych producentów.

Kalkhoff

Niemcy. Firma montuje samochody miejskie i hybrydowe. Produkcja powstała w 1919 roku.

Le Grand

Polska firma produkuje popularne modele wygodnych rowerów miejskich.

Pure Cycles

Amerykański producent, na rynku od 2010 roku. Główny kierunek to rowery z jednym biegiem na miejskie ulice. Jednak zwraca uwagę na rowery szosowe i turystyczne.

Scott

Firma ze Szwajcarii dostarcza sprzęt i wyposażenie dla miłośników sportów zimowych oraz motocyklistów i rowerzystów.

Specjalistyczny

Jedna z wiodących firm w USA. Założona w 1974 roku, znana z innowacji w branży rowerowej. Oprócz rowerów produkuje akcesoria, odzież, obuwie i kaski. Opracowywaniem nowych próbek produktów zajmuje się specjalnie utworzony dział Body Geometry.

Bruno

Rosyjski producent rowerów. W ofercie znajdują się lekkie i super lekkie samochody dla dzieci, młodzieży i dorosłych, oparte na ramie aluminiowej. Modele firmy są przyzwoitej jakości, dzięki zastosowaniu komponentów najlepszych producentów.

To tylko niewielka lista firm, których produkty można wybierać, tzw. „Bez patrzenia”, ze względu na niezawodność, bezpieczeństwo wykonania i trwałość produktów. Nie mniej producentów można wymienić spośród firm, których modele można „bezpiecznie” zabrać. Są też tacy, których urządzeń lepiej nie brać. Ale to inny temat.

Ocena jakości lekkich rowerów dziecięcych

Dla wygody podzielimy naszą ocenę na kilka ocen podrzędnych, w których opisujemy rowery dla dzieci w różnym wieku.

Tak poza tym! Jeśli waga roweru nie jest dla Ciebie decydująca przy zakupie, zalecamy zapoznanie się z nią ranking najlepszych rowerów dziecięcych na 2020 rok.

Najlepsze modele dla dzieci w wieku 2-4 lat (wzrost 85-100 cm)

Royal Baby RB12B-7 Freestyle 12 Alloy

1 miejsce.

Rower 7 kg. wyposażony w ramę ze stopu aluminium, widelec jest sztywny, kolumna kierownicy jest gwintowana, niezintegrowana. Istnieje możliwość zamocowania kół bocznych do kół głównych o średnicy 12 cali. Hamowanie odbywa się za pomocą hamulca przedniego i tylnego (nożny, hamulec typu V). Konstrukcja pedałów jest klasyczna, dla dziecka dostępna jest tylko jedna prędkość. Koszt - 10900 rubli.

Royal Baby RB12B-7 Freestyle 12 Alloy

Zalety:

 • Niewielka waga;
 • Łańcuch jest chroniony osłoną;
 • Zawiera dzwonek i koła boczne.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

Aist viki 12

2. miejsce.

Białoruski producent wysokiej jakości i budżetowych samochodów oferuje urządzenie dla chłopców w wieku od 2 do 4 lat. Montowany na ramie stalowej. Porusza się na dwóch 12-calowych kołach. Dla bezpieczeństwa młodych jeźdźców auto wyposażone jest w hamulec nożny. Nie ma ręcznego, ponieważ dzieci w tym wieku po prostu nie mają siły, aby go wycisnąć. Kolumna kierownicy jest sztywna. System jest najprostszy, jest tylko jedno koło zębate, łańcuch osłonięty jest osłoną ochronną. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia zdejmowany uchwyt rodzicielski. Średni koszt produktu to 5853 rubli.

Aist viki 12

Zalety:

 • prostota;
 • siła;
 • bezpieczeństwo;
 • niezawodna konstrukcja;
 • uchwyt rodzicielski.

niedogodności

 • niezidentyfikowany.

Najlepsze modele dla dzieci w wieku 3-5 lat (wzrost 95-110 cm)

SCOTT Roxter 14 (2019)

1 miejsce.

Ten rower jest przeznaczony do jazdy zarówno po ulicach miasta, jak i po wiejskich drogach. Rama wykonana jest z lekkiego stopu aluminium JR14 CoasterAlloy 6061, widelec to niezawodny typ BMX / sztywny Hi-ten / 14 ″ V-Brake Pivot. Hamulce typu V. Koła o średnicy 14 ", opony w jakości Wanda / 14 × 2,125". Waga maszyny - 7,4 kg. Cena: 18300 rubli.

SCOTT Roxter 14 (2019)

Zalety:

 • Solidna, ale lekka rama
 • Stylowy wygląd;
 • Zamknięta rama;
 • Wysokiej jakości opony zapewniające dobrą przyczepność.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Stalówki Flyte Lady 14Z011

2. miejsce.

Elegancki rower dla młodych kobiet w wieku od 3 do 5 lat ze stalową ramą i widelcem z dwiema koronami. Regulacja wysokości kierownicy i siodełka. Przekładnia jest jedna, łańcuchowa, chroniona. Koła z aluminiowymi obręczami o średnicy 14 cali. Hamulec tylny, hamulec nożny. Do transportu ładunku służy kosz na bagaż na kolumnie kierownicy. Istnieją zdejmowane boczne rolki, które zapewniają stabilność maszyny. Waga produktu to 10,7 kg. Średni koszt to 4550 rubli.

Stalówki Flyte Lady 14Z011

Zalety:

 • wytrzymały korpus;
 • hamulec nożny;
 • kosz na bagaż.

Niedogodności:

 • wymagana jest wymiana smaru fabrycznego, w przeciwnym razie nikt nigdzie nie pójdzie.

Najlepsze modele dla 4-6 lat (wzrost 100-120 cm)

Bryno-16 ″

1 miejsce.

Ciekawy model Bryno-16 rosyjskiego producenta. Wyróżnia się niezwykłą lekkością jak na swoje wymiary (5,7 kg), dzięki ramie i felgom wykonanym ze stopu aluminium. Koła są szprychowe, o średnicy 16 cali, obute w nadmuchiwane opony. Napęd łańcuchowy, jedna przekładnia. Widelec jest sztywny, niezintegrowany. Można zamontować zdejmowane boczne rolki zapobiegające przewróceniu. Wyposażony w zakrzywioną kierownicę i hamulec ręczny. Wszystkie elementy są wykonane przez najlepszych azjatyckich producentów. Koszt urządzenia to 12000 rubli. Doskonały stosunek jakości do ceny i jakości.

rower Bryno-16 ″

Zalety:

 • prostota;
 • niezawodność;
 • niewielka waga.

Niedogodności:

 • nie ma ochrony transmisji.

Cube Kid 160

2. miejsce.

Maszyny niemieckich producentów zawsze wyróżnia wysoka jakość wykonania i materiałów, trwałość i łatwość obsługi. Możesz to zobaczyć patrząc na Cube Kid 160. Na zewnątrz rama pozostawia wrażenie mocnej konstrukcji. Jednocześnie jest dość lekki, gdyż wykonany jest ze stopu aluminium, a także felgi 16-calowych kół, osadzone na szprychach.

Maszyna przeznaczona jest dla dziewczynek w wieku od 4 do 6 lat, dlatego producent nie komplikował jej konstrukcji, wyposażając swój produkt w jeden napęd łańcuchowy oraz niezawodny hamulec nożny. Jest jednak również ręczny, ponieważ dziecko w wieku 6 lat może już nacisnąć dźwignię. Kolumna kierownicy jest sztywna, bez gwintu. Kierownica jest lekko zakrzywiona (prawie prosta). Łańcuch jest w całości pokryty paskiem ochronnym. W tym modelu nie ma nic zbędnego. Jego waga to zaledwie 8 kg. Średni koszt to 19900 rubli.

Cube Kid 160

Zalety:

 • prostota konstrukcji;
 • siła;
 • łatwość;
 • wysokiej jakości materiały, komponenty i wykonanie.

Niedogodności:

 • tylko jeden - wysoka cena.

Najlepsze modele dla dzieci w wieku 5-7 lat (wzrost 110-130 cm)

Novotrack Lumen 18

1 miejsce.

Znakomity samochód wyprodukowany w Kaliningradzie. Prosty w konstrukcji, nieobciążony zbędnymi „dzwonkami i gwizdkami”. Lekka aluminiowa rama porusza się na 18-calowych kołach. Jeden napęd łańcuchowy, hamulec nożny, brak hamulców ręcznych. Kierownica jest zakrzywiona, kolumna kierownicy sztywna, bez amortyzatorów. Wysokość kierownicy i siodełka można regulować w zależności od wzrostu rowerzysty. Urządzenie kosztuje 11660 rubli.

Novotrack Lumen 18

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • lekka rama;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Stark tanuki 18 chłopiec

2. miejsce.

Model rosyjskiego projektu dla chłopców w wieku 5-7 lat. Rama ze stopu aluminium wyposażona jest w 18-calowe koła z oponami Wanda. Sztywna kolumna kierownicy kończy się zakrzywioną kierownicą. Maszyna ma prostą konstrukcję, przekładnia jest ograniczona do jednego biegu, napęd jest łańcuchem, z osłoną ochronną. W razie potrzeby można zamocować zdejmowane boczne rolki. Model pozbawiony jest czegoś zbędnego. Jego średni koszt to 10840 rubli.

Stark tanuki 18 chłopiec

Zalety:

 • wysokiej jakości elementy wykonane na Tajwanie;
 • niewielka waga;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Najlepsze modele dla dzieci w wieku 6-8 lat (wzrost 115-135 cm)

Novatrack Vector 20

1 miejsce.

Maszyna pochodzi od krajowego producenta. Nic dodatkowego. Solidna stalowa rama, jedno koło zębate, koła 20 ", osłona łańcucha, sztywny widelec kierownicy. Nie ma nawet hamulca ręcznego, ponieważ wystarczy hamulec nożny, który jest również bezpieczniejszy. Urządzenie jest przeznaczone dla dziewczynek w wieku od 6 do 8 lat, ale na wszelki wypadek dostępne są zdejmowane boczne kółka. Regulacja wysokości kierownicy i siodełka umożliwia korzystanie z tego produktu dzieciom od 5, a nawet 4,5 roku życia. Tak więc zakup będzie tak zwany „rosnący” i będzie trwał długo. Średni koszt to 7642 rubli. Doskonały stosunek jakości do ceny i jakości.

Novatrack Vector 20

Zalety:

 • silny;
 • trwały;
 • stosunkowo niedrogie.

Niedogodności:

 • za te pieniądze - nie.

Schwinn cimarron

2. miejsce.

Amerykańska maszyna dla dziewczynek od 6 do 8 lat, z napędem łańcuchowym, siedmioma biegami. Koła o wymiarach 20 cali wyposażone są w hamulce typu V-Brake. Widelec kierownicy Schwinn Suspension z amortyzacją Hard tail i skokiem 40 mm zapewnia dodatkowy komfort podczas jazdy w terenie. Urządzenie okazało się dość złożone i „wyrafinowane”. Jego średni koszt to 20455 rubli.

Schwinn cimarron

Zalety:

 • wysokiej jakości materiały;
 • niezawodny montaż;
 • Ramka aluminiowa;
 • amortyzacja Twardy ogon.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Najlepsze modele dla dzieci w wieku 8-12 lat (wzrost 125-140 cm)

Scott Contessa 24

1 miejsce.

Szwajcarski samochód dla dziewczynek, na aluminiowej ramie, z 24-calowymi kołami, napędem łańcuchowym i 25 biegami. Widelec kierownicy sztywny, hamulce ręczne, hamulec V-Brake. Układ napędowy jest montowany na komponentach Shimano. Pełnoprawne urządzenie za 32 210 rubli.

Scott Contessa 24

Zalety:

 • niewielka waga;
 • stylowy wygląd;
 • niezawodny montaż;
 • wysokiej jakości materiały i komponenty.

Niedogodności:

 • brak amortyzacji;
 • wysoka cena.

Merida Matts J 24

2. miejsce.

Opracowany przez tajwańskich inżynierów i projektantów, odpowiedni dla chłopców i dziewcząt (unisex). Wersja Mountain na aluminiowej ramie, koła 24 '', widelec SR Suntour XCT z miękkiej sprężyny elastomerowej, skok 50 mm, amortyzacja Hard tail. Jest 16 biegów do ruchu na reliefie. Hamulce ręczne V-Brake. Kierownica jest zakrzywiona. Dla ułatwienia użytkowania przewidziano stopień do parkowania. Koszt urządzenia wyniesie 21440 rubli.

Merida Matts J 24

Zalety:

 • lekka rama;
 • wysokiej jakości montaż;
 • łatwy ruch;
 • doskonała amortyzacja;
 • niezawodne hamulce.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Najlepsze modele dla dzieci w wieku 9-14 lat (wzrost 135-155 cm)

Bryno-24md-21s

1 miejsce.

Wyprodukowane w Rosji Bryno 24md-21 zasługują na najlepsze recenzje klientów. Zmontowany na ramie ze stopu aluminium, wyposażony w 24-calowe koła z mechanicznymi hamulcami tarczowymi. Widelec kierownicy z amortyzatorami zapewniający do 80 mm skoku. 21-biegowa skrzynia biegów, piasty kół i suport są zamontowane na łożyskach przemysłowych. Przerzutka i manetka Shimano. Doskonały rower górski Bryno - 24md-21s można kupić za 14900 rubli.

Rower Bryno-24md-21s

Zalety:

 • wysokiej jakości materiały i komponenty;
 • doskonała konstrukcja;
 • dobra amortyzacja;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Stinger Element STD 24

2. miejsce.

Produkt tajwańskiej firmy. Nastoletnia opcja do podróżowania po górskich drogach. Zmontowany na aluminiowej ramie z 24 '' podwójnymi obręczami. Ilość przełożeń - 12. Układ kierowniczy wyposażony jest w miękki widelec Stinger SF100 o skoku 50 mm, zakrzywiona kierownica. Hamulce ręczne typu V-Brake. Wszystko od najlepszych europejskich i azjatyckich producentów. Średni koszt to 16200 rubli.

Stinger Element STD 24

Zalety:

 • wysokiej jakości materiały i elementy;
 • doskonała konstrukcja;
 • deprecjacja;
 • obecność podnóżka.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

MiejsceModelCharakterystykaCena, rub.
Najlepsze modele dla dzieci w wieku 2-4 lat / 12 ''
2Aist viki 12Prostota i niezawodność5853
1Royal Baby RB12B-7 Freestyle 12 AlloyLekkość i wygoda10900
Najlepsze modele dla dzieci w wieku 3-5 / 14 ''
2Stalówki Flyte Lady 14Z011Przystępna cena4550
1SCOTT Roxter 14 (2019)Wszechstronność i niewielka waga18300
Najlepsze modele dla dzieci w wieku 4-6 lat / 16 ''
2Cube Kid 160Niemiecka jakość19900
1Bryno 16Wysoka jakość i niedroga12000
Najlepsze modele dla dzieci w wieku 5-7 lat / 18 ''
2Stark tanuki 18 chłopiecProsty i niezawodny10840
1Novotrack Lumen 18Wygoda i komfort11660
Najlepsze modele dla dzieci w wieku 6-8 / 20 ''
2Schwinn cimarronAmerykańska góra20455
1Novatrack Vector 20Wygodny miejski7642
Najlepsze modele dla dzieci w wieku 8-12 / 24 ''
2Merida Matts J 24Tajwańska góra21440
1Scott Contessa 24Góra ze Szwajcarii321210
Najlepsze modele dla dzieci w wieku 9-14 / 24 '' - 26 ''
2Stinger Element STD 24Doskonała amortyzacja16200
1 Bryno - 24md-21sDobra jakość za przystępną cenę14900

Wybór roweru dla dzieci nie jest łatwy. Bezpieczeństwo dziecka jest tutaj na pierwszym miejscu i nie można na tym oszczędzać. Ale przepłacanie za „fajną” nazwę producenta lub zagraniczne pochodzenie też jest głupie. Warto posłuchać rad i zaleceń specjalistów i doświadczonych użytkowników, sprzedawców wyspecjalizowanych sklepów. Powinieneś dokładnie przestudiować opis, parametry techniczne rowerów, dowiedzieć się, ile kosztuje model, który Ci się podoba i podjąć świadomą decyzję. Należy pamiętać, że lekki rower będzie dużo łatwiejszy do opanowania przez dziecko.

Redaktorzy serwisu mają nadzieję, że nasza recenzja pomoże rodzicom nie popełniać błędów przy wyborze niezawodnego auta dla młodych rowerzystów.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię