Najlepiej płatne kliniki stomatologiczne dla dzieci w Nowosybirsku w 2020 roku

0

Kiedy pojawia się problem stomatologiczny, pojawia się pytanie: jak wybrać klinikę i lekarza. Ostatnio pojawiło się wiele klinik dentystycznych, w tym płatna stomatologia dziecięca, w tym artykule opowiemy o najlepszych z nich w Nowosybirsku.

Jak wybrać odpowiednią klinikę

Do którego się udać, na jakiej zasadzie określić najbardziej odpowiedni? Statystyki podkreślają główne kryteria, według których populacja dokonuje wyboru:

 • stopień jakości leczenia - 40%;
 • obsługa przychodni - 30%;
 • lokalizacja - 20%;
 • koszt zabiegów - 10%.

Takie są wyniki światowych statystyk, w Rosji cena usługi w większości przypadków jest na pierwszym miejscu. Czy zawsze ma rację? Spróbujmy dowiedzieć się, jak nie popełnić błędu przy wyborze kliniki i lekarza.

 • Zaczynamy szukać informacji w Internecie. Jeśli klinika ma własną stronę internetową, to już mówi o solidności. Powinieneś uważnie przeczytać informacje o pracy przedsiębiorstwa, kwalifikacjach specjalistów, doświadczeniu zawodowym. Aby sprawdzić otrzymane informacje, musisz zadzwonić do administratora i wyjaśnić kilka szczegółów. Co powinno być niepokojące w odpowiedziach administratora: lekarze nie pracują lub nie są przestrzegane procedury wskazane na stronie; podaje cenę bez wątpienia w trafność diagnozy; natychmiast oferuje leczenie, bez konsultacji z lekarzem; z wahaniem odpowiada na pytania, dopuszcza lekceważące komentarze. W renomowanej klinice dużą wagę przywiązuje się do pracy administratora - w końcu to pierwsza osoba, z którą spotyka się pacjent. Dziecko powinno rozwijać pozytywne postrzeganie otoczenia.
 • Musisz dowiedzieć się, jaki sprzęt i materiały są używane do pracy. Czy klinika wyposażona jest w sprzęt diagnostyczny: rentgen, tomograf, specjalne mikroskopy itp. Zastosowane znieczulenie odgrywa ważną rolę. Ta procedura wymaga specjalnego znieczulenia i wykwalifikowanego specjalisty.
 • ważną rolę w wyborze odgrywa rekomendacja pacjentów, którzy odwiedzili poradnię.
 • przychodnia musi posiadać licencję na świadczenie usług ambulatoryjnych dzieciom poniżej 16 roku życia. Nawet jeśli w państwie jest lekarz, który ma prawo do leczenia dzieci, nie należy ufać takiej klinice.
 • dentysta dziecięcy jest jednocześnie lekarzem i psychologiem. Wie, jak zapobiec strachowi u dziecka i zaszczepić w sobie pewność siebie. Dlatego w sztabie nie powinno być specjalistów ogólnych. Konieczna obecność lekarzy o wąskim profilu: dentysty-terapeuty, anestezjologa, periodontologa itp.
 • podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym należy zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie przez personel norm sanitarno-epidemiologicznych. Pomieszczenie musi być czyste, do leczenia jamy ustnej niezbędne są materiały jednorazowe, narzędzia (serwetka piersiowa, zagłówek, kubek, rękawiczki u lekarza i asystenta), które lekarz musi otworzyć przed pacjentem;
 • dla dziecka wnętrze placówki medycznej odgrywa ważną rolę. Wszystko powinno budzić tylko pozytywne emocje.

Cechy leczenia stomatologicznego dzieci

Specjaliści stomatologii dziecięcej uwzględniają cechy ciała dziecka.

 • lekarz musi znaleźć podejście do każdego pacjenta, uspokoić go;
 • dziecko nie może długo leżeć na krześle, dlatego maksymalny czas zabiegu to pół godziny;
 • aby zapobiec urazom, lekarz stosuje niską prędkość wiertła;
 • znieczulenie przeprowadza się w dwóch etapach: przed wstrzyknięciem wykonuje się zabieg żelem lidokainowym.

Przygotowanie do zabiegu

Do pierwszej wizyty u dentysty należy przygotować dziecko. To zazwyczaj pozostawia najbardziej zapadające w pamięć i mocne wrażenie, dlatego lepiej, aby wizyta miała charakter prewencyjny, niezwiązany z bólem.

Nie strasz dziecka z góry i powiedz: „Nie bój się! To nie boli." Opowiedz o wizycie jako o ciekawym wydarzeniu i powiadom o przyjęciu nie wcześniej niż dzień wcześniej. W towarzystwie należy zachować spokój, ponieważ dziecko wyczuwa stan rodzica.

Wizyta u dentysty dziecięcego jest obowiązkowa dla każdego dziecka. Doświadczony lekarz będzie mógł prawidłowo ocenić powstawanie zębów, zdiagnozować odchylenia w czasie i wyeliminować ewentualne patologie. Zaniedbany problem może dalej objawiać się deformacją szczęki, powodując wady mowy.

Najlepsze kliniki stomatologiczne dla dzieci

Sieć klinik „Stildent”

Centrum Stomatologii ma trzy oddziały. Kliniki wyposażone w nowoczesny sprzęt zapewniają pełen zakres usług stomatologicznych. W pracy wykorzystano materiały 6. generacji czołowych producentów z USA, Anglii, Niemiec.

Stomatologię dziecięcą reprezentuje kilku lekarzy specjalizujących się w stomatologii dziecięcej, z których wszyscy przeszli kursy przekwalifikowujące i staże w zakresie terapii lub chirurgii dziecięcej. Każdy dentysta jest psychologiem i na recepcji będzie mógł znaleźć podejście do małego pacjenta.

Klinika stworzyła przytulne, spokojne otoczenie. Szafki z wygodnymi krzesełkami pozwolą dziecku się zrelaksować, a psychologiczne techniki stosowane przez specjalistów odstresują. Podczas sesji zabiegowej dziecko może oglądać na ekranie bajki, a także odwracać uwagę kolorowymi zabawkami.

Nowoczesne technologie lecznicze i zaawansowana technologia pomagają lekarzowi stomatologowi dziecięcemu w szybkim wykonaniu zabiegu bez zmęczenia dziecka. Na pierwszą wizytę w przychodni warto zapisać się na lekcję higieny. Recepcja prowadzona jest w zabawny sposób, dziecko pokaże jak myć zęby, dlaczego wizyta u dentysty jest konieczna, jak wybrać odpowiednią pastę i szczoteczkę. W tym czasie dziecko przyzwyczai się do tego, a wszelkie obawy znikną.

Wszystkie trzy placówki medyczne pracują w dni powszednie od 8 do 21, sobota, niedziela od 9 do 19

Adresy: ul. Gogol, 38, ul. Krylova, 4, Grebenshchikova, 8

Zalety:

 • przytulna atmosfera;
 • pomocny personel;
 • szeroki wachlarz usług;
 • tylko pozytywne opinie.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Lista i koszt usług stomatologa dziecięcego:

ProceduraKoszt, rub.)
Diagnoza i plan leczenia500
Konsultacja lekarza pierwszego kontaktu dziecięcego400
Wielokrotna konsultacja ze stomatologiem dziecięcym200
Leczenie próchnicy zębów mlecznych3300
Leczenie próchnicy zębów mlecznych w znieczuleniu ogólnym3600
Leczenie powierzchownej próchnicy2500
Leczenie zapalenia miazgi zęba mlecznego podczas jednej wizyty4300
Leczenie zapalenia miazgi zęba mlecznego w znieczuleniu3950
Usunięcie zęba mlecznego950
Znieczulenie ogólne (zabieg nasenny) 30 min2800
Trening higieny jamy ustnej100

Sieć klinik „Blesk”

Pierwsi pacjenci trafili do placówki medycznej w 1993 roku. Obecnie sieć zrzesza 6 gabinetów stomatologicznych, jedno centrum medyczne z 3 oddziałami: leczniczo-diagnostycznym, stomatologicznym i kosmetologicznym.

Konsolidacja kilku klinik umożliwia scentralizowaną dostawę, co pozwala obniżyć koszty i zapewnić przystępne ceny dla pacjentów. Każda wizyta u lekarza rejestrowana jest w elektronicznej bazie danych, po zakończeniu zabiegu pacjent otrzymuje pełny raport z wydanych kwot. Klinika udostępnia opcję płatności online za pośrednictwem systemu Yandex.Checkout.

Gabinety stomatologiczne wyposażone są w sprzęt diagnostyczny odpowiadający najnowszym osiągnięciom w tej dziedzinie: tomograf 3D, KaVo DIAGNOcam, mikroskop. Niemowlęta przyjmują lekarze najwyższej kategorii, którzy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Leczenie przeprowadza się za pomocą specjalnych instrumentów, stosuje się leki i roztwory przeciwbakteryjne, które są odpowiednie dla dzieci.

Materiały wypełniające mają najniższą toksyczność i zawierają wapń. Stwarza to fizjologiczną podstawę do tworzenia się zębów trzonowych. W celu złagodzenia bólu podczas zabiegu dziąsła smaruje się środkiem znieczulającym dla dzieci w postaci żelu, a wstrzyknięcie będzie bezbolesne. W przypadku dzieci, które mają negatywne doświadczenia z leczeniem stomatologicznym lub są bardzo aktywne proponowane jest wykonanie zabiegu w podtlenku azotu lub w znieczuleniu ogólnym.

Na pierwszej wizycie dziecko w ciekawy sposób dowiaduje się o zbliżającym się zabiegu. Na manekinie dentysta dziecięcy pokazuje, jak prawidłowo myć zęby. Wszelkie manipulacje szczoteczką są przeprowadzane w zabawny sposób. Następnie, gdy dziecko jest gotowe, wykonywane są dla niego proste zabiegi. Na koniec wizyty zbiera się szczoteczkę i pastę do zębów.

Bezpieczna diagnostyka

W stomatologii dziecięcej szczególną uwagę przywiązuje się do diagnozy, ponieważ prawidłowa diagnoza pozwala przepisać niezbędne leczenie na czas. Przy wyborze technologii głównym kryterium jest bezpieczeństwo. Metoda badania nie powinna przerażać dziecka.

Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie do diagnostyki metody DIAGNOcam. Badanie przeprowadza się za pomocą transmisji laserowej i utrwalania aparatem cyfrowym. W czasie rzeczywistym na ekranie pojawia się wewnętrzna struktura zęba. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wywołuje negatywnej reakcji u dziecka.

Zalety metody:

 • Rodzice widzą cały proces na ekranie w czasie rzeczywistym i mogą samodzielnie ocenić głębokość próchnicy;
 • skrócony czas diagnostyki;
 • dokładność diagnozy i przygotowanie procesu leczenia wzrasta

Lekkie znieczulenie

Wysoko wykwalifikowani specjaliści znajdują podejście do każdego dziecka, pomagając pokonać barierę psychologiczną. Wnętrze wszystkich sześciu klinik budzi jedynie pozytywne emocje. Gabinety są idealnie czyste, lekarze używają tylko narzędzi jednorazowych. Podczas zabiegu dziecko może oglądać bajki.

Stomatologia dziecięca Kliniki oferuje usługi chirurga. Specjaliści wykonują operację przecięcia wędzidełka języka. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu szwów samowchłanialnych. W razie potrzeby lekarze wykonują interwencję chirurgiczną metodą inhalacji podtlenku azotu lub sedacji.

Jaka jest istota tej metody? Kiedy mieszanina jest wdychana, pojawia się senność, ciało rozluźnia się, wszystkie lęki mijają. W przypadku dzieci ta procedura jest wykonywana przed wstrzyknięciem. Opary podtlenku azotu są nieszkodliwe dla błony śluzowej i nie powodują dyskomfortu. Metoda ta jest z powodzeniem stosowana od 30 lat w krajach zaawansowanej stomatologii: USA, Izraelu, Wielkiej Brytanii. Mieszanka tlenowo-azotowa jest całkowicie nieszkodliwa dla organizmu dziecka, łatwo się ją usuwa i nie powoduje uzależnienia.

Gabinety stomatologii dziecięcej są kolorowo zdobione, po zabiegu lekarz daje każdemu dziecku drobny upominek.

Adresy klinik:

 • pl. K. Marx, 2
 • Św. Pokryszkina, 1
 • św. Geodezyjna, 4/1
 • św. Kirow, 27 lat
 • św. Radziecki, 64
 • św. Radziecki, 17a

Czerwona Aleja 100

Telefon: +7 (383) 233-22-03

Zalety:

 • komfortowe środowisko;
 • wykwalifikowani specjaliści;
 • zastosowanie innowacyjnego znieczulenia;
 • przystępne ceny.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Cennik:

ProceduraKoszt, rub.)
Czyszczenie adaptacyjne660
Znieczulenie aplikacyjne70
Znieczulenie infiltracyjne wewnątrzustne, przewodnictwo370
Znieczulenie aplikacyjne dla dzieci (Japonia)285
Odbudowa zęba wypełnieniami "Vitremer", "Direct" (po leczeniu endodontycznym)1455
Odbudowa zęba wypełnieniem Esthelite1900
Lakowanie bruzdy jednego zęba730
Higieniczne czyszczenie całego ubytku przez prof. kontrola1040
Higieniczne czyszczenie całej jamy ustnej (z aparatem ortodontycznym)1455
Higieniczne czyszczenie całego ubytku wraz z fluoryzacją zębów dla dzieci poniżej 12 roku życia1040
Higieniczne czyszczenie całego ubytku wraz z fluoryzacją zębów dla dzieci w wieku od 12 do 17 lat1305
Głęboka fluoryzacja (1 ząb)345
Implantacja szkliwa z wrodzoną wadą (powyżej 8 zębów) 1 ząb675
Wszczepienie szkliwa inodentnego (do 8 zębów) 1 ząb900
Korzystanie z miękkiego zwijacza270
Leczenie próchnicy zęba tymczasowego z odbudową "Vitremer", "Direct"1675
Leczenie próchnicy zęba stałego z nieuformowanym systemem korzeniowym z wypełnieniem "Vitremer", "Direct"2235
Leczenie powikłanej próchnicy zęba tymczasowego (wizyta pośrednia)505
Leczenie powikłanej próchnicy zęba tymczasowego metodą amputacji2350
Leczenie powikłanej próchnicy zęba tymczasowego metodą ekstrakcji żywych z wypełnieniem pastą 1k / k2680
Leczenie powikłanej próchnicy zęba tymczasowego metodą ekstrakcji żywych z wypełnieniem pastą 2 k / k3015
Leczenie powikłanej próchnicy zęba tymczasowego metodą ekstrakcji żywych z wypełnieniem pastą 3 k / k3345
Leczenie powikłanej próchnicy zęba stałego z nieuformowanymi korzeniami metodą amputacji2790
Leczenie powierzchownej próchnicy bez preparacji zębów. System ikon2235
Nakładanie podkładki medycznej „ProRoot”, „Biodentine”505
Trening higieny jamy ustnej205
Zapewnienie pomocy doraźnej w leczeniu zęba tymczasowego620
Wypełnienie jednego kanału korzeniowego „ProRoot”, „Biodentine”1955
Wizyta (badanie, konsultacja) u stomatologa dziecięcego, podstawowa455
Przyjęcie (badanie, konsultacja) dentysty dziecięcego powtórzone270
Profesjonalna higiena płytki barwnikowej Priestleya.1630
Przygotowanie psychologiczne do zabiegu, usunięcie (20 minut)620
Radiowizjografia zębów295
Usunięcie tymczasowego zęba1260
Usunięcie zęba. Fizjologiczna zmiana zgryzu445

Klinika stomatologiczna „Yabloko”

Klinika zapewnia pełen zakres usług stomatologicznych dla dorosłych i dzieci. Korzystamy ze sprzętu stomatologicznego niemieckiej firmy KaVo, światowego lidera w tej branży. Klinika zatrudnia wysokiej klasy specjalistów, w tym kilku z tytułem doktora.

Podczas każdego zabiegu do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Szczególną uwagę zwrócono na higienę i czystość:

 • wszystkie instrumenty przechodzą 15 etapów sterylizacji;
 • Dla każdego klienta stosuje się 45 leków jednorazowego użytku.

Diagnostyka przeprowadzana jest na bardzo precyzyjnym sprzęcie DIAGMOcam - w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu widać uszkodzenie zęba. Jest to ważne w celu ustalenia trafnej diagnozy i przepisania właściwego leczenia. Rodzice małych pacjentów zwracają uwagę na indywidualne podejście do każdego dziecka. Cały proces leczenia widoczny jest online na monitorze zamontowanym nad fotelem.

Na pierwszej wizycie stomatolog dziecięcy w żartobliwy sposób opowie dziecku o zabiegu, nasmaruje zęby „dżemem” (specjalnym żelem). Wszystkie zabiegi przeprowadzamy bezboleśnie przy użyciu wysokiej jakości leków niemieckiej firmy. Po wizycie u dziecka czeka prezent.

W foyer maluch będzie mógł bawić się, rysować i całkowicie uspokoić się przed wizytą u dentysty. Pierwsza wizyta u dentysty dziecięcego kosztuje 440 rubli. Leczenie próchnicy - 1350 rubli. Ceny wszystkich zabiegów można ustalić telefonicznie: 7 (383) 235-90-14.

Adres przychodni: ul. Michurin, 43 lata.

Zalety:

 • leczenie przy użyciu zaawansowanej niemieckiej technologii;
 • przyjazny personel.

Niedogodności:

 • za mało informacji o cenach.

RecomenDent w Stomatologii Niemieckiej

Klinika weszła na rynek stomatologiczny w 2015 roku i jest wyposażona w sprzęt firmy KaVo. Pacjenci są chronieni przed infekcjami dzięki standardom bezpieczeństwa firmy.

Stomatologia to oficjalna klinika referencyjna KaVo. Oznacza to, że cały sprzęt jest pod kontrolą niemieckiej firmy:

 • Do diagnostyki: wizograf KaVo Gendex GSX-700 oraz tomograf KaVo 3D OP 3D (jedyny poza Uralem) z wykorzystaniem technologii DIAGNOcam, która jest zalecana dla dzieci. całkowicie nieszkodliwe (narażenie na promieniowanie jest mniejsze niż podczas oglądania telewizji);
 • Instrumenty niemieckiej marki, takie jak rękojeści z serii KaVo Expert i Master, są wyposażone w system zasysania wstecznego, który zapobiega zakażeniom i wyklucza przenoszenie infekcji z jednego pacjenta na drugiego.

Specjaliści kliniki mają możliwość odbycia szkolenia u czołowych specjalistów KaVo w Rosji i Niemczech.

Komfortowe warunki

Stworzono ciepłe, przyjazne środowisko do odwiedzania kliniki dla małych pacjentów. Wnętrza zostały zastosowane w jasnych kolorach, dzięki czemu otoczenie nie przypomina szpitala. W każdej chwili dziecko może znaleźć rozrywkę dla siebie w pokoju zabaw. Bajki na dużym ekranie w gabinecie lekarskim pomogą odwrócić uwagę podczas zabiegu.

W przypadku zabiegów bezstresowych i bez łez lekarze stosują sedację (znieczulenie podtlenkiem azotu), znieczulenie miejscowe żelem lub sprayem. Jeśli dziecko jest bardzo niespokojne, może zapaść w sen wywołany lekiem. Po zabiegach snu dziecko przez pół godziny czuje się świetnie i może biegać.

Adres kliniki: Saltykov-Shchedrina, 118, tel. 7 383 340-40-40.

Zalety:

 • zaawansowany sprzęt, narzędzia niemieckiej firmy;
 • wysokie wymagania dotyczące czystości i sterylności;
 • komfortowe warunki dla małych pacjentów.

Niedogodności:

 • wysoka cena

Cennik usług:

ProceduraKoszt, rub.)
Wstępna konsultacja500
Leczenie próchnicy zębów mlecznychod 1 900
Leczenie zapalenia miazgi zęba mlecznegood 3 400
Usunięcie zęba mlecznego / zęba nieruchomegood 1 400/1 800
Trwałe leczenie próchnicy zębówod 3 400
Leczenie trwałego zapalenia miazgi zębaod 4 2

Znieczulenie:

ProceduraKoszt, rub.)
Wstępna konsultacja700
Sen leczniczy (znieczulenie indukcyjne + pierwsza godzina)od 8 500
Sen leków (co kolejne 30 minut)4000
Sedacja wziewna1800
Nieudana sedacja podtlenkiem azotu700

Właściwy dobór gabinetu stomatologicznego dla dzieci i lekarza ma ogromne znaczenie dla kształtowania się zębów stałych. Pierwsza wizyta nie powinna stwarzać negatywnego nastawienia dziecka do leczenia stomatologicznego, a do tego nowoczesne kliniki dziecięce stwarzają wszelkie warunki.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *