Najlepsze najlepsze dyfuzory zapachowe do domu

0

Wspaniała atmosfera w pomieszczeniu wynika z kilku aspektów, które zwykle obejmują relacje między lokatorami, obecność roślin domowych lub zwierząt domowych, odpowiednie wnętrze, a także przyjemne drobiazgi w postaci zapachów. Kadzidło w domu może znacząco wpłynąć na poziom postrzegania otoczenia, bo może nawet zmienić nastrój mieszkańców czy gości. Dlatego, aby wiele osiągnąć w życiu, musisz prawidłowo korzystać ze wskazówek i darów natury, w których pomogą dyfuzory zapachów.

Co to jest dyfuzor zapachowy i jak działa

Dyfuzor zapachowy pomoże wypełnić pomieszczenie przyjemnym kadzidłem lub wyeliminować nieprzyjemny zapach. Materiał do jego produkcji to ceramika, szkło lub porcelana. Dyfuzory zapachowe są również podzielone na rattan, bambus i trzcin, w zależności od użytych patyczków. Wchłaniają olejki eteryczne i wypełniają mieszkanie niesamowitym zapachem.

Nie wymagają do użytkowania grzałki, co pozwala na zachowanie struktury olejku aromatycznego bez zmian. Intensywność parowania regulowana jest liczbą patyczków umieszczonych jednocześnie w dyfuzorze zapachu. Te małe urządzenia są specjalnie zaprojektowane do łączenia wody i olejków eterycznych, a następnie ich rozpylania.

Rodzaje dyfuzorów zapachowych

Takie urządzenia różnią się funkcjonalnością i zasadą działania, ale w większości przypadków zależy to od tego, z czego urządzenie jest wykonane.

Dyfuzory zapachowe trzcinowe

Najpopularniejsze i najbardziej rozpowszechnione są dyfuzory zapachowe trzcinowe, składające się z butelki, kompozycji zapachowej oraz zestawu patyczków. Ich użycie jest dość proste, aby nadać pomieszczeniu odpowiedni aromat, ponieważ w tym celu należy dodać do butelki wody i olejku eterycznego, zanurzyć patyczki w powstałej mieszaninie i cieszyć się kadzidłem. Zwykle używa się do 10 patyczków, aby nadać pomieszczeniu pożądany zapach. Ten typ dyfuzora jest uważany za opcję budżetową, ponieważ jego koszt jest znacznie niższy niż w przypadku podobnych urządzeń innego typu.

Najlepsi producenci dyfuzorów trzcinowych

Ocenę wysokiej jakości dyfuzorów zapachowych w średniej cenie prowadzi angielska firma Stoneglow, która zapewnia swoim klientom ogromny wybór aromatów. Dyfuzory zapachowe tego producenta występują w wielu kształtach i kolekcjach. Na przykład „Arlekin”, „Biała orchidea”, „Przyjaciele natury” i wiele innych. Koszt produktów tej firmy jest dość zgodny z jakością, więc wielu kupujących jest bardzo zadowolonych z proponowanego produktu. Popularność modeli tego producenta wśród populacji jest dość duża.

Najbardziej znanym francuskim producentem wyrobów aromatycznych jest Le Blanc.Główną zaletą dyfuzorów zapachowych tej firmy jest zastosowanie wyłącznie materiałów przyjaznych dla środowiska. Bezpieczeństwo i hipoalergiczność produktów pozwala na ich stosowanie w dowolnych pomieszczeniach, w tym dziecięcych czy medycznych.

Elitarnym francuskim producentem dyfuzorów zapachowych jest C'toi. Jego produkt jest ekskluzywny, ponieważ elitarne dyfuzory są wykonywane ręcznie. Wybór femiam jest tutaj dość zróżnicowany, ponieważ produkcja odbywa się według unikalnych receptur, a na surowce wybierane są tylko najlepsze oleje. Koszt takich dyfuzorów zapachowych jest dość wysoki, ale w pełni się uzasadnia.

Która firma lepiej kupuje taki sprzęt, każdy kupujący decyduje o sobie, na podstawie osobistych preferencji i możliwości portfela.

Ceramiczne dyfuzory

Ceramiczne dyfuzory zapachowe różnią się od urządzeń trzcinowych brakiem patyczków i bardziej wyrafinowanym wyglądem. Głównymi zaletami takiego sprzętu jest wygoda, ale ich cena jest nieco wyższa.

Modele ultradźwiękowe

W przeciwieństwie do niedrogich, ale mniej wydajnych i funkcjonalnych dyfuzorów trzcinowych, urządzenia ultradźwiękowe są wyposażone w specjalne czujniki, które mogą służyć do monitorowania poziomu wilgotności. Inteligentne urządzenie na podstawie otrzymanych danych może samodzielnie zdecydować o przełączeniu się na odpowiedni rodzaj pracy, ale do tego konieczne jest wpisanie odpowiedniej komendy w ustawieniach dyfuzora zapachowego. Wymiary takiego urządzenia są dość kompaktowe, a częstotliwość fal wynosi zwykle do 20 MHz.

Dlaczego dyfuzory zapachowe są tak popularne

Odparowanie olejków eterycznych nie wymaga ogrzewania i odbywa się w temperaturze pokojowej. Takie oleje w ogóle nie ulegają degradacji pod wpływem wysokiej temperatury, ale nadal zachowują swoje pierwotne właściwości. Za pomocą dyfuzora olejek aromatyczny zamienia się w mikrocząsteczki, które mogą długo zachować aromat w dowolnym miejscu pomieszczenia.

Bezpieczeństwo użytkowania takich urządzeń polega na braku otwartego ognia i konieczności stosowania urządzeń grzewczych. Kolejną zaletą dyfuzora zapachowego jest bezszelestność podczas pracy, ponieważ po prostu nie ma nic, co mogłoby tworzyć różne nieprzyjemne dźwięki. Doskonałą opcją mogą być podobne urządzenia z podświetleniem, których czas pracy można ustawić za pomocą timera.

Najlepsze dyfuzory zapachowe na 2020 rok

Wiodące miejsce zajmują kompaktowe niedrogie dyfuzory o pojemności 100 ml, które sprawdzą się w każdym małym pomieszczeniu. Można je umieścić w sypialni lub przedpokoju, łazience lub kuchni, w pokojach hotelowych. W rankingu najpopularniejszych dyfuzorów zapachowych pierwsze miejsce przypadło na dwa modele o podobnej funkcjonalności, kosztach i dyskretnym designie

MOC

Plastikowy dyfuzor taki jak ten kosztuje niecałe 17 dolarów, ale ten model idealnie pasuje do każdego wnętrza.

MOC

Zalety URPOWER:

 • mały rozmiar;
 • doskonale nawilża powietrze i zapobiega wysychaniu skóry i błon śluzowych;
 • nadaje pomieszczeniu świeżości;
 • pozwala stworzyć wspaniały nastrój do kreatywności, romansu lub relaksu;
 • istnieje funkcja automatycznego wyłączania, więc gdy woda wyparuje, wyłącza się sama;
 • posiada wbudowane kolorowe podświetlenie. Działa na zasadzie kalejdoskopu i może zmieniać kolory w nieskończoność lub będzie świecić jednym z 7 odcieni ustawionych przez program;
 • ze względu na małą objętość działa nie dłużej niż 6 godzin.

Wady URPOWER:

 • mała objętość pojemników na płyny;
 • nie nadaje się do dużych lub średnich pomieszczeń.

Aromaterapia

Ten model ma nieco większą objętość. Jego koszt również waha się w granicach 17 USD. Podobny dyfuzor jest używany jako konwencjonalny nawilżacz lub dyfuzor olejków aromatycznych. Aby dodać wodę i olejki eteryczne do dyfuzora, wystarczy obrócić pokrywkę i podnieść ją.Po odmierzeniu wymaganej ilości wody dodaj 2-3 krople olejku eterycznego lub mieszanki olejków, a następnie ponownie zakręć pokrywkę.

Aromaterapia

Korzyści z aromaterapii:

 • ma 2 sposoby rozpylania wilgoci, ale co 30 sekund następuje przerwa. Pozwala to na wydłużenie czasu pracy o godzinę w porównaniu z poprzednim modelem;
 • w zestawie miarka, która umożliwia nalanie wymaganej ilości wody;
 • istnieje kilka trybów podświetlenia, w tym automatyczna zmiana koloru lub jeden określony odcień;
 • regulacja jasności podświetlenia. Może być słabo lub jasno, a urządzenie może działać również bez podświetlenia.

Wady aromaterapii:

 • nie nadaje się do średnich i dużych pomieszczeń;
 • mała objętość pojemnika na płyn.

InnoGear

Ten dyfuzor ma dość ciekawy i oryginalny design, który podąża za fakturą drewna, a sam model wygląda jak ścięta kula dociśnięta od góry. Taki klosz idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Koszt takiego urządzenia to około 30 USD.

InnoGear

Zalety InnoGear:

 • działa do 8 godzin;
 • są 4 ustawienia timera, które pozwalają ustawić nawiewnik na 1 godzinę, 3 godziny, 6 godzin i na maksymalny czas;
 • automatyczne wyłączanie w przypadku braku wody;
 • obecność trybu nocnego;
 • 7 kolorów podświetlenia;
 • nie zawiera bisfenolu A, toksycznego i szkodliwego dla zdrowia ludzkiego.

Wady InnoGear:

 • w małych pomieszczeniach zapach będzie zbyt skoncentrowany, co może wywołać atak bólu głowy;
 • ze względu na cechy konstrukcyjne nie każdemu podoba się jako dodatek do wnętrza.

VicTsing

Oryginalna konstrukcja tego urządzenia przypomina cebulę lub wulkan. Materiał do produkcji to plastik, a koszt dyfuzora to 35 USD.

VicTsing

Korzyści VicTsing:

 • wykonany z naturalnego materiału (drewno);
 • zawiera 300 ml płynu;
 • działa 10 godzin;
 • 7 kolorów podświetlenia;
 • automatyczne wyłączanie w przypadku braku cieczy.

Wady VicTsing:

 • lepiej nie używać go w małych pomieszczeniach, ponieważ jest przeznaczony do dużego obszaru;
 • wysoka cena.

Dyfuzor olejków eterycznych

Ten dyfuzor zapachowy jest również podobny do cebuli lub orzecha, ale kosztuje trochę mniej. Można go kupić za 30 USD. Zalecany do stosowania w pomieszczeniach o dużej powierzchni.

Dyfuzor olejków eterycznych

Zalety dyfuzora olejków eterycznych:

 • działa 8 godzin;
 • licznik czasu pracy jest zaprojektowany na 1 godzinę, 3 godziny, 6 godzin i maksymalny czas;
 • istnieją 2 tryby parowania, różniące się intensywnością mgły;
 • kontrola jasności;
 • prawie cicha praca.

Wady dyfuzora olejków eterycznych:

 • wysoka cena;
 • nie jest przeznaczony do użytku w małych pomieszczeniach.

Jak wybrać zapach

Bardzo ważne jest, aby do dyfuzora zapachowego dobrać odpowiedni olejek eteryczny, ponieważ działanie każdego z nich może być znacząco inne.

Olejek eteryczny do kuchni

Kuchnia to serce każdego domu, dlatego dla wygody przebywania w tym pomieszczeniu należy dobrać odpowiedni aromat. Neutralizuje nadmiar lub nieprzyjemne zapachy, a także zwiększa apetyt dzięki olejkowi cytrynowemu, limonkowemu, bergamotowemu lub pomarańczowemu.

Co wybrać do sypialni

Sypialnia uznawana jest za szczególne miejsce, w którym powinno dominować relaksujące kadzidło i pomagać w osiągnięciu maksymalnego odprężenia. Jeden zapach można zastosować w całym domu, ale do sypialni lepiej wybrać specjalną, inną, inną femiam. Kiedy ludzie mają problemy ze snem, może im pomóc zapach drzewa sandałowego, rumianku lub lawendy.

Z lawendą należy obchodzić się bardzo ostrożnie, ponieważ nadmiar tego zapachu może być szkodliwy dla zdrowia człowieka. Na romantyczną gorącą noc lepiej jest użyć dyfuzorów zapachowych z aromatami jaśminu, róży lub ylang-ylang. Ponadto w sypialni odpowiednie będą aromaty fiołka, jałowca, jodły i pomarańczy.

Jaki zapach wybrać do biura lub pracy

Często w ciągu dnia pracy wiele osób chce się położyć i odpocząć, ponieważ długi pobyt w zamkniętym pomieszczeniu może powodować senność. Aromat mięty lub cytrusów pomoże rozweselić. W innych krajach we wszystkich biurach stosuje się dyfuzory zapachowe o zapachu cytryny. Na drugim miejscu są eukaliptus, piołun, tymianek czy mięta.

Dyfuzor zapachowy do salonu

Konieczne jest stworzenie w tym pomieszczeniu przyjaznej i swobodnej atmosfery, dlatego do salonu lepiej wybrać kompozycje wanilii, lawendy, drzewa sandałowego i cedru. W tym pomieszczeniu odpowiednie będą również zapachy owocowe lub kwiatowe. Dodatkowo aromaty pomarańczy, mięty czy miodu doskonale sprawdzą się w salonie.

Przytulna łazienka

W tym pomieszczeniu mogą być preferowane silniejsze zapachy. Często w łazience można odnaleźć zapachy jodły czy limonki, szałwii czy jałowca, ylang-ylang czy lawendy, a także trwały zapach świerku.

Korytarz

Goście odwiedzają ten pokój jako pierwsi, a niektórzy nawet nie idą dalej, więc powinien być jak najbardziej atrakcyjny i wygodny. Istotną rolę w tworzeniu przytulnej atmosfery odgrywają również zapachy, dlatego do przedpokoju najlepiej wykorzystać aromaty kawy, drzewa herbacianego czy zapachy iglaste.

Wpływ olejków eterycznych na organizm człowieka

Zimą, gdy istnieje ryzyko zarażenia się jedną lub drugą chorobą przeziębienia, najlepiej jest używać w dyfuzorach aromatycznych olejków eterycznych o zapachach, takich jak kadzidło, paczula, eukaliptus, bazylia, cytryna lub jałowiec. Odmładzający efekt wyróżniają zapachy geranium, jaśminu, róży, neroli, paczuli czy kadzidła oraz ich mieszanin. Aby zwiększyć zmysłowość, do dyfuzorów zapachowych możesz dodać olejek jaśminowy, paczuli, różany, ylang-ylang, eukaliptusowy lub ich kompozycje.

ImięWpływ na organizmSkuteczny w przypadku choróbUżytek domowy
1PomarańczowyOdświeża, oczyszcza, harmonizuje, koi i relaksujePomaga radzić sobie ze stresem, łagodzi bezsenność, leczy depresjęZwiększenie koncentracji przed ważnymi spotkaniami
2BazyliaRelaksujące, wzmacniające, zwiększające ochronne funkcje organizmuPomaga przy bezsenności, zawrotach głowyPomaga zrozumieć problemy i spojrzeć na swoje życie na nowo. Powoduje współczucie między ludźmi. Zwiększenie przyjemności seksualnej
3WaniliaHarmonizuje, koi, odprężaNormalizuje pracę żołądka, jelita grubego i cienkiego. Wzmacnia układ odpornościowy. Łagodzi bóle menstruacyjne u kobiet. Pomaga w przezwyciężaniu uzależnienia od alkoholu.Wzmacnia zmysłowość i apetyt seksualny, dlatego jest bardzo przydatny w sypialni. Wzmacnia osobisty urok. Pomaga zwiększyć poczucie własnej wartości. Skuteczny przeciwko różnym fobiom.
4GoździkPobudzający. Przywraca witalność.Pomaga szybciej odzyskać zdrowie po urazach, chorobach i operacjach. Środek profilaktyczno-terapeutyczny w chorobach zakaźnych.Przynosi dobrobyt i szczęście do domu. Zwiększa ilość aktywnej pamięci człowieka. Uwalnia go od wewnętrznej histerii, pomagając zmienić życiowe priorytety. Środek zwiększający popęd płciowy. Pomaga w oczyszczaniu z komarów, moli i much.
5JaśminHarmonizuje, koi, odstresowuje i wzmacnia zmysłyŁagodzi uczucie ciężkości i zmęczenia, działając na subtelnych poziomach świadomości. Pomaga przy bezsenności. Normalizuje funkcjonowanie układu rozrodczego, poziom hormonów i cykl menstruacyjny.Przynosi bogactwo. Środek zwiększający popęd płciowy.
6Ylang YlangPobudzające, kojące, relaksująceWpływa korzystnie na układ nerwowy, przywraca siły, wzmacnia pamięć, pomaga radzić sobie z depresją. Pomaga w leczeniu przeziębień, obniża ciśnienie krwi, normalizuje cykl menstruacyjnyŚrodek zwiększający popęd płciowy. Zwiększa determinację i energię u kobiet.
7CynamonPobudza, oczyszcza, ujędrniaPoprawia metabolizm, pobudza krążenie krwi, normalizuje pracę przewodu pokarmowego, likwiduje zaparcia. Zalecany przy przeziębieniach i grypie.Zwiększa witalność i energię seksualną. Wnosi pieniądze, sukces, dobrobyt do domu. Zwiększa pewność siebie. Rozwija zdolności umysłowe. Pobudza chęć kreatywności. Łagodzi uczucie samotności, strachu, izolacji
8LawendaHarmonizuje, koi, oczyszcza, odprężaPomaga przy bezsenności. Pomaga w leczeniu zapalenia oskrzeli, pozbyciu się bólów głowy. Pomaga przy problemach z układem nerwowymWnosi do domu zdrowie, miłość, spokój, uzdrowienie i rozwój świadomości. Zmniejsza agresję, pomaga leczyć zazdrość. Zapach lawendy pomoże pozbyć się różnego rodzaju owadów, takich jak muszki, komary, ćmy czy muchy.
9KadzidłoOczyszczające, harmonizujące, kojące, zmysłoweŁagodzi astmę, kaszel, katar, doskonale pomaga przy stanach zapalnych dróg oddechowych, działa kojąco na błony śluzowe. Optymalizuje pracę układu oddechowego, umożliwia dotlenienie tkanek. Pomaga usprawnić pracę przewodu pokarmowego. Olejek kadzidłowy jest szczególnie przydatny dla kobiet, ponieważ pozwala zmniejszyć wydzielanie podczas menstruacji, pomaga zatrzymać krwawienie z macicyPomaga znaleźć miłość i zbudować rodzinę, wzmacnia inteligencję i tolerancję. Jest jednym z najsilniejszych afrodyzjaków, pozwala zanurzyć się w świecie przyjemności i odkryć nowe oblicza zmysłowości
10CytrynowyOdświeżające, pobudzające, oczyszczające, wzmacniającePomaga przy zapaleniu wątroby, bólach głowy, przeziębieniach, łagodzi nudności, łagodzi żołądek, łagodzi bóle brzuchaPomaga znaleźć miłość, szczęście, pieniądze, zdrowie, siłę i mądrość. Uwalnia od ciężaru dnia codziennego, który krępuje duszę zimna, pomaga pozbyć się depresji. Wdychając jego aromat łatwiej jest przystosować się do nowych warunków życia, przyzwyczaić do nowych ludzi czy otoczenia
11JałowiecPobudzającyNarzędzie antywirusowe. Pomaga schudnąć. Stosuje się go przy chorobach takich jak niestrawność, zapalenie oskrzeli, patologie układu nerwowego, nieregularne miesiączki, nadciśnienie.Rozwija integralność i lojalność natury, odrzucenie i uznanie kłamstwa. Pomaga znaleźć wyjście z każdej trudnej sytuacji
12Gałka muszkatołowaPobudza, oczyszcza, ujędrniaPomaga radzić sobie z depresją, łagodzi syndrom chronicznego zmęczenia, korzystnie wpływa na układ nerwowy i psychikę człowieka. Służy do zapobiegania przeziębieniom. Łagodzi nudności, poprawia pracę przewodu pokarmowego, normalizuje apetytŚrodek zwiększający popęd płciowy. Zwiększa libido i poprawia życie seksualne partnerów
13MennicaOczyszczanie, pobudzanie, ujędrnianiePomaga radzić sobie z zapaleniem wątroby, łagodzi bóle głowy, wzmacnia organizm i pomaga zwalczać przeziębieniaPrzynosi pieniądze i dobrobyt. Zwiększa zrozumienie między bliskimi. Sprawia, że ​​osoba jest milsza, przyjaźniejsza i przyjemniejsza
14PaczulaZmysłowyJest stosowany w leczeniu zaburzeń nerwowych. Minimalizuje skutki stresuSprawia, że ​​osoba jest atrakcyjna dla płci przeciwnej. Zwiększa zmysłowość, energię fizyczną i seksualną. Pobiera pieniądze do domu. Środek zwiększający popęd płciowy
15RóżaOczyszczające, harmonizujące, zmysłowe i relaksującePomaga radzić sobie z bezsennością, służy jako środek zapobiegawczy przeciwko przeziębieniom i zapaleniu wątroby. Pozytywnie wpływa na zawroty głowyPomaga zdobyć sympatię innych. Wzmacnia odporność, zachęca do aktywnego trybu życia, wzmacnia intuicję. Poprawia pamięć
16SandałowyOczyszczające, odprężające, zmysłoweWspomaga relaksację, pomaga przy bezsenności, depresjiPoprawia nastrój. Afrodyzjak, rodzaj erotycznego symulatora.Zwiększona potencja u mężczyzn i zwiększone pożądanie seksualne u kobiet
17rozmarynOczyszczające, odprężające, harmonizująceStosowany przy problemach z drogami oddechowymi, zmiękcza i łagodzi kaszel. Reguluje pracę układu krążenia i mięśnia sercowego, normalizuje ciśnienie krwiEliminuje nadmierną nieśmiałość, niezdarność, podejrzliwość, zwątpienie
18Drzewo herbacianeKojącyŚrodek przeciwzapalny, przeciwwirusowy. Pobudza układ odpornościowyChroni przed agresją
19szałwiaOczyszczaniePomaga radzić sobie z zawrotami głowy. Pozytywnie wpływa na przeziębieniaPomaga wyjść z oszustwa i niewierności. Promuje odkrywanie nowych możliwości wyrażania siebie. Daje roztropność, jasność umysłu
20EukaliptusOczyszczające, relaksujące, kojącePomaga radzić sobie z kaszlem, a także służy jako doskonały środek zapobiegawczy na przeziębienia. Oczyszczający krew, ogólnie pobudzający, przeciwbólowyZwiększa zainteresowanie życiem, odświeża uczucia, pomaga łagodzić sytuacje konfliktowe
21BazyliaOchronne, oczyszczające, kojącePosiada doskonałe właściwości antyseptyczneObdarza bogactwem i miłością. Wzbudza współczucie między dwojgiem ludzi. Chroni Twój dom przed włamaniem

Idąc do sklepu po wybór olejków eterycznych

Zazwyczaj przyjemne zapachy wiążą się z silnymi emocjonalnie pozytywnymi wspomnieniami z dzieciństwa lub okresu dorastania. Wybierając zapachy do domu, możesz pamiętać, z którym z nich dana osoba kojarzy się z absolutnym spokojem i szczęściem. Jadąc do sklepu po olejki eteryczne do dyfuzora aromatycznego, musisz wsłuchać się w swoje odczucia, wybierając dokładnie te zapachy, które będą Ci się podobać przez długi czas. Do domu nie używaj zapachu o wyraźnym i ostrym zapachu.

Na przykład skoncentrowany zapach świeżych bzów po pewnym czasie przebywania w pomieszczeniu może powodować bóle głowy. Powodem tego będzie toksyczność takiej rośliny.

Przed pójściem do sklepu po taki zakup warto również zdecydować się na grupę zapachów, które będą preferowane. Zwykle dzieli się je na grupę kwiatową, morską lub korzenną. Będąc w punkcie sprzedaży detalicznej po trzecim zapachu niewprawny nos przestaje rozróżniać aromaty, dlatego należy wziąć to pod uwagę przed wyborem olejków eterycznych.

Olejki eteryczne można dobierać w zależności od tego, jaki efekt chce osiągnąć dana osoba. Niektóre z nich mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

 • Lawenda

Zapach tej niesamowitej rośliny pomoże wyciszyć umysł i ciało, dlatego zapach ten jest najczęściej używany do relaksu. Zapach lawendy może pomóc osobom mającym problemy ze snem radzić sobie z bezsennością. Większość ekspertów jest przekonana, że ​​w przypadku różnych problemów lepiej wdychać zapach lawendy, ponieważ może to pomóc w świeżym spojrzeniu na sytuację. Dla osób, które zerwały ze swoimi bratnimi duszami, ten zapach pomoże się uspokoić i łatwiej przejść przez separację. Trudno wyobrazić sobie lepsze lekarstwo na bezsenność niż subtelny i kojący zapach lawendy.

 • Cynamon

Zapach cynamonu pomoże poprawić zdolności motoryczne lub wzrok, a także poprawi uwagę i wzmocni pamięć. Buduje, rozgrzewa i regeneruje aurę człowieka, a także dość łatwo pomaga radzić sobie z wszelkimi problemami i awariami. Zapach cynamonu pomoże pozbyć się użalania się nad sobą, fiksacji na błędach z przeszłości i pomoże pozbyć się kompleksu bycia wybranym przed innymi ludźmi. Za pomocą tego zapachu możesz zharmonizować relację między mężczyzną a kobietą. Pojednanie może nastąpić tylko wtedy, gdy obie osoby tego chcą, a cynamon w tym pomoże.

 • Igły

Zapach sosny pomoże uspokoić ludzi przeżywających trudne chwile. Jak żaden inny zapach, igły sosnowe są w stanie poradzić sobie ze stresem.Dyfuzor zapachowy o zapachu igieł sosnowych będzie doskonałym pomocnikiem na przeziębienia. Służy również profilaktyce chorób wirusowych, co jest szczególnie ważne zimą, jesienią i wiosną.

 • Wanilia

Taki zapach sprawi, że życie będzie słodsze, a charakter - spokojniejszy i milszy. Pomaga znaleźć wzajemne zrozumienie między członkami rodziny, ponieważ pozwala usłyszeć rozmówcę i postawić się na jego miejscu.

 • Pomarańczowy

Wpływ aromatów cytrusowych na organizm człowieka jest dość znaczący. Na przykład pomarańcza pomoże zwiększyć pewność siebie, zwiększy optymizm i otworzy aurę osoby na pozytywne i przydatne informacje.

 • Cytrynowy

Doskonale pomaga radzić sobie z chorobą i pozwoli wzmocnić mechanizmy obronne organizmu po różnych chorobach zapach cytryny. Ponadto umożliwia szybkie i bezbolesne przejście przez proces adaptacji do nowych warunków życia, oswojenie się z obcymi, a także filozoficzne spojrzenie na niektóre z niezastąpionych strat. Zapach cytryny może zainspirować osobę do kreatywności lub zainspirować do nowych projektów. Zakochany zapach cytryny doda odwagi i otwartości. Dla wzniosłych i zatroskanych duchowością cytryna przyda się w medytacji i odnajdywaniu harmonii z otaczającym ich światem.

 • Mandarynka

Zapach tego zamorskiego owocu pozwoli Ci odnaleźć spokój i wyciszenie w duszy, a także pomoże wyczerpanemu ciału poradzić sobie z chorobą.

 • Dynia

Jeśli chcesz zwiększyć swoją atrakcyjność i atrakcyjność, możesz użyć dyfuzora o zapachu dyni, który jest raczej afrodyzjakiem, zwłaszcza w połączeniu z lawendą.

 • rozmaryn

Wzmacnia odporność, rozgrzewa i pobudza tę niesamowitą roślinę do działania. Olejki eteryczne z rozmarynu są ogólnie polecane osobom, które chcą ożywić radość życia. Zapach rozmarynu może znacznie wzmocnić intuicję i psychologizm, a także pomaga zmaksymalizować rozwój czakry serca.

 • Róża

Zapach róży pomoże przekształcić szkodliwą i destrukcyjną energię złości i rozczarowania w chęć poprawy siebie. Służy do romantycznych spotkań, umieszczając w sypialni dyfuzory zapachowe o podobnym zapachu. Dodatkowo, tylko zapach róży pomoże poczuć satysfakcję z samotności i wyeliminuje rozwój przerośniętego poczucia kolektywizmu.

 • Paczula

Kiedy sytuacja wymaga dokładnej analizy i intuicji, na ratunek przyjdzie ten olejek eteryczny. Patchouli pomoże Ci poczuć wyjątkowy smak dobroci i miłości. Aromat paczuli może również pozbyć się rozwoju wampiryzmu.

 • szałwia

Pomoże ci przetrwać oszustwo ukochanej osoby i spojrzeć na życie na nowo. Ponadto roślina ta doskonale łagodzi zmęczenie.

 • tymianek

Aromat tymianku pomoże przezwyciężyć nieśmiałość lub wzmocni samowolę i determinację. Zgodnie z wierzeniami różnych narodów złe duchy nie przenikną do pomieszczenia, w którym unosi się zapach tymianku.

Korzyści z aromaterapii

Wpływ olejków eterycznych na organizm człowieka nie jest w pełni poznany, ale wielu ekspertów udowodniło ich pozytywny wpływ na zdrowie. Do oczywistych zalet aromaterapii należą:

 • efekt uspokajający;
 • efekt stymulujący;
 • zastosowanie antybakteryjne;
 • działanie relaksujące;
 • wpływ psychologiczny.

Przeciwwskazania

Olejki eteryczne mają wiele pozytywnych właściwości, ale w niektórych przypadkach lepiej powstrzymać się od stosowania ich w pomieszczeniach. Obejmują one:

 • ciąża;
 • padaczka;
 • sezonowe zaostrzenie nieżytu nosa;
 • obecność choroby niedokrwiennej serca i zakrzepowego zapalenia żył;
 • skłonność do alergii;
 • indywidualna nietolerancja na określony zapach;
 • w połączeniu z wieloma lekami, ponieważ może to zneutralizować ich działanie;
 • niektóre choroby nerek.

Wreszcie

Wielu konsumentów próbuje tworzyć własne zestawy do aromaterapii, łącząc w swoich przepisach wszelkiego rodzaju mieszanki olejów. Warto zaznaczyć, że właściwy dobór składu dyfuzora zapachowego bezpośrednio wpływa na potencjał ziół dla ludzkości.Aromaterapia nie miała wad, ale lepiej jest wykluczyć niektóre olejki eteryczne z ich preparatów, ponieważ przy indywidualnej nietolerancji wyrządzą więcej szkody niż pożytku.

Zastosowanie niskiej jakości lub syntetycznych składników estrowych, choć będzie opłacalne pod względem finansowym, ponieważ takie elementy są niedrogie, ale ich użycie może mieć pewne wady. Naturalne składniki mieszanki olejków zapewniają korzyści z aromaterapii, podczas gdy sztuczne olejki mogą tworzyć rodzaj kadzidła i to o raczej niskiej jakości.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *