Wybór najlepszej nieszkodliwej farby do włosów 2020 roku

0

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu stanęła przed koniecznością zmiany swojego wizerunku, w tym chęcią zmiany nie tylko długości włosów, ale także ich koloru. Oczywiście na ratunek przyjdą usługi fryzjerskie i farby, ale najpierw trzeba się dowiedzieć, jak nie zepsuć włosów i co dokładnie z nimi zrobić. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych nieszkodliwych kolorów włosów.

Retrospektywa pigmentów barwiących

Pierwsze wzmianki o barwieniu można znaleźć w 4 tysiącleciu pne. W starożytnym Egipcie stosowano różne przepisy, w tym hennę. Z reguły różne improwizowane środki mogły działać jako dodatkowe składniki, zależało to już od wyobraźni i osobistych preferencji, od zamierzonego koloru. Współcześnie nowoczesna technologia pozwala uczynić proces barwienia tak łatwym i bezpiecznym, jak to tylko możliwe, nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska, nie wywołując nawet reakcji alergicznych i innych ciekawostek.

Rodzaje barwienia

Obserwując proces zmiany koloru, można zauważyć różnego rodzaju procedury, ich liczba może się różnić w zależności od pożądanego rezultatu.

 1. Wybielanie. Jest to proces przygotowania płótna do późniejszej pracy kolorystycznej, jest stosowany, jeśli pożądany kolor jest jaśniejszy niż oryginał. Profesjonaliści całą paletę odcieni bazowych dzielą od 10 do 12 kroków, w zależności od techniki i użytych kosmetyków. Pierwszy poziom reprezentuje najciemniejszy kolor, od niebieskawo-czarnego do ciemnobrązowego, podczas gdy ostatni poziom ma najjaśniejszy możliwy odcień. Koloraliści, oprócz określenia poziomu, używają specjalnego kręgu wszystkich rodzajów kolorów w palecie, który szczegółowo pokazuje, jak wydostać się z tego lub innego odcienia. Można go nakładać maksymalnie trzykrotnie, ponadto na zdrowe i mocne włosy. Jeśli zabieg rozjaśniania będzie powtarzany częściej, to włosy po prostu się pogarszają i przestaną zachwycać swoim blaskiem, a między innymi się zerwą. Używany: proszek wybielający i tlen.
 2. Tonowanie. Ten proces następuje po przebarwieniu. Są chwile, kiedy ciemniejszy kolor nakłada się na dość jasny odcień, wtedy odbarwienie nie jest wymagane. Do tonowania najczęściej stosuje się dwa składniki: środek tlenowy o pożądanej zawartości procentowej i sam barwnik.
 3. Podświetlanie. W procesie stosuje się te same urządzenia, co przy wybielaniu, tylko przy pomocy specjalnych technik. Obecnie najczęściej stosuje się zakreślaczkę lub metodę z folią, kiedy każde pasmo jest podkreślone i zamalowane.
 4. Shatush, obmre, balayazh. Wszystkie te techniki są do siebie podobne, reprezentują płynne przejście od ciemniejszego do jasnego koloru, tworząc efekt lekkiego zaniedbania lub wypalenia loków. Od dawna jest u szczytu popularności. Wygląda jak najkorzystniej na długich i bardzo długich włosach.

W każdym salonie fryzjerskim można spotkać nadwrażliwe wagi, które służą do jak najdokładniejszego zważenia substancji przeznaczonych do zabiegu. Ta waga reaguje nawet na wagę nawet 1 grama. To na nich mierzona jest wymagana ilość barwnika i innych składników.

W plastikowej misce (w żelaznym pojemniku nastąpi proces utleniania i produkt się psuje) ugniata się mieszankę, która w zależności od kondycji włosów, pożądanego koloru i marki ma swoje własne proporcje. Reakcja zaczyna działać natychmiast, więc nie wahaj się. Ważną zasadą jest to, że korzenie są barwione jako ostatnie. Faktem jest, że skóra głowy emituje ciepło w pewnej odległości od niej, co z kolei nasila reakcję chemiczną.

Czas utrzymywania może wynosić od 20 do 40 minut.

Skład farby

Należy rozumieć, że w klasycznym ujęciu do farby należy dodać utleniacz, czyli utleniacz o wymaganej zawartości procentowej, który w wyniku reakcji chemicznej nasyca włosy pożądanym pigmentem i następuje proces farbowania. W tym samym czasie łuski włosa otwierają się, a rdzeń wchłania pigment. Kolor można usunąć stosując procedurę wybielania, którą przeprowadza się tym samym utleniaczem i wybielaczem.

W swoim składzie farba zawiera substancje takie jak amoniak lub jego substytuty. Wielu, dowiadując się, że lotny gaz jest zawarty w kompozycji, zaczyna się bać. W rzeczywistości ta substancja wcale nie jest przerażająca, ponieważ dokładnie tak jak inne pełni tylko jedną funkcję, zmiękcza łuski w celu dalszej absorpcji pigmentu.

Istnieje wiele odmian kolorystycznych, wśród których znajdują się olejki, które oprócz zmiękczenia łusek pomagają odżywić i poprawić jakość włosów. Jest to szczególnie prawdziwe w czasach, gdy zdrowie i uroda idą w tym samym kierunku.

Klasyfikacja tlenków utleniających

We fryzjerstwie czy nawet zwykłym domowym malowaniu udział tlenku ma ogromne znaczenie, od tego zależy dalsze zdrowie włosów, a także wynik zabiegu.

 • 1,2% i 1,5%. Służą jako aktywator do barwienia, używane razem z farbą. W zależności od producenta mają różne wartości procentowe i różne właściwości.
 • 3%. Tlenek o najniższym procencie wpływu. Można go nakładać na cebulki włosów bez obawy o oparzenia chemiczne. Czas utrzymywania wynosi 40 minut lub więcej, w zależności od pożądanego rezultatu. Ten typ jest uważany za najbezpieczniejszy dla konstrukcji, a także bardzo delikatny. Rozjaśnia 1-2 tony w zależności od oryginalnej bazy i pożądanego efektu.
 • 6%. Służy do rozjaśniania włosów o 2-3 tony. Najczęściej występuje w zestawach z domowymi barwnikami, ale wysusza włosy. Jeśli mówimy o uniwersalności, jak twierdzą niektórzy mistrzowie, jest to kwestia kontrowersyjna. Faktem jest, że tlenki o różnych procentach (3% i 6%) różnią się tylko szybkością reakcji i czasem utrzymywania.
 • dziewięć%. Oxygenate jest bardziej agresywne i szybsze niż poprzednie. Rzadko służy do rozjaśniania, istnieje duże ryzyko zepsucia pokrowca i spalenia. Jest aktywatorem farb, nie wolno nakładać na korzenie.
 • 12%. Zaleca się stosować go tylko w profesjonalnych salonach, aby uniknąć ciekawych przypadków. Przeznaczony do włosów początkowo czarnych i bardzo gęstych o silnych funkcjach ochronnych. Jest używany jako aktywator do farb, raczej poważnie uszkadza linię włosów, w żadnym wypadku nie należy go nakładać na cebulki z powodu zagrożenia oparzeniami chemicznymi.

Zalety i wady profesjonalnych farb w porównaniu z farbami do użytku domowego

Niewątpliwie ta procedura ma wiele zalet, ale są też wady. Porównując profesjonalne kosmetyki do włosów i domowe farby, można znaleźć szereg zalet.

Zalety:

 • Możliwość samodzielnego wyboru żądanego% tlenku;
 • Ostrożny wpływ;
 • Spodziewany wynik;
 • Brak nieprzyjemnego zapachu;
 • W składzie znajdują się oleje i składniki pielęgnacyjne;
 • Lepszy skład.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

To profesjonalne farby, które można uznać za delikatne dla włosów.

Ocena najlepszych nieszkodliwych farb

Farba L'Oreal Professionnel Majirel

Produkt francuskiej marki Loreal, jednej z pierwszych firm zagranicznych, które pojawiły się na rynku kosmetycznym w Rosji. Farba ma dość płynną konsystencję i nadaje się do trwałego barwienia i farbowania siwych włosów. Paleta kolorów zawiera około 20 odcieni, które w razie potrzeby miesza się i uzyskuje się pożądany odcień. Średnia cena: 700 rubli.

Farba L'Oreal Professionnel Majirel

Zalety:

 • Produkcja francuska;
 • Duża paleta kolorów;
 • Łatwość aplikacji;
 • Brak nieprzyjemnego zapachu.

Niedogodności:

 • Cena jest daleka od budżetu.

Kremowa farba matrycowa

Produkt wyprodukowany przez spółkę zależną Loreal - Matrix, jest francuski. Faktura farby posiada kremową bazę, która zapewnia przyjemną i wygodną aplikację. Paleta odcieni bogata jest w różnorodne kolory, co pozwala przemyśleć wybór. Nadaje się do długotrwałych plam i tonizowania. Z łatwością maluje siwe włosy. Średnia cena: 400 rubli.

Kremowa farba matrycowa

Zalety:

 • Cena budżetu;
 • Lekka konsystencja;
 • Różne odcienie.

Niedogodności:

 • Nieprzyjemny zapach;
 • Wysusza włosy.

Kremowa farba do włosów Cutrin SCC-Reflection Trwała farba do włosów

Farba wyprodukowana przez markę Cutrin, kraj - Finlandia. Misją firmy są kosmetyki przyjazne dla środowiska bez użycia parabenów i różnych obciążających olejów mineralnych. Konsystencja farby jest kremowa, lekka i wygodna do samodzielnego malowania. Ten rodzaj farby jest doskonały do ​​trwałych plam i do tonowania. Średnia cena: 400 rubli.

Kremowa farba do włosów Cutrin SCC-Reflection Trwała farba do włosów

Zalety:

 • Korzystny skład;
 • Ładny zapach;
 • Cena budżetu;
 • Nie wysusza włosów.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Farba w kremie Kaaral

Środki do barwienia, wyprodukowane przez włoską firmę Kaaral. Doskonały do ​​długotrwałego barwienia, może działać jako mixton, a także tonizujący. Miękka konsystencja sprawia, że ​​jest łatwy w użyciu dla początkujących bez większych trudności. Linia zawiera 6 ton. Całkowicie maluje siwe włosy. Średnia cena: 200 rubli.

Farba w kremie Kaaral

Zalety:

 • Delikatna formuła;
 • Cena budżetu;
 • Dobra opcja dla początkujących.

Niedogodności:

 • Niewielka liczba tonów.

Farba Goldwell

Produkt niemieckiej produkcji firmy GOLDWELL, która od 50 lat cieszy się doskonałą opinią. Farba nadaje się zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Dobrze wykazuje swoje właściwości uporczywym przebarwieniem, kryje siwe włosy. Linia zawiera szeroką paletę kolorów, dzięki czemu możesz wybrać tę, której potrzebujesz. Średnia cena: 900 rubli.

Farba Goldwell

Zalety:

 • Produkcja niemiecka;
 • Delikatna pielęgnacja;
 • Bogata historia marki i doskonała jakość.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Revlon Professional Revlonissimo Colorsmetique

Farba do użytku profesjonalnego. To żel o konsystencji, który delikatnie farbuje włosy, nadając im połyskujący, naturalny kolor. Długotrwały kolor nadaje włosom piękny ciemny kolor. Linia zawiera ponad 25 odcieni, które można ze sobą mieszać. Średnia cena: 1000 rubli.

Revlon Professional Revlonissimo Colorsmetique

Zalety:

 • Ładny zapach;
 • Miękkie zabarwienie;
 • Efekt naturalnego koloru;
 • Delikatna kompozycja.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Schwarzkopf Professional Igora Royal, Absolutes

Środki do farbowania włosów niemieckiej firmy Schwarzkopf. Podczas malowania używa go wielu profesjonalistów, ponieważ ma w nim duże doświadczenie. Konsystencja jest kremowa, lekka i otulająca. Osobliwością jest to, że skład zawiera kolagen, chroni włosy przed przegrzaniem i nawilża je. W bogatej kolorystyce zawarta jest duża paleta kolorów, co nie ogranicza wyobraźni i zachęca do eksperymentów. Średnia cena: 600 rubli.

Schwarzkopf Professional Igora Royal, Absolutes

Zalety:

 • Łatwe do znalezienia w sklepie;
 • Kolagen jest wliczony w cenę;
 • Bogata historia marki;
 • Bez nieprzyjemnego zapachu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze farb i bezpiecznego barwienia

 1. Stopień rozjaśnienia. Jeśli chcesz blond, ale oryginalny kolor jest znacznie ciemniejszy, zwykła procedura barwienia nie da absolutnie nic. Konieczne jest najpierw uzyskanie pożądanego koloru bazowego, a następnym krokiem do barwienia, jest to jedyny sposób na uzyskanie dobrego koloru.
 2. Wsparcie. Skuteczne barwienie można wykonać, prosząc kogoś o pomoc lub zapisując się na sesję u fryzjera. Najważniejsze jest to, że fizjologicznie dość trudno jest zobaczyć całą tył głowy, a tym bardziej równomiernie pomalować, bez wskazywania „plam”.
 3. Konsultacja ze specjalistą. Często zdarza się, że jakość linii włosów może sprawdzić tylko osoba zawodowo zajmująca się koloryzacją. W salonach fryzjerskich konsultacje są z reguły bardzo pouczające i bezpłatne. Plusem może być fakt, że profesjonalista będzie mógł zasugerować konkretną firmę, która będzie najbardziej odpowiednia do zabiegu, a także skonsultować kolor.
 4. Metal. W kontakcie z tym stopem farba utlenia się i niszczy, dlatego należy unikać kontaktu z metalem. Żelazne spinki do włosów, grzebienie i naczynia spowodują nieodwracalne konsekwencje, jeśli nie zostaną usunięte na czas.
 5. Test alergenowy. Ponieważ farba do włosów jest środkiem chemicznym, należy przeprowadzić test tolerancji. Aby upewnić się, że farba nie jest szkodliwa, należy trochę skropić ją na skórę w pobliżu łokcia i chwilę odczekać. Jeśli swędzenie lub podrażnienie nie pojawi się, nie ma alergii.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Po zakończeniu procedury barwienia nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji. Bez dodatkowych produktów, które utrzymują kondycję włosów, nawet najpopularniejszy barwnik może być szkodliwy.

 • Szampon. Preferowane powinny być produkty pielęgnacyjne tego samego producenta, co barwnik, na butelce powinien być napis „do włosów farbowanych”. Pomimo tego, że wiele osób próbuje kupić ten sam produkt ze względu na niezawodność i długi czas użytkowania, często występuje odwrotny efekt. Faktem jest, że przyzwyczajenie się do tego skóra przestaje prawidłowo oczyszczać, dlatego zaleca się wymianę szamponu co sześć miesięcy. Należy również zauważyć, że produkty bezzapachowe mają korzystniejszy wpływ na skórę.
 • Odżywka / balsam. Nic dziwnego, że środek ten często znajduje się właśnie w połączeniu dwóch funkcji mających na celu odżywianie i nawodnienie. Porządne „słoiki” można znaleźć zarówno w segmencie budżetowym, jak i luksusowym.
 • Prawidłowe czesanie. Często zdarza się, że po umyciu szamponem włosy są natychmiast czesane. Lub podczas farbowania, w celu „lepszej impregnacji korzeni”, czesane są przedziały, a włosy odczuwalnie cierpią. Mokre włosy są bardziej kruche i dobrze się rozciągają, ale jednocześnie odkształcają się i łamią.

Wpływ mody i światowych trendów, a także chęć na coś nowego skłania do zmiany wizerunku, a zwłaszcza zmiany fryzury. Dzięki nowoczesnemu podejściu i doświadczeniu naukowemu każdego dnia wymyślane są nowe formuły, dzięki którym włosy nabierają najbardziej wymyślnego i wyszukanego odcienia. Z pomocą przychodzą pigmenty koloryzujące, farby do włosów, a głównym kryterium wyboru jest wybór bezpiecznego i skutecznego produktu. Jeśli masz doświadczenie w stosowaniu łagodnych kolorów włosów opisanych w recenzji lub ciekawszych produktów, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *