💨‍Wybór najlepszego odkurzacza ogrodowego w 2020 roku

0

Dziś rynek oferuje ogromną ilość sprzętu ogrodniczego, który ułatwia pracę ogrodnika, zwalniając czas na przyjemniejsze i ważniejsze rzeczy. Osobistą działkę można wyczyścić nie tylko łopatą i grabiami, ale także tak ciekawą innowacją, jak odkurzacz ogrodowy. Aby wybrać odpowiednią opcję, redakcja „Znalazłem” przygotowała dla Państwa wybór popularnych modeli odkurzaczy ogrodowych.

Rodzaje odkurzaczy ogrodowych

Urządzenie do usuwania i recyklingu odpadów ogrodowych wygląda jak odkurzacz do domu i spełnia podobne funkcje. Odkurzacz ogrodowy ma następujące niezaprzeczalne zalety:

 • prostota i praktyczność w użyciu;
 • możliwość aplikacji niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych;
 • czyści dokładnie i starannie, nie uszkadza gleby, w przeciwieństwie do tradycyjnych narzędzi ogrodniczych;
 • przyczynia się do nasycenia roślin tlenem;
 • oszczędza czas.

Istnieje wiele rodzajów odkurzaczy ogrodowych i ich usystematyzowania. Za główną klasyfikację uznaje się podział urządzeń według sposobu ich przemieszczania w ogrodzie. Istnieją trzy główne typy odkurzaczy ogrodowych:

 1. Podręcznik;
 2. Plecak;
 3. Na kołach.

podręcznik

Urządzenia ręczne idealnie sprawdzają się w domkach letniskowych, małych działkach ogrodowych lub na terenie przylegającym do domu. Różnią się małym rozmiarem, waga nie przekracza 7 kg. Na miejscu będzie musiał być noszony na ramieniu za pomocą paska i gumowej rączki.

Zalety:

 • prosty i praktyczny w użyciu;
 • kompaktowy rozmiar, nie zajmuje dużo miejsca w domu;
 • niewielka waga;
 • atrakcyjny wygląd;
 • wyposażony w regulowany pasek;
 • w przypadku awarii naprawa nie potrwa długo.

Niedogodności:

 • potrzeba przenoszenia urządzenia po witrynie kosztem własnych rąk;
 • trudności w użyciu na dużych obszarach;
 • szybkie napełnianie worka i konieczność jego ciągłego czyszczenia z gruzu.

Rodzaje silników w odkurzaczach ręcznych:

 • benzyna;
 • elektryczny.

Silnik gazowy ma dużą moc, działa przez długi czas, nadaje się do dużych powierzchni i nie wymaga ładowania. Jednak model ten ma szereg istotnych wad: podczas pracy emituje głośne dźwięki i kategorycznie nie nadaje się dla miłośników ciszy; uboczny produkt jego działania - spaliny mają nieprzyjemny zapach i niekorzystnie wpływają na zdrowie człowieka.

Silnik elektryczny zasilany z sieci. Nie można używać na duże odległości, pole działania jest ograniczone długością przewodu. Ten typ charakteryzuje się niską mobilnością i nadaje się do trawników i terenów wokół domu.Sprzątanie odległych obszarów ogrodu za pomocą takiego urządzenia jest problematyczne, konieczne staje się użycie przedłużacza. Jeśli odkurzacz jest zasilany z baterii, to potrzebujesz ciągłego ładowania, bateria wystarcza na około 30 minut. Jednak to urządzenie ma szereg niezaprzeczalnych zalet: łatwość obsługi, bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska, ciche i odpowiednie dla osób wrażliwych na dźwięki.

Plecak

Odkurzacze plecakowe znajdują zastosowanie w przemyśle, na terenach średniej i dużej wielkości. Takie modele są wyposażone w szerokie pasy i działają na benzynie, co pozwala założyć go jak plecak i spacerować po terytorium.

Zalety odkurzacza plecakowego:

 • silnik benzynowy zapewnia wysoką wydajność i umożliwia przemieszczanie się na duże odległości z domu;
 • obecność dwóch pasów za plecami sprawia, że ​​czyszczenie terytorium jest tak wygodne, jak to tylko możliwe;
 • wielofunkcyjność: urządzenie może służyć nie tylko do oczyszczania gleby z gruzu, gałęzi i liści, ale także do usuwania śniegu z terenu przylegającego do domu.

Wady urządzenia:

 • głośny hałas podczas pracy;
 • nie jest urządzeniem przyjaznym dla środowiska, ponieważ uwalnia spaliny do powietrza;
 • niski stopień wyposażenia.

Na kołach

Modele na kołach są używane na dużych obszarach, w produkcji przemysłowej.

Zalety tego typu urządzenia to:

 • wysoka produktywność: urządzenie umożliwia szybkie i wydajne czyszczenie dużych powierzchni w krótkich odstępach czasu;
 • objętość torby w niektórych modelach może osiągnąć 200 litrów, co pozwala na czyszczenie i nie rozprasza się przez czyszczenie;
 • urządzenie jest wyposażone w obrotowe koła i łatwo porusza się po terytorium, omija przeszkody;
 • szeroka nasadka i rozdrabniacz umożliwiają chwytanie i obróbkę dużych, ciężkich przedmiotów, takich jak grube gałęzie drzew i krzewy.

Przy wszystkich wymienionych zaletach nie ma sensu używać pojazdów kołowych w małych domkach letniskowych ze względu na wysoki koszt i złożoność projektu z dużą ilością części.

Zestaw odkurzacza ogrodowego składa się z korpusu głównego, silnika, worka na śmieci, rury, filtra, wirnika.

Zasada działania kołowego odkurzacza ogrodowego składa się z kilku etapów:

 1. Start wirnika;
 2. Usuwanie gruzu z powierzchni gleby za pomocą rury ssącej;
 3. Śmieci dostają się do worka.

Niektóre modele są wyposażone w rurkę dmuchawy, której można używać do czyszczenia trawnika ze starych liści i trawy.

Pojazdy kołowe zapewniają możliwość korzystania z jednego z trzech trybów, w zależności od rodzaju sprzątania i charakterystyki terenu:

 1. Dmuchawa - Urządzenie wytwarza silny strumień powietrza, który przemieszcza zanieczyszczenia po ziemi. Liście i trawa nie wchodzą do tuby i nie wypełniają worka.
 2. Tryb czyszczenia, w którym urządzenie działa jak odkurzacz domowy: zasysa zanieczyszczenia przez rurkę i przenosi je do worka. Im większy worek, tym mniej czasu trzeba poświęcić na jego czyszczenie.
 3. Niszczarka pomaga usuwać odpady wielkogabarytowe, poddając je recyklingowi, zanim trafią do worka i zwiększając wydajność.

Główne cechy odkurzacza ogrodowego

 1. Waga zależy od typu urządzenia i potencjalnego obciążenia pracą.
 2. Objętość kosza na śmieci. Im jest większy, tym mniej przerw musisz zrobić, aby opróżnić worek. W przypadku małych domków letniskowych odpowiednie są modele z małym koszem na śmieci.
 3. Natężenie przepływu powietrza. Średnia wartość to 70-80 m / s. Mniejsze wartości są dopuszczalne przy zbieraniu niewielkich ilości drobnych śmieci.
 4. Objętość przepływu powietrza - maksymalna możliwa ilość powietrza, jaka może zostać zassana przez odkurzacz. Średnio może osiągnąć 500-900 metrów sześciennych / s. Mniejsze wartości nie będą działać na dużych obszarach.
 5. Współczynnik rozdrobnienia - pokazuje, ile razy zmieni się objętość odpadów po przetworzeniu.
 6. Wielkość sił w silniku określa moc jednostki.

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz: główne kryteria wyboru

Sprzęt ogrodniczy zaprojektowano tak, aby praca na budowie była wygodniejsza i mniej energochłonna.Właściwy dobór odkurzacza ogrodowego pomoże jego właścicielowi spędzić znacznie mniej czasu na sprzątaniu ogrodu niż przy sprzątaniu tradycyjnymi narzędziami. Wybierając konkretny model, należy wziąć pod uwagę:

 1. Wielkość działki. Aby utrzymać porządek w małym letnim domku, możesz ograniczyć się do zakupu niedrogiego ręcznego odkurzacza z silnikiem elektrycznym i funkcją nadmuchu. Modele na benzynę nadają się do sprzątania dużych ogrodów i ogrodów warzywnych, a modele plecakowe i na kółkach są dość drogie i warto je kupować na dużych powierzchniach.
 2. Ilość pracy i skład śmieci. Należy określić stopień zanieczyszczenia terenu. Do lekkiego czyszczenia kosmetyków odpowiednie są dmuchawy lub urządzenia ssące. Jeśli teren jest zaśmiecony gałęziami, trawą i innymi odpadkami, warto kupić droższą wersję odkurzacza z rozdrabniaczem i dużą pojemnością worka.
 3. Częstotliwość czyszczenia. Do regularnego i krótkotrwałego czyszczenia odpowiednie są modele z akumulatorem elektrycznym. Jeśli obszar jest czyszczony kilka razy w roku, ale dokładnie, możesz spróbować użyć benzynowych odkurzaczy ręcznych.
 4. Obecność gniazdka w pobliżu. Nie należy wybierać odkurzacza ręcznego zasilanego z sieci, jeśli w pobliżu nie ma źródła zasilania. W przeciwnym razie będziesz musiał dodatkowo kupić kilka wysokiej jakości przedłużaczy i zbudować własną małą linię energetyczną.
 5. Rozmiar i waga narzędzia. Odkurzacz ręczny nie nadaje się na duże odległości, ponieważ czyszczenie nim zajmie dużo czasu i wysiłku. W takim przypadku warto zatrzymać się przy bardziej mobilnym plecaku lub urządzeniach na kółkach.
 6. Obecność i lojalność sąsiadów. Jednostki napędzane benzyną generują dużo hałasu. Głośne odgłosy, porównywalne z rykiem motocykla, mogą pogorszyć relacje z sąsiadami.

Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz ogrodowy

Przed zakupem konkretnego modelu należy uważnie przeczytać instrukcję. Kupujący popełniają błędy przy wyborze, nie wiedząc, czy urządzenie posiada ważne funkcje ułatwiające czyszczenie za pomocą odkurzacza ogrodowego.

 1. Primer - zmienia siłę przepływu powietrza;
 2. Metalowy nóż miażdży duże zanieczyszczenia, zwiększając pojemność worka;
 3. Tłumienie drgań - minimalizuje drgania;
 4. Zacisk siłowy - neutralizuje niepotrzebny nacisk na mięśnie ramion.

Popularne modele dmuchaw budżetowych

Popularność niektórych modeli często wynika z wielu czynników: reklamy, niskich kosztów, pozytywnych recenzji w Internecie. Decyzję o zakupie odkurzacza najlepiej podjąć po zapoznaniu się z informacjami na ten temat. Poniżej krótki przegląd: opis modeli, najlepszych producentów.

Ocena najlepszych ręcznych odkurzaczy ogrodowych

Elektryczny odkurzacz ogrodowy Bort BSS-550-R 0,55 kW

Kompaktowy odkurzacz ręczny z pojemnikiem na śmieci o wadze 1,3 kg. Zasilany energią elektryczną w trybie nadmuchu i ssania. Maksymalne natężenie przepływu powietrza wynosi 180 metrów sześciennych / godzinę. Cena to około 1500 rubli.

Elektryczny odkurzacz ogrodowy Bort BSS-550-R 0,55 kW

Zalety:

 • niska cena;
 • łatwy w użyciu;
 • niewielka waga ułatwia transport;
 • możliwość regulacji przepływu powietrza;
 • dostępność gwarancji;
 • idealny do wydmuchiwania bloków systemowych.

Niedogodności:

 • zależność od źródła energii;
 • jeśli nie jest używany przez długi czas, pojawiają się awarie;
 • urządzenie, według kupujących, nie działa wystarczająco mocno w trybie ssania;
 • nieprzyjemny zapach plastiku.

Specyfikacje:

ModelBort BSS-550-R 0,55 kW
Waga (kg.1.3
Typ ruchupodręcznik
typ silnikaElektryczny
Moc silnika, kW0.55
Tryby pracyNadmuch, ssanie
Maksymalna objętość przepływu powietrza, m3 / h180
Dostępność chopperanie
Współczynnik mielenianie

Dmuchawa-odkurzacz elektryczny CHAMPION EB4510

Nadaje się do czyszczenia małych powierzchni gruzu. Zasilany z sieci elektrycznej w trybie dmuchawy i odkurzacza.

Moc silnika - 1200 W.Maksymalna prędkość powietrza: 75 m / s. Wyposażony w duży worek do zbierania trawy (45 l.). Cena: 2650 rubli.

Dmuchawa-odkurzacz elektryczny CHAMPION EB4510

Zalety:

 • Przyjazny dla użytkownika interfejs;
 • niewielka waga;
 • obecność kół sprawia, że ​​model jest zwrotny i upraszcza proces czyszczenia.

Niedogodności:

 • w miejscach oddalonych od domu wymagane jest dodatkowe zastosowanie przedłużaczy elektrycznych;
 • nie nadaje się do odpadów wielkogabarytowych i ciężkich: grube gałęzie, szyszki itp.

Specyfikacje:

ModelCHAMPION EB4510
Waga (kg.3.2
Typ ruchupodręcznik
typ silnikaElektryczny
Moc silnika, kW1
Tryby pracyNadmuch, ssanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s75
Maksymalna objętość przepływu powietrza, m3 / h810
Pojemność pojemnika na śmieci, l.45
Dostępność chopperanie
Współczynnik mielenianie
Kraj producentaChRL

Odkurzacz ogrodowy CMI electric 2500 W.

Wygodna, niedroga opcja dla małych ogrodów. Wyprodukowano w Chinach. Działa w dwóch trybach: nadmuchu i zasysania. Moc silnika - 2500 W., zasilanie sieciowe. Prędkość przepływu powietrza - 180 metrów sześciennych / godzinę. Urządzenie waży 2 kg. i jest wyposażony w kosz na śmieci o pojemności 25 litrów. Cena odkurzacza: około 2 tysiące rubli.

Odkurzacz ogrodowy CMI electric 2500 W.

Zalety:

 • niska cena;
 • niewielka waga;
 • Mobilność;
 • skuteczne w użyciu.

Niedogodności:

 • robi dużo hałasu.

Specyfikacje:

ModelCMI electric 2500 W.
Waga (kg.2
Typ ruchupodręcznik
typ silnikaElektryczny
Moc silnika, kW2.5
Tryby pracyNadmuch, ssanie
Maksymalna objętość przepływu powietrza, m3 / h180
Pojemność pojemnika na śmieci, l.25
Dostępność chopperanie
Współczynnik mielenianie
Kraj producentaChRL

Gardena ErgoJet 3000

Łączy w sobie funkcje dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniacza. Pomimo tego, że urządzenie jest produkowane w Chinach, w Internecie można znaleźć pozytywne recenzje tego produktu. Wyposażony w silnik elektryczny 3 kW. Maksymalna prędkość powietrza: 86 m / s. Średnia cena to około 8-10 tysięcy rubli.

Gardena ErgoJet 3000

Zalety:

 • wielofunkcyjny;
 • nie ma potrzeby ciągłego przerywania sprzątania w celu opróżnienia worka;
 • duża moc;
 • do produkcji ważnych części użyto wysokiej jakości materiału;
 • wygodny uchwyt;
 • możliwość regulacji przepływu powietrza.

Niedogodności:

 • krótki przewód;
 • potrzeba przebywania w pobliżu gniazdka, nie pozwala na pokrycie odległych obszarów;
 • brak paska;
 • duża waga (około 5 kg).

Specyfikacje.

ModelGardena ErgoJet 3000.
Waga (kg.4.8
Typ ruchupodręcznik
typ silnikaElektryczny
Moc silnika, kW3
Tryby pracyNadmuch, odsysanie, szlifowanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s86
Pojemność pojemnika na śmieci, l.45
Dostępność chopperatak
Współczynnik mielenia10:1
Kraj producentaChRL

Ikra Mogatec LS BV 2800 E

Niemiecki odkurzacz ręczny działa w trzech trybach. Prędkość powietrza - 76 m / s. Współczynnik mielenia: 10: 1. Koszt oscyluje wokół 4-4,5 tys. Rubli.

Ikra Mogatec LS BV 2800 E

Zalety:

 • regulowana moc nadmuchu powietrza;
 • obecność kółek ułatwia transport urządzenia;
 • Łatwość sterowania;
 • możliwość zmiany długości rury;
 • nie wydaje głośnych irytujących dźwięków podczas pracy;
 • w zestawie pasek.

Niedogodności:

 • musisz użyć przedłużacza;
 • mała średnica otworu na rurę prowadzi do problemów z dużymi odpadami;
 • niemożliwe jest usunięcie mokrych liści.

Specyfikacje:

ModelIkra Mogatec LS BV 2800 E
Waga (kg.4.5
Typ ruchupodręcznik
typ silnikaElektryczny
Moc silnika, kW2.8
Tryby pracyNadmuch, odsysanie, szlifowanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s76
Maksymalna objętość przepływu powietrza, m3 / h840
Pojemność pojemnika na śmieci, l.45
Dostępność chopperatak
Współczynnik mielenia10:1
Kraj producentaNiemcy

Grunhelm VB-28

Lekkie i poręczne elektronarzędzie. Działa w trybach nadmuchu i zasysania powietrza, jest szlifierka.Jedna z najbardziej budżetowych opcji: cena waha się od 2,5 do 4,5 tysiąca rubli

Grunhelm VB-28

Zalety:

 • duża moc;
 • wygoda użytkowania;
 • niewielka waga (około 3 kg);
 • w zestawie regulowany pasek na ramię;
 • urządzenie może poruszać się na kołach podczas pracy;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • mała objętość worka wymaga częstych przerw w pracy;
 • niewystarczająco skuteczny na nierównym terenie;
 • duże zanieczyszczenia i liście zatykają rurkę odkurzacza.

Specyfikacje:

ModelGrunhelm VB-28
Waga (kg.
Typ ruchupodręcznik
typ silnikaElektryczny
Tryby pracyNadmuch, odsysanie, szlifowanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s75
Maksymalna objętość przepływu powietrza, m3 / h720
Pojemność pojemnika na śmieci, l.40
Dostępność chopperatak
Współczynnik mielenia10:1
Kraj producentaChRL

Najlepsze modele bezprzewodowych odkurzaczy ogrodowych

Black & Decker GWC3600L20

Pozwala uporać się z gruzem i brudem w odległych zakątkach terenu. Pracuje w trybie zasysania i nadmuchu, z funkcją rozdrabniania, na akumulatorze Li-Ion (napięcie 36 V.). Czas ładowania akumulatora to 1 godzina. Średnia cena tego elektronarzędzia wynosi 14 tysięcy rubli.

Black & Decker GWC3600L20

Zalety:

 • zwartość i niewielka waga (do 2,5 kg);
 • nie wydaje głośnych dźwięków podczas pracy;
 • wygodny uchwyt;
 • możliwość regulacji przepływu powietrza.

Niedogodności:

 • żywotność baterii - 30 minut;
 • nie można usunąć mokrych liści, trawy;
 • mała pojemność kosza na śmieci;
 • wysoka cena.

Specyfikacje:

ModelBlack & Decker GWC3600L20
Waga (kg.2.4
Typ ruchupodręcznik
ZasilaczBateria
Typ BateriiLi-lon
Napięcie akumulatora, V.36
Żywotność baterii, min60
Tryby pracyNadmuch, odsysanie, szlifowanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s60.5
Maksymalna objętość przepływu powietrza, m3 / h204
Pojemność pojemnika na śmieci, l.17.5
Dostępność chopperatak
Współczynnik mielenia7:1
Kraj producentaUSA / ChRL

GreenWorks GD40BV 24227

Potrafi szybko i skutecznie czyścić duże powierzchnie. Zasilany akumulatorem litowo-jonowym 40 V jako dmuchawa, odkurzacz i niszczarka. Maksymalna prędkość powietrza osiąga 77,7 m / s. Koszt: w ciągu 10 tysięcy rubli.

GreenWorks GD40BV 24227

Korzyści:

 • dobry występ;
 • łatwość użycia;
 • łatwość użycia;
 • obecność wygodnego uchwytu;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • bateria z ładowarką nie jest zawarta w zestawie, trzeba będzie je dokupić osobno;
 • konieczność ciągłego doładowywania akumulatora.

Specyfikacje:

ModelGreenWorks GD40BV 24227
Waga (kg.4.95
Typ ruchupodręcznik
ZasilaczBateria
Typ BateriiLi-lon
Napięcie akumulatora, V.40
Żywotność baterii, min60
Tryby pracyNadmuch, odsysanie, szlifowanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s77.7
Maksymalna objętość przepływu powietrza, m3 / h280
Pojemność pojemnika na śmieci, l.45
Dostępność chopperatak
Kraj producentaUSA / ChRL

Bezprzewodowy odkurzacz Makita BUB183Z

Kompaktowa, wygodna opcja ręczna do sprzątania letnich domków. Zasilany baterią Li-lon w dwóch trybach: nadmuch i zasysanie. Maksymalna objętość przepływu powietrza to 156 metrów sześciennych na godzinę. Prędkość powietrza: 52 m / s. Urządzenie waży mniej niż 2 kg. Koszt waha się od 2900 rubli. aż do 3200 RUB

Bezprzewodowy odkurzacz Makita BUB183Z

Zalety:

 • przystępna cena;
 • dostępny interfejs;
 • niewielka waga ułatwia transport.

Niedogodności:

 • bateria nie znajduje się w opakowaniu urządzenia, należy ją zakupić osobno;
 • konieczność przerywania pracy w celu naładowania akumulatora.

Specyfikacje:

ModelMakita BUB183Z
Waga (kg.1.7
Typ ruchupodręcznik
ZasilaczBateria
Typ BateriiLi-lon
Napięcie akumulatora, V.18
Żywotność baterii, min60
Tryby pracyNadmuch, ssanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s52
Maksymalna objętość przepływu powietrza, m3 / h156
Dostępność chopperanie

Ocena jakości plecaka, ręcznych, kołowych odkurzaczy napędzanych benzyną

McCulloch GBV 345

Nadaje się do długotrwałego czyszczenia w odległych obszarach i dużych obszarach. Jest to odkurzacz z funkcją nadmuchu i mulczowania. W zestawie worek na odpady (pojemność 45 litrów). Koszt jest dość wysoki i przekracza 14 tysięcy rubli.

McCulloch GBV 345

Zalety:

 • niewielka waga;
 • obecność pasów ułatwia transport;
 • niszczarka z łatwością radzi sobie z dużymi i twardymi przedmiotami;
 • możliwość filtrowania powietrza.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • robi dużo hałasu podczas pracy;
 • generuje spaliny.

Specyfikacje:

ModelMcCulloch GBV 345
Waga (kg.7.3
Typ ruchuPlecak
typ silnikaBenzyna, dwusuw
Moc silnika, kW0.75
Pojemność zbiornika paliwa, l.0.54
Tryby pracyNadmuch, odsysanie, szlifowanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s96
Maksymalna objętość przepływu powietrza, m3 / h730
Pojemność pojemnika na śmieci, l.45
Dostępność chopperatak
Współczynnik mielenia16:1
Kraj producentaUSA

Husqvarna 125BVx

Według kupujących jeden z najpopularniejszych i wysokiej jakości odkurzaczy ogrodowych. Napędzany dwusuwowym silnikiem benzynowym o mocy 0,8 kW, w trzech trybach: nadmuch, zasysanie, szlifowanie. Wyposażony w system Smart Start, który ułatwia obsługę urządzenia. Maksymalna ilość powietrza 798 m3 / h. Współczynnik mielenia 16: 1. Waga urządzenia to 4,3 kg. Cena waha się od 18 300 do 24 300 rubli.

Husqvarna 125BVx

Zalety:

 • duża moc;
 • nadaje się do czyszczenia dużych powierzchni;
 • łatwy proces uruchamiania;
 • Przyjazny dla użytkownika interfejs;
 • możliwość regulacji długości rury;
 • wysoki stopień ściółkowania może znacznie zmniejszyć ilość poddawanych recyklingowi odpadów.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • duża waga komplikuje proces transportu;
 • robi dużo hałasu podczas pracy;
 • generuje spaliny.

Specyfikacje:

ModelHusqvarna 125BVx
Waga (kg.4,3
Typ ruchupodręcznik
typ silnikaBenzyna, dwusuw
Moc silnika, kW0,8
Pojemność zbiornika paliwa, l.0,5
Tryby pracyNadmuch, odsysanie, szlifowanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s76
Maksymalna objętość przepływu powietrza, m3 / h798
Pojemność pojemnika na śmieci, l.64,35
Dostępność chopperatak
Współczynnik mielenia16:1
Kraj producentaUSA

Ryobi RBV26BP

Dmuchawa jest używana na dużych powierzchniach. Działa tylko w trybie nadmuchu. W zestawie znajdują się dwa paski, które umożliwiają noszenie odkurzacza jak plecaka. Moc silnika - 0,65 kW. Najwyższa prędkość powietrza wynosi 80,5 m / s. Waga - 4,5 kg. Średni koszt to około 20 tysięcy rubli.

Ryobi RBV26BP

Zalety:

 • wygodny do noszenia po terytorium;
 • półprzezroczysty zbiornik pozwala kontrolować poziom paliwa;
 • łatwy w użyciu;
 • można nakładać na duże powierzchnie.

Niedogodności:

 • działa w jednym trybie;
 • nadaje się tylko do zbierania liści i trawy;
 • wysoka cena;
 • generuje spaliny.

Specyfikacje:

ModelRyobi RBV26BP
Waga (kg.4.5
Typ ruchuPlecak
typ silnikaBenzyna, dwusuw
Moc silnika, kW0,65
Pojemność zbiornika paliwa, l.0,25
Tryby pracyDmuchanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s80,5
Dostępność chopperanie
Kraj producentaUSA

Odkurzacz ogrodowy Cub Cadet CSV 050

Model pojawił się na rynku stosunkowo niedawno i jest przeznaczony do sprzątania dużych powierzchni. Porusza się po terytorium na kółkach, wyposażony w pojemną torbę (60 litrów). Działa w trzech głównych trybach: nadmuchu, odsysania i szlifowania. Współczynnik rozdrobnienia: 8: 1 Średnia wartość rynkowa: 60 tysięcy rubli.

Odkurzacz ogrodowy Cub Cadet CSV 050

Zalety:

 • obejmuje rozległe terytoria;
 • odpylacz z częścią oddzielającą pył;
 • wyposażony w mocny silnik.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • nie poradzi sobie z usuwaniem dużych śmieci;
 • wydaje głośne dźwięki.

Specyfikacje:

ModelCub Cadet CSV 050
Waga (kg.43
Typ ruchuNa kołach
typ silnikaBenzyna, dwusuw
Moc silnika, kW4,2
Pojemność zbiornika paliwa, l.1
Tryby pracyNadmuch, odsysanie, szlifowanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s320
Pojemność pojemnika na śmieci, l.60
Dostępność chopperatak
Współczynnik mielenia8:1

Odkurzacz ogrodowy Solo firmy AL-KO 750 P.

Napędzany czterosuwowym silnikiem w dwóch trybach: ssania i szlifowania. Przeznaczony do dużych obszarów podmiejskich, parków. Typ ruchu: kołowy. Waga: 36 kg. Cena: 50 tysięcy rubli.

Odkurzacz ogrodowy Solo firmy AL-KO 750 P.

Zalety:

 • nadaje się do dużych powierzchni;
 • potężny silnik.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • brak funkcji nadmuchu.

Specyfikacje:

ModelSolo by AL-KO 750 P
Waga (kg.36
Typ ruchuNa kołach
typ silnikaBenzyna czterosuwowa
Moc silnika, kW2
Pojemność zbiornika paliwa, l.2
Tryby pracySsanie
Maksymalna prędkość przepływu powietrza, m / s250
Maksymalna objętość przepływu powietrza, m3 / h612
Pojemność pojemnika na śmieci, l.200
Dostępność chopperatak

Podczas pracy z odkurzaczem ogrodowym należy przestrzegać następujących instrukcji bezpieczeństwa:

 1. Przed rozpoczęciem czyszczenia należy usunąć włosy z twarzy, zdjąć całą biżuterię;
 2. Wybierając ubrania, preferuj wydłużone spodnie, rękawiczki i maskę;
 3. Pracuj z urządzeniem tylko w otwartych przestrzeniach;
 4. Nie kieruj strumienia powietrza na inne osoby i zwierzęta;
 5. Nie dotykaj ruchomych części podczas czyszczenia;
 6. Wyłącz urządzenie po zakończeniu pracy;
 7. W przypadku awarii skontaktuj się z centrum serwisowym w celu uzyskania pomocy.

Korzystając z naszych wskazówek dotyczących wyboru odkurzacza ogrodowego, możesz wybrać urządzenie, które szybko i skutecznie oczyści teren z gruzu. Jeśli masz doświadczenie z jakimkolwiek modelem odkurzacza ogrodowego, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię