Wybór najlepszego minimalnego zestawu narzędzi ręcznych w 2020 roku

0

Narzędzia ręczne są niezastąpionym pomocnikiem podczas wykonywania prac remontowych lub budowlanych zarówno w domu prywatnym, jak iw mieszkaniu. Jeśli istnieje potrzeba naprawy lub naprawy czegoś w domu, w tym przypadku nie można się bez tego obejść.

Warto zauważyć, że istnieją tak zwane zestawy specjalne, które bez wątpienia nadają się na każdą okazję. Zestawy mogą być uniwersalne, które można bezpiecznie stosować do rozwiązywania różnorodnych zadań, a także specjalistyczne. Zestawy specjalistyczne nadają się wyłącznie do prac o wąskim profilu.

Aby wybrać odpowiednie i poprawne narzędzie, należy przede wszystkim zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami, jakie musi spełniać. Trzeba też pamiętać, że każdy z osobno pobranych zestawów nadaje się do rozwiązania konkretnych problemów. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych zestawów narzędzi ręcznych na rok 2020.

Jak wybrać odpowiednie narzędzie ręczne

Jest wiele różnych czynników, na które przede wszystkim należy zwrócić uwagę przy wyborze narzędzia. Czynniki te obejmują:

 1. Materiał użyty do produkcji;
 2. Poziom jakości przetwarzania;
 3. Koszt;
 4. Obecność powłok ochronnych i mechanizmów łączących;
 5. Niezawodność rączki.

Również przy wyborze narzędzia należy zwrócić uwagę na producenta i sposób jego przechowywania. Najwyższej jakości narzędzie wykonane jest ze stali zawierającej zanieczyszczenia chromem i wanadem. Narzędzia ręczne wykonane z takiego materiału odznaczają się dużą wytrzymałością, a także są w stanie doskonale wytrzymać różne obciążenia.

Narzędzia ręczne wykonane z takiej stali oznaczane są skrótem Cr-V. Ten napis powinien znajdować się bezpośrednio na samym korpusie, na przykład zakupiony śrubokręt, piła lub klucz. W niektórych przypadkach przy zakupie zestawu taki napis nie jest umieszczany na samym produkcie, ale w paszporcie.

Wybierając śrubokręty najlepiej preferować kopie wyposażone w końcówkę magnetyczną. Kolor końcówki magnetycznej różni się od koloru końcówki głównej śrubokręta. Używanie śrubokręta z magnetyczną końcówką jest dużo łatwiejsze niż np. Zwykłego śrubokręta. Rzeczywiście podczas pracy np. Wkręty samogwintujące przy wkręcaniu lub odwrotnie odkręcaniu nie gubią się i nie utkną w otworze.

Na co zwrócić uwagę: Jest wielu pozbawionych skrupułów producentów, którzy wytwarzają swoje produkty z materiału bardzo podobnego do stali chromowo-wanadowej. Jednak podczas pracy zaczyna się zginać, a nawet pękać. Również na nim w trakcie długotrwałej eksploatacji osadza się chrom, który zaczyna się łuszczyć i złuszczać. Dlatego wybierając narzędzie, należy nie tylko zwracać uwagę na jego ocenę, średnią cenę i dostępność różnych akcesoriów w zestawie, ale także przeczytać recenzje na temat tego lub innego producenta.

Oprócz materiałów, z których wykonane jest narzędzie ręczne, warto również zwrócić uwagę na jakość jego obróbki.Ważne jest, aby był wolny od zadziorów. W przeciwnym razie obecność zadziorów wskazuje, że nie został ukończony. Dość często taka wada występuje w choć popularnych, ale wciąż niedrogich, budżetowych modelach instrumentów.

Jedną z najważniejszych części prawie każdego narzędzia ręcznego jest jego uchwyt. Odpowiadając na pytanie, jak wybrać odpowiednie narzędzie do częstego użytkowania, warto zaznaczyć, że lepiej wybrać modele z ergonomicznym uchwytem, ​​a także wykonane z miękkiego materiału. Najlepsze opcje to modele z gumowymi wkładkami lub gumowanym uchwytem. Narzędzia ręczne dla elektryków muszą być wyposażone w uchwyt wykonany z materiałów dielektrycznych.

Rodzaje zestawów

Kompletny zestaw prawie każdego zestawu składa się z pudełka, a właściwie jego wypełnienia, które składa się z określonej liczby elementów. Wszystkie narzędzia takie jak piła do drewna lub metalu, bity, obcinaki boczne, klucze są integralną częścią zestawu. Warto zaznaczyć, że im więcej elementów w zestawie, tym jest on bardziej wszechstronny. Największe zestawy zawierają ponad 500 różnych pozycji, takich jak szczypce, klucze nasadowe, końcówki nastawne, szczypce długie, pilniki, szczypce, dłuta, klucze z grzechotką.

Szuflady służące do przechowywania przedmiotów mogą być wykonane z metalu lub np. Tworzywa sztucznego. Ponadto podczas ich produkcji używane są inne materiały. Wymiary pudełka mogą się różnić, w zależności od konfiguracji i ilości zawartych w nim przedmiotów, od małego piórnika do całego stojaka, który dla wygody można dodatkowo wyposażyć w kółka.

Uniwersalny zestaw

Uniwersalny zestaw może zawierać zestawy pojedynczych, wąskich elementów. Może być również reprezentowany przez zespół różnorodnych elementów różniących się funkcjonalnością. Kompletny zestaw uniwersalnego zestawu narzędzi ręcznych może obejmować:

 • Przedłużacze;
 • Specjalne uchwyty;
 • Głowice nasadowe;
 • Bramy;
 • Wkrętaki i bity;
 • Klucze (w tym klucze imbus);
 • Grzechotki;
 • Uchwyty na głowę.

Wszechstronne zestawy są idealne do napraw samochodów lub drobnych awarii. Często są również używane w życiu codziennym, aby wyeliminować drobne usterki.

Automatyczny

Zestawy narzędzi ręcznych do samochodów są używane zarówno do napraw, jak i do prac konserwacyjnych w pojeździe. Takie specjalne zestawy są specjalnie oddzielne dla serwisów samochodowych, dla samochodów produkcji rosyjskiej i zagranicznej, dla samochodów ciężarowych. Istnieją również specjalne zestawy dla zwykłych miłośników motoryzacji.

Zestawy specjalne

Z reguły zestawy specjalne składają się z wysoce specjalistycznych elementów i służą do wykonywania precyzyjnych prac montażowych. Stosowane są głównie w zastosowaniach elektrycznych lub telefonicznych. Uzupełniają je groty udarowe, matryce, wkrętaki i gwintowniki dielektryczne, szczypce, szczypce okrągłe.

Specjalny zestaw to także zestaw przeznaczony dla elektryków. Obejmuje różnorodne przecinaki do drutu, wkrętaki dielektryczne, a także specjalne przedmioty używane podczas prac przy układaniu linii kablowej lub instalowaniu różnych urządzeń elektrycznych.

Należy zauważyć, że istnieje wiele zestawów specjalnych dla różnych obszarów działalności. Na przykład zestaw do prac stolarskich zawiera dłuta, rylce czy noże.

Wybór najlepszego minimalnego zestawu narzędzi ręcznych w 2020 roku

Walizka z zestawem dobrych narzędzi powinna być pod ręką dla każdego właściciela w każdym domu. Takie zestawy są odpowiednie do eliminowania drobnych usterek lub podczas wykonywania prac naprawczych w domu. Ślusarz, elektryk czy stolarz nie mogą się bez nich obejść. Ponadto narzędzie zawsze będzie doskonałym prezentem dla każdego mężczyzny.

Takie zestawy mają kilka odmian - uniwersalne (używane przy rozwiązywaniu różnych problemów), a także specjalistyczne. Specjalistyczne służą do rozwiązywania niektórych problemów, na przykład podczas wymiany kanalizacji lub naprawy instalacji elektrycznej. Warto zaznaczyć, że każdy z nich, nawet najpopularniejszy model, ma zarówno swoje specyficzne zalety, jak i pewne wady.

Intertool ET - 6001

Wszystkie produkty marki Intertool są dobrej jakości i trwałe. Z reguły do ​​ich produkcji używa się stali chromowo-wanadowej. Zestaw narzędzi ręcznych Intertool ET - 6001 jest reprezentowany przez 21 pozycji.

Każdy element tego zestawu jest przeznaczony do wykonywania określonych zadań. Na przykład młotek do gwoździ, okucia (metalowe łączniki) i klucz ślusarski są idealne do prac ślusarskich.

Inne przedmioty, które znajdują się w Intertool ET - 6001, mogą służyć do rozwiązywania różnych zadań domowych. Na przykład szczypce wykonane z wysokiej jakości metalu, taśma miernicza, klucze imbusowe, a także śrubokręty z różnymi nasadkami pomogą szybko i sprawnie naprawić zepsutą rzecz w domu lub wykonać drobne naprawy.

Według kupujących Intertool ET - 6001 to jedna z najlepszych opcji do użytku domowego.

Intertool ET - 6001

Plusy:

 • Zawiera dużą liczbę elementów o różnych cechach i funkcjach, przeznaczonych do wykonywania prac hydraulicznych;
 • Narzędzia mają dobry margines wytrzymałości i odporności na zużycie;
 • Część tego zestawu może być używana podczas wykonywania różnorodnych prac;
 • Uchwyty wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu mają dobry margines bezpieczeństwa i nie ulegają odkształceniom.

Wady:

 • Niewiele przedmiotów nadających się do rozwiązywania różnych zadań zawodowych lub wysoce specjalistycznych;
 • Wkręty w zestawie są bardzo niskiej jakości.

Yato YT - 0062

Yato to polski producent wysokiej jakości narzędzi. Zestaw Yato YT - 0062 jest idealny zarówno dla zmotoryzowanych, jak i osób zajmujących się hydrauliką. Ten zestaw jest reprezentowany przez 12 kluczy płasko-oczkowych, które znakomicie wykręcają lub odwrotnie - dokręcają śruby lub nakrętki.

Ten zestaw nie jest wyposażony w specjalne pudełko do przechowywania, ale prosty pokrowiec z małej tkaniny. Etui jest idealne do przechowywania, przenoszenia lub transportu kluczy szyfrujących.

Yato YT - 0062

Plusy:

 • Wykonane z wytrzymałego, chromowanego stopu stali;
 • Mają duży margines bezpieczeństwa;
 • Reprezentowany przez dużą liczbę kombinacji klawiszy;
 • Klucze oczkowo-płaskie wchodzące w skład tego zestawu mają rozszerzony zakres zastosowań.

Wady:

 • Nie ma dedykowanego pudełka do przechowywania;
 • Skrzynia do przechowywania zapasów jest otwarta, dlatego przedmioty często wypadają z niej podczas transportu.

Utool U10101SW

Utool U10101SW to profesjonalny zestaw narzędzi ręcznych, który reprezentuje marka Yutul. Zestaw Utool U10101SW zawiera 120 różnych elementów, które są idealne zarówno do profesjonalnych, wąskich, jak i codziennych zadań.

Do prac stolarskich Utool U10101SW jest reprezentowany przez pilnik, dłuto, linijkę i suwmiarkę, co pozwoli na dokładne zmierzenie. Do naprawy okablowania lub urządzeń elektrycznych reprezentują go takie elementy, jak wskaźnik elektryczny, różne rodzaje śrubokrętów, specjalny ściągacz do usuwania izolacji.

Ponadto Utool U10101SW jest reprezentowany przez zestaw kluczy płasko-oczkowych i nastawnych. Do prac ślusarskich wyposażona jest również w specjalne nożyczki, dzięki którym można ciąć metal o niewielkiej grubości.

Utool U10101SW

Plusy:

 • Jakość;
 • Niezawodność;
 • Wyposażony w niezawodną walizkę do transportu;
 • Zestaw jest reprezentowany przez dużą liczbę przedmiotów.

Wady:

 • Wysoka cena.

King Tony 91333MQ

Firma King Tony jest jednym z najbardziej znanych i najlepszych tajwańskich producentów narzędzi ręcznych. Zestaw King Tony 91333MQ jest idealny do prac elektrycznych lub okablowania. Jest reprezentowany przez 33 pozycje.

Do przechowywania wszystkich przedmiotów King Tony 91333MQ jest wyposażony w specjalną torbę z brezentu. Dzięki temu są łatwe do przechowywania i transportu na duże odległości. Uchwyty, w które wyposażone są wszystkie elementy, są dielektryczne. Nie przewodzą prądu elektrycznego, są wykonane z wysokiej jakości materiału i chronią przed wstrząsami.

Zestaw King Tony 91333MQ jest idealny do wykonywania prac instalacyjnych przy układaniu kabli lub podczas napraw, instalowania gniazdka. Reprezentują ją takie elementy jak szczypce, dziobaki, szczypce, klucze imbusowe (sześciokąty), przecinaki do drutu, śrubokręty o różnych konfiguracjach. Dodatkowo King Tony 91333MQ posiada specjalny ściągacz, który pozwala szybko i łatwo usunąć izolację z drutu oraz nóż wyposażony w segmentowe wysuwane ostrze. Do pomiarów King Tony 91333MQ ma również taśmę mierniczą.

King Tony 91333MQ

Plusy:

 • Zapewnij bezpieczną pracę podczas wymiany lub naprawy elektryki, okablowania;
 • Oprócz elementów o wąskim profilu zestaw jest również reprezentowany przez minimalną liczbę powszechnie używanych narzędzi, których można używać w życiu codziennym;
 • Przedmioty (ich metalowa część) wykonane są ze stopu chromowanej stali o podwyższonej wytrzymałości;
 • Rączki wyposażone są w specjalne, elastyczne gumowe wkładki, dzięki czemu nie ślizgają się w dłoniach podczas pracy.

Wady:

 • Pasek torby nie posiada miękkiej wkładki, co utrudnia przenoszenie jej na duże odległości;
 • Wysoka cena.

Ombra OMT101S

Ombra OMT101S zawiera elementy, które nadają się do przeprowadzania kontroli pojazdów, układania lub naprawy okablowania, a także rozwiązywania różnych problemów, które pojawiają się w domu. Zestaw Ombra OMT101S jest jednocześnie duży i zróżnicowany. Obejmuje 101 przedmiotów, które są przeznaczone zarówno do pracy zawodowej, wysokospecjalistycznej, jak i domowej.

Kompletny zestaw Ombra OMT101S składa się z główek nasadowych, końcówek, kluczy imbusowych oraz kluczy płaskich. Ombra OMT101S zawiera również elementy ogólnego użytku. Należą do nich: piła do metalu, młotek, szczypce, taśma miernicza dł. 5 m, szczypce w zestawie, nóż, śrubokręty (6 sztuk), szczypce okrągłe.

Ombra OMT101S

Plusy:

 • Jest wielofunkcyjny;
 • Do produkcji użyto stali wysokostopowej;
 • Zestaw zawiera 101 elementów;
 • Wyposażony w specjalne etui z wysokiej jakości wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Wady:

 • Koszt;
 • Trudno go zdobyć, gdyż często dochodzi do przerw w jego dostawach do sklepów.

Tabela porównawcza zestawów

ImięOpis zajęćTypLiczba sztuk w zestawie (sztuki)Jakie opakowanie jest używane do przechowywaniawaga całkowitaKraj producenta
Intertool ET - 6001KrajowyNależy do typu uniwersalnego24Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego3,99 kgChiny
Yato YT - 0062ProfesjonalnySamochód12Pokrowiec służy jako opakowanie do przechowywania1,92 kgPolska
Utool U10101SWPółprofesjonalnyStolarz120Obudowa wykonana z aluminium8,53 kgTajwan
King Tony 91333MQProfesjonalnyZaprojektowany do współpracy z elektrykiem33Do przechowywania i transportu używana jest specjalna torba6 kgTajwan
Ombra OMT101SProfesjonalnyuniwersalny101Do przechowywania służy etui wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego7,93 kgTajwan

Istnieje wiele zestawów narzędzi ręcznych, które różnią się zarówno ceną, jak i funkcjonalnością. Należy zaznaczyć, że ich wyposażenie może być zróżnicowane. Minimalny zestaw składa się z kilku kluczy i co najmniej jednego śrubokręta. Rozszerzone konfiguracje, w zależności od producenta, składają się z elementów takich jak rękojeści do bitów i kurki, klucze do rur i dźwigni. Niektóre zestawy mogą zawierać taśmę klejącą (zwykle jako prezent).

Większość osób przy wyborze narzędzia zadaje takie pytania jak np. Jaką firmę i jaki zestaw lepiej kupić, jakie zestawy są dostępne, ile kosztują. Odpowiadając na te pytania warto zaznaczyć, że wybierając przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rady i rekomendacje specjalistów, którzy ją sprzedają. Dopasuj porady do swoich potrzeb, planowanego zakresu prac. Ponadto, aby uniknąć błędów przy wyborze, należy zapoznać się z recenzjami różnych zestawów publikowanych w sieci, a także wziąć pod uwagę ocenę co najmniej 3-5 producentów najwyższej jakości.

Oczywiście każda osoba ma inne kryteria wyboru tego lub innego produktu, ale wybierając narzędzie ręczne, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonane, a także jakość jego rękojeści. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z zestawów opisanych w naszej ocenie lub korzystasz z innego narzędzia, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *