⚙Wybór najlepszej szlifierki w 2020 roku

0

Szlifierki to specjalistyczne urządzenia. Przed zakupem należy odpowiednio zapoznać się z jego klasyfikacją i rodzajem, dowiedzieć się, ile to kosztuje. Umożliwi to określenie, który model szlifierki lepiej kupić.

Ponadto, aby wybrać szlifierkę dokładnie do swoich potrzeb, zaleca się zapoznanie się z kryteriami wyboru go przed zakupem, a także rozważenie dostępności wszelkiego rodzaju dodatkowych funkcji w tym urządzeniu elektrycznym. Przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na jego popyt wśród kupujących. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ocenę najlepszych młynków wysokiej jakości na rok 2020.

Opis urządzenia

Głównym przeznaczeniem szlifierek jest szlifowanie różnego rodzaju powierzchni. Jednak wybór najbardziej odpowiedniego dla siebie modelu takiej maszyny nie jest łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Faktem jest, że te elektronarzędzia są podzielone na grupy według określonych kryteriów, a także właściwości technicznych.

Na przykład ze względu na poziom złożoności projektu, a także kategorię cenową, dzieli się je na dwa typy - domowe (do prostych zadań) i profesjonalne (do wykonywania bardziej złożonych zadań). Zazwyczaj młynki do użytku domowego mają niską moc znamionową, są kompaktowe i łatwe w codziennym użyciu. Kolejną zaletą takich modeli klasy domowej jest ich niski koszt, który będzie akceptowalny dla prawie każdego konsumenta. Wadą tych narzędzi domowych jest to, że nie są one przeznaczone do długich i ciężkich zadań. Nie zaleca się również nadmiernego obciążania ich.

Profesjonalne narzędzie (profesjonalne szlifierki), specjalnie zaprojektowane i obliczone do wykonywania ciężkich, długotrwałych prac. Jednak ich wadą jest to, że z reguły mają dużą masę, co nie zawsze jest wygodne przy wykonywaniu skomplikowanych prac, a także zużywają dużą ilość energii. Ponadto profesjonalne maszyny są znacznie droższe niż tanie domowe elektronarzędzia.

Rada! Wybierając młynek do potrzeb domowych, który będzie używany okresowo, nie należy kupować uciążliwego, profesjonalnego modelu, który jest trudny do opanowania, a ponadto kosztuje dużo pieniędzy.

Na potrzeby gospodarstwa domowego można kupić model budżetowy, a zakup niedrogiego uniwersalnego urządzenia wyposażonego w wymienne dysze zlikwiduje problem ograniczonej specjalizacji szlifierki.

Rodzaje młynków

Istnieje wiele różnych typów młynków. Różnią się od siebie zarówno konstrukcją zewnętrzną, jak i właściwościami technicznymi.

Urządzenia do rozdrabniania w zależności od rodzaju przetwarzanego materiału to:

 1. Do szlifowania parkietów. Mogą obrabiać nie tylko parkiet, podłogę, ale także inne powłoki drewniane.
 2. Do obróbki materiałów betonowych.Służą do szlifowania wylewek betonowych, stropów lub ścian podczas prac budowlanych.
 3. Do kamienia szlifierskiego. Może być stosowany wyłącznie do obróbki materiałów z kamienia sztucznego lub naturalnego.
 • Szlifierki kątowe

Takie urządzenia są popularnie nazywane Bułgarami. Są to najbardziej wszechstronne, funkcjonalne elektronarzędzia umożliwiające szlifowanie powierzchni kamiennych, metalowych czy betonowych. Dość często są używane do cięcia różnych materiałów (metal, beton). Szlifierka (o średnicy koła do 150 mm) uważana jest za kompaktowe urządzenie. Jest łatwy w użyciu do szlifowania nawet w trudno dostępnych miejscach. Do zalet takich urządzeń należy również ich wszechstronność. Oznacza to, że szlifierka kątowa może obsługiwać prawie każdy produkt, w tym celu wystarczy zmienić tarczę szlifierską.

Uwaga! Szlifierki (szlifierki kątowe) nie mogą być używane do obróbki powierzchni wykonanych z drewna. Nie zaleca się również używania ich przez długi czas, bez przerw. W przeciwnym razie może dojść do banalnego przegrzania silnika, aw konsekwencji urządzenie ulegnie awarii.

 • Prosto.

Idealny do precyzyjnych prac polerskich. Te szlifierki proste nadają się również do grawerowania i cięcia małych warstw materiałów obrabianych. Zaletą takich urządzeń jest ich zwartość i lekkość. Można ich używać nawet jedną ręką.

 • Taśma.

Powierzchnia robocza takiej szlifierki to taśma papieru ściernego. Jest zamocowany między rolkami. Nadaje się do wstępnego szlifowania. Przykładowo może usunąć warstwę lakieru lub farby z obrabianego materiału, czy wyrównać powierzchnię wykonaną z drewna.

 • Ekscentryczny.

Nadaje się tylko do wykańczania. Może być używany do szlifowania różnych materiałów, takich jak drewno, plastik, metal.

 • Wibruje.

Służy zarówno do wykańczania, jak i wstępnej obróbki materiału. Możesz użyć tego typu urządzenia do szlifowania ekstremalnie płaskich powierzchni.

 • Szczotka.

Idealny do szlifowania drewna. Potrafi wypolerować parkiet, usunąć z drewna lakiery i przestarzałą farbę. Nie nadaje się do wyrobów metalowych, betonowych lub kamiennych.

 • Delta zgrzyta.

Służy do wykonywania precyzyjnych prac. Takie urządzenia służą do szlifowania narożników ram okiennych, występów na meblach. Nadaje się do leczenia próchnicy.

 • Polerowanie.

Jest to narzędzie o wąskim profilu. Nie służy do wstępnej obróbki materiałów.

Wielofunkcyjne (MFI). Należy do klasy instrumentów wielofunkcyjnych (MFI). Takie urządzenie łączy w sobie możliwości urządzeń do polerowania, wibracji i szlifowania delta. Wymienne nasadki tego urządzenia pozwalają na obróbkę każdego rodzaju powierzchni wykonanych z różnych materiałów.

Przede wszystkim należy dobrać szlifierkę do rodzaju i specyfiki jej działalności oraz zadań, do których jest kupowana. Do poważnych napraw na dużą skalę, które obejmują prace wykończeniowe, należy wybrać szlifierkę oscylacyjną, pneumatyczną, wibracyjną lub mimośrodową. Jeśli konieczne jest wykończenie, możesz kupić tańszy i lżejszy model, na przykład szlifierkę do płaszczyzn.

Specyfikacje

Na rynku dostępnych jest wiele popularnych modeli szlifierek różniących się parametrami technicznymi. Warto zauważyć, że wybierając takie elektronarzędzie, należy również zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Istnieją tylko 4 parametry wspólne dla wszystkich szlifierek:

 1. Ilość zużytej energii.Do użytku domowego, okazjonalnego, najlepiej wybrać urządzenie o niskim zużyciu energii.
 2. Pobór energii. Jest to główne kryterium wyboru młynka. W końcu poziom wydajności urządzenia zależy od wskaźników mocy. Poziom mocy może zmieniać się w granicach 400 W - 3 kW. Do pracy z produktami wykonanymi z kamienia lub betonu zaleca się zakup aparatu o mocy większej niż 2 kW.
 3. Wymiary, waga. Od tych wskaźników zależy wygoda użytkowania elektronarzędzia, a także jego zdolność do obróbki powierzchni w trudno dostępnych miejscach. Ciężkie i masywne elektronarzędzia nie nadają się do wykonywania precyzyjnych prac, w takim przypadku lepiej zastosować renowatory.
 4. Wielkość powierzchni roboczej. Im większa powierzchnia robocza szlifierki, tym wygodniejsze jest korzystanie z niej przy obróbce produktów wielkopowierzchniowych.

W przypadku, gdy do obróbki w maszynie używany jest papier ścierny, należy zwrócić uwagę na jego ziarnistość. Mówiąc najprościej, im niższa wartość ziarna papieru ściernego, tym drobniejsze będzie wykończenie. Do pierwotnej obróbki materiałów wykonanych z metalu, betonu lub kamienia zaleca się użycie gruboziarnistego papieru ściernego.

Jeśli zostanie wybrana szlifierka, która podczas pracy wymaga użycia tarcz, należy zwrócić uwagę na wskaźniki jej średnicy. Im większa średnica koła, tym większy obszar obróbki, a także głębokość skrawania. W średnicy koła to:

 • Mały (średnica poniżej 150 mm);
 • Średni (150-200 mm);
 • Duży (średnica ponad 250 mm).

W nowoczesnych modelach szlifierek tarcze można łatwo wymienić. Przy wyborze szlifierki mimośrodowej warto zwrócić uwagę na wielkość wrzeciona. Jest oznaczony specjalną etykietą, która składa się z litery (zwykle litera M) i cyfry. Najpopularniejszą opcją jest wrzeciono M14, jednak należy mieć na uwadze, że niektórzy producenci szlifierek mogą stosować inne standardy oznaczeń w celu identyfikacji wrzeciona.

Wybór najlepszej szlifierki w 2020 roku

Jak wybrać szlifierkę, która firma jest najlepszym narzędziem, na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać przy wyborze takiego urządzenia? Przy wyborze szlifierki należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Jak opisano wcześniej, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wskaźniki jej mocy, a także wymiary - to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru takiej maszyny. Jednak biorąc pod uwagę zalecenia ekspertów, nie należy zapominać o obecności różnego rodzaju dodatkowych funkcji, w które można wyposażyć popularne modele. Warto również zwrócić uwagę na kraj pochodzenia.

Przykładowo obecność dodatkowego uchwytu pozwala zredukować wibracje emitowane przez urządzenie, co znacznie upraszcza proces wykonywania samej pracy.

Odpylacz (który ma postać specjalnego pojemnika) zbiera kurz i różne zanieczyszczenia powstające podczas pracy maszyny.

Modele akumulatorów to narzędzia mobilne. Można je stosować w miejscach, w których nie ma połączenia elektrycznego, na przykład w letnim domku. Urządzenia wyposażone w system stabilizacji prędkości i ogranicznik prądu rozruchowego nie pozwalają na wyhamowanie tarczy pod dużym obciążeniem, co znacznie poprawia wykończenie powierzchni.

Dremel 3000-2 / 25 Engraver

Dremel Engraver to wszechstronne, wielofunkcyjne urządzenie, które poradzi sobie z pracą szlifierki i frezarki. Dodatkowo dzięki zastosowaniu tego urządzenia istnieje możliwość grawerowania na powierzchni roboczej. To urządzenie jest wyposażone w silnik o mocy 130 W.

Dremel Engraver może być używany do czyszczenia powierzchni lub szwów. Również to urządzenie doskonale sprawdza się w samochodzie, wykonując prace z powierzchniami metalowymi. Z jego pomocą można je grawerować.Przyciski do uruchamiania i regulacji prędkości są wygodnie umieszczone na powierzchni korpusu urządzenia, co znacznie upraszcza proces wykonywania pracy. Maksymalna prędkość urządzenia to 33 000 na minutę.

Dremel 3000-2 / 25 Engraver

Korzyści:

 • Ergonomiczny uchwyt, który nie ślizga się w dłoni;
 • Możliwość korzystania z różnych załączników;
 • Jest to narzędzie wielofunkcyjne;
 • Lekka waga (550 gramów);
 • Do urządzenia dołączony jest specjalny futerał do przechowywania.

Niedogodności:

 • W przypadku złożonych prac moc silnika może nie wystarczyć;
 • Koszt (5930 rubli).

LBM Wortex CAG 1812

Urządzenie szlifierki kątowej Wortex CAG 1812 ma szerokie zastosowanie. Może być używany do wielu różnych prac, zarówno jako szlifierka kątowa, jak i jako narzędzie do cięcia materiału. Wyposażony w wymienną rączkę, którą można przymocować z lewej lub prawej strony. To znacznie zwiększa kryteria wygody korzystania z tego narzędzia. To urządzenie nie działa z sieci, ale z wymiennej baterii (akumulatora). Dzięki temu szlifierka kątowa Wortex CAG 1812 jest urządzeniem mobilnym, które można zastosować tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do sieci elektrycznej. Maksymalna średnica tarczy, której można używać z tą szlifierką kątową, wynosi 125 mm.

LBM Wortex CAG 1812

Zalety:

 • Zasilanie bateryjne;
 • Duża liczba obrotów (8 000 obrotów na minutę);
 • Lekka waga (1,6 kg);
 • Niski koszt (3467 rubli).

Niedogodności:

 • Z biegiem czasu pojemność baterii spada, dlatego należy ją zmienić;
 • Moc silnika może nie wystarczyć do ciężkiej, złożonej pracy.

UShM Interskol UShM - 150/1300

Wyposażony w mocny silnik elektryczny o mocy 1,3 kW. Dzięki dużej mocy silnika elektrycznego, przy maksymalnej prędkości (8500 obr / min), elektronarzędzie można używać przez długi czas. UShM Interskol UShM - 150/1300 jest wyposażony w wymienny uchwyt, który można zamontować w trzech różnych pozycjach. Maksymalna średnica tarczy wynosi 150 mm. To urządzenie jest zasilane z sieci i wyposażone w blokadę przycisku zasilania.

UShM Interskol UShM - 150/1300

Zalety:

 • Niski koszt (3030 rubli);
 • Duża liczba obrotów;
 • Wyposażony w silnik o dużej mocy;
 • Może być używany przez długi czas do wykonywania skomplikowanych prac.

Niedogodności:

 • Duża waga (2,5 kg);
 • Ze względu na duże wymiary urządzenia nie zawsze wygodnie jest obsługiwać powierzchnie, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach.

Szlifierka taśmowa Mekkan MK82605

Według kupujących jest to jedno z najlepszych profesjonalnych narzędzi o wysokiej jakości wykonania. Nie nadaje się do szlifowania dużych powierzchni. Szlifierkę taśmową Mekkan MK82605 można wykorzystać do dodatkowego szlifowania dużych części w produkcji. Doskonale szlifuje również małe, drobne elementy. Rozmiar taśmy tego urządzenia to 533x75 mm.

Konstrukcja szlifierki taśmowej Mekkan MK82605 nie pozwala na długotrwałe stosowanie jej do szlifowania powierzchni. Wynika to z faktu, że jego korpus jest wykonany z tworzywa sztucznego.

Szlifierka taśmowa Mekkan MK82605

Zalety:

 • Obecność dodatkowego uchwytu;
 • Wyposażony w regulację prędkości taśmy;
 • Wyposażony w blokadę włączenia;
 • Zestaw zawiera odpylacz;
 • Niski koszt instrumentów tego typu (średnia cena to 3500 rubli);
 • Moc urządzenia to 1010 W.

Niedogodności:

 • Nadaje się tylko do małych prac.

Szlifierka mimośrodowa VORTEX ESHM - 125E

Teksturowany korpus sprawia, że ​​jest łatwy w użyciu. Podczas obróbki powierzchni minimalizuje się poziom drgań emitowanych przez szlifierkę mimośrodową VORTEX ESHM-125E. To elektronarzędzie jest dobrze wyważone, zmniejszając w ten sposób poziom obciążenia dłoni podczas pracy.

W szlifierce mimośrodowej VORTEX ESHM-125E przycisk włączania / wyłączania jest niezawodnie izolowany przed wnikaniem pyłu.To znacznie wydłuża żywotność urządzenia. Liczba obrotów tarczy wynosi 14 000 obr / min. Prześcieradło mocowane jest do powierzchni za pomocą rzepów.

Szlifierka mimośrodowa VORTEX ESHM - 125E

Zalety:

 • Niedrogie (średnia cena to 2320 rubli);
 • Do urządzenia dołączony jest specjalny odpylacz;
 • Wyposażony w regulowaną częstotliwość obrotów dysku;
 • Wyposażony w dodatkowy uchwyt i blokadę przed przypadkowym uruchomieniem.

Niedogodności:

 • Niska moc urządzenia (450 W);
 • Maksymalna średnica tarczy to 125 mm (trudne w obróbce duże powierzchnie).

Szlifierka prosta Makita GD0600

Szlifierka jednego z najlepszych producentów elektronarzędzi Makita, GD0600 to potężne narzędzie, które jest idealne do spoinowania połączeń rur i blach. Maksymalna liczba obrotów tego urządzenia to 25 000 na minutę. Ta maszyna jest lekka, więc jest idealna do delikatnych prac szlifierskich. Makita GD0600 waży tylko 1,6 kg.

Szlifierka prosta Makita GD0600

Zalety:

 • Obecność przycisku blokującego przed przypadkową aktywacją;
 • Stosunkowo niski koszt narzędzia tej klasy (5085 rubli);
 • Wyposażony w tuleję zaciskową (6 mm).

Niedogodności:

 • Moc silnika elektrycznego (400 W);
 • Podczas pracy wytwarza głośny dźwięk.

LBM Einhell TC - DW 225

Jest to ręczny domowy sprzęt elektryczny. Mimo to model ten jest popularny, a wielu profesjonalistów poleca go nawet do szlifowania powierzchni. LBM Einhell TC - DW 225 przeznaczony jest do szlifowania powierzchni otynkowanych. Znajduje zastosowanie podczas prac remontowych, kiedy zachodzi potrzeba wyrównywania, a także wygładzania sufitów czy ścian. To elektronarzędzie jest używane na końcowym etapie obróbki ścian lub sufitów, tuż przed malowaniem. Wyposażony w ściernicę o dużej średnicy (225 mm).

LBM Einhell TC - DW 225 jest wyposażony w system kontroli prędkości. Obroty można ustawić na kilku prędkościach - przy 600 i 1500 obr / min. Aby ułatwić użytkowanie, narzędzie jest wyposażone w specjalny drążek teleskopowy. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest szlifowanie powierzchni znajdujących się na dużych wysokościach. Bezpośrednio na tarczy szlifierskiej znajdują się specjalne otwory, przez które pył powstający podczas pracy jest zasysany przez wąż i przesyłany do odkurzacza podłączonego przez złączkę.

LBM Einhell TC - DW 225

Zalety:

 • Wyposażony w ekonomiczny silnik (600 W);
 • Obecność skutecznego układu chłodzenia powietrzem silnika;
 • Dzięki możliwości zastosowania tarczy o dużej średnicy czas pracy na dużych powierzchniach ulega znacznemu skróceniu;
 • Wyposażony w dwukierunkowy regulator obrotów dysku;
 • Stosunkowo niski koszt narzędzi tego typu (11 135 rubli).

Niedogodności:

 • Długość kabla sieciowego (4 metry) może nie wystarczyć podczas wykonywania prac wewnętrznych w dużych pomieszczeniach.

Tabela porównawcza charakterystyk technicznych szlifierek

Nazwa (opis)Wskaźnik zasilania (W)Zastosowane wymiary ściernicy (mm)Obroty (obr / min)Funkcja kontroli prędkościCena, rub.)
Dremel 3000-2 / 25 Engraver130Stosowane są dysze33000Nie wskazano5930
LBM Wortex CAG 1812Nieokreślony1258000Nie wskazano3467
UShM Interskol UShM - 150/130013001508500Nie wskazano3030
Szlifierka taśmowa Mekkan MK826051010Użyta taśma (533x75 mm)Nie wskazanojest3500
Szlifierka mimośrodowa VORTEX ESHM - 125E45012514000jest2320
Szlifierka prosta Makita GD0600400-25000Nie wskazano5085
LBM Einhell TC - DW 2256002251500jest11135

Głównym przeznaczeniem szlifierek jest szlifowanie powierzchni. W zależności od specyfikacji szlifierki można go używać do wielu różnych powierzchni. Wybierając takie urządzenie elektryczne, należy zwrócić uwagę na moc jego silnika, wskaźniki liczby obrotów na minutę.Konieczne jest również dobranie urządzenia do własnych potrzeb.

Na potrzeby gospodarstwa domowego możesz skorzystać z niedrogiego, prostego modelu budżetowego. Do stałego użytku profesjonalnego, na przykład w budownictwie, lepiej wybrać model o większej mocy znamionowej (powyżej 2 kW). Jeśli korzystasz z modelu elektronarzędzia opisanego w tej recenzji lub używasz szlifierki innego modelu, podziel się z nami swoją opinią o urządzeniu w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *