Wybór najlepszego przyrostu masy ciała w 2020 roku

0

W dzisiejszym świecie suplementy diety stały się powszechne dla sportowców. Każdy z nich ma określone funkcje. W tym artykule skupimy się na jednym z pierwszych produktów, który pojawił się na rynku odżywek dla sportowców - gainerze. Przeznaczony jest do przybierania na wadze Kulturyści na całym świecie stosują ten suplement diety. Produkt zawiera dużą ilość węglowodanów, zarówno szybkich, jak i wolnych, dzięki czemu dostarcza ogromną ilość energii.

Prawie dzienną dawkę kilokalorii dla zwykłego człowieka można pokryć w jednej dawce. Odbywa się to właśnie po to, aby szybko budować mięśnie. Dodatkowo gainer zawiera proteiny ułatwiające lepsze przyswajanie węglowodanów. Ponadto niektórzy producenci dodają aminokwasy, które pomagają organizmowi w regeneracji, leczą mikrourazy; kreatyna, która pomaga organizmowi lepiej wchłaniać białka, wraz z tauryną dla lepszego przyswajania tej pierwszej. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” podpowie, który gainer lepiej wybrać

Jak działa gainer?

Po treningu człowiek odczuwa zmęczenie, które wiąże się z wyczerpaniem energii. Aby go przywrócić, organizm potrzebuje węglowodanów, które nie zawsze są możliwe do przejścia przez jedzenie, wtedy na ratunek przychodzi żywienie sportowe. Gainer służy do tworzenia pięknej ulgi dla ciała, przyrostu masy mięśniowej i uzupełniania niedoborów energii. Bardzo ważne jest to, że nie uzależnia.

Kto powinien wziąć gainer?

Aby zrozumieć, czy ten produkt jest odpowiedni dla Ciebie, czy nie, musisz dowiedzieć się, jakim jesteś typem ludzi. Istnieją tylko trzy typy nadwozia:

 • Ectomorphs to osoby, które są początkowo szczupłe, nie mają podskórnej tkanki tłuszczowej, nie mają silnych mięśni;
 • Mezomorfy - takie osoby mają zdolności kulturystyczne. Są atletyczni i mają silne mięśnie;
 • Endomorfy to osoby ze skłonnością do otyłości, mają powolny metabolizm, dzięki czemu szybko przybierają na wadze.

Ten rodzaj żywienia sportowego jest zalecany głównie dla ektomorfów (naturalnie szczupłych ludzi). Ponieważ pomaga uzyskać wystarczającą ilość węglowodanów do szybszego wzrostu mięśni. U osób o silnej sylwetce spożycie może wręcz przeciwnie, prowadzić do niechcianej tkanki tłuszczowej. Możesz jednak wybrać własny gainer dla każdego typu.

Jakie są rodzaje gainerów?

W sumie istnieją dwa rodzaje gainerów:

 • Z szybkimi węglowodanami;
 • Z wolnymi węglowodanami.

Mówiąc najprościej, te pierwsze prowadzą do szybkiego wyniku, podczas gdy te drugie działają powoli, nie powodując gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi.

Ponadto produkty zwiększające wagę różnią się liczbą kalorii na porcję. Podziel wysokie węglowodany i zbilansuj. Te pierwsze są odpowiednie głównie dla osób, które z natury są bardzo trudne do przybrania na wadze, to znaczy dla ektomorfów są niepożądane dla innych typów ciała.

W przypadku mezomorfów gainer o wysokiej zawartości węglowodanów nie zadziała.Warto zwrócić uwagę na skład i wybrać produkt o stosunkowo niewielkiej kaloryczności w porcji i wystarczającej zawartości białka.

Endomorfy powinny uważać przy doborze gainera, uważać na niską zawartość tłuszczu w składzie. W mieszance powinno być też dużo białka, w przeciwieństwie do węglowodanów.

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na godzinę wizyty. Niektóre należy wziąć przed treningiem, inne po. Niektóre mają stanowić uzupełnienie głównego pożywienia, inne jako całkowity zamiennik.

Często głównym błędem przy wyborze gainera jest ignorowanie cech własnego ciała i budowy ciała. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, powinieneś skonsultować się z doświadczonymi sportowcami lub samemu przestudiować ten temat. Konieczne jest prawidłowe zrozumienie, który gainer jest potrzebny, wysokobiałkowy lub wysokowęglowodanowy, przejrzyj recenzje, recenzje i oceny produktów. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że do wyboru odżywiania dla sportu należy podchodzić bardzo odpowiedzialnie, ponieważ wynik zależy bezpośrednio od tego. Bez odpowiedniego odżywiania organizm nie wchłonie niezbędnych składników odżywczych, nie znajdzie energii do treningu, masa mięśniowa nie wzrośnie, wtedy trening nie da pożądanego rezultatu.

Jak dobrać kompozycję?

Najczęściej odpowiadając na pytanie, na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego produktu, pierwszą odpowiedzią będzie skład. I nie przypadkowo, bo to jest prawie najważniejsze. Od tego zależy jakość produktu, sposób działania, możliwe skutki uboczne i osobista nietolerancja składników.

W składzie każdego produktu na pierwszym miejscu znajduje się substancja, która jest zawarta najbardziej. Ponieważ gainer składa się w co najmniej 80% z węglowodanów, zajmą one pierwszą pozycję. Oto lista najlepszych węglowodanów zapewniających szybkie efekty:

 • maltodekstryna (maltodekstryna);
 • skrobia (skrobia);
 • syrop ryżowy (inaczej glukozowy) (syrop ryżowy);
 • glukoza;
 • polimery glukozy.

Aby uzyskać powolny efekt:

 • zboża (ziarna);
 • owies (avena sativa, owies);
 • rośliny strączkowe (rośliny strączkowe);
 • kasza gryczana (gryka);
 • jęczmień (jęczmień);
 • otręby (otręby).

Dodatkowe kryteria wyboru, których należy przestrzegać:

 • dobry gainer charakteryzuje się obowiązkową zawartością błonnika, nie tylko oczyszcza organizm z toksyn i usprawnia pracę narządów trawiennych, ale także w wyniku jego rozpadu powstaje glukoza, która jest ważnym paliwem energetycznym.
 • Warto zwrócić uwagę na białka (białka), których zawartość nie powinna przekraczać 35%, to one pozwalają szybko zbudować masę mięśniową.

Kiedy i jak wziąć gainer?

Ten rodzaj produktu to proszek, który przed użyciem należy wymieszać z wodą lub mlekiem. Nie zaleca się picia więcej niż jednej porcji dziennie, ponieważ ilość składników odżywczych w jednym posiłku jest dość duża, porównywalna z normalnym posiłkiem. Wyjątkiem mogą być osoby szczupłe, które chcą bardzo szybko przybrać na wadze, wtedy warto pić 2 porcje dziennie.

Zwykle gainer przyjmuje się po treningu w celu jak najszybszego powrotu do zdrowia. Kiedy organizm potrzebuje uzupełnić zapasy składników odżywczych. W tym czasie bardzo ważne jest, aby coś zjeść. W tym przypadku gainer jest bardzo wygodnym w użyciu produktem.

Można go również przyjąć przed treningiem, wtedy poziom energii w organizmie wzrośnie, a ćwiczenie będzie łatwe i energiczne. Jest jednak jedna wada - możliwy wzrost tkanki tłuszczowej. Dlatego ta metoda jest raczej niepopularna.

Gainer nadaje się również na dni odpoczynku między treningami. Szczególnie ektomorfy powinny go obecnie używać, ale nie w dużych ilościach. Osoby ze skłonnością do nadwagi powinny całkowicie z tego zrezygnować, w przeciwnym razie istnieje ryzyko odkładania się nadmiaru tłuszczu, czego oczywiście nikt nie chce.

Jak zrozumieć, czy gainer jest odpowiedni?

Podczas aktywnego treningu, aby osiągnąć jak najlepszy efekt, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego gainera w oparciu o charakterystykę Twojego ciała i budowy ciała.Po rozpoczęciu przyjmowania produktu musisz zacząć obserwować zmiany w swoich odczuciach w swoim ciele. Zwykle efekt jest widoczny po 2 tygodniach. Istnieje kilka opcji rozwoju wydarzeń:

 • Pojawiły się złogi tłuszczu. Oznacza to, że ten produkt nie jest odpowiedni dla Ciebie. Być może po prostu nie jest wysokiej jakości lub nie pasuje do Twojej sylwetki. W takim przypadku musisz ponownie rozważyć swój wybór.
 • Oczywisty przyrost masy mięśniowej. Wybrany gainer jest dobrze dopasowany i spełnia swoją funkcję.
 • Zaburzenia trawienia. To też się dzieje. Głównie ze względu na kiepską jakość produktów składających się na skład lub indywidualną nietolerancję poszczególnych jego elementów. Zwykle jest to zauważalne po kilku dawkach i oczywiście lepiej jest natychmiast przerwać stosowanie.

Więc który z nich lepiej kupić?

Dla początkującego w sporcie najważniejsze są szybkie wyniki. Dlatego wielu, dowiedziawszy się o gainerze, spieszy się do sklepu i kupuje pierwszy napotkany, mając nadzieję na szczęście. Jednak do wyboru dowolnego elementu żywienia sportowców należy podchodzić świadomie. Oto ocena najpopularniejszych, wysokiej jakości i szybko działających wzmacniaczy.

Rynek gainerów jest duży i zróżnicowany. Prawie każdy producent sportu je produkuje. Dlatego konkurencja jest dość duża, a gdy kupujący przychodzi do sklepu, jego oczy biegną. Zwykle ludzie zatrzymują się przy najpopularniejszych produktach, które są słyszane wszędzie i opisywane w każdym artykule. Dlatego na początek rozważmy ocenę według popularności modeli na całym świecie. Nie bez powodu te produkty zdobyły taką miłość wśród sportowców i zwykłych amatorów:

 1. Jednym z najpopularniejszych i prawdopodobnie wysokiej jakości odżywek wysokowęglowodanowych jest Serious Mass (od Optimum Nutrition). Zajmuje pierwsze miejsce w większości szczytów. Ten amerykański producent używa do swoich produktów najlepszych surowców i zdobył uznanie wielu sportowców. Główną zaletą tego produktu jest stosunek jakości do ceny. Średnio 750 rubli za 1 kg. produkt. Smaków jest wiele: bananowy, truskawkowy, czekoladowy, waniliowy. Należy pamiętać, że kompozycja jest reprezentowana tylko przez proste węglowodany.
 2. Jeśli chodzi o zbalansowane gainery, True Mass BSN zasługuje na uwagę. Jedną z jego głównych zalet jest dobry skład białek. Idealny do przybierania na wadze dla osób szczupłych. Prezentowanych jest wiele smaków: banan, biszkopt ze śmietaną, mleko truskawkowe, lody waniliowe, czekolada, masło orzechowe czekoladowe. Ceny zaczynają się od 1000 rubli za kg.
 3. Spośród produktów ze średniej półki najpopularniejszym jest R-Line Titan Creatine. Średnia cena to 2000 rubli za 4 kilogramy produktu. Krajowy producent, dobre recenzje, prezentowany w pięciu smakach: czekoladowy, bananowy, truskawkowy, malinowy, waniliowy. Dobrze się rozpuszcza i nie powoduje problemów trawiennych. Jeden z najlepszych w tym segmencie cenowym.
 4. Z segmentu premium Up Your Mass from MHP jest wystarczająco dobry. Cena wynosi średnio 1300 rubli za 1 kg. produkt. Znacznie przyspiesza okresy regeneracji, ponieważ jest bogaty w aminokwasy. Nadaje się również dla sportowców ze skłonnością do nadwagi, co jest dość rzadkie. Dzięki swojej unikalnej formule gainer jedynie wspomaga przyrost masy mięśniowej, eliminując prawdopodobieństwo odkładania się tłuszczu. Dostępna w pięciu smakach, klasycznej waniliowo-czekoladowej, a także biszkoptach z kremem, masłem orzechowym i domowym wypieku cynamonowym.

Odpowiadając na pytanie "Ile kosztuje dobry gainer?" Tak się składa, że ​​produkt ze średniej kategorii cenowej ma znacznie wyższą jakość niż drogi. Czasami ludzie po prostu nie chcą wydawać dużych pieniędzy na odżywianie sportowe. Poza tym nie każdy może sobie pozwolić na przepłacanie za fajną amerykańską markę. Na sklepowych półkach iw Internecie można również znaleźć dobre produkty od rodzimych producentów w stosunkowo niskiej cenie.

Najlepsze przyrosty masy budżetowej na rok 2020

Masa specjalna Maxlera

Wysokokaloryczny gainer renomowanego producenta. Posiada unikalną formułę z szybkimi i wolnymi węglowodanami, kilkoma rodzajami białka.

Masa specjalna Maxlera

Zalety:

 • Jest to doskonały gainer w swojej cenie;
 • Nie powoduje wzdęć;
 • Dobrze się wchłania;
 • Dobrze spełnia swoje funkcje, a mianowicie przyrost masy.

Niedogodności:

 • Niewygodne opakowanie;
 • Nie dla każdego.

Weider Mega Mass 4000

Zawiera największą ilość energii spośród wszystkich produktów Weidera. Ze względu na specjalny skład nadaje się zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Weider Mega Mass 4000

Zalety:

 • Może być stosowany zarówno w dni odpoczynku, jak i podczas treningów;
 • Dobrze spełnia swoje funkcje;
 • Użytkownicy zgłaszają dobry smak.

Niedogodności:

 • Sprzedawany jest w dużych opakowaniach, więc wychodzi dość drogo, chociaż cena za kilogram jest niedroga.

Zyskaj Fast 3100 dzięki Universal Nutrition

Wzmacniacz masy o dużej wytrzymałości. Przyspiesza procesy wzrostu, zwiększa wytrzymałość, dodaje energii w trakcie i po treningu.

Zyskaj Fast 3100 dzięki Universal Nutrition

Zalety:

 • Dobry gainer na szybkich węglowodanach;
 • Duża liczba dodatkowych suplementów, które przyspieszają regenerację i promują wzrost mięśni.

Niedogodności:

 • Skład ma dość niską zawartość białka.

Dymatize Super MASS Gainer

Idealnie zbalansowany gainer od zaufanego producenta. Zbilansowana formuła. Nadaje się do intensywnych treningów.

Dymatize Super MASS Gainer

Zalety:

 • Jak na taką wartość odżywczą cena jest doskonała;
 • Istnieje pięć doskonałych smaków;
 • Produkt wzbogacony witaminami w dużych ilościach.

Niedogodności:

 • W przypadku niektórych organizm potrzebuje trochę czasu, zanim przyzwyczai się do produktu.

Lista najlepszych gainerów wysokobiałkowych

Szczególną uwagę należy zwrócić na gainery wysokobiałkowe, których w sklepach jest niewiele.

Hyper Mass 5000 firmy BioTech USA

Świetnie buduje mięśnie, dzięki swojemu składowi pozwala na przyswajanie przez organizm dużych ilości białka i węglowodanów. Odpowiedni dla tych, którzy chcą szybko i skutecznie zwiększyć masę ciała i ulgę.

Hyper Mass 5000 firmy BioTech USA

Zalety:

 • Zawiera dużą ilość wysokiej jakości białka;
 • Kreatyna, która wspomaga metabolizm białek.

Niedogodności:

 • Ze względu na dużą ilość błonnika w składzie może powodować wzdęcia. Dlatego nie należy nadużywać tego produktu.

Premium X-Gainer KFD Nutrition

Najwyższej jakości mieszanka węglowodanów. Zapewnia szybki przyrost masy ciała bez "chemii", utrzymuje napięcie i odporność.

Premium X-Gainer KFD Nutrition

Zalety:

 • Zawiera węglowodany złożone;
 • Nie zawiera cukru, więc może być stosowany nawet przez diabetyków.
 • Dobry stosunek jakości do ceny

Niedogodności:

 • Niektóre smaki są gorzkie.

Najlepsze gainery pod względem składu

Dla niektórych osób nie tyle liczy się działanie, co użyteczność gainera. Czasami im bardziej naturalny skład, tym mniejsze prawdopodobieństwo zatrucia. Wiele osób po prostu decyduje się na unikanie „chemii” w swojej diecie. W tej chwili najlepszymi zyskującymi pod względem składu są:

Pro Complex Gainer od Optimum Nutrition

Kompleks białkowo-węglowodanowy uwielbiany przez sportowców. Producenci włożyli w to wszystkie najlepsze produkty. Jest to produkt wysokiej klasy.

Pro Complex Gainer od Optimum Nutrition

Zalety:

 • Wszystkie składniki są doskonale zbilansowane;
 • Zawiera dużą ilość pierwiastków śladowych;
 • Minimalna zawartość tłuszczu i wysoka zawartość białka.
 • Ma wiele smaków;
 • Dobrze się miesza;
 • nie powoduje zaburzeń trawiennych.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Cyto Gaine, producent CytoSport

Specjalny kompleks niezawierający cukru, fruktozy i sacharozy zapewnia dobre przyswajanie wszystkich pierwiastków przez organizm. Zapewnia szybki powrót do zdrowia.

Cyto Gaine, CytoSport

Zalety:

 • Minimalna zawartość cukru;
 • Zawiera najbardziej potrzebne i dobre składniki do budowy masy mięśniowej;
 • Ma 6 smaków, najlepszy według kupujących to ciastko kremowe.

Niedogodności:

 • W Rosji trudno go znaleźć w sprzedaży.

Mieszanka na przyrost masy ciała od MyProtein

Idealnie dobrana formuła dla efektywnego przyrostu masy mięśniowej. Producenci twierdzą, że formuła to „Wszystko co najlepsze w jednym”.

Mieszanka zwiększająca wagę MyProtein

Zalety:

 • Zawiera to samo białko co mleko;
 • Doskonałej jakości węglowodany złożone;

Niedogodności:

 • Konsystencja napoju jest nieco gęstsza niż zwykły koktajl mleczny;
 • Użytkownicy narzekają na nieco nieprzyjemny smak.

Up Your Mass przez MHP

Pisano o nim już powyżej, podczas castingu do niektórych z najpopularniejszych gainerów. Jednak powtarzamy, ponieważ jest nie tylko bardzo popularny, ale ma też doskonały skład.

Up Your Mass przez MHP

Zalety:

 • Znacznie przyspiesza okresy rekonwalescencji;
 • Bogaty w aminokwasy;
 • Odpowiedni również dla sportowców ze skłonnością do nadwagi, co jest dość rzadkie;
 • Dzięki swojej unikalnej formule gainer jedynie wspomaga przyrost masy mięśniowej, eliminując prawdopodobieństwo odkładania się tłuszczu.

Niedogodności:

 • Wysoka cena

Co jest popularne w Rosji?

Co wstrząsa oceną towarów w Rosji. Na Yandex Market pierwsze miejsce zajmuje Gainer Mutant Mass, który kosztuje 491 rubli za kilogram, co jest dość tanie. Produkt bardzo dobrze spełnia swoje funkcje i za taką cenę. Jest to produkt wysokowęglowodanowy, którego porcja zawiera prawie 176 g. Dodatkowo użytkownicy zwracają uwagę na dobry smak produktu i szybkie wchłanianie.

Gainer Mutant Mass

Ponadto Gainer R-Line Light Mass jest dość niedrogi i popularny w Rosji, za kilogram którego można zapłacić tylko 314 rubli. Krajowy producent, więc cena jest tak niska. Ponadto jakość użytych surowców nie jest najlepsza. Ale dla tych, którzy tak naprawdę nie chcą wydawać pieniędzy i nie mają problemów z nadwagą, jest to całkiem odpowiednie.

Masa światła R-Line

Która firma jest lepsza?

Aby nie kupować produktu złej jakości, warto zapoznać się z listą najlepszych producentów. Nie ma wątpliwości co do produktów tych marek, ponieważ od dawna zajmują one czołowe pozycje na rynku.

 • Odżywianie uniwersalne. To jedna z pierwszych firm zajmujących się żywieniem sportowym, stale poszerzająca swoją ofertę, opracowująca własne, unikalne produkty. A co najważniejsze, powstała doskonała kontrola jakości, wszystkie produkty przeszły określone badania.
 • Ultimate Nutrition. Doskonała marka, która nie przestaje się doskonalić do dziś. Wszystko jest wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jednak niektóre pokarmy mogą uzależniać.
 • Optymalne żywienie. Znana na całym świecie firma produkująca produkty zarówno dla profesjonalistów, jak i zwykłych fanów sportu. Uznany za najlepszego producenta żywienia sportowego. Jedyną wadą jest cena. W ostatnich latach znacznie się rozwinął, chociaż jakość produktów nie uległa zmianie.
 • MuscleTech. Wielu światowej sławy sportowców poleca suplementy diety tego producenta. Posiadamy własne laboratorium farmakologiczne oraz partnerów medycznych. Wszystko to pomaga w tworzeniu bezpiecznych i skutecznych produktów do fitnessu i kulturystyki. Dążą do produkcji wysokiej jakości produktów dla sportowców i kulturystów.
 • BSN. Firma jest dość młoda, ale zdążyła już zdobyć sympatię konsumentów. Nieustannie pracują nad wprowadzaniem nowych innowacyjnych produktów. Wszystkie deklarowane funkcje i właściwości są wyraźnie widoczne we wszystkich produktach. Ze względu na świeże spojrzenie na świat sportowego żywienia i uczciwość wobec klientów marka stała się tak popularna. Jedyną rzeczą jest to, że ceny w sklepach detalicznych są często zawyżone.

W ten sposób można wyróżnić kilka wiodących pozycji:

 • Najtańszym i jednocześnie dobrym gainerem jest R-Line Light Mass;
 • Najlepszym składem produktu premium jest Up Your Mass (MHP);
 • Najpopularniejszym na świecie jest Serious Mass (Optimum Nutrition).
Poważna masa (optymalne odżywianie)

W artykule rozważono najpopularniejsze gainery, biorąc pod uwagę skład, cenę i jakość, charakter działania. Prezentowane pozycje są sprawdzone w czasie i cieszą się zaufaniem kupujących. Należy zwrócić uwagę, że istnieją przeciwwskazania do stosowania tego typu produktów i przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *