Ocena najlepszych książek zimowych i noworocznych dla dzieci na rok 2020

2

We współczesnym świecie dzieci coraz wcześniej tracą wiarę w cuda, z kolei udowadniając znajomym, że Świętego Mikołaja nie ma, a prezenty pod choinkę zabiera się wyłącznie dzięki rodzicom. Dlatego tak ważne jest, aby przedłużyć poczucie magii i tajemniczości wakacji dla swoich małych wszechwiedzących. Pomogą w tym fascynujące zimowe książki, które dadzą dziecku poczucie oczekiwania na nadchodzące wakacje, zanurzając go w noworocznej bajce, ucząc dobra i umiejętności nawiązywania przyjaźni.

Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Was wybór ekscytujących książek zimowych i noworocznych, które nie zachwycą ani dzieci, ani ich rodziców.

Kiedy i komu czytać książki noworoczne

Większość prac z przygotowanej selekcji zainteresuje dzieci w wieku przedszkolnym w różnym wieku od 2 lat.

Zalecamy, aby nie pokazywać zbyt wcześnie dostępnych książek zimowych. W zależności od treści publikacji można je stopniowo „wyjmować” z pamięci podręcznej, lub można zaaranżować codzienne lektury kilku opowiadań z wielostronicowych prac.

Początek „czytań noworocznych” lepiej zaplanować w grudniu, aby dziecko nie wypaliło się w oczekiwaniu na święta.

Najciekawsze noworoczne książki dla dzieci

A. Usachev „Wszystko o Dedmorozovce”

Ten zbiór opowiadań noworocznych jest niewątpliwie najwybitniejszym z zestawionych w rankingu, wspaniałych opowieści o Dedmorozovce od ponad dwóch dekad. Powstały nawet filmy animowane na podstawie baśni.

O czym więc ta książka powie dzieciom !? Czytelnicy dowiedzą się, jak dziadek Frost żyje ze swoją wnuczką Snegurochką w niewidzialnej wiosce Dedmorozovka, gdzieś w regionie Archangielsk lub Wołogda. Wraz z nimi we wsi osiedlili się ich pomocnicy - Bałwany i Bałwany. Każdy z nich ma swój charakter, przyzwyczajenia. Dziewczyny są wybredne, chłopcy psotni. Morkovkin, Krossovkin, Kosichkina czy Dummies - który z nich najbardziej polubi Twoje dziecko?

Bałwanki, jak zwykłe dzieci, chodzą do szkoły i jako nietypowe - pomagają Dziadkowi przygotować i dostarczyć dzieciom prezenty noworoczne.

Warto zaznaczyć, że opisywana przez nas publikacja zawiera wszystkie historie o mieszkańcach Dedmorozovki, ale w sprzedaży są osobne historie.

Koszt zbioru nowel z edycji Rosmana to od 700 rubli za 500 stron w twardej oprawie.

A. Usachev „Wszystko o Dedmorozovce

Zalety:

 • Fascynujące historie, wciągająca lektura;
 • Kompletna kolekcja pozwala potroić swoje nocne odczyty przez długi czas;
 • Piękne ilustracje;
 • Dobry humor.

Niedogodności:

 • Nie.

M. Straste „Winter's Tale”

Wzruszająca historia noworocznej podróży małego piernikowego ludzika. Khrustik, bo tak nazywa się główna bohaterka dzieła, został upieczony przez Snow Maiden, która wraz z krasnoludkami przygotowała dla dzieci niespodzianki i musiała udać się do jednego z chłopaków pod drzewem. Ale ciekawość i niecierpliwość przyniosły Khrustykowi wiele przygód, niebezpiecznych, ale jednocześnie wzruszających.Dzieciak miał okazję odwiedzić bałwany, znaleźć się w legowisku niedźwiedzia końsko-szpotawego, a nawet stać się zabawką dla złośliwych lisów. Wydawać by się mogło, że los Chrustyka w zimowym lesie jest przesądzony, ale ... cuda zdarzają się przed świętami ...

Historia powstała ponad 20 lat temu, ilustracje zostały wykonane przez autora.

Koszt książki w twardej oprawie z wydawnictwa Rech to 420 rubli.

M. Straste „Zimowa opowieść

Zalety:

 • Dobra jakość;
 • Piękne ilustracje autorskie;
 • Miła historia, która urzeka dziecko.

Niedogodności:

 • Drogie jak na jedną bajkę;
 • Zdezorientowany bliskością krasnali i Świętego Mikołaja, wpływa na to fakt, że książka zagranicznego autora jest przystosowana dla rosyjskich dzieci.

Wskazówka: zostaw tę książkę na ostatni tydzień Nowego Roku, kiedy drzewo będzie już zainstalowane w domu. Trochę kulinarnego wysiłku mamy, po przeczytaniu książki i dziecku już śpi. A jakie szczęście będzie rano, gdy ten sam Khrustyk będzie pod drzewem. To prawda, że ​​mama będzie musiała przygotować się z wyprzedzeniem, kupując odpowiednie sadzonki na ciasteczka.

J. Boehme „Najlepszy prezent na świecie”

Dzieło niemieckiego autora zawiera tylko 32 strony, na których fascynującej opowieści o szopie Wasiliju towarzyszą żywe ilustracje. Fabuła sprawi, że poczujesz się jak bohater, który od dawna marzył o otrzymaniu na święta gramofonu od Świętego Mikołaja. Mały szop pracz, nie czekając na prezent, szuka go w zaśnieżonym lesie. Co go czeka w sylwestra? Potrzeba ucieczki od niedźwiedzia, pozornie nieudane próby wydostania się z głębokiego wąwozu i najważniejsze spotkanie w życiu. Czy Wasilij otrzyma swój najlepszy prezent na świecie? Przekonasz się czytając tę ​​miłą i bardzo piękną książkę.

Koszt wydania w twardej oprawie to 730 rubli.

J. Boehme „Najlepszy prezent na świecie

Zalety:

 • Wydanie nie tylko ciekawe i wzruszające, ale też pouczające;
 • Bardzo jasne i pouczające ilustracje.

Niedogodności:

 • Dość drogie jak na jedną opowieść.

J. Bind „Straszny słodki wilk”

Historia opowiedziana przez belgijskiego pisarza zapoznaje czytelników z rodziną wilków, której głowa oczywiście Papież wyrusza na polowanie w noc przed Bożym Narodzeniem, aby jego małe ukochane dzieci nie umarły z głodu.

W ciemną zimową noc Tatuś-wilk spotkał zająca, kozę, a nawet Jelenia Świętego Mikołaja na szczęście, z których każdy, podobnie jak on, wyszedł na zimowe mrozy, aby nakarmić swoje króliki lub zebrać chrust dla starej koziołki. A bez renifera Świętego Mikołaja Boże Narodzenie może w ogóle się nie wydarzyć ... Co zrobi dziki wilk? I czy jest tak przerażający, jak chce się pojawić?

Książka jest o współczuciu, miłości do bliskich, umiejętności szanowania i bycia dumnym z członków rodziny. I oczywiście o cudach noworocznych. Śmiało można powiedzieć, że po przeczytaniu bajki wzruszy się wszystkich, łącznie z Głową Rodziny.

Koszt książki w twardej oprawie z wydawnictwa Enas-Kniga to 305 rubli.

J. Bind „Straszny słodki wilk

Zalety:

 • Bardzo miła i wzruszająca książka;
 • Wywołuje burzę emocji, od radosnego śmiechu po łzy uczucia.

Niedogodności:

 • Ilustracje nie należą do najbardziej atrakcyjnych, chociaż są bardzo pouczające.

S. Kozlov „Zimowe opowieści”

Siergiej Kozłow, autor tej kolekcji, jest znany każdemu z dzisiejszych dorosłych, gdyż według jego baśni powstały takie bajki jak „Jeż we mgle” czy „Tryam!”. Dzień dobry!". Niniejsza publikacja zawiera kilka historii, które wydarzyły się z Jeżem, Króliczkiem, Niedźwiedziem i ich leśnymi przyjaciółmi zimą, w sylwestra.

Zebrane bajki opowiedzą o tym, jak Jeż potraktował Niedźwiedzia na przeziębienie, jak przyjaciele razem ogrzewali piec lub biegali w odwiedziny w zimowe wieczory. Ta praca jest o przyjaźni, umiejętności radowania się z małych rzeczy, o zaufaniu i oczywiście o cudach, które mogą się zdarzyć tylko w przeddzień nowego roku.

Koszt wydania, które obejmuje 7 bajek, w twardej oprawie z wydawnictwa „Labyrinth Press” - 300 rubli. W sprzedaży można znaleźć zarówno pojedyncze prace autora o tematyce zimowej, jak i zbiory o różnej treści.

S. Kozlov „Zimowe opowieści

Zalety:

 • Opcja budżetowa wśród produktów sprzed Nowego Roku;
 • Bohaterowie są znani zarówno dzieciom, jak i rodzicom;
 • Piękne zdjęcia;
 • Pouczające i miłe bajki.

Niedogodności:

 • Przeważnie zima, nie temat noworoczny.

O. Tarrant „Przygody pakietu noworocznego”

Wydanie, jak większość prezentowanych w tej recenzji, zawiera tylko jedną bajkę, która jednak ujmuje od pierwszych stron. Opowieść opowiada historię małych wiewiórek, które muszą pomóc listonoszowi w poszukiwaniu paczki.

Książka uczy reagowania, życzliwości, odpowiedzialności, wzajemnej pomocy. Tekst poparty jest bardzo kolorowymi, szczegółowymi ilustracjami.

Koszt pracy wydawnictwa „Swing” to 600 rubli. (32 strony).

O. Tarrant „Przygody pakietu noworocznego

Zalety:

 • Naprawdę dobra lektura;
 • Jakość publikacji;
 • Dobre renderowanie ilustracji, które są przyjemne dla oka przez długi czas.

Niedogodności:

 • Kochanie za bajkę.

O. Fadeeva »Kotofei. Wszystkie historie noworoczne ”

Ta książka jest o przyjaźni i przygodach dwóch kotów, z których jeden to rasowy Kokosik, a drugi to bezdomny Ogon. Książka jest ścisłym przeplotem bajek i realiów z życia. Tutaj, pod jedną okładką, zebrano bardzo ciepłe ilustracje autorskie i żywe dialogi bohaterów.

Książkę czyta się jednym tchem, jest bardzo interesująca, miejscami bardzo zabawna, a na innych stronach dotyka najgłębszych strun duszy.

Będzie to szczególnie interesujące dla dzieci, które mają już 5 lat.

Koszt 136-stronicowego wydania w twardej oprawie to 800 rubli.

O. Fadeeva »Kotofei. Wszystkie historie noworoczne

Zalety:

 • Doskonałe ilustracje autorskie;
 • Książka uczy przyjaźni i wzajemnej pomocy;
 • Ciekawe i zabawne.

Niedogodności:

 • Dzieci poniżej 5 roku życia będą słabo postrzegane.

E. Rakitina „Przygody zabawek noworocznych”

Czy dzieci wiedzą, że w sylwestra wszystkie zabawki ożywają. Z książki Eleny Rakitiny mali czytelnicy i ich rodzice dowiedzą się, dokąd podróżował osioł z plasteliny i dlaczego należy upewnić się, że na Srebrnej Wróżce nie ma ani jednego pyłu. A także o tym, gdzie i kiedy odbędzie się Bal, który spełnia marzenia.

Czytając dzieło, czuje się jak z bajki, kiedy nawet rodzice zanurzają się w swoich myślach w dzieciństwie, w aromatach igieł sosny, cytrusów i czarującego szelestu świecidełek.

Koszt książki z wydawnictwa Rech (96 stron) to 600 rubli.

E. Rakitina „Przygody zabawek noworocznych

Zalety:

 • Bardzo ładne ilustracje;
 • Ciekawe zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci;
 • Pobudza kreatywność, do tworzenia ozdób choinkowych.

Niedogodności:

 • Nie.

O. Fadeeva "Frosya to zwykły świerk"

Nowy Rok to najbardziej tajemnicze i cudowne święto, tak myślą wszystkie dzieci i wielu dorosłych. Wiele, ale nie wszystkie. Jednym z tych niezbyt radosnych, nie czekających i nie kochających nowego roku jest bohater książki Raccoon pisarki i artystki Olgi Fadeevy.

Jak roztopić serce buka leśnego, jak zaszczepić w jego duszy wakacje? Tylko ona może w tym pomóc - mały, zupełnie zwyczajny świerk Frosya.

Koszt 48-stronicowej bajki z wydawnictwa Rech to 400 rubli.

O. Fadeeva "Frosya - świerk pospolity

Zalety:

 • Ilustracje autorskie;
 • Bardzo miła historia.

Niedogodności:

 • Nie.

S. Nordqvist „Boże Narodzenie w domu Petsona”

Książka zamykająca naszą selekcję nie jest przeznaczona dla przedszkolaków, jest bardziej odpowiednia dla uczniów szkół podstawowych. Historia powie o tym, jak wiele przedświątecznych zmartwień ma dwóch przyjaciół, Petson i jego kociak Findus. W końcu musisz oczyścić ścieżki ze śniegu, podejść do drzewa i upiec pierniki. Ale Petson tak niewłaściwie skręcił nogę, kto teraz organizuje uroczysty obiad i ozdabia choinkę, czy to naprawdę mały Findus!?

Czytając książkę, możesz całkowicie zanurzyć się w atmosferze oczekiwania na wakacje.

Historia nie jest długa, ale obficie opatrzona autorskimi ilustracjami.

Koszt 24-stronicowej opowieści to 500 rubli. Wydawnictwo „Belaya Vorona”

S. Nurdqvist „Boże Narodzenie w domu Petson

Zalety:

 • Bardzo piękne i szczegółowe zdjęcia;
 • Łatwe do odczytania.

Niedogodności:

 • Nie jest zbyt „magiczny”, dlatego jest bardziej odpowiedni dla dzieci w wieku szkolnym.

Jako podsumowanie

Należy zaznaczyć, że co roku na półkach księgarń oraz w katalogach stron internetowych pojawia się wiele prac o tematyce zimowej i noworocznej. Mogą to być nowe dzieła autorów krajowych i zagranicznych lub przedruki rzadkich bajek. W każdym razie wszystkie książki wyróżniają się dobrą jakością druku i kolorowymi ilustracjami.

Dobra jakość sprawia, że ​​takie publikacje są dość drogie, dlatego chcemy dać kilka wskazówek, jak taniej kupić literaturę noworoczną:

 1. Monitoruj sprzedaż. Duże witryny internetowe oferują rabaty do 40%.
 2. Nie odkładaj zakupu na później, im bliżej wakacji, tym mniej prawdopodobne są zniżki. Co więcej, jeśli jest to zamówienie ze sklepu internetowego, to przy zakupie w grudniu czas dostawy może się wydłużyć ze względu na przeciążenie poczty i usług kurierskich. Szkoda jednak nie otrzymać wybranej pracy na święta.
 3. Szukaj kompilacji. Aktualny trend: jedna edycja - jedna bajka. Zbiór kilku bajek w jednej książce pozwoli znacznie zaoszczędzić pieniądze. Istnieje jednak ryzyko, że zbiory będą zawierały nieco mniej ilustracji niż prace mono.

Opowiedzieliśmy tylko o niektórych książkach, które nasza redakcja czytała swoim dzieciom. Jakie książki wolisz i co planujesz przeczytać swojemu dziecku w grudniu? Opowiedz nam w komentarzach o ulubionych noworocznych bajkach swoich dzieci.

2 UWAGI

 1. Szczerze mówiąc, poza noworoczną książką „Dwanaście miesięcy” nie wiem nic więcej. A tutaj jest tak duży wybór, zarówno naszych rosyjskich pisarzy, jak i zagranicznych. Zanotowałem. Podziękować.

 2. Wybór noworocznych książek dla dzieci jest po prostu wspaniały. Zamówiłem dwie książki: „Zimowe opowieści” i „Przygody zabawek noworocznych”. Będę czytał mojej wnuczce w święta Nowego Roku.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *