Wybór najlepszej maszynki do mielenia mięsa w Twoim domu w 2020 roku

1

Elektryczna maszynka do mielenia mięsa miele mięso na mięso mielone. Za pomocą specjalnych załączników możesz w kilka minut zrobić pyszne kiełbaski, ciasto na ciasteczka, posiekać warzywa na sałatkę lub wycisnąć sok z owoców.

Ale wybór wysokiej klasy asystenta nie jest łatwym zadaniem, dlatego redakcja Ya Nashla przygotowała odpowiednie wskazówki, które pomogą w zakupie najlepszej maszynki do mięsa ”.

Rodzaje

Najpierw musisz dowiedzieć się, jakie są elektryczne maszynki do mielenia mięsa. Istnieją dwa różne typy tych urządzeń: domowe, przemysłowe.

 • Przedstawiciele kuchni są zwykle kompaktowi, łatwi w użyciu, ale nie mogą pracować dłużej niż 10-15 minut bez przerwy.
 • Profesjonalne opcje są w stanie pracować przez długi czas, przetwarzać duże ilości mięsa.

Jeśli masz małą firmę i zastanawiasz się, którą maszynę do mięsa lepiej kupić - profesjonalną czy domową, odpowiedź jest jednoznaczna: tylko mocna, przemysłowa.

Główne kryteria wyboru

Kupując asystenta domowego, należy wziąć pod uwagę pięć punktów. To jest moc, wydajność, materiał korpusu i tacy, niezawodność, funkcjonalność.

Moc urządzenia wpływa pośrednio na jego wydajność i hałas. Materiały, z których wykonane jest urządzenie, również wpływają na objętość silnika. A długą, bezproblemową pracę gwarantuje wysokiej jakości montaż w zakładzie produkcyjnym.

Tradycyjnie dodatkowe funkcje urządzenia można podzielić na zapewnienie:

 • komfort - system odwrotny, nogawki z rzepami, sekcje do mocowania lub sznurka;
 • bezpieczeństwo - ochrona przed przeciążeniem silnika,
 • poszerzanie możliwości - obejmuje to różne akcesoria.

Moc

Moc jest jednym z głównych parametrów rozważanej jednostki. Od tego zależy wydajność urządzenia i zużycie energii. Może być minimalna, nominalna lub robocza, a także szczytowa lub maksymalna.

Moc minimalna to moc, przy której pojazd pracuje na biegu jałowym. Rzadko jest to wskazane w instrukcjach i na panelach urządzeń.

Nominalny - ten, z którym urządzenie załadowane mięsem pracuje przez długi czas, przerywając tylko w celu chłodzenia silnika. Pomoce kuchenne są dostępne w mocach od 130 do 1000 watów. Optymalna to 500 watów. Polecany jest osobom, które kilka razy w miesiącu gotują zwykłe, nieskomplikowane potrawy.

Szczyt to maksymalna możliwa moc urządzenia, z którą może pracować tylko przez 2-3 sekundy. Przy zwiększonej mocy jednostka przetwarza kości, chrząstki i żyły.

Zwykle producenci zwracają naszą uwagę na moc szczytową, oznaczając jej wartość dużymi literami na obudowie. Ale najważniejsze jest nominalne.

Występ

Jest to ilość produktu, którą maszyna może obsłużyć w ciągu jednej minuty.

System odwrotny

Ślimak jest jednym z głównych elementów zespołu. To metalowa spirala do przesuwania produktów wewnątrz urządzenia.

Urządzenie z systemem rewersyjnym może obracać świder w przeciwnym kierunku, gdy wokół niego nawinięte są druty. Ta funkcja pomaga odciążyć silnik, chroni go przed przegrzaniem. Dzięki temu systemowi nie jest konieczne ponowne demontowanie urządzenia w celu oczyszczenia mechanizmu z zapchania i kontynuowania pracy.

Następujące jednostki nie są wyposażone w układ rewersyjny:

 • niedrogie modele od mało znanych producentów. Pod względem jakości i niezawodności są zwykle znacznie gorsze od swoich odpowiedników. Nie oszczędzaj na wygodzie i bezpieczeństwie.
 • drogie i wydajne urządzenia, które normalnie obsługują żyły i kości.

Ochrona silnika przed przeciążeniem

Silnik może się przegrzać, a nawet wypalić, jeśli użytkownik naruszy zasady korzystania z urządzenia. Na przykład będzie zbyt długo mielić mięso mielone bez przerwy. Lub z niewystarczającą uwagą na zakleszczenie mechanizmu z powodu kości lub innej stałej cząstki. Dzięki funkcji ochrony silnika przed przeciążeniem urządzenie jest bezpieczne. Zasada działania jest prosta: w niektórych modelach silnik jest blokowany po przegrzaniu przez specjalny element grzejny, podczas gdy inne mają jednorazowe plastikowe bezpieczniki.

Mieszkaniowy

Istnieją trzy rodzaje obudów:

 • Plastikowy;
 • łączny;
 • metal.

Najpopularniejsze na rynku są modele ze specjalną obudową z tworzywa sztucznego.

Plusy:

 • są tańsze niż podobne metalowe lub wzmocnione stalowymi wstawkami;
 • płuca;
 • duża liczba kolorów.


Wady:

 • szybko się nagrzewać;
 • kruchy.


Wersja metalowa ma swoje wady i zalety:

Plusy:

 • trwały;
 • odporny na zużycie;
 • przyjazny dla środowiska.


Wady:

 • kosztowny;
 • ciężki;
 • głośny;
 • gruby.


Elektryczne maszynki do mielenia mięsa w plastikowej obudowie wzmocnionej metalowymi wkładkami. Zwykle te wkładki zakrywają panel przedni. Ta wersja pomocników kuchennych łączy w sobie to, co najlepsze z metalu i plastiku.

Plusy:

 • Lepsza ochrona przed korozją w porównaniu z opcjami wykonanymi w całości z metalu;
 • tańsze niż metalowe odpowiedniki;
 • trwalsze niż plastik.

Wady:

 • nie.

Taca

Może to być plastik, metal.

Plastik jest bardziej powszechny, tańszy, lżejszy. Często takie tace tracą swój pierwotny kolor podczas pracy, plamiąc się z soku owocowego; utlenia się iz czasem żółknie.

Metal jest mocniejszy, bardziej przyjazny dla środowiska, ale droższy.

Noże

Młynki do mięsa są dostępne zarówno z nożami konwencjonalnymi, jak i samoostrzącymi się. W pierwszym przypadku noże mają zwykle powłokę antykorozyjną, w drugim nie. Nóż samoostrzący ostrzy się o ruszt podczas pracy.

Dysze

Właściwości robocze maszyn do mielenia mięsa od dawna nie ograniczają się do przetwarzania mięsa w mięso mielone. Wiele popularnych modeli jest wyposażonych w różne akcesoria, dzięki czemu jest to kompletny robot kuchenny.

Mięso mielone

Każdy pomocnik kuchenny jest wyposażony w tarcze do mięsa mielonego z otworami o różnych średnicach. Zwykle tarcze te występują w zestawie po 2-3 sztuki, co pozwala uzyskać mielenie o różnej grubości.

Do siekania warzyw i owoców

Przystawki do rozdrabniaczy i nasadki do tarek są podobne do metalowych bębnów z dużą liczbą otworów - geometryczne kształty. Dzięki tym akcesoriom produkty można kroić w kostkę, kółka, paski.

Sok

Młynek do mięsa z sokowirówką nie jest powszechny, a jego obecność w rzeczywistości zamienia urządzenie w robot kuchenny. Te akcesoria są podzielone na prasę śrubową i cytrusową.

Ślimak jest jak stożek z wieloma małymi otworami, przez które wypływa sok. Jak sama nazwa wskazuje, jest to świder, który miele warzywa i owoce na sok.

Agregat z wyciskarką do cytrusów wyposażony jest w obrotowy stożek z żebrami, na którym należy posadzić owoc, aby otrzymać sok.

Biszkopty

Foremka wygląda jak dysk z 2-3 otworami w postaci różnych figurek. Po przepuszczeniu ciasta przez urządzenie na wyjściu otrzymujemy gotowe paski o pięknym kształcie, które pozostają tylko do ułożenia na blasze w piekarniku.

Kiełbasy i Kebbe

Za pomocą przystawki do kebbe można ugotować popularne danie z Bliskiego Wschodu, czyli kotlet z przyprawami i cebulą.

Rożek do kiełbasy można wykorzystać do szybkiego wypełnienia jelita lub specjalnego plastikowego opakowania mięsem mielonym.

Im więcej masz akcesoriów, tym więcej różnych potraw możesz przygotować.

Inny

Na rynku czasami pojawiają się modele maszynek do mięsa z blenderem. Ich średnia cena waha się od 2700-3000 rubli. Jeśli od dawna potrzebujesz stacjonarnego blendera, a także nie planujesz ciągłego przesuwania urządzenia po kuchni, to taka jednostka jest cennym zakupem.

Dodatkowa funkcjonalność

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do mięsa? O drobiazgach, które nie wpływają bezpośrednio na działanie urządzenia, ale znacznie ułatwiają jego obsługę.

Projekt

Istotny jest wygląd urządzenia, umiejscowienie przycisków, a także jakość materiałów, z których wykonano obudowę, tackę i akcesoria. Niewygodne np. Zbyt ciasne rozmieszczenie przycisków czy słabo czytelne symbole mogą pozbawić przyjemności korzystania z urządzenia.

Niektóre marki rozpoczęły produkcję modeli z „gumowanym plastikiem” miękkim w dotyku lub miękkim filcu. Takie rzeczy są znacznie przyjemniejsze w dotyku niż konwencjonalne plastikowe urządzenia.

Długość przewodu zasilającego

Często maszynki do mielenia mięsa są wyposażone w przewód metrowy. W przypadku małej kuchni lub w sytuacji, gdy urządzenie znajduje się obok gniazdka, jest to wygodne. W przeciwnym razie lepiej wybrać model z dłuższym przewodem lub użyć przedłużacza.

Gumowane nóżki

Specjalne mocowania na nogach, dzięki którym sprzęt mniej wibruje lub ślizga się podczas pracy. Istnieją dwa rodzaje: przyssawki, gumowe foremki wykonane z materiału antypoślizgowego.

Miejsce do przechowywania załączników, sznurka

W zależności od modelu, w specjalnej komorze można przechowywać wszystkie przystawki wraz ze sznurkiem i instrukcją lub tylko kilka z nich. Producent często umieszcza taką niszę na jednym z paneli nadwozia. Czasami nisza jest zrobiona w popychaczu do mięsa.

Jeśli potrzebna jest osobna sekcja na załączniki, aby się nie zgubiły, to w sytuacji z drutem nie chodzi tylko o wygodę. Odwijanie sznurka w przypadkowej kolejności prowadzi do załamań, przetarć i późniejszej wymiany. Delikatne i bezpieczne przechowywanie nie tylko chroni przed porażeniem prądem, oszczędza pieniądze, ale także wydłuża żywotność szlifierki.

Główne błędy przy wyborze

 • Zakup urządzenia z niskim gniazdkiem. Praca z taką maszynką do mielenia mięsa jest trudna, ponieważ nawet po zebraniu naczyń o odpowiedniej wielkości będziesz stale przerywać proces nalewania mielonego mięsa.
 • Bez patelni do mięsa lub popychacza.
 • Plastikowe wewnętrzne części mechanizmu.
 • Kup urządzenie o niewystarczającej lub nadmiernej mocy.
 • Zakup zbędnych załączników, akcesoriów.
 • Oszczędności na bezpieczeństwie.

Gdzie kupić maszynkę do mięsa do kuchni w 2020 roku

Wybierając sklep ze sprzętem online i offline, preferuj ten pierwszy. W sklepie internetowym zaoszczędzisz nie tylko czas, ale monitorując wszelkiego rodzaju promocje i rabaty, ale także pieniądze. Zwykły sklep ma tylko jedną zaletę - możliwość obejrzenia i dotknięcia towaru na żywo. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby spojrzeć na kilka modeli, wybrać najlepszy, a następnie zamówić go przez Internet w najlepszej cenie.

Która firma lepiej kupić pomoc kuchenną?

Chcąc kupić niedrogą, ale wysokiej jakości rzecz, każdy zastanawia się, którą firmę preferować. Nasza lista najlepszych producentów maszyn do mielenia mięsa dla domu 2020 obejmuje marki z szeroką gamą modeli i wysokiej jakości komponentów.

Firmy Bosch (Niemcy), Moulinex (Francja), Polaris (międzynarodowy producent), Kenwood (Wielka Brytania) produkują modele różniące się ceną, ale tej samej jakości.

Według opinii użytkowników najpotężniejsze, niezawodne urządzenia są produkowane przez Unit (Austria) i Panasonic (Japonia).

Niedrogie, ale niezawodne urządzenia są produkowane przez rosyjskich producentów Redmond, Kitfort i Axion. Według wielu nabywców urządzenia są łatwe w obsłudze, a duża liczba załączników pozwala na realizację dowolnych kulinarnych arcydzieł.Również noże i ruszty z ręcznych radzieckich maszynek do mielenia mięsa idealnie pasują do urządzeń firmy Axion, co oznacza, że ​​nie będzie problemów z podzespołami.

Ocena jakości elektrycznych maszynek do mielenia mięsa w domu w 2020 roku

Redakcja serwisu „Ya Nashla” oferuje przegląd najwyższej jakości i najpopularniejszych modeli elektrycznych maszynek do mielenia mięsa wraz ze szczegółowymi opisami, które pomogą w dokonaniu właściwego wyboru. Lista zawiera opcje dla różnych przedziałów cenowych, od budżetowych po drogie.

Wollmer M905

Niezawodna i wydajna (2,7 kg / min) maszynka do mielenia mięsa Wollmer M905 ma odlewany metalowy korpus, szerokie, pojemne usta oraz zestaw krajalnic i wyciskarek do warzyw w rozbudowanych konfiguracjach. Podstawowa moc maszynki do mięsa wynosi 800 W i może osiągnąć 1800 W przy maksymalnym obciążeniu.

W pełni wyposażone w maszynkę do mielenia mięsa to:

 • trzy krążki na mięso mielone;
 • 3 krajarki do warzyw wykonane w technologii ConicalShape;
 • kiełbasa, dodatki do kebbe;
 • sokowirówka do owoców miękkich.

Zalety:

 • środek do czyszczenia dysków;
 • nie podskakuje podczas pracy dzięki stabilnym nóżkom;
 • w pełni metalowy korpus;
 • duży zestaw dysz;
 • cichy;
 • potężny;
 • wygodny do prania ręcznego.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Bosch MFW 45020/45120

Model z tworzywa sztucznego o mocy roboczej 500 W i mocy szczytowej 1600 W. Imponująca moc zapewnia wydajność do 2,7 kg produktu na minutę. Do pracy w kuchni potrzebny jest minimalny zestaw akcesoriów: dwa krążki do mięsa mielonego, a także przystawki do kiełbasy, kebbe.

Bosch MFW 45020/45120

Zalety:

 • koszt;
 • występuje w dwóch kolorach: białym, czarnym;
 • wygodny uchwyt do przenoszenia;
 • można myć w zmywarce;
 • przyssawki;
 • sekcja do przechowywania załączników;
 • sekcja do przechowywania sznurka;
 • wskaźnik zasilania;
 • system odwrotny;
 • ślimak wykonany ze stali.

Niedogodności:

 • nie ma wystarczającej ilości zwijacza linki;
 • krótki sznurek;
 • brak krążka do mięsa mielonego z otworami o średniej średnicy;
 • brak ochrony silnika przed przegrzaniem;
 • głośno w pracy;
 • przyciski zasilania i cofania są zbyt blisko.

Średnia cena: 4969 r.

Moulinex HV1 ME108832

Pomimo niskiej mocy roboczej (300 W) i szczytowej 1400 W, model Moulinex może obsłużyć 2 kg mięsa na minutę. A imponujący zestaw akcesoriów - krążki do mięsa mielonego, tarki, nasadki do kiełbasek i szatkownice - pozwala urzeczywistnić każdą kulinarną fantazję.

Moulinex HV1 ME108832

Zalety:

 • sprzedawane w dwóch wersjach: szarej, czarnej;
 • koszt;
 • jest uchwyt do przenoszenia;
 • gumowane nogi;
 • kompaktowy, lekki;
 • system odwrotny;
 • efektowny zestaw akcesoriów;
 • nóż samoostrzący.

Niedogodności:

 • szybko się nagrzewa;
 • mała moc robocza;
 • nie ma ochrony silnika przed przegrzaniem;
 • nie można myć w zmywarce;
 • podczas używania kielni wytwarza dużo zanieczyszczeń.


Średnia cena: 4390 r.

REDMOND RMG-1223

Plastikowe, bezpieczne i energooszczędne urządzenie. Chociaż moc modelu nie jest duża, tylko 300 W (maksymalnie - 1000 W), radzi sobie z większością produktów, przetwarzając do 1 kg na minutę. W zestawie wszystkie niezbędne akcesoria: krążki do mięsa mielonego, nasadki do kiełbasek, kebbe.

REDMOND RMG-1223

Zalety:

 • nogi z przyssawkami;
 • koszt;
 • lekki;
 • system odwrotny;
 • kompaktowy;
 • ochrona silnika przed przegrzaniem;
 • łatwy w montażu;
 • można myć w zmywarce.

Niedogodności:

 • krótki kabel zasilający - tylko 0,8 m;
 • niska moc.


Średnia cena: 2885 pkt.

Polaris PMG 3043L ProGear Inside

Urządzenie ma imponujące właściwości. Przy dobrej mocy roboczej - 500 W, jednostka charakteryzuje się wysoką wydajnością (do 3 kg / min). Przy maksymalnej mocy (3000 W) radzi sobie nie tylko z wszelkimi żyłami, ale także z kośćmi. Mimo to producent wyposażył urządzenie we wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa. Nie pozostawiająca śladów obudowa z tworzywa sztucznego oraz solidna taca ze stali nierdzewnej ułatwiają pielęgnację maszynki do mięsa.

W zestawie znajdują się najpopularniejsze akcesoria potrzebne do przyrządzania potraw mięsnych:

 • trzy krążki na mięso mielone;
 • dysze do kiełbas, kebbe.
Polaris PMG 3043L ProGear Inside

Zalety:

 • maksymalny czas ciągłej pracy - 10 minut;
 • taca na dysze;
 • potężny;
 • przyssawki;
 • części można myć w zmywarce;
 • kompaktowy;
 • ergonomiczna konstrukcja przycisków sterujących.

Niedogodności:

 • waga;
 • głośny;
 • koszt.


Średnia cena: 8230 r.

Kenwood MG-515

Dzięki wysokiej mocy roboczej (450 W) szlifierka do metalu Kenwood może przetwarzać do 2 kg na minutę przy ciągłym podawaniu produktu. Uzupełnieniem są trzy krążki do mięsa mielonego, a także przystawki do kiełbasek, kebbe.

Kenwood MG-515

Zalety:

 • czas pracy - do 15 minut;
 • nóż samoostrzący;
 • wyposażony w system rewersyjny;
 • istnieje zabezpieczenie przed przeciążeniem silnika;
 • części można myć w zmywarce;
 • przyssawki;
 • wygodna długość przewodu - 1,6 m;
 • jest sekcja na dysze.

Niedogodności:

 • ciężki, waży 5,3 kg;
 • koszt;
 • plastikowe koła zębate.


Średnia cena: 7740 r.

Kitfort KT-2103

Rosyjska maszynka do mielenia mięsa firmy Kitfort ma plastikową obudowę ze specjalną metalową płytą na przednim panelu, a także stalową tackę. Takie cechy konstrukcyjne zwiększają wagę urządzenia. Ale kompensuje to wysoka moc robocza 500 W i wydajność do 2,3 kg / min.

Dołączone do zestawu akcesoria pozwalają na przygotowanie niemal każdego dania mięsnego. Dostępne: krążki do mięsa mielonego, a także przystawki do kiełbasek, kebbe.

Kitfort KT-2103

Zalety:

 • koszt;
 • stabilne nogi;
 • szybki;
 • wysokiej jakości montaż;
 • korpus i taca ze stali nierdzewnej;
 • system odwrotny;
 • minimalny hałas podczas pracy;
 • kompaktowy;
 • pokrycie miękkie w dotyku;
 • łatwe do czyszczenia.

Niedogodności:

 • ciężki - ponad 4 kg;
 • brak ochrony silnika przed przegrzaniem;
 • brak wnęki na dysze.


Średnia cena: 5690 r.

Axion M 41.02

Jednostka rosyjskiej marki wyróżnia się dobrą wydajnością (około 2 kg / min), a także wystarczającą mocą szczytową (1700 W) i mocą roboczą (250 W) do większości prac kuchennych. Korpus i taca wykonane z mocnego tworzywa w połączeniu z ergonomiczną konstrukcją sprawiają, że obsługa jest wygodna i wygodna.

Duży zestaw akcesoriów, w skład którego wchodzą:

 • trzy krążki na mięso mielone,
 • trzy tarki,
 • wyciskarka do cytrusów wyciskarka, ślimakowa,
 • przystawki do kiełbasy, kebbe, szatkownicy,

zamienia go w kompletny zamiennik robota kuchennego.

Axion M 41.02

Zalety:

 • możliwość mycia części w zmywarce;
 • duży zestaw akcesoriów;
 • atrakcyjna cena;
 • system odwrotny;
 • cichy;
 • wysokiej jakości montaż;
 • ochrona silnika przed przegrzaniem;
 • jest ekran przed rozpryskami;
 • niebrudzący nóż do warzyw pomarańczowych;
 • z tyłu instrumentu znajduje się sekcja dotycząca przewodu zasilającego i instrukcje. Sznurek nawijany jest ręcznie i mocowany do trzech specjalnych haczyków. Komora zamykana jest pokrywką.

Niedogodności:

 • nie zawsze miele żylaste mięso.


Średnia cena: 5060 r.

Panasonic MK-G1800PWTQ

Japońska maszynka do mielenia mięsa to ekonomiczne i bezpieczne urządzenie w połączonej obudowie z metalową tacą. Ten produkt jest niezawodny i poradzi sobie z każdą przypadkową kością dzięki mocy szczytowej 1800 W. Ale ze względu na niską moc roboczą - tylko 330 W, wytwarza tylko 1,6 kg produktu na minutę. W zestawie tylko trzy krążki do mięsa mielonego. Dlatego do eksperymentów kulinarnych będziesz musiał kupić resztę przynęt.

Panasonic MK-G1800PWTQ

Zalety:

 • szybki;
 • ostry nóż samoostrzący;
 • przyssawki;
 • wygodnie jest przechowywać dyski - jest specjalna nisza;
 • sekcja na przewód;
 • kompaktowy;
 • potężny.

Niedogodności:

 • wysoki koszt towarów;
 • nie można myć w zmywarce;
 • kilka akcesoriów;
 • ciężki - około 6 kg;
 • głośny;
 • krótki przewód.


Średnia cena: 13495 r.

Kolekcja Viva Philips HR2723 / 20

Ten bezpieczny, stylowy i niezawodny model firmy Philips w plastikowej obudowie z metalową tacą zapewnia moc roboczą 500 W i moc szczytową 1800 W. Z łatwością miele nawet 2,3 kg mielonego mięsa na minutę, a żadne kości czy żyłki nie przerywają jego pracy.

Dodatkowo są:

 • trzy krążki na mięso mielone;
 • dwie tarki;
 • przystawki do kiełbas, kebbe, szatkownice.
Kolekcja Viva Philips HR2723 / 20

Zalety:

 • jest nisza na dysze;
 • środek do czyszczenia dysków;
 • nie podskakuje podczas pracy dzięki stabilnym nóżkom;
 • części można myć w zmywarce;
 • duży zestaw dysz;
 • cichy;
 • potężny;
 • wygodny do prania ręcznego.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.


Średnia cena: 6500 r.

JEDNOSTKA UGR 466

Wysokowydajna (2,5 kg / min) maszynka do mielenia mięsa UNIT jest bezpieczna, ma kombinowany korpus, metalową tacę i mocny silnik. Jego moc robocza wynosi 800 W i wzrasta do 2000 W przy ekstremalnych obciążeniach.

Wyposażony w:

 • trzy krążki na mięso mielone;
 • tarka;
 • przystawki do kiełbasy, kebbe, szatkownicy.
JEDNOSTKA UGR 466

Zalety:

 • cichy;
 • bezpieczny, istnieje system odwrotny i ochrona silnika przed przegrzaniem;
 • można myć w zmywarce;
 • stabilne, na nogach urządzenia znajdują się gumowe podkładki;
 • lekki;
 • bez znakowania;
 • nie obszerny;
 • zestaw zawiera imponujący zestaw akcesoriów.

Niedogodności:

 • mały przewód zasilający.


Średnia cena: 4460 r.

Właściwa pielęgnacja elektrycznej maszynki do mielenia mięsa

Oto zalecenia specjalistów dotyczące prawidłowego działania i pielęgnacji maszynki do mięsa. Fachowe porady pomogą przedłużyć żywotność urządzenia i sprawią, że obsługa będzie łatwa i przyjemna.

Kluczem do długiej żywotności maszynki do mięsa jest jej czystość. Słabo umyte, nie suszone części szybko pokrywają się rdzą, matowieją i stają się bezużyteczne. Również w brudnym umytym sprzęcie mogą się rozpocząć bakterie chorobotwórcze.

Algorytm prania jest prosty:

 • Najpierw rozwałkuj kromkę chleba, ziemniaki lub marchewkę. Ślimak i dyski zostaną oczyszczone z resztek mięsa, a urządzenie będzie łatwiejsze do czyszczenia.
 • Następnie dokładnie wypłucz części detergentem. Lepiej w zimnej lub ciepłej wodzie, ponieważ gorąca woda tępi noże.
 • Wytrzyj i wysusz części. Nie pozostawiaj ich do wyschnięcia w pobliżu ognia.

Pamiętaj, aby umyć i wysuszyć urządzenie przed pierwszym użyciem. W przeciwnym razie zepsujesz jedzenie smarem fabrycznym.

Jeśli często się poruszasz lub po prostu ciągle przenosisz urządzenie z miejsca na miejsce, nigdy nie odwracaj go do góry nogami. Może to spowodować poważne uszkodzenie silnika.

Upewnij się, że powierzchnia robocza jest równa i stabilna. Długa praca pod wpływem obcych drgań jest szkodliwa dla mechanizmu.

A jeśli maszynka do mielenia mięsa żuje mięso? Sprawdź, czy nóż jest prawidłowo zainstalowany. Przyczyną może być również luźno dokręcona nakrętka mocująca. W obu przypadkach ostrza noży nie przylegają dobrze do rusztu i nie kroją potraw.

Jeśli wszystko jest poprawnie zmontowane, a problem nadal występuje, czas wymienić zużyte części.

Aby noże trwały dłużej i wymagały rzadszego ostrzenia, spróbuj przepuścić zamrożone mięso przez elektryczną maszynkę do mięsa.

Co się stanie, jeśli maszynka do mięsa obróci się w przeciwnym kierunku?

Jeżeli przycisk „Rewers” ​​nie został wciśnięty, a świder nadal obraca się w przeciwnym kierunku, to sprzęt należy zabrać do warsztatu. Często problem rozwiązuje się poprzez wymianę przycisku lub naprawę uzwojenia silnika.

Sprawdź również w instrukcji, czy urządzenie ma funkcję automatycznego cofania.

Aby zapobiec nieprzyjemnej sytuacji, nie ładuj do urządzenia dużych kawałków mięsa. Lepiej jest wcześniej pokroić produkt na małe kawałki.

Wniosek

Ile kosztuje wysokiej jakości maszynka do mielenia mięsa? Ceny domowych elektrycznych maszyn do mielenia mięsa w sklepach wahają się od 950 rubli do 33880 rubli. Najlepsze modele są zwykle wyposażone w systemy zapobiegające stłuczeniu i są ergonomicznie zaprojektowane.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z jednego z pomocników domowych opisanych w tej ocenie lub znasz ciekawszy i bardziej funkcjonalny model, podziel się swoimi wrażeniami w komentarzach.

1 KOMENTARZ

 1. Dzięki za świetny komentarz do modeli szlifierek. Od dawna marzyłem o zostaniu asystentem, ale jak dotąd szukam. W tej chwili ten artykuł bardzo mi pomógł.Dla wszystkich powyższych parametrów wybrałem 2 modele. Teraz przejdę na strony oferowanych sklepów i myślę, że wtedy całkowicie zdecyduję z wyborem, a potem dam znać, co z tego wyniknie. Bardzo dziękuję za owocną poradę. Pozdrawiam O.I.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *