Ranking najlepszych soundbarów na dowolny budżet w 2020 roku

0

Rynek nasycony jest nowoczesnymi modelami telewizorów, które w nasyceniu konkurują ze sobą różnymi funkcjami: efektem 3D, smart TV, wbudowanym odtwarzaczem DVD, możliwością podłączenia pendrive'ów itp. Ale współczesne telewizory mają jeden wspólny problem. Płaska obudowa nowoczesnego telewizora nie może pomieścić porządnego systemu głośników. Użytkownik nie może w pełni cieszyć się efektami dźwiękowymi podczas oglądania ulubionych filmów (zwłaszcza filmów akcji) lub słuchania muzyki. Problem rozwiązuje zakup zestawu głośników kina domowego. Ale sprzęt zajmuje dużo miejsca, co nie jest zbyt wygodne w małych mieszkaniach. Możesz zrezygnować z problemu i nic nie robić. Najbardziej poprawną decyzją byłby zakup soundbara - kompaktowego urządzenia akustycznego, które pod względem jakości dźwięku jest gorsze od kina domowego, ale znacznie poprawia dźwięk odbiornika telewizyjnego. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych soundbarów na każdy budżet w 2020 roku. Ocena jest oparta na opiniach klientów i ekspertów.

Jak ewoluowały głośniki

Każdy system audio zaczyna się od emitera elektrodynamicznego, jest też głośnikiem, jest też głośnikiem. Za pierwsze uważa się urządzenie zaprojektowane przez Johanna Reisa w 1861 roku.

Jako membranę wybrał jelito wieprzowe, topiąc je w rtęci. Aby dostać wiadomość przez telefon, trzeba było krzyczeć głośniej. Nie znalazł zastosowania i po chwili pozostał w „pamięci ludzi” bezużyteczną zabawką. Jedna z tych zabawek wpadła w ręce Alexandra Grahama Bella. Studiując i twórczo przerabiając projekt Flight, Bell stworzył własny telefon.

Aby odtworzyć dźwięk, użył skórzanej membrany, naciągając ją ciasno na rurę połączoną z układem magnetycznym i cewką indukcyjną. W związku z tym rozwój elektrodynamiki został spowolniony przez wiele lat.
Mniej więcej w tym czasie Thomas Edison wynalazł swój fonograf, używając zwykłej tuby zamiast głośnika. Mimo swojej słabości i słabego brzmienia, urządzenia tubowe były popularne do 1924 roku.

To wtedy Chester Rice i Edward Kellag, po licznych eksperymentach w laboratorium General Electric, zdołali opatentować zasadę działania emitera elektrodynamicznego. Odkrycie umożliwiło stworzenie głośników, które praktycznie nie zakłócają transmisji. Dwa lata później do sprzedaży trafiło pierwsze na świecie radio Radiola model 104 z pierwszym wzmacniaczem, którego moc nie przekraczała 1 W.

W naszym kraju „przełomem” było pojawienie się głośnika „record”, lepiej znanego jako „radio point” głównie ze starych przedwojennych filmów i zdjęć zrobionych w czasie wojny.

W 1927 roku, dzięki opracowaniu Harolda Hartleya, cewki indukcyjne w elektrodynamice zostały zastąpione magnesami trwałymi, co jeszcze bardziej zmniejszyło zniekształcenia.

Ciekawy! Wysoka wierność lub wysoka wierność głośników z magnesami trwałymi doprowadziła do ich klasyfikacji jako Hi-Fi (angielski High Fidelity - high fidelity).

Nowoczesna elektrodynamika działa na tej samej zasadzie co Model 104, który wkrótce będzie obchodził 90-lecie istnienia.

Projekt akustyczny przeszedł zmiany.Rewolucją w świecie akustyki było pojawienie się w 1954 roku urządzenia amerykańskiego Edgara Wilchura, zwanego „zamkniętym pudełkiem”. Do 1954 roku obudowy głośników nie były zamykane od tyłu. Pomysł Vilchura, równie prosty jak wszystko genialne, polegał na umieszczeniu elektrodynamiki w zamkniętej obudowie, dzięki czemu dźwięk stał się bogatszy, nasycony niskimi częstotliwościami.

Ale utalentowany Amerykanin zasłynął nie tylko z wynalezienia pudełka. To on opracował emiter wysokiej częstotliwości, znany nam jako twitter. Żaden głośnik nie może się bez niego obejść.

Dlaczego potrzebujesz subwoofera

Minimalna częstotliwość drgań powietrza odbieranych przez ucho ludzkie wynosi 20 Hz. Maksymalnie - 20000 Hz. Aby zrozumieć dużo lub trochę, rozważ wrażliwość naszego słuchu na przykładzie najczęściej występujących nam dźwięków:

 • głos męski - od 120 do 200 Hz;
 • głos kobiecy - od 200 do 500 Hz;
 • hałas uliczny - od 20 do 300 Hz;
 • utwory muzyczne (z daleka) - od 50 do 3000 Hz;
 • pisk komara - 2000-3000 Hz.

Analizując te dane, staje się jasne, że częstotliwość najważniejszych dla człowieka dźwięków znajduje się w dolnej części zakresu słyszalności. Stąd zwiększona dbałość o jak najbardziej realistyczne brzmienie niskich częstotliwości przy wysokiej jakości nagrywaniu ścieżek dźwiękowych do filmów. Jeśli chodzi o głośniki wysokotonowe (tweetery), to ich konstrukcja jest dość dobrze rozbudowana i trudno dopatrzeć się w czystości reprodukcji.
Pojawiają się problemy z odtwarzaniem drgań o niskiej częstotliwości od 20 do 400 Hz. Tutaj potrzebne są dyfuzory o dużych (w porównaniu z głośnikami wysokotonowymi) wymiarach i wadze.

Nazywa się je subwooferami. Stanowią lwią część mocy i kosztu każdego sprzętu audio. Żeby było jasne, dyskusja o jakości dźwięku systemu audio pozbawionego subwoofera nie ma sensu, bo w tym przypadku nie może być mowy o jakości.

Projekt akustyczny

Istnieje pięć typów konstrukcji akustycznych dla subwooferów. Wśród domowych urządzeń audio najczęściej spotykane są znane już zamknięte pudło i obudowa z bas-refleksem (to samo pudełko, zamknięte, ale „nie do końca”). Mówiąc najprościej, dzwonek jest wkładany do korpusu (nazywanego portem, rurą, szczeliną itp.). Ten dzwonek rozszerza dźwięk o niskiej częstotliwości, rezonując z częstotliwością poniżej częstotliwości głośnika. To poprawia „bas”.

Obudowy wykonane są z drewna, MDF, tworzywa sztucznego i aluminium. Najwyższą jakość akustyki zapewniają drewniane obudowy, ale dobór i przygotowanie drewna na zewnętrzne głośniki jest równie żmudne jak wykonanie instrumentów muzycznych. Dlatego tylko produkty klasy premium mogą pochwalić się drewnianymi skrzynkami. Nietrudno zgadnąć, ile to kosztuje.

Wśród metalowych obudów szeroko stosowane są aluminiowe skrzynki i pudełka na bazie stopów z „skrzydlatym metalem”. Aby zmniejszyć wibracje i poprawić parametry akustyczne obudowy aluminiowej, niektórzy producenci stosują w skrzynkach ściany z płyt warstwowych. Materiał dźwiękochłonny jest umieszczany pomiędzy blachami.

Najczęściej obudowy wykonane są z MDF (płyta pilśniowa). Korpus wykonany z tego materiału jest nieco gorszy od naturalnego drewna. Materiał jest świetnie przetworzony, posiada wysokie parametry akustyczne, które pozwalają na wykorzystanie go do produkcji produktów Hi-Fi, a także jest znacznie tańszy.

Subwoofery z najtańszych modeli „zakłada się” w plastikowych obudowach. Materiał pozwala na zastosowanie odważnych rozwiązań konstrukcyjnych oraz szerokiej gamy kolorystycznej. Ale plastikowa obudowa ma poważną wadę. Osiągając średni i wysoki poziom głośności, plastikowa obudowa zaczyna bić obrzydliwie.

Jak ewoluowały soundbary

Dźwięk telewizorów CRT był całkiem satysfakcjonujący dla naszego niedoświadczonego widza telewizyjnego do początku lat dziewięćdziesiątych. W tym czasie na rynku pojawiły się cyfrowe kopie filmów nagranych na dyskach DVD. Opracowano dla nich wielokanałowe formaty nagrywania i odtwarzania dźwięku Dolby Digital i DTS. Aby oglądać i słuchać DVD, konieczne było opracowanie nowych przenośnych głośników do telewizorów.Pojawiły się kina domowe, w których wokół widza ustawiono głośniki z głośnikami o różnym przeznaczeniu. Niedroga opcja kina domowego obejmuje głośniki przednie i centralne. Modele głośników tylnych są produktami o najwyższej cenie. Głośniki środkowe stanowią kanał centralny systemu głośników i znajdują się przed widzem, głośniki przednie znajdują się po prawej i lewej stronie widza, a głośniki tylne znajdują się za widzem.

Jednak takie urządzenia, standard 5.1, już zakładają obecność pięciu głośników zewnętrznych, subwoofera i wspólnego modułu sterującego i regulacyjnego. W sumie jest siedem dość nieporęcznych pudeł. Do tego spory koszt sprzętu, przewodów zasilających i komutacji głośników ze sobą i odbiornikiem TV, a do tego konieczność dopracowania tego wszystkiego tak, aby uzyskać oczekiwany efekt. Wszystkie te czynniki uniemożliwiły szerokie zastosowanie takiego sprzętu audio w przestrzeni domowej.

Trzeba było wymyślić urządzenie, które nie ustępuje kinie domowemu, ale jest tańsze, kompaktowe, a nawet niepozorne, nie wywołujące wrażenia przeciążenia mieszkania szufladami i pudełkami przenośnych głośników, nawet z najfajniejszym designem. Niestrudzona akustyka nadwyrężyła się i opracowała sprzęt audio zwany soundbarem lub projektorem dźwięku. Później nazwie go soundbarem.

Nie będziemy teraz wchodzić w szczegóły jego urządzenia, ale udało nam się z jego pomocą uzyskać dźwięk przestrzenny. Jednak w tamtych czasach ten produkt nie był poszukiwany, prawdopodobnie ze względu na przyzwoity koszt. Poza tym ówczesne telewizory były w większości CRT, tj. były potężnymi pudełkami, w których łatwo było zainstalować wystarczająco mocne wbudowane głośniki.

Były całkiem satysfakcjonujące dla przeciętnego konsumenta, a projektory dźwięku musiały czekać na swoją najlepszą godzinę.

Ta godzina nadeszła wraz z premierą projektora dźwięku Yamaha YSP - 1. Wydarzenie to przypadło na początek nowego wieku. W tym czasie liczba płaskich telewizorów przekroczyła już liczbę kineskopów.

A z uwagi na to, że w nowych formach telewizorów nie było miejsca na potężne głośniki, pojawienie się na rynku soundbarów było bardzo przydatne.
Yamaha YSP - 1 to bardzo mocny projektor dźwięku. Zawiera 38 głośników wysokotonowych o średnicy 40 mm oraz dwa wbudowane subwoofery o średnicy 110 mm każdy. Głośniki wysokotonowe stworzyły efekt przestrzenny, a oba subwoofery zapewniają głęboki i bogaty bas.

Panel zastąpił nieporęczny, wielotematyczny system kina domowego i znacznie poprawił dźwięk telewizora, dzięki czemu w 100% spełnił swoje zadanie. Ta przyjemność nie była tania. Jednak YSP - 1 był poszukiwany.

Nasze dni

Producenci szybko zdali sobie sprawę, że soundbarów jest dużo, muszą być różne, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i ceny. Jeśli urządzenie wytwarza wysokiej jakości dźwięk przestrzenny, nie zajmuje dużo miejsca i wygląda organicznie na tle płaskiego telewizora, należy je udostępnić ogółowi społeczeństwa. Ta myśl, przełożona na rzeczywistość, doprowadziła do podwojenia sprzedaży projektorów dźwięku. Wielu producentów poszło ścieżką obniżenia kosztów produktów poprzez zmniejszenie funkcjonalności. Na przykład odmowa odtwarzania dźwięku przestrzennego. Soundbar w tej wersji staje się systemem stereo.

Najczęściej urządzenie budżetowe składa się z aktywnego głośnika klasy 2.1. Dwa głośniki wysokotonowe + oddzielny subwoofer są wbudowane w korpus projektora i prawie zawsze - z połączeniem bezprzewodowym. W takiej konfiguracji urządzenie jest całkiem satysfakcjonujące zarówno dla miłośników filmu, jak i muzyki. Nie oznacza to, że nie ma modeli dźwięku przestrzennego. Po prostu nie można znaleźć projektora dźwięku z czterema tuzinami głośników. Maksymalna liczba to dwanaście.To łatwiejsze i bardziej niezawodne. Ponadto projektory dźwięku wyposażone są w cyfrowy procesor sygnału, protokoły wsparcia Dolby Digital i DTS, porty do podłączenia nośników USB, cyfrowy kabel optyczny, HDMI i Bluetooth. Istnieją urządzenia, za pomocą których użytkownik może zorganizować lokalną sieć multimedialną w całym domu lub mieszkaniu. W zależności od „wypełnienia” zmienia się również cena. Szeroko reprezentowane na rynku są produkty z klas budżetowych, średnich i premium. Rozwój projektorów dźwięku nie stoi w miejscu. Na popularności zyskuje Soundbase - podstawka TV z funkcją soundbara.

Jak wybrać soundbar

Aby dokonać właściwego wyboru, musisz z góry zdecydować, która firma najlepiej kupi urządzenie, dowiedzieć się bardziej szczegółowo, jakie są soundbary, przestudiować jego parametry techniczne, porównać je z wielkością pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Nie zaszkodzi posłuchać rad doświadczonych użytkowników, rekomendacji sprzedawców w sklepie, posłuchać i porównać dźwięk różnych modeli. Projektory dźwięku różnią się ceną w przypadku niedrogich urządzeń klasy średniej i premium. Tutaj wybór zależy od finansowej wypłacalności kupującego.

Kryteria wyboru

Aby zrozumieć, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia, sugerujemy zapoznanie się z niektórymi kryteriami wyboru:

 1. Ekwipunek. Produkty wyposażone w subwoofer zachwycą kupującego pełniejszym dźwiękiem. Jednak cena będzie wyższa i będziesz musiał poszukać miejsca na umieszczenie łodzi podwodnej. Głośniki bez tego są tańsze. Ale dźwięk nie różni się od prostego systemu stereo.
 2. Obecność dźwięku przestrzennego. Nowoczesny projektor dźwięku przestrzennego jest gorszy od najbardziej podstawowego kina domowego. Ponadto, aby uzyskać głośność, wymagane są pewne warunki: specjalna konfiguracja pomieszczenia i gładkie ściany, aby odbijać dźwięk. Tak więc, czy wziąć model „wolumetryczny”, czy nie, każdy sam decyduje. Doświadczeni użytkownicy powinni wziąć to wszystko tak samo. Dzięki efektowi przestrzenności dreszczyk oglądania filmów na długo pozostanie w Twojej pamięci.
 3. Wymiary głośnika odpowiadają przekątnej telewizora. Ale nikt nie zabrania indywidualnego podejścia w tej sprawie. Czasami długi ekran z krótkim soundbarem wygląda całkiem estetycznie, podobnie jak krótki ekran z długą kolumną. Wybierz to, co lubisz najbardziej i na co masz wystarczające środki. W każdym razie większe rozmiary zawsze brzmią lepiej.
 4. Modele projektorów dźwięku różnią się całkowitą mocą (głośnik + subwoofer). W przypadku średniej wielkości pomieszczenia odpowiednie jest urządzenie o łącznej mocy od 100 do 300 watów. W przypadku małych pomieszczeń wybiera się urządzenia o niższej mocy.
 5. Powtarzalna częstotliwość. Osoba odbiera dźwięki w zakresie od 20 do 20000 Hz. Im niższa deklarowana minimalna odtwarzalna częstotliwość i im wyższa wartość maksymalna, tym lepszy dźwięk projektora.
 6. Jak podłączyć soundbar do telewizora. Zgodnie ze sposobem połączenia urządzenia są aktywne i nieaktywne. Te pierwsze łączą się bezpośrednio z telewizorem. Do podłączenia drugiego potrzebny jest odbiornik. Zajmują dużo miejsca i potrzebują więcej przewodów. Model aktywny jest podłączony przez porty HDMI, optyczny kabel cyfrowy, Bluetooth.
 7. Dodatkowe funkcje. Oprócz podstawowego wyposażenia soundbar może być wyposażony w port do podłączania napędów USB, odbiornik na płyty DVD, korektor, Bluetooth, sterowanie z iPhone'a lub Androida (wymagane jest pobranie specjalnej aplikacji). Wszystko to zwiększa ostateczny koszt urządzenia. Kupujący musi dokładnie przestudiować opis produktu i pomyśleć o tym, który z tych dodatków mu odpowiada, bez czego może się obejść i której z oferowanych funkcji po prostu nie potrzebuje. Cóż, sprawdź swoją kartę kredytową.
 8. Sposób rozmieszczenia sprzętu.Zgodnie z tym kryterium urządzenia są podzielone na półkowe i naścienne. W pierwszej wersji głośnik leży na półce lub na podstawce obok telewizora. Drugi polega na zamontowaniu go na ścianie, nad telewizorem. W tym przypadku zestaw zawiera elementy mocujące. Głośniki sufitowe przeznaczone są do montażu w sufitach podwieszanych. Są zwykle używane w salonach w biurach do tworzenia dźwięku przestrzennego do prezentacji.

Najlepsi producenci soundbarów

Który model lepiej kupić? Z pewnością od najlepszych światowych producentów. Wśród liderów sprzedaży są firmy z różnych krajów i kontynentów, które od kilkunastu lat rozwijają i produkują sprzęt audio. W wysoce konkurencyjnym środowisku każdy promuje swój produkt za pomocą tej lub innej techniki marketingowej. Ktoś opracowuje proste, budżetowe urządzenia bez zbędnych „dzwonków i gwizdków”. Ktoś wręcz przeciwnie, korzysta z najnowszych innowacji w swoich opracowaniach, oferując swoje towary bardzo zamożnym klientom. Niezawodność i jakość wykonania to wspólne cechy.
Liderami w rozwoju systemów audio w Stanach Zjednoczonych są następujące firmy:

 1. Harman / Kardon. Firma powstała w 1953 roku. Najbardziej znanymi konsumentami jej produktów są BMW, Land Rover, Mercedes - Beenz i inni giganci motoryzacyjni. Jego rozwiązania są wykorzystywane w laptopach Asus i Toshiba.
 2. POLK Audio. Założona w 1972 roku. Specjalizuje się w rozwoju domowych i samochodowych urządzeń audio, m.in. soundbary. Produkuje inteligentne głośniki domowe dla Asystenta Google i Amazon Alexa.
 3. Bose Corporation. Założona w 1964 roku specjalizuje się w rozwoju i produkcji sprzętu audio. Jego założyciel Omar Bose jakoś zawędrował do muzycznego centrum i nie podobał mu się dźwięk. Będąc wówczas studentem Massachusetts Institute of Technology, Bose rozpoczął badania nad wpływem pogłosu na percepcję dźwięku. W rezultacie osiem lat później założył własną firmę produkującą sprzęt audio, której produkty cieszą się popularnością na całym świecie.
 4. Sonos. Młoda firma założona w 2002 roku. Opracowuje bezprzewodowe systemy audio, które łączą się ze sobą przez Bluetooth. Inżynierowie firmy nie znają sterowania swoimi urządzeniami za pomocą przycisku. Wszystkie produkty Sonos działają wyłącznie na dotyk. Aktywnie współpracuje z Amazon nad rozwojem jej inteligentnych głośników dla systemu inteligentnego domu.
 5. JBL. Firma istnieje na rynku od 1946 roku. Specjalizuje się w rozwoju i produkcji wysokiej klasy sprzętu audio. JBL Consumer produkuje domowy sprzęt audio. Produkty JBL Professional są bardzo popularne wśród profesjonalnych muzyków, inżynierów dźwięku i studiów nagraniowych.

To nie jest pełna lista amerykańskich firm głośnikowych. Firmy azjatyckie poważnie konkurują z amerykańskimi programistami:

 1. Yamaha. Najstarsza japońska firma, założona w 1887 roku, zawsze stosuje innowacyjne technologie przy tworzeniu systemów akustycznych. Jej modele wyróżnia różnorodność funkcjonalności, wysoka jakość wykonania, stylowe wzornictwo, doskonała akustyka, niezawodność oraz wysoki koszt.
 2. Sony. Firma powstała w 1946 roku. Jej działania są wielopłaszczyznowe. Produkty wyróżnia wykorzystanie najnowszych osiągnięć nauki w tej dziedzinie oraz zróżnicowane przedziały cenowe.
 3. Denon. Jedna z najstarszych japońskich firm. Nazwa firmy to dwa japońskie słowa: denki - elektryczność i onkyo - hałas, akustyka. Pierwszymi produktami firmy były gramofony i płyty z nagraniami muzyki klasycznej. Pierwsze na świecie ośmiokanałowe cyfrowe magnetofony, pierwsze na świecie odtwarzacze CD, to jej osiągnięcia. Jego urządzenia ze średniej półki wyróżniają się niezawodnością, dobrą akustyką i doskonałym designem.
 4. Samsung. Przedstawiciel handlowy Korei Południowej. Jej mocną stroną jest wysokiej jakości elektronika. Popularność modeli firmy wynika z zastosowania zaawansowanych technologii i przystępnych cen.
 5. LG. Firma powstała w 1958 roku.Obecnie jest to grupa firm wytwarzających produkty o różnym przeznaczeniu, zjednoczona chęcią ciągłego doskonalenia właściwości swoich produktów poprzez wprowadzanie innowacji i elastyczną politykę cenową, udostępniając swoje produkty szerokiemu segmentowi populacji o różnym poziomie bezpieczeństwa.

Dużym powodzeniem cieszą się modele europejskich firm Focal Dimension z Francji, niemieckiej firmy Canton oraz wielu innych europejskich markowych producentów systemów akustycznych. Kryteria sukcesu są takie same: rzetelność, wykorzystanie najnowszych osiągnięć nauki, elastyczna polityka cenowa. Liczba producentów sprzętu audio jest imponująca. To tylko komplikuje wybór. Oczy się rozpraszają. Twój portfel będzie w tej sprawie najlepszym doradcą.

Ocena jakości soundbarów na rok 2020

JBL Bar Studio

Grupę początkowego (budżetowego) segmentu rankingu otwiera aparatura światowej sławy amerykańskiej firmy JBL, specjalizującej się w opracowywaniu i produkcji profesjonalnych i domowych nagłośnień. Proste i niedrogie urządzenie. Użytkownicy, którzy go wybiorą, powinni wiedzieć, że to nie jest kino domowe. Przy łącznej mocy głośnika 30 W i braku subwoofera nie zerwie zasłon w Twoim mieszkaniu i nie jest to wymagane. Ten dzieciak spełnia swoje główne zadanie - poprawić w 100% dźwięk odbiornika telewizyjnego. Model doskonale sprawdza się w małych pomieszczeniach i starszych użytkownikach. Małe wymiary pozwalają na postawienie panelu na półce lub przymocowanie do ściany. Podłączany kablem optycznym i HDMI. Jest też wejście stereo, USB typu A i Bluetooth. Użytkownicy jednogłośnie podziwiają głęboki i czysty dźwięk systemu podczas transmisji filmów, koncertów, programów sportowych i informacyjnych. Średnia cena: 6100 rubli.

JBL Bar Studio

Zalety:

 • doskonała akustyka;
 • jakość wykonania;
 • ładny projekt;
 • szeroki zakres połączeń i ustawień;
 • rozsądna cena.

Niedogodności:

 • nie ma możliwości podłączenia subwoofera.

Sony HT - CT80

Kolejnym budżetowym urządzeniem zajmującym dziewiątą linię rankingu jest rozwój japońskiej firmy Sony, słynącej z elektroniki i sprzętu audio. Sony HT - CT80 reprezentuje ten sam przedział cenowy, co JBL Bar Studio, ale łączna moc jego głośników, w przeciwieństwie do amerykańskiej marki, to już 80 watów. Subwoofer o mocy 40 W z obudową bass-reflex pozwala cieszyć się głębokimi basami. Połączenie z telefonem, tabletem i komputerem przez Bluetooth jest bezproblemowe. Po prawidłowym ustawieniu głośnika i subwoofera Dolby Digital zapewnia dźwięk przestrzenny. Świetna opcja dla małych przestrzeni i za niewielkie pieniądze. Średnia cena soundbara to 7990 rubli. Według kupujących model ma doskonały stosunek jakości do ceny.

Sony HT - CT80

Zalety:

 • surowy design pasuje do każdego wnętrza;
 • doskonałe brzmienie przy niskich i średnich częstotliwościach;
 • głęboki, mocny bas;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • brak panelu pokazującego poziom głośności.

LG SJ3

Ósmą linię w rankingu zajmuje model południowokoreańskiej marki LG SJ3. Średnia cena tego urządzenia to 11343 rubli. Za te pieniądze użytkownik otrzymuje standardowy system głośników 2.1 o łącznej mocy 300 watów. Spośród nich 200 watów przypada na bezprzewodowy subwoofer, a 100 w na głośniki. Do podłączenia panel wyposażony jest w liniowe (stereo) i cyfrowe wejścia optyczne. Obecność dekoderów Dolby Digital i DTS daje wrażenie dźwięku przestrzennego w trybie kinowym. Bluetooth i zdalne sterowanie uzupełniają listę urządzeń. Produkt o wystarczającej mocy do pomieszczeń o powierzchni 25 - 30 m2.

LG SJ3

Zalety:

 • moc;
 • bezprzewodowy sub;
 • stylowy wygląd;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • brak korektora;
 • niewystarczające porty połączeń.

Samsung HW - M 360

Na siódmym miejscu uplasował się kolejny przedstawiciel Korei Południowej - Samsung HW - M 360. Łączna moc urządzenia to 200 W. Jest bezprzewodowy subwoofer z bas-refleksem, Dolby Digital i DTS, korektor i porty do podłączenia stereo i optyki. Kupujący doceniają stylowy wygląd, dobrą akustykę na wszystkich częstotliwościach, możliwość słuchania ulubionej muzyki przez bluetooth i obecność panelu sterowania. Szczególnie dobrze radzi sobie urządzenie z telewizorem tego samego producenta. Średnia cena: 13069 rubli.

Samsung HW - M 360

Zalety:

 • projekt w ścisłym klasycznym stylu;
 • doskonałe brzmienie na wszystkich częstotliwościach, w tym niskie;
 • w zestawie kabel optyczny;
 • dla posiadaczy telewizorów Samsung możliwość sterowania soundbarem z pilota telewizora.

Niedogodności:

 • brak HDMI.

Yamaha YAS - 108

Szóste miejsce w rankingu to aparat japońskiej konstrukcji Yamaha YAS - 108. Ten system głośników to aktywny głośnik w standardzie 2.1, o łącznej mocy 120 W z wbudowanym subwooferem. Urządzenie wyposażone jest w wejścia liniowe (stereo), cyfrowe i optyczne, możliwość podłączenia do telewizora kablem HDMI. Do listwy dźwiękowej można jednocześnie podłączyć dwa urządzenia Bluetooth. Dostępna jest obsługa nowego formatu dźwięku przestrzennego DTS Virtual: x. Należy pamiętać, że słuchanie treści Dolby nie jest dostępne w systemach audio obsługujących Virtual: x. Obecność panelu sterującego i możliwość regulacji niskich częstotliwości uzupełnia listę możliwości urządzenia.

Wirtualny: dźwięk przestrzenny x silnie zależy od powierzchni i konfiguracji pomieszczenia, a nawet liczby i lokalizacji mebli. Użytkownikom podoba się możliwość sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji przez telefon, przez bluetooth. Spośród możliwych scenariuszy dźwięku przestrzennego opcją domyślną jest średnia. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na swoim Androidzie, użytkownik ma możliwość wyboru odpowiedniego scenariusza, po czym panel zabrzmi w całości. Kupujący zwracają uwagę na wysokiej jakości montaż i stylowy wygląd. Bas wydaje się niektórym słaby, ale to już kwestia gustu. Średni koszt urządzenia: 15150 rubli.

Yamaha YAS - 108

Zalety:

 • ścisłość;
 • dobry zestaw funkcji;
 • stylowy wygląd;
 • dobra akustyka.

Niedogodności:

 • dźwięk przestrzenny jest dobry do filmów i gier komputerowych, ale nie do muzyki

Denon DHT - S316

Piątą linię rankingu zajmuje produkt firmy Denon, jednego z najstarszych japońskich producentów sprzętu akustycznego. Denon DHT - S316 to 2.1. W zestawie subwoofer typu bass-reflex. Istnieją porty liniowe, cyfrowe, optyczne i HDMI, bluetooth i obsługa formatów Dolby Digital i DTS, panel sterowania. Użytkownicy są zachwyceni akustyką. System działa w trybach kinowym, muzycznym, doborze głosów dialogowych. Niektórzy kupujący porównują ten soundbar do zestawu kina domowego. Zakup urządzenia będzie kosztował 19 570 rubli.

Denon DHT - S316

Zalety:

 • bogaty i miękki bas;
 • ścisłość;
 • ładny projekt;
 • połączenie bluetooth.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Samsung sprzętowy - V450

Na czwartym miejscu jest kolejny południowokoreański głośnik Samsung HW - V450. Całkowita moc soundbara 2.1 wynosi 320 watów. To wystarczy, aby wypełnić pomieszczenie o powierzchni 40 m2 wysokiej jakości dźwiękiem z telewizora. Subwoofer typu bass-reflex posiada bezprzewodowe połączenie Bluetooth. Soundbar jest wyposażony w porty stereo, cyfrowe, optyczne, USB i HDMI. Urządzenie obsługuje formaty Dolby i DTS. Zawiera panel sterowania. Panel można zamontować na ścianie. Niskie częstotliwości są całkiem satysfakcjonujące dla miłośników kina i muzyki. Użytkownicy są zadowoleni z dobrej akustyki, pięknego designu. Średnia cena: na poziomie 16 000 rubli.

Samsung sprzętowy - V450

Zalety:

 • moc 320 W nadaje się do dużych pomieszczeń;
 • stylowy wygląd;
 • jakość dźwięku na wszystkich częstotliwościach;
 • uniwersalna funkcjonalność.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Bose SoundTouch 300

Pierwsza trójka w rankingu to modele premium z ceną ponad 40000 rubli. Otwiera go Bose soundtouch 300, amerykańska prywatna firma Bose. Aktywny głośnik ma wymiary (szerokość * wysokość * głębokość) 958 * 58 * 108 mm. Istnieją dekodery Dolby Digital i DTS, porty do podłączenia kabla stereo, cyfrowego optycznego i HDMI. Oddzielne wejście do podłączenia subwoofera, obsługa NFC. Kolumnę można zamontować na ścianie. System zapewnia wysokiej jakości dźwięk w całym zakresie częstotliwości. Aby wprowadzić prawidłowe ustawienia, musisz pobrać aplikację soundtouch na Androida. Średnia cena: 57990 rubli.

Bose SoundTouch 300

Zalety:

 • ścisłość;
 • połączenie z telefonem, tabletem i komputerem działa bez zawieszania się;
 • wygodne przełączanie niskich częstotliwości z pilota;
 • możliwość podłączenia subwoofera.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Wymiary ogniskowe

Drugą linię oceny zajmuje urządzenie opracowane przez specjalistów francuskiej prywatnej firmy Focal. Jest to standardowy soundbar 5.0 o łącznej mocy 450 W, wyposażony w liniowe, cyfrowe optyczne porty HDMI i wyjście na subwoofer. Urządzenie obsługuje formaty Dolby i DTS. Dostarczane z uchwytami ściennymi. Według użytkowników soundbar brzmi lepiej niż podłogowe głośniki Hi-Fi. Z tyłu głośnika znajdują się przełączniki:

 • wybór subwoofera od Focal lub innych producentów;
 • określenie odległości do słuchacza;
 • określenie zajętości pokoju z meblami;
 • przełącznik położenia kolumny (stojący lub wiszący na ścianie).

Manipulowanie tymi przełącznikami może naprawdę poprawić dźwięk urządzenia. Jego średni koszt: 57590 rubli.

Wymiary ogniskowe

Zalety:

 • imponująca moc głośników zapewniająca więcej miejsca;
 • możliwość elastycznych ustawień uwzględniających położenie soundbara, ilość mebli i odległość do słuchaczy;
 • wiele portów do podłączenia.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Pasek odtwarzania Sonos

Pierwsze miejsce i najlepsze recenzje klientów zdobył pomysł XXI wieku - projektor dźwięku amerykańskiej firmy Sonos. Firma powstała w 2002 roku. Jej specjaliści opracowują domowe cyfrowe głośniki bezprzewodowe oparte na protokole Wi-Fi. Sonos Playbar to dwukierunkowy soundbar z cyfrowym wejściem optycznym. Podłączając do niego satelity Sonos Play 3 i subwoofer Sonos Sab, można tworzyć systemy 3.1 i 5.1. Urządzenie posiada złącze Ethernet. Daje to możliwość zorganizowania własnej przestrzeni multimedialnej w każdym pomieszczeniu mieszkania czy domu. Średni koszt tego urządzenia to 64990 rubli.

Pasek odtwarzania Sonos

Zalety:

 • brak przewodów (z wyjątkiem przewodów zasilających);
 • fajny projekt;
 • możliwość zakupu i aranżacji dodatkowych głośników według własnego uznania;
 • doskonały dźwięk na wszystkich częstotliwościach;
 • odtwarza muzykę z telefonu, internetu;
 • Wi-Fi i Ethernet otwierają ogromne możliwości tworzenia inteligentnego domu muzycznego.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Nazwa modelu SundbarCharakterystyka technicznaŚrednia cena
Pasek odtwarzania SonosGłówna charakterystyka:
Typ głośnika - soundbar, aktywny.
Głośniki przednie:
liczba dołączonych głośników - 1;
typ - półka, ilość listew - 2;
wymiary (SxWxG) 900x85x140 mm, waga 5,4 kg.
Wzmacniacz
Interfejsy: cyfrowe wejście optyczne.
Dodatkowe informacje:
możliwość szybkiego tworzenia systemów 3.1 i 5.1 w połączeniu z Sonos Play: 3 satelitami i subwooferem Sonos Sub; Obsługa Wi-Fi; 2 złącza Ethernet.
64 990 RUB
Wymiary ogniskoweGłówna charakterystyka:
Standard - 5,0.
Głośnikowy soundbar, aktywny.
Całkowita moc wynosi 450 watów.
Pasmo przenoszenia 50-25000 Hz.
Głośniki przednie:
Liczba dołączonych głośników to 1.
Typ - półka; moc 450 W;
liczba pasm - 1;
wymiary głośnika: 5x100 mm;
Pasmo przenoszenia 50-25000 Hz.
Wymiary (SxWxG) 1155x115x115 mm, waga 5,5 kg.
Wzmacniacz
Interfejsy: wejście liniowe (stereo), cyfrowe wejście optyczne, wyjście subwoofera, wejście HDMI x2; dekodery - Dolby Digital, DTS.
Jest pilot.
do tego
Uchwyty do montażu - dostępne.
RUB 57590
Bose SoundTouch 300Główna charakterystyka:
Typ głośnika: soundbar, aktywny.
Głośniki przednie:
liczba dołączonych głośników - 1,
typ - półka, wymiary (SxWxG) 978x58x108 mm.
Waga 4,7 kg.
Wzmacniacz.
Interfejsy: wejście liniowe (stereo), cyfrowe wejście optyczne, wyjście subwoofera, wyjście HDMI, wejście HDMI.
Bluetooth jest dostępny. Dekodery Dolby Digital, DTS.
Jest pilot.
Do tego:
Uchwyty do montażu - dostępne.
Więcej informacji: obsługa NFC.
57990 RUB
Samsung sprzętowy - V450Główna charakterystyka
Standard 2.1.
Typ głośnika - soundbar, aktywny.
Całkowita moc 320 watów.
Pasmo przenoszenia 40-20000 Hz.
Głośniki przednie:
Liczba głośników w zestawie - 1;
wymiary (SxWxG) 909x54x71 mm, waga 2 kg.
Subwoofer 1, wymiary głośnika - 177,8 mm;
obudowa bass-reflex, wymiary (SxWxG)
200x392x378 mm, waga 7,2 kg.
Wzmacniacz.
Interfejsy: wejście liniowe (stereo), cyfrowe wejście optyczne, USB typu A, wyjście HDMI, wejście HDMI. Bezprzewodowe podłączenie subwoofera.
Bluetooth jest dostępny. Dekodery Dolby Digital, DTS.
Jest pilot.
Dodatkowo: uchwyty do montażu - dostępne.
Dodatkowe informacje:
Obsługa Wi-Fi; bezprzewodowe połączenie z TV.
RUB 15890
Denon DHT - S316Główna charakterystyka:
Standard 2.1.
Typ głośnika - soundbar, aktywny. Głośniki przednie. Liczba dołączonych głośników -1
Wymiary (SxWxG) 900x55x82 mm, waga 1,8 kg.
Subwoofer - 1, z obudową typu bass-reflex.
Wymiary (SxWxG) 170x312x340 mm, waga 5,2 kg.
Wzmacniacz:
Interfejsy: wejście liniowe (stereo), cyfrowe wejście optyczne, wejście HDMI.
Bezprzewodowe podłączenie subwoofera.
Bluetooth jest dostępny. Dekodery Dolby Digital, DTS.
Jest pilot.
19570 RUB
Yamaha YAS - 108Główna charakterystyka:
Standard 2.1.
Typ głośnika - soundbar, aktywny.
Całkowita moc wynosi 120 watów.
Głośniki przednie.
Liczba dołączonych głośników - 1;
rodzaj półki, ilość listew - 2;
wymiary (SxWxG) 889x54x130 mm.
Wbudowany subwoofer.
Wzmacniacz:
Interfejsy - wejście liniowe (stereo), cyfrowe wejście optyczne, wyjście subwoofera, wyjście HDMI, wejście HDMI.
Bluetooth - tak; kontrola tonów basowych.
Jest pilot.
Do tego:
Uchwyty do montażu - dostępne.
Dodatkowe informacje:
możliwość połączenia z dwoma urządzeniami Bluetooth w tym samym czasie; Obsługa DTS Virtual: X.
15150 RUB
Samsung HW - M 360Główna charakterystyka:
standard 2.1;
typ systemu głośników - soundbar, aktywny;
całkowita moc - 200 W;
zakres częstotliwości - 45-20000 Hz.
Głośniki przednie:
Liczba dołączonych głośników - 1; typ - półka;
Wymiary (SxWxG) - 908x54x71 mm; Waga 1,5 kg.
Subwoofer - 1; wymiary głośnika 165 mm;
obudowa typu bass reflex;
Wymiary (SxWxG) 179x353x300 mm; waga 4,6 kg.
Wzmacniacz.
Interfejsy: wejście liniowe (stereo), cyfrowe wejście optyczne.
Bezprzewodowe podłączenie subwoofera.
Bluetooth jest dostępny.
Dekodery Dolby Digital, DT.
Jest pilot.
Do tego:
Istnieją łączniki do montażu.
13069 RUB
LG SJ3Główna charakterystyka
standard 2.1;
typ systemu głośników: soundbar, aktywny;
Całkowita moc - 300 W;
głośniki przednie: liczba dołączonych głośników - 1; rodzaj półki; Moc 100 W;
wymiary (SxWxG) 950x71x47 mm; Waga 2,47 kg;
subwoofer - 1, moc 200 W;
wymiary (SxWxG) 171x320x252 mm; waga 4,2 kg.
Wzmacniacz.
Interfejsy: wejście liniowe (stereo), cyfrowe wejście optyczne;
bezprzewodowe połączenie subwoofera;
Bluetooth jest dostępny; Dekodery Dolby Digital, DTS.
Do tego:
Istnieją łączniki do montażu. Sterowanie za pomocą pilota telewizora.
11343 RUB
Sony HT - CT80Główna charakterystyka:
Standard 2.1.
Głośnikowy soundbar, aktywny.
Całkowita moc wynosi 80 watów.
Głośniki przednie:
liczba dołączonych głośników - 1;
typ - półka, moc - 40 W;
liczba pasm - 2;
wymiary (SxWxG) 901x52x84 mm; waga - 2 kg.
Subwoofer - 1, moc 40 W;
wymiary głośnika 130 mm;
obudowa bass-reflex, wymiary (SxWxG)
165x243x296 mm, waga 2,7 kg.
Wzmacniacz.
Interfejsy: wejście liniowe (stereo), cyfrowe wejście optyczne, USB typu A.
Bluetooth jest dostępny.
Dekodery - Dolby Digital. Jest pilot.
Do tego:
Uchwyty do montażu - dostępne.
Więcej informacji - obsługa NFC
7990 rub.
JBL Bar StudioGłówna charakterystyka:
typ głośnika - soundbar, aktywny;
całkowita moc 30 W;
zakres częstotliwości 60-20000 Hz.
Głośniki przednie:
liczba dołączonych głośników - 14;
typ - półka; liczba pasm - 2;
wymiary głośnika - HF: 2x40 mm, LF: 2x50 mm;
wymiary (SxWxG) 614x58x86 mm; Waga 1,4 kg
Wzmacniacz.
Interfejsy - wejście liniowe (stereo), cyfrowe optyczne, USB typu A, wejście HDMI. Bluetooth jest dostępny.
Jest pilot.
Do tego:
Istnieją łączniki do montażu.
6100 RUB

Oczywiście soundbar nie jest produktem obowiązkowym. Możesz bez niego oglądać telewizję. To nie jest inwestycja w siebie, w swoje zdrowie czy rozwój intelektualny. Wydawałoby się, dlaczego jest potrzebny. Spróbuj. Nie wiedząc, co to jest, trudno jest ocenić, czy potrzebujesz tego produktu, czy nie. Istnieją dość przystępne cenowo produkty, których zakup nie wstrząśnie budżetem rodzinnym.

A może po dokonaniu zakupu i cieszeniu się pełnym dźwiękiem telewizora zadasz sobie pytanie, dlaczego nie zrobiłeś tego wcześniej. Nasza recenzja pomoże Ci poruszać się wśród ogromnej liczby fajnych producentów i nie popełniać błędów przy wyborze porządnego modelu soundbara.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *