Ocena najlepszych fotoepilatorów damskich w 2020 roku

0

Kwestia usuwania niechcianego owłosienia na ciele niepokoi płeć piękną na całym świecie. Czego kobiety nie tolerują w trosce o gładką i promienną skórę: depilacja woskiem, pasta cukrowa, pęseta, depilacja laserowa. Nowoczesne technologie opracowują ogromną liczbę narzędzi i technik, aby zaspokoić potrzeby kobiet dotyczące gładkości skóry. Jednym z tych innowacyjnych urządzeń jest fotoepilator. Większość kosmetologów i dermatologów uważa to urządzenie za jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej bezbolesnych do usuwania niechcianego owłosienia. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” oferują artykuł z pełnym opisem, zaletami i wadami nowoczesnych fotoepilatorów, które nadają się do użytku salonowego i domowego.

Co to jest fotoepilator

Fotoepilacja to zabieg wykonywany za pomocą specjalnego aparatu. To urządzenie usuwa włosy za pomocą pulsującego światła z ładunkiem energetycznym.

Proces przebiega w ten sposób: we włosach gromadzi się energia melaniny (nadaje włosom pigment) i niszczy cebulkę od wewnątrz. Ta procedura znacznie spowalnia wzrost włosów, aw niektórych przypadkach całkowicie niszczy cebulkę na zawsze. Wiele salonów kosmetycznych robi dobrą reklamę właśnie na ten temat. Jednak wszystko zależy od struktury włosów.

Dziś zabieg fotoepilacji można przeprowadzić nie tylko w gabinetach kosmetycznych, ale także w domu. Producenci opracowali ogromną liczbę urządzeń do samodzielnego użytku. Jest to dość wygodne, ponieważ zakup samego urządzenia jest dość opłacalny i potrwa dużo czasu.

Jeśli chodzi o użycie depilatora dla mężczyzn. Włosy mężczyzny zgodnie z jego konstytucją są dużo grubsze niż kobiety, dlatego nie każdy fotoepilator sobie z tym poradzi.

Jak działa urządzenie

Zasada działania urządzenia jest dość prosta. Urządzenie wysyła impuls o wysokiej częstotliwości z mieszka włosowego do melaniny. Efektem tego procesu jest rozgrzanie mieszka włosowego i tkanki skórnej, co prowadzi do odrzucenia i śmierci włosa. Żarówka po prostu wypada, a nowa może już nigdy nie wyrosnąć. Procedura jest wielokrotnego użytku. Podczas naświetlania nie wszystkie włosy są poddawane impulsowaniu, dlatego zalecana liczba powtórzeń to 6-10 sesji.

Każde urządzenie ma kilka załączników:

 • Do twarzy - najmniejsza nasadka, która wytwarza impuls na małych obszarach. Przed użyciem należy przetestować na niewielkim obszarze skóry.
 • Do ciała - największa nasadka. Dzięki niemu pokrycie leczonego obszaru jest większe, a proces przebiega szybciej.
 • Do bikini - wygodna nasadka, która pomaga usuwać włosy nawet w najbardziej niedostępnych miejscach.

Zapamiętaj! Chociaż proces jest bezbolesny i nieskomplikowany, podczas zabiegu należy przestrzegać środków ostrożności. Zabieg przeprowadza się raz na dwa tygodnie. Po ukończeniu pełnego cyklu wzrostu nowych włosów można nie zaobserwować przez kilka lat z rzędu.

Warto zaznaczyć, że wszelkie zmiany hormonalne, stres, ciąża mogą powodować aktywny wzrost włosów na skórze.

Zalety i wady urządzenia

W pogoni za idealną sylwetką kobiety są gotowe zapłacić wszelkie pieniądze. Tak jest w przypadku fotoepilatora. Bezbolesność i długotrwały efekt przyciągają do gabinetów kosmetycznych coraz więcej klientek. I niestety większość kosmetologów przeprowadzających takie zabiegi nie ma nawet minimalnego wykształcenia medycznego. Niestety analfabetyzm i brak kwalifikacji specjalistów może mieć tragiczne konsekwencje. Porozmawiamy o nich później.

Rozważ listę zalet tej procedury:

 1. Bezbolesne, szybkie i wygodne.
 2. Skóra jest napięta dzięki aktywnym impulsom i wytwarzanej elastynie, która regeneruje skórę.
 3. Możesz usunąć niechciane włosy w dowolnym miejscu na skórze.
 4. Urządzenie do użytku domowego nie wymaga specjalnych umiejętności do zabiegu. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami.
 5. Nie powoduje wrastania włosów, a raczej zapobiega takim konsekwencjom.
 6. Zabieg przeprowadzany jest szybko, nawet największe obszary są przetwarzane w 15-20 minut.

Jak każde urządzenie techniczne, fotoepilator ma szereg przeciwwskazań i wad.

 1. Głównym czynnikiem jest nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa.
 2. Wysoki koszt urządzenia do użytku domowego i procedury salonowej.
 3. Urządzenie jest uważane za nowe na rynku technologicznym, a konsekwencje zabiegu nie zostały w pełni zbadane.
 4. Jeśli kosmetyczka jest nieprawidłowo skonfigurowana, używana lub niewykwalifikowana, możesz się poparzyć.
 5. Przeciwwskazaniami do zabiegu są przewlekłe choroby onkologiczne, nadwrażliwość skóry, wysypki alergiczne, wysypki lub zmiany skórne, żylaki, łuszczyca, egzema, ciąża, karmienie piersią, cukrzyca.
 6. Fotoepilator nie działa na jasne włosy i opaloną skórę.

Zasady użytkowania

Po odebraniu wysokiej jakości urządzenia do fotoepilacji w domu i po przestudiowaniu jego instrukcji konieczne jest przygotowanie skóry. Kierując się prostymi zasadami, możesz osiągnąć maksymalny efekt bez szkody dla zdrowia.

 1. Nie opalać 14 dni przed i po zabiegu.
 2. Skóra powinna być zdrowa, bez uszkodzeń, otarć, wysypek.
 3. Podczas zabiegu nie wolno poddawać się kuracji antybiotykowej lub hormonalnej.
 4. Obszar poddawany zabiegowi musi mieć włoskowatą linię co najmniej 2 mm.
 5. Wybierz odpowiednią moc impulsu dla swojego koloru skóry. Drogie modele wyposażone są w automatyczny odczyt typu koloru, w tańszych urządzeniach będziesz musiał to zrobić samodzielnie.
 6. Wyraźnie zaznacz obszar, który ma być leczony.
 7. Chroń swoje oczy podczas korzystania z urządzenia.
 8. Traktuj obszar zgodnie z instrukcjami wybranego urządzenia.
 9. Po manipulacji potraktuj skórę pantenolem.

Jeśli zdecydujesz się przejść podobną procedurę w salonie, dokładnie przestudiuj recenzje swojego mistrza. Musi mieć minimalne wykształcenie medyczne.

Uwaga! Proces martwicy włosów jest przedłużony, więc włosy osłabiają się i wypadają dopiero po kilku zabiegach.

Jak wybrać?

Nasz zespół opracował listę cech, na które przede wszystkim należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia:

 1. Wygląd. Na rynku dostępne są 2 rodzaje fotoepilatorów. Przenośny zasilany bateryjnie. Na swoim obrazie przypomina suszarkę do włosów. Jest lekki, wygodny i można go transportować ze sobą. Wykonuje pracę bez podłączenia do sieci. Drugi typ zasilany jest z sieci. Z reguły takie urządzenie ma więcej dysz, a wraz z nim procedura jest szybsza.Nie różnią się od siebie możliwościami technicznymi.
 2. Cena £. Jak każde urządzenie na rynku, fotoepilatory różnych producentów różnią się ceną. Bezpośrednio polityka cenowa zależy od zużycia żarówki. Na przykład są samochody z zapasem 800 lamp błyskowych i są samochody z 5000 błyskami. Oczywiście różnica w cenie będzie znacząca. Wybierz dla siebie urządzenie, które będzie miało wystarczającą ilość lamp błyskowych w dobrej cenie.
 3. Moc błysku. Każde urządzenie jest regulowane siłą błysku, skala pomiaru wynosi od 0 do 5. Im wyższy wskaźnik, tym mocniejszy błysk, a zatem włos jest szybciej usuwany. Ale! Nie zapomnij. Silna moc błysku może uszkodzić skórę, uszkodzić, poparzyć.
 4. Ekwipunek. W zestawie z samym urządzeniem powinno znaleźć się kilka dysz do różnych stref, gogle oraz środek dezynfekujący. Żel chłodzący należy zakupić osobno.

Ocena najlepszych fotoepilatorów żeńskich w 2020 roku

Fotoepilacja to zabieg polegający na usunięciu niechcianego owłosienia poprzez wystawienie mieszka włosowego na działanie impulsów światła. Wcześniej takie zabiegi były wykonywane tylko w specjalistycznych klinikach lub salonach kosmetycznych. Jednak w tej chwili tę procedurę można przeprowadzić również w domu. Nasz zespół redakcyjny przygotował ranking najlepszych fotoepilatorów do bezpiecznego usuwania włosów. Lista jest oparta na opiniach klientów i jest podzielona na 3 kategorie: drogie, średnie i budżetowe.

Imię Liczba impulsówLiczba trybów mocycena, rub. 
Kosztowny
Philips BRI956 LumeaPrestige250000539990
Braun IPL BD 5001300000325990
Remington IPL6750150000525500
Modele ze średniej półki
BaByliss G935E200000510896
CosBeauty Perfect Smooth300000515000
Philips SC1995 Lumea Advanced250000517000
Modele budżetowe
Silk'n Glide Xpress 300K30000059990
BaByliss G933E15000057990
PLANTA PLH-200 Estetic Touch20000077000

Drogie modele

Philips BRI956 LumeaPrestige

Najdroższe urządzenie w naszym rankingu. To fotoepilator światowej sławy firmy Philips. To właśnie to urządzenie posiada cechy gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo w użytkowaniu domowym. Liczba impulsów tego urządzenia wynosi 250 000 błysków, co jest największym wskaźnikiem wśród urządzeń.

Urządzenie posiada 5 trybów mocy i nadaje się do stosowania na każdej skórze, z wyjątkiem bardzo opalonej skóry. To urządzenie samodzielnie rozpoznaje kolor skóry gospodyni i dostosowuje specjalnie dla niej impulsy. Na podstawie oświadczenia producenta widoczny efekt można zaobserwować po 3 zabiegach. Charakterystyczną cechą jest to, że depilator może działać zarówno autonomicznie, jak i z sieci. W zestawie znajdują się 4 nasadki na różne części ciała. To konkretne urządzenie ma ogromną liczbę pozytywnych recenzji na wielu platformach.

Philips BRI956 LumeaPrestige

Zalety:

 • ogromna liczba impulsów;
 • 5 trybów mocy;
 • działa z sieci i autonomicznie;
 • szybkie rezultaty;
 • 4 porady dotyczące leczenia.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • pokazuje najlepsze wyniki podczas pracy przy zasilaniu sieciowym.

Braun IPL BD 5001

Kolejny popularny model wśród kobiet ze światowej marki Braun. Ten depilator fotograficzny zbiera wysokie oceny w ocenach i wiele pozytywnych recenzji od zadowolonych klientów. 300 000 błysków pomoże całkowicie pozbyć się niechcianych włosów w zaledwie kilka miesięcy. Charakterystyczną cechą jest to, że czujnik wykrywania mocy jest włączany przed każdą emisją nowego impulsu. W związku z tym technologia ta pomaga zmniejszyć siłę pulsu w delikatnych obszarach i dodaje mocy w szorstkich obszarach skóry. Ta technologia jest praktykowana tylko przez firmę Braun.

W przeciwieństwie do innych przedstawionych powyżej modeli, to urządzenie posiada 3 tryby: delikatny, standardowy i bardzo delikatny. Jest to drugi tryb przeznaczony dla młodej skóry i polecany osobom początkującym. Dzięki temu reżimowi nie ma ryzyka uszkodzenia skóry.

Urządzenie przystosowane jest do 2 rodzajów impulsów: przesuwnego (co znacznie upraszcza proces) oraz impulsowego. Każdy impuls działa na 3 cm skóry. To urządzenie jest zasilane z sieci.

Braun IPL BD 5001

Zalety:

 • ogromna liczba pozytywnych recenzji;
 • 300 000 błysków;
 • 3 tryby pracy do leczenia nawet najbardziej delikatnych obszarów;
 • można stosować na twarz;
 • 2 rodzaje aplikacji impulsów.

Niedogodności:

 • zestaw nie zawiera etui ochronnego i okularów;
 • lampa przeznaczona jest na 300 tysięcy błysków i nie jest wymienna.

Remington IPL6750

Kolejny model porządnego fotoepilatora w naszej ocenie drogich produktów. Jego pojemność flash jest o połowę mniejsza niż w poprzednim modelu, tylko 150 000, ale jakość samego urządzenia nie może pozostać niezauważona. Produkt posiada funkcję automatycznego wykrywania koloru skóry i samodzielnie dobiera wymaganą moc błysku, aby na zawsze usunąć niechciane włoski. Posiada 5 poziomów mocy. W zestawie znajdują się 3 wymienne dysze dla różnych stref. Aby ułatwić przechowywanie, lepiej przechowywać fotoepilator w przenośnej walizce. Dzięki temu urządzenie nie zostanie zakurzone i zatkane brudem.

Remington IPL6750

Zalety:

 • 5 poziomów mocy;
 • wygodne nasadki;
 • dobrze usuwa wszelkie włosy;
 • zawiera 3 dysze.

Niedogodności:

mały zapas błysków za takie pieniądze.

Modele ze średniej półki

BaByliss G935E

Fotoepilator z tej serii działa w systemie: intensywne pulsujące światło. Ta technologia jest najbezpieczniejsza i najbardziej efektywna. Urządzenie ma 200 tysięcy impulsów, podobnie jak poprzednie urządzenie z naszej listy BaByliss G935E posiada automatyczny czujnik rozpoznawania typu skóry i wyboru mocy impulsu. Urządzenie jest odpowiednie dla posiadaczy nawet najbardziej wrażliwej skóry. Ergonomiczny kształt rękojeści pomaga celować w nawet najtrudniej dostępne miejsca. Zawiera 4 nasadki do pach, bikini, twarzy i ciała. Warto dodać, że ten fotoepilator ma dostęp przez Bluetooth i można nim sterować nawet z poziomu smartfona. Wszystkie potrzebne dane możesz wprowadzić samodzielnie lub aplikacja automatycznie przypomni Ci o wykonaniu poniższej procedury. Świetne urządzenie do użytku domowego.

BaByliss G935E

Zalety:

 • łatwy w transporcie;
 • wygodna;
 • ergonomiczny uchwyt;
 • lampa kwarcowa;
 • ma na stanie 200 tysięcy lamp;
 • w zestawie okulary ochronne;
 • 4 nasadki na różne części ciała;
 • jest aplikacja i dostęp do urządzenia przez smartfona.

Niedogodności:

 • szybko się przegrzewa i może się wyłączyć.

CosBeauty Perfect Smooth

Jedną z głównych zalet tego konkretnego modelu jest to, że przekątna leczonego obszaru zwiększa się do 4,5 cm przy standardowym rozmiarze 3 cm Technologia ta pozwala na szybką i wydajną obróbkę dużych powierzchni skóry. Na przykład 1 nogę od goleni do uda można przerobić w 5 minut. Na uchwycie znajduje się cyfrowy wyświetlacz, który pokazuje wszystkie niezbędne cechy urządzenia. Istnieje dodatkowa możliwość dokupienia lampy zamiennej. Przyzwoity wybór za swoje pieniądze. Może bezpiecznie konkurować z drogimi modelami.

CosBeauty Perfect Smooth

Zalety:

 • zwiększona przekątna dysz dla szybkiej i wysokiej jakości obróbki;
 • 300 000 - liczba błysków;
 • szybka obróbka dużej powierzchni;
 • cyfrowy wyświetlacz z wyjściem wszystkich niezbędnych charakterystyk;
 • możliwość wymiany lampy.

Niedogodności:

 • w zestawie znajduje się tylko jedna dysza, może być niewygodna i niehigieniczna.

Philips SC1995 Lumea Advanced

Ta marka jest już w naszej ocenie, tylko fotoepilator jest przedstawiony w powyższej klasyfikacji. Podobnie jak poprzedni model, to urządzenie ma pojemność flash 250 000. Posiada dwa tryby pracy: pulsujący i przesuwny. Urządzenie ma szeroki obszar do obróbki 4 cm, ale model różni się tym, że nie ma takiej mocy, działa tylko z sieci. Należy zaznaczyć, że w zestawie nie ma dodatkowych przystawek, co znacznie ogranicza jego użycie. Urządzenie nie jest przeznaczone do stosowania na gładkiej skórze twarzy.

Philips SC1995 Lumea Advanced

Zalety:

 • ma dużą objętość flash, 250 000;
 • duża dysza do powierzchni roboczych 4 cm;
 • istnieją dwa poziomy pracy: pulsujący i ślizgowy;
 • efekt po 3 zabiegach.

Niedogodności:

 • nie ma różnych załączników do leczenia twarzy;
 • lampy nie można wyjąć;
 • brak automatycznego wykrywania poziomu mocy.

Modele budżetowe

Silk'n Glide Xpress 300K

Znakomity fotoepilator Silk'n Glide Xpress 300K do użytku domowego. Firma izraelska oferuje nam produkt, który ma na stanie 300 tysięcy impulsów. To urządzenie ma dwie cechy technologiczne: ślizg i pulsację. Model ma promień pokrycia uprawianej powierzchni 3 cm W zestawie znajdują się 4 nasadki oraz pokrowiec ochronny. Należy zwrócić uwagę na ciało, które jest doskonale zakryte dłonią, aby przetworzyć najtrudniej dostępne miejsca. Model działa tylko z sieci, ale nie pobiera dużo prądu, więc zabieg można przeprowadzić powoli i sprawnie. Dozwolony do stosowania na twarzy i innych delikatnych obszarach. Podobnie jak w poprzednich urządzeniach, Silk'n Glide Xpress 300K automatycznie wykrywa typ skóry swojej dziewczynki i dobiera niezbędną moc do pulsacji.

Silk'n Glide Xpress 300K

Zalety:

 • zwartość i modny design;
 • na stronie można zobaczyć certyfikat jakości i wyniki eksperymentów;
 • bezpieczny;
 • zawiera etui ochronne;
 • ma wygodny kształt;
 • ekonomiczny;
 • wysokiej jakości lampa, która będzie służyła długo bez wymiany.

Niedogodności:

 • zasilanie tylko z sieci;
 • lampa się nie zmienia, dlatego przy korzystaniu ze wszystkich lamp błyskowych należy zakupić nowy model.

BaByliss G933E

Mocny i niedrogi fotoepilator do użytku domowego. Ma na stanie 150000 błysków. To urządzenie działa z sieci. Pomimo tego, że urządzenie jest małe, jest dość wydajne. Efekt po zabiegach widoczny jest po 4-5 razy. Absolutnie bezbolesne. Można go stosować nawet na najbardziej delikatnych obszarach, w tym na twarzy. Urządzenie posiada specjalną taśmę odporną na starzenie się pod wpływem błysków. Dodatkowym atutem jest to, że urządzeniem można sterować telefonicznie za pośrednictwem aplikacji.

BaByliss G933E

Zalety:

 • ogromny zapas ognisk 150000;
 • mały rozmiar;
 • szybki efekt;
 • bezbolesny;
 • jest dostęp przez smartfon.

Niedogodności:

 • nie wymienna lampa;
 • brak wymiennych załączników.

PLANTA PLH-200 Estetic Touch

To najbardziej ekonomiczne urządzenie na naszej liście. Warto zauważyć, że pomimo niskiej ceny fotoepilator ma szereg godnych cech, które nadają się do użytku w domu. Urządzenie posiada automatyczne wykrywanie rodzaju skóry i dostosowuje do niej moc promieni. 7 poziomów mocy natężenia wiązki, co jest absolutnym rekordem. To małe urządzenie ma zapas 200 000 błysków. Spośród niedociągnięć można zauważyć tylko prace punktowe. Lampa jest wymienna, dzięki czemu może służyć przez bardzo długi czas.

PLANTA PLH-200 Estetic Touch

Zalety:

 • niska cena;
 • ogromny zapas błysków;
 • automatyczne wykrywanie rodzaju skóry;
 • 7 poziomów mocy.

Niedogodności:

 • mała skala okienkowa;
 • brak wymiennych załączników.

Współcześni producenci co roku opracowują nowe technologie i urządzenia, które pomagają zwalczać niechciane włosy. Usuwają włosy na stałe lub na określony czas, nie powodując podrażnień czy dyskomfortu po zabiegu. Warto pamiętać, że żaden zabieg nie gwarantuje trwałego usunięcia mieszka włosowego. Przyczyną wznowienia aktywnego wzrostu mogą być zaburzenia hormonalne, ciąża, nagłe zmiany temperatury, stres. Za pomocą fotoepilatora można uzyskać gładkość, elastyczność, teksturę skóry. W kosmetologii istnieje wiele sposobów usuwania włosów, ale nie wszystkie z nich są bezpieczne i bezbolesne. Każda kobieta samodzielnie wybiera dla siebie najlepszą metodę depilacji. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na zakup takiego produktu, koniecznie przeczytaj recenzje, znajdź najlepsze opcje w przyzwoitych cenach. Nie zapomnij o swoim zdrowiu!

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *