Najbardziej podrabiane produkty w Rosji w 2020 roku

4

Idąc do supermarketu, kupujący oczekuje zakupu naturalnych produktów wysokiej jakości. Zgadzam się zapłacić wysoką cenę, ale kupuję produkty od zaufanych marek. Jednak cena produktów nie zawsze odpowiada deklarowanej jakości. Powodem tego są podróbki.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najczęściej podrabianych produktów w Rosji w 2020 roku.

Fałszywa ocena

Produkty mleczne

Niestety, zgodnie z wynikami kontroli Rospotrebnadzoru, dwie trzecie produktów mlecznych w rosyjskich sklepach to podróbki. Zamiast naturalnego, naturalnego tłuszczu na bazie mleka producenci stosują tłuszcze roślinne.

Ser

Większość asortymentów tych produktów zawiera wysoki procent tłuszczów trans, które wpływają nie tylko na jakość produktu, ale również na jego smak. Korzyści z takiego sera są znacznie mniejsze niż szkody, jakie wyrządza on organizmowi.

Kwaśna śmietana

W sklepach niezwykle trudno jest znaleźć prawdziwą śmietanę. Chociaż podaje różne procentowe zawartości tłuszczu, jest niewiele naturalnych składników.

mleko

W tym produkcie jest również wiele podróbek. Wśród składników produktów niespełniających norm, w przypadku których odnotowano zgony, znaleziono tak niebezpieczny pierwiastek jak melamina.

Jogurt

Produkt mleczny fermentowany, preferowany nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Szczególnie często fałszowane są produkty znanych firm. Jakość masek smakowych i barwników.

Twarożek

Aby zaoszczędzić na produkcji, tłuszcz mleczny zastępowany jest szkodliwym dla organizmu tłuszczem roślinnym.

Bita śmietana

Specjaliści kulinarni, posługujący się przy wypieku ciastem śmietaną ze sklepu, nie zdają sobie sprawy, że produkt jest podrobiony. Często mleko w śmietanie zastępuje olej kokosowy lub syrop kukurydziany. Dodawane są aromaty, zagęszczacze.

Najlepsi producenci

 1. Białoruska firma "Danone", producent produktów mlecznych "Prostokvashino". Produkty mają dobry smak za przystępną cenę.
 2. Połącz „Ostankinsky” z szeroką gamą bezpiecznych i smacznych produktów.
 3. Voronezh Plant to popularny producent wysokiej jakości produktów mlecznych.
 4. Firma handlowa Wimm-Biel-Dann ze znakiem towarowym Domik v Derevny zyskała uznanie klientów za swoje pyszne produkty.
śmietana „Prostokvashino”

Produkty rybne

Kawior

Prawdziwy kawior to zdrowy przysmak wzbogacony kompleksem witamin i minerałów. Wydobycie tego produktu, transport, opakowanie wpływa bezpośrednio na politykę cenową produktu. Przysmak nie jest dostępny dla nielicznych. Ci, którzy nielegalnie wydobywają kawior, podlegają karze. Ten cenny, użyteczny produkt od dawna nauczył się podrabiać, prezentując klientom oryginał i zarabiając duże pieniądze. Szczególnie często powielane są czarny kawior z jesiotra i czerwony kawior.Do produkcji sztucznego produktu używa się żelatyny, barwnika, aromatu, białka kurczaka, soli.

Nie jest trudno zidentyfikować podróbkę: fałszywy kawior ma wyraźny zapach ryby; odkształca się w wodzie, zmienia kształt; nie pęka w ustach, ale topi się; ma długi okres trwałości. Produkt zachowuje zaokrąglony kształt, w zależności od ryby ma inny smak (gorzki lub delikatny), nie rozpuszcza się w wodzie.

Przyzwoici producenci analogów kawioru sprzedają produkt po niskiej cenie budżetowej.

Ryba

Eksperci radzą kupować świeże ryby, wagę mrożonego produktu można zwiększyć o światło zamarzniętego lodu. Wybieraj ostrożnie: zamiast pożądanego rodzaju, często oferują analogiczny lub ogólnie niebezpieczny produkt, taki jak makrela szara, zawierająca trujące substancje. Najczęściej zastępowanie drogiej ryby tanią następuje przy pakowaniu filetów, kiedy na pierwszy rzut oka trudno zauważyć podróbkę. Ryby wędzone można leczyć szkodliwym płynnym rakotwórczym dymem, który powoduje reakcję alergiczną i zatrucie. Wędzenie naturalne odbywa się z trocin, jest droższe i bezpieczniejsze dla zdrowia.

Jedzenie w puszce

Aby wydłużyć okres przydatności do spożycia produktów rybnych, ludzie opanowali technologię konserwowania. Początkowo używano do tego naturalnych składników: soli, miodu. Następnie konserwowano go winem, octem winnym, alkoholem etylowym. Stopniowo przeszliśmy na syntetyczne konserwanty, które przy zachowaniu antybakteryjnego środowiska w słoiku pozwoliły na konserwację produktu.

Tutaj kupujący mogą być sfrustrowani łamaniem zasad technologicznych:

 • gdy sos jest umieszczony w większej proporcji niż ryba;
 • gdy dodawane są szkodliwe konserwanty;
 • gdy puszka nie jest odpowiednio uszczelniona, co prowadzi do utleniania metalu.

Paluszki krabowe

Większość ofert supermarketów ma tylko nazwę w tym produkcie. Zamiast mięsa kraba producenci używają mielonego dorsza lub, aby zaoszczędzić pieniądze, mintaja. Ale często zdarzają się przypadki, gdy używano ogonów i łusek ryb. Dodaje się również skrobię, konserwanty, wzmacniacz smaku, barwnik. Lepiej jest kupić produkt w postaci opakowań, na których zapisana jest data produkcji i skład. Produkty luzem są trudniejsze do monitorowania pod kątem szkodliwych składników, które wywołują reakcję alergiczną.

Homar, krewetka

Te przysmaki są popularne w drogich restauracjach, ale często zastępują budżetowe substytuty. Zamiast homara można gotować krewetki, błękitka lub inne tanie ryby. Prawdziwe produkty też mogą się nie podobać. Znane są przypadki kulturowej uprawy krewetek. U takich osób specjaliści wykryli antybiotyki. Używanie tego produktu jest niezdrowe. Antybiotyki mają szkodliwy wpływ na mikroflorę jelitową i mogą wywołać reakcję alergiczną. Kupując produkt zamrożony, smakosz naraża się na ryzyko przepłacenia za lód.

Najlepsi producenci

 1. Firma "Trzy oceany", która posiada oddziały w takich miastach jak Władywostok, Jużnosachalińsk. Sprzedaje swoje produkty w dużych marketerach sieciowych.
 2. Rosyjski producent "Rybny Dom", który zajmuje się sprzedażą detaliczną i hurtową owoców morza.
 3. BaltFishTrade jest krajowym dostawcą owoców morza z gwarancją jakości. Ugruntowała swoją pozycję jako szeroki asortyment, przyjemny stosunek ceny do jakości.
 4. Rosyjska marka Dary Artemida oferuje swoim klientom najwyższej klasy owoce morza, schłodzone i mrożone.
Owoce morza z domu rybnego

Produkty do picia

Napoje mineralne

Woda mineralna uważana jest za cenny napój leczniczy. Dobrze, jeśli chodzi o ten produkt. Lekiem dla organizmu jest woda mineralna, dobrana z uwzględnieniem przepisanej diety lub poziomu kwasu żołądkowego, a także kompleks pierwiastków śladowych. A podróbka nie przyniesie korzyści zdrowotnych. Jeśli jest zrobiony przez odpowiedzialnego producenta, wyczyszczony, to miejmy nadzieję, że nie wyrządzi wiele szkody.

Butelkowana woda pitna

W związku z rozmową o pogarszaniu się stanu środowiska, coraz popularniejsze staje się picie wody w butelkach. W wielu biurach, szkołach, zakładach opieki zdrowotnej pojawiły się chłodziarki i jednorazowe kubki, dzięki którym można pić czysty napój zamiast wody z kranu. Ale nie zostało jeszcze ujawnione, jaki procent podróbek jest oferowany kupującym na rynku. Zdarzały się przypadki, gdy Roskontrol znalazł w wodzie pitnej i butelkach tak niebezpieczne organizmy, jak Pseudomonas aeruginosa.

Lemoniada

W napojach, które zastępują lemoniadę, często można znaleźć cały układ okresowy. Orzeźwiający napój o takiej produkcji nie tylko nie gasi pragnienia, ale także szkodzi organizmowi barwnikami, substancjami słodzącymi i aromatami.

Soki

Branża sokownicza oferuje klientom szeroką gamę smaków. Spółki produkują soki rekonstytuowane, klarowane, soki z miąższem, nektary, napoje owocowe. Takie produkty powinny przynosić organizmowi same korzyści płynące z witamin. Ale eksperci zalecają picie świeżo wyciskanych soków, a nawet lepsze wyciskanie ich samodzielnie. Na rynku spożywczym jest wiele podróbek, na których nie można znaleźć prawdziwych owoców. Składniki owocowe zastępuje buraki cukrowe, cukier kukurydziany. Dodaje się kwas cytrynowy, wodę, glutaminian sodu, dodatki do żywności, barwniki, aromaty. Stosowanie takich soków jest szczególnie szkodliwe dla małych dzieci.

Napoje alkoholowe

Najbardziej fałszywe napoje do picia to te, które zawierają alkohol. Przedsiębiorczy producenci zastępują wysokiej jakości alkohol metanolem lub alkoholem metylowym, który jest niebezpieczną trucizną. Używanie fałszywych napojów alkoholowych może zabić osobę lub zmienić ją w osobę niepełnosprawną. Podrabiane są nie tylko produkty wódki, ale także napoje winne znanych firm, które mają dość wysoką cenę. Największa produkcja podrabianej wódki została odnotowana przez ekspertów ds. Kontroli w Rosji. Często takie płyny wlewa się do butelek, których nie można kategorycznie pić. Mogą to być wybielacze lub rozpuszczalniki.

Najlepsi producenci

 1. Marki wody butelkowanej pod nazwami „Arkhyz”, „Nestle Pure Life”, „Holy Spring”, „Evian”, „Senezhskaya”, „Lipetskaya” otrzymały pozytywne recenzje.
 2. Coca-Cola, PepsiCo i rosyjski producent Aqualife są uważani za liderów wody gazowanej.
 3. Przy wyborze soku konsumenci preferują markowe napoje pod nazwami „Ulubiony Ogród”, „Sady Pridonya”, „Dobry”, „Bogaty”.
 4. Produkty następujących marek stały się popularnymi producentami napojów alkoholowych: Smirnoff, Bacardi, Johnnie Walker, Absolut, Jack Daniels.
sok Ulubiony ogród

Produkty mięsne

Mięso

Wśród kawałków mięsa często można znaleźć skrawki sklejone specjalnym klejem. Odróżnienie takiego steku od prawdziwego produktu jest trudne, wręcz niemożliwe. Ale nie zaleca się go jeść. To mieszanka skrawków, odpadów, które producenci z przykrością odpisują. Klej mięsny - transglutaminaza pomaga połączyć kawałki w apetyczną polędwicę lub stek, zarabiając w ten sposób na łatwowiernym nabywcy.

Drugim oszustwem niebezpiecznym dla konsumenta jest hodowanie zwierzęcia z naruszeniem technologii hodowli zwierząt, przekarmienie antybiotykami lub hormonami wzrostu. Mięso ma nie tylko nieprzyjemny zapach, dziwny smak, ale także szkodzi ludzkiemu organizmowi, zabijając mikroflorę jelitową, wywołując reakcje alergiczne.

Kiełbaski

Coraz więcej konsumentów z roku na rok preferuje kiełbasy, parówki, parówki. Produkt wymaga minimum wysiłku w celu doprowadzenia do ostatecznej gotowości lub jest dopuszczony do użycia w oryginalnej postaci. Szeroki asortyment oferowany przez producentów zadowoli każdy gust. Popularność kiełbas na początku spowodowała pojawienie się podróbek. Wieprzowina, wołowina nauczyła się co najwyżej zastępować mięso z kurczaka. Ale składnikami mogą być soja, skrobia, białko sojowe.

Łeb

Produkt w przystępnej cenie ze swoim składem może nie zadowolić kupującego. Na przykład procent zawartości mięsa jest mniejszy niż 50 procent, istnieje wiele dodatków wydłużających okres przydatności do spożycia, poprawiających smak, zapach.Wybierając produkty po wysokiej cenie, konsumenci oczekują wysokiej jakości pasztetu, ale mogą spotkać się z podróbką.

Najlepsi producenci

 1. Konsumenci preferują kiełbasy następujących producentów: Mikojanowski Zakład Mięsny, Kiełbasy Starodvorskie, Ostankino, Cherkizovsky Zakład Mięsny, Velikoluksky Zakład Mięsny.
 2. Liderami w sprzedaży produktów mięsnych były zakłady mięsne Cherkizovo, holding Prioskolye, Miratorg, Belgrankorm i ferma drobiu Resource.
 3. Najczęściej w sklepach kupowane są ciasta marek „OK”, „Rublevsky”, „Krugosvet”, „Argeta”, „Setra”.
Pasztet Rublevsky

Cukiernia

kochanie

Naturalny miód to przydatny produkt o działaniu leczniczym. Ale nauczyli się też udawać. Zastąp naturalne składniki melasą, skrobią ziemniaczaną, sacharozą. Aby zarabiać na klientach, producenci zamieniają tanie odmiany na drogie lub rozcieńczają je innymi obcymi składnikami.

Czekolada

Czekolada zastępuje batony czekoladowe, które nie zawierają masła kakaowego. Zastępuje go olej roślinny: palmowy lub kokosowy. Pozwala to na sprzedaż produktu po niższej cenie. Ale takiego produktu nie można nazwać użytecznym, naturalnym i bezpiecznym.

Najlepsi producenci

 1. Zgodnie z wynikami kontroli jakości, kontrolę rosyjską przeszły następujące marki miodu: „Ałtajski”, „Miodowy Dom”, „Deduszkin Uley”, „Miodowa Ziemia”, „Matka Pszczoła”.
 2. Ranking najlepszych marek czekolady przedstawiają Lindt, A. Korkunov, Ritter Sport, Babaevsky, Milka, Alenka, Nesquik.
Miód z miodu

Analogi żywności

Oprócz produktów naturalnych producenci oferują konsumentom produkty analogowe w przystępnej cenie. Holdingu, które chronią swoją reputację, a także gwarantują wysoką jakość swoich ofert, nie ukrywają przed kupującymi, że produkt jest analogiem, dlatego jego skład różni się nieco od drogiego odpowiednika.

Korzyści analogowe do żywności:

 • szeroki asortyment towarów;
 • innowacyjne podejście do żywienia;
 • substytuty pozwalają na przyjmowanie pokarmu, na który zachodzi reakcja alergiczna w oryginalnej postaci;
 • przystępne ceny;
 • brak ograniczeń żywieniowych dla wegetarian;
 • brak cholesterolu;
 • zmniejszenie zawartości kalorii w naczyniu;
 • substytuty cukru sprawiają, że produkt jest bezpieczny dla diabetyków.

Niedogodności:

 • substytuty produktów analogowych mogą zawierać niebezpieczne dodatki, które nadają żywności smak, kolor, wygląd oryginalnego produktu, ale są słabo tolerowane przez organizm.

Tanie towary są popularne wśród konsumentów, ponieważ istnieją tanie oferty, których jakość nie ustępuje drogim nazwom.

marka makaronów „Shchebekinskie

Są to rozpoznawane:

 • marka makaronów "Schebekinskie";
 • keczup pomidorowy "Sloboda";
 • mleko skondensowane „Dama z Korenovki”;
 • napój kawowy rozpuszczalny Clever;
 • ciasto francuskie bez drożdży "Bread House";
 • herbata "majowa" wysokogórska.
mleko skondensowane „Krowa z Korenovki”

Czy rozpoznajesz podróbkę?

Istnieje kilka zasad, które mogą pomóc Ci dowiedzieć się, czy produkt jest oryginalny, czy podrobiony:

 1. Skład oryginalnego produktu zaczyna się od głównego składnika, zawiera minimum dodatków, a także szczegółowe informacje na temat procentowej zawartości składników.
 2. Wygląd: kolor, rozmiar, gęstość, nadmiar płynu są również ważnymi wskaźnikami jakości.
 3. Kody kreskowe i etykiety muszą być zgodne z wymaganiami technologicznymi.
 4. Nienaturalny rozmiar, kształt, niezwykły zapach budzą wątpliwości co do naturalności produktu spożywczego.
 5. Znak GOST, znanego producenta to pozytywna informacja.

Staranny dobór produktów spożywczych, unikanie wątpliwych rynków zbytu, wskazanie producenta, odpowiedni stosunek ceny do jakości mogą pomóc w zakupie produktu wysokiej jakości, ale nie gwarantują identyfikacji podróbki.

Jeśli masz nieprzyjemne doświadczenie z nabywaniem podróbek opisanych w ocenie lub innego podrobionego produktu, powiedz nam o tym w komentarzach.

4 UWAGI

 1. Bardzo rozczarowujący! Płacimy pieniądze, czasami dużo i ryzykujemy, że zostaniemy podrobionymi przez pozbawionych skrupułów producentów.

 2. Kilka razy też wpadłem na podrobiony ser - wygląda na nic, ale nic dobrego do smaku. Byłem strasznie zdenerwowany. I dostał się na paluszki krabowe. Ale teraz nie możesz mnie oszukać, bo cały czas uważnie wybieram i czytam kompozycję.

 3. Same paluszki krabowe są produktem wątpliwych korzyści, staram się je kupować w ostateczności (do sałatek na świątecznym stole).
  I zawsze kupuję miód od babć na rynku, ale na pewno nie w sklepie.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *