🤸 Przegląd najpopularniejszych dywaników do tańca

0

Obecnie istnieje wiele różnych gadżetów i zabawek do spędzania wolnego czasu. Co więcej, równie interesujące będzie wspólne spędzanie czasu przez dzieci i dorosłych, grając w ciekawą grę. Ale przede wszystkim zdobędzie możliwość nie tylko spędzenia czasu z rodziną, ale także nauki tańca. Aby to zrobić, nie musisz zapisywać się na taniec. Możesz po prostu kupić dywan do tańca. Pomoże Ci nie tylko nauczyć się nowych ruchów czy mistrzowskich tańców. Pomoże również trochę napompować mięśnie nóg, a nawet zrzucić kilka dodatkowych kilogramów.

Ale zanim pobiegniesz do sklepu po nowy zakup, musisz przestudiować parametry dywanów. Pomoże w tym ocena najpopularniejszych modeli mat tanecznych.

Co to jest mata do tańca

Jeśli cofniesz się trochę w niedawną przeszłość, to pamiętaj o maszynach do tańca. Zostały zainstalowane w salonach gier. Często odbywały się tam zawody.

W tej chwili technologia szybko się rozwija. Prawie we wszystkich domach i mieszkaniach są komputery i jest kilka telewizorów. Dlatego sale taneczne z karabinami maszynowymi zostały zamknięte. A same tańce przeniosły się do każdego domu.

Każdą matę taneczną można łatwo podłączyć do komputera lub telewizora. Jednocześnie przypomina joystick na nogi. Posiada różną ilość przycisków, różnorodne pokrycie. Może być pojedyncza lub podwójna. Można grać nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Rodzaje oprogramowania do urządzeń

 1. Dance Dance Revolution lub DDR to najprostsze oprogramowanie na urządzenie. Często jest podawany dzieciom. Nie ma skomplikowanego połączenia. Jest wygodny w użyciu. Te modele mają 4, 6 lub 8 przycisków.
 2. Za bardziej skomplikowane uważa się udostępnianie systemu Pump It Up lub PIU. Te opcje wykorzystują 5 lub 9 przycisków. Jak ludzie, którzy znają się na ruchach tanecznych. Modele pozwalają wykonywać skomplikowane triki.

Jesteśmy prowadzeni w łączeniu modeli

 1. Najprościej jest podłączyć do telewizora. Wszystkie parametry są już w nich wbudowane. Nie można ich z czasem wymienić ani uzupełnić. Są zainstalowane na stałe w urządzeniu. Jednocześnie nawet początkujący może szybko, bez większych trudności podłączyć swój dywan do telewizora. Ważne jest, aby o wyborze takiego modelu zadecydowała grafika. Do starszych modeli kupujemy 8-bitowy procesor. Ale w przypadku bardziej nowoczesnych odpowiedni jest 16-bitowy. W przypadku telewizorów o dużych przekątnych wybierane są zaawansowane telewizory z 32-bitowym procesorem.
 2. Bardziej złożoną, ale jednocześnie interesującą opcją jest podłączenie do komputera. Porada: do zabawy potrzebny jest duży monitor. Ciekawe, że takie połączenie zapewnia instalację różnych gier, rozwój nowych kierunków tanecznych. Taki model pozwoli nie tylko bawić się ze znajomymi, ale także organizować zawody online. A to jest bardziej interesujące niż tylko przeglądanie aktualności.
 3. Specyficznym połączeniem jest instalacja na konsoli. Do każdego dekodera należy zakupić określony model. To ciekawa opcja. Z jednej strony niesamowita grafika, z drugiej w zestawie sprzedawane są okulary wirtualnej rzeczywistości.Pozwala to na używanie nie tylko nóg, ale także dłoni, a okulary dają nierealne wrażenie. W tym przypadku osoba staje się gwiazdą.

Materiał urządzenia

Syntetyczny. Te urządzenia są cienkie. Składają się z warstw tkaniny, złożonej z kilku warstw. Ponadto są tanie, lekkie. Ale nie wygodne. Podczas używania musisz być bardzo ostrożny. Łatwo się rozrywają, mając śliską powłokę. Modele nie są przeznaczone do aktywnych gier. Ale są łatwe do przenoszenia, nie zajmują dużo miejsca.

Gumowana mata z grubą polimerową wkładką wewnątrz. Ta opcja jest antypoślizgowa. Wytrzymuje każdy ciężar, rytm tancerza. Rada: nadal musisz na nich stać bez butów. Nie tak proste, jak pierwsza opcja. Aby go zdjąć, należy wyjąć wkładkę polimerową, a następnie zwinąć dywan.

Dywan dla profesjonalistów. Jest już wyposażony w bardziej wyrafinowane oprogramowanie. Posiada wiele wbudowanych możliwości rozwijania umiejętności tanecznych.

Ale gumowana mata odchudzająca z dużą liczbą przycisków pomoże zrzucić kilogram plecaka, ponieważ nie jest tak łatwo naciskać zapalone natychmiast przyciski w różnych rogach platformy.

Ciekawostka: istnieją urządzenia przeznaczone do jogi i innych ćwiczeń.

Proces roboczy

Po podłączeniu włącz melodię. Gracz w rytm muzyki próbuje nadepnąć na odpowiedni przycisk znajdujący się na macie. Pojawienie się strzałek lub ruchy „tańczącego mężczyzny” są monitorowane na wyświetlaczu. Pomaga to prawidłowo nadepnąć na niezbędne przyciski, zapamiętując w ten sposób ruchy. Im więcej osoba była w stanie wykonać prawidłowe ruchy, tym więcej punktów zdobędzie. Jeden punkt to jeden poprawny ruch. Pod koniec gry wszystko jest sumowane. Wynik pojawi się na ekranie wyświetlacza.

Każdy z graczy może wybrać dla siebie wymagany poziom treningu:

 • początkujący - wybrany przez początkujących lub dzieci;
 • lekki - najłatwiejszy poziom, nie ma potrzeby wysiłku;
 • standart - wybiera go prawie każdy, bo to standard;
 • ciężki - a ten poziom jest odpowiedni tylko dla osób wyszkolonych, początkujący nie mogą sobie z nim poradzić.

Rozmiary platform

Pojedynczy. Może w nie grać tylko jedna osoba. One są małe. Mają standardowe wymiary kwadratu: 90x90 cm, 100x100 cm.

Pojedynczy prostokątny. Są przeznaczone do gry przez jedną osobę. Mają kształt prostokąta o wymiarach 90x80 cm, 94x82 cm, 92x80 cm.

Niestandardowe modele są używane do gry dla dwóch lub więcej graczy w tym samym czasie. Ich wymiary są dwukrotnie większe niż standardowe. Są większe lub równe 165x90 cm.

Spektrum kolorów

Te zabawki tworzą atmosferę świętowania i zabawy. Dlatego są wykonywane w jasnych kolorach. Na płaskim płótnie przedstawione są kwadraty w różnych kolorach. Czasami są przedstawiane strzałkami. Pomaga to poprawnie poruszać się po wykonywaniu ruchów podczas gry. Zabawa przy jasnym oświetleniu i muzyce zapewnia niezapomniane wrażenia. Wykonane są w następujących kolorach:

 1. Na czarnej podstawie znajdują się niebieskie i karmazynowe kwadraty.
 2. A także czarna podstawa, ale z czerwonymi, żółtymi i niebieskimi przyciskami.
 3. Można też spotkać skwery pomalowane na kolory sygnalizacji świetlnej - są to kolory żółty, czerwony, zielony. Ponadto są na tym samym czarnym tle.
 4. Opcje dla dzieci nie są już wyposażone w czarne tło. Tutaj platforma występuje w różnych jasnych kolorach, z przyciskami w postaci zwierząt, ulubionych bohaterów lub postaci z bajek.

Najpopularniejsze modele dla dzieci

Modele dziecięce są często podzielone według wieku. Rzeczywiście, w wieku 6 lat dziecko nie będzie zbyt interesujące bawić się dywanikiem przeznaczonym dla dziecka, które dopiero uczy się chodzić.

Proste modele w postaci małego dywanika są odpowiednie dla dzieci poniżej pierwszego roku życia. Jest na nich kilka przycisków. Ponadto przypominają koc z małymi bokami wzdłuż krawędzi. Gra jest interesująca i wygodna dla dziecka. Z każdego jego ruchu dywan bawi się różnymi melodiami. Zwykle mają tylko 5 przycisków. Jeden jest pośrodku, reszta jest po bokach

Maluchy w wieku od 3 do 6 lat i starsze pokochają platformy w postaci pianina lub przycisków, które przypominają ich ulubione postacie. Naciskając którykolwiek z nich, dziecko dostanie niezapomnianych wrażeń. Po pierwsze, od naciśnięcia postacie mrugają różnymi światłami, a nawet w tym samym czasie rozbrzmiewa fascynująca melodia.I w tym czasie mały człowieczek wyobraża sobie, że jest w cudownym świecie, a obok niego są jego ukochani bohaterowie. Przycisków może być 8, które pomogą Ci nauczyć się bardziej skomplikowanych ruchów i realistycznych tańców.

X-team Dance Pad Hello Girl

Model przeznaczony dla dziewczynek. Jest w kolorze różowym, a guziki są wykonane w formie kota i strzałek umieszczonych po bokach.

X-team Dance Pad Hello Girl

Zalety:

 • ma powłokę antypoślizgową;
 • łączy się z komputerem;
 • przeznaczony do pracy ze Stepmanią;
 • platforma ma małe wymiary: tylko 80 * 90 cm;
 • dobra jakość obrazu;
 • kosztuje 2000 rubli.

Niedogodności:

 • Instalator na PC tylko w języku angielskim. Nie ma wersji rosyjskojęzycznej, ale intuicyjnie nadal możesz skonfigurować platformę.
 • Tryb prędkości odpowiedni dla dzieci od 9 lat. Dzieci nie nadążają za migającymi strzałkami.

Aspel Dance Performance II TV / PC (32-bitowy)

Model przeznaczony nie tylko dla dzieci. Dorośli mogą również zagrać na nim w ciekawą grę. Możliwe jest podłączenie nie tylko do komputera, ale także do telewizora. To prawda, że ​​obraz w telewizji będzie średniej jakości.

Aspel Dance Performance II TV / PC (32-bitowy)

Zalety:

 • Powłoka antypoślizgowa nałożona na spód platformy;
 • Łatwy do czyszczenia, zmyć wilgotną szmatką;
 • Nie zamoknie;
 • Zasilany 4 bateriami AAA;
 • Ma wymiary 90 * 80 cm.

Niedogodności:

 • Cena nie odpowiada jakości. Kosztuje 7500 rubli, a sprzedawany jest w niekompletnym zestawie.
 • Powłoka antypoślizgowa nie zawsze się sprawdza. Właściwości antypoślizgowe zależą od podłogi, na której położona jest mata.
 • Jakość obrazu w telewizorze jest bardzo słaba.

Mikser hip-hopowy (SLW9716)

Przeznaczony dla dzieci od 3 lat. Bardzo wygodny i praktyczny dywan.

Mikser hip-hopowy (SLW9716)

Korzyści:

 • Ma antypoślizgową powierzchnię;
 • Cena - tylko 1500 rubli;
 • Zasilany bateriami;
 • Standardowe rozmiary 91 * 88, co jest wygodne dla dzieci;
 • Posiada 5 przycisków, graj inną melodię;
 • Naciśnięcie przycisku Start wybiera tryb odtwarzania i tempo;
 • Ma 4 muzyczne tempa.

Niedogodności:

 • Głośność nie jest regulowana, a muzykę trudno nazwać cichą. To czasami denerwuje dzieci.

Zabawny budzik

Wyprodukowano model z myślą o najmłodszych dzieciach od 1,5 roku życia. Przedstawia budzik. A dzieciak jest zainteresowany naciskaniem przycisków, które okresowo się zapalają.

Zabawna mata do tańca z budzikiem

Zalety:

 • Zasilany bateriami;
 • Wygodny w użyciu;
 • Posiada 3 tryby trudności, które można regulować;
 • Przystępna cena - 2200 rubli.

Niekorzyść

 • Wadliwe platformy są często w sprzedaży.

Tańczące zoo

Ciekawa platforma. Przedstawia twarze różnych zwierząt, które świecą podczas gry.

Dywan do tańczącego zoo

Korzyści:

 • Model antypoślizgowy, nawet na laminacie;
 • Łączy się z komputerem i telewizorem;
 • Łatwość użycia;
 • Zasilany 3 bateriami AAA;
 • Wymiary: 93 * 89 cm;
 • Posiada trzy dzwonki.

Niekorzyść.

 • Producenci wskazują, że platforma jest odpowiednia dla dzieci od 3 lat. Ale według kupujących jest bardziej odpowiedni dla dzieci w wieku od 5 lat.

Najlepsze maty do tańca dla dorosłych

Dorośli, w przeciwieństwie do dzieci, będą o wiele bardziej interesować naukę nowych ruchów tanecznych. Dlatego dla dorosłych platforma taneczna ma różne cechy.

Przedstawienie taneczne 2

Ta wersja zabawki jest odpowiednia dla dzieci powyżej 14 roku życia.

Mata taneczna Dance Performance 2

Korzyści:

 • Stosunkowo niska cena - od 1000 rubli;
 • Gumowana platforma;
 • Nie zamoknie;
 • Odpowiedni dla osób o różnych rozmiarach stóp;
 • Ma dobry pakiet. Zasilacz, oprogramowanie, które łączy się z dowolnym nośnikiem;
 • Pomaga w nauce najtrudniejszych tańców.

Niedogodności:

 • Ten model nie ma wad.

X - czas

Ciekawa popularna platforma. Jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy podłączyć się do telewizora lub komputera i wcisnąć przycisk na samej platformie. To wszystko, na ekranie pojawia się obraz. Teraz możesz dostosować melodie.

X - mata do tańca time

Korzyści:

 • Intuicyjny interfejs;
 • Jasny projekt;
 • Łączy się z komputerem i telewizorem;
 • Cena - 1300 rubli.

Niedogodności:

 • Model nie ma wad.

D- HIP USB

Proste urządzenie bez specjalnych funkcji. Jednocześnie dostarczy niezapomnianych wrażeń.

D- HIP USB

Zalety:

 • Posiada 11 przycisków: dwa do uruchamiania i 9 do gry;
 • Łatwy do podłączenia do komputera, telewizora;
 • Atrakcyjna cena - tylko 2500 rubli;
 • Powłoka antypoślizgowa.

Niedogodności:

 • Model nie ma wad.

Bezprzewodowa mata do tańca Stay Cool ASPEL

Ta mata będzie świetnym prezentem dla nastolatka.

Bezprzewodowa mata do tańca Stay Cool ASPEL

Zalety:

 • Zawiera adapter, kabel USB, dwa gamepady, odbiornik, CD w języku rosyjskim;
 • Strzały świecą w całkowitej ciemności;
 • Dobrą jakość obrazu zapewnia 32 - bitowy mikroprocesor.

Niedogodności:

 • Cena £. Jest mata - 4100 rubli.

Aspel DANCE FACTORY WIRELESS 32-bitowy (PC / TV)

Ciekawy model. Ma świetną funkcjonalność. Odpowiedni dla nastolatków i dorosłych.

Aspel DANCE FACTORY WIRELESS 32-bitowy (PC / TV)

Korzyści:

 • Łączy się z komputerem i telewizorem;
 • Mata jest zasilana bateriami;
 • Po podłączeniu do komputera dostępnych jest 1400 piosenek w językach rosyjskim i obcym;
 • Jest karta pamięci 2 GB;
 • W zestawie krążek ze Stepmanią 3.9;
 • Rozwija wytrzymałość.

Niedogodności:

 • Koszt modelu - od 4000 rubli;
 • Wysoka prędkość gry;
 • Odpowiedni tylko dla miłośników tańca.

Stepmania 32-bitowy Coilmix (PС.DVD.TV)

To najpopularniejszy dywan. Wysoka jakość pomimo tego, że krajem produkcji są Chiny. Zapewni niezapomniane wrażenia wszystkim członkom rodziny.

Stepmania 32-bitowy Coilmix (PС.DVD.TV)

Korzyści:

 • Wysokiej jakości trwała powłoka;
 • Długa żywotność;
 • Powierzchnia antypoślizgowa;
 • Dogodna lokalizacja przycisków;
 • Doskonała jakość obrazu;
 • Łączy się z komputerem, telewizorem, laptopem;
 • W zestawie z programem.

Niedogodności:

 • Cena maty to około 3000 rubli;
 • Czasami brakuje płyty instalacyjnej;
 • Ma śliski podszerstek.

Kupujemy platformę taneczną

Kiedy konieczne jest nabycie tego lub innego modelu, ludzie działają na różne sposoby. Niektóre wyszukują witryny internetowe z produktami, czytają recenzje, a następnie dokonują zakupu. Z drugiej strony, tylko sklepy zaufania. Idą do centrów handlowych i wybierają tam platformę taneczną. Obie opcje są bardzo wygodne.

Na przykład z Aliexpress produkt będzie tańszy. Ale cena nie zawsze odpowiada jakości. Ważne jest, aby w tym sklepie internetowym czytać recenzje klientów. Dopiero wtedy dokonaj zakupu. Dotyczy to również innych sklepów internetowych. W końcu możesz kupić produkt niskiej jakości. I na to nikt nie jest odporny. Ponadto nie należy ufać pierwszemu tanim modelowi, który trafia do nieznanego sklepu.

Pamiętaj, że teraz jest wielu oszustów internetowych, którzy są gotowi sprzedać każdy produkt za grosza. Jednocześnie towary rzadko są dostarczane w całości na czas.

Przed zakupem w zwykłym sklepie należy najpierw zdecydować o modelu: do czego służy platforma, kto ją kupuje. Jeśli dzieci mają mniej niż 6 lat, lepiej wybrać jasne maty z wizerunkami zwierząt lub bohaterów z ich ulubionych kreskówek. Ponadto muszą być rozwojowe. Ale dla starszych dzieci już wybrano maty o dużej funkcjonalności. Aby dziecko mogło uczyć się różnych stylów tanecznych.

Dla dorosłych wybierz maty ze sportowym nastawieniem. Ale dla profesjonalistów często kupowane są platformy o dużej funkcjonalności.

Wybierz odpowiednią matę do tańca. Wtedy będzie mógł przekazać wiele pozytywnych emocji dzieciom i dorosłym.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię