Wybór najlepszego pistoletu do kleju

0

Pistolet do klejenia na gorąco to poręczne narzędzie, które jest bardzo popularne. Przyda się nie tylko w warsztacie, ale także w domu. Za pomocą tego urządzenia można łatwo wykonać różnorodne zadania - od uszczelniania szwów konstrukcyjnych po szycie dziecięcych przebrań. Urządzenie ma również zastosowanie do ozdabiania powierzchni, tworzenia rękodzieła, robienia bukietów i pamiątek.

Aby wybrać odpowiedni pistolet, należy wziąć pod uwagę wiele parametrów technicznych i podstawowe właściwości. Jakie są kryteria dokonywania zakupu i jakie modele są poszukiwane w 2020 roku, omówione w dalszej części artykułu.

Rodzaje i cechy urządzenia

Pistolet termiczny, potocznie nazywany „gorącym klejem”, jest urządzeniem elektromechanicznym. Jego głównym celem jest klejenie różnych powierzchni i części.

Urządzenie składa się z korpusu i rączki. W korpusie znajdują się główne elementy - komora załadowcza, mechanizm podający, tuleja prowadząca, grzałka i dysza. Przewód zasilający przebiega przez uchwyt, a spust jest zainstalowany.

Istnieją dwa rodzaje pistoletów do kleju:

 1. Profesjonalny. Przeznaczony do stałego stosowania w produkcji przenośników, a także do dużych prac budowlanych, instalacyjnych i naprawczych. Główne różnice to trwałość, wysokiej jakości komponenty, szeroka funkcjonalność i wysoka wydajność.
 2. Gospodarstwo domowe. Zaprojektowany do użytku domowego, w niskiej temperaturze i ograniczonej funkcjonalności.

Istnieje również podział na modele elektryczne zasilane z urządzeń sieciowych i bateryjnych. Osobliwością tego ostatniego jest brak kabla zasilającego, urządzenie działa autonomicznie na bateriach. Narzędzie jest wygodne i umożliwia pracę w dowolnym miejscu, niezależnie od obecności gniazdka. Ładowanie trwa do dwóch godzin. Istnieją również urządzenia półautonomiczne, w których grzałka utrzymuje temperaturę przez 15 minut po odłączeniu przewodu.

Jak działa pistolet

Niezależnie od modelu zasada działania urządzenia jest dość prosta. Klej w postaci poliuretanowego cylindrycznego pręta wprowadzany jest do wlotu, sprzęgło podawane jest do rurowego grzejnika elektrycznego (TEN), gdzie topi się go do lepkiej masy, którą poprzez dyszę podaje się dźwignią na powierzchnię przeznaczoną do klejenia. Temperatura topnienia w sprzęcie gospodarstwa domowego wynosi od 105 do 200 ° C0C, w zawodach - do 5000C. Wszystkie pręty topią się w temperaturze 105 ° C0C. Temperatury powyżej tego znaku po prostu przyspieszają proces i zwiększają wydajność urządzenia.

W masowej sprzedaży znajdują się ładunki kleju w kilku rozmiarach - o średnicy 5, 7, 9 i 11 mm.Do realizacji kreatywnych pomysłów odpowiedni jest pistolet zaprojektowany dla średnicy ładunku 5-7 mm, który topi się szybciej. Specjalnie do robótek ręcznych produkują również pręty z brokatem i szeroką gamą kolorów, co pozwala dobrać klej do klejonego materiału. Wykonując większe i bardziej złożone prace, należy wybierać modele przeznaczone do ładunków o wielkości 9-11 milimetrów. Z ich pomocą wygodniej jest wypełniać puste przestrzenie, szwy, pęknięcia, wykonywać prace renowacyjne i hydrauliczne.

Długość wędzisk nie jest regulowana i różni się w zależności od producenta. Ponieważ dogrzewanie nie jest krytyczne, dopuszczalne jest stosowanie długiego ładunku z przerwami w pracy, aż do całkowitego wyczerpania ładunku.

Załączniki odgrywają ważną rolę. Pozwalają na dozowanie kleju i kształtowanie masy. Standardowe dysze mają okrągłe otwory o różnych średnicach, a im mniejszy rozmiar, tym delikatniejszą pracę można wykonać.

Do czego służy to narzędzie?

Pistolet do kleju to uniwersalny pomocnik, którego funkcje ogranicza jedynie wyobraźnia właściciela. Służy do modelowania i projektowania, produkcji i renowacji mebli, naprawy obuwia, przeprowadzania napraw kosmetycznych w domu, sporządzania kompozycji kwiatowych, tworzenia biżuterii, aplikacji, quillingu i nie tylko.

Dzięki niemu możesz przykleić wszelkiego rodzaju materiały:

 • papier;
 • drewno;
 • poliuretan;
 • karton;
 • szkło;
 • metal;
 • Styropian;
 • karton;
 • skóra naturalna i sztuczna;
 • wykładzina podłogowa;
 • ściereczka;
 • ceramika;
 • linoleum.

Należy wziąć pod uwagę, że materiały różnie reagują na wysokie temperatury. Podczas pracy z tak delikatnymi częściami, jak naturalne tkaniny, papier, polietylen, lepiej wybrać urządzenie o niskiej temperaturze roboczej lub z funkcją sterowania trybem.

Należy również dobrać sztyfty klejowe do materiału i pistoletu. Wyróżnia je kolor, z którego każdy wskazuje na własne pole zastosowania. Na przykład tubki przeznaczone do okularów są oznaczone na żółto, a przezroczysty klej uważany jest za uniwersalny. Nie ma jednego znormalizowanego systemu oznaczania kolorów, dlatego przed zakupem należy zapoznać się z instrukcją - dla jakich materiałów jest przeznaczona ta lub inna kompozycja.

Jak używać pistoletu termicznego?

Podczas pracy z urządzeniem należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu lub podanymi w dołączonej dokumentacji. W przypadku braku informacji należy przestrzegać standardowych zaleceń:

 1. Oczyścić miejsce pracy i zabezpieczyć powierzchnie przed zanieczyszczeniem klejem;
 2. Umieść urządzenie na wsporniku, końcówką do dołu;
 3. Odtłuścić alkoholem i osuszyć klejone powierzchnie, w razie potrzeby wyczyścić. Metal należy podgrzać;
 4. Włącz urządzenie, wkładając wtyczkę do gniazdka i naciskając odpowiedni przycisk;
 5. Włóż pręt z tyłu maszyny, aż się zatrzyma;
 6. Poczekaj 3-8 minut, aż element grzewczy się rozgrzeje i stopi klej;
 7. Określić gotowość narzędzia do pracy przez kroplę kleju, który pojawił się na nosie;
 8. Pociągnij za spust, aby dozować porcję produktu. Głośność zależy od siły i częstotliwości pociągania za spust. Nadmiar należy usunąć, aby uniknąć zatkania dyszy;
 9. Po nałożeniu kleju, mocno i dokładnie, ponieważ przyczepność następuje natychmiastowo, ściskaj łączone części przez kilka sekund;
 10. Ściśnij mocno łączone części przez 2-3 sekundy;
 11. Jeśli wymagana jest wymiana prętów o różnych kolorach, to bez wyłączania urządzenia należy chwycić pręt, kilkakrotnie obrócić go wokół osi i wyjąć z pistoletu. Następnie włóż nowy i użyj spustu, aby wycisnąć resztki starego kleju, aż pojawią się krople nowego koloru;
 12. Po zakończeniu pracy wyłącz urządzenie, usuń pozostały klej z dyszy zasilającej. Nici, które dostały się za dyszę, można łatwo usunąć po wyschnięciu.

Wskazówki dotyczące używania pistoletu do klejenia

Podczas obsługi urządzenia elektrycznego należy przestrzegać środków ostrożności. Urządzenie należy ładować tylko prętami o odpowiedniej średnicy.Przewód zasilający musi być sprawny, bez gołych przewodów, w wysokiej jakości osłonie ochronnej i odpowiedniej długości do różnych manipulacji. Ze względu na wysoką temperaturę topnienia podczas pracy dysza narzędzia nagrzewa się, masa klejąca może być również niebezpieczna. Używaj gumowych rękawic, aby uniknąć oparzeń.

Ważne jest, aby upewnić się, że urządzenie nie zostanie upuszczone i że uszkodzone urządzenie nie będzie używane, ponieważ istnieje ryzyko pożaru w przypadku zerwania styków. Odłącz maszynę od sieci na czas długich przerw w pracy. Czas ciągłej pracy modelu gospodarstwa domowego nie powinien przekraczać jednej godziny.

Właściwa pielęgnacja pistoletu termicznego jest ważnym warunkiem trwałości i użyteczności urządzenia. Nie ma potrzeby czyszczenia wnętrza urządzenia, gdyż resztki kleju z komory grzewczej i dyszy są usuwane po nagrzaniu urządzenia i naciśnięciu spustu. Jeśli krople kleju zamarzły na zewnątrz nosa, to podłączając urządzenie do sieci, należy poczekać, aż pozostałości się stopią, a następnie usunąć je kawałkiem papieru lub serwetką.

Zalety i wady pistoletu do klejenia

Zalety:

 • Ładunki klejowe wykonane są z bezpiecznych elementów, które podczas rozgrzewania nie wydzielają toksycznych oparów, dzięki czemu urządzenia są bezpieczne nawet dla dzieci;
 • Narzędzie wysycha szybko i niezawodnie utrzymuje prawie każdy materiał;
 • Dokładne, dozowane i precyzyjne nakładanie kleju;
 • Zużycie prętów jest bardziej ekonomiczne niż w przypadku środka płynnego;
 • Szeroka gama kolorystyczna pozwala dobrać kompozycję klejową dopasowaną do koloru materiałów i zachować organiczny wygląd;
 • Utwardzona masa klejąca jest wodoodporna;
 • Idealny w przypadkach, gdy niedopuszczalne jest stosowanie czynności mechanicznej - bruzdowanie, wiercenie, wbijanie gwoździ itp.

Niedogodności:

 • Nie nadaje się do klejenia części, które w przyszłości będą narażone na naprężenia termiczne, ponieważ mocowanie w tym przypadku będzie zawodne;
 • Nie dotyczy niektórych tworzyw sztucznych i tkanin syntetycznych, które topią się pod wpływem gorącego kleju. Niemożliwe jest również przyklejenie czegokolwiek do powierzchni cementowych, betonowych i otynkowanych;
 • Wysoka temperatura żarzenia wymaga używania rękawic podczas pracy, aby uniknąć poparzeń;
 • Dzieci mogą pracować z pistoletem od podstawówki i pod opieką osoby dorosłej.

Główne cechy techniczne

PokójCharakterystykaZalecenia
1ProducentNajlepsi producenci modeli profesjonalnych to firmy niemieckie i amerykańskie; tanie pistolety są produkowane w Chinach.
2MateriałNarzędzie jest wykonane z żaroodpornego tworzywa sztucznego, co zapobiega przenikaniu ciepła z komory grzewczej.
3MocW przypadku modeli profesjonalnych moc waha się od 200 do 500 W; dla półprofesjonalistów - od 60 do 80 W; na potrzeby domowe i rękodzieło wystarczy 15-20 watów.
4WystępJest mierzona liczbą gramów wypływających z dyszy na jednostkę czasu i zależy od mocy i grubości użytych prętów. W przypadku modeli profesjonalnych szybkość posuwu chłodnej kompozycji wynosi do 30 g / min, dla modeli amatorskich - do 5-10 g / min.
5Temperatura pracyModele niskotemperaturowe mają tryb pracy 105 C i nadają się do pracy z wrażliwymi materiałami - papierem, tekstyliami, polimerami. Modele o maksymalnej temperaturze roboczej 160-300 C nadają się do pracy z materiałami żaroodpornymi - drewnem, metalem, kamieniem.
6Rodzaj mocyModele elektryczne działają z sieci, akumulatorowe - z wymiennych źródeł zasilania, półautonomiczne posiadają funkcję akumulacji ładunku po odłączeniu od gniazdka.
7Zestaw podstawowyStandardowe wyposażenie obejmuje samo urządzenie oraz kilka uniwersalnych prętów. Do niektórych modeli dołączone są dodatkowe nasadki, futerał do przechowywania, uchwyt dyszy, baterie.
8Okres przydatności do spożyciaOkres trwałości wkładów z klejem to 2-3 lata, żywotność urządzenia zależy od producenta i przestrzegania zasad eksploatacji.
9Waga W zależności od modelu - od 150 do 500 g.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Konieczne jest wybranie narzędzia na podstawie mocy, wydajności, roboczej temperatury topnienia i rodzaju zasilania urządzenia. Oprócz podstawowych parametrów dostępne są również dodatkowe funkcje, w które wyposażone są pistolety do kleju:

 • przełącznik temperatury - sprawia, że ​​urządzenie jest bardziej uniwersalne, umożliwiając dobór pracownika do różnych materiałów. Najbardziej prymitywną wersją regulatora jest tryb minimum i maksimum. Zaawansowane modele mają szerszy zakres temperatur.
 • elektroniczna kontrola temperatury - zwiększa bezpieczeństwo urządzenia, chroniąc je przed pożarem i awariami w wyniku przegrzania, np. zapomnienie o włączonym urządzeniu. Urządzenie automatycznie zmniejsza zużycie energii przechodząc w stan czuwania.
 • wskaźnik gotowości - wbudowane diody LED sygnalizujące rozgrzanie urządzenia do trybu pracy.
 • przycisk wyłączania - istotny w przypadku braku układu elektronicznego, pozwala na wyłączenie urządzenia bez każdorazowego ciągnięcia za przewód.
 • zawór zabezpieczający przed kapaniem kleju - zmniejsza ilość spontanicznie uwalnianego środka z dyszy, ale nie odcina całkowicie przepływu, dzięki czemu nie powstaje nadmierne ciśnienie wewnętrzne. Dlatego podczas pracy wymagana jest podstawka pod „wylewkę”.
 • okienko podglądu - przeznaczone do kontroli integralności mechanizmów wewnętrznych i reszty naładowanego pręta.
 • podświetlenie - wbudowana latarka oświetlająca miejsce pracy, wygodna podczas pracy w trudno dostępnych miejscach.
 • stojak na nogi - służy jako podpora podczas pracy, ponieważ nie zaleca się pozostawiania urządzenia w pozycji na brzuchu.
 • dodatkowe dysze - zwiększają możliwości urządzenia, pozwalając dopasować grubość i kształt warstwy kleju.
 • konserwowalność - nie wszystkie modele nadają się do naprawy i mają taki sam okres gwarancji, informacje te należy sprawdzić u sprzedawcy.

Błędy wyboru

Najczęstszym błędem przy zakupie pistoletu termicznego jest nieuwzględnianie specyfiki pracy, która ma być wykonana.

Który model lepiej kupić, zależy od zadań:

 • profesjonalne i półprofesjonalne urządzenia o mocy 200 W, wydajności od 20 g / min i temperaturze pracy 160-300 nadają się dla budowniczych0Z;
 • do wykonywania prac zdalnych od źródła zasilania wygodny będzie model o mocy do 200 W;
 • do rękodzieła i kreatywności wymagane jest urządzenie niskotemperaturowe, które jest przewidziane dla ładunków o średnicy 7 mm i topi klej w temperaturze 1050Z;
 • do pracy z szeroką gamą materiałów wymagane jest narzędzie z funkcją przełączania trybów temperatury;
 • dla trybu pracy, który obejmuje długie przerwy w korzystaniu z urządzenia, wygodny będzie model z automatyczną kontrolą mocy.

Przegląd pistoletów do kleju dla profesjonalistów w 2020 roku

Zestaw Pro'sKit GK-368

Producent: Tajwan

Specyfikacje:

 • obsługiwana średnica - 7,5 mm;
 • moc - 7 W;
 • zasilanie bateryjne - 4 baterie AA;
 • praca ciągła - 45 minut;
 • czas żarzenia - 240 sek;
 • waga - 208 g.

Cena - 1420 rubli.

Pistolet Pro'sKit GK-368

Zalety:

 • otwór inspekcyjny;
 • W zestawie 3 przezroczyste ładunki kleju;
 • wbudowane podświetlenie;
 • stojak na nogi;
 • manewrowość;
 • gumowane wstawki na uchwycie.

Niedogodności:

 • niska produktywność;
 • krótka dysza;
 • powolne podawanie kleju.

Ryobi R18 Glu 0 One +

Producent: Japonia

Specyfikacje:

 • obsługiwana średnica ładunku - 11 mm;
 • działa na baterii;
 • reżim temperaturowy - 1950Z;
 • szybkość nagrzewania - 180 s;
 • zapakowany w pudełko;
 • waga - 390 g.

Cena - 2390 rubli.

pistolet Ryobi R18 Glu 0 One +

Zalety:

 • ekonomiczne zużycie energii;
 • otwór inspekcyjny;
 • wymienna końcówka;
 • wskaźnik sieci;
 • 3 przezroczyste pręty w zestawie;
 • wysoka wydajność.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • gruby;
 • brak ochrony przed wyciekiem;
 • brak elektronicznej regulacji trybu.

Bison Master 06850 60 12 Z02

Producent: Rosja

Specyfikacje:

 • wydajność - 20 g / min;
 • zasilanie sieciowe;
 • maksymalny reżim temperatury - 1930Z;
 • prędkość nagrzewania - 30 sekund;
 • obsługiwany rozmiar prętów - 12 mm;
 • moc - 80 W;
 • zapakowany w blister;
 • waga - 400 g.

Cena - 1230 rubli.

pistolet Bison Master 06850 60 12 Z02

Zalety:

 • zawór ochronny;
 • szybka rozgrzewka;
 • wysoka wydajność;
 • otwór inspekcyjny;
 • stoisko;
 • wygodny spust i płynna praca.

Niedogodności:

 • krótki przewód.

Młotek GN-06

Producent: Niemcy

Specyfikacje:

 • obsługiwana średnica - 11,2 mm;
 • prędkość żarzenia 240 sekund;
 • wydajność - 22 g / min;
 • maksymalne ogrzewanie - 1500Z;
 • zapakowany w etui;
 • moc - 80 W;
 • praca z sieci;
 • waga - 472 g.

Cena - 1400 rubli.

pistolet Młot GN-06

Zalety:

 • wysoka wydajność;
 • 3 dodatkowe nasadki;
 • model półautonomiczny;
 • 6 ładunków w cenie;
 • wspornik nogi;
 • stacja postojowa;
 • okno podglądu;
 • wskaźnik mocy;
 • ochrona przed wyciekiem.

Niedogodności:

 • krótki przewód zasilający;
 • klej jest słabo usunięty ze stojaka.

Metabo KE 3000

Producent: Niemcy

Specyfikacje:

 • działa z sieci;
 • moc urządzenia - 200 W;
 • maksymalny reżim temperaturowy - 2000Z;
 • zapakowany w pudełko;
 • obsługiwana średnica ładunków kleju - 11 mm;
 • wydajność - 18 g / min;
 • prędkość świecenia - 360 sekund;
 • waga - 250 g.

Cena - 2100 rubli.

pistolet Metabo KE 3000

Zalety:

 • zestaw zawiera 1 przezroczysty ładunek;
 • otwór inspekcyjny;
 • zawór ochronny przed samoistnym wyciekiem;
 • stoisko;
 • regulacja elektroniczna t0.

Niedogodności:

 • krótka dysza;
 • odpowiednie wędki Metabo;
 • krótki przewód zasilający;
 • nie ma żadnych dodatkowych załączników.

STEINEL Gluematic 3002

Producent: Niemcy

Specyfikacje:

 • średnica podpartego pręta - 11 mm;
 • zapakowany w pudełko;
 • zasilanie sieciowe;
 • wydajność - 16 g / min;
 • prędkość żarzenia - 420 sek;
 • moc urządzenia - 200 W;
 • maksymalny reżim temperatury - 2060Z;
 • waga - 320 g.

Cena - 1740 rubli.

pistolet STEINEL Gluematic 3002

Zalety:

 • W zestawie 3 przezroczyste pręty;
 • otwór inspekcyjny;
 • zawór zabezpieczający przed wyciekiem;
 • stojak na nogi;
 • automatyczna regulacja trybu;
 • długi przewód zasilający.

Niedogodności:

 • odpowiednie są tylko opłaty zastrzeżone;
 • sztywny warkocz sznurkowy;
 • niestabilny na stojaku.

BOSCH GluePen

Producent: Niemcy

Specyfikacje:

 • obsługiwana średnica - 7 mm;
 • moc - 5,4 W;
 • prędkość żarzenia - 15 sekund;
 • zasilany bateryjnie;
 • maksymalny reżim temperatury - 1700Z;
 • pojemność akumulatora - 3,6 A / h;
 • zapakowany w pudełko;
 • waga - 142 g.

Cena - 2940 rubli.

pistolet BOSCH GluePen

Zalety:

 • 4 bezbarwne wkłady z klejem w zestawie;
 • ochrona przed wyciekiem;
 • ładowarka w zestawie;
 • Mobilność;
 • wygodny uchwyt.

Niedogodności:

 • nie ma okna podglądu;
 • nie nadaje się do pracy na dużych powierzchniach;
 • nie ma skrzynki do przechowywania;
 • brak regulacji temperatury.

ELITECH PCL 5015K

Producent: Chiny

Specyfikacje:

 • moc urządzenia - 500 W;
 • zasilany energią elektryczną;
 • prędkość nagrzewania - 300 sek;
 • obsługiwana średnica pręta - 11,2mm;
 • wydajność - 15 g / min;
 • maksymalny reżim temperaturowy - 2000Z;
 • zapakowany w etui;
 • przewód zasilający - 1,5 m.

Cena - 1240 rubli.

pistolet ELITECH PKL 5015K

Zalety:

 • automatyczna kontrola trybu;
 • model półautonomiczny;
 • 2 dodatkowe nasadki;
 • 6 wędek w zestawie;
 • okno podglądu;
 • podświetlenie;
 • stojak stacjonarny;
 • wygodny uchwyt z antypoślizgową gumową wkładką;
 • ochrona przed wyciekiem;
 • kolorowy wskaźnik zasilania.

Niedogodności:

 • powolna rozgrzewka.

Pistolet do kleju Dremel-940

Producent: USA

Specyfikacje:

 • wydajność narzędzia - 18 g / min;
 • prędkość nagrzewania - 300 sek;
 • średnica podpartego pręta - 11 mm;
 • działa na prąd;
 • maksymalna temperatura - 1950Z;
 • zapakowany w pudełko;
 • waga - 300 g.

Cena - 2390 rubli.

pistolet Glue Gun Dremel-940

Zalety:

 • zawiera 3 bezbarwne wkłady;
 • otwór inspekcyjny;
 • mechanizm ochronny przed kapaniem;
 • wygodny uchwyt;
 • stoisko;
 • odłączany przewód zasilający.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Bosch PKP-18-E

Producent: Niemcy

Specyfikacje:

 • wydajność narzędzia - 20 g / min;
 • tempo żarzenia - 420 sek;
 • zasilany energią elektryczną;
 • obsługiwana średnica ładunków kleju - 11 mm;
 • moc urządzenia - 200 W;
 • maksymalne ogrzewanie - 2000Z;
 • zapakowany w pudełko;
 • waga - 350 g.

Cena - 2600 rubli.

Pistolet Bosch PKP-18-E

Zalety:

 • wysoka wydajność;
 • 1 dodatkowa dysza i 1 nabój w zestawie;
 • okno podglądu;
 • niezawodny przypadek;
 • zawór przeciekowy;
 • stojak wspornikowy;
 • przedłużona dysza.

Niedogodności:

 • krótki przewód zasilający.

Budżetowe modele do domu i robótek ręcznych

Pistolet do kleju Dremel-910

Producent: USA

Specyfikacje:

 • średnica podpartego pręta - 7 mm;
 • maksymalny reżim temperatury - 1650Z;
 • wydajność urządzenia - 5 g / min;
 • zasilany energią elektryczną;
 • prędkość nagrzewania - 300 sek;
 • zapakowany w pudełko;
 • waga - 240 g.

Cena - 940 rubli.

pistolet Glue Gun Dremel-910

Zalety:

 • zestaw zawiera 3 bezbarwne wędki;
 • okno podglądu;
 • zawór przeciekowy;
 • stojak na nogi;
 • długi przewód zasilający.

Niedogodności:

 • kiepska wydajność.

Sparta 930125

Producent: Chiny

Specyfikacje:

 • maksymalny reżim temperaturowy - 1800Z;
 • przewód zasilający - 1 m;
 • średnica podpartego pręta - 11 mm;
 • moc urządzenia - 40 W;
 • działa na prąd;
 • prędkość żarzenia - 300 sek;
 • waga - 247 g.

Cena - 193 rubli.

Pistolet Sparta 930125

Zalety:

 • 2 wkłady w zestawie;
 • okno podglądu;
 • stojak wspornikowy;
 • cienka końcówka.

Niedogodności:

 • brak ochrony przed wyciekiem;
 • krótki sznurek;
 • bez przełącznika.

Bort BEK-18

Producent: Chiny

Specyfikacje:

 • wydajność urządzenia - 12 g / min;
 • moc - 18 W;
 • obsługiwany rozmiar pręta - 11 mm;
 • zasilany energią elektryczną;
 • szybkość nagrzewania - 300 sek;
 • zapakowany w pudełko;
 • waga - 245 g.

Cena - 350 rubli.

pistolet Bort BEK-18

Zalety:

 • temperatura jest utrzymywana automatycznie;
 • W zestawie 2 przezroczyste pręty;
 • okno podglądu;
 • stojak wspornikowy.

Niedogodności:

 • brak przycisku wyłączania;
 • brak ochrony przed kapaniem.

FIT 14330

Producent: Chiny

Specyfikacje:

 • średnica podpartego pręta - 8 mm;
 • działa z sieci;
 • moc - 30 W;
 • waga - 160 g.

Cena - 259 rubli.

pistolet FIT 14330

Zalety:

 • 2 przezroczyste wkłady w zestawie;
 • okno podglądu;
 • kompaktowy.

Niedogodności:

 • brak zaworu bezpieczeństwa;
 • nie stać nogi.

Stayer Master 2-06801-10-07-z-01

Producent: Chiny

Specyfikacje:

 • działa na prąd;
 • moc urządzenia - 10 W;
 • obsługiwana średnica ładunku - 7 mm;
 • prędkość żarzenia - 300 sek;
 • maksymalna temperatura - 1800Z;
 • zapakowany w blister;
 • waga - 150 g.

Cena - 317 rubli.

pistolet Stayer Master 2-06801-10-07-z-01

Zalety:

 • W zestawie 2 przezroczyste pręty;
 • otwór inspekcyjny;
 • stojak na nogi;
 • długi przewód.

Niedogodności:

 • ciało się nagrzewa.

PROconnect 12-0103

Producent: Chiny

Specyfikacje:

 • zasilany energią elektryczną;
 • moc narzędzia - 40 W;
 • obsługiwana średnica - 11 mm;
 • zapakowany w blister;
 • przewód zasilający - 1,5 m;
 • waga - 300 g.

Cena - 349 rubli.

pistolet PROconnect 12-0103

Zalety:

 • przedłużona dysza;
 • w zestawie 2 wędki;
 • okno podglądu;
 • stojak wspornikowy;
 • długi przewód.

Niedogodności:

 • brak ochrony przed wyciekiem;
 • brak regulacji temperatury;
 • brak wskaźnika gotowości.

REXANT 12-0113

Producent: Chiny

Specyfikacje:

 • obsługiwana średnica nabojów z klejem - 7 mm;
 • moc - 15 W;
 • działa z sieci;
 • zapakowany w blister;
 • waga - 200 g.

Cena - 309 rubli.

pistolet REXANT 12-0113

Zalety:

 • przedłużona dysza;
 • okno podglądu;
 • wskaźnik gotowości;
 • zawór zabezpieczający przed wyciekiem;
 • stojak na nogi;
 • lekki.

Niedogodności:

 • brak regulacji temperatury;
 • brak przycisku przełącznika.

Młotek GN-05

Producent: Niemcy

Specyfikacje:

 • moc urządzenia - 80 W;
 • obsługiwana wielkość ładunków klejowych - 11,2mm;
 • wydajność - 20 g / min;
 • działa na prąd;
 • prędkość żarzenia - 240 sek;
 • tryb maksymalnej temperatury - 1900Z;
 • waga - 300 g.

Cena - 500 rubli.

pistolet Młot GN-05

Zalety:

 • zawiera 2 przejrzyste opłaty;
 • otwór inspekcyjny;
 • stojak na nogi;
 • 2 dodatkowe nasadki;
 • płynne działanie spustu;
 • szybkie nagrzewanie.

Niedogodności:

 • brak zaworu przeciekowego;
 • krótki przewód zasilający.

ELITECH PCL 2013

Producent: Chiny

Specyfikacje:

 • działa z sieci;
 • moc urządzenia - 200 W;
 • obsługiwany rozmiar pręta - 11,2 mm;
 • wydajność - 13 g / min;
 • działa z sieci;
 • prędkość żarzenia - 300 sek;
 • reżim temperaturowy maksymalnie - 1950Z;
 • waga - 300 g.

Cena - 550 rubli.

pistolet ELITECH PKL 2013

Zalety:

 • otwór inspekcyjny;
 • stoisko;
 • 2 ładunki kleju za zestaw.

Niedogodności:

 • krótki przewód zasilający;
 • brak regulatora trybu.

kwb FL007

Producent: Chiny

Specyfikacje:

 • obsługiwany rozmiar ładunku - 11 mm;
 • zasilany energią elektryczną;
 • maksymalna moc urządzenia to 70 W;
 • wydajność - 12 g / min;
 • tempo żarzenia - 300 sek;
 • maksymalny reżim temperatury - 1950Z;
 • zapakowany w blister;
 • waga - 220 g.

Cena - 850 rubli.

pistolet kwb FL007

Zalety:

 • w zestawie 2 wędki;
 • okno podglądu;
 • stojak na nogi.

Niedogodności:

 • brak zaworu przeciekowego;
 • brak elektronicznej kontroli temperatury.

Gdzie opłaca się kupić?

Lepiej jest kupować drogi profesjonalny sprzęt w wyspecjalizowanych sklepach ze sprzętem, które dają gwarancję na swoje produkty. Okres gwarancji wynosi zwykle 12 miesięcy. Produkty z kategorii budżetowej można zamawiać w sklepach internetowych. Niedrogie narzędzia są popularne w Aliexpressie, który oferuje szeroką gamę produktów różnych marek w konkurencyjnych cenach. Na tej samej stronie znajdziesz potrzebne wędki.

W kategorii urządzeń profesjonalnych popularne są takie firmy jak Dremel, Bosch, Steinel. Jeśli chodzi o modele budżetowe, o pistoletach producentów Metabo, Elitech, Stayer słychać pozytywne recenzje. Średni koszt profesjonalnego narzędzia to 3800 rubli, średnia cena urządzenia do użytku domowego to 450 rubli. Pod względem stosunku ceny do jakości prym wiodą takie modele jak Bosch PKP-18-E, Glue Gun Dremel-940, Zubr Master 06850-60-12-Z-02, kwb FL007, ELITECH PKL 2013, Hammer GN-05.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *